BONS Thijs IJs en de schat op de Maan. IfIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 1 Juni 1931 noordwijkerhout. UIT OE RIJNSTREEK. Quaker VISSCHERIJBERICHTEN. RECHTZAKEN. De H. Sacramentsprocessie. jojdag zal het groot feest zijn op de treinen van St. Bavo. Reeds worden ^«poorten en trriumph-ibogen opgericht „p het terras een rust-altaar. Ter eere 6J het H. Sacrament, wordt een plechtige jotersie gehouden door de prachtige Jan, waaraan alle R.K ingezetenen Eogen deelnemen. De plechtigheden wor- ',a opgeluisterd door muziek van twee ijrpsen. De verpleegsters van het Maria-Ge- (jicht, alhier, de dames: A. E. Raes. P, J. 1 Fruyens en C. M. v, d. Zwet, zijn ge- voor het staats-examen diploma B. In cafe „Gooi" aan Piet-Gijzenbrug jjd ten overstaan van notaris Wagemaker publieke verkooping plaats, van een fOnhuLs, enz. gelegen Leldsche Vaart 14. Het perceel, In bod staande voor f. 3400 ,frd niet gegund. NOORDWIJK AAN ZEE. Parkeerterrein bij den N.-Boulevard. B. en W. stellen aan den raad voor op i%. Oude Werf nabij de Schoolstraat a onmiddellijk gelegen ln de nabijheid nn den Noord-Boulevard een parkeer- Breln te stichten. Kampeerterrein „Het Langeveld." Het Langeveld, dat tot de gemeente oort, doch ongeveer 6 K.M. van de plaats verwijderd ls, begint de laat- U jaren gelijk uitvoerig gemeld w langer hoe meer ln trek te komen rli kampeerterrein en als terrein voor aUpanning, omdat over dat terrein enige toegangen zich bevinden naar de In verband daarmede stellen B. en aan den raad voor, daar een politie post te vestigen. o RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Met grooteren aanvoer zakten de prijzen Besteed werden de volgende prijzen: -enbloemen 2025 ct„ Papavers 35105 .James 3040 et., Margrieten 1521 et., panula wit 180 ct„ Idem blauw 160 ct„ 230 ct„ Centorla 22 ct., Anemonen ct., Lathyrus rose 25 ct.. Leeuwen telken 80 et,. Pioenen 140160 ct.. Im perator 8 ct., Bruidsanjers 15 ct. per 100. Damast 1 ot., Iris 3'/« ct. per bos. o SASSENHEIM. rwgadeting Chr. Hist. Kiesvereeniging. De ledenvergadering dezer vereenlging rerd, gezien het vergevorderde seizoen, door een bevredigend aantal leden bijge noemd. Bij de bestuursverkiezing werd lot voorzitter herkozen de heer K. W. van Breda, tot secretaris, in de plaats van den heer A. den Haan, die niet her- cesbaar was, de heer W. Verschoor, die ie benoeming aannam. Dank zij het werken van enkele jon- geren, Inzonderheid van den heer H. Dan- lijs Gzn„ zal binnen niet al te langen tijd hier ter plaatse worden overgegaan lot oprichting van een Jongerengroep. De vragen betreffende „gemeente-po- Etiek" leverden veel stof op en werden (oor den voorzitter op duidelijke en af- tende wijze beantwoord. Het was een leerzame avond. Toege legd werd ln het najaar de algemeene po litiek te laten behandelen. Deze toezeg- ging werd zeer op prijs gesteld. Verbreeding „Oude Postbrug" gereed. De verbreeding van de „Oude Postbrug" 1> voltooid en voor het verkeer openge- !tdd. Het is een voor voetgangers en voor het rljverkeer belangrijke verbete- De gehouden bloembollenveiling ten bite van de R.K. Kerk en Armen, heeft li totaal f 1750 opgebracht. -Gevonden: zwarte rozenkrans, een be- kiluigmerk ln etui. een bruin lederen Pxtemonnaie met inhoud, een autosleutel, e een portemonnaie met inhoud. VEUR—LEIDSCHENDAM. - Bij het vastleggen van een schuit aan Leidschekade geraakte V. uit Stomp- hjk met zijn vingers tusschen het staal- rad beklemd, waardoor deze ernstig Jerden verwond. Dr. Van Zeeland heeft •en man verbonden. o VOORSCHOTEN. Autotocht ouden van dagen. Reeds vier jaren achtereen werd, dank b) de spontane medewerking, welke het eomlté tot het organiseeren van auto tochtjes voor ouden van dagen, onder- '®d, in de gelegenheid gesteld onze oudjes een prettigen dag te bereiden. Ook voor dit jaar heeft het comité ■tderom plannen beraamd. Als datum is beginsel vastgesteld Donderdag 28 J™ a.s. met als reisplan, een bezoek aan - KLM.-vliegveld „Schiphol" nabij Am- Blnnenkort zullen door den secr.-pen- jojmeester, den heer P. Kaaijk, nadere Didedeellngen worden gedaan, alsmede En beroep op onze inwoners om ook Eins het comité ln haar streven te wil- ■■i steunen. Mogen ook nu weer velen hun ®®isbaren steun aan het comité verlee- 5®. opdat ook dit jaar, het eerste lus- de plannen ten uitvoer kunnen "Mden gebracht. Ernstig ongeval. Hedenmorgen omstreeks 9 uur ls op Leldscheweg door tot nog toe onbe- •®oe oorzaak waarschijnlijk doordat Jiv kleeren tusschen de spaken bekneld 'ikten mej. G. V., wonende Vrouwen- Is. te Zoeterwoude. leerlinge van een JMevakschool te Den Haag, nabij de Kerk met haar rijwiel gevallen, 'htbij zij verschillende verwondingen het hoofd en een lichte hersenschud- bekwam. Zij is bij de familie De B. inengedragen en door dr. M. v. d. Stoel '«bonden. Later is zij per ziekenauto het St Elisabeth ziekenhuis te Leiden "Oerd. Bij informatie vernamen wij, dat toestand bevredigend ls. ALPHEN. Ernstig ongeval. Op het werk van de Provincie nabij de z.g. Galgmachine, dat wordt uitgevoerd door de aannemers Gebrs. Dljckerboom en Sybrandlj, had een zeer ernstig onge val plaats. De grondwerker J. B. uit Har- kema op Einden had het ongeval onder een geladen kipkar te geraken. Na den man te hebben bevrijd, constateerden de ontboden doktoren v. d. W. uit Aarlander- veen en Quartel uit Ter-Aar een ernstige dijbeen-fractuur, terwijl de man boven dien verschillende Inwendige verwondin gen had bekomen. Na voorloopig te zijn behandeld, werd hij per ziekenauto van de garage Vreeswijk overgebracht naar het Wilhelmina-Gasthuls te Amsterdam. Waardige herdenking 40-jarig huwelijks feest. Het 40-jarlg huwelijksfeest van ds. en mevr. VoorsMiddendorp, resp. directeur en directrice van de Martha-Stichting (in richting voor onverzorgde kinderen i al hier, werd ln deze Inrichting op intieme, doch zeer waardige wijze herdacht. In de morgenuren werd het echtpaar per lan dauer afgehaald van het station en op „Rijnstroom" op grootsche wijze verwel komd door verpleegden en personeel. Na het zingen van een welkomstlied, werden Mevrouw Voors bloemen aangeboden, als mede tal van andere blijken van belang stelling en gelukwenschen. Na een ge meenschappelijke maaltijd ln de opper zaal, werden ln den namiddag de feeste lijkheden voortgezet met talrijke kinder spelen, terwijl het avondfeest bestond uit muziek, zang, gymnastiek en als slot de opvoering van een komische voordrachten bioscoopvoorstelling. Het geheel werd voor den predikant en zijn echtgenoote, zoo mede voor het personeel en de verpleeg den een niet licht te vergeten dag, waar bij opnieuw bleek de groote liefde en aan hankelijkheid, die er Jegens directeur en directrice bestaat. Sluiting cursus der Handelsavondschool. In de Muloschool met den bijbel had de offlcleele sluiting plaats van den cursus 1933/'34 van de Handelsavondschool al hier. Deze sluiting werd verricht in tegen woordigheid van de leeraren en het be stuur. Nadat alle leerlingen hadden plaats genomen werd de opening verricht door den voorzitter den heer W. B. Kroon, die na zijn welkomstwoord, op waardeerende wijze herdacht het verschelden van het bestuurslid wijlen den heer L. Honselaar. Tevens deelde de heer Kroon mede, dat de heer Laros als gedelegeerde van het bestuur van de Middenstandsvereeniging voor deze functie had bedankt, en als zoodanig thans in het bestuur zitting had den genomen de heeren F. de Vries en B. F. G. Spormann, die echter bericht van verhindering hadden gezonden. Spreker bracht voorts dank aan de leeraren, voor hetgeen zij ook in de afgeloopen cursus ln het belang der school hadden verricht. De directeur de heer H. Hoekstra reikte de rapporten uit. Over het geheel bleek directeur en leeraren over gedrag en vor deringen der leerlingen zeer tevreden. De heer Kroon bracht den directeur dank voor zijn uiteenzetting en toelichting der uitgereikte rapporten en feliciteerde de leerlingen. Nog volgde de overhandi ging van verschillende prijzen aan de leerlingen, die de grootste vorderingen hadden gemaakt. Als slot gaf de heer Hoekstra nog een uiteenzetting omtrent de beteekenls van een diploma der verschillende instituten ln het algemeen en in bijzonder van het diploma der handelsavondschool alhier. Spr. gaf uitvoerig aan dat het geenszins de bedoeling was met een ander instituut te concurreefen, maar dat het ideaal dat het bestuur zich had gesteld, moest zijn een waarborg voor de plaatselijke patroons alhier. Na allen nog te hebben opgewekt tot deelneming aan de nieuwe cursussen, was deze sluiting beëindigd. Bevorderd van le naar 2e kl. zijn: C. v. d. Berg, A. den Hertog, Corry Laros, D. C. v. d Wel, C. D. v. d. Wel en J. Servaas (1 leerling voorw.); van 2e naar 3e klas: L. v. d. Hoek (m. prijs), J. F. Leblausch, J. Los, C. v. d. Vejden (m .prijs), A. V. Vliet. Diploma kon worden uitgereikt aan: A. Breedijk, W. J. de Bruin (m. prijs), G. v. Dam. W. Los, M. v. d. Pol. H. Snel, G. Sijpesteijn en B. v. Triest. De cursus B. voor talen en boekhouden duurt nog voort tot 1 Juni. WARMOND. De belastingen. Bij K. B. is goedgekeurd het door den Raad dezer gemeente genomen besluit tot het heffen van 77 opcenten op de hoofd som der gemeentefonds-belasting. Afscheid van mej. Heemskerk. In de pastorie van de R.K. Kerk had een bijeenkomst plaats van de zelatrices van het H. Hart, die ditmaal een bijzon der karakter droeg. De zaal was versierd met bloemen en guirlandes. Het Hoofd der zelatrices mej. P. Heemskerk vierde haar 50ste verjaardag en de zelatrices meenden dezen dag niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan. Een ieder weet, met welk een onverdroten ijver mej. Heemskerk verschillende katholieke functies heeft bekleed. Het was dan ook met welgekozen woorden dat de pastoor zijn gelukwenschen aanbood, haar dank brengende voor alles wat zij voor zijn parochie heeft gedaan. Van de zelatrices had zij 'n mooie tinnen vaas met bloemen in ontvangst te nemen. Mej. Heemskerk bracht allen dank voor deze even onver wachte als spontane huldiging en sprak de hoop uit dat zij nog vele jaren in de ge legenheid gesteld zou worden om haar beste krachten aan de zaak waarvoor zij werkt, te kunnen geven. De collecte voor den gereformeerden zendinsbond heeft dn deze gemeente de som van f.35 opgebracht. ZEVENHOVEN. Bijtijds gered. Het zoontje van den heer Kalshoven ge raakte in de Ringsloot. De koopman B. uit Nleuwveen redde de knaap. RECLAME. 2071 HAVERMOUT BLIJVEN GELDIG Onderlinge wedstrijden E.H.B.O. In de groote zaal van het Nutsgebouw werden onderlinge wedstrijden gehouden, uitgeschreven door de af deeling Alphen a. d. Rijn, van de Ned. Ver. E.H.B.O. Een tweetal ploegen uit Boskoop, 3 uit Zeven hoven en 8 uit Alphen namen eraan deel. Het geheel had een zeer vlot en geani meerd verloop, en het succes ervan mag zeker doen verwachten, dat deze eerste wedstrijden door meerdere gevolg zullen worden. Te ongeveer kwart over elf be sloot, bij ontstentenis van den voorzitter, de medisch leider der afd. Alphen, dr. L. W. Hildernisse, deze bijeenkomst met het uitreiken der prijzen. De uitslag der wed strijden was als volgt: le prijs gouden medaille, aangeboden door den Voorz. Alphen: groep A, Alphen a. d. Rijn, leider de heer D. v. d. Linden H.F.zn. 2e prijs zilveren medaille, aangeb. door dr. L. W Hildernisse: groep F, Alphen a. d. Rijn, leider de heer G. Vreeswijk. 3e prijs gouden medaille, aangeb. door de afd. Alphen: groep B, Zevenhoven, lei der de heer G. Spijker. 4e prijs zilveren medaille, aangeb door de afd. Alphen: groep D, dames Alphen, leidster mej. H. E. Hack. 5e prijs bronzen medaille, aangeb. door mevr. de wed. Tuijn, Juwellerster: groep A, dames Zevenhoven, leidster mej. G. Fre- deriks. 6e prijs bronzen medaille, aangeb. door afd Alphen: groep dames Boskoop. Nadat nog enkele woorden van dank ge wisseld waren aan de leden der jury en organisatoren, gingen allen, een leerzame ervaring rijker, naar huis toe. De jury bestond uit dr. Lucardie te Zevenhoven en dr. Hildernisse, alhier. Beenbreuk bekomen. Langs de Steekterweg werd de pl.m. 5-jarige M. die plots uit een poort komen de den weg overstak, overreden door een vrachtauto van G. Het kind dat een been brak, werd na heelkundige behandeling door dr. Sch. overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. BODEGRAVEN. Ernstige aanrijding. In de Noodstraat reed een jongen te fiets tégen een auto op. De auto reed langzaam, maar de jongen was blijkbaar ln gedach ten verdiept of kreeg een lichte duizeling. Hij reed tenminste pardoes tegen den wa gen op en viel daarbij door een ruit heen. Zwaar gewond en hevig bloedend aan hoofd en hals werd hij binnengebracht bij een der omwonerujen, waar door dr. v. Beek de wonden verbonden werden. De politie stelde een onderzoek in. De heer J. C. de Vet, eerste voorzitter van de jubheerende Middenstandsvereeni ging ls benoemd tot eere-voorzitter. Onze plaatsgenoot, de heer J. J. Poot, theologisch student aan de Rijks universiteit te Utrecht, slaagde aldaar voor het Kerkelijk Voorbereidend examen. De Schietvereen. „Willem Teil", be haalde in de nationale schietwedstrijd te Ede met 225 punten den eersten prijs in de korpswedstrijd. Een zilveren beker wordt weer aan de verzameling prijzen toegevoegd. De heeren J. J. Hoogendoom, H. Göbel en A. Veelenturf behaalden bovendien persoonlijke prijzen. Gevonden 1 rijwielvlagje, 1 kinder- portemonnale met inhoud. BOSKOOP. Bevestiging en Intrede. A.s. Zondagnam. te 3 uur zal in de Ned. Herv. Kerk de bevestiging en intrede plaats hebben van mej. C. P. Thomsen. predikante voor Gouda en Boskoop voor Vrljz. Hervormden aldaar. Als bevestiger zal optreden ds. C. Met van Zwammerdam. De ziekte van pastoor Daalmans. Omtrent de ziekte van pastoor Daal mans vernemen wij nader, dat de toestand van den patiënt eenigszins verbeterd is. Gezien echter zijn hoogen leeftijd wekt de toestand toch bezorgdheid. HAZERSWOUDE. Onze dorpgenoot de heer J. W. Fase heeft voor het Class. Bestuur der Ned. Herv. Kerk te Leiden met gunstig gevolg examen afgelegd voor godsdienstonder wijzer. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan als werkloos inge schreven 193 personen, waarvan 38 steun trekkend. KOUDEKERK. In de ingelanden-vergadering van dén Lagewaardschen en Brulmaadschen polder werd tot voorzitter gekozen de heer J. K. Kwakernaak.. Zulks ln de plaats van dén heer A. Verburg. NIEUWKOOP. Verbetering Meije-pad. Het mooi gelegen Meije-pad ls van ge meentewege weder opnieuw verzorgd en verbeterd, zoodat heter weder mooi bijligt. Daarna heeft ook het overpad bij Valkenet een beurt gekregen, dat ook zeer ver beterd is en er nu eveneens prachtig uitziet. WADDINXVEEN. De toestand van Burgemeester Troost. Naar wij vernuemen is burgemeester Troost herstellende; het zal echter nog wel eenigen tijd duren, eer hij zijn bezigheden kan hervatten, want het herstel gaat zeer langzaam. ZOETERWOUDE DEKEN J. C. F. JANSEN t HOOGGEACHT GEESTELIJK LEIDER HEENGEGAAN. Deken Jansen alhier ls gistermid dag in de dr. Noletstichtlng te Schie dam overleden. Dit overlijden, alhoewel reeds lang verwacht, kwam toch nog vrij plotseling. Deken Jansen, die den ouder dom van 66 Jaren bereikte, werd ln 1920 benoemd tot pastoor der Parochie St. Joannes Onthoofding, in de Zuidbuurt alhier en tevens tot deken van het Dekenaat Zoeterwoude. Geboren te Schie dam in 1867 werd de overledene te War mond tot priester gewijd in 1892; hij was daarna ln verschillende plaatsen kape laan en vervolgens pastoor te Zuid-Zijpe, te 's-Gravenhage (H. Hart) en laatstelijk te dezer plaatse. Onder zeer groote belang stelling mocht deze eenvoudige en ijve rige zielenherder ln 1932 zijn 40-jarig priesterfeest en het vorig jaar zijn 12'/:- Jarflg Jubileum als Deken van Zoeterwou de vieren. Onder zijn bestuur kwa men hier verschillende zaken tot stand waarvan wij als de voornaamste noemen: den bouw eener nieuwe R.-K. Jongens school Schenkelweg; verbouw R.-K. Meis jesschool Zuidbuurt; bouw van een Pa tronaatsgebouw; inrichting van een ver gaderlokaal voor de St. Josephgezellen en het Graalgebouw. Ook werden verschil lende nuttige vereenigingen opgericht; o.a. het R.-K. Ziekenhuisfonds; de R.-K. Ver. het Wit Gele Kruis; de St. Jansfan fare; de R.-K. Vrouwenbond enzals mede de godsdienstige vereenlging der Derde Orde. De laatste jaren was deken Jansen reeds ziekelijk: hij werd het vo rig jaar voor gerulmen tijd opgenomen in de dr. Noletstichting te Schiedam en kwam toen weer naar hier terug, echter slechts voor korten tijd Want on geveer 3 maanden geleden werd de over ledene andermaal ter verpleging in ge noemde inrichting opgenomen. Naar wij vernemen zal de overledene begraven worden in de Zuidbuurt onder deze ge meente. IJMUIDEN, 1 Juni. Tarbot per KG. f. 1.100.80; Griet per kist van 50 KG. f. 32—14; Tongen per KG. f 0.850.15; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.21—3 60; Schar per kist van 50 KG. f. 7.50—3 70; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 50; Gullen per kist van 50 KG. f. 13—10. Aangekomen 1 stoomtrawler: IJM. 72 met f. 1508. En in 3 loggers: SCH. 402 met f. 926; KW. 67 met f.687; KW. 65 met f. 653; 1 kotter E. 436 met f. 438. OVERTREDING VLEESCHKEURINGSWET. De vleeschkeuringsaffaire in de Meije onder de gemeente Nieuwkoop tegen den veehouder S., welke reeds zooveel stof heeft opgejaagd, diende gisteren in beroep voor de Arrondissements-Rechtbank te Utrecht. Verdachte bleef ook nu ontken nen, doch hoorde een boete tegen zich eischen van f. 125.— gelijk aan het von nis van het Kantongerecht. VERDUISTERING DOOR GEMEENTE SECRETARIS. De secretaris van de gemeente Empel had zich voor de rechtbank te Den Bosch te verantwoorden terzake van het feit, dat hij in Juni 1933 als penningmeester van het waterschap Empel en Meerwijk zich verschillende effecten heeft toegeëigend, welke het waterschap toebehoorden, en die hij als penningmeester onder zich had. Verdachte legde eeen volledige bekentenis af. Teneinde een kastekort te dekken, had hij vier effecten voor een, bedrag van f. 4000 verkocht, zonder dat het bestuur ervan wist. Wegens verduistering eischte de officier van justitie een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. HAAGSCHE RECHTBANK. In een zaak tegen den niet verschenen autobestuurder P. Z„ die ter zake van overtreding der Motor- en rljwielwet is veroordeeld tot f 100 subs. 40 dagen, ver klaarde. de getuige de heer Scholten, dat hij op een Zondagmiddag in October J.l. op den Leidscheweg onder Wassenaar, een motorrijwiel bereed waarop zijn echtge noote als duopasagier gezeten was. Getuige die uit de richting Leiden kwam, wilde den rijweg oversteken om zich naar een café te begeven, waartoe hij zoowel als zijn vrouw den arm uitstaken. Daar er op dat oogenbllk uit tegenovergestelde richting eenige auto's naderden, liet getuige er drie passeeren, doch hij meende nog juist voor den volgenden auto, bestuurd door Z. te VISSCHERIJ-BESCHOUWINGEN. DE HARINGVISSCHERIJ. Maandag waren verschillende plaatse lijke schepen te Vlaardingen aan de markt, hetzij als jager, hetzij als eigen vanger. De resultaten waren over het algemeen onbevredigend. Gelukkig was de qualiteit van de haring aanmerkelijk verbeterd, dit zal de vraag naar de Nieuwe Haring zeer zeker ten goede komen. Dit kwam wel zeer duidelijk tot uitdrukking, later in de week, toen er door gebrek aan aanvoer van alle kanten om nieuwe haring ge vraagd werd. Het blijkt, dat de meeste schepen deze week uit zullen visschen om dan Zater dag naar huis te komen, ze kunnen dan Dinsdag 5 Juni a.s. weer uitvaren met 60 inplaats van 40 netten aan boord. Tevens mag op dien datum wederom 1/4 gedeelte van de vloot uitvaren, zoodat dan de helft van de schepen mag visschen. Gezien de resultaten in de maand Mei behaald staat h*t echter nog te bezien of wel het volle toegestane quantum zal uitvaren; van Katwijk zal dit zeer zeker niet liet geval zijn, daar het met de treilvlsscherlj geluk kig Iets beter blijft gaan. Voor het eerste zijn dit Jaar twee sche pen van de plaatselijke vloot met een radiotelefonie-installatie uitgerust. Deze toestellen schijnen zeer goed te voldoen. De mogelijkheid bestaat nu voor de ree- derij op bepaalde uren van den dag direct met de schepen op zee te spreken Naar wij vernomen hebben, was de verbinding tot op 58 graden N.B., waar de schepen vischten. nog zeer duidelijk te verstaan. Het is vooral van groot belang voor de schepen onderling, deze kunnen nu, al be vinden zij zich op grooten afstand van elkaar, direct contact met elkaar onder houden. Op elk oogenblik van den dag kunnen zij elkaar aanroepen en elkaar de vangsten en andere bijzonderheden mede- deelen. O.i. zal deze nieuwe uitvinding op radiogebied de vlsscherij van groot nut kunnen zijn, hoewel de uitgaven aan het huren van dergelijke installaties verbon den niet gering blijken te zijn. De eerste twee toestellen werden geplaatst op de K.W. 176 en de K.W. 97 van de Reederij N. Parlevliet, en naar wij vernemen zullen de volgende week de K W. 151 van dezelfde Reederij en de K.W. 43 van de Vij. Mij. „Rijnstroom" eveneens van telefonie-in- stallaties voorzien worden. DE TREILVISSCHERIJ. Zooals wij bij het bovenstaande reeds terloops opmerkten, blijft het met de treil- visscherij wat beter gaan dan voor de Pinksterdagen. Zoowel de motorloggers als de stoomtrellers konden tamelijk goede resultaten boeken. Vooral de groote z.g. Noordbooten besomden goed; één van hen de treiler Amsterdam van de VEM, maakte aan een zeer mooie lading visch niet min der dan f. 6.200.een resultaat, dat we de laatst? jaren niet meer gewend zijn- Van de loggers waren er verschillende, die f. 600.— tot f. 700.— ln een week be somden en een enkele kon het zelf tot f. 1000.halen. De tongprijzen Hepen Iets omlaag, doch daar de vangsten zeer goed bleven, liepen de besommingen niet te veel terug. kunnen wegkomen. De chauffeur reed evenwel met dezelfde vaart, volgens get. 50 a 60 km. door, met het gevolg dat get. werd omvergereden, waarbij het motorrijwiel ernstig beschadigd werd. Eenige ooggetuigen verklaarden gezien te hebben, dat de heer S. tijdig een teeken van links uitwijken heeft gegeven. Het O.M. waargenomen door mr. Rouf- faer. eischte bevestiging van het vonnis. Uitspraak 12 dezer. 6. „Hoor, er wordt weer op de deur geklopt", zei plots de toove- naar; „als ik mij niet vergis dan ls vriend Sim, de poolvos, daar". En werkelijk kwam daar heel kwiek en vlug een vos naar binnen, die door Alasius heel hart'lijk werd begroet; en Thijs begreep, zonder lang zich te bezinnen, dat dit een vos zóó slim was, als men zelden een ontmoet. „Ik heb Thijs", zoo sprak Alasius, nadat hij Sim aan Thijs had voorgesteld, „juist een en ander van de booze Krak verteld". „Aha", riep Sim, „als Thijsje daar belang in stelt, is hij iemand zooals ik zocht om mee te nemen op mijn avonturen-rijke tocht". Thijs vroeg zich af, wat Sims gezegde wel beteek'nen mocht. 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7