75ste Jaargang ZATERDAG 16 JUNI 1934 No. 22771 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Feuilleton-Prijsvraag. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. NIEUWE MINISTER VAN ECONOMISCHE ZAKEN Het voornaamste Nieuws1 van heden. LEIDSCH DAGBLAD gfUJS DLR ADVERTENTIEN: 80 PW. per régel voor adverteren uit Lelden en plaatsen jyaar agentschappen van ons Blad gevestigd zyn. Voor alle andere advertentiën 95 Cts. per regel. Kleine advertentiëfl uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. b'lj een maximum, aantal woorden van 90. Inoasso volgens postrecht. Voor eventudele opeending -ma blieven 10 Cts. porto te' betalen. Bewijsnummer 5 OW. Bureau Nbo^eihikplein Telefoonnummers voor Direcrte en 'Mhnmietratie 2500 RetJacrte 1>507. Poetóbi^tee. en Giroötehst No. 57055- Pprtbus No. 54. B&IJS DEZER COURANTij Voor LeWSii per 9 maanden f.2.35; për wëèk f.0.181 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week O.ial Franco per post f.2.95 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. Hun, 'die zich deze maand op ons Blad abonneeren, zenden wij op ver- Zoek gratis de reeds verschenen nummers van ons blad van 23 Mei [1934 af, op welken datum wij met de plaatsing van onze Prijsvraag- feuilleton zijn begonnen. VERGADERING EAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 18 JUNI 1934, des namiddags te 2 uur, In het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Alsnog te behandelen: Voorstel aan de eigenaren van het sloot- gedeelte, gelegen ten Noorden van de Ten Katestraat en tusschen de De Genestet- straat en de Da Costastraat, te gelasten dat slootgedeelte te dempen. (140) DIENSTPLICHT. Wenschen met betrekking tot de inlijving bij de Land- en Zeemacht. De Burgemeester van Lelden brengt bij dezen ter kennis van de ingeschrevenen voor den dienstplicht van de lichting van het volgende jaar, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven of die iets anders wenschen dan zij toen hebben me degedeeld tot 15 Juli a.s. de gelegenheid hebben hun voorkeur op te geven aan den Commandant van het Indeelingsdistrict „'s-Gravenhage" te 's-Gravenhagc. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de Indeeling bij de Zeemacht of bij een be paald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Waar voor sommige gevallen bij de keu ring bijzondere aanwijzingen zijn verstrekt omtrent Wij ze van aanmelding moeten die aanwijzingen stipt opgevolgd worden, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde bij zondere aanwijzingen hebben voornamelijk betrekking op vervroegde inlijving, indee ling bij den motordienst en opleiding tot reserve-officier-vlieger of reserve-officier waarnemer bij de Luchtvaartafdeeling. Het verdient in het algemeen aanbeve ling de opgaven aan den Indeelings-dis- tviotscommandant SCHRIFTELIJK te doen onder overlegging, zoo mogelijk, van een bewijs van genoten onderwijs, werkkring of bekwaamheid. Belanghebbenden behooren er evenwel rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 16 Juni 1934. 2956 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. L. J. van Leeuwen, en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een brood- en koekbakkerij in het perceel Groenhazen- gracht No. 10. Sectie F. No. 1335; b. A. W. v. d. Poel en rechtverkrygenden, tot het oprichten van een rookery en een inrich ting voor het bewerken van vleesch in 't perceel Oude Ryn No. 64, Sectie H. No. 620. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 16 Juni 1934. 3011 ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de rechtsge leerdheid. op proefschrift getiteld: „De rechtvaardigingsronden in het Indische strafrecht" de heer W. H. Overbeek, gebo ren te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het doctoraalexamen rechten, de heeren J. van der Hoeven (Leiden); L. J. den Hol lander (Den Haag); J. C. Zillesen (Den Haag i en Lie Beng Tiok (Leiden); voor het Candidaatsexamen rechten, de heeren J. Bruining (Delft) en H. Camper (Leiden); Voor het economisch doctoraalexamen in dologie, de heer J. G. Wegner (Den Haag) en voor het doctoraalexamen Indisch recht, Mej. C. M. van Schreven (Gronin gen). CHR. KWEEKSCHOOL. Geslaagd voor het examen akte L. O. nuttige handwerken de dames H. A. Al- dershoff, A. van der Baan, M. van der Biy en M. v. d. Bosch, allen alhier. Afgewe ten 1. AFSCHEID VAN MEJ. DR. W. C. DE BAAT Als Ieerares van het Genootschap M. S. G. 'tWas wel een heel bijzonder feest, dat in Hotel du Rhin te Katwyk-aan-Zee ge vierd werd. Mej. dr. W. C. de Baat alhier gaf er haar laatste scheikundeles voor „haar jongens", de leerlingen van de school „Mathesis Scientiarum Genitrix". In het begin van den avond zag het er wel een beetje als een school uit, kale tafeltjes met examenvellen. Het podium echter was één bloemenweelde .'t Vlammende rood van de papavers, het trouwe blauw der korenbloemen en het zonnige hart van tallooze margrieten, haar door den Kat- wykschen oud-leerling H. Bloot geschon ken, bracht al dadelijk een prettige sfeer. De les ging over mengsels, een veldbouquet en een alphabet. Ruim honderd leerlingen zyn naar haar komen luisteren en zijn later heengegaan met een margriet in het knoopsgat, een aardig bakje van Kat- wijksch aardewerk en een prettige herin nering. In de pauze werd gezamenlijk een wan deling langs het strand gemaakt; in dien tusschentijd was de zaal door de goede zorgen van mevr. Lammens omgetooverd in een gezellige feestzaal. Toen werden de rollen omgekeerd en moest mej. De Baat luisteren naar alles wat oud-leerlingen en leerlingen haar te zeggen hadden. En dat was veel. De eerste spreker was de heer P. M. Vleugels, die uit naam van de Vereeniging van Ma- thesianen haar een groot bloemstuk aan bood. Als een der oudste oud-leerlingen haalde de heer C. G. J. Lohmann vele per- sooniyke herinneringen op en deed deze vergezeld gaan van een bloemenmand Als bUjk van dankbare erkentelijkheid bood de heer Teske uit naam der leerlingen haar een rollend theemeubel aan. Vervolgens hield de Katwij ksche potten bakker, de heer H. v. d. Voet, een geestige berijmde toespraak. De heer L. Th. v. d. Laaken sprak een woord van bemoediging tot de jongeren om ook in deze moeiiyke tyden de studies niet te laten varen, mis schien kon de scheidende Ieerares hen later nog wel eens de helpende hand bie den. De heer Veldhuyzen richtte eenige hartelyke woorden tot „aller Moeder" en maakte een foto van de groep verblyde gezichten. Al zal het afscheid van een werkkring, die zij twintig jaar lang met groote liefde en werklust vervuld heeft, haar zwaar vallen, deze avond moet haar wel de over tuiging gegeven hebben, dat zy 'n plaatsje heeft in het hart der Mathesianen en dat ze nimmer tevergeefs een beroep op een van hen zal doen. Nadat nog langen tyd over allerlei Mathesis-herinneringen nagepraat was, werd deze mooie avond besloten. LEIDSCH DRANKWEER-COMITÉ. Onder voorzitterschap van den heer H. Zunderman heeft gisteravond 't Leidsch Drankweer-Comité een vergadering ge houden, waarin als voornaamste punt van behandeling aan de orde kwam een over zicht van de zoo in elk opzicht geslaagde actie voor de Blauwe Week. Mede aan de hand van de uitgebrachte verslagen om trent de op Tweeden Pinksterdag gehou den sluitingsdemonstratie, onderstreepte de voorzitter het feit, dat de deelname uit Leiden en Omstreken, zoowel aan de actie voor de Blauwe Week als aan de demon stratie dit jaar zeer groot kon worden ge noemd Naast de jeugd-organisaties uit de drankbestryding hier ter stede, die op eigen gelegenheid de reis naar Hilversum hadden gemaakt, namen dit jaar byna honderd leden van het Drankweer-Comité deel aan de treinreis naar het Gooi en unaniem was men enthousiast gestemd over den uitnemend geslaagden propa- gandadag. Wat de plaatsehjke optochten gedurende de Blauwe Week betreft, ook deze hebben zeer groote belangstelling ontmoet; met dankbaarheid maakte de voorzitter in dit verband melding van de medewerking, verleend door het Leger des Heils alhier, een medewerking, die ook voor de toe komst zooveel mogelyk was toegezegd. De pas opgerichte Oegstgeestsche afdee- ling van de I.O.G.Tdie op deze vergade ring vertegenwoordigd was, werd als be langstellend lid van het Leidsch Drar.k- weer-Comité ingeschreven. Breedvoerig werden tenslotte ingeleid en besproken de plannen voor de actie in het komende najaar, vooral met het oog op het 3 Octoberfeest. Uit den kring der ver gadering kwamen onderscheidene voor stellen, waarvan een drietal nader onder de oogen zal worden gezien en indien mo- geiyk ten uitvoer zullen worden gebracht. De zeer geanimeerde vergadering, die ditmaal gehouden werd in het Geheel- Onthouderscafé van den A.N.G.O.B aan de Nieuwstraat, behandelde nog enkele aangelegenheden van huishoudeiyken aard. waarna sluiting volgde. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Nic. van Weesel's Loodgietersbedrijf, Mare 84, Leiden. Wyziging handelsnaam in: Nic. van Weesel's Loodgietersbedryf v/h. Frankhuizen. Bijvoeging uitgeoefend bedrüf: winkel in gas- en sanitaire arti kelen. A. A. Matze, Dorp D. 292, Hazerswoude. Kruidenierswaren en aanverw. artikelen. Uittredend Eigenaar: A. A. Matze, Hazers woude, dd. 28 Mei 1934. wyziging handels naam ia: B J, Hoogerdijk. SLOOTDEMPING. In verband met het bouwry'p maken van het terrein der gemeente bezuiden den Haagweg, waartoe 6 November J.l. werd besloten, zal de sloot in het verleng de van de Tollensstraat, voor zooveel be treft het gedeelte gelegen ten Zuiden van de Noordzyde van de Ten Katestraat worden gedempt. Het overbiyvende gedeelte van die sloot, gelegen ten Noorden van de Ten Katestraat is in hooge mate vervuild, zoodanig zelfs, dat B. en W. aanleiding aanwezig achtten om daaromtrent het oordeel in te winnen van een commissie, bedoeld by art. 12 van de verordening op wegen, lanen, straten enz. en wate ringen en slooten. Op grond van het advies dier Commis sie, zyn B. en W. van gevoelen, dat be doeld slootgedeelte schadeiyk voor de openbare gezondheid moet worden ge- acht. De eigenaren van dat slootgedeelte zijn, op een paar uitzonderingen na, bereid tot demping daarvan over te gaan. Ten einde te geraken tot de demping ook van de slootgedeelten, welke toebe- hooren aan de eigenaren die niet. of op niet-aannemeiyke voorwaarden aan de demping willen medewerken, zal de weg, aangegeven in art. 12 van voornoemde verordening, dienen te worden bewan deld. o DE BIOSCOPEN. Casino-theater. Het programma opent met het altyd interessante Polygoon- nieuws, waarna het Eclair-journaal draait met opnamen van o.a. de groote Jeanne d'Arc-feesten. Hierna volgt direct de groote Wildernis-film „De geheimen van het Oer woud", naar het verhaal van Harry Crist met Eugenia Gilbert, Frank Merril en Bobly Nelson in de hoofdrollen. Bradford (Frank Merril) een rijke Amerikaan, tracht In de eenzaamheid van het oerwoud ver getelheid te zoeken en wordt vergezeld van Joe Marks, zyn chauffeur, die, belust op avonturen, ook de Jungle Intrekt. Spoedig worden zy gevangen genomen door een negerstam. Rimpo, een dapper ventje van een jaar of vier, redt hen echter van een wissen dood. Terugkeerende naar hun kamp, óntmoeten zy Phyllis (Eugenia Gil bert), die tezamen met haar vader en den stuurman Hanley in de wildernis woont, nadt zy schipbreuk hebben geleden op Afrika's westkust. De vader van Phyllis sterft kort daarop, nadat hy zyn dochter en Bradford van zyn zending verteld heeft en hun ieder de helft van een landkaart medegegeven heeft. Dit gesprek wordt af geluisterd door den onbetrouwbaren stuur man Hanley, die zyn kameraad ervan op de hoogte brengt. Deze beide mannen zet ten er hun zinnen op de landkaart in hun bezit te krijgen. Eenige Algerynsche sla venhandelaars, die hun tenten in de buurt hebben opgeslagen, ontvoeren de schoone Phyllis. Echter door tusschenkomst van de kleine Rimpo weet zy te ontvluchten. Hanley, Stevens en de onderhoofdman der Algerynen, Ibrahim, spannen nu samen en trachten zoo het ieder voor zich begeerde doel te bereiken. Telkens wanneer zy den ken meester van de situatie te zyn, komt de dappere Rimpo tusschenbeide, die door zyn alleraardigst spel zeer de aandacht op zich vestigt. De film speelt in het oerwoud en is door zyn prachtige opnamen van natuurschoon en van wilde dieren zeer zeker het zien waard, terwyl ook de lief hebber van sensationeele vechtpartyen deze week zyn hart kan ophalen. Luxor-theater. 't Wordt zomer en dus niet al te zware kost! Zy, die zóó denken, kunnen hun hart ophalen by „Keine Angst vor Liebe", waarin Liane Haid. Ralph Arthur Roberts en Jessie Vihrog heel wat vroolijke oogenblikken brengen in een grappig geschiedenisje vol zotte verwikke lingen en waarin het vroolykste „happy end" op een origneele manier gelanceerd wordt. Luchtig en zonder eenige pretentie gaat aan ons voorby het verhaal van de twee typistetjes, die beiden hun chefs aan den haak weten te slaan: zij zien er dan ook alleraardigst uit en houden veel van hun superieuren, zoodat wy alleszins ge lukkige huwelyken mogen venvachten. Men kent deze grappig in elkaar gezette Duit- sche „niemendalletjes", die toch zulk een heerlyke ontspanning geven en waarin de dialogen heel wat geestigheden bevatten. Met genoegen kykt men naar de verande ring, die de chefs onder invloed van hun lieftallige ondergeschikten ondergaan: de een wordt van boemelaar tot serieus- hoe wel niet al té- zakenman gepromoveerd, de ander, die niets anders dan contracten en handelsbrieven in zn' hoofd heeft, wij zigt zich in een correcten „Lebeman", die van nu af aan ook wel eens iets anders in z'n hoofd zal hebben dan regenverzeke- ringen, want de zon is voorgoed voor hem opgegaan! Aardige muziek, charmante hoofdpersonen, kwinkslagen: men kent het recept! Een uur gezelligheid is ge waarborgd. Voor de pauze Richard Barthlemess in „Heldenlevens te koop", een schrynend beeld van de moeiiykheden, waarmee in Amerika de werklooze „Oud-stryders" te worstelen hebben, dat realistisch en met spanning wordt weergegeven. In het jour nal o.a. een interessante opname van het Stadionconcert onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg. Roxy-theater. De twee reprises, die het weekmenu van Roxy vormen, zyn van een heel uiteenloopend karakter. „De voet- balfcajgjpioen" is een filgL, waarin het spor- MR. STEENBERGHE WORDT BENOEMD. Mr. Steenberghe. Het Ned. Corr. Bureau meldt dat dezer dagen de benoeming te verwachten is van mr. M. P. L. Steenberghe tot minister van Economische Zaken. Maximllien Paul Leon Steenberghe werd geboren op 2 Mei 1899 te Leiden. Hy be zocht het gymnasium te Utrecht, studeer de aldaar van 19171920 in de rechts wetenschappen aan de Universiteit en promoveerde in laatstgenoemd jaar. Mr. Steenberghe werd rechtskundig adviseur der N.V. H. van Puyenbroek's textiel- maatschappy te Goirle en is sinds 1921 directeur dier Maatschappy. Van tal van commissies en dergelyke, maakt hy deel uit. Zoo is hy sinds 1922 lid van den Ned. Werkloosheidsraad, sinds 1924 van den Nijverheidsraad. sinds 1926 van de Cen trale Commissie voor de Statistiek en sinds 1929 lid van den Hoogen Raad van Arbeid. Hij is verder commissaris van verscheidene Nederlandsche en Belgische fabrieken. Bekend en veelbesproken is zyn in 1928 voor de R.-K. Staatspartij uitge bracht praeadvies over „Bedrijfsorganisa tie." Hy is o.m. voorzitter van de R.-K. werkgeversvereeniging, van het R.-K. Verbond van Werkgevers-Vakvereenigin- gen, en van de R.-K. Ver .van Werkgevers in de textielnijverheid, alsmede bestuurs lid van de Ver. voor actieve handelspoli tiek en van den Raad van Toezicht der R -K. Handelshoogeschool te Tilburg. Mr. Steenberghe is Officier in de Orde van Oranje Nassau. tieve element op den voorgrond treedt en we voor de zooveelste maal het luchtige en oppervlakkige, echt-Amerikaansche stu dentenleven met zyn sportwedstryden nog eens voorgezet krijgen, dit alles verwerkt als in een vrij goedkoop stuiversroman netje. De grootste attractie is, dat Ramon Novarro de held van het geval is met zyn zoete glimlachjes en zijn smachtende blikken. ,.De ondergang van Maradoe" speelt zich af op het geheimzinnige eiland Maradoe, waar een maharadja met een onmogelijken naam den scepter zwaait. In de Indische wildernis en de mysterieuze paleizen tracht genoemde heer de liefde van een blanke vrouw te winnen, doch op afdoende wijze geeft deze dame hem te kennen, dat er met haar niet te spotten valt, want welk lid van het zwakke geslacht durft er zoo maar een kogel in de borst van nog wel een maharadja te jagen? Zelfs op Maradoe is zulks niet gebruikelyk en de ondergang van het eiland is er het gevolg van, waar mee we het voornaamste van de film ver teld hebben. Trianon-Theater. Niet iedereen kan in het algemeen Fransehe films op de juiste waarde schatten, maar er zyn films, waarover vriend en vyand het direct vol komen eens zullen zyn. Tot die categorie behoort „In den maalstroom des levens", waarin vooral Jacqueline Francell als het eenvoudige kostschoolmeisje, dat het pen sionaat verlaat om filmster te worden, op den voorgrond treedt. Zy belandt natuur- lyk in nachtelyk Parys en beleeft daar een geheele serie met Franschen geest uitge sponnen avonturen, en kostelyke mystifi caties. Nauwelyks in de Ville Lumière aangekomen, wordt zy hals over kop ver liefd op een jongeman, die als figurant bij een revue-gezelschap een bescheiden loontje verdient, maar die door haar aan gezien wordt voor een beroemd zanger. De verwisseling geeft tot de meest dwaze situaties aanleiding, zóó dwaas, dat het terwille van de spannig jammer zou zyn ze hier te vertellen. De uitbeelding van de verschillende personen geschiedt met dat BINNENLAND. Mr. M. P. L. Steenberghe, voorzitter der R.K. Werkgeversvereeniging, wordt mi nister van economische zaken (le Blad). De „Bloemfontein" is hedenmiddag draadloos te water gelaten; redevoeringen van generaal Hertzog en dr. Colijn (4e Blad). De Indische ontwerp-begrooting (Uit Ned. Oost-Indië, 3e Blad). Het rapport-Spoorhout; van alle bezwa ren is niets gebleken (Binnenland, 3e B1.)J Overtredingen te Leiden van de geld- schieterswet; straffen van den Haagschen politierechter (Rechtzaken, 3e Blad). BUITENLAND. Hitler's bezoek aan Mussolini beëindigd. Duitschland ziet af van de z.g. „Anschlusz" (le Blad). De Fransehe Kamer aanvaardt dé nieuwe militaire credieten (Buitenland, le Blad). De Poolsche minister van binnenland- sche zaken Pieracki is vermoord. Dc dader is gearresteerd (Buitenl. en Tel., le Blad). Ook een aanslag op den president van Cuba (Buitenl., le Blad). tikje geestige en bytende spot (denk aan den politie-commissarisl), waarvan de be woners van het land van Gascogne het monopolie bezitten. Voor de pauze draait het groote Tsjechi sche filmwerk „De vrouw uit de nacht club", een dramatisch getint verhaal met goed spel van Suzanne Marwille, Hugo Haas en Jack Mylong Münz. De reserve-kapitein T. Kleyn van het 6de regiment veldartillerie alhier wordt van 2 tot en met 14 Juli alhier gedetacheerd tot het volgen van een voor bereidenden cursus en van 16 tot en met gedetacheerd tot het volgen van een voor- 21 Juli in de legerplaats bij Oldebroek tot het volgen van een schietcursus met ver schillende geschutsoorten. In plaats van ds. De Bondt, treedt Zondagochtend in den dienst Hooigracht- kerk op de heer Schalekamp, theol. cand. te Wassenaar. Voor het examen gemeente-admini stratie afgenomen vanwege de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen zijn geslaagd de heeren J. G. H. Tonus en H. van der Top, beiden alhier. Bij den ontvanger der directe belas tingen, 2e kantoor, alhier, is aan z.g. ge- wetensgeld ontvangen f. 117.98 en f42.85. Naar wy vernemen zal onze vroegere stadgenoot jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, die in December 1931 ter gelegenheid van het Eeuwfeest van Sempre Crescendo alhier optrad met Rachmaninoff's tweede piano concert, dit concert Dinsdagavond 26 Juni a.s. vertolken met het Residentie-orkest onder leiding van Ignaz Neumark in het Kurhaus te Scheveningen. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de in dit nummer voor komende openbare kennisgeving van den burgemeester, betreffende wenschen met betrekking tot de inlijving bij de Land en Zeemacht, van ingeschrevenen voor den dienstplicht, behoorende tot de lich ting 1935. Het vanouds bekende café „De Gou den Kroon", Beestenmarkt hoek Oude Singel is in andere handen overgegaan en heeft in verband daarmede in de twee maanden, gedurende welke het gesloten is geweest, een grondige restauratie on dergaan. Het meubilair werd geheel ver nieuwd, een nieuw biljart geplaatst, een moderne lichtinstallatie aangebracht en de wanden versch geschilderd en opnieuw aangekleed. De zaak ziet er thans weer keurig uit. Gistermorgen omstreeks kwart voor elf is de 36-jarige schipper M .S. uit Aar- la nderveen bij het inladen van vee in een schuit, liggende aan den Oude-Singel, aangevallen door een stier. De man kreeg een verwonding aan het hoofd en klaagde over pyn in de borst en is door den E. H. D. ter observatie naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Hedenmorgen is de 72-jarige A. de V. uit Warmond by het oversteken van den rijweg op de Blauwpoortsbrug. aan gereden door een motorrywiel, bestuurd door K. K. alhier. De oude heer werd vrij ernstig aan het hoofd verwond en bleef bewusteloos liggen. De E.H.D. heeft hem naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Vanmorgen omstreeks 11 uur is een begin van brand uitgebroken op het dak van een in aanbouw zijnd huis in de Kor- tenaerstraat, vermoedelijk doordat vonken zijn gevallen uit een door een loodgieter gebruikten vuurpot De motorspuit was aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen, daar het vuurtje met behulp van een op het bouwwerk aanwezige slang .werd gebluscht,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1