llöDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 2 Juni 1934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. (Hstermiddae 3 uur: 703. Hedenmiddag 2 uur: 766. telegrafisch weekbericht 11. h. Kon. Ned. MeteoroL lust. te De Blldt. Hoogste stand 772.7, te Aberdeen en jtornoway. Laagste stand 757.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 3 Juni: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noor- I jtlijke wind. Licht tot haifbewolkt; waar- I *iiijnlljk droog weer. Iets koeler. buitenlamdsch weerbericht. I )Wegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt De stijging van den luchtdruk in 't I (Vesten ging regelmatig voort. De hoogste I htometer-standen worden thans in Whlt- I jsnd gevonden. De depressie bij IJsland Ibleef boog in 't Noorden en doet zijn in- I vloed gevoelen op 't weer in Noord-Scan- Idlnavië. Over het Zuid-Westen blijvende I ondiepe onweers-depressies, die nog plaat- I ulijk onweers-regens gaven in Frankrijk I in geringe hoeveelheden tot over 't Zul- I ion van ons land. Het gebied van groote I »srmte verplaatste zich naar het Oosten lollgt thans in Oost-Duitschland. In het I Westen veranderde de temperatuur wei- Ijig. Op IJsland steeg zij tot zomer- liarmte In het binnenland. Behalve de lonweersregens in Frankrijk viel nergens Iregen van betee'kenis en is het weer over- lilzomers-warm en zonnig. Voorlooplg zijn I er nergens groote veranderingen te wach- I ten. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 11 uur 'smidd.: 21 gr. C. (70 gr. F.). 100gwatertijden te katwifh zee. Voor Zondag. Voorm. te 6.38 uur; nam te 7.08 uur. Voor Maandag. Voorm. te 7.41 uur; nam. te 8.14 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". Middags 12 uur: 20'/» gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'iMlddags 12 uur: 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 9.41 n.m. tot 4.13 v.m. Zondag: 9.42 n.m. tot 4.13 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 2 Juni: Onder 9.47 uur. 3 Juni: op 1.06 uur; onder 11.15 uur. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Thans waren dan eindelijk de aanble- I Mgen op de gebruiksvee afdeelingen van I ie veemarkten heel wat minder, doch I sjtttegenstaande dat was de handel er I ™t beter door. Er is ten eenenmale geen I «boette aan vee momenteel, want de lueeste boeren zitten schaarsch in het I pas de Meimaand is te schraal en te I (oud geweest. Men kan het dan ook wel I an de weilanden zien. Het hooiland even- 'tl staat er wat beter voor. We zien reeds op enkele plaatsen de iMaiers bezig. Een vroege hooibouw dus. I Dit geeft in den paardenhandel altijd l'it beweging. Zelfs hier op de Leidsche lurkt waren gisteren heel wat van zulke I Jiooitrekkers" aangevoerd. IOverigens is de paardenhandel stil. Wat I «treft uitvoer van jonge werkpaarden, er I !>at nog wat naar Duitschland doch er l'orden buiten het contingent bijna geen I «vlezen afgegeven. Voorts zijn het enkele I «itsersche importeurs die wat koudbloed I Warden hier wegkoopen, maar het heeft I "Inig te beduiden. I Zooals gezegd was de gebruiks veehan- I «1 gisteren weer ongunstiger en de Gro- Ijanger kooplieden die hier te Leiden gis- l«ten hun „blaarkoppen" aanmerkelijk Ifoedkooper aanboden, konden nog slechts IWmig zaken doen. Voor zoover wij het l«hen zijn de prijzen van het gebruiksvee l>» enkele weken tijds met f. 30f. 40 per lOuk teruggeloopen en we zijn er nog niet. I «et het slachtvee, wat weer tamelijk I -olm was aangeboden ging de handel heel langzaam met iets gedrukte prijzen. I Kalveren eveneens ruim ter markt voor l« afwijkende soorten al zeer lage prijzen. |1 moesten er worden verkocht van 1112 I ft Per pond levend; doch de prima kwa- I jjflten deden nog wel het dubbele. Nu de I R. C. zich heeft teruggetrokken van de I échtere kalverenmarkt waren ook hler- I ,(or de prijzen lager. 1 tigenlijk is er in het overzicht van rst n'e'5 ®een goeds te vertellen, want si v0p wo'vee afdeelingen was het mis. f entschapen weer een paar gulden en milglammeren gemiddeld een gulden to stuk lager. s« ls we hadden voorspeld gingen ook Jj-fWelammeren in prijs terug. Ongeveer J™ stuks waren alleen hier te Leiden aan Lmarlct en het was voor de aanvoerders I K(fseeen geluk dat er zeer veel voor de P'VVOvi ,«5 nog f. li doch overigens zakten F'Json naar f. 6, terwijl de markt heel werd gekocht, welke nog vrij ff Prijzen opbrachten. Men zocht km, allerbeste uit voor f. 10, enkele «"iep' <tfm i varltensmarkt was men wel geheel Sr i ®l°°s". De sterlc dalende prijzen ïffit weken van de vette varkens c,°ok de magere markt een tik I 6 ïeveQ- .VAN DEK S. ALPHEN. De alhier gehouden speldjesdag ten bate van het t.b.c.-fonds van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft opgebracht een bedrag van ruim f. 168, Aan het politiebureau Julianastraat zijn inlichtingen te bekomen omtrent een op de Stationstraat onbeheerd gevonden heerenrijwiel. Geslaagd te Utrecht voor het examen Schoolraad de heer J. Slager, onderwijzer alhier. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Een onrustige vergadering Werkverschaffingsplannen. De Raad kwam in vergadering bijeen, afwezig de heeren Lellveld, Boer en Stap per. Onder de ingekomen stukken was 'n adres van verschillende kleinhandelaren enz., die protesteerden tegen een even tueel ventverbod, een adres van een aard- appelschlpper uit Stavenisse van onge veer gelijken inhoud, een adres van de tlngsuur. Al deze adressen werden z.h.s. caféhouders om verlating van het slui- en zonder discussie voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt de laatste rekening en verantwoording van de op geheven gezondheidscommissie met een nadeellg slot van f. 22 28. Ingekomen was tevens een adres van alle arbeidersorgani saties in Bodegraven over de steunnor- men. Men meende, dat deze in Bodegra ven al op het allerlaagste niveau staan en verzocht den Raad zijn invloed op B. en W. te willen aanwenden om te voorko men dat de bedragen nog verder verlaagd zullen worden. De minimum steun aan ongeorganiseerden, waaronder ook vallen de dubbel-ultgetrokkenen, die thans f 7.50 bedraagt, verzocht men te verhoogen tot f. 8. B. en W. adviseerden afwijzend. De heer Lugtenburg verdedigde het adres. De heer Beijen en v. d. Poll voelden voor het adres, maar achtten behandeling on- gewenscht omdat men aan het verkeerde adres begonnen is. Helpt een schijven aan B. en W. niet, dan kan men zich altijd nog tot den Raad wenden. Een voor stel tot behandeling vair den heer Lug tenburg werd niet gesteund. Een uur lang werd vervolgens gesproken over een aangevraagde subsidie vanf 12'/a. De lagere Landbouwschool te Woerden vroeg n.l. een bijdrage ln het tekort dat f. 6.25 per leerling bedraagt voor 2 leerlingen uit Bodegraven. B. en W. adviseerden afwijzend, omdat ook voorgaande jaren een subsidie is geweigerd. De heer Baars stelde voor de subsidie wel te verleenen Ook de heeren Lugtenburg en v. d. Poll verklaarden zich voor subsidieverle ning. Eindelijk werd gestemd en accep teerde de Raad het voorstel Baars met op 2 na algemeene stemmen, van wet houder v. d. Marei en den heer Jonge- neel. Na dit debat volgde een andere nog langere bespreking n.l. over de bekende geschiedenis van de afgraving van de Zuidzijde. Zooals te verwachten was kwam het daarbij aanstonds tot een con flict tusschen B. en W. en de Commissie De commissie had het rapport van haar aanvullend werk gezonden naar B. en W. Dit college had er geen aandacht aan ge schonken en legde het adres over aan den Raad, omdat het aan den Raad uit gebracht moest worden, die de commissie instelde. De voorzitter der commissie, de heer Lugtenburg verdedigde zich. Hij meende dat het rapport behoorde bij B. en W. en had een advies verwacht. Uit de voorlezing bleek, dat op 4 na alle eige naars van den Hoogen Dijk tusschen Bo degraven en Nieuwerbrug hebben toege stemd in het afgraven. Een hunner ging er mee accoord, mits hij zijn boomen verkocht heeft, een tweede is zelf al aan het afgraven, een derde wilde geld heb ben en de vierde weigerde, omdat zijn bezwaarschrift tegen de hondenbelasting niet is geaccepteerd. De commissie advi seerde het werk nu te gaan uitvoeren. De voorzitter wees er op, dat verleden jaar is gezegd, dat alle eigenaars moeten teekenen en dat anders het werk niet kan worden uitgevoerd. De heer Vreeken dankte de commissie en was van meening dat nu wel kan worden doorgegaan. Ook die 4 menschen zullen nog wel bijdraaien en anders laat men maar een paar stuk ken van den dijk staan. De heer v. d. Poll bestreed de houding van B. en W. Naar aanleiding van het vorige rapport der commissie is indertijd in principe be sloten tot uitvoering van de plannen en werd de voorbereiding opgedragen aan B en W. De commissie nam echter op zich te trachten de handteekenmgen tc verzamelen. Zij was dus verplicht het re sultaat van haar bemoeiingen door te ge ven aan B. en W. De voorz. bestreed dit. Wanneer men een gedeelte van den dijk laat staan, kan zeker 3/4 van den af stand worden uitgevoerd. Ook de heer Baars dankte de commissie en was voor uitvoering. Weth. v. d. Marei wilde ook uitvoeren, maar na het andere plan, dat straks ter tafel zou komen. Hij verwacht te eigenlijk, dat het Rijk de Zuidzijde zal gaan verbeteren ter ontlasting van de Noordzijde. De voorzitter stelde voor het rapport terug te geven aan de com missie om nog eens met de laatste wei geraars te spreken. De heei Jongenecl, eveneens commissielid, bestreed B. en W. heftig. Men vergeet, dat het er om gaat werk te vinden. Ook al hebben B. en W. nu iets gevonden, dan is toch ook dit plan uit te voeren. Zoowel de voorzitter als de heer v. d. Poll gaven nu nog eens hun beschouwing over het verloop der dingen, doch stonden daarbij lijnrecht tegenover elkaar. Ook wethouder Huijtkar ontpopte zich als voorstander van uitvoering, zelfs al teekenen de laatsten niet. Dan nam de voorzitter een wat milder standpunt in en verklaarde dat B. en W. geen bezwaar hebben om nog eens' met de menschen te praten en een plan voor te bereiden. Ten slotte vereenigde men zich met het voor stel Lugtenburg—v. d. Marei, waarbij aan B. en W. wordt opgedragen zoo spoedig mogelijk met een plan te komen. Even ont stond nog een incident, toen de heer v. d. Poll vroeg „wanneer" en wethouder v. d. Marei hierin een bewijs van wantrouwen in B. en W. zag. De heer v. d. Poll ontkende dit en bedoelde het als een uitdrukking van het verlangen om spoed te betrachten. De heer Lugtenburg vroeg dan hoe het met het zwembad staat, De voorzitter deelde mede dat deze kwes tie in de volgende vergadering op de agen da zal staan. Ingediend was een voorstel van de hee ren Vreeken en Stapper om de vergaderin gen met dankgebed te besluiten; dit komt eveneens dan aan de orde. Een bedrag van f. 315 werd beschikbaar gesteld voor het crisis-comité als extra- steun aan werkloozen. Dan kwamen B. en W. met een nieuw werkverschaffingsplan, behelzende den aanleg van straten en een vijver op het terrein, dat door de gemeente is aangekocht. Het plan bevatte den aan leg van een toegangsweg naar het nieuwe terrein van de Oude Markt af, waarvoor de ingang van het oude kerkhof moet wor den afgegraven, den aanleg van een naar het Noorden loopende straat die zal aan- sluite aan de Beursstraat en de Oranje straat, van twee straten dwars over het terrein en een verbindingsweg naar Bui tenkerk. Tusschen de beide straten stelde men voor den aanleg van een waterplant soen, bestaande uit een vijver, ter breedte van 9 tot 20 Meter. Gevraagd werd een cre- diet van f. 16000 als beginsom. Een vast bedrag Is niet aan te geven. Het plan is te beginnen met den aanleg van den vijver, van den toegangsweg, van de Zuidelijkste der beide straten en van den weg naar Buitenkerk. Tenslotte zal deze vijver de waterinlaat worden voor den Noordzij der- polder en reservoir voor de brandspuiten, daar anders op dit terrein een bron moest worden geslagen. Veschillende leden voer den over dit plan het woord. De heer Lug tenburg juichte het toe, maar kon zich niet vereenigen met de wijze van uitvoe ring, in contraprestatie tegen een uurloon van 32 cent. De heer Kelfkens had even eens bezwaren tegen het lage loon. De heer v. d. Poll had minder bezwaar tegen de contraprestatie dan tegen de onvolledig heid van het plan; het is onduidelijk, eigenlijk een slag in de lucht. De voorzitter deelde mee, dat uitvoering van het werk in aanbesteding zou kosten f. 25000. Wat dit zal kosten is niet te berekenen, omdat ge werkt wordt met ongeschoolden. Het be drag van f. 16000 is een begin, de rest moet komen uit den grondverkoop. Een bereke ning wat het werk kosten zal in werkver schaffing is niet te geven. De heer v. d. Pol stelde voor het plan aan te houden tot de volgende vergadering en wilde dan meer dere gegevens en cijfers ter beschikking hebben. Dit voorstel werd verworpen met 73 stemmen, voor de heeren v. d. Poll, Kelfkens en Lugtenburg. Daarop werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Vervolgens werd in principe besloten tot verbetering van de Noordstraat, door aan leg van een trottoir tot de Noordpolder- brug. Het Rijk zal de middenstraat ver nieuwen. Vastgesteld werdt de rekening van het electrlsch bedrijf met een winst van f. 10.000. De Raad vond deze winst hoog, maar B. en W. wezen op den te groo- ten kapitaalslast, waarop in verband met de waardedaling zeer veel moet worden afgeschreven. Dit jaar is reeds f. 5000 extra afgeschreven. Hierna werd de vergadering gesloten. Verslag Nutsspaarbank. De rekening van de Nutsspaarbank over 1933 is thans door het bestuur definitief vastgesteld en vermeldt in debet: kas f. 11615.20, bankier f. 4063.90, effecten f. 34518.50, rente f. 1161.30, hypotheken f. 220765, obligaties f21550. voorschotten f. 250, meubelen f. 250. In credit: inleggelden f. 268569.50, ver plichtingen ,f. 3356.91, reserve f. 23002.50 winst f. 3186.12. Niettegenstaande de tijdsomstandighe den, werden ook in dit jaar nog vele in leggelden bij de bank gedeponeerd. Het bestuur der bank bestaat thans uit de heeren: J. v. d. Giesen, voorz.; A. Breek- land, J. de Mals, secr.; J. Beijen, pen ningmeester; H. Sloof, L. Hortenslus en H. Jenné. NIEUWKOOP. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. In het café van A. Kuijf werd de jaar vergadering gehouden van de Coöp. Boe renleenbank onder de leiding van de voor zitter den heer Joh. van Diemen. Aanwe zig of vertegenwoordigd waren 93 van de 112 leden. Na opening en notulen las de kassier, de heer A. van den Berghe het jaarverslag voor, waaraan 'wij het vol gende ontleenen. Aan spaargelden werd in 1933 ontvangen f. 128277.39, aan voor schotten terugontvangen f. 19840.88 en aan geld in loopende rekening f. 149545. Wegens rente werd ontvangen van voor schoten f. 5031.32 en van loopende reke ningen f. 6733.53. Terugbetaald werd aan spaargelden f. 132275.95, trewijl aan voor schotten is verstrekt f. 5825. In loopende rekening werd verstrekt f. 162430.76. We gens rente werd uitbetaald voor spaar gelden f.7781, in loopende rekening f. 24.62 en aan de Centrale Bank f. 2015.46. De balans toont aan, dat wegens voor schotten uitstond f. 123814.02, wegens loo pende rekeningen f. 139661.51. Aan rente moet nog ontvangen worden f1434.90. De schulden bedroegen aan spaargelden f. 215135.59, in loopende rekening f. 56082 39 waarvan aan de Centrale Bank f. 37700,24, aan Tekeninghouders f. 2441.90 en aan het reservefonds f. 15940.25. Saldo winst 1933: f. 1000.25. Vervolgens moest 4 malen gestemd worden. Eerst voor een lid van het bestuur wegens periodieke af treding van den heer A. J. van Smooren burg, die met 90 van de 93 stemmen her benoemd werd. Wegens bedanken van den heer P. A. Th. van der Weijden was er een vacature, waarvoor benoemd werd met 68 van de 93 st. de heer B. P. J. Koole, die lid was van den raad van toezicht. In zijn plaats werd daarop tot lid van den raad van toezicht benoemd met 57 van de 93 stemmen de heer W. Leliveld, waarbij de heer D. Blok er 21 verwierf. Tenslotte moest nog voorzien worden ln een tweede vacature in den raad van toezicht wegens bedanken van den heer T. Mourits, in wiens plaats be noemd werd de heer M. P. van der Weij den met 59 st., waarbij de heer D. Blok er 23 verwierf. Voorzitter van Diemen dankte de hee ren P. A. Th. van der Weijden en Th. Mourits voor hun ijver en toewijding waarmede zij gedurende 28 jaren voor de belangen van de Bank zich gegeven heb ben en waarvan zij mede de oprichters waren. Spr. feliciteerde ook de benoemde leden met hun benoeming, die aan de vergadering hun dank brachten voor het geschonken vertrouwen. Op voorstel van het bestuur werd met zoo goed als alg. st. besloten de boete yan f. 5 bij vrijwillige uittreding te verhoogen tot f. 50 onder het motief, dat de leden in dezen moeilijken tijd bijeen moeten blijven. Uit de rondvraag blijkt nog, dat mo menteel en voorlooplg geen nieuwe voor schotten of loopende rekeningen ver strekt worden, dat in het afgeloopen Jaar 3 leden vrijwillig zijn uitgetreden, dat de rente voor credieten 5% bedraagt en die voor spaargelden S^'/o. Burgerlijke stand. Overleden: W. A. Smit 50 j., echtgenoote van P. Augustinus B. van der Sar 19 jaar, jd. Ondertrouwd: Th. J. van Veen 30 j., wonende te Ter-Aaren J. M. Teunisse 27 j. AALSMEER. Vergaderfng Oosteinderpoelpolder. In de gehouden vergadering van ingelan den kwam als v.n. punt op de agenda voor, het besluit van Ged. Staten, de aan gevraagde geldleening a f. 10.000 tot aan schaffing van een nieuwen stoomketel, niet goed te keuren. In de toelichting op het besluit werd gewezen op de stichting van eennieuw watergemaal. Naar aanlei ding van deze situatie werd door het be stuur, geconfereerd met den ingenieur van den Prov. Waterstaat en het gemeente bestuur, met tot resultaat, dat de ge meente (behoudens goedkeuring door den raad) f. 300 wilde bijdragen in de kosten p, j., wanneer er een nieuw ruw-oliegemaal wordt gesticht. Hierover werd door ver schillende leden lang en breed met het bestuur, zoowel als met den deskundige van den polder. Ir Steenis. van gedachten gewisseld. Aan ruwolie werd verre de voor keur gegeven boven electriciteit. omdat het gebruik van energie voor bemaling plm. f. 2000 per jaar meer zou kosten dan olie. De stichtingskosten van een electrisch ge maal zouden bovendien plm. f. 27.000 be dragen tegenover een ruwoliegemaal f. 13.000. Met algemeene stemmen werd besloten tot het stichten van een ruw oliegemaal over te gaan en in dit verband een leening te sluiten a f. 30.000 Het be stuur werd opgedragen de voorbereidende werkzaamheden te doen uitvoeren. De om slag zal door vorengenoemd besluit met f. 0,50 per H.A. verhoogd moeten worden. Uitvoering Chr, Kinderkoor. Het Chr. Kinderkoor onder leiding van den heer C. Borg heeft in den tuin van „Rustoord" (tehuis voor ouden van dagen) eeoige liederen ten beste gegeven. Velen beluisterden op dezen schoonen avond, met aandacht den lieflijken zang van een 80- tal kinderen. Ongetwijfeld een mooi idee den oudjes eenige ontspanning te geven in hun eentonig bestaan, waarvoor zij zeker dankbaar zullen zijn. Bij arbeidsbemiddeling staan thans nog 140 werkloozen ingeschreven, waarvan 78 land- en tuinbouwarbeiders. Ook in de afgeloopen week is het aantal werkloozen verminderd, n.l. met 3. HILLEGOM. De Minister van Financiën maakt bekend, dat aan zg. gewetensgeld uit deze gemeente zijn ontvangen de navolgende bedragen f. 27.77, f. 25.36. f. 24.08. f. 20.36, f. 13.37 en f. 8.57. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Nu het seizoen van de vroege aardap pelen bijna aangebroken is en de regee- ringsmaatregelen bekendheid krijgen, zal eerstdaags blijken in welke moeilijkhe den men kan komen door die maatrege len niet na te komen. Doch voor de bona fide tuinders zullen verschillende voor schriften baat geven. Dit zal dan wel op de eerste plaats blijken bij den verkoop van vroege aardappelen, waarvoor een minmumprijs zal worden vastgesteld, welke aanmerkelijk hooger zal zijn dan vorig jaar. Voor 1ste kwaliteit vroege aardappelen wordt een redelijken prijs gegarandeerd, waaronder nimmer mag worden verkocht, terwijl voor afwijkende soort een vergoedingsprijs van f. 0.75 per 100 K G. zal gelden. De minimumprijs voor 1ste soort zal niet steeds dezelfde zijn. Ook voor de politie zal er werk aan den winkel komen, want het vervoer van vroege aardappelen door tuinders, die geen rooivergunning hebben, wordt streng verboden. En de koopers zullen zich voor het vervoer van vroege aardappelen van een veilingsverklaring moeten voorzien, aan te vragen na de veiling bij den vei lingmeester. Waar geen veiling is, zal administratief moeten worden geveild. Hieruit volgt, dat alle vroege aardappe len, dus ook van telers-handelaren, over de veiling moeten gaan om in het bezit te komen van een veilingsverklaring. Van 1 Juni af zal tevens een crisisheffing moe ten worden betaald van f. 0 50 per 100 K.G. De consument kan er zich alvast op prepareeren, dat dit seizoen geen aard appelen worden verkocht voor „afbraak- prijzen". En waar de telers die in 1933 geen vroege aardappelen teelden en dit nu wel doen, zich op kunnen voorberei den, moet men voor zich alvast maar eens gaan bedenken. KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 528 werkzoekenden, n.l. 16 opperlieden, 61 grondwerkers, 15 timmerlieden, 9 metse laars, 6 fabrieksarbeiders, 31 kuipers, 129 losse arbeiders, 102 landarbeiders, 2 tuin lieden, 120 visschers, 1 autogeen-lasscher, 10 binnenschippers, 6 varensgezellen, 1 mandenmaker, 1 kistenmaker, 2 bloemis ten, 1 broodbakker. 1 kok, 1 machinist, 7 venters, 1 verwarmingsmonteur, 6 scheep makers, 1 straatmaker, 1 koopman. Jeug dige werkloozen 10 jongens en 22 meisjes. Bij de werkverschaffing zijn werkzaam 18 mannen. Geplaatst werden 5 grondwerkers, 1 metselaar, 2 losse arbeiders. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppOsjjtanto- ren werd gedurende de maand Mei inge legd f. 9.114.04. Terugbetaald f, 10.363.94. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5118. Postcheque- en Girodienst. Gestort op prkn. f. 134.932.57. Uitbetaalde - cheques f. 49.557.56. o VEUR—LEIDSCHENDAM. De Oudercommissie van de Gemeen schappelijke Openbare Lagere School te Veur, heeft een adres gericht aan B. en W. om de door het hoofd der school ge vraagde subsidie voor schoolreisjes weder te verstrekken. WARMOND. Op 31 Mei j.l. stonden bij het plaat selijk orgaan der arbeidsbemiddeling In deze gemeente Ingeschreven als geheel werkloos 76 personen, waarvan 40 personen ingevolge een steunregeling worden ge steund. LEIDEN. 1 Juni, Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Bloemkool I f9.90 —16.20, idem H f. 260—10, Pieterselie f. 0.60 1.50, Kropsalade f. 0.501.50, Selderie f. 0.60—1.50. Wortelen f. 3.10—11.90 per 100 stuks. Snijboonen f.5461, Stamboonen f. 61—68, Tulnboonen f. 28—33, Doperwten t, 40—44. Peulen f15—22. Postelein f. 4—7. Spinazie f.411. Tomaten A f.1017, B f. 12—20, C f 7—16. per 100 K.G. Andijvie per kist 2055 ct. Botermarkt 2 Juni. Fabrieksboter f. 1 50 boerenboter f. 1.351.45 per KG. Aang-"c-""t 2130 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 28 Mei tot en met 2 Juni Aanvoer 130.000 lange turf. Prijzen f. 78 per 1000 stuks. AARLANDERVEEN. 1 Juni. Eierenvel- iing. Kipeieren f. 2.40—3.20; Eendeneieren f. 2.00—2.30: Kaas 22—25 ct. per pond; Boter 65—67 ct. per pond. ALPHEN a. d. RIJN, 1 Juni. Spinazie f4_li. Postelein f8—11 per 100 K.G. Ra dijs fl. Seldery f. 0.50. Peen f.3—11 p. 100 bos. Kropsla I f. 0.50—1.70. Komkom mers I f10—15. Bloemkool I f 22. II. f 6 —14 p. 100. Aardbeien f 40. Aangevoerd 7500 stuks eieren. Kippen eieren f 2.30—2.70. Eendeneieren f 2.20— 2.30. erwten 2.002.50 per 10 kilo. BOSKOOP. Coöp. ver. „De Boskoopsche veiling", 1 Juni. Rozen per bos: Else Poul- sen 6984 ct., Rosalandia 1922, Butter fly 1924, Ellen Poulsen 2530, Jules Bou- ché 15, Ingar Olsson 3845, Paul Grampel 36—45, Golden Ophelia 14—19, Gloria Mundi 2943, Columbia 1420, Briarcliff 1419, Hadley 2535, Oranje-Perfeetion 22—26, Mac. Keiler 18—24, Wilh. Kordes 3045, Edith Helen 32, Wendland 2645, Chas. P. Kilham 1525, dr. Kraus 1519. Gemengde rozen 1214. Diversen per bos: Gerbera 15—22 ct., Clematis Prins Hendrik 1.502.20, idem the President 1.10 1.30, idem Mevr. ie Coultre 1.00. Idem mr. Patijn 30. idem Miss Batcman 10, Iris 68, Campanula 812, Lelie's 40, Pioenen en soorten 3044, Korenbloemen 3, Vlolie ren dubb. 3032, Pyrethrum 35, Lathy rus 46. Diversen per stuk: Hortensia's 3841, Cactussen in bloei 1937 ct. KATWIJK, 1 Juni. Groentenveiling Sla aer 100 f. 01.30; Radijs per 100 bos f. 0.90—1.10: Bospeen per 100 bos f. 8.70, 11.80; Uitjes f. 0.200.40 per 100 bos. Spinazie per 100 K.G- f. 4.506.20. LEIDERDORP, 1 Juni. Aanvoer 3760 stuks. Kippeneieren f. 2.202.60 per 100 stuks; Boter f. 0.78 per pond; Kaas f. 0.18— 0.23 per pond; Kippen f. 0.550.60 per stuk; Konijnen f. 0.351.70 per stuk; Dui ven f. 0.100.12 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 1 Juni. Bloem kool 812 ct. per stuk. Sla 0.50—2.20 per 100 krop. Aardbeien 813 ct. per doosje. Snijboonen 2.302.70; idem stek 140 I.70 per 10 pond. Peulen 1.351.65. Dop- TER-AAR. 1 Juni. Peulen per 10 K.G. f 1.45—1.80. Doppers f 2.30—4.10. Tuinboo- nen f. 4.30. Snijboonen f 4.505.30. Kas- stek f2.70—3.60. Bloemkool 3—22 ct. Sla f. 0.50—1.90. Postelein 5—9 ct. Peen 511 ct. Aardbeien 612 ct. VEUR. 31 Mei. Engelsche komkommers, 12e soort f. 6.108.30, idem, 2e soort f4.60 —5.50, idem, 3e soort f. 2.30—3.90, idem, wankleurige f. 45, idem, stek f. 1.101.60. Gele komkommers, le soort f. 7.909, idem 2e soort f. 6.107.10, idem, 3e soort f. 3.50 5.40, idem, stek f. 11.40, Kropsla, le soort f.0 601.50. Stoofsla f 23, Peen f. 7.50— II.30. Bloemkool le soort f. 8.90—13.90. id. 2e soort f.4.605.80, idem uitschot f. 2.50 3.90, Tomaten midd, f. 17.10—18.20. idem, gr. ronde f. 1718, idem, 2e soort f. 16.30— 17.00, idem, 3e soort f. 10.5012.80. idem, bonken f. 1314. Andijvie, per 100 f. 2.30 5.60. idem per K.G, f. 79. Spinazie 4 K.G f. 0.38—0.44, Postelein f. 5.80—7.90,. Rabarber, per 100 bos f. 34, Snijboonen f.48—51, Spersieboonen f.4752, Radijs f,1.80—2.50 Prei f. 1.20—1.90, Seldery f. 1.10—1.60. Vrije Veiling, 31 Mei. 21817 kip eieren f. 2.30—2.80, per 100 stuks. Kippen f 0 400 95, konijnen f. 0.402.05, duiven 1822 ct. per stuk. WESTLAND. Westlandsche bloemenvei ling van 1 Juni: anjers 4.909.60, Calla 5.00—6,00, Gerbera 3.303.50, Gladiolen 3,506.40, pioenen 2.406.10 per 100; Jap. Lelies 3.004.60. Lelium Regalis 1.802.40, per 100 kelk; Irissen blauw 1121 cent, idem geel 47 ct., Plumosa 1526 ct., Sprengery 1326 ct.. Lathyrus 718 cent, Anemonen 47 ct., Violieren 2232 cent, Leeuwenbekken 811 ct., Peretherum 5 11 ct., Ixla 14 ct. per bos; Hortensia 65 1.05, Geraniums 9—15 ct., Fuchsia 818 ct. Salvia 36 ct., Potrozen 814 ct. per pot. WESTLAND. middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen van 1 Juni: roode bessen 1.151.35, aardbeien 4965 ct„ druiven 1.101.25, tomaten A 24—27 ct., B 24—25 ct„ C 23—24 ct., CC 2023 ct., dubbele boonen 65—70 ct., en kele boonen 85 ct„ snijboonen 4849 ct., kruisbessen 46 ct., postelein 46 cent, spinazie 911 ct., aardappelen 68 cent, doperwten 37 ct., per kilo; bloemkool le 915 ct., 2e 46 ct., per stuk; andijvie 2428 ct. per bak; komkommers 6 cent per stuk; sla 6080 ct., eieren 2.603.20 per 100; perziken 3—18 ct. per stuk; asperges 20—30 ct., peen 4.009 50 per 100 bos; prei 801.20, rhabarber 1.502.50 seldery 50—1.75 per 100 bos; groote boonen 24—30 ct. per kilo. M

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3