De Ontwapeningsconferentie. LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 5 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. De reddingspoging der „Zes Ex-Onzijdigen" van Europa. - Versterking der veiligheid door nalevingswaarborgenbewapeningsvermindering na een vijftal jaren begrensde en gecontroleerde herbewapening van Duitschland. - Het Bureau der Ontwapeningsconferentie zal thans moeten trachten de taak te vervullen, die de diplomaten gedurende zes maanden vertrouwelijke besprekingen niet hebben kunnen verrichten. GENEVE, 2 Juni 1934 Wij zijn op de Ontwapeningsconferentie gelukkig voor den gevreesden stroom van welsprekendheid bespaard gebleven. Het voorbeeld van Barthou, die zijn gevoelens den vrijen loop liet en daardoor bij de ge prikkelde stemming, waarin de Conferen tie verkeert, zulk een beroering verwekte, dat wij heel dicht bij een definitieve breuk kwamen, heeft blijkbaar afschrikwekkend gewerkt! Men heeft hieruit geleerd, hoe geprikkeld spiekers en toehoorders zijn en hoe noodzakelijk het ls, zich eroote zelf- beheersching op te leggen, wil niet iets onherstelbaars geschieden, dat ten slotte niemand toch wenscht! Zoo hebben de algemeene debatten over den tegonwoordlgen uiterst kritieken toe stand der Conferentie niet dien omvang aangenomen, die van de eerste openbare gedachtenwisseling sinds het heengaan van Duitschland In October uit de Confe rentie was gevreesd. Voorzitter Henderson, Norman Davis, Lltwlnoff. Sir John Slmon, Barthou en Beek zijn -de eenigen geweest, die eenige algemeene beschouwingen ge houden hebben. Daarna kwam gisteren 't woord reeds aan hen, die aan de Ontwape ningsconferentie een nieuw arbeidsplan hoopten te kunnen geven: Sandler deed de van de Zes Ex-Onzijdigen verwachte reddingspoging door de Indiening van een voorstel, dat voornamelijk ten doel heeft, dat het Bureau der conferentie 't ontwerp- conventie van MacDonald. dat immers sinds Maart 1933 de grondslag van het werk der Ontwapeningsconferentie is, zal .herzien", opdat daarna de laatste lezing ervan door de Algemeene Commissie zal kunnen plaats vinden. Tegenover dit voor stel der Ex-Onzijdigen stelden Lltwlnoff en de Turksche minister van buitenland- sche zaken Tewfik Ruchdy Bey hun reso luties. die beiden beoogen. dat voorloopig alle aandacht uitsluitend op het veilig heidsvraagstuk zal worden geconcentreerd en de kwestie van bewapenlngsverminde- rinz en bewapeningsbegrenzing met rust wordt gelaten. De Turksche regeering hoopt echter te bereiken, dat tengevolge van overeenstemming in het veiligheids vraagstuk onmiddellijk daarna toch nog tot het redlgeeren van een bewapenlngs- vennindering- en bewapenlngsbeperking- eonVentle zal kunnen worden overgegaan. Litwinoff heeft daarentegen alle hoop hierop opgegeven en spreekt in zijn voor stel hoegenaamd niet meer over dit essentieele doel der Ontwapeningsconfe rentie! Het ls waarschijnlijk, dat de Algemeene Commissie Maandag besluiten zal over eenkomstig het Turksche voorstel, dat on middellijk door de Kleine Entente en de nieuwe Balkan Entente ondersteund werd en ook de goedkeuring van Frankrijk be zit, het maar weer eens opnieuw met het veiligheidsvraagstuk te probeeren. Mis schien zal de angst voor een mislukking der Conferentie, die stellig onvermijdelijk worden zal, als Frankrijk op het gebied der veiligheidswaarborgen niet wordt te vreden gesteld, de Angelsaksers iets meer toegevend op dit punt maken, althans op het stuk der „nalevingswaarborgen". Mis schien ook zal Frankrijk ln de tot-stand- koming van een Europeesch verdrag tot wederkeerigen bijstand tegen den aanval ler een voldoend motief vinden, om on danks de Dultsche herbewapening eenige verplichtingen op ontwapeningsgebied (althans Inzake begrenzing van bewape ning) te aanvaarden, ook al blijft Enge land natuurlijk buiten het Europeesche veiligheidspakt. De medewerking daaraan van Sovjet-Rusland, waartoe Litwinoff zich bereid verklaarde, zal voor Frankrijk wel licht voldoende vergoeding voor Enge- land's onthouding zijn! Het bemiddelingsvoorstel van Denemar ken, Nederland, Noorwegen. Spanje, Zweden en Zwitserland stelt zich echter niet tevreden met een hernieuwde bespre king van het veiligheidsvraagstuk. De Zes Ex-Onzijdigen, die zeker heel wat meer éénheid van opvatting hebben dan de vorige „Kleine Acht", tot wie ook België en Tsjeeho-Slowakije behoorden, willen, dat gelijktijdig zoowel het veiligheids vraagstuk als dat der bewapenings vermindering en bewapeningsbegrenzing in nieuwe behandeling zal worden ge nomen. De compromisvoorstellen, die zij gisteren bij monde van den Zweedschen minister van buitenlandsche zaken aan de Algemeeene Commissie hebben voorge legd. bieden inderdaad „Elek wat Wils"! Zij hebben eerlijk naar een accoord ge streefd, dat van alle zijden concessies verlangt, doch aan leder ook de bevredi ging zijner voornaamste elschen schen ken zal. De reddingspoging der Zes Ex-Onzijdigen erkent ln de eerste plaats de noodzake lijkheid van een versterkte veiligheid boven het door het ontwerp-conventle van MacDonald op dit stuk reeds voor ziene. lil het bijzonder erkennen de Ex- Onzijdigen de noodzakelijkheid van „na levingswaarborgen". Zooals Sandler het in de toelichting uitdrukte, een krachtige collectieve actie van alle tot de conventie toetredende staten moet verzekerd zijn tegefl den staat, die de voorschriften der conventie zou schenden en zijn bewape ning boven de in de conventie hem toegewezen mate zou uitbreiden. Deze op vatting ls natuurlijk geheel met de Fran- sche theorie in overeenstemming. Mis schien zou een door alle staten aan vaarde verplichting inzake nalevinswaar- borgen,. aangevuld door een half-Euro peesch veiligheidspakt met Russische medewerking, Frankrijk kunnen tevreden stellen. Voor de Engelschen, die onaangenaam verrast waren, dat de Ex-Onzijdigen het vraagstuk der „nalevingswaarborgen", waarover de Engelschen onderling zoo verdeeld zijn, voorop stelden, biedt het bemiddelingsvoorstel de voldoening, dat het ontwerp-Mac Donald, zij het ook „herzien", de grondslag der te sluiten conventie zal blijven en dat de conventie toch eenige bewapeningsvermindering zal verzekeren, zij het ook voornamelijk eerst na de eerste periode van den wer kingsduur der conventie, die wel op een vijftal Jaren zal worden bepaald. Een Vrijwel onmiddellijke bewapeningsvermin dering zal slechts met betrekking tot de bombardementsvliegtuigen plaats vinden, zoodat in dit opzicht met den vurlgsten wensch van Engeland wordt rekening gehouden. Voor het overige komt het voorstel der Ex-Onzijdigen praktisch neer op een aanvaarding van den door Frank rijk begeerden „proeftijd", althans met betrekking tot de vermindering van be wapening der sterkbewapende staten. Met betrekking tot de herbewapening van Duitschland zal die door Duitsch land onaannemelijk geachte „proeftijd" echter niet worden voorgeschreven. Dit zou ook moeilijk gaan, waar iedereen thans weet, dat Duitschland reeds met zijn herbewapening lregonnen ls. Het voostel der Ex-Onzijdigen zegt over die Duitsche herbewapening niets. Het spaart Frankrijk's gevoel, doordat niet uit drukkelijk van een legaliseering dezer herbewapening wordt gesproken. Het voorstel zelf zegt niets anders, dan dat het Bureau na overleg met Duitschland de cijfers voor Duitschland in de te ont werpen conventie zal hebben in te vullen. Dit is handig gezegd. Hierdoor wordt vermeden, dat de tekst van het voorstel zelf aanstoot aan Frankrijk zou geven. Dit de toelichting van Sandler bleek ech ter afdoende, dat de Ex-Onzijdigen zich natuurlijk op het verstandig-reallstische standpunt stellen, dat de herbewapening van Duitschland „geslikt" moet worden. Waar niemand met militair geweld de Duitsche herbewapening wil verhinderen, blijft geen andere keuze over dan óf Duitschland ongebreideld vrij te laten, óf door een conventie, die met Duitschland's toestemming te sluiten ls, deze herbewa pening althans binnen redelijke grenzen te houden en een internationaal toezicht op de naleving dier grenzen mogelijk te maken. Dat dit laatste het meest ver kieslijk is. zelfs de Eranschen zien het in, ook al willen zij het nog niet openlijk toegeven! Versterking der veiligheid door nale vingswaarborgen (concessie aan Frank rijk) vermindering der bewapening al thans na een vijftal jaren (concessie aan Engeland): berusting in de Duitsche herbewapening (concessie aan Duitsch land), dit zijn de hoofdgedachten van het bemiddelingsvoorstel der Zes Ex-Onzij digen. Men acht het niet uitgesloten, dat de Algemeene Commissie Woensdag be sluiten zal, dat het Bureau ook langs de lijnen van dit voorstel nog een laatste poging tot accoord zal hebben te doen. Voorzitter Henderson althans wenscht niets liever dan dit! Het Bureau zal dan de taak hebben datgene tot stand te brengen, wat de groote mogendheden ln hun vertrouwelijke onderhandelingen ge durende meer dan zes maanden niet heb ben kunnen verrichten, Wellicht zal het blijken, van hoe groot nut het is, dat niet de grooten onder zich alleen blijven onderhandelen, doch dat de leiding def besprekingen in handen is van Henderson en andere „buitenstaanders", die waar lijk onpartijdig den rechtvaardigen weg trachten te vinden. Hierin ligt de laatste hoop voor de zieltogende Ontwapenings conferentie. De Zes Ex-Onzijdigen hebben ln ieder geval dank op aller erkentelijk heid, dat zij in deze zoo uiterst moeilijke omstandigheden nog een laatste bemid delingspoging ondernomen hebben! WANDELSPORT. DE AFSTANDSMARSCH DER L.P.S.V. Het parcours van de Zaterdag te houden 40 K M. marsch der L.PS.V, waarvoor des namiddags te 2.15 uur precies wordt afge marcheerd van de voormalige Kweekschool voor Zeevaart aan het Noordeinde, luidt: Haagwég langs de Vink, Haagsche Schouw naar Wassenaar, bij huize „Den Deyl" rechtsaf, Lange Kerkdam links af door Gravenstraat, Windlustweg, Schouw- weg tot Stoeplaan, rechts af tot de Kieviet, dbor Wilhefmina- én Berkenlaan naar Meyendaelscheweg tot uitspanning Meyen- dael (hoofdcontrole). Vandaar gaat het parcours over een 5 K.M. langen goed be- gaanbaren weg door de duinen naar Pompstation te Schevenlngen, langs Pomp- stationsweg, Badhuisweg, Koningsgracht, Jozef Isiuflpleln en laan naar Benoorden- houtsdheweg en vervolgens langs den hoofdweg over Wassenaar langs Haagsche Schouw, de Vink naar voormalige Kweek school voor Zeevaart. Het uitgemeten parcours ls geheel nieuw en zeer mooi. Men denike slechts aan de heerlijke bosschen, duinen en zee. De wan delaars zullen dan ook naar hartelust kunnen genieten, aangealen ook de wegen in zeer goede conditie zijn. De deelnemers ontvangen allen een parcoursbeschrljving. In verband met het aantal uit te reiken L.P.S.V.-kruizen, wordt den vereenigingen eh individueelè Wandelaars verzocht met de inschrijving niet tot het laatste oogen- blik te wachten. Automobilistenmotorrijders en trambestuurders, helpt mede het stadsrumoer te bestrijden. AALSMEER. Jaarverslag der Centrale Veiling. Verschenen is het jaarverslag 1933 der Codp. Vereenlging „Centrale Aalsmeersche Velling". De secretaris, de heer K. Hansen Jbzn., schrijft hierin o.m., na ln den aan vang gewezen te hebben op de doorgaan- en daling ln de omzetten: „In de tweede helft van het Jaar werd dit gelukkig min der en ik meen te mogen zeggen, dat over het geheel genomen begin 1934 aantoont, dat er geen reden is om te concludeeren, dat we steeds teruggaan is de prijzen. Als er eerst maar weer eenige stabiliteit komt dan kunnen de kweekers hun uitgaven ook weer meer naar hun inkomsten rege len. De violen brachten ln het voorjaar Van 1933 een flinken prijs op. Oevolg hiervan was, dat er in den nazomer van dat jaar meer dan de dubbele oppervlakte met violen werd ultgeplant, hetgeen o.m. oorzaak werd. dat de prijs dit voorjaar verre van goed was te noemen. Er zijn heel wat violen aangevoerd, welke den mini mumprijs (15 cent per bak) niet konden opbrengen Wat de seringen betreft, de doorsneeprijs van 1932 kon zich ln 1933 niet handhaven (een teruggang van 6.38 ct. op 4.94 et.). Van het seizoen 1933/34 kan van de seringen gezegd worden, dat men niet verder bergafwaarts is gegaan. In 1933 werden 99411 takken seringen meer aangevoerd dan ln 1932. Hetzelfde geldt voor de rozen. Ook hiervan vermeer derde de productie nog steeds. De aanvoer bedroeg 33.636.114 stuks met een doorsnee- prijs van 1.92 ct. (in 1932 2.21 ct). Ook ln 1933 ls procentsgewljze berekend de grootste teruggang weer ln de opbrengst der snijbloemen geweest. Dit alles stemt weemoedig, want ondanks beperking van personeel, was er toch weer een groote® aanvoer. Is dit alles zoo vraagt de secretaris als een gavolg van de sanee ring der bollencultuur en van omzetting van groenten- in snljbloemencultuur? Het geeft te denken. En nu de saneering ook ln de groenten haar beslag heeft geinregen, wordt het voor ons een taak van opletten, hoe moeilijk zulks ook zal zijn, dat er geen meerdere uitbreiding van de snijbloe mencultuur plaats vindt. De totaal-omzet aan snijbloemen, potplanten enz. Was in 1932 f. 2.714.207.02 en ln 1933 f. 2.405.820.61. De teruggang in den omzet bedroeg der halve nog weer f. 308.386.41, of plm. 11 °/o vergeleken bij 1932. Wat aanvoer en op brengst van diverse producten betreft in 1933 het volgende: Rozen 336.361.14, f. 646.371.64 (doorsneeprijs 1.92 ct.): serin gen 9.317.726 f. 460.837.62 (4.94 ct.)Am. anjers 3.400.059, f. 141.714.18 (4.16 ct.); grootbloemlge chrysanten 1.508.817, f. 117.582.60 (7.79 ct); kleinbloemige ld. 1.799.222, f. 36.120.81; sneeuwvlokken 115.190, f. 4.695.70. Wat aanvoer en opbrengst van eenige soorten potplanten betreft, het volgende; Cyclamen 209.567, f. 65.895,73; Idem in kleinen pot 112.919, f. 14.887,77; azalea's 106.333. f. 53.640,58; hortensia's 153.561, f. 51.418,26; pelargonium zonale 316,711, f. 40.186,61; idem pelatum. f. 14 470,74; di verse varens en asp. plumosus 516.689, f. 24.588,65; adianthum scutum 178737, f. 17.011.85; cineraria's 64 278, f. 13 527,86; primula obconlea 74961, f. 12.150,58; be gonia's 31.985, f. 11.365.03; campanula's 65.855, f. 10.032.16: diverse groote potten 616 615. f. 124.487,13; idem kleine potten 1 148.505, f. 65.046,08; bakken planten 63.930, f. 31.952.62: diversen f. 11.412.77; Convallarla ne diverse planten f.57.060,49; groenten en fruit f. 20.217,61. Doöt 407 buitenzenders werd voor een bedrag van f. 79.234 04 geveild, bovendien waren er 20 contractzenders en 3 Contracteerende ver eenigingen, te zamen veilende voor een bedrag van f. 292.554.28. Het ledental ver minderde in 1933 met 29 en was op 31 De cember 555. Van het Tuinbouwbenoodigd- hedencrediet maakten 145 personen ge bruik tot een gezamenlijk bedrag van f. 71.249,00. Op 1 Januari 1934 moest hiervan nog een bedrag groot f 44.312,17 worden terugbetaald. Aan subsidies werd een bedrag van f. 3895.00 uitgekeerd, het grootste gedeelte aan het Kweekers-Crisiscomité). Met den wenseh, dat het dieptepunt der crisis achter den rug is, eindigt de secretaris zijn verslag. De balans geeft aan activa en passiva per 31 Dec. '33 f. 1.136.489,49; de exploitatierekening over het boekjaar aan baten en lasten f. 234.502,93. Voorge steld wordt, het bruto batig exploitatie saldo van f. 66.066,98 te bestemmen voor diverse afschrijvingen op gebouwen enz. Aan de reserve dubieuse debiteuren zal f. 1000 worden toegezegd en aan de reserve f. 2786. De heer T. de M„ alhier, had het ongeluk op den weg uit te glijden, waarbij hij een zijner beenen brak. Dr. B. ver leende heelkundige hulp. BENTHUIZEN Burgerlijke Stand. overleden: Johannes van Aalst. 71 Jaar echtgenoot van Jannetje Bogaards. Loop der Bevolking. Gevestigd: Carolus Johannes Tlmmers, Van 's-Oravendeel Klaas Hammersma, Van Hazerswoüde Jan de Ruiter en gezin, van Zegwaart Oeertje Oroen, Van Koudekerk. Vertrokken: Lauréns Petrus Dessens, naar Snelrewaard Cornelia Adriana van Leeuwen, naar Zegwaart Arendjes Vis, naar Zevenhulzen Wed. M. Merbis, en gezin, naar Zoeterwoude Pleter IJzer man en gezin, naar Voorburg Wed. J. Ottevanger, naar Pljnacker. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Gljsbertha, dochter van C. van t Hof en W. van Breenen Adriaha Antonla Maria, dochter van C. Lanser en J. A. Smit Nelletje, dochter van D. Bakker en M. Vermeulen Albertus Fedde zoon van F. Ringenaldus en T. Groene- woud Augustinus Maria zoon van Th. J. Blommestijn en Th. J. Lemmers Nicolaas Antonius, zoon van J. Daalman en W, A. Boom Antonie, zoon van W. Ples- slus en E. M. van Vlijmen Hendrlka, dochter van J. Heeren en O. v. d. Koppel Arend Jacobus, zoon van B. Kooring en L. M. van Zanten. Ondertrouwd: J. F. Groenewoud, 20 jaar en C. J. van Wieringen 19 Jaar G. de Koter 28 jaar en M. van Neüren, 21 jaar C. Jongkind, 24 Jaar en R. P. Vermeer 22 jaar A. van den Berg 27 jaar en A. C. E. te Boekhorst 24 jaar Th. A. Kroezen 24 jaar en c. van der Horst 20 J. Getrouwd: D. B. Gaijkema 32 jaar en K. Meijer 23 Jaar O. K. Slebeling 24 jaar en L. G. H. Bljleveld 20 Jaar D, J. Weljmans 28 jaar en M. Assman 20 jaar K. Eveleens 30 jaar en A. van Kuljk 20 J. J. Bos 28 jaar en A. M. de Heer 28 jaar. Overleden: Hermanus Nicolaas Wiebes 45 jaar geh. met P. J. v. Nieuwkoop Johannes DenaUere 82 Jaar, wedr, van P. Jansen Adriana Antonia Maria, 3 dagen dochter van C. Lanser en J. A. Smit. Loop der Bevolking. Gevestigd: Klaas Keizer van Westzaan C. 29 naar Cruquiusdijk 30 Rienk van der Zee, van Zuid-SchalkwIJkerweg 41 n. Akerdijk 185 Antonia M. G. van der Wielen van Haarlemmerlleda c.a. Haar lemmerstraatweg 47 naar Eikenlaan 16 Johannes van de Wiel van Amsterdam, Ouderkerkerdijk 140 naar Meidoornweg 31 Johannes J. Stuurman, Rockanje, Olaarsduin H. 40 naar Kruisweg 647 Anna C. Steijn, echtge. P. N. Kuijper van Amsterdam, Admiraal de Ruijterweg 17 huls naar Hermina Maria Dijklaan 24 Laurentlus de Groot van Nieuwer-Amstel Bleekerskade 115 naar Spaamwouderweg 1165 Pieter Dijkstra van Wonseradeel, Arum, Polle 23 naar Vennepcrweg 478 Gerardus W. Daams van Zwolle, Molen weg 230 naar Beetslaan 101 Petrus A. van der Burg van Zoeterwoude, Vliet E. 25 naar Hillegommerdljk 417 Bastiaan Vissers van Haarlem, van Zeggelenstraat 8 naar Hoofdweg 1354 Adrianus Chr. Bron van Amsterdam, Jacob van Lennep- kade 408 naar Lijnderdijk 216 Gerardus Broer van Amsterdam, Osdorperweg 446 naar Meidoornweg 98 Cornells J. van der Beek van Putten (Geld.) E. 11 naar Aalsmeerderweg 329 Klaas D. Bartels van Amsterdam, 2e Jacob van Campen- straat 101 naar Wllgenlaan 17 Francls- cus Chr. Schuurbiers van Medembllk, Mlddenmeer, woonschip „Corrie" naar woonschip tegenover Nieuwemeerdljk 243. Vertrokken: Adriana Spaans van Hoofd weg 756 naar Haarlem, Sumatrastraat 5 Alida van Mastrlgt van Sloterweg 116 naar Schiebroek, Adrlanalaan 170 Cornells Bol van Aalsmeerderdijk 203 n. Aalsmeer, Sportlaan 28 Cornelis L. van der Straeten van Kruisweg 705 naar Mld- delharnls, Oost-dijk E 125 Klazina M. Blom van Hoofdweg 69 naar Beemster, Noorderpad 4 Ferdinand H. F. Pas van Burgemeester Amersfoordtlaan 51 naar Amsterdam. Watteaustr. 36, lhg. Geer- truida Sells, van Concourslaan 18 naar Haarlem, Schalkwijkerstraat 7 Abraham Kats van Aalsmeerderweg 436 naar Am sterdam, Hornweg 324 f. 25-Jarig Jubileum. De heer A, Arensman, brievenbesteller bij de Posterijen en Telegrafie te Nieuw- vennep alhier, heeft onder veel belangstel ling den dag herdacht, waarop hij 25 jaren geleden als zoodanig aldaar in functie trad. Dat dit feit niet onopgemerkt zou voorbijgaan, was wel te begrijpen. Van de zijde zijner superieuren en collega's mocht hij hartelijke blijken van sympathie en waardeering ondervinden, terwijl ook vele anderen zich niet onbetuigd lieten om van hun vriendschap en achting Jegens den jubilaris blijk te geven. Pieter Klaassen t Te Hoofddorp is in zijne woning aan de Manegelaan op 83-jarigen leeftijd over leden de heer Pieter Klaassen, een bekend en algemeen geacht Ingezetene, die bijna 60 jaren ln de hem lief geworden gemeente Haarlemmermeer heeft gewoond en gedu rende vele jaren als lid van het Kerk bestuur de belangen van de Gereform. Kerk te Hoofddorp op uitnemende wijze heeft voorgestaan en behartigd. Gevaarlijk spel. In Hoofddorp en andere plaatsen in Haarlemmermeer vermaakt de jeugd w.o, zelfs knapen van 16 a 17 Jaar zich weder op den weg met het gooien ihet steenen of andere voorwerpen, waarbij dan veelal passeerende auto's als mikpunt worden uitgekozen. Terwijl op den Kruisweg dit gevaarlijk spel weer gaande was en een 17-jarige jongen een fietsband slingerde naar een voorbijrijdende auto, werd dit gezien door de politie, die den knaap voor verhoor en proces-verbaal meenam naar het politie bureau. HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 5 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 steendrukker. 1 betonwerker. 2 grondwer kers. 6 metselaars. 12 opperlieden, 2 mach- houtbewerkers, 16 timmerlieden. 1 schil der. 1 loodgieter, 5 mandenmakers, 1 kis tenmaker. 2 electriciens, 1 scheepsmaker, 1 horlogemaker, 2 stokers, 1 smid, 1 monteur, 1 waschknecht, 4 bakkers, 299 landarbei ders, 24 bloemistarbeiders. 5 tuinarbelders, 4 boerenarbeiders, 1 plantsoenarbelder, 7 jeugd, landarbeiders. 1 handelsreiziger, 3 Venters, 3 schippers, 3 chauffeurs, 2 weg werkers. 1 buffetbediende, 1 expeditie knecht. 1 verzekeringsagent, 9 kantoorbe dienden, 2 idem vr, ben. de 18 jaar, 3 boekhouders, 36 losse arbeiders, 1 contro leur. Totaal 473, Aanvragen: 8; plaatsingen: 8; terugge trokken; 4; vervallen; 1. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. 3, de Groot—de Graaff, Treslongdwarsstraat 9 M. H. Walkers— BeTgman, Hofstr. 25 E. S. Pruljsers Jansen, Patrimoniumplein 4. Vertrokken; D. Fijma met gezin Dusart- str. 55, Amsterdam M. H. v. Maris K. 22 Hoogwoud I. Mollema Emmastr. 22, Haarlem M. G, Nan, Krulsstr 30, Haar lem S. v. d. Werff met gezin, Oosterdijk 2, Enkhuizen C. de Jong met gezin, Sint Aagtenstr. 16a, Leiden Th. J. van Dijk met gezin, Borneostr. 42, Heemstede M. F. WijntjesGrolle met gezin, Jeker- straat 31, Amsterdam J. M. van Lierop St. Henricusgesticht Munsterscheveld, Emmen A. Rodenburg, Langestr. 39 Alkmaar M, T. M. Galama, Spanjaards laan, Doniawerstal. HEDEN. Stadsgehoorzaal: Plano-recital H.Kander Velden. 8'/i uur nam. Woensdag. Amlcitla: Jaarverg. Ned, RoodeKrm. afd. Leiden. 6.15 uur nam. uls' Zaterdag. Kon. Militair Invalidenhuis. Alg. Vers Aandeelhouders N.V. De Leidsche Sleenl stoomboot MIJ. te Lelden. 3 uur nam. BIOSCOPEN, Luxui i neater Stationsweg, 8 uur nam. „De blonde engel." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam „De Kroeg." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 62, 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Atlantlo" Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. nm. „Wees op Je hoede." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9 telef. 807. 8 Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardlna Cornelia Catha- rlna Maria, d, v. J. J. W. v. Dril en B. C. M. Helnink; Cornells Stefanus, z. va J o' van Beek en E. RietveldJohannetta Chris tlna d. van G. C. F. Maaskant en R. M de Jong. Ondertrouwd: W. Schniedewlmd en H. O Woltemath; T. H. Jellerse en M. H. van Rooljen; J. W. Prins en A. 8. Rulgrok. Getrouwd: J. van Rooden en M. P. Dek ker; G. Veen en A. J. de Graaff. Overleden! L. Hopman, m., 73 J. KATWIJK. Loop der Bevolking, Vertrokken: M. C. E. Wille, v. Meerburg straat 2, n. Venlo, Groote Kerkstr. W, M, Dubbeldam, v. Duljnoord 68, n. Gorin- chem, Wolpherenschedijk 22 A, 0. Treur, v. BUrgersdijkstraat 12, n. Hooge- veen, Schutstraat 49 M. P. van Run, v, Commandeurspad 18, n. Leiden, Gas- straat 80 W. F. van Rijn, v. Comman deurspad 18, n. Voorburg, Pr. Albertlaan 17 M. J. v. Dijstelberge, v. Zeehospitium n. Zwollerkerspel, Herfte Vethoek. Gevestigd: M. H. Bokaar—Van d. Zeeuw v Haarlem, Emmakade 9, n. Wllhelmina- straat 18a. Joh. P. Bokaar, ia. id. - Adr. van Helden, v. Den Haag, Delagoga- Str. 32, n. Duinoord, A. P. van d. Kamp, v. Rijnsburg, Oude Vlletweg 3, n. Fr, Rhoonstr. 19 T. van der Plas, v. Velsen, Snelliusstr. 79, n. De RuUterstr. 50 W. J. Meerman, v. Dordrecht, Kromhout 102, n. Zeehospitium L. A. Truijers, met ge zin, v. Leiden, Kalserstr. 18, n. Waalgat 22a. C. J. Kühn, v. Lelden Mlddelstegr. 59, n. Zeehospitium D. P. v. d. Tholen, v. Rotterdam, Koningsveldestr. 33a, n. Voorstraat 4 P. M. Martljn, v, Rotter dam, A. v. Nesstr. 80b, n. v. Wassenaer- kade 33 P. Heines, v. Rotterdam, Ma* tehenesserdljk 243b, n. v. d. Piaskade 7, met gezin C. de Plaa, v. N. Amerika, New-Jersey, n. Boulevard 34 A. Treese, id. id. J. H. de Vette, v. Frankrijk, Carbrai, n. Overrljn 7 T. de Vries, van Den Haag, Wagenstraat 110, n. Borgerstr. 5 B. J. Akkerman, id. id. A. P. J. Ingwersen, v. Brugstraat 4 Venlo, n. Voor straat 31 C. P. de Jager, v. Geldermal- sen B. 161, n. Zuidstraat 65. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteren slaagde na mondeling en schriftelijk examen voor land-machinist de heer T. de Jong, lêerllng van de Am bachtsschool te Leiden. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visseherijsohool alhier af genomen examens voor het certificaat w kennis der internationale bepalingen ter Voorkoming op zee, zijn geslaagd Corn. Krijgsman, Rijn Geljteman, Willem Van Beelen, Jan v, d. Niet, Arle de Vreugd, Jan Kuyt, Joh. Zuljderduijn, Corn. v. Duijvenvoorde, Dirk v. Duyn, Klaas Hoes. Allen zijn leerlingen van den heer c. Varkevisser, directeur der Visscherijschooi alhier. Rijksgedelegeerdewas kapitein J- H. Gdts, lid der examen-commissie voor stuurlieden. De heeren J. R. Bloot en A. ParlevlUt hebben ontslag gehomen als kerkvoogden der Herv. Kerk alhier. Hoek Baljuwstraat en Boulevard had een aanrijding plaats tussohen twee wiel rijders G. v. D. van de Meerburgkade en C. v. d, P. uit de Varkevisserstraat, me ln volle vaart tegen elkaar réden, De beide rijwielen werden beschadigd; beiae personen kwamen er ongedeerd af. —De heer J. A. uit de Voorstraat deed bil de politie aangifte van het feit, dat zijn rijwiel in ontvreemd. Op het politiebureau ls te bevragen een zwarte hond. Te Den Haag ls geslaagd voor het examen van stuurman op st0° Sfi schersvaartuigen Dirk Kuyt Dzn. leenins van den heer O. Varkevisser, directeu Van de Visseherijsohool alhier. Te Den Haag zijn geslaagd voor bet examen radio-telegrafist Arend de en Arie Guyt, beiden leerlingen van Visscherijaohool alhier, 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6