Leidsch Doxjfbli vanhei Overzicht Kampioens-tournooi. Jaarpang No. 22 Italië en Tsjecho Slowakije in de finale. IDuitschland en Oostenrijk om de derde plaats. 27 Mei llite ronde I Spanje 31 Mei 2de ronde 3 Juni 10 Juni DE OLYMPISCHE DAG. Het voornaamste Nieuws van heden. «rofliiiuiHiiiinii TELEFOON OIR.'en ADMIN2SOO PEKI5Ö7 iiiiiiiuiitiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiirminuiiuiiuiKtiiiiiiiitiiiiii |[en goede wedstrijd te Rome. - Duitschland geklopt met 3-1. ROME, Zondagavond. (Van onzen medewerker.) Heden hebben zich te Milaan en te Rome alië en Tsjecho Slowakije gequallficeerd de finale van het wereldkamploen- isp door hun overwinningen op Oos- irijk en Duitschland. Wij hebben den lijd In Rome aanschouwd en het was na i veldslagen tusschen Italië en Spanje in Ir.orence een weldaad om weer eens goed Htbal te zien. Afgezien van de gebrui- jjke genlepigheidjes leverden beide inden zeer goed spel, waarbij de Tsjechen ihter in de meerderheid waren, zoodat i de zege volkomen toekwam. Deze halve eindstrijd trok echter mi me belangstelling en slechts een handje i toeschouwers, naar schatting hoogstens lifflwas er op de tribunes. De Duce gaf lettier van zijn interesse blijk en heeft den lsetedtn wedstrijd gevolgd, alsmede eenige 1 Italiaansche Prinsessen. Mussolini, die in I m soort zeilcostuum verscheen en die Ijrooonlijk een kaartje kocht aan den in- |{j£S, was al even enthousiast als alle an dere Italianen op het eenige oogenblik, lat het publiek in lichte laaie stond, na- nelijk bij de mededeellng, dat in Milaan Italiaansche rechtsbuiten Guaita ge lord had tegen Oostenrijk. Voor de rest s het een wedstrijd, waarbij elke sfeer de kanten ontbrak. Wel waren er lat Duitschers, maar zij vermochten lenszins die electricitelt rond de lijnen '.brengen, welke nu eenmaal bij een ln- ïatlonalen wedstrijd noodig is. Het was bhalve maar goed, dat Italië in de finale n. want anders waren er a.s. Zondag slechts een stuk of wat menschen men kijken- Duitschland heeft de nederlaag te wijten i primitief voorhoede-spel, waarbij de rsblnnen Noach als rem fungeerde, en kijdtrs aan slecht schieten. Wel waren de piechen in het veld sterker, maar nlet- ain heeft Duitschland legio kansen ge il. die met een beetje goeden wil in öpunten waren omgezet. In de eerste ilft zijn er een paar kanjers gelost, maar 'Jiicka speelde zoo schitterend, dat het Jobliek in vervoering raakten en Zamorra, morra, riep, doch in de tweede helft was t schot hopeloos zoek. Er was herhaal- ielijk gemopper tusschen de Duitschers ricrling en dat was weinig bevorderlijk |:i r soede resultaten. Het onderling ver bij de Tsjechen was aanmerkelijk en speciaal door betere balcon- k waren zij In een duel van man tot |fiii herhaaldelijk in het voordeel. Een "Mtehen indruk maakten zij echter niet sna hetgeen wat wij van Italië gezien hebben, kunnen wü aannemen, dat de Italianen wel als uiteindelijke overwin naars uit den strijd zullen komen. Keeper Planlcka was echter uitstekend, doch de backs waren soms onzuiver en speciaal de rechtsback trapte nogal eens verkeerd, waarbij hij zich gelukkig mocht prijzen, dat in het midden der tweede helft een schot van zijn voet vlak over de doellat corner ging, toen de score nog gelijk was. Indien dit ongeluk zou zijn geschied, had Duitsch land den kamp allicht nog uit het vuur gesleept. De Tsjechen scoorden het eerst toen een center van den linksbuiten naar de rechtsbuiten ging, welke ijlings voor zette, waarna de toeloopende linksbinnen scoorde. Zoo was de stand met de rust 10 Gedurende een geweldig overwicht der Tsjechen deed toen Duitschland een uit val, waarbij de bal van man tot man ging en Siffling maakte schitterend gelijk. Dit bracht het noodige leven in de brouwerij en een keihard schot op het Duitsche doel beukte van de lat terug. Uit een vrije schop doelpuntte opnieuw de Tsjechische links binnen, en kort voor het einde liet Kress een houdbaren bal glippen, waarmede het pleit beslecht was. De totale indruk van dezen wedstrijd was voornamelijk deze, dat zoowel Zwit serland als Nederland te Milaan een be teren wedstrijd hebben gespeeld en het verwondert ons ten zeerste, dat Zwitser land in Turijn door Tsjecho Slowakije ge slagen is. Speciale uitblinkers waren er bij geen der beide partijen. Scheidsrech ter was de Italiaan Barlassina, die zeer goed leidde- ITALIË—OOSTENRIJK 1—0. Te Milaan speelde Italië tegen Oosten rijk op een veld, dat door de onweers regens glibberig was geworden. Italië voelde zich op dit terrein het beste thuis en was steeds sneller dan Oostenrijk, dat het spel trouwens te kort hield en steeds vergat te schieten. In de 19e minuut scoorde Guatha voor Italië, toen de keeper een ver schot van linksbuiten Ferrari niet in bedwang wist te houden en de bal voor de voeten van den toeloopenden Guarta rolde. Na de pauze was Italië geruimen tijd sterker. Pas tegen het slot kwam Oostenrijk geducht opzet ten, doch Combi was op zijn post en wist iedere attaque te bedwingen, zoodat Italië met 1O won en dus Zondag in de finale komt tegen Oostenrijk. Donderdag a.s. spelen Oostenrijk en Duitschland om den derden prijs. Duitschland België Prgentinië Iweden Pederland pitserland Slowakije Iwmenië I Oostenrijk Ifrankrijk psypte rije l 'er' Staten Duitschland 5-2 Zweden 3-2 Zwitserland 3-2 Tsjecho Slowakije 2-1 Oostenrijk 3-2 Hongarije 4-2 Spanje 3-1 Italië 7-1 beïissfng Bej,i»in9 Duitschland 2-1 Tsjecho Slowakije 3-2 Oostenrijk 2-1 Italië 1-0 Tsjecho Slowakije 3-1 Italië 1-0 KON. NED. VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. De uitslagen van gisteren zijn: Afdeeling I Promotie 3e klasse. HJR.C. O.S.V. (beslissing) 12 (na verl.). Vrien denschaarU.V.V. (id.) 12 (na verl.). Afdeeling II, Promotie 2e klasse. Over- masa—R.F.C. 2—2. 2e klasse B.: V.DL.—ODS. 3—1. Gouda Fortuna 2—1. Promotie 3e klasse. Emma—O.N.A. 7—1. Afdeeling TV. Promotie 2e klasse. Tegelen Juliana 12. De BaronieMiddelburg 2—4. Bekerwedstrijden, kwart, flinale: Quick Feijenoord 01. V.S.V.Stormvogels 11. Bleijerheide—N.A.C. 1—2. o Van Overal. De Utrechtsche oud-eersteklasser U.V.V. heeft gisteren met 21 de beslissingswed strijd gewonnen tegen Vriendenschaar en is daardoor gepromoveerd naar de 2e klasse Het competitie-program was gisteren van vrijwel geen beteekenis meer. Slechts zij nog gewezen op een tweetal promotie-wed strijden in het Zuiden, die de positie van Juliana weer versterkt hebben. Alleen de eerste klasser Middelburg schijnt het haar (met een achterstand van 2 punten na 4 wedstrijden) nog lastig te kunnen maken. HET L. V. B. -ELFTAL (ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE) De volgende spelers zijn aangewezen om deel te nemen aan den Jaarlijkschen wed strijd L. V- B.Haarl. V.B. (Zaterdag elftallen), te spelen op Zaterdag 9 Juni a.s. des avonds te zeven uur op het N.B.L.O.-terrein aan den Zoeterw. Singel. Voor W. Bergshoeff (A.R.C.), E. van Hensbergen (F- Pacta), A. v. d. Plas (Quick Boys). Ch. van Goor (F. Pacta) en J. Vel- lekoop 'A. R. C.) Midden: H. Barnhoorn (Quick Boys), A. Bergshoeff (A.R.C.) en P. Barnhoorn (Q. Boys). Achter: A Remmelzwaal (Quick Boys) en Th. Godthelp (A.R.C.) Doel: H. Glasbergen (Rijnsb. Boys.) Reserves zijn: G. Buys, J. Pluimgraaff, G. Pluimgraaff (Quick Boys), J. v. Nierop en J. Kooyman (F. Pacta.) OM DEN ZATERDAGMIDDAGBEKER Finale: A.R.C. IRoodenburg I 11. Onder vrij groote belangstelUng werd Zaterdagmiddag op het Quick Boysterrein te Katwijk de finale gespeeld om den Za terdagmiddagbeker tusschen bovenge noemde ploegen. Onder de toeschouwers merkten wij o.m. op de L.V.B-bestuurders Caro en Warrlnga. Het geval wilde dat beide kampioenen van den L.V.B. de fi nale bereikten, zoodat deze wedstrijd ook moest uitmaken wie de eer toekwam om kampioen te zijn van den Bond. Het is evenwel niet tot een beslissing gekomen, ondanks het feit, dat tweemaal een kwar tier werd verlengd, zoodat de wedstrijd nog eens gespeeld moet worden. De ploe gen wogen uitstekend tegen elkaar op en geen der partijen verdiende de overwin ning eigenlijk. Roodenburg speelde veel beter dan J.l. Woensdag tegen Quick B. II; speciaal halflinie en achterhoede waren uitstekend; de voorhoede was niet zoo goed; er werd in deze linie te slecht en te weinig geschoten- AJR.C. hebben we wel eens beter gezien, en kan ook beter, spe ciaal in de voorhoede lukte het niet erg; het ontbreken van den midvoor zal daar aan wel niet vreemd geweest zijn. Nadat de aanvoerder van A.R.C. zijn collega bloe men had aangeboden, stelden de ploegen zich onder leiding van den heer Arnol- dus op. Roodenburg heeft het eerst den wind in den rug en de zon in het gezicht. Beide ploegen moeten even wennen aan het droge en effectvolle terrein, en dan komt Roodenburg in den aanval, doch het plaat sen is te slecht, dat dit succes zou hebben tegen de roodzwarte achterhoede. Ook de aanvalslinie van A.R.C. wordt door de achterhoede van Roodenburg in bedwang gehouden. Tweemaal krijgt Roodenburg een mooie kans, éénmaal moet de deklat redding brengen, terwijl de tweede kans door slecht schieten verloren gaat. Voor de rust blijven de achterhoedes meester van het terrein. Na de pauze is A R C. di rect in de meerderheid, maar ook nu stuit alles af op de achterhoede. Bij een alge- meenen aanval van Roodenburg vangt de keeper van A.R.C. den bal, gooit hem in de hoogte, doch Beyer, hoog opspringende kopt het leder juist voor zijn handen weg in het doel. Even tevoren echter had het fluitje geklonken, zoodat dit doelpunt niet toegekend werd. Er is nog 20 min. te spelen als linksbuiten Bergshoeff den bal goed toegespeeld krijgt, een korte ren, een schot en het is 10 voor A.R.C. Verwoed pakt Roodenburg aan en smaakt het genoegen 10 min. voor het einde gelijk te maken. 11- Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar, beide keepers houden echter hun heiligdom schoon, zoodat er verlengd moet worden. In de eerste 2 x 7minuut krijgt Roodenburg al direct op deïi rand yan het strafschopgebied een vrije trap te nemen. Zierikzee plaatst ach achter den bal. doch zijn harde kogel wordt door den onderkant van de lat gekeerd. In de laat ste fractie van een seconde van de ver lenging lost de rechtsbinnen van Ait.C. een schot dat onhoudbaar in de touwen verdwijnt, doch juist had de heer Arnol- dus einde gefloten. In de tweede 2 x 7'/i minuut raken beide partijen vermoeid, en geen van beide weten dan ook te doelpun ten, zoodat de wedstrijd onbeslist eindigde, wat de verhouding juist weergeeft. NEDERLANDSCH ELFTAL VOOR 17 JUNI SAMENGESTELD. Dc keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het elftal, dat Zondag 17 Juni a.s. ter gelegenheid van den Olympischen Dag tegen „Roma" zal spelen, als volgt samen gesteld Doel: L. H. G. Halle (Go-Ahead). Achter: B. M. Weber (A.D.O.) en J. F. J. A. van Run (P.S.V.). Midden: H. A. Pellikaan (L.O.N.G.A.), W. G. Anderiessen (AJax) en G. H. van Heel (Feyenoord). Vóór: F. Wels (Unitas), L. R. J. Vente (Neptunus), E. H. Bakhuys (Z.A.C.), J. C. H. Smit (Haarlem), J. C. van Nellen (D.H.C.). Reserves: A. van Male (Feyenoord), J. A. van Diepenbeek (AJax), A. Graafland (H.B.S.), A. H. Schoemaker (Quick-Den Haag), H. L. W. Vrauwdeunt (Feyenoord). Dezer dagen is reeds meegedeeld dat Bakhuys en Anderiessen waarschijnlijk op 17 Juni niet zullen spelen wegens wed strijden hunner clubs. Lagendaal wordt dus midvoor. Wie Anderiessen vervangen zal is nog niet bekend. WEST DUITSCHLAND—OOST NEDER LAND. De Duitschers wonnen met 10. Te Emmerich is gisteren aldus de „Maandagmorgen" de wedstrijd West DuitschlandOost Nederland gespeeld op een terrein dat geheel met kolengruis overdekt was. Het oorspronkelijk opgestelde Oostelijke elftal bleek een belangrijke versterking te hebben ondergaan, doordat Bakhuys zich beschikbaar had gesteld, waardoor de Zwollenaar in plaats van Muizenbelt was opgesteld. De Duitschers legden zich zooals tegen woordig het Duitsche streven schijnt te zijn, sterk op verdedigen toe. De zeer goed spelende spil Stephan week niet van Bakhuys zijde. Toch had het Oostelijk team met wat meer geluk wel een paar goals kunnen scoren, maar kee per Buchloh bleek een onoverkomelijk struikelblok. Een groote handicap, speciaal voor de voorhoede, was het meer dan for- sche spel van het geheele Duitsche team, waartegen de scheidsrechter, die overigens een zeer goeden kijk op het spel had, on voldoende optrad. Vooral Bakhuys werd hiervan de dupe; de wijze, waarop hij zonder dat daarvoor vrije schoppen wer den gegeven, van den bal werd gezet, leek naar niets. Voeg daarbij de terreingesteld heid en men kan begrijpen, dat onze na tionale midvoor het minder prettig had. De Duitschers plaatsen voortreffelijk maar de Nederlanders trapten dikwijls lukraak. Daarin schuilt ook het verschil tusschen beide ploegen, waardoor de Duit sche zege niet onverdiend is te noemen. De opstelling van Moller in het doel was een zeer gelukkige greep, want de Bornekeeper heeft waarlijk voortreffelijk werk gedaan. In tal van lastige situaties heeft hy schitterend gered; vooral zyn uitloopen was bijzonder goed. Mede door het zeer veel vertrouwen gevend optreden van den keeper was het backstel Ryerse Koldewijn zeer hecht. De Vitessenaar speelde byzonder goed en tegenover het forsche spel der Duitschers bleek hq vol komen opgewassen. Koldewqn paste zich goed aan. De halflinie was door de opstelling van Kuyer, die zeer veel voordeel had van zyn lengte, niet onbelangrijk versterkt. De beste uit de middenlinie was linkshalf Schlosser: zqn clubgenoot Schipper speel de ook zeer behooriyk. In de voorhoede wilde het met de bui tenspelers niet vlotten. Nagels en De Vries schijnen hun roem te hebben over leefd. Koopmans was zeer actief en hij bleek een flinke aanwinst. Muizenbelt, die na de rust rechtsbinnen ging spelen, presteerde als zoodanig niet veel. Eerst toen hy met Bakhuys van plaats ver wisselde ging het beter. Bakhuys, die men toen minder gemakkehjk kon bewaken, werd daardoor ook veel gevaarlijker. Aanvankeiyk ging het spel geUjk op, maar daarna werden de Duitschers ster ker. Moller redde een paar maal schitte rend. Ook de Nederlandsche voorhoede kreeg een paar kansen, doch Buchloh gaf niet thuis. Na 25 minuten spelens loste de Duitsche centervoor Kosinsky bij een aan val plotseling een hoog, effectvol schot, dat Moller eenigszins verrastte. Dit bleek het eenige doelpunt van den wedstrqd te zyn. Tien minuten voor de rust brak Nagels door, vlak voor het doel gaf hy over aan Bakhuys. wiens schot nog door Buchloh kon worden gestopt. Na de rust werd het spel steeds for- scher. Zeer geruimen tqd beheerschten de Duitschers het spel geheel, maar alle aanvallen strandden op de hechte Neder landsche defenstie. Eerst 20 minuten voor afloop veranderde het beeld van den strijd, doordat Bakhuys als rechtsbinnen veel meer kan uitrichten. Enkele malen had de Zwollenaar waarlqk pech met zqn schoten. Ook de Duitsche defensie gaf weinig kansen weg en zoo kwam tenslotte onder groote spanning het einde met een 10 overwinning van West-Duitschland. Italië en Tsjecho Slowakije in den eind strijd van het voetbal-tournooi om het wereldkampioenschap. Het Nederlandsch elftal samengesteld, dat op 17 Juni tegen Roma spelen zal. Te 's-Gravenhage is een Nederlandsche beroepsvoetbalbond opgericht. Tennis-tournooi der Leidsche studenten te Noordwijk; mej. Van Lindonk en Har sten wonnen de enkelspelen. Geringe successen der Nederlandsche turners te Boedapest; Zwitserland is we reldkampioen. NOORD-DUITSCHLAND NOORD - NEDERLAND. De Duitschers winnen met 42. Te Hamburg speelde Noord-Nederland gisteren tegen Noord-Duitschland. De ploeg bestond uit: doel: Roossies (Veendam); achter: Pien ter (Be Quick) en Pots (Velocitas); mid den: Heideveld (Velocitas)), Woltjes Sr. (Veendam) en Luppes (Velocitas); voor: Jensema (Be Quick), Woltjes Jr. (Veen dam), Kuipers (Gruno), Bonsema (Velo citas) en Meulema (Velocitas). De Duitschers zyn het eerste kwartier in de meerderheid. Na 15 minuten neemt Duitschland door Mahlstedt de leiding. Uit een vrijen trap van Bonsema maakt Woltjes Jr. geUjk, 11. Nederland wordt dan sterker, maar het Duitsche spel is technisch iets beter. Jensema lost een kei hard schot, maar het wordt gehouden. In de Nederlandsche voorhoede wordt fraai samenspel getoond. Twee minuten vóór rust maakt Mahlstedt een pracht-goal. 2-1. Direct na de rust volgt een stevig Duitsch offensief en Panse brengt den stand op 31. Nederland herstelt zich en wordt geleideUjk aan sterker. Kuiper geeft dan door naar Meulema. die na 25 minuten den achterstand verkleint (32). Vooral Pienter blinkt in de Nederlandsche ach terhoede uit. Drie minuten voor het einde verhoogt Panse den Duitschen voor sprong. 42. De nederlaag van Nederland was niet geheel verdiend. De Nederlandsche verde diging was uitstekend en de linkervleugel speelde buitengewoon goed. Slechts Velo citas' rechtervleugel viel tegen. LUGDUNUM I—E- D. O. I 0—6. De grootste nederlaag. Ten aanschouwe van een vrij talrijk pu bliek, heeft een verjongd Lugdunum I een groote nederlaag van het Haarlemsche E.D.O. te slikken gekregen. Met niet min der dan 60 werd groen-wit geslagen. Verdiend was deze nederlaag zeer zeker, hoewel de Leidenaars één of twee tegen- punten hadden verdiend. De volgelingen van Frans Pigge. die met 6 eerste elftal spelers, aangevuld met 2e elftalspelers verschenen waren, lieten een keurig spel zien. waaraan de hopeloos uit vorm zijnde Leidsche ploeg niet kon tippen. Weliswaar stonden lat en palen tot drie maal toe den uitstekenden Haarlemsche doelman trouw ter zijde, doch het doorzichtige Leidsche aanvaisspel zou met deze zekere doelpun ten te ruim beloond zyn. Ook in de half linie ging het niet naar den vleeze, terwijl in de achterhoede de jeugdige linksback de beste was. Ongetwijfeld zal er onder lei ding van den ex-internationaal O. For- menoy, ernstig getraind moeten worden. Over het spel valt niet veel te zeggen. Voor de rust ging de strijd vrij geiyi: op, doch de EDO.-voorhoede wist twee kan sen meer te benutten. Rust 0—2. Na de rust wisten de rood-zwarten spoedig den stand op 40 te brengen, waarna Lugd. een krachttig offensief inzette. Toen suc ces evenwel uitbleef, werd het spel weer naar de andere zijde verplaatst. Nog twee doelpunten werden door de Haarlemmers gescoord, zoodat zij door deze 60 over winning een fraaien kans op den lsten prijs hebben. Zondag a.s. komt C.V.V. uit Rotterdam te gast. o SERIE-WEDSTRIJDEN „LUGDUNUM." De uitslagen zqn: lste afd U.V.S. 2—L.F.C. 2, 2—0. 2de afd. R.CL. 2—L.F.C. 4 0—3. R.CX. 2 4e prijs; L.F.C. 4 3den prijs- 3e afd.: U.V.S. 5—Alphia 4 2—1. 5e afd.: Lugd (b.)Zulderkw- 14. 6e afd. A.: Sportman (a.)Rooden burg (a.) 41. Sportman 3e prijs, Rooden burg 4e prijs. 6e afd. B.: U.V.S. (b)—L.D.T.S. 1—3. L.D.T.S. 3en prijs. U.V.S. (b) 4en prijs. Veteranen: U.VS.Lugd. 50 (regl.) BODEGRAVEN IV—O.N.A. V 3—4. Bodegraven IV verloor met de oneven goal welk verlies zq dankte aan het feit, dat, toen een der Bodegravenbacks meen de, dat voor buitenspel was gefloten en' dan ook het leder gewoon opraapte, de gasten een hiervoor toegestane penalty benutten. Een geiyk spel zou hier echter de juiste verhouding hebben weergegeven. De Junioren van Bodegraven verloren tenslotte met de overtuigende cqfers 26 van de Goudajeugd.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11