NOORDZEE- EN ZONNEBAD katwijk" Cursus in Reddend Zwemmen EEN WINKELHUIS HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Thijs IJs en de schat op de Maan. (fIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 2 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE UIT DE RIJNSTREEK. VANAF HEDEN GEOPEND HET Bi",", rari'llli nl IIHIii lirffl.S AALSMEER Kltnkerdek in de Zijdstraat. De Zijdstraat, de winkelstraat van dit iorp, heeft langer dan menschenheugeni* m keiendek gehad. De laatste jaren ech- Kr door het drukke en zware auto-vracht- terkeer. zijn de klachten over dreunen en lihudden der hulzen steeds luider ge urden, waardoor thans van gemeente re een nieuw wegdek zal worden aan gebracht, n.I. een klinkerbestrating. A.s. ïoensdag wordt met de werkzaamheden jegonnen waardoor de straat bij gedeelten roor verkeer met voertuigen wordt afge- ifcten. HAARLEMMERMEER. Jt GROOTE KRUI DENIERS BEURS TE HOOFDDORP. Officleéle opening door wethouder Koning. De kruidenlersvereeniging „Door Een- jjicht Sterk" heeft als de afdeeling Haar- jmmermeer van den Nederl. Kruideniers- ');nd haar 20-jarlg bestaan herdacht. Het ji haar onder allerlei moeilijke omstarv- dgheden mogen gelukken het hoofd boven liter te houden. D.E.S." kan dan ook met een gevoel an zelfvoldoening terugzien op wat zij i de afgeloopen 20 Jaren voor den han- jeldrij venden middenstand In Haarlem mermeer is geweest. Aangemoedigd door de ondervonden be- ingstelling, besloot het bestuur van deze tireenlging de 3e groote Kruidenlersbeurs tl Hoofddorp te organlseeren. Zoowel voor jt bestuur als voor de beurscommissie Bi het een verblijdend verschijnsel, dat a zooveel animo bestond bij de grootste iibrikanten en importeurs in Nederland, lüdat reeds op den ersten oproep alle be- ichlkbare ruimte ni de groote beurszaal hiproken werd en het aantal stands dat un de twee voorgaande beurzen nog over sell Gisteravond werd deze Kruideniersbeurs la de groote zaal van hotel de Beurs, die c leestelijk uitzag, officieel geopend, ln tegenwoordigheid van vele genoodlgden en langstellenden. Onder de aanwezigen terden opgemerkt leden van het dage- ksch bestuur van deze gemeente, verte- woordigers van den Nederlandsche Idenlersbond, bestuursleden en leden een zustervereenlglngen en andere organi ses. De openingsrede werd uitgesproken door ienheer H. Konlrlg, wethouder van sociale laken (de burgemeester was wegens z'n teeds aangevangen vacantiereis verhin- deril. die een en ander memoreerde om trent het doel en de beteekenis van de Beuis. Hij feliciteerde het bestuur en de «missie namens het gemeentebestuur me! hetgeen hier weder ls tot stand ge bracht en sprak de hoop uit dat aller ge- meelschappelijk werken hier vruchten geren mag en dat alle bij deze Beurs be irokken personen in praktijk zullenn bren gen de beteekenis van het mooie begin sel der afdeeling „Door Eendracht Sterk". Verschillende afgevaardigden voerden tog het woord, o.a. de heer v. d. Linden, Toorzitter van den N.K.B.: de heer Molle ns, secretaris van de Kamer van Koop handel; de heer Wolf als standhouder tamens de fabrieken ln Den Haag enz., narna de eerewijn werd rondgediend en (e verschillende stands, w.o. vele geëxpo- strde nieuwe artikelen, die Jaren gele ien nog niet op de markt waren in (ogenschouw werden genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd uitstapje. De Garde en de Koorknapen maakten net enkele personen uit de parochie in een autobus van den heer L. Beuk te Noordwijk een uitstapje. Het ging over Utrecht—Zeist naar de Pyramlde van insterlitz, vervolgens over Ede naar Apel doorn, om dan te belanden bij de bekende lulianatoren. Verschillende bezienswaardigheden had den onderweg noodlge belangstelling ge lui Dan naar de „Echoput", het Udde- krmeer, vervolgens naar de Goolsche Boer. Op verschillende plaatsen hadden de jon- Eelui in spellen om mooie prijzen gekampt, '»als voetbal, blaasslaan, zakloopen, boeg- iprietloopen. Over AmsterdamHaarlem ging men «er huiswaarts. Het uitstapje werd be- zunstigd door prachtig weer. Het was een schitterende dag, die lang in de herinne- hng zal blijven! Wij verwijzen naar de advertentie in dit Blad betreffende het niet voorzien van em vergunning tot het rooien van vroege aardappelen. In den ouderdom van 72 jaren is alhier overleden de heer B van Delft, oud- lachtopziener van H.M. de Koningin, s vele jaren alhier als rustend burger wonachtig. KATWIJK AAN ZEE. ADRES AAN B. EN W. Inzake nieuwe Voorstraat-Strand. Door winkeliers en bewoners van de •oorstraat is het volgende adres aan B. 61 W. gericht: De Voorstraat, een der hoofdstraten of ®"er de hoofdstraat van ons dorp, heeft «n toegang naar het strand, die wel de *chtste van alle kan worden genoemd, p'Voorstraat, die meer en meer de win- «istraat van ons dorp gaat worden, staat aarbij wel zeer ten achter bij minder Waenlijke straten, die een schitterende Rang tot het strand hebben. Het is "halve zeer zeker geen wonder, dat van .f® toegang naar het strand of opgang «r het dorp door minstens 90 'U der des hier vertoevende badgasten geen >-»ruik wordt gemaakt, wat zeker niet in Wordeel is van de zich in deze straat zaken. Een nette, goed gepla- J~ afrit wij zullen nu maar niet .weken van een betonnen afrit zou j,'srkeer in de Voorstraat zeker bevor- ten en daardoor in deze critieke tijden Jjoede komen aan de daar gevestigde «oenstandsbedrijven. Ook zou het aan- van deze straat nog aanzienjjjk kun- Gevraagd in het Centrum van Katwijk a. Zee of gemakkeiyk daartoe in te richten. Brieven met opgaaf van huurprijs Bureau van dit Biad onder No. 2228. nen worden verbeterd, indien het andere trottoir betegeld werd. Tenslotte zou ook een beter en Inten siever toezicht, vooral des avonds, op de joelende, schreeuwende en heen en weer hollende jeugd, die dikwijls zeer hinderlijk is voor het winkelende publiek vooral des Zaterdagsavonds het mogelijk ma ken, dat de badgasten rustiger en ge makkelijker de étalages kunnen bezich tigen, waardoor de verkoopsmogelijkheden worden vergroot. De personenauto, bestuurd door den lieer A. uit Noordwijk, reed op den Sluis- weg achter een vrachtauto van Van Gend en Loos. Daar de heer A. niet bijtijds be merkte, dat de vrachtauto stil hield, botste hij met zijn auto er tegen aan, met het gevolg, dat zijn auto zeer ernstig bescha digd werd. Uit de advertentie in ons nummer van gisteren heeft men kunnen lezen, dat de heer Kleinman een café en lunchroom „De Hoop" heeft geopend ln de Koningin Wilhelminastraat. De ruime zaal met 2 Victoria biljarten maakt een royalen in druk. Zoowel bierkelder als buffet met ijs- koeling zijn ingericht naar de nieuwste vindingen op dat gebied. De twee boven-étages worden gemeubi leerd verhuurd. Deze zaak noodt tot een gezellig zitje uit. Zooals uit de advertentie ln dit num mer blijkt, is het „Noordzee- en Zonnebad" weer geopend. Elk jaar worden steeds nieuwe verbeteringen aangebracht. Zoo is dit jaar de inrichting uitgebreid met een garderobe van een voldoende capaciteit. Deze bestaat uit laden van genoegzame grootte, waarin een ieder gemakkelijk zijn goed kan bergen, zoodat men niet meer op elkaar behoeft te wachten. Van deze in richting is de laatste dagen met dit warme weeral een druk gebruik gemaakt. Door de afd. „Zeeverkenners" van de „Ned. Padvinders" alhier is te Hendrlk- Ido-Ambacht bij een slooperij van sche pen een sloep van een mailboot aange kocht. Deze sloep is alhier gearriveerd en ligt gemeerd bi] de Binnenslulzen. Het plan bestaat om met deze sloep te oefenen in de binnenwateren. Op het politiebureau is te bevragen een heerenrijwlei, dat onbeheerd op den Boulevard ls aangetroffen. RECLAME. 9744 ALPHEN Ongelukkige proefrit. Een tweetal personen, zekere S. en B., die hun pas gekocht 2de handsch motor rijwiel wilden probeeren, kwam hiermede raar te land. Aanvankelijk ging het goed, doch toen zij met een betrekkelijke snel heid op den Oudshoornscheweg reden vlak nabij de Heul, sprong een voorband, waar door de bestuurder de macht over 't stuur kwijt raakte en zij beiden over de straat slingerden en gedeeltelijk onder den motor terecht kwamen. Beide personen bekwa men verschillende bloedende schaafwon den. Een der rijders kreeg een diepe vleeschwond. Door een E.HB.O.-lid, mej. A. Best, werden beiden verbonden, terwijl tevens heelkundige hulp van een dokter werd ingeroepen. Vrachtauto met schapen tegen een boom. Van de Gouwsluischebrug reed een vee wagen, geladen met schapen, in de rich ting Leiden. De bestuurder, die uit wilde halen voor twee tegenkomende auto's, reed hierdoor tegen een boom. De boven verdieping der veeauto stortte ineen en de schapen kwamen terecht boven op de andere schapen, die zich onder in den wagen bevonden. De wagen werd zoodanig beschadigd, dat de reis niet kon worden vervolgd, terwijl de schapen, waarvan enkel kreupel bleken, bij een in de omge ving wonenden landbouwer in het weiland werden gebracht. Blijkens het financieele overzicht van het „Jappen-comité voor de Rijn streek bedragen de ontvangsten over 1933 te Aiphen a. d. Rijn f. 2262,27 (v. jaar f. 2500,16), Bodegraven f. 1114,82 (v. jaar f.1091) en te Boskoop f. 653,39 (v. laar f. 532,80). Totaal f. 4030,48 (v. j. f. 4123,96). Minder dus f. 93.48. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als predikant heeft ds A W. Voors, predikant-directeur der Martha- Stichtlng een uitnoodiging ontvangen van zijn eerste gemeente Heino om aldaar op 17 Juni a.s. den dag van zijn jubileum een herdenkingsrede uit te spreken. De Minister van Financiën maakt bekend, dat aan z.g gewetensgeld uit deze gemeente zijn ontvangen de navolgende gedragen f80.92. f 30.17. f. 23.97. f23.16, f 21 62 f. 19.33 f, 13.56. f. 13.13, f. 12.03, f. 10.32, f 7 62 f. 5.08 en f 2.21. rr GELEGEN VOOR HOTEL W - „DE ZWAAN' Het BESTUUR der KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE deelt mede, dat de Donderdag 1 Juni a.s. des avonds om 8 uur een aanvang neemt In de BInnenwaterIng. LEDEN, ZEGT HET VOORT 111 2218 HET BESTUUR. NOORDWIJK AAN ZEE. Zóne Drankverloven. Alhier is voor een groot gedeelte van de villa terreinen vastgesteld een zoogenaam de verboden zóne, waarin drankverloven niet mogen worden verleend. Naar aanlei ding van een Ingekomen verzoek van den heer C Th. van den Berg om een verlof in die zóne, dat door B. en W. moest wor den -geweigerd, stellen B en W. thans voor de bedoelde zóne te handhaven, doch daarvoor een maximum aantal van 2 ver loven toe te staan. VEUR—LEIDSCHENDAM Van den grondwerker O. ls uit den achtertuin van zijn woonhuis aan de Tedlngerstraat 13 een heerenflets ont vreemd. De politie doet onderzoek. VOORHOUT. Inbraak in bollenschuur. Door den bewoner J. B. aan den Loos- terweg alhier, werd bij de politie aangifte gedaan van inbraak door verbreking van een ruit in de naast zijn woning staande bloembollenschuur. Een partij aardappelen werd ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. o WASSENAAR. Gevonden voorwerpen: een voetbal, heerenrïjwiel, 4 Lipssleutels, damesarm bandhorloge, poesje, dameshoed, etui met schoolbehoeften, dameshandschoen, arm bandhorloge, damestasch, autoslinger, mantelceintuur, bal, boek met kwitanties, nummerplaat van auto, brieven ln vreem de taal, tabakzak. zakmes, hond, sierpot- lood. Inlichtingen worden door de politie 'verstrekt. De toestand van den controleur der Crisis Zuivelcentrale, die in de Kerkstraat werd aangereden, is vooruitgaande. WARMOND Gisteren was het 55 jaar geleden dat mej. M. Wilhelmina Duyverman in dienst trad bij de familie Krantz. Alhoewel op verzoek van mej. Duyverman aan dit feit geen ruchtbaarheid werd gegeven, is deze dag voor haar toch niet onopgemerkt voor bijgegaan, en mocht zij van verschillende zijden gelukwenschen ontvangen. De collecte ten behoeve van den ge- wapenden dienst zal in onze gemeente dit jaar worden gehouden 4 Juni a.s. en vol gende dagen, Tot ouderlingen der Geref. Kerk Hooftstraat, werden gekozen de heeren J P. Bos en C. Haasbeek en tot diaken de heer J. Oltvoort. BOSKOOP. Afscheid mej. A. M. Teeling. Gisteren nam mej. A. M. Teeling, die meer dan 30 jaren het openbaar onderwijs ln deze gemeente heeft gediend afscheid van de leerlingen en het onderwijzend personeel van de school. De kinderen hebben hun scheldende onderwijzeres toegezongen, terwijl een en ander vergezeld ging van bloemen en ge schenken. Het hoofd der school de heer Am. Frank hield een kernachtige toespraak, waarin spr. gewaagde van het vele wat door mej. Teeling voor het onderwijs is gedaan ge durende dit lange tijdperk. Tot slot werden de kinderen getracteerd. Verdronken. Uit de wetering aan den Zijdeweg, vlag voor het ouderlijk huis is opgehaald het lijkje van den 5-jarlgen Josephus Jacobus Wessendorp. Het kind werd reeds eenige uren ver mist. zoodat het ergste al werd gevreesd. Electriciteitslevering. B. en W. dezer gemeente stellen den Raad voor te besluiten ten behoeve van de bewoners van den Otweg, onder de ge meente Alphen, electrlschen stroom t« leveren. B. en W van Alphen hebben dienaan gaande bericht de gestelde voorwaarden te zullen aanvaarden. De Minister van Financiën maakt bekend, dat aan z.g. gewetensgeld uit deze gemeente zijn ontvangen de navolgende bedragen f. 27.86. f. 23.74, f. 21.66, f. 12.44, f. 9.49 en f. 7.39. Teneinde raad is de Boskoopsche mid- denstandsvereeniging ten behoeve harer leden aan de Dorps- en Bootstraat er toe overgegaan een wachtsman aan te stellen, om naleving van de verordening, waarbij het zitten in winkelramen e.d. is ver boden, te bekomen. LEIMUIDEN. Ondiepten in de Drecht Naar wij vernemen heeft de Ver. Schut- tevoer gewezen op enkele ondiepten die zich ln het vaarwater de Drecht bevinden. Het gemeentebestuur zal deze ondiepten die zeer hinderlijk zijn voor de scheep vaart laten verwijderen. Alhier staan bij het agentschap der arbeidsbemiddeling slechts 3 personen als werkzoekenden ingeschreven (v. J. 12). Het zoontje van den heer V. dat ach terop een auto geklommen was viel hier weder af toen de auto ln volle vaart was. Het ventje bezeerde zich zoodanig, dat het onder geneeskundige behandeling gesteld moest worden. Dr. Stapensea, constateerde een lichte hersenschudding. NIEUWKOOP. Poldervergadering Nieuwkoop en Noorden. In hotel „Het Vliegende Paard" werd de jaarvergadering gehouden van den Polder Nieuwkoop en Noorden. Van de 166 stem gerechtigde Ingelanden met een totaal stemmental van 627 waren aanwezig of vertegenwoordigd 39 Ingelanden, die te zamen konden uitbrengen 228 stemmen. Na opening en notulen zegt de Dijkgraaf, de heer P. A. Th. van der Weljden, aan vankelijk het voornemen gehad te heb ben om wegens leeftijd, gezondheid en vertrek uit de gemeente te bedanken als dijkgraaf, doch zegt op verzoek van de heemraden op dit voornemen te zijn te ruggekomen en een jaar te wachten tot de periodieke aftreding. Vervolgens me moreerde spreker het overleden lid van de commissie van ingelanden den heer P. Tijsterman, die van 1916 af deel uitmaakte van die commissie en zich zoo bizonder verdienstelijk gemaakt heeft voor den Polder. Intusschen kwam bericht in, dat de heer W. Verburg om gezondheidsrede nen zich genoodzaakt gevoelde te bedan ken als commissielid. De Dijkgraaf drukt hierover zijn leedwezen uit en huldigde den heer Verburg, die eveneens van 1916 af lid was, voor het gezonde oordeel en het open en eerlijk standpunt, waarmede hij den polder gediend heeft. Op voorstel van Bestuur en Commissie werd in de vacature voorzien door benoeming van de heeren A. Leliveld en B. Kemp. Op 3 April is van kracht geworden een geheel nieuwe keur voor den polder. Het onderhoud van den wegkant is thans ge schrapt, het onderhoud van de vaarten op een nieuwen rechtsgrond geschoeid en het varen met motorvaartuigen meer positief geregeld. Het bestuur van den Noord- en Zuideinderpolder heeft zich ge wend tot Gedeputeerde Staten om te be vorderen, dat het onderhoud van den Oostelijken berm van den Ziendeweg bij bijzonder reglement wordt opgelegd aan dezen polder; getracht zal worden dit te voorkomen. Op voorstel van het bestuur werd besloten aan den Minister van Eco nomische Zaken ad interim en aan den Regeeringscommissaris een dankbetuiging te zenden voor den toegekenden riet- steun en voor de toekomst te wijzen op den erbarmelijken toestand, waarin de rietbedrijven als gevolg van de crisis ver- keeren. Overgelegd werd de begrooting, waarin voorkomt het aandeel dat de Pol der in 1934 moet betalen in de doorbraak- kosten van de kade van de Kromme Mij drecht. Dit is. f. 1547.29, te betalen uitslui tend voor het bezit, dat niet als water op het kadaster bekend staat. Voorgelezen werd het advies van mr. J. van Kuik te 's Gravenhage, cassatie-advocaat, inzake de procedure tegen den aanslag in het Rijnlandsch bundergeld, waaruit blijkt, dat er zeer zeker kans van slagen voor een cassatie-beroep aanwezig is, waarom in het begin van Maart cassatie is aange- teekend, hetgeen de volle instemming heeft van de vergadering. Behandeld wordt een verzoek van het dagelijksch bestuur der drie plaatselijke midden- standsvereeniglngen om het stoomvaart- recht van f. 3 af te schaffen, waar dit een beletsel is voor het bevorderen van de watersport. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd hierop afwijzend beschikt omdat deze sport in geen enkel opzicht ln het belang van den polder is. Gelezen werd een voorstel van den Inge land P. Kuijf om de jaarwedde van den machinist-sluiswachter L. van Vliet met f. 200 te verhoogen. Het tractement is f. 17.32 per week met vrij wonen, wat aan den lagen kant is, doch het bestuur acht 't nu niet de tijd om tot verhooging over te gaan. De heer P. Kuijf verdedigd uit voerig zijn voorstel, doch verwierf geen bijval. Gelezen werd een circulaire van Gedeput. Staten, gericht aan alle water schappen, waarbij het advies gevraagd wordt over de Jaarwedden voor bestuur en secretaris-penningmeester. De leden van het bestuur pasten het vorig jaar reeds een verlaging toe van 100A> terwijl de vergadering eenparig van meening was, dat voor een salarisverlaging van den secretaris-penningmeester geen termen bestaan. Gelezen werd nu het rapport van de commissie voor het nazien van de re kening over 1933, geteekend door de hee ren P. de Graaf, P. Kuijf en W. Leliveld, waaruit alles in orde bleek. De inkomsten bedroegen f. 20056.59 en de uitgaven f. 36145.62, met een nadeelig saldo van f. 16089.03 terwijl nog ruim f. 5000 achter stallig is wegens omslag. De begrooting sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f. 32931.34 waarbij de ge wone omslag weder is vastgesteld op f. 4 per H A. Hef proces contra Rijnland heeft tot heden gekost f. 5157 87 waarvan f. 2600 reeds vroeger is betaald en het restant thans kar "'orden geraamd, terwijl de kosten van het arrest van het Hof ad f.500 mede in de begrooting zijn opge nomen Tot leden van de commissie voor het nazien van de in het volgend jaar af te leggen rekening werden benoemd de heeren O. Nell. P. van der Weljden Dzn. en B. Kuijf en tot. plaatsvervangers de heeren L. Zijerveld, W. Leliveld en Kuijf. Na rondvraag volgde sluiting. P. TER AAR. Het hengelseizoen begonnen. Zoodra de 1ste Juni aanbreekt is er ver andering van aspect merkbaar op de Lan- geraarsche Plassen. Tot dien datum wordt de weldadig aandoende rust alleen ver stoord door tuinders, die de Plassen over steken om hun land te bereiken. Thans bestaat de stoffeering bovendien uit een aantal vischbootjes, waarin de bewegingen van hun juist boven water uitstekende dobbertjes volgen. Het aas varieert van kindermeel en custard vla wittebrood tot meer vleeschrljke gerechten als emelten, nieren en maden. Elke vlsscher denkt de beste soort aas uitgevonden te hebben. Evenwel loopen de vangsten als regel weinig uiteen, althansvoor den ob jectieven buitenstaander. Wil men de ver halen der betrokkenen gelooven, dan is er enorm verschil, zoowel in kwaliteit als kwantiteit, waarbij echter het voordeel altijd aan de zijde van den verteller is. Eenige beginnelingen de beroepshen gelaars doen zooiets niet konden dit jaar den onder visschers langverwachten datum niet afwachten. Zij waagden zich reeds een paar weken te voren op deze plassen met als gevolg proces-verbaal en inbeslagneming der hengels. Met Ingang van 1 Juni 1934 is als commies der directe belastingen enz. alhier benoemd de heer J. C. Dageros te St. Jan steen. ZWAMMERDAM. Door vrachtauto overreden. De veehandelaar G reed met zijn vrachtauto in de Llndenhovenstraat. toen plotseling een 4-jarig zoontje van den ar beider H„ van een erf kwam afloopen De kleine werd door de auto gegrepen en be kwam behalve andere verwondingen ook een beenbreuk zoodat overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden noodig werd geacht. nvitiw SJïrïm M.T. 7. „Ik kreeg", vertelde Sim, „van Iemand die ik eens een dienst bewees, een boek waarin ik veel van Krak en al die dingen lees. Krak was dat is al eeuwen lang geleden, over de armoe van de maan heel ontevreden. Tot eens hij dan besloot om er zijn vrien den eksters in te mengen. Hij heeft die eerst betooverd en daarna bevolen, om al wat op de aard aan diamanten en robijnen was te zien, naar boven, naar de maan te brengen. Die eksters hebben toen de bergreuzen zooals je weet de eigenaars der dia manten gansch bestolen; zij zijn trouwens nog steeds aan 't stelen, maar dat kan nu minder schelen. Nu wil ik. Sim, naar de maan toe gaan; lk kan zoo iets gemeens niet velen! Ga jij, Thijs IJs, soms met mij mee?" „Heel graag!" riep ThU« „Dat ls nu avontuur", dacht hij tevree. 31

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7