Thijs IJs en de schat op de Maan. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 5 Juni 1934 i? UIT DE RIJNSTREEK. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Aart Cornells, z, vaal E. van leeuwen en J. W, v. Biet, Ondertrouwd1: J, M. v. d. Metf en H, Siad-sdorp J. H, Spruljt en F. R. v. d, Heest E. Nieuwenhuls en B, O, Tromp H, P. v, Donzen en A. O. Mooijekind. Loop der bevolking. Vertrokken: Mej. C, G. v. d. Ramp, naar feirlem Th, H. Jellerse, naar Amna- piulowna Mej, M. A, de Klerk, naar Soordwijkerbout. Gevestigd: N. W. v. d. Zijden, van Stomp- ijjk, Heereweg 426 H, de Koning, van jithoorn, Kanaalstraat 67 H v. Dreu- jBi-r. Prooljen, van Haarlemmermeer, Swiaalstraat 143 Mej. F, O verduin, van Voorschoten, Heereweg 286 MejG, Har- Big van Lelden, 3e Poellaam 77 Mej, J, 5, j. M, Campten, van Noordwljk, Heere- 276 J. de Cloe, van Andel, Vree- irijk 13 J. F, Naaijên Idem, idem A. i Dreunen en kind, van Hillegom, Kanaal Wat 143 C. de Breuk en gezin, vai Haarlemmermeer, Kanaalstraat 237 W. dé Raat en ecbtgenoote, van Haarlem •flnsessestraat 10. Sloopen van woningen. bewoners van door den gemeen- jiraad onbewoonbaar verklaarde woningen 14n den Stationsweg verzuimden aan hun rsrjlichtingen tegenover den eigenaar dezer woningen te voldoen. Deze voelde dat cr bij de bewoners opzettelijk verzet aan g was omdat de woningen immers Wh onbewoonbaar waren Verklaard en 'ïiülenkort moesten worden verlaten, Nu onwil der bewoners bleek, nam de (igénaar de krasse maatregel om een begin tt maken met het sloopen der woningen, i'.boewel men nog in de woningen gehuls- Itsi was. Begrijpelijkerwijs leverde dit süal stof tot discussie. De politie moest er Khter in slagen deze onaangename kwes- ïe te regelen. Bij de Gem. Arbeidsbeurs Stonden ln de afgeloopen week ingeschreven: 290 landarbeiders, 8 schippersknechts, 11 tim- neflieden, 4 metselaars, 6 opperlieden, 1 «Hanger-stoffeerder, 1 machinist, 3 ohadf- leiiré, 2 bakkersknechts, 3 rijwielmonteurs, i fabr. arbeiders, 2 transp. arbeiders, 1 ielkier, 1 monteur, 1 mach. houtbewerker, 1 kantoorbediende, 1 kabelmonteur, 1 kis- ïnmaker, 1 winkelbediende, 1 incasseer- der, 1 Slagersknecht, 1 huisknecht, 1 kan- MlUffrouW. Totaal 344 (V. j. 266). De burgemeester dezer gemeente wfdt in den loop dezer week van zijn ver- lot terug verwacht. Door de Padvinders-afdeellng alhier rfdt getracht te komen tot stichting van aligeh clubgebouw. -Ten nadeele van den heer B. wonende ut dl grens Voorhout werd een zoo goed ils nieuw rijwiel gestolen dat geplaatst taJWJ de R.K. Kerk aah de Beekbrug. De politie werd hiervan in kennis gesteld. NOORDWIJK. LOOP der bevolking. Gevestigd: M. Stook, van den Haag, R. J. fchimmelpJaan 1, naar Gooweg 12 M. I Klein, van Amsterdam, Marnixstraat (li, naar Pr. Hendrikstraat 18 M. Grun- told, van Amsterdam, Keizersgr, 735, naar Oade Zeeweg 5 L. C, Kuiper, van Rot- ladam, Jan Kobelstraat 56, naar Zwarte- ug 20 J W. A. Sfcuttrop en fam., Van tapen, Gasthuisstraat 6, naar Abr. v. toyenstr. 2 b A. H, van den Berg, von ÏMrdwljkerhout, Dorpsstraat 14, naar langeveld 45 A, C, C. Sehakenbos, van Wassenaar. Langstraat 103, naar Boeren- tegerweg 11 L, Böttner. van Dortmund soar H. ter Duinstr. 20 H, C. Dissel ten, van Utrecht, Maliebaan 6. naar Zd, Boulevard 36 J. Kersten, van Nijmegen, Spoorstraat 7, naar Nd. Boulevard 3 M. Posoreutz, van Den Haag, Cederstraat 42, nar Oude Zeeweg 34 M, H. Koolloos, Etb- v. d. Broek, van Nieuwe Wetering C. naar BoerenburgerWeg 92, Vertrokken: D. A. van Uitent, van St. leroensweg 25, naar Utrecht, Maliebaan 80 -1 C J. M. Campfens, van Wllhelmlna- traat 15. naar Ltsse, Heerenweg, Huize 5as B. van Gerven, van Kerkstraat 1 naar Llsse, van der Veldstraat 7 1. Bolvers, van Langeveld 39. naar Veur, 'oorburgscheweg 28 M. L. M. Pasmans, *t Langeveld 29, naar den Bosch, Hint- taerelhfle 56 C. S. Fontein van v. hnhuysstraat 52, naar Oegstgeest, Konin- Énnelaan 12 P W. Brama, geb. Steen- icorden, van Molenstraat 15, naar Noord- Sjkérhout, Zeestraat 44. Burgerlijke Stand. Géboren: Theodoras Josefus, z. van A. C, W, Alkemade en J. M. M. van den Berg teonardus Hendrlkus. z. van W. P. de foal en A. J, Rotteveel Helena, d. van tt. Vink en G. Langmuur Petrohella fearda, d. van Th, Oostdam en P. G. Warmerdam Wilhelmina Engelina Jo- aatuia, d. van P. J. Zuidhoek J. A. M. ™tderraeer. Ondertrouwd: A. M, van den Berg en P. tiers G. C. Oudshoorn en H. J. v. Dijk. Getrouwd: H, C. van der Nolet en J. A. Waters Th. H Vink en A, M. v. Eeden -P, H, Brama en C, H, Steenvoorden. Overleden: P. Peeters, 94 jaar Jacoba 65 jaar. -O NOORD WIJKERH OUT. In verband met ons bericht omtrent jw eventueel te houden Konlnginnedag- herlng, zij er op gewezen dat deze ln de Mtste jaren niet van offlcleele zijde raats vond. Wel is reeds 3 jaar lang van «Mtéstantsche zijde Koninginnedag op •aardige en gepaste wijze gevierd, kinder- Wa op een feestterrein voor de klnde- 2 iet Chr. school en ook 3 Jaar achter- ja een Oranjeavond in de Ned.-Herv. gehouden. RIJNSBURG. Loop der Bevolking, %k°meh: O. van Delft, Kerkstraat 16, jWBrieUe, Wijk 2-01 O. van der Meij, "'aart 84, van Leimuiden, Nieuwe weg Joh, M. G. Jullën, Kortekade 4, van Valkenburg Z.H„ Broekweg 14 P. Joh. de Snaljer, Smidstraat 50, van Valken burg Z.H., Valkenburgerweg 26 A. F. Sandbergen, Zandtlaan 22 a, van Amster dam, Nassaukade 307 G. J. Schellinger hout, p/a. L. v. Tilburg, van Koudekerk 0.16 S. J. de Jong, Kloostersohuur 1, van Alphen a. d. Rijn, Hoorn 11 A. den Heljer met gezin, Vliet Z.Z. 40, van Oegst geest, Borneostraat 26 Fr, B. H. van den Heuvel, Smidstraat 6, van Lelden, Bree- straat 52 a. Vertrokken: N. van Iterson, van Lange- vaart 78, naar Noordwljk Binnen, Mr. Dr. W. v. d. Bergh-Stlehtlhg W. B. Broek huls, van Burchtstraat 10, naar La Bosse, Frankrijk p. van Egmond, van Smid straat 15, naar Oegstgeest, Oegstgeester- weg 27 M. P. Mooten, van Hofstraat 44, naar Lelden, Rijnsburgenveg 24 Ch. L, Beek, van Dubbele Buurt 13, naar Borger- hout (België) Engelschelel 104 G. de Moolj met gezin, van Oegstgeestefweg 25, naar Valkenburg Z.H., Rljnstroömlaan 17 J. H. den Haan, van Kerkstraat 18, naar Oegstgeest, Willem de Zwijgerlaan 22 H Brussee, van Heerenweg 27, naar Oegstgeest, Wlhelmlnapark p/a. den heer Kort G. W. Brussee, van Heerenweg 27, naar Oevstgeest Wilhelminapark, p/a. den heer A. J. van Gerrevlnk Th. de Moolj met gezin, van Molehêind 18, naar Oegst geest, oegstgeesterweg 7 G. van der- Kooij, van Burg. Meijboomstraat 21, naar Bussurtt, Graaf Wichmanlaan 68 A. P, van der Kamp, van Oude Vlietweg 3, naar Katwijk aan Zee, Fr. van Rhoonstraat. 19 O. de Moolj, van Burg. Meijboomstr. 42, naar Oegstgeest, Rijnsburgerweg 187 T. Mandi, van Bar. v. Wass.str. 17, naar Oegstgeest, Rijnsburgerweg 74. Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus Elias Johannes, zoon van L. E, J. Florisson en E. W. van Eyk Anna Maria Petronella en Geertje Jacoba Pietertje, dochters van M. v. Eg- mond en C. Kort Jacob Cornells Hen drlkus, zoon van Jac. van Mourik en M. v. d. Mey. Ondertrouwd: Jacob Vermeulen, j.tn. Waddinxveen en Bregje Adriana V. d. Vijver, j.d. alhier. Getrouwd: J. v. Klaveren j.m. en F. B. H van den Heuvel, j.d. De Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank aan het hulp- postkantoor alhier werd in Mei ingelegd f. 1665.08 en Uitbetaald f. 1392.38 Bij den girodienst werd f. 57080.11 gestort. Bedankt voor Beroep. Ds. A. de Jong, alhier, heeft bedankt voor het beroep der Chr. Geref. Kerk te Nieuwpoort. SASSENHEIM. Tocht Ouden van Dagen. Evenals vorige jaren zal de Oranje-ver- eeniging een tocht voor Ouden van Dagen organiseeren. Deze is vastgesteld op 14 Juni; het doel is Bergen met zijn mooie omgeving. Het bestuur vertrouwt, dat men weer op dezelfde spontane medewerking van autobezitters zal mogen rekenen, ter wijl, om de oudjes versnaperingen te kun nen aanbieden een lijst onder de ingeze tenen zal circuleeren. Laat ieder hiertoe het zijne bijdragen! Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas. z. van N. van Eijk en M. Hoogenes Eduardus Petrus Arnoldus, z. van E, P. A. Waasdorp en M. A. Kerk vliet Gerard, z. vati G. D. Bakker en A. G. Duinmeijer Theodoras Bartholomeus, z. van W, Q, van der Krogt en H. C. van der Ploeg. Ondertrouwd: A. F, W. Uphoff, 28 jaar en M Kriick, 21 jaar C. van der Zwart, 21 Jaar eh W. H. de Rooij. 19 jaar B. Phllippo, 24 jaar en C. M. de Gruljter, 23 jaar J. Smits. 28 jaar en N. Heljfls, 29 jaar L. Dijkstra, 25 jaar en J. C. Kremer, 22 jaar. Getrouwd: D. Hoogedoorn, 26 jaar en J. A. Bekebrede, 25 jaar P. G. van der Geest en E. C. Schönig, 21 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: N. Knol, woonwagen „Post- brug". van Warmond (en gezin) H. B. van der Meij en echtgen., Leidsche Vaart 5. van Wassenaar J. G. Kolkman. Hoofd straat 82, van Millingen C. J. Baak, Kastanjelaan 6, van Warmond J. B. Mullie en echtgen., Hoofdstraat 354. van Den Haag. Vertrokken: H. Versteeg. Hoofdstraat 88, naar Oegstgeest A. P. van Nassau, Rust- hofflaan 5, naar Voorhout J. A. Beke brede, Zahdslootkade 36. naar Alphetl a. d. Rijn J, G. Vos, Fl. Schoutenstraat, naar Flershll Kaufmann. Bijdorp straat 18. naar Den Haag N. M. B1Ü- leven. Hoofdstraat 289, naar Voorhout E, J, van Hoogmoed, Fl. Schoutenstraat 9, naar Voorhout. Den dames-collectanten van het Crisiscomité, die wekelijks hun tocht langs de hulzen maken, zal een uitstapje wor den aangeboden. Dank zij de offervaar digheid van enkele ingezetenen en het beschikbaar stellen Van auto's, is dit mo gelijk zonder uitgaven voor het Crisis- comlté. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria dr. van C. Teske en A. de Best John. Govert Wibo zn. van U. H. Huber en F. A. Yool. Ondertrouwd: Jan Beurse 21 Jaar Lelden Cn Klasina Johanna van Breoht 23 jaar alhier. Getrouwd: Gerrlt Zandbergen, 26 Jaar 's-Gravenhage en Cathartna de Mooy 22 jaar alhier. Overleden: Gerard Johan van Gaaien 61 Jaar alhier. WASSENAAR. Loop der Bevolking, Gevestigd: H. Hardonk en vr., uit Den Haag, v. Z. v. NiJeVeltstr. 192a M. J. Kruijs en gez., uit Amsterdam, Crocusstr. 67 Mr. J. H. Westerman en gèz, uit Ba tavia, Rijksstraatweg 462 H. Schols en gez,, uit Den Haag, Poortlaan 13 G. F. A. van DIJck en vi' uit Rotterdam, Gr. Hoef ijzerlaan 16 G. F. Remijnse, uit Rheden, Gr. Hoefijzerlaan 10 O. J. Marlnus, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 16 F. O. H. Hattink, uit Den Haag, Hyacinthstraat 22a H. J, Koning en gez., uit Den Haag, Bin nenweg 14 W. J. Oliemans en gez:, uit Singapore, Oranjelaan 4 J. den Engel sen en gez., uit Voorburg, Kl. Fersljniaan 2 J. W. Kanij en vr., uit 's-Graveland, Bloemcamplaan 61 H. Rietveld, uit Oudewater, L. Kerkdam 81 C. Buys, Uit Lelden, Louisestraat 32 N. W. Visser, uit Den Haag, Langstraat 29 C. Eij kelen boom, uit Rijswijk Zh., Zijdeweg 14 C. C. Engelman, uit Den Haag, lepenlaan 8 H. van Rijswijk, uit Rotterdam, Gr. Haese- broekscheweg 2 H. J. van den Eist, uit Apeldoorn, Wassenaarscheweg 9 c J. K. Remlgius, uit Kethel en Spaland, L, Kerk dam 69 L. Gundlak, uit Dlnd., Iepenlaan 2 A. M. Wessels, uit Noordwij kerhout, Wassenaarsche Slag no. 9. Vertrokken: H. Polshofer naar Den Haag de Cal'pentierstraat 77 Wed. C. H. Koo- peh gêb. Schouten naar Rotterdam, Voor schoterlaan 64 F. A. van Velthoven naar Den Haag, Tollensstraat 89 J, H. M. Stam en vr., naar Den Haag, Dunklerstr. 2 C. H. van Ameron naar Voorburg, v. d. Wateringelaan 175 J. Vos naar Sussum, Verl. oud BussumerWeg 31 G. J. van Nievelt en vr. naar Den Haag, Doornsche- straat 5 J. S. J. S, van Heerde naar Den Haag, Newtonstraat 74 L. Hilümann haar Den Haag, Boschlaan 7 L. M. EcK- harflt naar Den Haag, L. Voorhout 16 H. Huber naar Den Haag, Lange Voor hout 60 A. O. C. Sehakenbos naar Noordwijk. Boerenburgerweg 11 V. Trammer-Adrigau en dr., naar Den Haag, Boschlaan 7 H. Hoog'ervoord naar Voor hout, 's-Gravendamsche weg 48 M. H. Scholtes naar Den Haag, Engelenburgstr. 143 M. C. Karpesteijn naar Arnhem, sonsbeeksingel 50 P. Walhout naar Den Haag, PavilJ oensgracht 23 K. K. Steln- wegs naar Eindhoven, Eedenstraat 18 J. F, Odijk naar Haarlem, Reigerstraat 42 M. Gosak naar Den Haag, van Hoeij- laan 26. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Catharlna Johanna, d. van A. T. van der Kooij en G. van dei- Poel Johannes Paulus Wilhelmus, z. van J. L. Voorham en M. L. J. Kohier Jaco bus Johannes Maria, d. van J. P. O. Bak ker en J. v, d. Reep Geertje Petronella, d. van P. Rodenburg en J. M. van Leeuwen Jan, z, van J. Doorn en B, Klingen. Overleden: Ger&rdus Knijnenburg 66 j., echtgen. Van C. M. Schrijver. Ondertrouwd: J. J. Putker en J. C. Dui venvoorden J. P. Roepers en C. Souman C. Verver en H. Veerman. Getrouwd: J. F. Odijk en M. A. R. van Ke99el. Een serie ongelukken! Van d. B. uit Lelden reed bij het begin van het Wassenaarsoheslag met zijn auto tegen een boom. De auto werd zwaar be schadigd en werd door garage K. uit Oegstgeest weggesleept. De 19-jarlge mej. R viel ln de Lang straat van haar rijwiel, waarbij zij zich deerlijk bezeerde. Ze werd bij mej. De J. binnengebracht, waar dr. B. haar hulp verleende en haar daarna met zijn auto naar haar woning bracht, In deh tuin van 'het café S. viel A. uit Rotterdam van dén schommel. Dr. Hub- beling constateerde een kneuzing ln de lendestreek en aan den rechter enkel. Verzet tegen do politie. Op den hoek van Kerkdam en Grave- straat ontstond Zaterdagavond een op loop, doordat G, weigerde de bevelen van de politie op te volgen, Hij werd gear resteerd en tegen hem Wefd voor deze weigering proces-verbaal opgemaakt. Bo vendien werden G, v. V. en R. nog verba- liseerd wegens beleedlging van de politie. Op het sportpark Zuydwijk ontstond een brand ln het dorre gras bij de loods naast de tent. Toen de brandweer ter plaatse kwam, was het brandje reeds ge; bluscht Oorzaak schijnt te zijn het weg werpen van een nog brandende sigaret. ZEVENHOVEN. De leerlingen der Chr. school aan de Amstel, schonken f. 2.50 voor de zending der Gerf. Kerk alhier. De bijdrage der Geref. Kerk alhier voor de classis Woerden is voor deze ge meente f. 78.30, ALPHEN. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Bodegraven, Melis Lan- gelaar en gezin, landarbeider, Steekter- weg 80; Rotterdam, Johannes Koops, zon der beroep, Pr. Hendrikstr. 69; Katwijk, Franciscus W. A. Funke, gen. Küpper, reclame-teekenaar, Zaalbergstr. 15a; Fijnaart c.a., Pieter J. Prince, kappersbe diende, Raadhuisstr. 247; Zoeterwoude, Klazina van Ar kei, dienstbode, Hoorn 202; Ommen, Jan H. W. Beumer, constructie werker, Hoorn 100; Velsen, Adrianus Strik, kantoorbediende, Zaalbergstr, 15a; Den Helder, Johanna Matti, Wed. van A. Stam, zonder beroep, Pr. Hendrikstr. 172; Mep- pel, Jantien Loos echtgen. van P. O. de Grauw, Zonder beroep, Bloemhofstr. 30 b rood; Hlllegom, Hendrik N. Giesbergen, kapper, Dorpstraat 52; Ter Aar, Johannes Hijman en gezin, arbeider, Raadwijkstr. 22; Oudewater, Dirk van Vliet, kappersbe diende, Pr. Hendrikstr. 66; Amsterdam, Elisabeth Visscher wed. van H. v. Reenen, zonder beroep, Westkanaalweg 13; Lelden, Maria A. Mesman, dienstbode, Zaalberg straat 28. Vertrokken naar; Oostdongeradeel, Oost- nijkerk 128, Jan W, Pieper, surveillant. Raadhuisstraat 44; Amsterdam, Biesbosch- straat 17 III, Johannes van Schalk, opvoe dend ambtenaar, Raadhuisstr. 44; Roosen daal c.a., Emmastraat 49, Hendrikus P. J. Schouten, vertegenwoordiger, StatiohSstr. 4; Mijdrecht, p/a. W. van Schie, Francina E. Bunnik. zonder beroep, Achtermidden weg 10; Rijnzaterwoude, p/a. C. Rijkelijk- huizen, Ermlna R. Bunnik, zonder beroep, Achtermiddenweg 10; Rotterdam, Lange- feer 188, C. J. van Zwieten Wessel, slager, mmalaan 4; Hazerswoude, Hooge Rijndijk, Hendrik C. van der Spek en gezin, verlofh., Oudshoornscheweg 19; Ha zerswoude, Oosteinde D 26, Zeger Koetsier broodb.-kn., Emmalaan 59; Steenwijk; Woldstraat 10, Maria J. ter Marsch, oflic. Leger des Hells, Hooftstraat 235; Gouda, Bothastraat 20, Cornells Baas, ambten, b, d, Poster., Hooftstraat 118; Zoeterwoude, Utrechtsche Veer, Martlnus S, v. d. Voort en gezin, aann., Noordeinde 18a; Delft, Oostsingel 126, Johannes F. Samson, z, b., Raadhuisstr. 44; Zevenhoven, No, 255, Ca- tharina van Egmond, dienstbode, dienstb., Zuidelnde 22: 's Gravenhage, Observatie huis Lijsterbesstraat, Jacobus J. V. d. Wel, z. b,, Raadhuisstr. 44; Enkhuizen, Kruis- laan 43, Lena C. Langbroek, zonder ber.. Oranjestraat 57; Lelden, Haagweg 52, E1U M. Kieffer, z. b„ Hooftstr. 20; Hazers woude, A 98, Margaretha Vester, dienstb., Prinsenlaan 6. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Daniël, z. van Joh. D. den Hengst en J. Friese Jan, z. van J. Doelman en M. Verkade Maria Neeltje, d. van D. Groenevelt en E. W. Kra nenburg Neeltje, d. van L. H, de Groot en J. de Vries Marrigje Adriana, d. van G. C. Kamper en M. C. Barth Adrianus Wilhelmus, z. van J. W. de Jong en Th. WARMOND. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Don derdag 7 Juni 1934 a.s., des voorm. te tien uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling vergoeding ex. art. 101 L.O.wet 1B20 over 1931, 3. Wijziging voorwaarden voor de levering van water door het Waterleiding bedrijf. 4. Rekening en verantwoording Ned. Hervormd Armbestuur. 5. Wijziging der verordening ter voorkoming v. brand. 6. Wijziging der verordening regelende het kampeeren. 7. Wijziging der verordening od de heffing van leges. 8. Verbreeding Heerenweg. 9, Afwijkingen bouwverorde ning. 10. Opdracht aan het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland tot het maken van een uitbreidngsplan voor deze gemeente. 11. Verhooging van het verstrekt kasgeld aan de woningstichting „Warmunda". 12, Comptabiliteit. 13. Vast stelling kohier hondenbelasting. 14. Ver zoek van de heeren P. Maurits en P. v. d. Kroft om vrijstelling van de verschul digde annuiteit met betrekking tot den aanleg van een electrlschen kabel. 15. Re clames Vergunningsrecht. 16. Verzoek om restitutie van terreingeld door het Cir cus Robert!. 17. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 18. Rondvraag. Koops fiijmert, z. van E, Doeland en A. Schuurman Thomas Dirk, z. van R. de Jonge en A. Fl. van den Heuvel (wonende te Amsterdam) Maria Arnolda, d. van M. A. Spaan en M. de Goede Adrlaan Jan, z. van P, A. Tanis en M. van Toren. Overleden: Arie Engelbertus Streefkerk 73 j. Gerardus Johannes Droog 0 J. Raampje Kwakernaak 64 J„ echtgenoota van Willem Jansze. Gehuwd: Johannes Gijsbertus Boegheim 23 J. en Johanna Ankerna 24 j. Cornells Verruyt 24 j. en Danlëla Wlecherdina Cor nelia Duinmeijer 32 j. Arie Adam van den Berg 29 j. en Meinsje van Iperen 23 j. Jacob Pieter Noomen 23 j. en Trijntje Hoo- geveen 23 j. Bij een bewoner aan den Westkaan- weg werd een geval van typhus geconsta teerd. Als oorzaak wordt genoemd het drinken van water uit het kanaal. In de gemeente worden pogingen ge daan om te komen tot oprichting van een Chr, Middenstandsvereenlging. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Helena Joanna Maria, d. van J. M. Hoogenboom en H. E, M. van Steijn Johanna Wilhelmlna, d. van D, van Nieuwkoop en J. van Heek Antonius Pancratlus, z. van G. A. Koek en M. G. Compier Adrianus Petrus, z. van A, Th. Straathof en J. Rotteveel Quirlna Maria Cornelia, d. van J. N. Verhaar en A. M. Vermeij Cornelia Engelina, d, van Th, C. Hoogenboom en M. A. Verdel, Overleden: AUda Hogenelst, wed. Van A, van Steen 58 j., wonende te Wassenaar. Gehuwd; A, P. Homan jm. 27 i. en M. J. Van der Meer jd. 25 j. G. C. Hillebrand jm. 24 j, en J. F. G. M. Korver jd. 23 j. E. Th. Zeestraten jm. 37 j, en W. M. van der Salm jd. 29 j. P. C. van Zanten jm. 25 j. en W. P. Akerboom jd. 21 j. G. J. Turk jm. 26 j. en C, van Hameren jd. 22 j. Ondertrouwd: J. W. van der Haak jm. 27 j. en H. C. Vermeij jd. 24 J. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dag a.s. des nam. te 8Ui ure (Zomertijd) in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f. 15,000. 3. Wijziging van het raadsbesluit tot het aangaan van een gemeenschappelijke re geling met de gemeente Haarlemmermeer, InZake toelating van kinderen tot O.L. school te Abbenes. 4. Wijziging Van het raadsbesluit inzake tmderhandsche verhuring van een perceel tuinland. 5. Vaststelling van een raadsbesluit voor regeling van de inning van leges voor de afgifte van jachtakten. 6. Voorstel tot bepaling van pacht voöt den op 15 Juni e.k. te betalen huur voor de aan G. Zekveld verhuurde landerijen te Huigsloot. 7. Wijziging geméente-begrooting, dienst jaar 1933 eh 1934. 8. Reclames schoolgeld. 9. Reclames hondenbelasting. 9. Terwijl Thijs en Sim dan daar zoo vroeg al liepen, Waren er twee kobolden die ook al niet meer sliepen. Hun namen waren Kas en Hik; de een was dun, de ander ook niet dik. Zij waren ieders vijand; konden het met niemand vinden het waren booze dieven en zochten ook geen vrinden. „Hé," zoo fluisterde plots Hik, „ik zie daar ginds een tweetal wandlaars gaan die kunnen wij bestelen! Vlug, daar moeten wij snel achteraan!" BOSKOOP. Den molen Abbenbroek. In Verband met de verbreeding van den nieuwen provincialen weg langs de Gouwe is thans een begin gemaakt met het sloo pen van den korenmolen van den heer Ab benbroek. Met dezen molen,, die Circa 200 jaren oud Is, verdwijnt de laatste molen uit deze gemeente. HAZERSWOUDE. Be •udijke Stand. Geboren; Margaretha Jacoba, d. van H. A. Bos en A. J. M. Haagen Janna, d. van J. F. Kaasbroek en J. Spijker. Gehuwd: A. P, VoetS, 27 jaar en M. van Rijn, 27 jaar. Overleden: J. Kompier, 77 jaar, geh. met H. van Dlemen. o* LEIDERDORP. Gevonden: een autowiel. Inlichtingen te bekorten ter secretarie. De gehouden collecte ten bate van het herstellingsoord „Zonnegloren" heeft ln onze gemeente f, 47.60 opgebracht. Wij verwijzen naar een in dit blad voorkomende advertentie betreffende het uitbreidingsplan. o LEIMUIDEN. Aurgerlijke Stand. Géboren: Benjamin, z. van P. Grad- meijer en M. Offringa Anna Theresia, d. van P. van Egmond en C. H. Meijer Jo hanna Jacoba, d. van Chr, C. Beuk en J. A. van der Meer. Overleden: M. van Staveren 48 j., echt- genoote van G. van Driel. Loop der Bevolking. Ingekomen: van Haarlem J. Shol, huis houdster, Heerenweg 277 van Hazers woude H. J. Kompier, landbouwer, Oude- Wetertng 2 van Woubrugge T. M. van der Salm gehuwd met H. J. Kompier. Vertrokken: naar Zevenhoven Th. A. Bos, dienstbode naar Haarlemmermeer Llweg 1480, Th. van Egmond en gezin. NIEUWKOOP. De speldjesdag voor „Herwonnen Levenskraoht" heeft opgebracht f. 34,12Vi of ruim f. 6 meer dan het vorig jaar. o NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Vertrokken: A. Rijlaarsdam naar Ede G. J. de Jong naar zevenhoven H. Jan maat van Amsterdam. Ingekomen: J. C. EijS van Nieuwkoop J. C. v. Gorkurn van Rotterdam C. Zeijl- maker van Bloemendaal K. Spaan van Maassluis. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Maria, D. van D. P, Akerboom en G. C. de Jong Johannes Korstiaan Gerardus, 2. van K. P. v. Rijn en M. G. Bouwman. Gehuwd: B. P, Boer en A. Rijlaarsdam, Bij den Agent der Arbeidsbemidde ling staan 6 werkzoekenden Ingeschreven. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7