ZWANEN BERG'S Thijs IJs en de schat op de Maan, LfitëSCN DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 11 Juni 1934 FINANCIEN. nedTkunstzijde-unie. UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. benthuizen. RECHTZAKEN. haarlemmermeer. hillegom. de kaag. katwijK aan zee. reclame. AROMA noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. voorschoten. HET VERSLAG OVER 1933. Aan het jaarverslag ls het volgende ontleend: De bedrijfswinst bedroeg f. 857.071 (v.j. 1.954 8 031, waarbij nog komt een bedrag ran f. 934.478 (1.264.855) uit andere winst bronnen, zoodat na aftrek van de rente op de obligatieleening, koersverschillen en concernkosten (incl. proefbedrijven) een bruto winst-saldo overblijft van f. 1.417.799. Indien een bedrag van f. 1.727.317 voor afschrijvingen bestemd wordt, zal het re sultaat over 1933 een verlies aanwijzen ran f. 309.517. In den loop van 1933 is een bedrag van (.68.000 van het aandeelenkapitaal om gewisseld tegen aandeelen Vereintgte Olanzstoff-Fabriken. Onze deelnemingen verminderden met ca. f. 2.900.000, hoofdzakelijk ten gevolge san de liquidatie van de ,.N. V. Gem. Be lli van aandeelen Nederlandsche Kunst- lijdefabrlek"; de hierdoor vrijgekomen A K. U.-aandeelen werden door een doch termaatschappij verworven. De deelnemingen, die hoofdzakelijk be staan uit aandeelen in ondernemingen, die eveneens kunstzijde produceeren, zijn opgenomen tot de vroegere boekwaarde. Uit een door onze accountants opge maakte berekening blijkt, dat in het be drag van plm. f. 45.000.000, dat in het vo rige jaarverslag vermeld is, als noodige ilscrhijving op de deelnemingen, practlsch «en verandering is gekomen. De voordee- len, die zijn ontstaan door verbetering ran den toestand, zijn te niet gedaan door de daling van den dollarkoers. Wij achten, in verband met de nog steeds heerschende onzekerheid van den tlgemeenen economlschen toestand, het tijdstip voor een revaluatie van de deel nemingen nog niet gekomen. Het hoofdbestanddeel van de deelne mingen wordt gevormd door de aandeelen der Verelnigte Glanzstoff Fabriken A.-G., Haekubee, Hollandsche Kunstzijde In dustrie en Associated Rayon Corporation.3 De post dochtermaatschappijen bestaat uit: loopende credieten f. 27.091.996 (21.759.833), saldi ln rekening-courant 1.2.831.128 (945.921) tot f. 29.923.124 (22.705.755). De groote toeneming van dezen post vindt haar oorzaak hierin, dat wij ten «rste een dochtermaatschappij in staat" hebben gesteld de vrijgekomen A.K.U.- jandeelen uit de liquidatie van de N.V. Gem. Bezit van aandeelen Nederlandsche Kunstzijdefabriek over te nemen, en ten tweede, dat wij in verband met de reeds genoemde regeling met Courtaulds Ltd. een vordering van derden op de Verel nigte Glanzstoff-Fabriken A.G. hebben gekocht. Tegenover het debetsaldo ln rekenlng- raarant der dochtermaatschappijen van ƒ.2831.128 staat een schuld aan dochter maatschappijen van f. 1.072.353 (528.201). Deze saldi zijn ontstaan als gevolg van de onderlinge leveringen van kunstzijde en door verrekenposten. In de post vorderingen zijn f 2.483.135 ,(2.822.726) handelsdebiteuren begrepen, voor dubieuze vorderingen, die zich daar onder bevinden, is ruim gereserveerd. Terliezen, welke in 1933 op handelsdebi teuren zijn geleden, zijn onbeteekenend. Van de beschikbare middelen is op kor ten termijn een bedrag van ca. 1850.000 (1.000.000) vastgelegd in verband met ter- mljntransactles, welke wij ter vermijding ran valuta-risico's hebben afgesloten. In tegenstelling met het vorige jaar, toen onze valuta's en effecten een koers winst opleverden van ca. f. 400.000 levert deze post thans een verlies op van f 66.655 voornamelijk te wijten aan de verliezen, geleden ten gevolge van het verlaten van den U.S.A. S van den gouden standaard. De effecten zijn gewaardeerd tegen de kersen van de Amsterdamsche beurs per 31 December 1933 met uitzondering van f. 212.086, waarvoor geen noteering be staat en waarvan de waarde is getaxeerd. De voorraden grondstoffen, halffabrika ten en technische materialen zijn gewaar deerd tegen den kostenden prijs, waarbij voor verouderde en weinig gangbare ar* titelen een afschrijving is toegepast. Op den voorraad zijde ls een afschrij ving van f. 30.824 toegepast, waardoor de waardeering gelijk ls aan die van het vd- I tig jaar en beneden de verkoopprljzert j welke tot nu toe gedurende het nieuwe boekjaar golden, blijft. Voorgesteld wordt te bestemmen voor afschrijvingen op vastgelegd kapitaal 10 pet. van de boekwaarde f. 1.612.967 U882.317), op zljdevoorraden f. 30,824 (374,173), bedrijfsvoorraden f. 37.730 vorderingen f. 45.794 diversen nihil (f. 141.396), totaal f. 1.727.317 (vorig jaar) 1.2,397.886). Daar de bruto-winst over het jaar 1933 bedraagt f. 1.417.799 (V.j. f 1.884.511), ral het verlies over 1933 f. 309.517 bedra gen. Wordt dit, verlies in mindering ge tracht van het onverdeeld winstsaldo van 1932 ad f. 1.397.252, dan blijft als on verdeeld winstsaldo 1933 over f. 1.087,735. Voorgesteld wordt geen dividend uit te keren op de gewone aandeelen, op de cum. pref. en op de prioriteitsaandeelen. Het vastgelegde kapitaal (terreinen, ge touwen, machines en werktuigen is ge waardeerd tegen kostenden prijs, vermin- tod met de jaarlijks toegepaste gewone en buitengewone afschrijvingen. De blijvende deelnemingen zijn gewaar deerd tegen de waarde, waarvoor zij zijn verkregen, verminderd met een afschrij ving van f. 817.027 (onv.) Op vorderingen is voor zoover noodlg afgeschreven voor dubieuze posten; vorderingen in vreemde valuta zijn omgerekend tegen de koer en per balansdatum, voor zoover niet ge dekt door termijntransacties. Van de be schikbare middelen zijn de saldi ln vreem de valuta omgerekend tegen de koersen Per balansdatum, voor zoover deze niet door termijntransacties zijn gedekt. De bloemenhandel. Met de prijzen van verschillende soorten snijbloemen is het gedurende de afgeloo- pen week belangrijk minder geworden. Het was trouwens te voorzien, dat wanneer eenmaal betere, meer zomersche weersom standigheden hun intrede zouden doen, het met de opbrengst van verschillende pro ducten wel slecht gesteld zou zijn. Om dezen tijd toch wordt er voor export heel weinig uit de markt genomen en is de bloemenhandel bijna uitsluitend aange wezen op het binnenland, waar de straat handel ln verschillende groote plaatsen nu een voorname rol speelt. De anjelieren, welke geregeld nog bevredigende prijzen hadden opgebracht, zijn ook goedkooper geworden, terwijl lathyrus, iris, calla's enz. een heel lage opbrengst gaven. Naast de kasproducten komen nu ook veel bloemen aan de veilingen uit de vrije natuur, en als men dagelijks ziet de geweldige massa's, welke verhandeld worden, dan ls het on begrijpelijk. dat men hiervoor steeds weer afzet weet te vinden. Snljgroen van goede kwaliteit bracht het nog tot 38 cent per bosje, terwijl voor de rozen als hoogste prijs gold 7, anjers 6'/! en calla's 5 cent. Ook de potplantenvellingen geven nu een groote verscheidenheid van producten te zien. De geraniums welke steeds lage op brengst gaven, konden in het laatst der week voor betere kwaliteit iets hooger no- teeren, n.l. van 1216 ct. per stuk. Ver schillende soorten potplanten waren lager in prijs, terwijl de begonia erfardia tot 5'/j en Afrikanen 3'/i cent opbrachten. Zaterdagavond werd de oude Kanaal- brug nog weer eens aangevaren door een sleepboot. De schade bepaalde zich tot het indeuken en los raken van een stalen plaat. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maand JVfBl Ingelegd f. 12.222.48 en terugbetaald f. 7049.69. Het laatst uitgegeven boekje draagt nummer 4339. Op het sportterrein in Plan Zuid is een wedstrijd gespeeld tusschen een elftal bloemenkoopers uit Haarlem en een dito bioemen-inpakkers der Centrale Veiling. Laatstgenoemden wonnen met 74. De uitslag van den gehouden 2den dubbelen serie-schietwedstrijd der B.V.L. luidt als volgt: Maximum aantal p. 200. 1. J. Blljleven 193 p.; 2. G. C. Diephout 192 p.; 3. Joh. Rijlaartsdam 192 p.; 4. M. Have naar 190 p.; 5. A. A. v. d. Maas 187 punten. DE DOODELIJKE AANRIJDING MET DE BLAUWE TRAM. Naar wij vernemen, heeft de 30-jarige totuurder der N.Z.H.T.M., C. B. cassatie tovgeteekend tegen het vonnis van het Daagsch Gerechtshof waarbij hij veroor- ™cM ls tot 3 maanden hechtenis. Het be- vcit het ongeval op 19 Oct. van het vorige har nabij den Waalsdorperweg, waarbij Dienstplichtige Egas. uit Hardinxveld «W gedood en een ander militair licha- ■Wljk letsel bekwam. Brandwonden bekomen. Terwijl een schilder bij den heer M. aan den Ringdtjk bij Vijfhuizen alhier werk zaamheden aan een woning verrichtte, vloog plotseling de benzinelamp in brand, waardoor de gordijnen en andere goede ren vlam vatten. Hij had de tegenwoor digheid van geest direct het vuur met een tafelkleed te dooven, doch bekwam daar bij aan een zijner armen ernstige brand wonden. Na voorloopig door de wijkzuster verbonden te zijn, werd geneeskundige hulp ingeroepen. De hooioogst. In Haarlemmermeer ls hier en daar de hooioogst reeds in vollen gang. De kwali teit en kwantiteit van het hooi, dat van de le snede gewonnen wordt, laat niets te wenschen over. Schade door windhoos. In de omgeving van den Nieuwemeer- dijk deed zich alhier een windhoos voor, die op verschillende plaatsen sporen van geweld achterliet. Bij den heer B. werd een afdak van het huis afgerukt, waarna de broeikassen van den groentenhandelaar P» het moesten ontgelden. Toen de hoos bver de Ringvaart trok, deelde zij zich nog mede aan een zeilbootje, dat geheel omsloeg, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. De oudjes gaan naar Schiphol. De door het comité te Nieuwvennep ge organiseerde autorit voor ouden van da gen ls definitief bepaald op Woensdag 13 Juni a.s. Het hoofddoel van den rit is een bezoek aan Schiphol, waar den oudjes een gezelligen middag zal worden bereid. Het ligt in de bedoeling bij het verlaten van Schiphol nog een bezoek te brengen aan de omgeving van Bennebroek. Een Landdag. Door den Ring van Herv. Meisjes- en Jongelingsvereenigingen in Haarlemmer meer wordt a.s. Zaterdag een landdag ge organiseerd op het gemeentelijk concours terrein te Hoofddorp. De bijeenkomst zal worden geopend door ds. J. C. Salverda uit Hoofddorp en gesloten door ds. D. Bou- man uit Nieuwvennep, terwijl verder als sprekers zullen optreden mevr. Gerrltsen- Lans, ds. H. E. Gravemeijer. ds. J. de Wit en ds. L. D. Poot. Zaterdagmiddag werd op den bazar in de Beurs te Hoofddorp ten behoeve van de uit- en inwendige zending door ds. D. Bouman uit Nieuwvennep een krachtig openingswoord gesproken en de aanwezi gen opgewekt om den arbeid van het zen dingscomité en daarmede het groote zen dingswerk te steunen. De bazar mocht zich in een druk bezoek verheugen. Terwijl mevr. M. te Hoofddorp zich naar buiten begaf, had zij vlak bij hare woning het ongeluk uit te glijden en zoo danig te vallen, dat zij een pols brak. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. DRIE INBRAKEN. Loop der bevolking. Vertrokken: J. de Haas met gezin, de Kaag f 50 Alkemade MN. van Rooden, Gezichtslaan 162 de Bilt Ir H. de Noo met gezin. Aelbertbergstraat 102 Haarlem J. A Stevens. Gasthuissingel 12 zwart, Haarlem. Kleine bedragen en Perzisch tapijt vermist. Zaterdag ls men tot de ontdekking ge komen, dat ln de woning van den heer van Z.. de Haerdstede, aan de Weerestein- straat was ingebroken. De bewoners wa ren afwezig. De inbreker of inbrekers zijn door verbreking van het keukenraam binnen gekomen; het geheel huis ls door zocht. Goud en tafelzilver was niet van hun gading, zij lieten dit onaangeroerd. Wel zijn kleine bedragen aan geld weg genomen. De politie, die een ernstig en uitgebreid onderzoek instelde, is van oor deel, dat de inbraak is gepleegd in den nacht van Donderdag op Vrijdag. Vlak nabij bovenbedoeld huis is eenige dagen te voren ook ingebroken. Daar werden door den heer Sch. vermist een groot kostbaar Persisch tapijt, een gewoon vloerkleed en een of twee tafelkleeden. Hier staat de politie voor een duistere zaak. Inbraak nummer drie is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gepleegd ln de villa Niederrhein aan den Stationsweg. Aan de achterzijde van het huis zijn deu ren en ramen geforceerd. Men is het ach terhuis binnen gedrongen, maar niet ver der' gekomen omdat een deur afgesloten was. Deze deur is beschadigd, doch niet bezweken voor den indringer. Hier werd niets vermist. Het onderzoek der politie naar de daders van deze drie inbraken ls in vollen gang. De Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 5 fabrieksarbeiders. 1 snelpersdrukker, 1 steendrukker. 2 grondwerkers. 6 metselaars, 11 opperlieden, 2 mach. houtbewerkers. 16 timmerlieden, 1 schilder, 1 stucadoor, 1 loodgieter. 5 mandenmakers, 1 kistenmaker 1 vloerlegger 2 electriclens. 1 scheepsma ker, 1 horlogemaker 1 stoker. 1 smid. 1 monteur, 1 waschknecht. 4 bakkers. 315 landarbeiders, 25 bloemistarbeiders, 4 boe renarbeiders. 5 tulnarbelders. 1 plantsoen- arbeider. 8 jeugd, landarbeiders, 1 handels reiziger. 3 venters. 3 schippers. 1 halfwas- schipper, 3 chauffeurs. 3 wegwerkers, 1 buffetbediende. 1 expeditieknecht, 1 ver zekeringsagent. 9 kantoorbedienden. 2 id. vr. ben de 18 jaar. I boekhouder. 37 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 491. Aanvragen geen; plaatsingen geen; te ruggetrokken 4 vervallen 6. Geslaagd te Haarlem voor het examen L.O. (Da Costa-kweekschool) de heer J. W. v. d. Laan, alhier. Beroep aangenomen. Ds. A. Verwaal heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. Ds. Verwaal deed in 1900 intrede in zijn eerste gemeente, nl. Vlijmen, van 1905 1931 stond hij te Alkmaar en sindsdien te Etten (NBr.). Opening nieiiw clubhuis der Meisjespad vindsters. Zaterdagavond om half 8 werd op de Meerburgkade het nieuwe clubhuis van de meisjespadvmdsters officieel in gebruik genomen. Het oude in de Zuidstraat bood aan de steeds uittbreidende troep niet meer voldoende ruimte. De meisjes hebben veel werk moeten verrichten om de vroegere boetzolder van den heer J. Guyt te her scheppen in een ruimte, waar de groep haar werkzaamheden kan uitoefenen. De groote vereenlglngszaal maakte een aan- genamen Indruk met een mooie stoffee ring en passende schilderijtjes en teeke- ningen; ook is er een vertrek voor de leid sters. Ter gelegenheid van deze plechtige inbezitneming van het nieuwe clubhuls en de installatie van kabouters en padvind- sters was aanwezig ds. W. M. A. Kalkman, H. K. C. van de M.P.V. voor C.J.M.V.- troepen; voorts het bestuur van de meis- jespadvindsters, mevr, Woldringh v. d. Hoop, voorzitter: mevr. Wouda, secreta resse; mevr. Lodder, penningmeesteresse en mevr. Houweling, Met kennisgeving was afwezig het bestuurslid mevr. Bergman. Afgevaardigden van de padvinders wa ren mej. T. W. Okma, leidster der welpen, de heer H. v. d. Maaden, schipper der zee verkenners en groepleider der Juliana- gToep; de heer A. J. Dekkers, hopman der verkenners, met assistent A. Diepenhorst. 2640 Pikant en krachtig, voor de toep en vleeschgerechten. Overtuig U door een proef van de superieure kwaliteit. Aanwezig was ook mevr. Parlevlletde Best, die gedurende een langen tijd het oude clubhuls in de Zuidstraat, bereidwil lig ter beschikking had gesteld; ook waren tegenwoordig eenige moeders der meisjes en de heer J. N. Voorhoeve uit Den Haag. Nadat de padvindsters en kabouters zich geschaard hadden bij de hopvrouw Heieen Voorhoeve uit Den Haag, mej. Truus Par- levliet, leidster der kabouters en mej. H. Bottema, leidster van de We.Ge.Li. kabou ters in Den Haag, nam hopvrouw Voor hoeve het woord, nadat eerst het wel komstlied gezongen was. Zij heette allen hartelijk welkom, zette het doel van deze bijeenkomst uiteen, waarbij ook de plech tige installatie zou plaats hebben. Daar dit alles niet uit eigen kracht kan ge schieden, vroeg zij aan ds. Kalkman of deze in gebed wilde voorgaan, waaraan deze voldeed. Na het uitspreken van het gebed, volgde de installatie met alle daar aan verbonden ceremonieel. Na het voor lezen van het verhaal „de Ridderslag" werd het „kampvuur" ontstoken, be staande uit een brandende spiritusvlam. De heer v. d. Maaden deelde namens de Julianagroep van padvinders mede, dat deze een eenvoudig ameublement voor deze zaal de padvindsters zal aanbieden, wat met dankbaarheid werd aanvaard. De heer Voorhoeve uit Den Haag getuigde van den goeden indruk, gekregen van het werk van deze padvindsters. Met dankbaarheid moeten wij daarom gedenken aan God, die ons rijken zegen geschonken heeft en aan den Heiland, Jezus Christus. De heer Voorhoeve eindigde met dankgebed. De nieuwe verordening voor het strand. Gisteren was het, dank zij het prachtige weer, op het strand bijzonder druk. De trams waren overvol, zoodat extra-wagens moesten worden Ingelegd. Ook heerschte er een groote drukte in het tentenkamp. De politie trad streng op tegen de over treders van de zoo juist afgekomen nieuwe bepalingen der politie- en gemeente-ver- ordening, waarbij vastgesteld is, dat men niet in badpak op het strand mag rond wandelen spelen enz., binnen de navol gende grenzen: Noordwaarts tot pl.m. 400 M. voorbij de Uitwatering, Zuidwaarts tot het einde van den nieuw aan te leggen Zuid-Boulevard (strandpaal 88), waar het z.g. „vrije strand" begint. Binnen deze grenzen is het wél geoorloofd zich vanuit een tent in badpak onmiddellijk naar de zee te be geven, daar te zwemmen en rechtstreeks terug te keeren, maar men mag er niet langeren tijd in badcostuum vertoeven. Eveneens is het verboden binnen de •bovengenoemde grenzen zijn rijwiel te plaatsen. De heer H. Parlevliet heeft als no tabel der Herv. Kerk bedankt. D. K. uit Duinhof deed bi) de politie aangifte van diefstal van een wit geitje uit de duinen. Zaterdag reed K. uit de Varkevisser- straat met een met paard bespannen wa gen ln de winkelruit van den D. in Duin oord, waardoor de winkelruit werd ver nield. Mej. H. deed bij de politie aangifte van het feit, dat zij op de Binnensluizen is aangereden door T. v. d P. Deze zal de aangerichte schade vergoeden. o Het R.K. Bondsconcours. Onder begunstiging van schitterend weer en onder groote belangstelling werd alhier het aangekondigde concours gehou den op de terreinen van St. Bavo. Toen alle corpsen binnen waren, nam Rector Elsenbroek het woord en heette allen welkom uit naam van Vader Overste van St. Bavo. Hierna nam Burgemeester van Iersel het woord en sprak groote waardeering uit over de stichting St. Bavo, waarmee Noordwijkerhout in den' loop der 14. Glimmer stelde zich aan beide vrienden voor. „Wij danken U ten zeerste hoor," zeiden Thijs en Sim in koor, „ais U niet tijdig op was komen dagen, had je naar den afloop van 't gevecht niet hoeven te vragen!" „Ach", zei Glimmer, „het was voor mijzelf al een plezier; ik heb het land aan zulke dieven, vooral als zij met luid getier vreedzame reizigers ontrieven. Ga nu maar even mee naar huis om U wat op te knappen; dat je je niet zoo frisch meer voelt, kan ik best snappen" Dat deden Thijs en Sim maar al te graag, van verder gaan kwam toch niets meer vandaag. jaren samengroeide en waaraan de ge meentenaren veel goeds verschuldigd zijn. De Bondsvoorzitter sprak dankwoorden waarna het concours geopend werd met het, door de St. Bavo-Harmonle gespeelde: „Aan U, o Koning der Eeuwen". Uitslag concours: 3e afd. Harmonie, St. Bavo, Noordwijkerhout, 300 punten, le pr.; 4e afd. Harmonie St. Laurens, Voor schoten, 294 p., 2e pr.; 1ste afd. Fanfare, Excelsior, Noordwijk-B., 285 p., 2e prijs; lste afd. Harmonie, St. Jeanne d'Arc, Noordwijkerhout, 321 p., lste pr. Niet opgekomen waren: St. Cecilia, Voor burg en St. Radboud, Kethel. Het feestterrein werd bezocht door ruim duizend betalende bezoekers. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. Marsula, Oranjelaan 6, van Hilversum C. S. Fontein, Konin- ginnelaan 12, van Noordwijk A. Zwaan Rhijnhofweg 5, van Voorschoten C. M. v. Steen, Nassaulaan 18, van Zoeterwoude K. J. v. d. Burg en gez,, Geversstr. 53, van Utrecht W. Kosto geb. Keljzer, Rhijngeesterstr.weg 29, van Leiden Jac. v. Duivenboden en gez,, Sumatrastr. 36, van Leiden J. M. Slingerland, Rhijng.- str.weg 6 van Zoeterwoude. Vertrokken: H. G. v. d. Poel, v. Haarlem- mertrekvrt. 16, naar Wassenaar, Papen- weg 43 M. M. v. Beveren, van Leidsche- str.w. 11. naar Bodegraven, Goudscheweg 1 Tan Kiat Boen, van Geversstr. 48, naar" Ned. Oost Indië C. W. Sterk, van Ende geest naar Leiden, Kanaalstr. 26 W. C. Warnaar. van L. de Col.l. 1 naar 2e Groe- nesteeg 37, Leiden A. de Kloet, van V. Assendelftstr. 26. naar Den Haag. West duinweg 161 E Systermans, van Gevers- straat 48. naar Leiden. Pr. Wllhelminastr. 43 G. J. A Beuk. van Geversstr. 12, naar Noordwijk, Kerkhofpad 12. Burgerlijk* S'.-nd. Geboren: Johannes, zn van C. de Mooij en W. van Klaveren Maria Anna Cor nelia. dr. van J. van 't Noordende en E. van Vliet. Overleden: Chr. J. G. de Booij, 80 j. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Jacob Vermeulen jm. en B. A. v. d. Vijver jd. Overleden: L. Zwaan 26 j., echtgenoote van Tj. ten Nijenhuis; G. Heenk, 72 j. Paard en wagen te water. Door een achterwaartsche beweging ge raakte paard en wagen van den groenten handelaar P. G. in de Langevaart. Met veel moeite werd het paard behouden op het droge gebracht, doch een groote hoe veelheid groenten ging verloren. Thans staan 46 werkzoekenden inge schreven, waarvan 2 timmerlieden, 2 schippers, 1 fabrieksarbeider, 1 straat maker en 38 landarbeiders. Afscheidsavond van den heer A. Warnaar Jzn. De A.R. Kiesvereeniging, Propaganda- club en het Werkliedenverbond „Patri monium" hebben een afscheidsavond van den heer A. Warnaar Jzn, georganiseerd Deze vergadering zal in de Catichesatie- kamer van de Geref. Kerk alhier gehou den worden. Een schuldeischer, die aanhield! Een ingezetene van Voorhout had een vordering op een inwoner van Lisse. Toen hij dezen hier met zijn paard en wagen ontmoette was het te begrijpen dat hij den man om betaling vroeg. Na eenig praten ontving hij een gedeelte, met de belofte erbij: „dadelijk krijg je de rest". De schuldeischer nam hiermede genoegen en wachtte tot een klant bezocht was. Tot zijn verbazing zag hij den schuldenaar den wagen beklimmen en er ijlings van door gaan. Doch hij nam spoedig zijn be sluit. Per flets ging hij hem achterna, wist hem voor te komen en bij de Klap- brug wierp hij zijn fiets als een lasso om den voerman, beklom den wagen, greep den man vast en eischte betaling van het restant. Dit scheen te helpen, want we derom kwam de portemonnaie te voor schijn, nu ter algeheele voldoening van de schuld! Voor den autotocht voor ouden van dagen hebben zich ruim 200 deelnemers aangemeld. Eerste steenlegging paviljoen „Nieuw Voordorp". Zaterdagmiddag werd in het kinderhuis „Nieuw Voordorp" de jaarvergadering van de vereeniging „Kinderzorg" te 's Graven- hage gehouden. Na de algemeene vergadering ging het bestuur, leden en belangstellenden naar den tuin en de plaats waar men bezig is een paviljoen te bouwen voor de afdee- ling jongens, waarvan de voorzitter, de heer J. R. Snoeck Henkemans den eer sten steen zou leggen. De voorzitter hield een rede, waarin hij er op wees dat een gewonen steen ge legd zou worden. Spr. legt hem met blijdschap en hoopte dat God hem de kracht zal geven aan dit werk nog lang te mogen meewerken. Voorts gaf hij eenige technische bij zonderheden over het vastzetten van den steen en nadat hij de specie naar behoo- ren had uitgestreken en de steen met de tradltioneele drie tikken had vastgelegd gaf spr. hiervan nog een verklaring. De eerste tik was ten teeken van dank baarheid voor het werk in het oude huis verricht; de tweede dik de blijdschap samen te zijn voor deze gelegenheid en de derde tik symboliseerde den wensch, dat in het nieuwe huis goed en gezegend werk mag worden verricht. De jongste knaap, een toekomstige be woner van dit paviljoen, bood hierna den voorzitter een bouquet theerozen aan, die deze gaarne aan zijne echtgenoote zou overhandigen Hiermede was deze een voudige plechtigheid, zeer sober opgevat, zonder eenige versiering, afgeloopen en gingen de aanwezigen het gebouw be zichtigen. 8S

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7