4 GROOTE STUKKEN Tïa, 25 LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 29 Mei 1934 GEMEENTEZAKEN. cent RADIO-PROGRAMMA. SANEERING BOUWELOUWENSTEEG. Blijkens missives van den rechtsgeleer den raadsman der gemeente is weder met een aantal eigenaren overeenstemming be reikt omtrent den aankoop van hunne in het onteigeningsplan Lange Bouwelouwen- steeg—Lange Paradijssteeg begrepen per- ceelen Belanghebbenden zijn bereid bij minnelijke overeenkomst genoegen te nemen met de bedragen voor volledige schadeloosstelling De koopsommen kun nen betaald worden uit het bij besluit van 28 November 1932 toegestane crediet voor het saneeringsplan. Het betreft de volgende perceel en: a. Oude Vest No. 145. groot 75 vierk. M., voor f. «300; b. Lange Paradijssteeg No. 38. groot 1« vierk. M„ met bijbehoorend onverdeeld aandeel van de poort, voor f. 100; c. Lange Bouwelouwensteeg No., 26, groot 31 vlerk. M.. voor f.220: d. Lange Bouwelouwensteeg No. 13, groot 75 vier. M voor f 2000: e. Lange Bouwelouwensteeg No. 37, groot 50 vierk. M.. voor f. 550: f. Van der Werfstraat No 42. groot 40 vierk. M.. Van der Werfstraat No 44. groot 38 vierk. M en van het perceel Lange Pa radijssteeg No. 45, een gedeelte groot 30 vierk. M„ te zamen voor f. 5600: g. het achtergedeelte van perceel Vol dersgracht No. 10c. gelegen aan de Lange Paradijssteeg, groot 55 vlerk. M, voor 1. 2000; h. een gedeelte tuin, groot 85 vierk. M„ van het perceel Oude Vest No. 139. voor f. 1150. met dien verstande, dat door de gemeente aan den verkooner ter afron ding van zijn perceel kosteloos in eigen dom wordt overgedragen bet strookje grond, groot plm. 10 vierk. M. OPZICHTER REINIGINGSDIENST. In de vacature van opzichter bij den Gemeentelijken Reiniglngs- en Ontsmet- tinesdienst. ontstaan door het aan den opzichter F J. de Ridder met ingang van 1 Januari 1933 als zoodanig verleend ont slag, ls nog niet voorzien. Getracht ls de dienst uit te oefenen met twee opzichters, doch gebleken ls, dat een behoorlijke functlonneering van den dienst met dit aantal opzichters niet mogelijk Is. Tot vervulling van de vacature zal mits dien alsnog moeten worden overgegaan door de benoeming van een derden op zichter, welke benoeming kan plaats heb ben In den rang van technisch-ambtenaar 2de klasse. B. en W. bieden daartoe de volgende voordracht aan: lo. F. W. Versterre. adjunct-teekenaar en onder-opzichter bij den Reinigings dienst te Haarlem: 2o. A. W. Pltlo, te Lelden. BENOEMING ONDERWIJZERES. Tengevolge van het overlijden van mei. M. J. Groen is op 2 Januari j.l. aan de school voor buitengewoon lager onderwijs een vacature ontstaan van onderwijzeres. Volgende voordracht wordt ineediend: lo. F H Th. van Wijk, onderwijzeres aan een school voor buitengewoon lager on derwijs te Almelo: 2o. A J. Schmidt, onderwijzeres aan een o. 1. school te Wijk (bij Heusden) 3o. I. van Soelen. onderwijzeres aan de Schippersschool te Zaandam. SCHOOLARTSEN. Tegen inwilliging van de verzoeken van continueering voor 2 jaar als schoolarts van me), dr. C. Hovens Gréve en de heeren H. P. Veldhuyzen, W. J. E. M. Simons en A. J. B. Poortman bestaat noch bij de Com missie vcor den Gemeentelijken Genees kundigen- en Gezondheidsdienst en den Keurinsgdienst van Waren, noch bij B. en W. bezwaar. ONTSLAG. Tegen Inwilliging van het verzoek van den heer Chr. Kok hem met Ingang van 15 Juli 1934 eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van leeraar in het Engelsch aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers en Onderwijzeressen en aan de aan die kweekschool verbonden afzon derlijke cursussen, is geen bezwaar. Tegen inwilliging van het verzoek van den heer A. Meerburg hem. met ingang van een nader te bepalen datum, eervol ontslag te verleenen. uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Leerschool, bestaat evenmin bezwaar. Tegen inwilliging van het verzoek van mej. E I. C. Plasschaert haar met ingang van een nader te bepalen datum, eervol ontslag te verleenen uit haar betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Paul Krugerstraat A, evenmin. B. en W. stellen voor met ingang van een nader te bepalen dag, wegens ophef fing van hun betrekking, eervol ontslag te verleenen aan: a. den heer W. Broekhulzen .onderwijzer aan de opleidingsschool voor u. L o. aan de Langebrug A; b. den heer S. Broekhuizen, onderwijzer aan de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Drie Octoberstraat: c. den heer F H Duyverman. onder wijzer aan de opleidingsschool voor u, 1. o. aan de Langebrug B; d. den heer H. C. van Leeuwen, onder wijzer aan de o. 1. school aan den Zuid singel A; e. mej F. D. Oostdijk, onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Dulvenbodestraat; f. den heer E. Molt, onderwijzer aan de o, 1. school aan het Schuttersveld, Al deze leerkrachten zijn 60 jaar of ouder. DE GEMEENTE PAST BIJ, B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening over 1932 van het 1ste plan van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, In verband met belangrijke onderhouds werken, welke ln 1932 moester, worden verricht, heeft de rekening over dat jaar een nadeelig saldo van f. 748.38 opgeleverd; aangezien verder voor uitkeering van 3 dividend een som van f, 1674 benoodigd is. moet de gemeente een bedrag van f. 2422,38 bijbetalen. BOUW VAN WONINGEN. In verband met den voorgenomen bouw van een complex woningen op het ten-ein aan de Aioelaan, door de NV. Bouw- en Exploitatie-Maatschappij „Ons Eigendom" moeten de gedeelten grond en water, deel uitmakende van genoemd perceel, op den voor dergelijke gevallen gebruikelijken voet aan de gemeente in eigendom en on derhoud worden overgedragen. Genoemde Naamlooze Vennootschap ls tot die overdracht bereid en heeft bereids, ter nadere verrekening, ln de gemeente kas gestort een bedrag ad f. 9150.be rekend als volgt: a. kosten van slootdemplng en straat- aanleg en van de daarmede verband hou dende werken op de over te dragen per ceelsgedeelten alsmede op gedeelten grond en water f. 5.927.50 b. bij dragen, bedoeld ln artikel 2. 2e lid, van de verordening op den aanleg van straten en wegen (pl.m. 1895 M2 bouw rijpe grond a f. 1.50 per M2 f. 2.842.50 c. vergoeding van f. 1per M2, voor de gedeelten grond en water, ter oppervlakte van pijn. 380 M2. welke oppervlakte reeds eigendom van de gemeente is en ten be hoeve van het bouwrijp maken van het terrein der N V. voor straataanleg be schikbaar wordt gesteldf. 380. Tesamen f. 9150. LEIDSCHE DUINWATER MIJ. Tegen inwilliging van het verzoek van de N V. Leidsche Duinwater Maatschappij, om haar toestemming te verleenen tot het ma ken van een gesloten kanaal met een draineerletding en 10 boringen in de dui nen onder Wassenaar ter uitbreiding van den watervang. bestaat noch bij den ge meentelijken Commissaris, noch by B. en W. bezwaar. VERBETERING JAN VAN GOYENKADE. De toestand van de grindverhardlng van de Jan van Goyenkade geeft sedert ge- ruimen tyd aanleiding tot gegronde klachten, zoodat verbetering daarvan zeer wenschelijk moet worden geacht. Een der- gehjke vérharding toch is niet bestand tegen het moderne verkeer en vereischt betrekkeUjk hooge kosten aan onderhoud, zonder dat zij nochtans daardoor geregeld in behoorUjken toestand kan worden ge houden. In overeenstemming met hetgeen ten aanzien van verscheidene andere grindwegen in deze gemeente in de alge- loopen jaren is geschied, ware daarom thans ook op de Jan van Goyenkade een gesloten wegdek aan te brengen. Door een zoodanige reconstructie, waarvan de kos ten momenteel laag zijn. zal een alleszins bevredigende weg worden verkregen, ter wijl bovendien op het onderhoud daadwer kelijk zal kunnen worden bezuinigd. In verband met de ln uitvoering zijnde asfalteering van gedeelten van den Zoe- terwoudschesingel en van de Burggraven- laan. welk werk is opgedragen aan de N V. De Geruischlooze Weg. te Heemstede, is deze NV. bereid op de Jan van Goyen kade op de aanwezige fundeering een ge sloten wegdek aan te brengen, ter dikte van 5 c.M. en bestaande uit teersteenslag met een speciale toplaag van koudasfalt- beton. voor den prijs van'f. 1 20 per M2. Met inbegrip van het onder profiel brengen en versterken van het bestaande wegdek, ten einde dit als fundeering geschikt te maken het voor zooveel noodig aanbrengen van opsluitbanden, het transport van puin enz zal met de verbetering van de Jan van Goyenkade gemoeid ziin een bedrag van pl.m. f. 3.000.althans indien deze ver betering kan worden uitgevoerd onmid- deliyk na die van de bovenbedoelde ge deelten Zoeterwoudschesingel en Burggra- venlaan. Met het oog op de beoogde weg dekconstructie zal het verleggen van ka bels en leidingen hetgeen i.e. betrek kelijk hooge kosten 2ou medebrengen niet noodig zyn- VERBETERING VEEMARKT. De in de laatste jaren sterk toegenomen aanvoer per auto van voor de veemarkt bestemd vee is oorzaak geweest, dat zich gaandeweg des Vrijdags op en om het marktterrein, meer in het bijzonder op en om de 6teenstraat, een toestand heeft ont wikkeld die, zoowel met 't oog op de be langen van de markt zelve als in het be lang van een veilig en ongestoord verkeer in haar omgeving, bezwaarlijk nog langer kan worden bestendigd. Teneinde daarin verbetering te kunnen brengen, droegen B. en W. den Directeur der Gemeentewerken op een plan te ont werpen, waardoor in de gebleken behoefte aan grootere parkeerruimte zou kunnen worden voorzien. Genoemde Directeur diende daarop een viertal plannen in, waarvan er drie de inrichting van een parkeerterrein in de onmiddeliyke omge ving van de Lammermarkt beoogden, ter- wyi het vierde, aangeduid als plan D, een gedeelte van het Schuttersveld voor dit doel bestemde en tevens voorzag in den bouw van een tijdelijke niet-beweegbare brug over de Rijnsburgersingelgracht, als mede in den aanleg van een weg ten Wes ten van de molen „de Valk" ter verbinding van de brug met de Lammermarkt. De Commissie voor den Markt- en Ha vendienst, in welker handen deze plannen vervolgens om advies werden gesteld, be perkte zich niet enkel tot een beoordee- ling van deze plannen, doch bekeek de zaak wat ruimer. Zich op het standpunt stellende, dat voorshands van verwezen lijking van het nieuwe veemarklplan uit hoofde van de daaraan voor dc gemeente verbonden zeer hooge kosten, geen sprake zou kunnen zijn, overwoog zy tevens, of de inrichting van een parkeerterrein niet ge paard kon gaan met een verbetering van de bestaande veemarkt, hetgeen dan mede dit voordeel had, dat de uitvoering van het bovenbedoelde kostbare plan, althans voor geruimen tyd, minder urgent zou worden. Het resultaat van hare overwegingen was, dat zy B, en W. voorstelde het gedeelte van de veemarkt, dat thans aan de Steen straat en de Beestenmarkt wordt gehou den en dat als marktterrein niet langer behouden kan blijven met het oog op de krachtens de Veewet gestelde eischen. te verplaatsen naar de Lammermarkt en om geving en aldaar de voor marktterrein noodige ruimte te winnen door afgraving van het bolwerk ten Zuidwesten en Noord oosten van den molen „de Valk" en, zoo noodig, tevens door aankoop van een ge deelte van den tuin der Leidsche Brood fabriek, alsmede door slooping van de reeds aan de gemeente toebehoorende hulzen ten Noorden van de Lammermarkt en Westeiyk van de Korte Schelstraat; ter voorziening ln de behoefte aan par keerruimte zou dan alleen nog het boven genoemde plan D voor uitvoering in aan merking kunnen komen, waartoe zy dan ook adviseerde. De Commissie van Fabricage, die het door de Commissie voor den Markt- en Havendienst geopperde denkbeeld nader liet uitwerken, kon zich ln het algemeen met dat plan wel vereenigen, doch maakte ln het byzonder bezwaar tegen de alge- heele afgraving van het bolwerk rondom den molen, welke naar baar meenlng het stadsbeeld in hooge mate zou schaden. Ter tegemoetkoming aan dit bezwaar werd het plan. wederom na overleg met de Commissie voor den Markt- en Haven dienst, gewyzigd en omgewerkt en kan het ten slotte als volgt worden samengevat: lo. verplaatsing van het gedeelte van de veemarkt aan de Steenstraat en Bees tenmarkt naar de Lammermarkt en in richting van het terrein aan de Steen straat en Beestenmarkt tot parkeerterrein evenueel tevens te gebruiken als stand plaats voor autobussen; 2o uitbreiding van het marktterrein aan de Lammermarkt door: a. afgraving van het bolwerk ten Noord oosten van den molen „de Valk" tot 0.50 M. N.A.P.; b. slooping van de huizen ten Noorden van de Lammermarkt en van den tweeden stal voor ziek en van ziekte verdacht vee aldaar; c. aankoop van een gedeelte van den tuin der Leidsche Broodfabriek ter grootte van pl.m. 1900 M2.. welk terrein, behalve als marktterrein, tevens bestemd zal zyn voor de oprichting van de te verplaatsen materialenloods, van een ontsmettings ruimte en eventueel van een cantine; 3o. het maken van een verbindingsweg ten Noorden van de voormalige Israëlietl- sche begraafplaats tusschen het nieuwe marktterrein ten Noordoosten van den molen ,.de Valk" en den aan te koopen tuin van de Leidsche Broodfabriek, als mede het aanbrengen van een heesterbe planting langs den Zuideiykcn singel oever; 4o. bouw van een nieuwen tweeden stal vcor ziek vee aan de le Binnenvestgracht naast het zich daar bevindende markt- kantoortje, zulks ter vervanging van den af te breken stal; 5o verbetering van de bestrating van de le Binnenvestgracht en van de Nieuwe Beestenmarkt, alsmede opruiming van de in laatstgenoemde straat aanwezige balles: 6o. inrichting van een gedeelte van het Schuttersveld, ter grootte van pl.m. 4350 M2 tot parkeerterrein met veelading, gepaard gaande met den bouw van een tijdeUJke brug over de Rijnsburgersingelgracht en met den aanleg van een verbindingsweg ten Westen van den molen „de Valk" tus schen de brug en de Lammermarkt. Met inbegrip van den bouw van een cantine worden de totale kosten op rond f. 160.000.en zonder die cantine op pl.m. f- 155.000.geraamd, terwyi de jaariyks te derven huur van de af te breken huizen ten Noorden van de Lammermarkt f. 2218 16 bedraagt. Met dit plan kan het College van B. en W. zich geheel vereenigen, ook al is daar mede een belangryke uitgave gemoeid. Eenerzljds toch kan de thans des Vrijdag3 op en om het marktterrein hcerschende, min of meer chaotische toestand bezwaar lijk langer worden bestendigd, anderzyds is den eersten tyd aan uitvoering van het plan voor een nieuwe veemarkt ten Oosten van den Haarlemmerweg en ten Noorden van den Maresingel wegens de daaraan verbonden kosten niet te denken. Onder deze omstandigheden is het bovenbedoelde plan de best denkbare oplossing en alles zins het daarmede ran de gemeente ge vergde financieele offer waard. Niet alleen toch zal de Steenstraat en omgeving op marktdagen worden ontlast, doch bovendien zal door uitvoering van 't plan een gunstig gelegen, van de hoofd verkeerswegen gemakkelijk bereikbaar, aaneengesloten marktterrein worden ver kregen. dat meer nog dan het huidige, verbrokkelde terrein aan den verderen bloei van de veemarkt bevorderlyk kan zyn. Voorts zal de N:euwe Beestenmarkt in den regel niet meer als marktterrein be hoeven te worden gebruikt zoodat de thans daar aanwezige, voor het verkeer hinderlijke, balies kunnen worden opge ruimd. De gemeente verwerft zich bovendien de beschikking over een tweetal in het cen trum van de stad gelegen parkeerterrei nen, waarvan dat aan de Steenstraat en Beestenmarkt eventueel, mede als stand plaats voor autobussen kan dienen, het geen weder tot ontlasting van de Turf markt zal kunnen leiden. Het plan. zooals het tenslotte is vastge steld, ontziet ook zooveel mogeiyk het stadsschoon ter plaatse; door aankoop van den tuin der Leidsche Broodfabriek en door slooping van de huizen ten Noorden van de Lammermarkt toch, ls het mogeiyk het terrein ten Zuidwesten van den molen en de aldaar aanwezige beplanting, met uitzondering alleen van het gedeelte, be noodigd voor den hierboven onder 6o. be doelden verbindingsweg, vrijwel geheel in tact te laten en de afgraving van het bol werk ten Oosten van den molen tot het onvermljdeiyke te beperken. Door het aanbrengen van een heestorbeplantlng langs den Zuideiyken singeloever zal voorts het nieuwe marktterrein ten Oosten van den molen aan het gezicht vanaf den Rynsburgersingel worden onttrokken. Al geeft het onderwerpeiyke plan niet een definitieve doch slechts een tydelyke oplossing van het veemarktvraagstuk by aanleg van den geprojecteerden ver keersweg Oost-West over de te dempen Langegracht en de Lammermarkt zal de markt daar moeten verdwijnen ook als tydelijke voorziening verdient zij, ipede naar het oordeel van de Commissie van Financiën, alle aanbeveling en wordt zij ook niet te duur gekocht; terecht wyst deze Commissie er op, dat de voorgestelde oplossing voor de eerstvolgende Jaren on- getwyfeld voldoende is en dat zy ln totaal niet meer kost dan de jaarlijksche meer dere lasten van een nieuwe veemarkt reeds over 1 a 2 jaren van de gemeente zouden vorderen. Echter zal met het oog op het tijdeiyk karakter van de uit te voeren werken de uitgaaf binnen korten termijn moeten worden afgeschreven, welken B en W. met de Commissie van Financiën op 10 jaren zouden willen zien gesteld. RECLAME- EN. DE GESCHENKÉNBONS BLIJVEN GEHANDHAAFD! Tegenover de bovenbedoelde JaarUjksche last kan echter een bate uit de exploitatie van de parkeerterreinen worden gesteld, die alleen voor het parkeerterrein op het Schuttersveld zeker op f. 4.000.— 's Jaars mag worden geraamd. B. en W. zouden intusschen geen vryheld hebben kunnen vinden voor te stellen het voor de uitvoering van dit plan benoodig- de bedrag te voteeren, indien niet vooraf zekerheid had bestaan, dat het nieuwe veemarktterrein naar het oordeel van den met de uitvoering van de Veewet belasten Minister voldeed aan de eischen van het Koninkiyk besluit van 23 Februari 1922, Staatsblad No. 76, tot uitvoering van art. 5 der Veewet, Tenslotte zouden B en W.r zulks in tegenstelling met de Commissie van Fi nanciën, vooralsnog niet willen overgaan tot den bouw van een cantine op het van de Leidsche Broodfabriek aan te kcopen terrein en wel om deze reden, dat zy nog niet overtuigd zyn, dat aan een dergelijke inrichting inderdaad behoefte zal bestaan, gezien het groote aantal café's en melk- salons in de onmiddeliyke nabyheld van de veemarkt. In dit verband mogen B. en W. ook nog eenlge woorden wyden aan de adressen van J. J. Doedens e.a. en van de afdee- ling Leiden van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Siy-' ters, waarin in verband met de verplaat sing van de veemarkt vrees voor nadeel van de aan Steenstraat en Beestenmarkt gevestigde café's, winkels enz. wordt uit gesproken. B. en W. achten die vrees wel wat overdreven, omdat ook het nieuwe marktterrein zóó dicht by de bovenge noemde straten zal zijn gelegen, dat de marktbezoekers ook né de verplaatsing van de markt, die geiyk boven gezegd, met het oog op de Veewet toch niet achterwege kan biyven, wel de café's, winkels enz. zullen biyven bezoeken, die zy vóór de verplaatsing plachten te be zoeken. En zoo er al voor hen des VriJ- dags van eentg nadeel sprake zou kunnen zyn, dit nadeel zal zeker wel worden op gewogen door het voordeel, dat voor hen op alle dagen van de week verbonden zal zjjn aan de aanwezigheid van een par keerterrein met standplaats voor auto bussen. Intusschen achten B en W. in het feit dat deze adressen zyn ingekomen, een reden te meer gelegen om nog niet tot den bouw van een cantine van gemeente wege over te gaan, waarvoor trouwens nog altijd gelegenheid zal bestaan. Indien in de practyk mocht biyken, dat zy niet kan worden gemist. DE SUBSIDIE VERHOOGING VOOR 8CHOOLKINDERVOEDING. 16 April jl. gaven B. en W., by monde van den wethouder van onderwys, ln overweging niet over te gaan tot verhoo ging van het over 1934 aan de Vereeniging voor Schoolkinderkleeding en Schoolkin dervoeding toegekende subsidie ad f. 33.500 Desniettemin vereenigde de Raad zich met het voorstel van de heeren Th. B. J. Wilmer, Th. M. W. Bergers en Jac. Wil brink, om den betrekkelijken begrootings- post met I. 5000 te verhoogen, teneinde het mogelyk te maken om, buiten de va- canties, eiken schooldag voedsel te ver strekken. Biykens hun schryven. deelen Ged. Staten dezer provicie thans mede. dat zy de begrooting voor 1934 ten slotte heb ben goedgekeurd op grond van de over tuiging, dat getracht eou worden door het invoeren van verdere bezuiniging tot beperking der uitgaven te geraken. ZIJ merken daarby nog op, dat het hun niet raadzaam voorkomt op bezuinigingen, waartoe reeds werd besloten, nadien weer geheel of gedeelteiyk terug te komen en geven derhalve ln overweging te bevorde ren, dat evenbedoeld besluit wordt inge trokken. B. en W. stellen voor daaraan te voldoen. DE LAKENHAL. By de behandeling van de gemeente- begrooting, dienst 1934, werd de volgende, door den heer van Rosmalen, ingediende motie, om praeadvies in handen van B. en W. gesteld. „De Raad spreekt de wenschelykheld uit, dat de suppoosten van de Lakenhal niet vervangen worden door vrouweiyke krachten". Biykens schrijven van de Commissie voor het Stedeiyk Museum „De Lakenhal", heeft zy deze aangelegenheid nog nader overwogen. Als resultaat van haar over wegingen deelt de Commissie mede, dat zy, zonder haar standpunt ten aanzien van de bewaking door meisjes prijs te geven en vasthoudende aan haar zelf standigheid met betrekking tot het bij haar berustende benoemingsrecht, bereid is aan de in den Raad geuite wenschen tegemoet te komen, door in de bestaande belde vacatures van bewaker op arbeids overeenkomst te voorzien door benoeming van een manneiyke en van een vrouwe iyke kracht. Vermits B. en W zich met de zlenswyze van de Commissie en met den door haar voorgenomen maatregel kunnen vereeni gen, geven zy in overweging, bovenstaande motie van den heer van Rosmalen als afgedaan te beschouwen. VOOR WOENSDAG 30 MEI. Hilversum, 301 M. VARA.-Uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.00: „De Noten krakers", o. 1. v. D. Wins 9.30: „Onze keuken" door P. J. Kers 10.00: Morgen- wyding VPRO. 10.15: Voor Arb. 1. d. Continubedr.„De Notenkrakers", o. 1. y, D. Wins, W, H. Vliegen (causerie), A. Bouwmeester i declamatie) 12.00: Klein VARA.-Ensemble o. 1. V. F. Bakels 1.00: L Meilink: De jeugdherbergen ï.io: Gramofoonpl. 1.15: Vervolg concert 2.00: Zenderverz. 2.15: Knlples 3.00: Voor de kinderen 5.30: VARA.-Orkest o. 1. v. H. de Groot 7.00: K. Toornstra: De omvang der werkloosheid 7.20: Fragm. „Carmen", Bizet, m. m. v. het Utr. Sted. Orkest o. 1. v. E. E. Gebert, Maartje Offers (alt) Marie Vos (sopraan), M. Go- bets (tenor) en J. Lammen (bas) 8.00: Herh. SOS.-ber., Vaz Dlas en VARA.-Varia 8.15: Vervolg Carmenuitzendlng 9.00: „Straten zonder einde", spel van Lemalre, M. m. v. het VARA-Tooneel o. 1. v, W. v, Cappellen 10.30: Zang H. v. Oss 11.00: De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst, m. m. v. C. Steyn (orgel) 11.3012.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. NCRV.-Ultzending - 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9.30Gramof.pl. 10.30: Morgendienst o. 1. v. Ds. O. Laarman 11.00: Celloreci tal H. Franke, aan den vleugel A. Franke- Hendrlks 11.45: Orgelconcert S. P. Vis ser 12.15: Gramof pl. 12.30: Vervolg orgelspel 1.00: Gramofoonpl. 1.30: Ensemble v j&. Horst 3.00: Chr. Lectuur 3.303.45: Gramof.pl. 4.00: Zang door Riet Ipma isopraan), aan den vleugel Chr.i Veelo 5 00: Kinderuurtje 6.00: Gra- mofoonplaten 7.15: dito 7.30: Land-i bouwpraatje 8.00: Uitz. v. d. Israel- Avond, door de Ned. Vereen, voor IsraëL Sprekers, Jeruzalemkerkkoor o. 1. v, W. v, Laar, W. Westerwoud (orgel). Leiding: P, W. Cohen 10.00: Vaz Dlas 10.10- 12.00: Gramof.pl. Daventry, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 12.20: Orgelspel Q. Maclean 1.05: Western Studio-orkest o. 1. v F. Thomas m. m. v. E. Williams (sopraan) i 2.25: Voor de scholen 3.20: Sted. orkest Eastbourne o. 1. v. H. G. Amers m. m. v. C. Smith (plano) 4.50: Gramof.pl. 535: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Beet hoven's Pianosonates 7.10, 7.25 en 7.50: Lezingen 8.20: „The Ridgeway-Parade revue van Philip Ridgeway 920: Be richten. Theaterpraatje 9.55: BBC.-i orkest o. 1. v. Alb. Coates 11.15: Voor dracht 11.20—12.20: Dansmuziek door Lou Preager en zyn Band. Parijs „Radio Paris", 1648 M - 7.20 en 8.20: Gramof.pl. 12.35—2.20: Goldy- orkest 9.05: Nat. Orkest o. 1. v. Inghel- brecht 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Strykorkest o. I. v. Gyldmark 3.00—3.20: Pianorecital 3.20: Orkest o. 1. v. Teddy Petersen 5.20—5.50: Gramof.pl. 8 20- 10.35: „Eln Sommemachtstraum", muzi kaal drama van Mendelssohn 10-50: Saxofoon- en marimbasoll 11-2012.50. Moderne dansmuziek. Langenberg, 456 M. 6.25, 7.25 en 11.35. Gramofoonpl. 12.20: Blaasconcert o. 1 Ulbricht 1.20: Concert o. 1. v. Eysoldt - 4.20: Orkestconcert o. 1. v. Roder 5.30 en 6.00: Gramofoonpl. 7.20: Werag-orkest o. 1. v. Kühn m. m. v. F. Kühl (tenor) 8.50: Blaasconcert door kwintet 9.10. „Unser Tëgliches Brot glb uns heute spel van E. M. Moog 10.50—12.50: Dansmu ziek o. 1. v. Auhch. Rome. 421 M. 8.30: Gramof.pl. W»; „Turandot", opera van Puccini. Leiding. A. Votto. Koorl.: E. Casolari. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12. Gramof.pl. 1.30: Omroeporkest o. 1. Walpot 5.20: Salon-orkest Gramof.pl. 6.50: dito 8.20: Salon orkest 9.20: Symphonleconcert m Jn- solisten o. 1. v. Meulemans 10.30: Dans muziek 484 M.: 12.20: Gramof.pl. - 1.30: Salon-orkest o. 1. v. Walpot Sf- Gramof.pi. 8.20: Omroeporkest 9-»' Gramofoonpl. 10.30: dito. Deutschlandsender, 1571 M. j,. sere Saar den Weg frei zur Verstand - gung" 8.50: Concert door s0"st4?' mannenkoren en het versterkte °m£,oer,,' kest. Leiding: E. Lindner 10.40: Benen ten 10.55: Kwartiertje Radio-technics 11.05: Weerbericht 11-2012.50. Dansmuziek o. 1. v. B, Aulich. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF eN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 30 Mei. lste Programma: Hilversum van 8-24 u- 2de Programma: Huizen van 8—u- 3de Programma: 8.00-1220: Deutschl.- sender - 12.20—14.20: Brussel, Fi- —17.15: Kalundborg - 17.15—19.50. BrW sel Fr. 19.50—20.20: Keulen 20.50: Luxemburg 20.50—22.40: Deut landsender 22.40—alloop: Keulen 4de Programma: 8.20-8 50: Parijs Raaw 12.20—14.25: Daventry Londen Reg. 17.35—18.20: JEen der ew „National" zenders 18 20—2105. Reg. 21.05—22.50: Parijs Radio - —alloop: Londen Reg. t De uitzending der R.O.V. ge jn voor het locale Leidsche Pr0Er„a™fflm'a 5 de plaats hiervan omvat Pr0?ra „„try. der R.O.V. den geheelen dag Davenw Wijzigingen voorbehouden,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10