HOWG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 30 Mei 1934 SPORT. UIT 0E OMSTREKEN. AGENDA. VOETBAL. DE LES VAN MILAAN. (Van onzen medewerker). Het is dus alles voorbij. Straks pakt Neerland's voetbal-elftal, waarop geheel een volk zijn hoog-gespan nen verwachtingen had gebouwd, de kof fers en in alle stilte zullen zij morgen het vaderland binnenkomen. Geen hosanna's, geen speeches, geen bloemen. Zij verzoe ken van rouwbeklag verschoond te blijven. Dit is een harde en een duidelijke les ge weest. Wij hebben nimmer behoord tot diegenen, die na drie inderdaad zeer knet terende overwinningen (BelgiëIerland België) meenden, dat ons team zoo'n beetje onverslaanbaar was. evenmin ston den we aan de zijde van hen, die na de nederlaag tegen Frankrijk veronderstelden, dat de glorie ineens was vervaagd. De waarheid lag in het midden. Het Nederlandsch elftal van heden ten dage is een goed elftal, een beter elftal dan we sinds jaren hebben gehad. Maar, dat laatste zegt nu waarlijk niet zooveel. Immers wij waren een tijdlang in het bui tenland heelemaal niet in tel. omdat we overal nederlagen te slikken kregen. Daarin kwam een zeer gunstige kentering met een geweldige climax in de maanden MaartApril. En de reactie op die climax is niet uitgebleven. Want een absoluut vast-staand feit is het, dat èn tegen Frankrijk én tegen Zwit serland ons elftal niet die kracht ontwik kelde van vorige wedstrijden. We zagen te veel de neergaande lijn, zoowel bij het ge- heele elftal, als bij enkele spelers indivi dueel. Zooals Holland in Milaan speelde kwam het een overwinning in geenen deele toe en al was het veld in ons nadeel, zulks moge men nimmer als geldig excuus aanvaarden al vindt het aanbeveling om, Wetende wat ons te wachten staat, een vol gende maal ook in Holland op een hobbel- veld te oefenen. Neen, wij hebben reeds volmondig toegegeven, dat Zwitserland beter voetbal speelde en de Italiaansche pers was het daarmee eens. Zoo is dus thans den volke duidelijk ge maakt. dat we mee kunnen doen met de rest. maar dat men heusch geen reis naar Milaan behoeft te maken in de heilige overtuiging, dat wij wel zouden zegepralen En derhalve is de nederlaag misschien wel de bitterste ontgoocheling geweest voor de 5000 Nederlanders, die de verre tocht had den aanvaard. Voor hen heeft de les van Milaan het nuttigste effect: zij zullen dat in het vervolg wel laten. Want daarvan zijn wij toch allen overtuigd: die duizen den kwamen om Nederland te zien winnen En nu moge publieke belangstelling van geheel ons volk een welkome stimulans voor onze voetbalsport zijn, deze belang stelling nam zulke abnormale afmetingen aan, dat wij het nauwelijks meer aange naam vonden. Er eijn nu eenmaal grenzen. En de hoofdzaak van dit alles is, dat er onder die 5000 een groot contingent belangstellenden was, die tot voor kort nimmer naar een voetbalwedstrijd ging, maar dat opgezweept was door de resul taten der laatste wedstrijden en nu met een heel koppeltje kornuiten de Alpen overtrok. Zij hadden het elftal tot het akeligst bewierookt wanneer Nederland gewonnen had, en ze hebben het nu ver guisd, niet omdat onze nationale voetbal eer een knak gekregen had, maar omdat zü voor niets gekomen waren. U begrijpt het wel. Nu Holland uitgeschakeld is, richten zich onze blikken op de nog overgeblevenen in den kamp, welke uit den aard der zaak steeds feller zal worden, omdat steeds evenwichtiger partijen elkaar de eerepalm zullen betwisten. Landen als Egypte, Roemenie en de Vereenigde Staten werden reeds van den aanvang af als kansloos geregistreerd en zij hebben dan ook reeds :n de eerste ronde het leven gelaten. Daar bij valt echter wel de zeer geringe neder laag van Roemenië op en bedriegen de voorteekenen niet, dan is Tsjecho-Slowa- ijye niet zoo sterk dan we vreesden. Een groote verrassing was het uitvallen in de eerste ronden van alle teams van de „Over zijde", speciaal van Argentinië. Welis waar kwam dit land met een amateur elftal uit, maar zelfs van een Argentijnsch amateur-eftal hadden we meer verwacht. Het heele wereld-toumooi is dus een zuiver Europeesch onder-onsje geworden en bedriegen de voorteekenen niet, dan za! de finale wel gestreden worden tus- schen de volgelingen van Hitler en die van Mussilinl. Maar we houden het dan altijd nog op de laatsten. En ondertusschen liggen onze gouden kansen begraven onder het gruis en steen, beslag van het Stadion San Siro RECLAME. 9744 ITALIAANSCHE INTERMEZZI. (Van onzen medewerker). H. De aftocht. Het leger Is vertrokken met omfloerste vanen. Tenminste het gros. Dat waren de verstandigen, die een beetje aan den vei- ligen kant bleven. Die hadden de vijf- daagsche reis besteld en betaald, want je kon nooit weten hoe het ln Milaan afliep. Pienter uitgerekend! De men6chen van de negendaagsche reis en de twintig-daagsche reis bekijken nu noodgedwongen musea. Vroeger dachten ze, dat Michael Angelo de linksbuiten was van Italië en Gulseppe Verdi de keeper, maar over een week zijn ze heelemaal op de hoogte. Dat is nu weer een voordeel! Een professor heeft eens gezegd, dat die buitenlandsche wedstrijden zoo goed wa ren voor de ontwikkeling van ons volk, want dan zagen de menschen nog eens meesterstukken van buitenlandsche schil ders. maar tot nog toe was de eenige schilder, waarvan ze ooit iets vernamen, de bekende scheidsrechter Herman J. Krijgsman, huis- en decoratieschilder te Rotterdam. Na dezen kwam er niemand meer doch dit is de volgende week af- geloopen. Dan gaan ze naar Rome volgens het veelgezongen lied, maar voor de Six- tijnsche Kapel en het Colliseum en het Forum Romano inplaats van voor Wim Anderiessen en zoo. Nou Ja. Het elftal zit nog in Cernobbio na te concentreeren. Men had den jongens be loofd. dat ze nog een wedstrijd ln Italië mochten zien en dan naar huis. Belofte maakt schuld, doch een oekase is een oekase. En zoo kwam er als een donder slag bü helderen hemel uit de lucht vallen de mededeellng, dat het Woensdag al af reizen was. Verwonderde gezichten. Het College van den Bond, welke het praedi- caat Koninklijke draagt, vond echter dit Koninklijke gebaar uit den booze om een gedane toezegging gestand te doen. Ten slotte wordt hier zoowat de heele zaak door Italië betaald en men moet toch niet al te veel denken wat men er ln Holland van zegt. Daar hebben we maling aan. Wat heeft Holland gezegd van die weke lijks op Donderdag terugkeerende nachte lijke reizen van Bakhuys en Sjef v. Run, Oprinsen en Pellikaan, als ze na de trai ning weer naar huis moesten? Of wist men dat niet? Wat een domper komt er anders over Nederland. Ik zou wel eens willen weten hoeveel menschen er straks met ons mee naar Zwitserland gaan als we in Novem ber van dit jaar ten tweeden male tegen de heeren uit de bergen moeten strijden, naar ik meen In Zurich. Vijftig? Maar geen vijfduizend? Deze douche heeft ver koelend gewerkt op een gloeiend vuur van enthousiasme en een doosje sigaretten met een plaatje van Bakhuys erin is da nig in waarde gedaald. Vreemde menta liteit toch en hoe opgeschroefd was toch eigenlijk die belangstelling! Nu gaan we eindelijk eens een tournooi zien. Tot nog toe zagen we een wedstrijd waarin Nederland speelde en de rest liet ons Siberisch. Dat wordt alles anders. We rapporteeren thans k la carte. Het wordt zoo aangenaam voor je neus gelegd en wij journalisten kiezen het lekkerste re cept. Mijn collega is nu eenmaal ddl op Oostenrijk-Hongarije en hij kan 't nemen zonder dat hij een telegram van zijn blad krijgt waarom Is niet naar Dultschland Zweden geweest is. Ik houd 't maar op ItaliëSpanje, want, dat wordt een wed strijdje waar de spaanders afvliegen! en is Florence tevens geen mooie stad? Ja, 't ls voor ons pennevoerders of schrijf- machine-athleten wel wat gemakkelijker geworden en geen telefonische narigheid kan ons deren, maar we hadden het voor u geachte lezer graag anders gehad. Tenslotte hebben we toch allemaal ge dacht dat we wel in Turijn zouden komen en verder. Maar als straks de Finale na dert. stijgt vast en zeker weer de inte resse ten onzent, dan zijn we de debacle van Milaan al weer vergeten. Smart is zoo vergankelijk van aard. We gaan thans sluiten en komen Vrij dag op dezelfde golflengte terug om u te verhalen hoe meneer Zamorra, keeper van Spanje en de heeren Monti en Orsi. eens van Argentinië maar toen verhuisd naar Italië hetwelk geen bepalingen- Valkema kent zich hebben gedragen. Wij zijn bij gebrek aan wat anders - voor Italië. Ieder moet nu eenmaal een favoriet hebben en ik heb zoo'n idee, dat Italië uiteindelijk in Rome zal winnen. „Safety first" dus bij mijn keuze. We hebben al genoeg misère gehad NIEUWE VOETBALCLUB TE AALSMEER- De oud-leerlingen van de U.L.O.-school te Aalsmeer hebben een voetbalvereeni- ging opgericht. Tot deze nieuwe organi satie traden reeds ongeveer 25 leden toe. Door de welwillende medewerking van V.V. .Aalsmeer" kan de nieuwe vereeniging voor training gebruik maken van het sportterrein in den Stommeerpolder. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het blijkt dat de stallen nog altijd veel slachtvee herbergen, want begin dezer week zijn de aanvoeren van stalvee weer vrij groot, terwijl er ook reeds vette koeien waren uit het land. De overgang is dus be gonnen. De ruime aanbiedingen waren echter oorzaak van een algemeen zwakkere markt, hetgeen voor de aanvoerders vah de eerste weideproducten een onprettig begin is, aangezien men juist voor deze vlugge groeiers meestal een extra weidgeld maakt Geruchten gaan weer van 10% verlagen van de 20°/o heffing hetgeen nu men per 1 Juni a.s. ook ophoudt met de overname van nuchtere kalveren, niet onmogelijk is. Eenige invloed op de prijzen in gunstigen zin zou het kunnen hebben, doch te veel verwachting zou zeker teleurstellen, want we zien het aan de verlaging van de hef fing op de varkens, de prijzen dalen hier van nog steeds. In dit vaerband dient er kend dat de slachtveeprijzen zich nog uit stekend houden, want voor het behoorlijke kwaliteit rund waren de prijzen ook deze week nog gemakkelijk f. 0-60, mindere soorten f. 0.50—0.55 per KG. geslacht ge wicht, terwijl de prima waar tot f. 0.65 kon worden genoteerd. Als die hierop blijven staan is er voor de weiders nog een bevre digende uitkomst; als is het weidgeld niet groot. Voor het gebruiksvee bestond weer zeer weinig belangstelling. We zouden kunnen gewagen van een onbeteekenende vraag, over de geheele linie, want zoowel te Gro ningen als Sneek, Purmerend, als op de Rotterdamsche markt was de vraag mi niem en de prijzen vanzelfsprekend in da lende lijn. Buitengewoon groot waren wederom de aanvoeren van netto kalveren, met een verdere teruggang van de prijzen. We no teerden voor de beste kwaliteiten van 20 tot hoogstens 23 cent per pond levend ge wicht. Verder van 1218 et- Nuchtere kal veren voor de slachtbank nog prijshoudend f. 3.507.50. Fokkers echter wat lager f. 10 tot f. 16 per stuk. Op de wolveeafdeeling was de toestand in geen enkel opzicht verbeterd, eerder lagere prijzen werden er besteed. Voor weidelammeren werd ook beslist iets min der besteed. Met de varkens was het vooral mis. Groote aanvoeren vooral van lichte soorten die als een heel lagen prijs konden op brengen 13'/«1415 cent, terwijl de prima zware soorten tot 16 cent per pond levend maakten. Indien de voorraden In derdaad zoo groot zijn als men algemeen beweerd, dan voorzien we nog een verdere verlaging, want de binnenlandsche af name blijft nog altijd zeer matig en op de export mag men momenteel ln 't geheel niet bouwen. VAN DER S. AALSMEER. Jaarverslag Coöp. Tuinbouw Aankoop Vereeniging. Verschenen ls het jaarverslag 1933 van bovengenoemde Coöperatie. De secretaris, de heer Alb. Spaargaren Jbzn., schrijft o.m.: Het jaarverslag over 1933 kan aller minst opwekkende klanken laten hooren over den gang van zaken bij onze ver eeniging. Onze leden zullen dat ook zeker niet verwachten, want in een tijd als deze, dat aan de veilingen zulke slechte prijzen zijn te maken voor onze producten, moet dit ook zeer zeker zijn nadeeligen invloed doen gelden op den omzet bij onze Aan- koopvereeniging. Een levendige, opgewekte handel aan de veilingen, goede vooruit zichten in de bloemisterij, geven onge twijfeld ook een verbetering in den omzet bij onze vereeniging. En dat niet alleen, ook de betalingen zullen vlotter verloo- pen, wat voor den goeden gang van zaken zoo dringend noodzakelijk is. Het jaar 1933 heeft echter allerminst een verbetering gebracht in de prijzen van onze producten. Integendeel, de om zetten aan de beide veilingen zijn gedaald en ook de omzet bij onze vereeniging is verminderd. De omzet over 1932 was f. 361.000 en die over 1933 bedroeg f. 313.000, alzoo een ver mindering van f. 48.000. Het ledental ls iets teruggeioopen en be droeg per 1 Januari 1934: 189. In het be stuur kwam eenige verandering, o.m. werd de heer Jb. Aldérden Dzn. als voorzitter aangewezen ln de plaats van den heer G. Harting Azn. Onze financiëele zaken hebben wij weer geregeld met de Coöp. Tuinbouwbank hier ter plaatse en met de Coöp. Raiffeisen- bank te Utrecht. Dapk zij de volle mede werking van beide instellingen is de be staansmogelijkheid over 1933 voor onze vereeniging gehandhaafd, 't Is en blijft echter een moeilijke taak voor het bestuur om aan zijn financiëele verplichtingen te voldoen. In dit verband herinnert de secretaris aan de fabriek voor machinale houtbewerking, berekend op volle capaci teit om voldoende te rendeeren, welke sinds twee jaar slechts enkele weken per jaar draait; den achterstand der debiteu ren. Zooveel mogelijk wordt gemaakt, dat geen nieuwe debiteuren den achterstand verhoogen en als gunstig teeken over het afgeloopen jaar wordt gememoreerd, dat de achterstand ls verminderd, maar geheel voorkomen kan men dat niet. Mede in ver band met het verleenen van rijkscredieten aan de kweekersbedrijven hebben wij een streep moeten zetten onder enkele vorde ringen van het laatste jaar. De secretaris constateert dat er weinig i;eden is om met een dankbaren blik op het jaar 1933 terug te zien. De omzet in de eerste 4 maanden van 1934 is, vergeleken bij hetzelfde tijdvak van 1933, iets vooruit gegaan. Hij eindigt., met de hoop uit te spreken,, dat een volgend jaarverslag betere cijfers mag geven voor de Coöpera tie en betere vooruitzichten mag openen voor den tuinbouw in het algemeen en die voor Aalsmeer in het bijzonder. De verlies- en winstrekening over 1933 vermeldt aan uitgaven en inkomsten een bedrag van f. 99.421 94, de balans aan activa en passiva f. 519.776.53. Afgeschre ven wordt op gebouwen enz. f. 11.5877.83. Aan loonen en salarissen werd in 1933 uit betaald f. 41.336.58. Nachtegaalklanken. Het behoort in deze gemeente tot de groote zeldzaamheden, dat de nachtegaal te beluisteren is. Thans echter kan men 's avonds en 's nachts aan den Uiterweg den lieflijken zang van den nachtegaal beluisteren, -Jelke een der boschjes met hoog opgaand boomgewas achter dien weg als zijn domein gekozen heeft. Bijtijds gered. Een tweetal kinderen van den heer C. K. in het Oosteinde was aan het spelen in een auto voor de woning, toen deze plotseling in brand geraakte. Het mocht K gelukken de kinderen nog behouden uit de auto te halen en het vuur te blus- schen. Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. In „De Beurs" te Hoofddorp had een schietwedstrijd plaats van den bijz. vrijw. landstorm, afdeelingen Hoofddorp en Cruquius. Overste Donck en Majoor Schell heb ben een deel van den wedstrijd bij ge woond. Er werd ln klassen geschoten. Scherpschutters: 1. C. Rulghaver, 49 p.; 2. J. C. Tanuis, 48 p.; 3. P. J. van Driel, 48 p. Schutters le klasse: 1 .J. van Saarloos, 46 p.; 2. C. P. S. Beers, 46 p.; 3. J. van Dijk, 46 p. Schutters 2e klasse: 1. A. L. Krielen, 47 p.; 2. J. Vertegaal; 3. F. Doeleman. Vrije baan: 1. A. L. Krielen; 2. R. W. Winter; 3. C. P. S. Beers. De voorzitter van de afd. Hoofddorp de heer P. Heilker, reikte met een korte toe spraak de prijzen uit. Rondreis met een touringcar door den Haarlemmermeerpolder. De leden van de afd. Haarlem en om streken van den Ned. Bond van gemeente ambtenaren hebben een bezoek gebracht aan Haarlemmermeer, waarbij de burge meester Mr. A. Slob hen tot gids is ge weest. Eerst werd een bezoek gebracht aan de Hollandlabron. gelegen langs den Uweg nabij den Spaamwouderweg. De gasten werden ontvangen en rond geleid door ir. P. J. Cokart, die met de directie ls belast. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het raadhuis te Hoofddorp, alwaar de burgemeester eenige belangrijke feiten herinnerde. Hierna werd gereden naar Abbenes. al waar een bezoek werd gebracht aan het familiegraf van dr Heije en de burgemees- tel" nog eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den bekenden dich ter en kindervriend wijdde. Daarna werd over Nieuw Vennep, langs de Ringvaart en het dorp Aalsmeer een bezoek gebracht aan het luchtvaartterrein Schiphol. De burgemeester heeft tijdens deze auto rit de bijzondere aandacht van zijn gasten gevraagd voor het rijke natuurschoon, dat vooral ln dezen zomertijd in den Haarlem mermeerpolder valt te genieten. HILLEGOM Eerste uitvoering der Harmonie. De Hillegomsche Harmoniekapel heeft het eerste openluchtconcert gegeven ln de tent in het Van Waverenpark. Het weer was zeer mooi. de belangstelling groot, niet het minst doordat de Harmonie stuk ken speelde, waarmee de laatste lauweren te Rotterdam op het concours zijn be haald, n.l. een eersten prijs in de afd. uit nemendheid en den directeursprljs. Er is onder directie van den heer M. Adam zeer goed gespeeld; het publiek toonde zich dankbaar door telkens te applaudisseeren. Wederom bleek, dat de plaats van de mu ziektent in dit-mooie rustige plantsoen tje zeer goed ls. Ondergeteekenden. melkveehouders te Katwijk aan Zee. willen bij deze aan het geachte publiek bekend maken, dat de laagste straatprijs voor volle melk door de voor hen ongewenschtc tusschenkomst van de Crisis Zuivel Centrale is vastgesteld op 8 cent per Liter en noodigen ieder belang hebbende uit zich met hen in verbinding te stellen, daar door hen steeds voor den laagsten prijs door de Crisis Zuivel Cen trale vastgesteld, zal worden geleverd. GEBRS. VAN DIJK. F. D. OUWEHAND. 1997 D. VAN RIJN. HAARLEMMERMEER. Ongeluk. Op derf Kruisweg alhier passeerde een wielrijder, die achter op den lastdrager zijn 7-jarig dochtertje had doen plaats nemen. Plotseling begon het meisje hevig te gillen en toen de wielrijder stopte, belek het kind met een been tusschen de ket- tingkast en de spaken van het wiel be kneld te zijn geraakt. De bekomen kwetsuren veroorzaakten het kind veel pijn. Goed geslaagde autorit voor ouden van dagen. De door de Oranjevereeniglng „Hoofd dorp" georganiseerde autorit voor ouden van dagen, heeft gisteren onder begunsti ging van prachtig weer plaats gehad en is uitnemend geslaagd. De ongeveer 30 auto's, die alle van de Vaderlandsche drie kleur waren voorzien, vertrokken 's mid dags omstreeks half twee van het markt plein, en reden langs den Kruisweg in de richting Aalsmeer en van daar naar het Gooi en Valkeveen. De oudjes hebben volop genoten van het heerlijke natuurschoon en werden 's avonds aan den ingang van het dorp nabij den Kagertocht verwelkomd met vroolijke muziek van het fanfaregezelsch. „Excelsior" en vergezeld naar „de Land bouw". Gaarne een woord van dank en hulde voor het door de Oranjevereeniglng ge nomen initiatief en verder aan allen die op eenigerlei wijze aan de uitvoering van het mooie plan hebben medegewerkt. Verlof burgemeester. De burgemeester van deze gemeente gaat morgen gedurende enkele weken met verlof en zal dus geen sprekuur kunnen houden. Voor dringende gevallen zal de heer K. Kistemaker als loco-burgemeester fun- geeren en ook Donderdagmorgen op het raadhuis te spreken zijn. KATWIJK AAN ZEE. DE MELKOORLOG BEëINDIGD. Partijen tot overeenstemming Com- missie's benoemd. Onder de voortreffelijke en onpartijdige leiding van den heer J. A. Colette is aan den melkoorlog gisteravond in Casa Cara een eind gekomen, nadat er drie vergade ringen over gehouden zijn. Vanwege de Crisis Zuivel Centrale wa ren aanwezig de heeren A. Steinmetz uit Wassenaar, Cebol uit Leiden en H. Coster uit Den Haag. De vergadering werd door ongeveer 65 personen bijgewoond. Het resultaat was, dat er besloten werd een verzoek te rich ten aan de Crisis Zuivel Centrale om het in Katwijk daarheen te lelden, dat hier de „half vrijwillige regeling" wordt inge voerd. Door deze regeling wordt een ver gunningsstelsel voor de melkslijters inge voerd, waarbij een bepaald bedrag op de regeeringsprijs wordt gegarandeerd dooi de melkhandelaren. Deze verbinden zich de melk niet lager dan een bepaalden prijs te verkoopen; er blijft dan een zekere marge bestaan. Er bestaat dus een zekere verhouding tusschen den inkoops- en ver koopsprijs. Zij, die op 30 Mei bekend staan als melk slijters en melkveehouders, die melk ver koopen, zullen van de Crisis Zuivel Cen trale vergunning krijgen om melk te slijten. Nieuwe vergunningen zullen dan slechts verstrekt worden, als de Crisis Melkcom- missie daar gunstig op adviseert. De melk- handelaars zullen zich verbinden om de melk eerst af te nemen van de Katwijk- sche boeren en dan pas van buiten af. De melkhandelaars hebben er geen bezwaar tegen, dat de veehouders de melk, die zij des Zondags overhouden, tot karnemelk verwerken en zelf verkoopen. Dan werd het noodzakelijk geacht, dat er een commissie in het leven werd geroe pen om de eventueele moeilijkheden, die zich zouden kunnen voordoen, te onder zoeken. Deze commissie bestaat uit 3 vee houders: n.l C. Parlevliet, Nlc. Guyt. en IJsbr. van Rijn; 2 melkhandelaars: L. Bo- gaards en L. v. Paridon; 1 veehandelaar- slijter: D. Zwanenburg Tot voorzitter van deze commissie, die boven de partijen moet staan, werd geko zen de heer J. A. Colette, hoofdcommies ter Secretarie. De vergadering ging una niem met deze voorwaarden accoord. Ten slotte werd besloten, om zoolang de Crisis Zuivel Centrale dit alles nog niet heeft bekrachtigd, reeds te handelen, alsof er hieraan reeds sanctie gegeven is. Donderdag. Concordia: Uitvoering Chr. Hist j0n gerengroep, „Millionalr tegen wil en dank" 8 uur. Pieterskerk: le Zomerconcert met med van „Sursum Corda", 8 1/4 uur nam. v. d. Werffstraat 96 (hoek Oude Vest) Fancy-fair Leidsche C. J. M. V. Padvinders 7IO'/j uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 15 Juni): Tentoonstel ling foto's Oud-Lelden. Den Haag (Scala)Revue „Vooruit maar weer". 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam „Vluchtelingen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam, „La bataille". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52, 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „8 Meisjes in een boot" Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm, „De Spookexpresse". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst; v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst.' v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Mei tot en met Zondag 3 Juni a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Aanrijding. H. O. van de Meerburgkade deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn 7-jarig zoontje op'den Sluisweg is aange reden door een onbekenden motorrijder. Het ventje kwam te vallen en liep ver wondingen op. De politie wist den bewus- ten motorrijder op te sporen een zekeren P. H. Th. V. wonende te Den Haag in de Vinkensteinstraat. Deze verklaarde dat hii wegens het aanwezig zijn veen een aanin! kinderen, reeds zijn vaart minderde. Het knaapje stak den weg over en kwam te vallen, waardoor het kind onder het mo torrijwiel kwam. Meerdere getuigen ver klaarden, dat den bestuurder geen schuld trof. De afzanding van den Rijnoever. Een afzanderij, die door haar afgelegen ligging minder in 't oog loopt, bevindt zich aan den Zuidelijken oever van den Rijn. Aan het Prins Hendrikkanaal be gonnen, is er van den hoogen Zuidelijken Rijnoever reeds heel wat zand verscheept. Een wel 65 a 70 meter breede zandrug, op de doorsnede thans ongeveer 3 meter hoog, loopt hier over een groote lengte, eenigszins in breedte en hoogte varieerend langs de rivier. Vanwege het Hoogheem raadschap Rijnland, tot welks gebied deze oeverstrook behoort, heeft deze afzanding plaats, die soms bij gebrek aan afzet van het zand, stil ligt. Daar dit zand van ge mengde samenstelling is en dus de moge lijkheid van aanwending beperkter voor metselband b.v. ongeschikt, openbaart zich hieraan minder behoefte. Aanwen ding ervan heeft plaats bij kadenaanleg en als aanvulling bij dien van wegen. Momenteel wordt het verscheept naar Alphen aan den Rijn en Lisse, waar be. bij den wegenbouw wordt aangewend. Evenals die achter de Noordduinen, geelt deze afzanding gaandeweg het aanzijn aan een groote oppervlakte teelland. Het ligt in het voornemen, al zullei) over het werk heel wat jaren verloopen, dezen hee- len zandrug, zoover deze zich hier lan„s den Rijn uitstrekt tot het niveau van het omringende land af te graven. D. v. d. O. uit de Badstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat door onbekende personen het dak van zijn kiosk op het strand is vernield. Mej. G. de J. uit de 1ste W. Taat- straat deed bij de politie aangifte van net feit, dat zij is aangevallen en gebeten uoo[ een hond van W. K. uit de Duinstraat, waardoor zij werd verwond en zij hcn onder dokters behandeling moest stellen. NOORD WIJK BINNEN. Openlucht concerten. Begunstigd door heerlijk zomerweer ejj voor zeer vele toehoorders gaf gisteravond „Het Noordwijk's Mannenkoor" een concert in de muziektent op het Lindenplem. welverzorgd programma werd zeer gezongen en viel zeer in den smaak w het publiek. Vrijdagavond zal de Harmoniekapel „Crescendo" een concert geven in muziektent. OEGSTGEEST. Aanrijding. Gisteravond is een personen-auto 1)6 stuurd door J. H. wonende mee. nabij de R.-K. Kerk tegen een tram P reden, die ter plaatse der Rijksstriia1 kruist. De botsing was zoo hevlf'^?)] de vliegwiel-carter is gescheurd, tenvu chassisbalken zijn ontzet. De best i liep eenige verwondingen op aan en handen. De politie stelt een zoek in.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6