D. A. KELDER ZOON - LEIDEN BLIJVENDE HAARGOLVING Het Kappershuis, Doezastr, 37, Filiaal Rijnsburgerweg175, Tel, 689 PLAATS OPEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 4 Juni 1934 UIT OE RIJNSTREEK. Rijdt bij voorkeur niette dicht op een anders achterlicht SCHEEPSTIJDINGEN. Maatschappij biedt Heerenkleeding aan 30 e 38 sa 35 voornemens zijn den ambtenaar ter secre tarie den heer De Bekker voor deze laat ste functie te benoemen, en dat 40% van laatstgenoemd salaris als bijdrage door het Rijk aan de gemeente wordt gegeven. Het ophalen van vuil. Wegens de minder gunstige flnancieele positie der gemeentefinanciën, werd be sloten. om met Ingang van Juni 1934 het vuil langs de hulzen niet meer op Dins dag en Vrijdag op te halen, doch alleen des Woensdags van elke week. VOORSCHOTEN. Vergadering der N. S. B. In Hotel Deurloo had een openbare vergadering plaats van de N. S. B„ waarin als spreker optrad de heer J. Vlekke, uit Overveen. met het onderwerp „De strijd der N.SJ3.". Namens de groepsleider opende jhr. dr. C. G. S. Sandberg deze bijeenkomst en sprak een woord van welkom, in het bij zonder tot den spreker van dezen avond. De heer J. Vlekke begon zijn rede met te wijzen op de toenemende belangstel ling voor de N.S3. en haar strijd om het Vaderland beter te maken. Spr. laakte het optreden der regeering, het dulden van roode burgemeesters in Goor, Krommenie en Zaandam, die vèr verheven worden boven de mannen en vrouwen, wien het te erg werd. dat de Koningin ieder jaar werd beleedigd. Spr. noemde de Nederlan ders ras-fascisten. Reeds in 1579 is in Utrecht het fascisme opgestaan. Onze voorouders hebben het aangevoeld wat eenheid was. In 1795 werd gebroken met de evolutie en kwam de Fransche revolutie onder Rousseau en Voltaire, totdat in 1813 de fascisten o.a. v. Limburg Stirum en v. Hoogendorp ons volk wisten te bundelen en te roepen tot enthousiasme. Toen kwam Oranje als Souverein en daarna als koning. Vervolgens merkte spr. op. dat in den glorietijd van het liberalisme de arbeiders voor een hongerloon moesten werken en ook vrouw en kinderen naar de fabriek gingen. In die dagen gaf Karl Marx den klassestrijd, het evangelie van den haat. Door dezen strijd heeft de arbeider ook zijn godsdienst verloren. Nadat spr. de splitsing in diverse par tijtjes had besproken, hekelde hij het samengaan van de politieke partijen tegenover de N.S3. en de handelingen van de christelijke partijen en de regee ring. Spr. illustreerde dit gedeelte van zijn lering met verschillende voorbeelden en besprak het vormen van de regeering. Bij dit gedeelte maakte de heer Vlekke de wenschen van de N.S.B. bekend, de corpo ratieve staat en de wijze van de indeeling. Het land verdeeld in groepen en onder deskundige leiding; geen groep van be roepspolitici, maar door kerels die blijven in hun bedrijf. Tenslotte protesteerde spr. tegen het gezegde, dat de N.S.B.-ers revo- lutionnalr zijn. Minister Colijn zal de kans niet krijgen, wij zullen de misdadige greep, zooals Troelstra in 1918. niet her halen. Wij zullen, aldus spr.. Volk, Vader land als Koningin beschermen en er voor strijden. Na een korte pauze werden vele inge diende vragen beantwoord. De vergadering werd besloten met het zingen van een couplet van het Wilhel mus. De huishoudelijke vergadering kon geen doorgang vinden. De politie ver scheen in de zaal, want het was sluitings tijd. BOSKOOP. INTREDE VAN MEJ. DS. C. P. THOMSEN. ZEVENHOVEN. Aan den heer N. Duikersloot aan de Amstel is gegund de levering van grint voor de gemeente Mijdrecht. ALPHEN. De leerlingen der 7e kl. der Chr. Muloschool (hoofd de heer A. Maaskant) maakten het aangeboden reisje voor re kening van Hille's Koek- en Beschuitfa brieken. Met den trein van 7.28 vertrok ken zij naar Amsterdam, daar aangeko men. stond bij het station een ruimo mooie touringcar, versierd met raambil jetten „schoolreisje aangeboden door Hil le's Koek- en Beschuitfabrieken". Langs de volgende route werd gereden; A'dam. Edam, Hoorn, Medemblik, Ewijk- sluis, Wieringen, Den Oever, Afsluitdijk (Monument), De Kooi, Schoorl. Bergen, Alkmaar. Wormerveer. A'dam. In het schoone Bergen, werd 2 uur gelegenheid gegeven in den mooien speeltuin „Duin- vermaak", voor verschillende vermakelijk heden. De kinderen waren over dit mooie reisje zeer enthousiast! Bij de Vrijz. Herv. Gemeente. Overgekomen van Akersloot, werd giste ren alhier mej. ds. C. P. Thomsen door ds. C. Met van Zaandam bevestigd, die op de moeilijke taak van een predikante wees en vooral de gemeente aanspoorde haar in haar werk te steunen. Dan is het heerlijk werk voor een vrouw! Na haar te hebben laten toezingen Gezang 224 I, 2, 4 en 5, nam. ds. Thomsen het woord om haar intreerede uit te spreken. Als tekst had zij gekozen 1 Cor. 3, vers 9a, „Want wij zijn medearbeiders Gods". Het leven om ons heen is een en al narigheid; Gods heerlijkheid zien wij niet: het resultaat is geestelijke passiviteit, maar anders wordt het als wij onze tekst toe passen. Zie naar Paulus; deze werkte ook in een slechte wereld en bleef optimist, dit omdat hij medearbeider was. Om gezond geloof te hebben moeten wij medearbei ders zijn d.w.z. het geloof uitdragen in de wereld, ons mededeelen. En zien wij geen vrucht, wat nood, wij worden geleid. La ten wij op Jezus zien. Die zijn Heerlijke Boodschap bracht in die slechte wereld en eindigde op Golgotha. Kunnen wij dan zeggen: „ik laat mijn Idealen varen en eindig medearbeider Gods te zijn? Neen, voortgaan met ons werk; dat is van het groote plan Gods. Spr. hoopte ook daarmee voort te gaan in deze gemeente en haar werk zóó te zien. Hierna bracht zij dank aan haar be vestiger ds. Met, aan het Hoofdbestuur van Vrijz. Hervormden in Nederland, aan het lid van de Provinciale Vereen, van Vrijz. Herv. in Zuid-Holland, aan de Kerk voogden van Boskoop voor het vrijwillig afstaan van het Kerkgebouw voor deze intrede, wat zij zeer waardeerde, aan B. en W. voor hun tegenwoordigheid, aan kerkeraden en voorgangers uit de omge ving, aan de leden uit haar vorige ge meente, die tegenwoordig waren. Tot slot werd zij nog gelukgewenscht door den heer van Dijk, lid van het Hoofd bestuur van Vrijz. Hervormden in Neder land, den heer mr. van Ewijk, voorganger van de afd. Hillegersberg, lid van het Prov. bestuur van Zuid-Holland, den heer mr. Rijksen, voorz. van de afd. Vrijz. Herv. te Gouda en den heer Scheree, lid van de Jeugdvereenigingen te Boskoop. Na het uitspreken van het dankgebed werd besloten met het zingen van Gez. 96 vers 1. Een veenbrand. Op het etablissement van de spoorwegen geraakten twee hoopen uitgegraven veen grond, die kurkdroog geworden waren in brand, waardoor een groote rookkolom ontstond. Personeel met de motorspuit wa ren circa 4 uur bezig het vuur te dooven. Er was geen gevaar voor de belendende perceelen. Naar wij vernemen, moet de oorzaak gezocht worden in het achteloos wegwerpen van een stukje sigaar of sigaret. Vervuiling van slooten. Bij de plaatselijke autoriteiten zijn klachten ingediend, omtrent de zeer ern stige vervuiling van slooten. Vooral de sloot achter de huizen aan de Nieuwstraat verkeert in een dergelijk vervuilden staat, dat zij een gevaar oplevert voor de volks gezondheid ter plaatse. B. en W. zullen nu deze sloot van ge meenteweg laten opknappen. De politie heeft zeer strenge orders ontvangen om nauwlettend toe te zien op overtreders die deze en andere slooten gebruiken voor vuilnisbak. Evenals vorige jaren, heeft het be stuur van de „B. R. B." besloten, ook in dit seizoen een cursus te houden voor hen die willen leeren zwemmen, terwijl tevens gelegenheid bestaat voor adspiranten om het reddend zwemmen te beoefenen. Aan de Rijkspostspaarbank te dezer plaatse, werd gedurende de maand Mei in- gelegd f. 9276.93. en terug bet. f. 15219.51. Het laatste door de Spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 5593. Gevonden: regenjas, portemonnaie met inhoud, gouden damesring en diverse handschoenen. Inlichtingen politiebureau. Gedurende de afgeloopen week wer den aan de bad- en zweminrichting al hier 56 heeren, 94 dames en 8 volksbaden genomen. LEIMUIDEN. De belastingen aan den top! Thans zijn goedgekeurd alle verordenin gen inzake de belastingheffing voor deze gemeente. Er zullen voor 1934 geheven worden 200 opcenten op de personeele be lasting; 100 opcenten op de gemeente fondsbelasting en 50 opcenten op de Ver mogensbelasting. Op de grondbelasting worden geheven gebouwde eigendommen 80 opcenten en ongebouwde eigendommen 20 opcenten. Voor de gemeente Rijnzaterwoude worden dezelfde belastingen geheven met boven dien nog een z.g. straatbelasting. Het Raadsbesluit d.d. 23 Mei 1934 tot conversie van een aantal geldleeningen, groot f. 61250 rente 5% en 5'/i% in een 4 1/4% leening is reeds door Ged. Staten bij besluit d.d. 29 Mei 1934 goedgekeurd. De Rijkssubsidie over 1933 in de kos ten van steunverleening is bepaald voor deze gemeente op 27 en voor de gemeente Rijnsaterwoude op 40. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna. d. v. B. v. Tol en P. Koppeschaar Geertruida, d. v. W. de Jong en J. de Jong Neeltje, d. v M. Borreman en M. v. Heusden. Getrouwd: J. v. d. Zwart en A. J. Noor deloos J. v. Roijen en G. Borreman. GEMEENTERAAD. Een meevaller - Wijziging van het uitbreidingsplan - Verkoop bouw terrein - Verbouwing Raadhuis. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Alle leden aan wezig. Voorzitter, de burgemeester, de heer K. Brug. Deze opende met gebed. Hierna werden door den secretaris de notulen gelezen, die onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen was een brief van den Minister van Financiën waaruit blijkt dat de tegemoetkoming vanwege het Rijk in de kosten voor werkloozenuitkeering over 1933 worden gesteld op 74% van de gedane uitgaven. Van gemeentewege was rekening gehouden met een beduidend lager percentage. Voor de gemeente be- teekent dit nu een mooie meevaller. Verder is ingekomen van Ged. Staten goedkeuring van het raadsbesluit betref fende grondverkoop aan de heeren Gebr. Mol alsmede van de ondershandsche aan besteding aan deze van demping van slooten in dit terrein. Een ingekomen schrijven van Ged. Staten inzake een nieuwe regeling van de jaarwedden van den burgemeester, secretaris en ontvan ger ontlokte eenige bespreking. Uit dit schrijven bleek namelijk, dat volgens de voorstellen van Ged. Staten vooral de wedden van den burgemeester en den secretaris zeer aanmerkelijk achteruit zul len gaan. Met de jaarwedde van den ont vanger is dit in mindere mate het geval. Waar nu. als ten minste de bevolkings aanwas ongeveer in hetzelfde tempo door gaat als den laatsten tijd het geval was, het zielenaantal van onze gemeente bin nenkort de 3000 zal overschrijden, oor deelde de Raad het wenschelijk. dat voor wat betreft de wedden •Tan burgemeester en secretaris, de regeling zoodanig zal zijn als voor gemeenten van meer dan 3000 in woners. In dier voege zal aan Ged. Sta ten een voorstel worden gedaan In ver band met dit punt werd nog besloten om de tijdelijke salariskorting welke momen teel voor de andere gemeente-ambtenaren geldt, buiten werking te doen stellen, zoodra de gewijzigde pensioenwet in wer king treedt. De heffing van 10% pen sioensbijdrage komt dan in de plaats voor de thans geldende tijdiOlijke korting. Bij punt 3 der agenda inzake woning bouw door „Patrimonium" stellen B. en W. den raad voor, ook ln verband met het advies van den inspecteur der wo ningbouw. het uitbreidingsplan zóó te wijzigen dat het mogelijk wordt om blok ken van twee woningen te bouwen. Het betreft hier een meer landelijk deel der gemeente. Aldus werd besloten. Ten opzichte der gemeente-lokalen, die geregeld verhuurd worden, werd een nieu we regeling getroffen, die alleen zal gel den voor het jaar 1934. Aan den heer Blommendaal werd ver gunning verleend tegen betaling van een bedrag van f 1000 tot het leggen van rails voor vervoer van goederen over gemeen tegrond en het hebben van een aanleg plaats aan gemeentevaarwater. Bij punt 6 der agenda stellen B. en W. den Raad voor over te gaan tot den ver koop van bouwgrond aan den heer J. de Witt. Het betreft hier het laatste gedee- te grond aan de Acacialaan, dat momen teel bouwrijp is Op dit terrein is plaats voor vier woningen. De prijs bedraagt f. 5490. Het voorstel van B. en W. werd zonder verdere bespreking aangenomen. Vervolgens werden vastgesteld de na dere rekening over 1932, alsmede enkele kleine wijzigingen de begrootlngen voor 1933 en 1934. Op voorstel van den voorzitter werd besloten het nu volgende punt: Verbou wing Raadhuis, te behandelen in geheime zitting. Eerst werden echter de volgende agenda-punten afgehandeld. Eenige re clames ten aanzien van schoolgeldheffing werden afgewezen. De betrokkenen zullen ln de gelegenheid worden gesteld in klei ne gedeelten te betalen. De werkzaamheden van den gemeente opzichter nemen den laatsten tijd, vooral door het gem. grondbedrijf zeer ln om- vang toe. B. en W. stellen voor den be trokken functionaris een gratificatie toe te kennen. De heer Klaver is van oordeel dat het verleenen van een gratificatie hier niet bepaald de juiste wegels. Het betreft hier geen werkzaamheden van tijdelijken aard. Hij zou daarom liever het salaris verhoogd zien. De voorzitter voelde veel voor dit standpunt en ook de Raad bleek van hetzelfde gevoelen. De voorgestelde gratificatie werd zonder stemming aan genomen, terwijl B. en W. met voorstellen zullen komen van een definitieve regeling voor later. Bij de hierop volgende ronlvraag wees de heer De Haas nog op het venten in onze gemeente op Zondag, terwijl de heer Groenendijk inlichtingen vroeg over den voortgang der bebouwingswerkzaamhe den van het verkochte gemeente-terrein. De voorzitter beantwoordde de gestelde vragen waarop de raad in gesloten zit ting overging. Na de heropening der openbare verga dering verkregen B. en W. machtiging, gezien bestek en teekening tot verbou wing van het raadhuis, een openbare aan besteding te houden op welke zoowel door aannemers buiten als in de gemeente kan worden ingeschreven. De eventueele gun ning zal bij den Raad berusten. Hierna sluiiting. NOORDEN. HET GOUDEN JUBILEUM DER PAROCHIE. Komst van den Bisschop van Haarlem. Onze parochie maakt zich op om het 50-jarig bestaan van haai' Kerk op luis- terlijke wijze te vieren, welke viering cachet wordt gegeven door de overkomst van mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, wien pastoor Borsboom op zijn verzoek terstond bereid vond om de pa rochie de eer aan te doen om morgen des voorm. te 10 uur (n. t.) een Pontificale Hoogmis te komen opdragen. Hedenavond te 8 uur wordt de Bisschop verwacht op het plein bij het spoorstation te Nieuwkoop, waar pastoor Borsboom, het Kerkbestuur en het Comité aanwezig zul len zijn met een groot eergeleide en waar burgemeester Van der Weijden de eerste begroeting zal brengen bij het binnenko men der gemeente, om daarna de blijde intocht met muziek voorop in de parochie te houden. Bij de kerk zal een groote stoet bruidjes het welkom brengen. En intusschen hebben de nieuwe klok ken, het geschenk der parochie, bij de intrede voor het eerst haar bronzen klank doen galmen. Kerkgeschiedenis. In de Grafelijkheidsregisters van het Rijksarchief te Haarlem is nog een docu ment aanwezig, waaruit blijkt, dat in 1412 alhier reeds een kerk bestond, want op den 27 April van dat Jaar heeft Graaf Willem VI „een stichting, begiftiging en over- dracht"afgekondigd van de Capelrie „van „Nijecoip" aan de kerk van Noorden. In later jaren wordt gesproken van een kapel, welke vanuit Nieuwkoop bediend wordt. In 1588 wordt de kapel in gebruik genomen door de Hervorming met als eer ste predikant H. Westhoevius. Tusschen 1631 en 1635 werd ter plaatse, waar nu de R.K. pastorie staat een nieuwe kerk in schuurvorm gesticht. De eere- dienst werd tal van jaren op den zolder onder een rieten dak uitgeoefend, tot in 1618 onder pastoor J.J. Beukman een stuk er achter gebouwd werd, wat de kerk vormde. De thans bestaande kerk en pastorie werden in 1884 voor het geheel in gebruik genomen, de kerk werd in 1883 ingezegend en in 1884 door Mgr. Bottemanne geconsa creerd. De Bouwpastoor was de ZEe Heer P. P. S. Teunlssen, geboren te 'ion. duinen, den 29 Juni 1835, sedert Octohl 1880 pastoor alhier, komende van HeJp voetsluis en overleden op 27 SeDtemh- 1904. Kerk en pastorie hebben «kn. f. 81.475.54, waarvoor een leening w„ aangegaan van f. 56.700 tegen 4%. Nadien waren alhier pastoor van Oc ber 1904 tot zijn overlijden op 10 Febru» 1917 de Z.Eerw. Heeren J. P. H. Ramake vanaf Maart 1917 tot zijn overlijden rm Maart 1925, H. J. M. Pichot en van» Maart 1925 W. J. J. A. Borsboom, die than gedurende 9 jaren de ijverige en algemee beminde herder der parochie ls en het no tal van jaren moge blijven. Drankbestrijding. In de St. Franciscuszaal werd ee ledenvergadering gehouden van Kruis verbond en Mariavereeniging. Dankba' werd aanvaard een op verzoek toegeken subsidie van het hoofdbestuur van de Mariabond. Aan de huizen van alle paro chlanen zal het plaatje met gebed worde bezorgd van de St. Jansnovene om G- zegen over het liefdewerk der drankbe strijding in de hoop, dat allen de noven zullen houden. In het begin van August zal weder het uitstapje worden georganl seerd voor de jeugdleden, ongeveer 40 getal. Besloten werd om dit weder te doe per autobus en wel naar de Rijsenburgsch bosschen, de pyramide van Austerlitz, en Met het oog hierop zal men half Juli we der vergaderen om alles nader te regele Na behandeling van eenige meer onderg- schikte punten werd de vergadering ge sloten. WADDINXVEEN Bezorgdheid over onbewaakten overweg. In deze gemeente zal de overweg den nieuwen spoorbaan Gouda—Alphê aan den Kerkweg onbewaakt blijven. Da» de Kerkweg de verbinding tot stand bren tusschen het dorp en de brug, en daar over dus een zeer druk verkeer plaa heeft, wordt door zeer velen dit onbewaat blijven met bezorgdheid tegemoet gezien. Voor het bouwen van een woonh van den heer T. Hoogendoorn alhier w laagste inschrijfster de firma Smit e Weerdhuizen alhier voor de som r f. 4098, asm wien het werk ls gegund. De heer C. Doornheim alhier s voor het diploma pedicure. Aan het postkantoor alhier werd Mei 1.1. ingelegd f. 3501.64 en terugbetaal f. 7072.02. Het laatste door dit kant: uitgegeven boekje heeft het nummer 1 Als Heemraden van den Zuidplaspol der zijn aan de beurt van aftreding d' heeren Abr. Kroes en A. van der Bregge Een lafhartige dader heeft in he land van den landbouwer M. K. een r diens beste geiten doodgeslagen en water gegooid. Naar den dader wordt een onderzoe ingesteld. Tegen J. v. d. M. is door de pollti proces-verbaal opgemaakt terzake handeling van D. Q. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM, 5 Mei v.m. 7 uur van New Yor' te Rotterdam verwacht. MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT, thuisreis, pass. 1 Ju Gibraltar. HALCYON LIJN. MAASBURG, 1 Juni v. Emden n. Narvik. STAD AMSTERDAM, Rotterdam n. Luie pass 1 Juni Holtenau. STAD ZALTBOMMEL, 1 Juni van Llssabo naar Kirkcaldy. STAD HAARLEM, R.dam n. Porto Ferrajo pass. 1 Juni Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. ZUIDERKERK, thuisr., 12 Juni v. Penan KON NED STOOMB. MIJ. PLUTO, 2 Juni v. Gothenburg te Amst. DIVERSE STOOMVAARTBEltlCHTEN. JONGE JACOBUS, R dam naar San Lo du Rhone, pass. 1 Juni Ouessant. KATENDRECHT, 2 Juni van Rouaan n~ Philadelphia. HOOGLAND, 1 Juni, van de Tyne, n" Hamburg. ZWARTEWATER, R dam n. Archange pass. 1 Juni Honnigsvaag. ALPHARD, Rosario n. Hamburg, pass. 1 Juni Las Palmas. MIRACH, R.dam n. Archangel pass. 2 Juni Noordkaap. KEELEHAVEN, 1 Juni van Libreville na Tabou. STOLWIJK. 1 Juni v. Leningrad n. R.da BEVERWIJK, R.dam n- Archangel, pas 2 Juni Honnigsvaag. Wij brengen U een blijvende haargolving onder ieders bereik. Prijs f. 10.-, f. 5.-, f. 2.50 compleet. Uitsluitend Iste klas werk 2284 H.H. SLAGERS Zoo spoedig mogelijk ge vraagd een nette SLAGERS- BEDIENDE, v. g. g. v., leef tijd ong. 20 jaar, bekend met koeien en varkens slachten, P.G. en liefst van bulten en intern, bij A. COUVÉE, Hoofdstraat 218, Sassenheim. 2279 BANKETBAKKERIJ E. R. BEULINK Kort Rapenburg 2 - Tel. 342 Mare 40 en 44 - Tel. 1133. Zoute Krakelingen en Sten gels 18 ct. - Zoute Amande len 20 ets. - Kaaskoekjes, Kaasstengels, Zoute Palmlers, 22 ets. per ons. 2116 naar maat vanaf f. 5.per maand. Vraagt eens inzage stalen- collectie betere genre. Coupeurs bezoeken O door het gebeele land. Brieven Bureau van dit Blad No. 4444. Ondergeteekenden berichten hiermede dat de winkels Dinsdag 5 Juni a.s. tot 3 uur gesloten zullen zijn wegens sterfgeval. ft. A. VERHOOG, Papierhandel, Haarl.str. 29 J. K. VERHOOG, in Galanteriën, Haarl.str. 19 C. SEGAAR, Papierhandel, Noordeinde 26 2274 In het Hofje van Eva van Hoogeveen te Leiden, Doelen steeg, is een In aanmerking komen wedu wen en ongehuwde vrouwe lijke personen, die den leef tijd van 55 Jaar hebben be reikt. Inkoopsom f. 900. Jaarlijksche uitkeering f. 40. Aanmelding aan huisje No. 12 in het Hofje, Vrijdag middag tusschen 3 en 5 uur of bij den regent Mr. A. J. VAN ROYEN, Prins Hendrik laan no. 4, Amsterdam. 2273 CIJFERS, DIE SPREKEN! 117 ongevallen in een maand, waarbij vijf personen het leven verloren. Sluit dus nog heden een Ongevallenverzekering. Vraagt vrijblijvend offerte, H. J. VAN ITERSON Bilderdijkstraat 11 - Tel. 2422 ASSURANTIËN. 1625a KELDER's THEE STELT IEDEREEN TEVREL Merk ff ff ff* ff ff ff ff „1 ff ffi B" ff ff ff ff n 28 Java Thee 32 Ceylon Thee 34 n n II II II VRAAGT UWEN WINKELIER. PER ONS PAKJE 2283 ELEC. KOFFIEBRANDERIJ en THEEHANDEL *30

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8