Onze Voetballers oefenen. Last van de warmte Vertrouwen in de Oranjeploeg gerechtvaardigd. Het tournooi om het voetbal-wereld- I nmpioenschap, dat nu reeds vele maan- I den lang over heel het continent de ge- I moederen zoo heftig in beroering houdt, lal dan eindelijk morgen een aanvang Lemen! In acht verschillende steden van italië zal morgenmiddag te twintig mlnu- [en over vier .Hollandsche tijd) de strijd om de hegemonie beginnen en millioenen belangstellenden tot in de verste ulthoe- jen der wereld zullen popelen van onge- |duld om de uitslagen te vernemen of in lingstlge spanning aan de radio het ver- joop volgen van den kamp, waarbij hun favorieten betrokken zijn. I Nederland men weet het speelt te I Milaan tegen Zwitserland en reeds vroe- 1 ger wezen wij er uitvoerig op hoe moeilijk it taak is der Oranje-mannen, die er in ien vreemde nog nimmer in slaagden van I de Zwitsers te winnen. Het waren niet in I (t eerste plaats grootere spelcapaciteiten, Ivelke in die door ons verloren wedstrij den aan de Zwitsers een voorsprong ga- Inn, doch veeleer de weersomstandighe- l.jtn, waaraan zij gewoon waren en de I sazen zich slechts voor een deel wisten lisn te passen. En richten we nu het oog laaar Milaan dan moet opgemerkt wor- Icen dat hier andermaal een handicap ■voor onze ploeg te duchten valt. Het is Irarm in MUaan, althans in de afgeloopen Idagen, het was er zelfs snikheet, en niet liedereen is in staat om bij een dergelijke liemperatuur groote prestaties te leveren. ■Daarentegen hebben de Zwitsers te dik wijls het hoofd moeten bieden aan de be luchte Föhn in het eigen land om be- lpiald bevreesd te zijn voor temperatuur- litijgingen als zich momenteel in Italië lioordoen. Wil Oranje winnen dan zullen Ibeter spel en grooter homogeniteit den 1 doorslag geven moeten en het is een open Inaag hoe onze vertegenwoordigers zich i ie huidige omstandigheden zullen we it te weren. Het is trouwens evenzeer i he open vraag of de Zwitsers nu werke lijk bepaald sterk, dan wel vrij zwak zijn. I De meeningen in het buitenland blijken iaromtrent nogal uiteen te loopen. Over l tónwedstrijden de» Zwitsers werden vrij 1 jaSmlstische beschouwingen rondgezon- dei terwijl daarentegen eeD deskundige I als Eugo Meisl, de befaamde Oostenrijk- I sche dictator, onlangs verklaarde dat de I Msersche defensie de sterkste is van I bel geheele vasteland en dat deze ploeg I met haar schitterenden midvoor in staat lis om het met flinke kans op succes op Itc nemen tegen iedere andere internatio- inale ploeg. Ook de Zwitsersche pers is I trouwens optimistisch en vrijwel algemeen ■voorspelt zij een overwinning van haar I ploeg! I Gelukkig beteekent zulks niet dat Ne- I derland nu ook inderdaad verliezen zal. I De Oranje-ploeg heeft zich jaren achter leen met groote zorg en ijver onder Lotsy's leiding voorbereid op dit tournooi en haar prachtige successen tegen België en Ier land kunnen door de nederlaag tegen Frankrijk niet uit de herinnering worden Ipebannen! De Oranje-ploeg beschikt over I uitstekende kwaliteiten en de gezonde, ■onderlinge geest waarborgt dat het elftal haar uiterste krachten geven zal om een gunstig resultaat te bevechten. De steun a Van der Meulen als keeper, maar veel luw nog als aanvoerder, is daarbij een factor van groote beteekenis. Weet hij Ifn vroegeren vorm ook maar eenigszins |!e benaderen dan zal dat een enorme versterking zijn van het moreel, en is de Imogeüjkheid niet denkbeeldig dat het elf- Ital zichzelf weet op te werken tot een top-prestatie, die vriend en tegenstander Imet verbazing en bewondering vervullen |zal! Dat alles moet worden afgewacht. Het |!eit dat deze wedstrijd in Milaan gespeeld 'ordt maakt een berekening tienmaal moeilijker dan ooit te voren, maar vast |tsat in ieder geval dat de Oranje-ploeg l'ttht heeft op ons vertrouwen, op het Ivrtrouwen van geheel sportminnend Ne- ■teland, dat nog slechts enkele weken lisleden tot een roes van ongekend chau- Ihulsme opgezweept werd, door de weer- lidooze successen van een Bakhuis, een Ivente, Wels, Van Heel en al die anderen, |Fer namen in drie maanden tijds een ■Waamdheid gekregen hebben, waaraan If grootste kunstenaar eenvoudig niet |pppen kan. Holland speelt morgen dus la Zwitserland en aan de radio zullen erd-duizenden het verloop van den djd met nerveuze belangstelling volgen, "ge het resultaat beantwoorden aan de bpvolle verwachtingen, welke men hier s lande nu reeds zoo geruimen tijd van pe deelneming aan dit tournooi gekoes- M heeft.™ Tegelijk met NederlandZwitserland worden morgen de volgende wedstrijden gespeeld: Te Florence: Italië—Vereenigde Staten. Te Triëst: Tsjecho-Slowakije—Roemenië. Te Napels: HongarijeEgypte. Te Genua: ArgentiniëZweden. Te Rome: BraziliëSpanje. Te Turijn: Oostenrijk—Frankrijk. Te Bologna: DuitschlandBelgië. Het schijnt niet onwaarschijnlijk aan de hand van vroegere prestaties dat Italië, Tsjecho-Slowakije, Hongarije, Ar gentinië, Brazilië, Oostenrijk en Duitsch land hiervan de sterksten zullen zijn. In dat geval zou de tweede ronde, op Donderdag, 31 Mei, de volgende ontmoe tingen brengen, aannemende dat Neder land wint: Duitschland-Argentlnië, Ne- derland-Tsjecho Slowakije, Oostenrijk- Hongarije, Brazilië-Itallë. Voor die tweede ronde .kwart eindstrijd) wordt respectie velijk gespeeld te Milaan, Turijn, Bologna en Napels; de halve eindstrijd op 3 Juni te Milaan en Rome en de finale op 10 Juni eveneens te Rome. Op 7 Juni wordt te Florence gespeeld om den derden prijs. Als prijzen zijn voor het tournooi uitge loofd: eerste prijs Gouden Beker plus Mussolini-Cup, tweede prijs: groote beker van den voorzitter van het Italiaansche Olympisch Comité, derde prijs: beker van den Italiaanschen Voetbalbond. De laatste oefening. Het Nederlandsch elftal te Como heeft gistermiddag z'n laatste oefening gehou den. Het was niet zoo drukkend warm als vorige dagen en de animo was dan ook groot. Vooral keeper Van der Meulen werd op de proef gesteld door Wels, Bakhuis, Smit en Graafland, waarbij laatstge noemde zich voor z'n eventueele taak als linksbuiten poogde te trainen. Intusschen is Van Nellen onderweg en het meespelen van Graafland zal derhalve wel niet doorgaan. Van der Meulen in het doel bleek prachtig op dreef, zoodat men volledig vertrouwen stelt in z'n capacitei ten voor den strijd tegen Zwitserland. Vente heeft gistermiddag niet aan de oefening deelgenomen, omdat hij eenigen last had van z'n enkel-blessure. Volgens dr. Van Dam zal hij tegen Zwitserland echter wel kunnen uitkomen. Gistermorgen zijn de extra-treinen der Nederlandsche Reisvereeniging naar Italië vertrokken. Ook tal van Leidenaars maken de reis mee. Er waren 1500 passagiers. Zij zullen in Lugano overnachten. Onze voetballers hebben last van de Italiaansche zon. Weber is onherken baar door de trui, die hij over het hoofd heeft geslagen. De opstelling der elftallen zal als volgt zijn: Nederland VAN DER MEULEN WEBER VAN RUN PELLIKAAN ANDERIESSEN VAN HEEL VENTE BAKHUIS SMIT VAN NELLEN BOSSI ABEGGLEN KIELHOLZ PASELLO v. KHANEL HUFSCHMID JACCARD GUINCHARD WEILER MINELLI SECHEHAYE Zwitserland xaiiuweuöuijueii zuxicxi UI üt roeKumsv kunnen plaats vinden met de Scandina vische landen en Zwitserland. Ook Frank rijk en Duitschland verklaarden zich be reid officieele landenwedstrijden tegen den lerschen Vrijstaat te spelen. Als nieuw lid van de F.I.F.A. werd Haïti toegelaten. Nadat eenlge reglementsvoorstellen waren afgehandeld, vonden de verkiezin gen plaats. De Belg Seeldrayers werd als plaatsvervangend voorzitter gekozen, ter wijl in het F.LF.A.-bestuur werden geko zen de heeren K. J. J. Lotsy (Nederland), Johansson (Zweden), Bouwes (Finland) en Duran (Spanje). Dr. Bucro (Uruguay) maakt geen deel meer uit van het bestuur. Als gedelegeerden voor de F.I.F.A. in de International Board werden de heeren dr. Bauwens (Duitschland) en Delaunay (Frankrijk) benoemd. Bij het voorlaatste punt der agenda „Diversen", kwam als belangrijkste aan gelegenheid te kwestie van een Olympisch voetbaltournooi 1936 te Berlijn ter sprake. Door den president Rimet werd medege deeld, dat tusschen de FJ.FA. en het In ternationaal Olympisch Comité vriend schappelijke onderhandelingen werden gevoerd en deze zullen in de richting van het F.I.F.A.-standpunt voortgezet worden. De afgevaardigde van den Duitschen Voetbalbond Linneman kantte zich met nadruk tegen dit besluit. Hij betreurde het dat men op dit congres nog niet tot een definitieve beslissing gekomen was en meende dat het nog wel eenige jaren zou duren voor en aleer een amateursbepa ling zou zijn opgesteld. Schakelt men uit principieele overwegingen het voetbal ver der van de Olympische Spelen uit, dan van sport gedegradeerd, breide teamspel tot een tweede klasse tak van spor gedegradeerd. Linneman noodigde de F.I.F A. uit in 1936 ter gelegenheid van de Olympische Spelen te Berlijn te congresseeren, welke uitnoodiging werd aanvaard. KON. NED. VOETBALBOND. Programma voor morgen. Afdeeling I, Promototieeompe title, 3e klasse: HJR.C.OS.V.; Vriendenschaar U.V.V. Afdeeling II, Promotiecompetitie 2e klasse: OvermaasR.F.C. 2e klasse B.: VJ0.L.—O.DS. Promotiecompetitie 3e klasse: R.V.C. Hoek van Holland: O.N.A.—De Musschen. Promotiecompetitie 4e klasse: S.E.P OLIVIO, terrein D.H.C. Afdeeling IV, Promotiecompetitie 2e klasse: De BarohiV—Tegelen; Juliana Middelburg. o DE SLEUTELS—K.B.F. Morgenochtend 10 uur spelen meelfa briek „De Sleutels" en „R.B.F." een vriend- schappelijken wedstrijd op het Nasb.-ter- rein achter Pomona. ALPHEN—SPARTAAN TE NIEUWVEEN Morgenmiddag 2 uur wordt op het V.VN.-terrein een propaganda-voetbal- wedstrijd gespeeld tusschen Alphen I Spartaan I (Amsterdam). OM DEN C. G. W.-BEKER. Maandagavond te 7.15 uur, zal de wed strijd gespeeld worden om den C.G.W.- Beker tusschen C.G.W. I en 6e R.V.A op 't L.F.C.-terrein. Scheidsrechter is de heer J. Hillebrand. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL BOND Programma voor morgen. Competitie. O. IA: VadaOnder Ons. N. I.: Nic—Vitesse. Prom, en Degradatie. N.H. 1: Sportief D. E. D Z. H. 1: D.K.C.—O.S.C.R. O IB: Achilles—Odio (te Borne). Z.H. II: Ter GouwDeetos 3 Zilv. Korf, finale: Blauw WitWester kwartier (terrein Rohda). Z. N. v d. Dag-bal (terrein Westerkwar tier) demifinales: 11 uur Rozenburg 2 Fluks 2; 12 1/4: BI. Wit 2—Bi. Wit 4; 3—5 uur: eindstrijd. (O.M.) Overzicht. pet programma wijst wel uit, dat de competitie bijna ten einde is- In Noord- Holland heeft D.D.V. haar plaats in de le klasse verloren, en dank zij de reglemen taire straffen van D.E.D., zal Sportief aan een gelijk spel voldoende hebben om de hoogste afdeeling te bereiken. Waarschijn lijk zal Sportief voor alle zekerheid zorgen, dat zij beide punten verovert, en dan zou D.EX)., ook wanneer de verliesp'inten haar werden kwijt gescholden, niet meer ge vaarlijk kunnen worden. In Zuid-Holland en in Twenthe hebben de le klassers zich in de degradatie-com petitie staande kunnen houden. D.K.C- heeft het met twee overwinningen op Die Haghe al heel goed gedaan. Het zal voor de Delftsche club wel geen heksentoer zijn om nu ook nog van O.S.C.R. te winnen, dan staat het meteen vast dat D.K.C. le klas- ser blijft. In Twenthe heeft Achilles het, na een aanvankelijke nederlaag, toch tot een be slissingswedstrijd weten te brengen. Die wedstrijd vindt op onzijdig terrein plaats, n.l- te Bome op het veld van Groen Zwart Achilles heeft nu nog een kans om zich te handhaven. De BondsseriewedstrijdëQ zijn ditmaal De heer Herberts geeft theorie tijdens de training van het Ned. elftal op het voetbalveld te Cemobbio. vlot verloopen. In beide afdeelingen is men tot aan de laatste wedstrijden genaderd. Blauw Wit en Westerkwartier zullen elkaar het bezit van den Korf betwisten. In de competitie verschilden beide clubs weinig in kracht, zoodat het moeilijk is om den vermoedelijken winnaar aan te wijzen. Fluks 2 heeft in de wedstrijden om den Zilveren Bal niet onfortuinlijk geloot. Zij heeft meestal op eigen terrein geloot, en er voor zorg gedragen dat zij al die wedstrij den prompt won. Fluks moet dien goeden weg nu blijven volgen. De wedstrijd tegen Rozenburg 2 zal voor Fluks wel niet te zwaar blijken. Met Blauw Wit 2 zal Fluks meer moeite hebben, doch ook deze te genstander behoeft voor haar geen strui kelblok te zijn. Wij vertrouwen op goede resultaten! o FLUKS-SERIEWEDSTKIJDEN VOOR GOED AFGELAST. Door de geringe medewerking van den competitie-leider van den N.K.B., ziet Fluks zich thans wederom genoodzaakt, haar seriewedstrijden, welke reeds morgen plaats zouden hebben uit te stellen. De heer Versluis achtte het niet noodig bij het samenstellen van het programma rekening te houden met die clubs, welke aan deze series zouden deelnemen en stelde voor enkele dier clubs toch wedstrij den vast, welke z. i. onmogelijk meer uit gesteld konden worden. Te elfder ure moesten nu o.a. Westerkwartier en Baeme zich terugtrekken, terwijl ook Fluks II de halve finale, welke met de finale op één dag gespeeld wordt, van den Zilveren- Nieuws-van-den-Dag-bal, op Zondag a.s. zag vastgeseld. Dit heeft het Fluks-bestuur doen be sluiten haar jaarlijksche seriewedstrijden niet alleen uit te stellen, doch, gezien de vordering van het seizoen, geheel af te lasten. Het Flukstournooi zal dus weer eerst in 1935 plaatsvinden. ZWEMMEN. LEIDSCHE ZWEMCLUB. Een polo-tournooi in plaats van nationale wedstrijden? In een der bovenzalen van café In den Vergulden Turk hield de Leidsche Zwem- club gisteravond haar jaarlijksche alge- meene vergadering onder leiding van mr. H. R. Goudsmit, die na een kort openings woord den secretaris, den heer C. de Reede, gelegenheid gaf tot het lezen der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat van den heer Planjer een volledig uitgewerkt plan was ingekomen voor een nieuwe ojjen zweminrichting. Spreker verklaarde dat het bestuur het plan bestudeerd had, maar tot de conclusie gekomen was dat eerst het resultaat dient te worden afgewacht van de reeds lang gevoerde actie voor een overdekte inrichting, die tegenwoordig trouwens zoodanig gebouwd worden dat zij ten deele ook als open bad kunnen worden ingericht. IJvert men thans voor een open bad. dan is men verder dan ooit van een overdekte af en spr. meent dat de Leidsche autoriteiten nu toch lang zamerhand wel iets gaan gevoelen voor den noodzaak eener overdekte. De heer Buys vreest dat het nog lang zal duren voordat de plannen voor een overdekte verwezenlijkt zullen worden. Daarom zou hij het plan eener open in richting willen steunen. Na eenige discussie, waarbij herhaalde lijk en met nadruk op het belang eener nieuwe Leidsche inrichting gewezen werd, ging de vergadering met de meening van het bestuur accoord. Slechts wanneer het duidelijk wordt dat nog in geen jaren kans is op een overdekte, zal men actie gaan voeren voor een open bad. De heer De Reede bracht hierna het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat vooral in verband met de ziekte van Weil, het be zoek aan de zweminrichting 40 pet. min der is geweest dan het vorige seizoen. De successen op zwem- en pologebied waren zeer onbevredigend. Meer geregelde opkomst op de oefenavonden is noodza kelijk. Der vereeniging ontvielen twee eereleden, namelijk de heeren Van Spall en dr. Timmermans, benevens een zeer verdienstelijk lid als de heer Elzinga Sr. Het ledental daalde van 230 tot 188. Het jaarverslag van den penningmees ter, den heer W. van Deventer, meldde dat de ontvangsten (met inbegrip van het saldo van het vorige jaar) hebben bedra gen f. 1039,70 en de uitgaven f. 1034.17, zoo dat er een batig saldo is van f. 5.53, ter wijl er geen schulden zijn over het afge loopen jaar. Het jutoileumfonds-1936 be draagt thans ruim f. 175. De Kascommissie rapporteerde dat boe ken en bescheiden in orde waren bevon den, waarna den heer Van Deventer decharge werd verleend voor zijn accuraat beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren mr. H. R. Goudsmit en W. van Deventer herkozen. Tot leden der Kascommissie werden be noemd de heeren Jac. Key en J. Buys en tot plaatsvervangers de heeren Van der Zanden en Van der Reyden. Meegedeeld werd dat over nationale wedstrijden nog niets is vastgesteld. In ieder geval zullen zij iets later in het seizoen worden gehouden dan vorige jaren. De heer Buys pleit voor een polo- tournood in plaats van nationale wed strijden. Hij meent dat de belangstelling dan veel grooter zal zijn. De onderlinge- en schoolwedstrijden zullen weer op den eersten Zaterdag in Juli gehouden wor den. Het bestuur zal het idee van een polo-tournooi overwegen. Na de rondvraag werd hierna de slecht bezochte vergadering gesloten. WANDELSPORT. LEIDSCHE SPORTCLUB. Om eenige afwiseling te brengen in het programma der Wandelsport organiseert de L.S.C. in verband met haar twee-jarig bestaan een knobelmarsch op 1 Juli a.s. Start 1 uur nam. Maximum afstand 40 K.M. Deze marsch loopt over zes verschil lende parcoursen. Een ieder die den leef tijd van 14 jaar heeft bereikt kan hieraan deelnemen, al of niet aangesloten bij de N.U.W Na afloop der marschen wordt een vaandel- en vlaggenparade gehouden. Trainingsavonden iederen Dinsdag te 8 uur nam. vanaf clublokaal ,Oud Hortus- zicht", Witte Singel. Leden der L.S.C. in clubcostuum. Buigoefeningen tijdens de training der Nederlandsche voetballers onder leiding van Bob Glendëjmlng,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13