IN BADPAKKEN LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 1 Juni 1934 BUITENLAND. fflooiótuöt cUka NIVEA KERK- EN SCH00LNIEUWS. Wollen Badpakken j 25 rillSCri EN HELDER'T LINNENGOED ALS RADION DE WASChMAAR DOET Burgerlijke Stand v. Leiden RADIO-PROGRAMMA. RECLAME. 2068 DE ALGEMEENE TOESTAND. Uit Genève. Te Genève is gisteren druk geconfereerd Barthou had een onderhoud met Hender son, terwijl Benesj een bezoek aflegde bij sir John Slmon. Het meest de aandacht trok echter een nieuwe bijeenkomst van de delegaties van Denemarken, Nederland, Noorwegen. Spanje, Zweden en Zwitser land Hierbij is men overeengekomen, dat de minister van buitenlandsche zaken van Zweden, Sandler, heden uit naam van de zes landen het woord zal voeren en erop zal aandringen, dat de conferentie toch nog een laatste poging, om tot een accoord te komen, zal ondernemen. Sandler zal uit naam van de zes ex-on- zijdlge staten van Europa aanbevelen, dat het bureau een herziening van het ont- werp-conventie van MacDonald in over weging zal nemen en daarbij vooral zijn aandacht zal schenken aan de compromis voorstellen van het bekende Zweedsch me morandum van half April, dat indertijd ook door Denemarken, Noorwegen, Noor wegen, Spanje en Zwitserland mede onder teekend werd. Dit memorandum gaf de volgende pun ten in overweging: I. Uitstel van alles, wat op de vlootbe- j perking betrekking heeft, tot de vlootcon- ferentie van 1935. n. Althans eenlge bewapeningsvermin dering, of kwalitatieve ontwapening met betrekking tot de landmacht en de lucht macht, zooal niet onmlddelijk, dan toch binnen den geldigheidsduur te sluiten conventie- in. Berusting in een binnen bepaalde gTenzen beperkt blijvende bewapening van Duitschland. IV. Versterking der veiligheidswaar borgen boven het Ih het Britsche memo randum van 30 Januari voorgestelde, waar bij vooral aan de nalevingswaarborgen der conventie aandacht zal moeten geschonken worden. Vermoedelijk zal de algemeene com missie, na het aanhooren van de redevoe ring van Sandler, zich tot Dinsdag ver dagen, opdat de delegaties kunnen over wegen, of zijn bereid zijn, aan deze, door de kleine staten voorgestelde reddingspo ging, hun medewerking te verleenen. Uit de pers nog eenige Itallaansche uit leggingen: De „Stampa" schrijft, dat door deze rede de atmosfeer is verhelderd, want niemand zal zich thans nog illusies maken over het verdere lot der ontwapeningsconferentie. Slechts één weg blijft over: n.l. een over eenkomst tus3chen de groote mogendheden in den zin van het voorstel van Mussolini. De „Popoio d'Italia" schrijft boven zijn berichten uit Genève: „Aan het sterfbed der ontwapeningsconferentie. Er is nog kans voor de Itallaansche voorstellen, waartoe Barthou schijnt te naderen." Ook „Corriere della Sera" ziet in het plan van Museolini de eenige mogelijkheid Gisteravond zeer laat hebben de onder handelingen tusschen de vertegenwoordi gers van Duitschland, Italië en Frankrijk tot overeenstemming geleid omtrent de fonnuleering van de voorstellen inzake de volksstemming in het Saargebied. die den regeeringen van Frankrijk en Duitschland zullen worden voorgelegd. Men verwacht hedenmiddag een beslissing. De Volkenbondsraad heeft het geschil over den Gran Chaco behandeld- Zoowel Bolivia als Paraguay verwierpen het Vol kenbondsplan. Bolivia stelde ten slotte voor over te gaan tot de toepassing van artikel 15 van het Volkenbondsverdrag. Dit komt hierop neer, dat de raad, evenals In het schil tusschen China en Japan, een be paalde oplossing zal moeten aanbevelen, waarna het verboden zou zijn, oorlog te voeren tegen het land. dat deze aanbe veling aanvaardt, mits alle raadsleden, de strijdende partijen uitgezonderd, het met de aanbeveling eens zijn. FRANKRIJK. De behandeling der kiesrecht-wijziging Voor de tweede maal sedert de Fransche Kamer weer bijeen is hebben de socialisten een krachtige poging gedaan voor de on middellijke behandeling van de voorge stelde kiesrecht-wijziging. Het socialisti sche Kamerlid Frossgrd had een door vijftig afgevaardigden onderteekende resolutie ingediend, waarin geëischt werd, dat de kiesrechtcommissie van de Kamer opdracht zou krijgen, onmiddellijk een wetsontwerp tot Invoering van de even redige vertegenwoordiging uit te werken. Er heerschte ln de Kamer, die bijna ge- heei bezet was, een merkwaardige, ner veuze stemming. Voorts deed zich het merkwaardige geval voor, dat de rechtsche groepen, zij het ook uit geheel andere overwegingen, het standpunt der socia listen deelden, terwijl dat bestreden werd door de radicaal-socialisten, gesteund door de linksche groepen der midden-partijen. Frossard verdedigde zijn voorstel met de verklaring, dat deze Kamer eigenlijk reeds stervende was en dat haar ontbinding onvermijdelijk was, zoodat de behandeling van de kiesrechtwijziging, wilde deze Kamer zich nog daarover uitspreken, niet langer uitgesteld mocht worden. Minister-president Doumergue verklaar de, dat men door deze zaak thans te be handelen, slechts verwarring, moeilijk heden en gevaren zou scheppen. Reynaud zette het standpunt der rechtsche groepen uiteen, waarna de afgevaardigde Baréty namens de kiesrechtcommissie het voor- stel-Frossard bestreed. Het socialistische voorstel werd tenslotte met 288 stemmen der radicaal-socialisten en de midden-groepen tegen 277 stemmen van socialisten, communisten en de rechtsche groepen verworpen. DUITSCHLAND. Engelsch correspondent uitgewezen Een koloniaal congTes. De Berlijnsche vertegenwoordiger van 'de „Daily Express", Pembroke Stephens, Is thans uit Duitschland uitgewezen, „wijl hij voortdurend op lichtzinnige wijze de meest onjuiste berichten over de Dult- sche toestanden lanceerde en daardoor van het hem verleende gastrecht ern stig misbruik maakte. Een dergelijke manier van uitoefening van het journalisten-beroep is weinig ge schikt, om de zoo noodzakelijke toena dering der volkeren te bevorderen, zij Is veeleer geëigend, de openbare meening te vergiftigen en de goede betrekkingen tusschen Duitschland en andere landen te verstoren." Zooals men weet, was het Stephens, die onthullingen deed over de Duitsche bewapening in de lucht, gearresteerd werd, doch later losgelaten. De campagne voor" het terugkrijgen der koloniën, welke de nationaal socialistische autoriteiten krachtig voeren, zal een nieuwe aansporing krijgen door een Kolo niaal congres dat van 14 tot 17 Juni a.s. te Kiel Zal worden gehouden. Het congres zal de vooruitgang van de koloniale beweging in Duitschland be spreken en dank brengen aan alle kolo niale pioniers en wijzen op het nauwe verband tusschen de Duitsche vloot en de Koloniën. ITALIË. Twee kanunniken veroordeeld. De belde te Triest wegens antl-Italiaan- sche propaganda gearresteerde kanun niken zijn veroordeeld tot 5 jaar opslui ting. o ROEMENIE. Minister van oorlog afgetreden. De minister van oorlog generaal Ulca heeft zijn ontslag verzocht, dat hem ver leend werd. Nadat een poging om maar schalk Presan er toe te bewegen de por tefeuille van oorlog te aanvaarden, had gefaald, heeft minister-president Tata- rescu besloten, zelf de waarneming van het ministerie van oorlog ad Interim op zich te nemen. Tatarescu is voornemens een reorga nisatieplan voor het leger op te stellen, waarmee hij de Instemming van alle par tijleiders hoopt te verwerven, zoodat het plan het karakter krijgt van boven de partijen te staan en de uitvoering ervan ook door eventueele volgende regeeringen zal zijn gewaarborgd. Voorts zou Tatarescu voornemens zijn, vijf onder-staatssecretariaten op te heffen LITHAUEN. Voorstel tot samenwerking tusschen de Baltische landen. De Llthausche gezant heeft aan den Letlandschen minister van buitenlandsche zaken. Ulmanis, een nieuw memorandum overhandigd, waarin onderhandelingen worden voorgesteld tusschen Lithauen, Letland en Estland. In het memorandum wordt verklaard, dat de Llthausche regeering bereid is, ln directe onderhandelingen te treden met Letland en Estland, teneinde een samen werking tusschen de drie landen tot stand te brengen In verband hiermede wordt de Let- landsche regeering uitgenoodigd, een de legatie naar Kowno te zenden. Een gelijkluidende mededeeling is ook haar Tallinn gezonden. TURKIJE. De begrooting. De Turksche begrooting voor het finan- cieele jaar is vastgesteld op 190 millioen Turksche ponden. Verhooging van de directe en indirecte belastingen is noodzakelijk geworden, in verband met het besluit van de regeering om meer uit te geven voor de nationale verdediging. Bovendien zullen talrijke bezuinigingen worden ingevoerd en er is een speciale commissie uit het parlement benoemd, welke de begrooting der verschillende ministeries aan een onderzoek zal onder werpen. De minister van financiën heeft ver klaard. dat de begrooting ln evenwicht zal worden gebracht en dat geen gebruik zal worden gemaakt van particulier kapitaal. JAPAN. Kruiser te water gelaten. De nieuwe kruiser „Mikoema" is te water gelaten. De oorlogsbodem heeft een waterver plaatsing van 8500 ton en ontwikkelt een snelheid van 33 knoopen, terwijl de be wapening bestaat uit 15 stukken geschut van zes inches. RECLAME. 2127 de grootst denk bare sorteering! PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG S JUNI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halltien, ds. Schoneveld van Alphennam. 6 uur, lee«- dlenst. Geref. Gem.: Voorm. halltien en nam. 2 en 6 uur, de heer Ligtenberg van Rotter dam. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Krulshoop. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. fl uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, da. Haumerse. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Vooraf. 10 en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen, Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdienst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, da. Waardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, da. Kalkman van Katwijk-aan-Zee. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur, ds. Meijering. R.K. Kerk: Voorm. half acht (vroegmis) i pater Franciscaan; voorm. halftlen (Hoog mis), pastoor Buys. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LELMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, da. Jon gens. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, ds. Aalders. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Bed. HA.) en nam. 4 uur (Bed. HA. en Dankz.), dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponsteln. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, leesdienst. Remonstr,. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. Nienhuis. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf (Bed. H.D.i en nam. 7 uur, ds. Bouman. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, leesdienst; nam. 4 uur. ds Aalders van Leimuiden. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 4 uur, de heer Aangeenbrug. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) de heer de Jong van Katwijk. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, prof. van Nes; nam. 5 uur, ds. Hennemann. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm, halfelf en nam. 7 uur, ds. van der Bos, Remonstr. Kerk: Voorm. halfelf, ds. de Langen van Aalsmeer. RUNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Hoeufft van Velsen van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, leesdienst. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, de heer Schouwink van Naaldwijk. Pinkstergemeente (Bruine Paard): He den nam. 8 uur, de heer P. van der Woude. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEURLEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. S uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. Dijken van Gouda; nam. half zeven, ds. Glnkel van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 6 uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds, Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Bel; nam. 6 uur, ds. de Wit van Lelden. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10 uur, dr. Honders; nam. halfzes, ds. ten Kate. Klevietkerk: Voorm. 10.06 uur, ds. ten Kate. RECLAME- 2061 WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. Jellema. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. Nauta. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijk- NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Willlge-Langerak en te Sprang W. Bonsema, cand. te Hoogkerk. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Rotterdam-Zuid (voor den arbeid onder de Chineezen) A. F. J. Pieron, cand. te Heemstede. EVANG. LUTH. KERK. De algemeene synode. In de te Amsterdam gehouden slotzitting van de algemeene synode de Ev. Luth. Kerk kwam allereerst aan de orde een voorstel van den breeden kerkeraad van Hilversum in betrekking tot de groepsin deling. Dr. P. Stegenga. Azn. van Amster dam trad als rapporteur op namens de commissie ad hoe. De bedoeling van het voorstel ls om de groepslndeeling meer te doen beantwoorden aan de door de om standigheden gewijzigde toestanden. Ge dacht wordt daarbij aan de plaatsen die sterk forensenplaatsen zijn geworden, aan het nieuwe gebied door de afsluitdijk ver kregen etc. De commissie, erkennend dat de huidige groepsindeellng niet geheel juist meer kan worden genoemd, meende toch het voorstel te moeten ontraden, v.n. op grond van het afwijzend advies van den Haagschen kerkeraad. Den Haag en Rot terdam zouden door de voorgestelde wijzi ging hun aantal afgevaardigden niet van 3 op 2. maar practlsch van 3 op 0 zien gebracht. Dit acht de commissie n:et ge- wenscht én om de historische beteekenis van deze gemeenten én om de plaats die zij nu in den Luth. kring Innemen. De commissie wil de groepsindeeling gaarne in de aandacht der synode blijven aanbe velen. De synode deelde deze zienswijze, mede opdat zij van oordeel is dat het voorstel-Hilversum niet voldoet aan de elschen van juistheid en nauwkeurigheid. Zij besloot dan ook, mede in het licht van de cijfers van de Jongste volkstelling, een studiecommissie terzake te benoemen en verwierp het voorstel-Hilversum met al gemeene stemmen. Ds. W K. Hoevers rapporteerde vervol gens over het voorstel Meiling Amshof- Pont tot instelling van een commiss e tot bezetting der predikantsplaatsen. De voor stellers willen de benoeming der predikan ten voor een bepaalden tijd zien vervangen door een regeling die meer circulatie der ambtsdragers mogelijk maakt. De commis sie oordeelt dat een ln behandeling nemen van deze materie grondige studie en voor bereiding vraagt, waarom de voorstellers werden uitgenoodigd zich op deze aange legenheid nog eens ernstig te willen bezin nen en tz.t met de resultaten daarvan tot de synode te willen komen. De synode besloot een voorstel van Prof. Pont Inzake de ambtsgewaden van de pre dikanten ln de aandacht der kerkelijke hoogleeraren aan te bevelen Een adres van een aantal lidmaten van de Amsterdamsche gemeente inzake het beroepdngswerk werd voor kennisgeving aangenomen Naar aanleiding van een ingekomen motie van de vereenlglng van Luth. pre dikanten waarin bezorgdheid wordt uitge sproken over den toestand van de Luth. kerk in Duitschland en gevraagd om in dien de synode deze bezorgdheid deelt, die ter kennis te willen brengen van het be stuur der Luth kerk in Duitschland. sprak de synode uit, die bezorgdheid wel te dee - len maar het om tactische redenen niet gewenscht te achten dit tegen het bestuur van de Duitsche zusterkerk uit te spreken. De president dankte de leden en prae- adviseurs voor de aangename en vrucht bare samenwerking en sloot vervolgens de 122e vergadering van de Synode. GEBOREN: Arle, z. van C. v. Rhijn en J. Fleur Maria Elisabeth Johanna, d. van J. Verllnd en P. Crlspljn Gerardus Catharinus. z. van F. A. v. d. Kamp en C. O. Leenaarts Pleter, z. van J. de Koning en C. v. Weerlee Isaac, z. van P. Smit en A. v. Wijk Apolonia, d. van P. Smit en A. v. Wijk Hendrlka, d. van H. v. Heusden en S. Dubbelaar. VOOR ZATERDAG 2 JUNI. Hilversum, 301 M. VARA-Utlzencunz I 10 00: VPRO 8.00: Granifoonpl -I 9.00: Klein VARA-Ensemble O. 1. v. F Ba-I kels 10.00: Morgenwijding 10.15: VoorI arb. ln de Contlnubedr.Klein VARA-1 Ensemble o. 1. v. F. Bakels, R. Numan (de-1 clamalie), mevr- F. WlbautBastcrt (toe- T spraak) 12.00De Notenkrakers o. 1. y. I D. Wins 1.00: G. Houtzager: De Nell Trekkersbond 1.10: Vervolg concert -I 1.30—2.00: Gramofoonpi. —2.15: Orgelspel I J. Jong 3 00: mr. H. B. J. Waslander: August Bebel 3.20: Gramofoonpi. 3.301 Jeugdconcert door het VARA-orkest 0. LI v. P. Tlggers 4.00: D. van Staveren: Het I kind en de film 4.20: Vervolg concert I 5.00: dr. M. Euwe: Geestelijke sport 515: Gramofoonpi. 0.00: De Wielewaal I o. 1. v. P. Tlggers 6.30: Literaire causerie! A. M. de Jong 6.50: Gramofoonpi. 7.00: A. B. Kleerekoper: Het jeugdparool| van dezen tijd 7.20: Bont Jeugd-Pro-1 gramma 8.00: Herh- S.O.S.-ber., Vaal Dlas en VARA-Varia Hierna Concert-1 1 Inleiding 8.15: Stadionconcert m. m. v, het Concertgebouw-orkest, Residentie- orkest. Toonkunstkoor A'dam, Kon, Ora- I i torlumvereen., Kon. Chr. Oratoriumvereen, I R.K. Oratorium-Vereen., J. Vincent (so-1 praan), S Luger (alt), L. v. Tulder ibart-1 ton), T. Denijs (bas-bariton) 10.30: Vaa Dias 10.3512.00: Vervolg bont Jeugd programma. Huizen, 1875 M. KRO-ultzending I 4.30—5.30: HIRO 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoonpi. 11.3012.00: Godsd half uur 12.15: Sextet-concert 1.30: Cau serie 2.00: Kinderuur 3.00: Herden kingsuitzending 4.305.30: HIRO 5.30: Orkestconcert 6.20: Causerie - 6.45: Vervolg concert 7.15: Causerie- 7.35: Vervolg, concert 8 15: Gramofoonpi 8 30: Vaz Dlas 8.35: Schlagermuzitt 9.00: Hoorspel 9.30: Vervolg concert 10.00: Declamatie 10.15: Voordraciit 10.30: Vaz Dias 10.35: Vervolg concert 11.00—12.00: Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.351050: Mor genwijding 12.20: Northern Studio-or kest o. 1. v. Bridge m. m. v. L. Carmlchael (sopraan) 1.20: Commodore Grand- orkest 0.1. v. Muscant 2-20: Gramofoon- platen 2.50: Het Belfatser Omroeporkest 0. 1. v. Godfrey Brown, m. m. v. M. Turtle (sopraan) en T. Bonifacio (harp) 3.50: Schotsch Studio-orkest 0. 1- v. Daines m. m. v. A. Hogg (bariton) 6.05: Orgelspel H. Ramsay 5.35: Kinderuur 6.20: Be richten 6.50: Sportpraatje 705: Welsch Intermezzo 7.25 en 7.50: Lezin gen 8.20: Variété-programma 0.20i Berichten- Causerie 9.55: Concert W. Small (viool) en K. Kelsey (bariton) 10.50: Voordracht 10.55—12.20: BBC- Dansorkest o. 1. v. Henry Hall. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. - 7.20 en 8.20: Gramofoonpi. 12.20: Goldy-orkest 8.20: Radlo-tooneel 10-50: Dans muziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Or kestconcert 0. 1. v. Andersen 3.50: Om roeporkest o. 1. v. Gröndahl 8.208.55: Omroeporkest o- 1. v. Mahler 9.20: L. Prell's orkest 10.00: dito 10.35: Mo derne muziek 10.50 en 11.55—12.50; Dansmuziek o. 1. v. L. Prell. Langenberg, 456 M 6.25: Gramofoon- platen 7.25: Blaasconcert 0. 1. v Botel 11.50: Gramofoonpi. 12.20: Orkest- concert o. 1. v. W. Brückner 1.20: Popu lair concert 3.05: Gramofoonpi. 4.20: Koorconcert m. m. v solisten en orgel 0. 1. V Fegel en Schell 7.20: Populaire volksmuziek 8.35: Wagnerconcert 0. 1. v. Artz 11.20: Dansmuziek 0.1. v. Eysoldt en Cabaret-Programma. Rome, 421 M. 8.30: Gramofoonpi. - 9.05: „Turandot", opera van Puccini- Lei" ding: A. Votto. Koordirigent: Casolari. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Salon-orkest O. 1. v. Walpot 1.30, 5.20 en 6.20: Gramofoonpi. 635: Trioconcert 8.20: Symphonleconcert 0. 1. v. Meule- mans 10.30—12.20: Dansmuziek 484 M.: 12.20: Gramofoonpi. 1.30: Salon orkest 0. 1- v. Walpot 5.20: dito 6.35: Gramofoonpi. 8.20: Omroeporkest 0. 1. v. André 9.20: Gramofoonmuziek 9.35 Omroeporkest o. 1. v. André 10.3012.20. Dansmuziek. Deutschlandsender, 1671 M. 8'J' „Verliebt-verlobt-verhelratet", gevarieerde gramofoonmuziek 10.20: Berichten v. a. Kunst-Turn-Kamploenschappen te Boeda pest 10.40 en 11.05: Berichten 1120- 12.50: Dansmuziek door het Emdé-orkesr. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF eN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. ONDERTROUWD. G. Hlllenaar jm. 33 j. en A. E. v. Leeu wen Jd. 28 J, J. M. J. Scheerder jm. 28 J. en J. M. F. Stumpel pd. 24 j. OVERLEDEN. 1. en J. M. F. Stumpel jd. 21 j. Voor Zaterdag 2 Juni. lste Programma: Hilversum van 6-24 U. 2de Programma: Hulzen van 8—24 uur- 3de Programma: 11.5012.20: Hamburg 12.2015.50: Keulen 15.50-"™- Kalundborg 18.00—23.00: Brussel, Fr. 23.00af loop Keulen. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Ra 12.20—17.35: Daventry 17.35-1»-™; Een der Eng. „National" zenders li- afloop: Londen Reg. De uitzending der R.O.V. n voor net locale Leldsche programma- de plaata hiervan omvat proirraDin' der R.O.V. den geheelen dag Daven Wijziging voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14