LË1D3CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 19 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DE KAAG. Vergadering der Oranje-Vereeniging. Gisteravond vergaderde Bet bestuur der Oranje-vereeniging „Ons Genoegen" alhier onder haar voorzitter, den heer Breuk. Allereerst werd besproken of er geen bezwaren waren, dat de heer de Breuk van woonplaats veranderd was. Met alg. st. werd besloten hem als voorzitter te be houden. Ais tweede punt kwam aan de orde het al of niet houden van een feest. Verschil lende leden stelden voor geen feest te houden, zulks In verband met het over lijden van H.M. de Koningin-Moeder, wat ook met alg. stemmen ondersteund werd. Voorgesteld werd nu een kinderfeest te houden op 11 Juli as. waartoe besloten werd. Hierna werd voorgesteld een autotocht te organiseeren voor ouden van dagen en deze te doen plaats hebben op Woensdag i Juli a s. Na het voor en tegen hiervan besproken te hebben, besloot men te trachten met behulp van eenlge dames, den ouderen een gezelligen middag te be reiden. Het bestuur deed een beroep op alle ingezetenen om hun medewerking te verlèenen. Hierop volgde sluiting. o HILLEGOM. Kind verdronken. Het 4-jarige kind van V. Is in de Ring vaart verdronken. Zoodra de kleine ver mist werd, is er gezocht en door zwem mers in het kanaal gedoken, tot ten slotte het lijkje gevonden werd. o— HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Gerardus, z van G. Duivenvoorden en P. M. Vertegaal Wil lem. z. van J. W. Verhoeve en B, A. den Ouden - Geertruida Oatharina, d. van J. Stroomer en H. M. Tool Ohrlstiaan, z. van C Robijn en E F. Hijwegen Cor nelia Jacoba d. van J. van Hal en B, J. Duivenvoorden JTancisca Klazina. d. van P A. Mangnus en K. Oorthuis Cor nelia Apolonia. d. van H. Guldemeester en B. H. van Rijswijk Willem Gerrit, z. van M. W. van der Jagt en A. J. van 6chagen Hendrik Egbert, z. van O. Veen en A. F. P. Evers Geertruida Cornelia, d. van P. L. Luyben en M. E. v. d. Wiel Hubert® Maria Adriana, d. van J. J, v. Haas ter en H. G. Suidgeest. Ondertrouwd: P. Anspach, 25 jaar en A. H. Assman. 21 jaar J. W. Zandvliet, 28 jaar en Tn. D. Oranneman. 25 jaar C. Bouterse, 27 jaar en M. Verbaas. 28 jaar J. T. Hoogerdijk. 26 jaar en M. O. J. van Raam. 21 jaar J. P van Haatten, 24 jaar en B. Daniel. 23 Jaar. Gtrouwd: G. Polak, 23 jaar en L. van Dijk, 18 jaar G. J, W. v. Aken, 24 jaar en A. Groenendijk, 22 jaar C. Jongkind 24 Jaar en R. P. Vermeer. 2a Jaar Th. A. Kroezen, 24 jaar en C. van der Horst, 20 jaar G de Koter. 28 jaar en M. van Neuren. 21 jaar J. F. Groenewoud, 20 jaar en C. J. v. Wieringen. 19 jaar A. van den Berg. 27 jaar en A. C. E. te Boekhorst, 24 jaar. Overleden: Anna Maria. Doeswijk, 71 jaar, ongehuwd Jeremias Wilhelmus Wesselius, 83 jaar, geh. met J. de Koning Boukje Grietje Oostwouder. 37 jaar geh. met J. Sikma Pieter Faas, 46 jaar geh. met C E. van der Stelt Johanna Chris tina, 19 jaar d. van J. A. Richardson en M. van Klaveren Geertruida Alida, 5 Jaar, d. van P. Homan en C. J. P. de Heij. Loop der bevolking. Gevestigd: Johannes de Cooq, van Utrecht, J. P. Coenstraat 69 bis, naar Nieuwemeerdijk 103 Jan W. van de Meene. van Wïnsum. Maarhuizen 11, naar Aalsmeerderdijk 94 Wed. R. v. Beek, van Putten 'Geld.) E. 11. naar Aalsmeerderweg 329 Maaike Jongbloed, echtgen. van M. Tolenaar, van Haarlem. Leidschevaart 28 p naar IJwez 490 - Adriaan J. Franck v. As sendelft 1185 na arHoofdweg 1595 Wed. J. Borst, van Lisse. Kanaalstraat 237. naar Sloterweg 360 Franciscus B. de Jong, van Amsterdam. Osdorpeiweg 576. naar Hoofdweg 1246 Maria H. van Wel, van Amsterdam. Nic. Maasstraat 108 naar Wil- helminalaar. 26 Zwanenburg Antje Zui- dema, van Zuidhorn A. 91, naar Meidoorn- weg 31 Maria P. Middelkoop, van Bloe- rr.endaal Schulpweg 21, naar Hoofdweg 1155 Kuintje Meijer, van Heemstede, Rembrandtlaan 38. naar Sloterweg 924 Christina van Haaften, van Leiden, Mare- dijk 191 naar Eugenie Previnaireweg 1 Jacobus F. Turenhout. van Heemstede, Glipperweg 15, naar Bennebroekerdijk 187 Barend van der Heij. van Gouda. Prin ses Juiianastraat 5 naar Kruisweg 965 Jacobus P. Nagel, van Maarssen Straat- wee 160 naar Aalsmeerderweg 933, Vertrokken: Gerard K. Siebeling. van Domineesiaan 105. naar Haarlem. Kleine Houtstraat 4 Karoline Tintrop, van Hoofdweg 760 naar Bloemendaal. Clematis laan 15 Petrus L M. van der Helm, van H'.Iegommerdijk 363, naar Noordwijkerhout St, Bavo gesticht Domiclna M. G. Schouten, van Kruisweg 1109, naar Heem stede. EscMoorniaan 1 Adriaan KoOlj- mah. van Kerkhof.aan 77 naar Amster dam Ranonkelkade 34. I Louis G. Eschauzier, van Sloterweg 596. naar Am sterdam. Haarlemmermeerplein 21 Hen- crikus H. J. van Kuipers, van Emmalaan 51, naar Alkmaar Langestraat 94 Jaco bus W G. Gersteling. van Burgemeester Amersfoordtlaan 41. naar Amsterdam, Wil lem de Zwijzerlaan 140. I Johannes A. Vonk, van Ljjnderdijk 115 naar Amster dam, Molanwcrf 105. Sloterdljk Bastiaan Vissers, van Hoofdweg 1354. naar Leiden, Heerengracht 67. Brand op een boerderij. Op het erf van den landbouwer v. d. M. te Nieuwvennep alhier ontstond brand in een hoop stroo. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat voor uitbreiding ge vreesd werd en het noodzakelijk werd ge acht de brandweer te alarmeeren, die er spoedig in slaagde het vuur meester te worden. De oorzaak moet worden toege schreven aan het spelen met lucifers door kinderen. Bloemendiefstallen. Bij de politie alhier werd er aangifte van gedaan, dat van aan den Kruisweg in Haarlemmermeer gelegen gronden, toebe- hoorende aan den heer B. te Heemstede, ln den laat,ten tijd herhaaldelijk bloemen werden vermist. De droogte. Door de langdurige droogte liggen vele wellanden ln Haarlemmermeer er thahs zoo dor bij, dat het vee zich niet vol. doende kan voeden en moet worden bij gevoerd. Br wordt dan ook sterk naar wat regen verlangd. Aanrijding. Een voor een wagen bespannen paard van den koopman B. uit Haarlem, schrok gisteren op den Kruisweg alhier voor de signalen van een achterop komende auto en nam een zoodanlgen zijsprong, dat het door 't motorrijtuig werd aangereden en de bestuurder door den sohok voorover van den bok sloeg. Hij bleek er nogal goed te zijn afgekomen Toch kon hij niet dan met groote moeite z'n reis vervolgen, orit- dat ook het paard eenlge kwetsuren had bekomen. De autobestuurder die dadelijk stopte, trof met B. een minnelijke schik king. KATWIJK AAN ZEE. De inlevering der Badlijsten. Op het politiebureau zijn tot nu toe reeds meer dan 160 badlijsten ingeleverd met ruim 800 namen. Evenals vorige jaren worden kamerverhuurders, pensionhou ders enzer op gewezen, dat zij verplicht zijn de Ingevulde badlijsten op het po litiebureau in te leveren. Tegen enkelen, die dit verzuimd hadden, ls reeds proces verbaal opgemaakt. Bedankt als Kerkvoogd. Wegens de kwestie over den Raad van Beheer, die de gemoederen in de Herv. Kerk alhier de laatste dagen in beweging heeft, gebracht, hebben nu ook als kerk voogd bedankt de heeren L. Kruyt, voor zitter en C. den Duik. penningmeester van dat college. Vier van de zeven Kerkvoogden hebben dus nu als zoodanig bedankt Kerkelijke verkiezing. Gisteravond bestond er veel belangstel ling voor de stemming voor notabel In de Herv. Kerk. Vergeleken bij stemmingen in vorige jaren, waar dan hoogstens een 40- tel stemmen werden uitgebracht, waren er nu in de consistorie van de Nieuwe Kerk 121 stemmen uitgebracht. Hiervan kregen de meeste stemmen de heeren G. Vooys 63 en C. Zwitser 30. tusschen wie een her stemming moet plaats hebben. Zomer-Kerkdiensten. Te beginnen met Zondag 15 Juli a s. zullen er met het oog op de badgasten des Zondagsmorgens 2 diensten gehouden worden in de Gerei Kerk. ai. om half 9 en half 11 en ook des avonds om 6 uur. In Irene zal dan tevens namiddags om 6 uur een godsdienstoefening gehouden worden. Onze .plaatsgenoot, de heer J. Sosef is benoemd tot tijdelijk agent van politie te Noordiwijk. De heeren C. de Best, P. van Duyn en C. Schaap alhier, zijn benoemd tot tijde lijk agent van politie. Tot collectanten der Herv. Kerk zijn met ingang van 1 Juli a.s. benoemd de heeren N. Hoek en C. Kromhout. Voor het nieuwe Jeugdhuis werd de toezegging gedaan van de volgende ge schenken: 2 a 3 nieuwe gascomforen, een partijtje aardewerk, en 6 nieuwe cocos- matten. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: Florls Tj. Homan, banket- bakkersbed., van Den Haag Kerkstraat 4, naar Wilhelmlnastraat 81 G. J. A. Beuk, kruidenier, van Oegstgeest, GeVersstr. 12, naar Kerkhofpad 47 B, van der Welle, db., van Velzen, Gr. Hout of Kon.weg 161, naar Oude Zeeweg 56 F. F. Schwers en fam„ bedrijfsleider, van Crefeld. Köllner- strasse 570, naar Zuid Boulevard 23 Mej. L. Marljnes. van Den Haag, V. Hogendorp- str. 64, naar Gooweg 2 J. P. Hageman. db., van Den Haag, Ruljohroklaan 110, n. Rembrandtweg 20 C. L. O. Cammaert, leerl.-Verpl., van St. Jansteen C. 97, naar Langeveld 29. Vertrokken: J. Groen, naaister, v. Zwar- teweg 20, n. R'dam, Schiedamscheweg 233b A. van den Haak, db., van Beeklaan 23, naar Wassenaar, van Bergenlaan 7 G. C. Oudshoorn, bakkerskrl.. van Kerkstraat 45, naar Den Briel, Voorstraat 61 J. G. Vink en fam., bloemb.kweeker, van Boe- renb.weg 21, naar Voorhout, Teillngeriaan No.6a. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Johanna Theresla, D. v. J. van Steijn en A. van der Haas Christina Alida, D. van Th. J. Verweij en C. J. M. v. Kampen Christina Maria, D. van A. de Groot en A. C. Verweij Johan nes Leonardus Cornells, Z. van W. L. Th. Alkemade en J. P. Buschman Hen- drlkus Leonardus Gerardus. Z. van P. J. van den Berg en M. E. A, Van der Hoeven Elisabeth Margaretha Wilhelmlna, D. v. J. van Kouwenhove en E. Koudstaal. Ondertrouwd: W. den Hollander en A. H. de Boer D, A. den Haan en N. Marbus. Overleden: Johannes Bakker 85 J., wedr. van A. Vreeburg Jansje Elisabeth Kloos 6 mnd, D. v. P. Kloos. NOORDWIJKERHOUT. Een geslaagd uitstapje. De gemengde Christel, zangver. „Con cordia maakte een pleizierreisje pér auto bus naar Alkmaar. Aldaar werd een be zoek gebracht aan de Ned. Herv. Kerk, waar onze oud-predikant ds. A. J. P. Boeke zich verheugde bij het wederzien van een groot aantal oude bekenden. Ds. Boeke, een groot muziekliefhebber, heeft ter eere van z'n gasten het orgel bespeeld en „Concordia" gaf eenige zang nummers ten beste. De heer v. Tilburg, commies aan het Station alhier, is in gelijke betrekking be noemd aan het Station Weesperpoort te Amsterdam. De heer H. Bartlema is benoemd tot adjunct-commies bij den radio-dienst aan het Radio-statiop in het Langeveld, OEGSTGEEST. Gedeelte nieuwe Rijksweg hedenmorgen officieel opcngèateld. Precies 10 uur hedenmorgen is het eerste gedeelte van den nieuwen Rijksweg, vanaf het Groene Kerkje tot aan de Postbrug voor het verkeer met motorrijtuigen of ficieel opengesteld; voor rij- en voertuigen is de weg vooralsnog verboden. Aan den verbindingsweg tegenover het Groene Kerkje werd onder toezicht van den Rijksopzichter, den heer Dijkstra, de verbinding verbroken, waarna al direct van beide zijden tal van auto's van den prachtlgen nieuwen weg gebruik maakten. BU de eenvoudige plechtigheid waren o.a. aanwezig de burgemeester van Oegst geest de heer A. J. van Gerrevink, met de beide wethouders, de heeren v. Egmond en Zandbergen, de gemeente-secretaris, de heer Reitsma, de gemeente-opzichter, de heer Rietveld en de burgemeester van Sassenhelm, de heer Gouverneur, en voorts waren aan het Groene Kerkje eenlge po litieagenten met aan het hoofd de heA Krijger en aan de Postbrug, die van de gemeente Sassenhelm opgesteld om de eerste aanwijzingen te geven van de richtingverandering. Door 't plaatsen van borden is een en ander voor het publiek duidelijk zichtbaar gemaakt. Het is ons opgevallen, dat toch niet alle auto-bestuurders acht geven op de rich tingaanwijzingen langs de wegen, daar nog velen oudergewoonte de oude straat weg volgden. Op deze wijze zullen door onoplettendheid van auto-bestuurders op dit punt nog wel eenlge botsingen ont staan. Aanhouding. Door de politie werd alhier aangehou den J. Ph. D. uit Amsterdam, die terwijl hij met schoenveters ventte, de rljwlel- belastingmerken van de rijwielen, welke op de erven stonden, stal. Ook te Sassen- heim had D. zich aan een dergelijken diefstal schuldig gemaakt. D. is ln het Huls van Bewaring te 's Gravenhage ingesloten. Op Zondag Jl. zijn een 25 personen bekeurd voor het links van het plant soen rijden in het Wllhelmlnapark alhier. De aldaar geplaatste borden schijnen niet te worden gezien! Op één dag werden niet minder dan 30 personen bekeurd wegens het zwemmen aan den openbaren weg (Haarlemmertrek. vaart). Door de politie werd des nachts in arrest gesteld J. de R., wonende te Alk maar, die in beschonken toestand als bestuurder van een motorrijwiel op den Rhijngeestcrstraatweg alhier tusschen de aldaar gelegen tramrails reed en omver sloeg Het mag een wonder worden ge noemd, dat zoowel hij als de duorijdster er zonder ongelukken afkwamen. Alleen het motorrijwiel werd beschadigd. RIJNSBURG. De Groentenbandel. Aan de gisteren gehouden groentenvei- lingen waren pl.m. 60 balen aardappelen aangevoerd. Daar er veel vraag was, liepen de prijzen op tot f. 4.60 per baal. Voor bospeen, welke eveneens gevraagd was, werd betaald 5'/i ct. per bos. Burgerlijke Stand. Geboren: Weintje d. en Willem Klaas z. van R. de Mooy en W. Ouwehand J^foubus. z. van J. van Egmond en J. Kort Hendrik, z. van J. Colijn en C, Dorst. Ondertrouwd: Jacob v. d, Mey jan. 35 jaar en Johanna v, d. Eijkel, j.d. 34 jaar. Overleden: T. v. Delft, 67 jaar, Opening Bazar der Chr. Kleuterschool. In een der zalen van het Veilingsgebouw Flora is voor genoodigden bovengenoemde Bazar door ds. Ph. Peter geopend. In zijn welkomstwoord wees hij op de vele werk zaamheden welk aan de organisatie van dezen bazar zijn voorafgegaan Het bestuur der Kleuterschool moest middelen zoeken om de finanicën te versterken. Een dames comité, alsook vele jonge meisjes zijn on- vehmoeid werkzaam geweest om tot het welslagen mede te werken Ale de spil, waar alles omdraaide, bracht ds. Peter hulde aan mevr. v. d. Vijver-v. d. Voet, de secretaresse van het bestuur, die tijd noch moeite heeft ontzien. Na herinnerd te hebben aan de langdurige ziekte van mevr. Kromhdut-de Mooy de penning- meêsterêsse eh haar een volledig herstel toewenschend heette hij verschillende autoriteiten hartellik welkom; o.a. B. en W. van Rijnsburg. ds. de Jong. Chr. Geref. predikant, dé hoofden van verschillende scholen, en notaris Eerdbeek van Katwijk. Hij dankte in het bijzonder het bestuur Van Flora voor het gratis afstaan van de zaal in deze zoo drukke veilingsweken. tevens den heer v d. Perk voor de muzi kale verzorging en de firma Van Nelle voor de koffie- en thee-tent. Na leder opgewekt te hebben om reeds op dezer avond de beurzen flink aan te spreken, verklaarde ds. Peter de Bazar voor geopend Al dadelijk heerschte bij de verschillende stands een gezellige drukte. Het is niet doenlijk het vele op te noe men. dat ten verkoop wordt aangeboden. Het aantal handwerk stukken in den af- geloopen winter vervaardigd, is legio, ter wijl onderscheidene kunstige bewijzen van huisnijverheid zijn uitgestald. Natuurlijk Ontbreken de gebrukelljke attracties niet, zooals spoelbakken, rad van avontuur, schiettent enz. Tevens is et een loterij om fraaie prijzen aan verbonden, De Bazar, welke drie dagen gehouden wordt, zal zich ongetwijfeld in een druk bezoek mogen verheugen. Wij wenschen het Bestuur van de Kleuterschool van harte succes! STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. v. d. Zon, geb. Leliveld, D. M. P. Ammeriaan geb. Tas. D. M. J. Huisman geb. v. d. Meer, D Ondertrouwd: C. Blokland en J. Th. v. d. Meer J. P. van Bohemen en Th. Suijkerland. Overleden: G. A. de Haan, M. 65 J. H, de Rhömp, M. 49 j. SASSENHEIM. Diploma-uitreiking der Melkericursus. Door de afd. Sassenhelm van den L.T.B. werd in 1933 een melkerscursus georgani seerd. Deze werd wegens der. hooibouw afegebroken en kon daarna wegens het voorkomen van mond- en klauwzeer niet worden afgewerkt. Op 9 Mei van dit Jaar werd vol moed weder aangevangen en nadat nog eenlge lessen waren gegeven, het examen afgenomen. Van de 7 deelne mers viel er 1 af. terwijl een ander, we gens sterfgeval, niet aan het examen kon deelnemen. Aan dezen werd gelegenheid gegeven alsnog oxamen te doen. Alle deel nemers wisten het diploma te verwerven. Als Jury-leden traden op de heeren A. J. Verklelj, voorzitter van den Boerenvak- bond, J. J. van Schle, hoofdbestuurslid, A, Slingerland, eertijds melkcontroleur hier ter plaatse en ir. Huisman te Gouda. BU de beoordeeling werd een dankbaar gebruik gemaakt van de Indrukken die de voormelker, een zoon van den heer J. J. van Schie, gedurende de door hem gege ven lessen, van de deelnemers had ge kregen. Namens de L.T.B. was aanwezig ir. Jacobs van de R.K. Landbouwwlnter- school te Voorhout. Het stemt werkelijk verheugend, dat de deelnemers, niettegenstaande het gedwon gen stopzetten verleden jaar, toch weer vol animo aan den slag zijn gegaan, om de cursus tot een goed einde te brengen. De conclusie mag hieruit getrokken wor den, dat wel gevoeld werd, dat de ver strekte lessen hun baat gaven en hen in staat stelden betere prestaties te leveren. Te betreuren is het, dat ln de provincie Zuid-Holland het aantal melkerscursus sen nog zoo gering ls. Vergeleken met het oosten en het Zuiden van ons land, ls het aantal gediplomeerde melkers uiterst klein. Wel is ln de laatste jaren eenige verandering merkbaar de klasseering van de melk door de C.Z.C. is hieraan ongetwijfeld niet vreemd maar de toe loop kon nog veel grooter worden. De kos ten zijn geen bezwaar, daar een groot ge deelte hiervan door het Rük in den vorm van subsidie wordt gedragen. In de samen komst na afloop van het examen merkte de heer Van Schle terecht op. dat de deelnemers het als een plicht moeten op vatten, de aangeleerde methode van zin delijke en technisch juiste mclkwlnnlng verder uit te dragen en steeds te bhjvcn toepassen. Alleen op deze wijze kan van een cursus blijvend profijt worden getrok ken. Aan de volgende personen werd hierop het diploma uitgereikt: J. Ruigrok, J. v. d. Ven, C. Verklelj, Th. Oostdam, W. Rulgrok en J. van Noort. Men zij gewaarschuwd tegen de prac- tlj ken van den bekenden Spaanschen schatgraver, die weer aan het werk schijnt te zijn. Thans zijn alhier 195 werkloozen, waarvan 139 gehuwden. Vorig Jaar was dit aantal 198. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Annie, D. van R. Oudshoorn en F. Noack. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. O. Weerdenburg, geb. Hoo- geveen, Z. Ondertrouwd: A, Pronk en M. E. de Sterke. Overleden: Y. M. v, d. Meule, D. 3 d. WARMOND. Uit het verslag van den vleeschkeu- ringsdienst dezer gemeente teekenen wij aan dat in het afgeloopen jaar de navol gende bedrijfsslachtingen werden aange geven. 116 runderen, 56 vette kalveren, 266 varkens, 1 big en 2 lammeren. Huisslach tingen, 1 rund en 61 varkens. Noodslach- tlngen 10 runderen, 1 graskalf, 11 nuchtere kalveren en 3 schapen. Aan mond- eri klauwzeer stierven 2 runderen. Aan keur loon werd ontvangen een bedrag van f. 2376.50 en voor ingevoerd vleesch f. 11.25 aldus in totaal f. 2387.75.—, WASSENAAR. rioor warmte bevangen. De 32-jarige ter S. uit den Haag werd in het Meijendel onwel. Dr. Hubbeling con stateerde, dat de warmte de oorzaak was. S. werd per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. De 22-jarige K. uit den Haag werd eveneens bewusteloos in de duinen gevonden, waarschijnlijk door dezelfde oorzaak. Verkeersongevallen. De motorrijder K. uit den Haag botste met zijn motor tegen den auto van V. uit Bloemendaal, die de Kerkeboschlaan wildé in rijden. Beide voertuigen bekwamen ma- terleele schade, terwijl de duorijdster mej. I. aan de knieën verwond werd. v. E., die een diepen snijwond aan de hand bekwam werd met een snelverband geholpen. M. uit den Haag, die van de hoogte op de van Bergenlaan met groote snelheid reed, Viel van zijn rijwiel en werd gevon den met een ernstige hoofdwond, terwijl dr. Hubbeling ook een lichte hersenschud ding constateerde. M. werd per zieken auto naar het ziekenhuis Westeinde, den Haag overgebracht. Mej. J. uit Rotterdam, die in het Meijen del met haar fiets slipte, viel bewusteloos en verwondde zich aan de knieën. Zij Werd door dr. Hubbeling verbonden. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Jacomlna Johanna, d. van A. H. Kramer en P. M. de Regt Gijsbertus z. van J. van Aken en j. van Klaveren, Overleden: Alida Hogenelst, 58 Jaar wed. A. van Steen Marrlgje Kroeze, 92 jaar, Wed. K. Klarenberg. Ondertrouwd: W. T. Noordoven en R. Toonen J. H. de Ruijter en B. J. Van- deraande. Gehuwd: E. Stutterheim en M. Reineke J. J. Putker en J. C. Duivenvoorden O. H. Decker en M. Malowlc J. P. Roepers en C. Souman. HEDEN. Jeruël: Bijbelbespreking 8 uur nam. Woensdag. Oud-Poelgeest: Zendingsdag Ohr. Geref. Kerk. Pieterskerkgracht 9: Ledenvergadering Groene Kruis; B'/i uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Kelne Angst vor Llebe". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „In den maalstroom der wereldstad". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „De ondergang van de Maradoe". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De geheimen van het oerwoud". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Stob, dienstb., uit Kloos terburen, Schouwweg 58 A. M. M. Brans, dienstb., uit Hoensbroek, Laan van Koot 15 N. J. van der Vlls, dienstb., uit Maas sluis, van Heeckerenstraat 7 W. M. O. Rau, hulp in de hulsh., uit Den Haag, Rijksstraatweg 797 A. M. en J. H. P.e- meijsen, fietsenmakers, uit R'dam, Rijks straatweg 249 G. J. E. Dominick, Duit- sche dienstb. uit D.land, Rijksstraatweg 777 A. P, van der Kleij, uit Alphen aan den Rijn, Rijksstraatweg 169 S. Meijer, dienstb., uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 4 K. A. van der Maas, dienstb., uit Noord- welle, L. Kerkdam 80 W. J. Frijlink, afd. chef N.V. Werkspoor uit Br. Indië, Backers- hagenlaan 14 L. Sommer, Oostenr. d.b. uit Brussel, Wlttonb.weg 116 Wed. R. H. Driessen, geb. M. H. de Haart, uit Den Haag, Prinsenweg 17 G. M. van Straaten uit Rotterdam, van Z. van Nljeveltstr. 148 E. Wallak, Oostenr. d.b. uit Den Haag, Rijksstraatweg 462 W. J. van der Meij en gez., chauffeur uit Den Haag, van Z. van N.straat 149 Z. G, Ph. Marcella en vr„ uit Rotterdam, Amazinelaan 5 L. E. Bauer, uit Rotterdam, Amazonelaan 6 Wed. B. L. de Ridder, geb. J. ïlmer, uit België, Rijksstraatweg 574 H, W. J. W. ïdzerda, uit Oegstgeest, schouwweg 33 - E. L. E. P. Stiel, verpleegster uit Voorburg Rijksstraatweg 344 A. J. Jansma, en gez. leeraar llch oef., uit Den Haag, CroeUs- straat 51 D. J. Blommendaal en gezin, houtagent uit Rijswijk Zh„ idem 37 J. C. P. Hofkês en vr„ ingenieur, uit Den Haag, Crocusstraat 41 G. B. Braam en gez,. kantoorbed., uit Voorburg, Crocus straat 47 Wed. F. J. A, J. M. IJzerman.? geb. Bredius en gez., uit Vlaardlngen, Prins von Wiedlaan 10 H. J. van de Geljw, kinderjuffrouw, uit Vlaardlngen, idem idem A. Pietrek, dienstb., idem E. E. A. Balzer, idem Dr. E. Kretsch- mer en gez., Dultsche Chemiker uit Den Haag, WIttenb.weg 64 H. Botermans en gez., kunstschilder, uit Den Haag, van Z. van N.str. 192 C P. A. Bruigom en gez., koopman uit Den Haag, Binnenweg 1 B B, Borzykowskl én vr„ Pool, Chemiker uit Pnrijs. Park Oud Wassenaar 1 R. van den Brink en gez., voorwerker Ned. Heide Mij., uit Ommen, Duindigt 1 F. J. TeiXeira, geb. Ligtvoet en dr., uit Batavia, Laan van Koot 29 L. Ensing en gez., pikeur, uit Den Haag, Heerenwcg 10 P. M. Siobbe, dienstb. uit Noordwijkerhout, Vinkenlaan 2 N. A. van Rijn en vr., ar chitect, uit Den Haag, Burchtlaan 5 S, J. E. Roodenburg, dienstb.. uit Den Haag, Buurtweg 91 Vertrokken: J. M. Rhijnsburger, naar Valkenburg Z.H., Valkenb.weg. bij ouders E. M. Fedra. naar Den Haag, R. J. Schimmelp.laan 32 J. J. du Pree en vr„ naar Den Haag. P. Pzn. Coenstraat 30 Wed. P. A. Woest, geb. van Poeteren, naar Den Haag, H. v. Deventerstraat 80 Wed. E M. Barendsen, geb. Bakker, naar Apel doorn, pelhoutweg 3 C. Roepers, geb. Souman, naar Den Haag, Kornoeljestr. 118 L. W. Galser, naar Den Haag, Surlname- straat 18 J. Th. van Haastrecht, naar Voorschoten. Papeweg 164 E. L. E. P. Stoel, naar Katwijk, Louwestraat Z. Hoek, naar Voorschoten, Wijngaarden laan 54 J. Th. M. Nells, naar Rheden, Rosendaalschelaan 43 A. M. E. Raats naar Den Haag. Prinsegrcht 12 E. Jur- reis. naar Den Haag, Kon gracht 82 J. C. van der Weijde, naar Haag. Wassen.weg 26 T. J. van Hemert, naar Scherpenisse, Hoogemarkt 246 M. Wallenst'ein, naar Amsterdam, Breedeweg 21, Watergraafs meer A. Jonker en gez.. naar Voorburg Arembergelaan 38 M. M. van den Dool, naar Weesperkarspel, Stammèrdljk E. C. van de Weg, geb. Schouten, naar Den Haag, Roelofstraat 63 C. A. Winde- knecht en gez., naar Den Haag, Ballstr, 67 Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij de Narcis- laan werd de 48 jarige wielrijder D. uit Den Haag, die den weg wilde oversteken, aangereden door een auto bestuurd door P. uit Amsterdam. D. bekwam een gebroken linkeronder been en werd na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling per ziekenauto over gebracht naar het ziekenhuis in het West- einde te Den Haag. Proces-verbaal werd opgemaakt. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: W. v. d. Bos. laatstelijk we- duwn. van E. de Vries, 76 jaar. De Geref. Kerk droeg voor de zending 32 af de som van f. 25.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6