75»le Jaar DONDERDAG 14 JUNI 1934 No. 22769 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Feuilleton-Prijsvraag. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Duitschland kondigt een moratorium voor zes maanden af. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DÉR ZR ADVERTENTIEN:] 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bi] vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewysnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postckèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT** Voor Leiden per 1 maanden 1.2.36; per woelt ..w».. 1.0.1$ ft Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zjifi, per wegje 0.1A Franco per post 1.2.35 -f portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. Hun, die zich deze maand op ons Blad abonneeren, zenden wij op ver zoek gratis de reeds verschenen nummers van ons blad van 23 Mei 1934 af, op welken datum wij met de plaatsing van onze Prijsvraag feuilleton zijn begonnen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. C. J. van Velzen en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een broodbakkery In het perceel Rijndijkstraat No. 4, Sectie M No. 1594; b. L. den Holder en recht- verkrygenden tot het oprichten van een machinefabriek in het perceel Galgewater No. 20, Sectie F. No. 1343; c. de N.V. F. Pieck's Manulacturenhandel en rechtver krijgenden tot het oprichten van ten fa briek van confectiegoederen in het per ceel Haarlemmerstraat Nis. 228/230, Sectie H. No. 3535; d. A. J. van Berge Hene gouwen en rechtverkrygenden tot het op richten van een ondergrondsche bewaar- jlaats voor benzine met bovengrondsehe sftapinrichting in het perceel Hoogewoerd ïo. 169, Sectie D. No. 951. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 14 Juni 1934. 2827 GEMEENTE LEIDEN. 4'It °lo Geldleening van 1914, groot f. 2.200.000.aangegaan krachtens raadsbesluit van 2 April 1914. Burgemeester en Wethouders van Lei den geven kennis aan houders van nog niet uitgelote obligatiën van bovenge noemde leening, dat deze stukken a pari aflosbaar zij r: gesteld op den 10 Juli 1934 te Leiden by den Gemeente-Ontvanger, het bykantoor van de Anisterdamsche Bank en het bykantoor van de Rotter- damsche Bankvereeniging, te Amsterdam bij de Amsterdamsche Bank en de Rot- terdamsche Bankvereeniging en te Rot terdam by de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bankvereeniging. Op de obligatiën, welke voorzien moe ten zyn van coupons per 2 Januari 1935 en volgende, zal voor 15 dagen rente wor den bybetaald (na aftrek der couponbe lasting) een bedrag van f. 1.84. A. VAN DE i&NDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Leiden, 13 Juni 1934. 2828 ADRES AAN DEN RAAD. Over Schoolkindervoeding. Aan den Gemeenteraad is volgend adres gezonden: Ondergeteekenden C. MarytMeijers en J. van HalBlok, respectievelyk voorzitster en secretaresse van het Vrouwen-Stryd- Comité, domicilie kiezende Suzanna Klin- kertstraat 3, kennis genomen hebbende van het voorstel van B. en W. om gehoor te geven aan de aanduiding van Gedep. Staten om het voorstel van de heeren Th B. J. Wilmer. Th. M. W. Bergers en Jac. Wilbrink om de begrootingspost van schoolkindervoeding en -kleeding met f. 5000.te verhoogen, teneinde het mo gelijk te maken om buiten de vacantles eiken schooldag voedsel te verstrekken, in te trekken, dringen er by den Raad ten zeerste op aan dit raadsbesluit van 16 April 1934 te handhaven. In een Memorie van toelichting wordt gezegd: Het zal uw geacht college niet onbe kend zyn, dat er in de gezinnen en in het bijzonder van werkloozen bittere armoede geleden wordt. Hierdoor komt het dat nu reeds de kinderen uit die gezinnen meer malen zonder voedsel naar school gestuurd worden. Door de maatregelen, die de re geering op 't oog heeft met betrekking tot de steunverlaging ingaande 1 Juli a s., zal deze onhoudbare toestang nog verer geren, zoodat Intrekking van genoemd raadsbesluit, (door bovengenoemde steun verlaging) deze kinderen dubbel wreed zal treffen. Zou de intrekking van genoemd raads besluit, zonder de a.s. steunverlaging, al onverantwoordelijk zyn, met deze steun verlaging voor oogen, zal het uw college ongetwyfeld duidelyk zijn, dat intrekking van genoemd raadsbesluit minder dan ooit verantwoord is. Wij merken hierby nog op dat door 4e ondervoeding, de kinderen niet in staat zijn het onderwys behoorlyk te volgen. Zoodat wy er by uw college nogmaals op willen aandringen, het voorstel van de heeren Wilmer, Bergers en Wilbrink te handhaven. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Het incident-Den Doolaard. Zooals wy gisteren nog konden mede- deelen heeft zich gistermiddag ter jaar vergadering van de My. der Nederlandsche Letterkunde een incident voorgedaan, doordat de heer A. Den Doolaard, die deze vergadering bijwoonde, weigerde den hem voor de helft toegekende Mei-prys te aan vaarden. De schryver motiveerde zyn besluit als volgt: Heden werd ik verblyd met de mede- deeling dat my de halve z.g. „Mei-prys" was toegekend voor mijn boek „De Herberg met het Hoefyzer". De andere helft van den prys werd verleend aan Jan Engelman voor zyn dichtbundel „De Tuin van Eros". Ik heb deze halve bekroning geweigerd, en voel my gedwongen deze geste welke ongetwyfeld velen eigenaardig zal aan doen, in het publiek toe te lichten. Het spreekwoord zegt „Gedeelde vreug de is dubbele vreugde". Er is echter tus- schen vreugde en een literatuurprijs dit verschil, dat voor my een halve prijs ge- lyk staat met géén prys. En ik meen hier in alle bescheidenheid de jury op een volslagen misvatting van haar taak te moeten wijzen. Indien zij een prys, die oorspronkelijk voor een boek bestemd is, in tweeën deelt, dan blykt hieruit duide lyk, dat zij de twee bekroonde boeken geen van beide den vollen prys waard acht. Ergo zy had noch het eene, noch het an dere moeten bekronen. Maar Iedereen, die eergevoel bezit, zal met my getroffen wor den door het lichtelyk beleedigende en belachelyke van 'n halve bekroning. Kunt u zich een koning voorstellen, die halver wege met hermelyn bekleed is, en met zyn andere lichaamshelft in colbert loopt? Die links van zyn scheiding de helft van een in tweeën gekapte kroon draagt, en rechts enkel doodgewoon haar? Neen Im mers. En dit is de voornaamste reden waarom ik den prijs weiger. Maar er is meer. De Jacob Mees (Mei)- prys is door den schenker bedoeld als pro- zaprys; en dat de helft ervan aan een bundel poezië wordt toegekend, die boven dien eerverleden jaar verscheen, Is een groote onrechtvaardigheid tegenover eeni- ge prozaïsten, die reeds lang voor den prys in aanmerking kwamen; 'n onrecht vaardigheid, die ik door aanvaarding van de andere helft stilzwygend zou goed keuren. Ik noem in dit verband slechts Albert Kuyle en Albert Helman. Bovendien is de prys in eersten aanleg bestemd voor een boek spelende in de zakenwereld; en het zal den schenker ongetwyfeld vreemd aandoen hem verdeeld te zien tusschen een hovenier in den tuin van Eros en een beschryver van woeste Malissoren die op bloedwraak uittrekken. Helaas is het niet de eerste maal. dat de jury tewerk gaat onder het motto „Verdeel en heersch". Twee jaar geleden reeds werd de Jacob Mees-prys verdeeld tus schen S. van Praag en Teun de Vries, die haar ondanks zyn begrypelyke veront waardiging, zuiver uit geldgebrek aan vaardde. Dit is het laatste jaar, dat de Jacob Meesprys wordt toegekend, eenvoudig om dat de edele gever haar in arren moede intrekt. Hy wenscht, en terecht, geen gesol met zijn prys. Dit is de tweede prys, die door onver antwoord optreden van een deel der jury voor de Nederlandsche litteratuur verloren gaat. De z.g. Amsterdamsche poëzie-prys werd om dezelfde reden door den gever ingetrokken; ook hy wenschte geen ver snippering en verdeeling in tweeën of drieën. De verantwoordelyke persoon in beide gevallen is volgens mijn inlichtingen mr. Martinus Nijhoff. Aan zyn drijven is het te wyten. dat het tóch al zoo uiterst geringe aantal pryzen nu opnieuw gehal veerd wordt. Herziening der jury lykt my in dezen dringend geboden. Ik ben mij er volkomen bewust van, dat deze weigering een klap in het gezicht der verdeelzuchtige juryleden is. Maar zij hebben er om gevraagd. Het is in dezen tyd natuuriyk moeiiyk, een flinke som gelds te moeten derven. Maar ik leef lie ver van brood en uien in het land der woeste malissoren. waar eer het hoogste goed is, dan my hier lafhartig de zakken te laten vullen met geld, waarmee de gever beter en zuiverder bedoelingen had. Bovendien verbied myn eergevoel my, my de linker- of rechterhelft van een in tweeën gezaagde kreon op het hoofd te laten zetten. Er is reeds genoeg halfheid in dezen tyd. In vredesnaam nog geen halve bekronin gen!" Van bestuurszyde wordt hiertegen opge merkt, dat de Mei-prys door den schenker aanvankeiyk weliswaar bedoeld was als bekroning van een roman, handelend over het zaken of industrieleven, doch dat de schenker, gelet op de zeldzaamheid van deze romans, er reeds eerder in heeft toegestemd, ook andere romans voor den prys in aanmerking' te doen komen. Ook aan de splitsing van den prys heeft de heer Mees zyn goedkeuring gehecht ter- wyl hy ook overigens in voortdurend per- 60onlyk contact met de Commissie voor Schoone Letteren heeft gestaan. In zooverre mag de motiveering van den heer Den Doolaard dus onjuist genoemd worden. Het bestuur zal zich nader met den schenker verstaan over de bestemming van den geweigerd en halven Mei-prys. In tegenstelling met het gisteren ge melde, vernemen wij dat de benoeming van de heeren mr. M. Nijhoff en prof. dr.-j F. C. Gerretson tot leden der Commissie 1 voor Schoone Letteren geen doorgang heeft gevonden, aangezien vërzuimd was voor belde vacatures de reglementaire voorgeschreven dubbeltallen te stellen. Ter voorziening in deze vacatures zal een schrifteiyke stemming onder de leden worden gehouden. o LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". De jaarvergadering. Onder voorziterschap van den heer P. v. de Hoeven hield de LK.K. „Voor Allen" gisteravond in een der bovenzalen van café restaurant „In den Vergulden Turk" haar als steeds matig bezochte jaarlyksche algemeene ledenvergadering. De voorzitter sprak een kort welkomst woord en gaf daarna het woord aam de 2e secretareses mej. C. Oudshoorn tot het lezen der notulen, welke onveranderd wer den vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat in het a.s. jaar door de gemeente geen vrijstelling van betaling van vermakelyk- heldsbelasting zal worden verleend. Het bestuur blyft ter zake diligent. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Hartkamp vernamen wy, dat de concerten steeds goed bezocht waren, en in den smaak der leden vielen. In het komende seizoen zullen op veler verzoek zooveel mogehjk Hollandsche so listen conoerteeren. Het bestuur onderging geen wyziging, terwijl het ledental daar entegen niet onbelangrijk verminderde, niet zoozeer door een abnormaal groot aantal bedankjes, doch door een geringen aanwas van nieuwe leden. Het verslag werd onder dankzegging goedgekeurd Het ligt in de bedoeling om in het a.s. seizoen ter herdenking van het 10-jarig bestaan van den kring een avond met groot orkest te organiseeren. De data der zes concerten zullen zoo spoedig mogeiyk worden vastgesteld en ter kennis van de leden worden gebracht. Blijkens het financieel verslag van den penningmeester, den heer L. Gerverdinck bedroegen de Inkomsten over het afgeloo- pen jaar f. 2600, waarvan f. 2540 aan con tributies. De uitgaven bedroegen f. 2610, waarvan de voornaamste post f2250 voor concerten vormde Er ls dus een nadeelig saldo van f. 10, dat door een bedrag van f. 850 aan beschikbare middelen op 31 Mei j.l. ruimschoots gedekt wordt. De kascom- missie rapporteerde de boeken en beschei den in de beste orde te hebben bevonden en adviseerde den penningmeester te déchargeeren Hiertoe werd onder dank aan den heer Gerverdinck voor zyn accu raat beheer besloten. De begrooting 1934—1935 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op f. 2600, waarby is rekening gehouden met het jubileum-concert en welke is gebaseerd op een ledental van 700. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende bestuusleden mej. C. Oudshoorn en de heeren mr. C. J. Goud smit en L. Gerverdinck by enkele candi- daatstelling werden herkozen. Tot leden der kascommissie werden benoemd de hee ren W C. de la Court, F. A. ten Hooven en K. Millaart, tot hun plaatsvervangers de heeren N. A. Sloos, D. Verboog en J. Faber. De contributie voor het komende sei zoen werd bepaald op f. 3 per lid, ver meerderd met 10 °/o vermakelykheidsbe- lasting De heffing door het gemeente bestuur maakt den losse kaarten-verkoop weer mogelyk. Het voorloopig programma bevat de vol gende concerten: Dinsdag 23 October 1934: Willem An- driessen. Pianist. Dinsdag 13 November 1934: Renesse- Helmann-van Wezel, Trio. Donderdag 13 December 1934: Budapes- ter Strykkwartet. Vrijdag 1 Februari 1935: Raphael Lanes, Solo-cellist. Donderdag 14 Maart 1935: Kayla Mitzel, Violiste Donderdag 4 April 1935: Het Utrechtsch Stedelyk Orkest, onder leiding van H. van Goudoever. De voorzitter wekte op om deze reeks prachtige concerten in grooten getale bij te wonen. By de rondvraag bracht de heer ten Hooven o.m. de wenschelykheld van uit breiding van het ledental naar voren. Na breedvoerige discussie werd besloten tot de oprichting van een prooaganda-commissie. waarin voorloopig zitting zullen nemen mej. Muller en de heeren mr. C. J. Goud smit en ten Hooven. Hierna werd de vergadering onder dank voor de opkomst gesloten. o TREINVERTRAGING. Toen gisteravond om ongeveer zeven uur trein 3330 uit Utrecht te Alphen aankwam, bleek dat tusschen Bodegraven en Alphen a/d. Ryn de locomotief was defect geraakt. Daar de locomotief den trein niet meer verder naar hier kon vervoeren, werd door den stationschef een andere locomotief uit Bodegraven ontboden, die na aankomst den trein verder naar Leiden vervoerde, waardoor deze ruim een half uur te laat alhier aankwam. o HET JUBILEUM VAN „DE POST". Ter gelegenheid van haar zilveren jubi leum iccft de Harmonie „de Post" giste renavond onder groote belangstelling een muzikalen rondgang door de stad gemaakt. Vel,, hebben van de opgewekte muziek, die ender leiding van den heer Bolderdyk gespeeld werd, genoten. (Zie Telegrammen en Nage. komen Berichten, 1ste Blad). WONINGBOUWVEREEN. „ONS BELANG" De jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond in „Concordia" haar jaarverga dering. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, opende met een woord van welkom, ging in het kort de werkzaamheden van het afgeloopen jaar na en sprak nog enkele woorden over het Vide bouwplan, waar van hy hoopte, dat het nu ingediende plan tot stand zou komen. De 2de secretaris, de heer Joh. v. d. Bos, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd, onder dank van den voorzitter, werden goedgekeurd. Nadat een lid der Kascommissie verslag over de controle van boeken en bescheiden van den penningmeester, had uitgebracht, waarby alles in orde werd bevonden, volgden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, welke verslagen na enkele kleine bemerkingen werden goed gekeurd. De hierna volgende bestuursverkiezing had tot resultaat, dat werden herkozen de heer J. Gerritsen als voorzitter en de heer H Oudshoorn als penningmeester. De drie overige aftredende bestuursleden, de hee ren Joh. v. d. Bos, J. Hansen en C. Paauw, werden eveneens met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Tot lid der kascommissie werd gekozen de heer G. F. van Bovene, terwyl als 11-' der geschillencommissie werd aangewezen de heer W. van Weerlee. Door het bedanken van een lid van den Raad van Commissarissen was ook in dit college een vacature ontstaan. Als zoo danig werd met algemeene stemmen op voorstel van het bestuur gekozen de heer J. H. Schneider, boekhouder alhier Nadat een 26-tal nieuwe leden was aan genomen en een tweetal geroyeerd, volgde de rondvraag, waarbij de tongen los kwa men. Zoo werd o.a. gesproken over de te hooge huren, over al of niet verder bou wen, over de last van sommige bewoners der gemeentewoningen vooral aan het Haagwegkwartier, of juister gezegd van de kinderen van deze bewoners, over de twyfelachtige eer dat „Ons Belang", in tegenstelling met andere woningbouwver- eeniglngen, steeds gemeentewoningen in haar omgeving krijgt, en vooral kwam een kwestie ter sprake over al of niet- betaling van vernieuwde W.C.-potten. Na dat de vele vragers van bestuurszyde zoo veel mogelyk waren beantwoord, welk antwoord niet altyd naar ieders zin was, volgde op eenlgszins rumoerige wijze slui ting der vry goed bezochte vergadering door den voorzitter met een woord van dank voor de opkomst. BINNENLAND. H.M. de Koningin vertrekt op 23 Juni voor eenige weken naar Zwitserland. (Laatste Berichten, le Blad). Regeling van den invoer van melkpro ducten, enz. (Land- en Tuinbouw, 3e Bi.). Leegstaand huisje te Rotterdam inge stort; zes jongens onder het puin bedolven en gewond. (Gemengd, 3e Blad). Op een onbewaakten overweg bij Veur- Leidschendam is een 18-jarig meisje uit Nootdorp door een trein gegrepen en gedood. (Gemengd, 3e Blad). Njord won te Amsterdam den roeiwed- strijd om den Telegraafbeker. (Sport, 3e Blad). ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen Geneeskunde de dames D. J. M. Hinrichs (Oegstgeest), M. J. Vrolyk (Overveen), A. van Swet (Schiebroek), A. H. E. van Manen (Den Haag) en de heeren: J. Auer (cum laude) (Voorburg), W. Dyk (cum laude) (Den Haag); J. B. A. Toolenaar (Leiden), G. J. Renes (Den Haag), A. E. Denekamp (Den Haag), J. H Binnerts (Den Haag), G. M. van Hellemoridt (Delft) J. Wouters (Rotterdam), H. A. W. Bam berger (Voorburg), Th, G. J. Horbach (Rotterdam), M. A. Lorié (Rotterdam), H. Wagenaar (Overschie), A. Naerebout (Vlissingen) en J. H. van Dorp (Katwyk aan Zee). SPIR. VER. „HARMONIA" AFD. LEIDEN. In de gisteren gehouden vergadering is als voorzitter gekozen, wegens het bedan ken van den heer E. Ober, de heer Ir. J. Bontekoe alhier. Verder werd besloten de propaganda krachtig ter hand te nemen om de spiri- tische gedachte meer ingang te doen vin den. N. Z. H. T. M. De vakorganisaties hadden aan de di rectie der N.Z.H.T.M, verzocht om de uur vergoeding (f. 0.25) der hulpconducteurs te verhoogen. De directie heeft aan de vakorganisaties medegedeeld, dat iemand, die een leertyd van een paar weken heeft gehad, nog niet als een volwaardig con ducteur kan worden aangemerkt; pas na 1 maanden kan worden gezegd, dat de )odige routine is verkregen. Daarom zal de vergoeding pas na de eerste 4 maanden verhoogd en gebracht worden van f. 0.35 op f. 0.40 per uur. BUITENLAND. Hitler's bezoek aan Mussolini. (Buitenl. en Tel., le Blad). Jeftitsj uit Parijs naar Belgrado terug gekeerd. (Buitenl., le Blad). Rede van Goebbels te Warschau. (Bui tenl., le Blad). Het terugvinden van den Japanschen vice-consul Kuramoto. (Buitenl en Tel., le Blad). Samenwerking tusschen de militaire staven van Engeland en Frankrijk? (Tel., le Blad). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving; Vandervoet's Bloembollenkweekery en Handel N.V., Teylingerlaan 13, Sassenheim. (Ned. Stscrt.: 7 Mei 1934, Byvoegsel Nr. 860). Directeur: A. van der Voet, Sassen heim. Maatschappelyk kapitaal f. 5.000. waarvan geplaatst en gestort: f. 1.000. Wijziging: Leidsche Coöperatieve Broodbakkery en Verbruiksvereeniging „Ons Doel", Haar lemmerstraat 184, Leiden, De statuten zyn gewyzigd. Wyziging handelsnaam in: Leidsche Coöperatieve Broodbakkery en Verbruiksvereeniging „Ons Doel" U.A. BUURTVER. „EENSGEZINDHEID". Het bestuur van bovengenoemde veree niging heeft op aanvraag van vele leden besloten wederom als vorige jaren een uitgaansdag met de kinderen van leden te organiseeren naar „Groenendaal" op Dins dag 31 Juli a.s. De dames M. C. A. van Valderen en 1 A. D. W. J. Strotmann, beiden alhier, zyn te Tilburg geslaagd voor het examen nuttige handwerken IJMUIDEN, 14 Juni. Tarbot per KG. f. 0.65—0.53; Griet per kist van 50 KG f.30—22.50; Tongen per KG. f.0 850.46; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 23.50; Middelschol per kist van 50 KG. f. 31—19; Zetschol per kist van 50 KG f.26—6.10: Kleine Schol per kist van 50'KG. f.21—2.60; Bot per kist van 50 KG. f. 3.60; Schar per kist van 50 KG. f.4 201.35; Tongschar per kist van 50 KG. f.2620; Vleeten per stuk f. 1.43 Pie ferman en Poontjes p. kist van 50 KG. f. 5.404.20; Groote Schelvisch per kist v. "0 KG. f.28; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f.21; Kleinmiddel Schelvisch psr kist van 50 KG. f. 18.5012; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 11.50— 2.80: Kabeljauw per kist van 125 KG. f.42 23.50; Gullen per kist van 50 KG. f. 11.50 3.50; Lengen per stuk f. 1.250.68 Heil bot per KG. f 0.75—0.45; Wyting per kist van 50 KG. f.41.60; Koolvisch per stuk f.0 25; Makree lper kist van 50 KG. f.7 —5.60. Aangekomen 5 stoomtrawlers: IJM. 491 met f.1936; IJM. 131 met f.1159: IJM. 90 met f.1128; IJM. 77 met f.1246; ROe 46 met f.1647; de Deensche kotters E. 142 met f.543; E. 390 met f.775: E. 436 met f.469, en de loggers KW. 39 met f.655; KW. 109 met f.591; KW. 24 met f.641; KW. 60 met f. 335. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 12 Juni. Tusschen 50 gr. 24' Nbr. en 58 gr. 7' Nbr. en 1 gr. 5' Ol. en 0 gr. 46' Ol. VL. 70, 11 kantjes; VL. 73, 27 kantjes; VL. 84, 12 kantjes; VL 86, 37 kantjes; VL. 121, 4 kantjes; VL. 197, 22 kantjes; VL. 208. 5 kantjes; SCH. 16, 32 kantjes; SCH. 104, 20 kantjes; SCH. 274, 16 kantjes; KW. 8, 8 kantjes; KW .14, 9 kantjes; KW. 20, 10 kantjes; KW. 122, 7 kantjes. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 12 Juni. Tusschen 58 gr. 0' Nbr. en 58 gr 15' Nbr. en 0 gr. 30' Ol. en 1 gr. 15' Ol. SCH. 16, 32 kantjes; SCH. 104, 20 kantjes; SCH. 274, 16 kantjes; SCH, 280, 34 kantjes; "CH. 284, 4 kantjes: KW. 8, 8 kantjes; KW. 14, 8 kantjes; KW. 20. 10 kantjes; KW. 31, 18 kantjes; KW, 122, 7 kantjes; VL. 14, 21 kantjes; VL. 73. 27 kantjes; VL. 84, 12 kantjes; VL. 85, 8 kantjes; VL 89, 13 kantjes; VL. 150, 5 kantjes; VL. 199, 8 kantjes.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1