De Seniores Stijl-Vier van „De Vliet" JS* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 24 Mei 1934 Derde Blad No. 22751 De Nederlandsche Voetballers naar Italië. SPORT. GEMENGD NIEUWS. FAILLISSEMENTEN. Op weg van Bazel naar Como. Het goede humeur der spelers heeft door de lange treinreis in het minst niet geleden. Mol weet met zijn harmonica de stemming er best in te houden door het spelen van vroolijke wijsjes. VOETBAL. OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. t nederlandsch elftal te como gearriveerd. Zal Mijnders spelen? omstreeks 4 uur gistermiddag is het Kerlandsch elftal, vergezeld van een fitil officials, te Como, in Italië, aan tonen na een warme en vrij vermoelen- reis |te autobus vertrok men direct naar aobbio, waar gelogeerd wordt in het gelegen hotel Regina Olga. Nog des namiddags is met de indoor- öi? begonnen. Verschillende belang- ide landgenooten waren reeds van ebblo aanwezig, waaronder een twee- il jEDgelui uit Schoonhoven, die in 11 Idagaper flets daarheen waren gereden! De teer Herberts heeft meegedeeld dat t iffial volkomen fit is, met uitzonde- ;din van Mijnders. De Dordtenaar t rich echter aanmerkelijk beter en |lierd gisteren door dr. Van Dam niet «loten geacht dat Mijnders Zondag 1 rog zou kunnen meespelen. Daarover rit echter pas Zaterdag beslist. |ta de Nederlandsche ploeg gisteren weg was van Luzern naar Como ble- a de Zwitsersche voetballers in hun igskamps nabij den St. Gothardtun- ödch in 't gelid opgesteld te hebben i den spoorweg, zulks bij wijze van et. De K.N.V.B. heeft den Zwitserschen i telegrafisch voor deze verwelkoming ikt. [De temperatuur in Italië, blijkt momen- 1 vrij hoog te zijn. 's Avonds gaat het en gelukkig wordt er pas in den na- Mig gespeeld, doch In Rome was het 'oen zoo warm dat aldus de heer 1 de musschen van de daken vie- f!" Het zal groote moeite kosten zich bij e temperatuur aan te passen. i de Zwitsersche pers worden reeds wrige beschouwingen gewijd aan den dstrijd NederlandZwitserland. Alge- "o verwacht men daar een Zwitsersche ling. [Diet de radio-uitzending naar Neder- 1 is men nog niets verder gekomen, tts ontleenen wij aan de „Arbeiders- ps" dat de Vara-voorzitter, de heer A. "fries, in een gisteravond te Amsterdam «den vergadering heeft medegedeeld ede Vara trachten zal zelf het tweede feite van den wedstrijd uit te zenden, i heeft daartoe toestemming van den «VB. verzocht. Wordt deze gegeven dan pde heer Hollander dus spreken tot 5 waarna de Vara-ooggetuige zijn taak piememen. Ook hieromtrent staat ech- r?og niets vast. Wie eventueel die Vara- jMuige zijn zal is evenmin bekend. Ge- [»en weet had de Vara, als tegemoet- bg aan een wensch van de Avro, goed hden dat bij samenwerking de heer fflder de geheele reportage verzorgen JDe Avro heeft thans, volgens de heer |yies, verklaard principieel bezwaar te tegen samenwerking met de Vara, ia verband met het beruchte zend- "sluit. Derhalve zal men nu voor een I'S verslag twee ooggetuigen noodig Ltet Belgische elftal zal Pappaert niet j®. naar de „Tel." meldt. Joachim zal .r«ten Duitschland vervangen. I wlglsche ploeg reist pas heden af. OM DEN CG.W.-BEKER. Voor den C.G.W.-beker won C.G.W. gis teravond met 43 van R.I. Rust 41. Scheidsrechter Kroesemeyer leidde correct. De stand is nu: L.D. 2 gesp., 3 pnt.; 6e R.V.A. 2 gesp. 3 pnt.; C.G.W. 2 gesp. 2 pnt.; 4e R.I. 2 gesp. 0 pnt. Er moeten nog gespeeld worden 4e RX LD. en C.G.W.—6e R.VA. o A.S.C.D.V.S. 3—1. Voor de rust zijn beide partijen goed tegen elkaar opgewassen met roodzwart iets in de meerderheid. Als de D.VS,- doelman het leer uit een voorzet van links uit zijn handen laat vallen, profiteert Sybranda dankbaar van deze fraaie kans 1 en scoort het eerste doelpunt 10)Direct daama maakt van Kuik handig gebruik van een misverstand in de achterhoede en plaatst den bal langs de uitgeloopen keeper in het verlaten doel (20). De groenzwarte voorhoede brengt eenige te genbezoeken aan het Leidsche doel, doch is niet tot scoren in staat. Na de thee verkleint D.V.S. al spoedig den achterstand, wanneer de linksbuiten een goed boogschot inzendt, dat de overi gens uitstekend keepende Westen over zijn hoofd laat gaan. Aan den anderen kant maakt Sondag met een ver en gemakkelijk houdbaar schot de overwinning der roodzwarten tot zekerheid. Tegen het einde krijgt het spel een eenigsztns ruw karakter, zoodat het eindsignaal van scheidsrechter Arnoldus als een verlossing klinkt. o SERIE WEDSTRIJDEN L.VV. „LUGDUNUM". Morgenavond te 7 uur, zal voor de 1ste ronde der 1ste afdeeüng van bovenge noemde wedstrijden gespeeld worden L.F.C. 2D.V.S. 1. op het terrein Pomona" *>rdwijk i—quick boys n 2—2. LÏJ' den Quick-Boys-beker werd gis- jrjnd bovengenoemde wedstrijd ge- Het is een opwindende wedstrijd waarin Quick Boys met een ge- W wel wat ruim werd beloond. De in met een 10 voorsprong voor !™ik In de tweede helft maakte Q. TOdig gelijk toen de linksbuiten, in j^Pelpositie, den bal voorzette en J® 't doel werd geloopen. Niet lang ÏÏJ, "am Q. B. door haar linksbuiten •saing. Vanaf dit oogenblik is Noord- overwegend sterker. Q. B. verdedigde s macht, doch kon niet verhinde rt de gelijkmaker werd gescoord, •We het einde kwam. nieuwe vereeniging. K''s door de jeugdorganisatie van Inbond voor Nat. Herstel een voet- 11 wandelsport-afdeeling gevormd. ATHLETIEK. nationale dames-wedstrijden te leiden. Om den Prinses Juliana-bcker. In „De Athletiekwereld", het officieel orgaan der K.N A.U. wordt geschreven over de wedstrijden om den Prinses Ju- liana-beker, die alhier op 15 Juli door Brunhilde zullen worden georganiseerd op het A.S.C.-terrein. Een der grootste ver langens, een der grootste propaganda middelen voor een nieuw arbeidsveld, ai- dus het blad, werd door de voorstanders der dames-athletiek-belangen geacht een vereenigingskamp als bij de heeren- athleten reeds lange jaren de wedstrijd is om den Prins Hendrikbeker. De Commissie voor Dames-Athletiek heeft thans hiervoor een plan uitgewerkt Hoofdprijs is de Prinses Julianabeker. De wedstrijden wor den, gelijk gezegd, voor de eerste maal al hier gehouden. Uitgegaan is van de bestaande regeling voor den heeren-beker; voor het program ma is het schema gevolgd, gebruikelijk bij vele interland-wedstrijden. Het programma bestaat uit de volgende tien nummers: 100 M. hardloopen, 200 M. hardloopen, 80 M. hordenloop. 4 x 100 M. estafette en 200 M.—150 M.—100 M50 M. estafette, ver springen, hoogspringen (beide met aan loop), speerwerpen, kogelstooten en dis cuswerpen. Iedere deelnemende vereeni ging moet op minstens 5 nummers uitko men. Elke deelneemster mag buiten de estafette-nummers aan hoogstens drie nummers deelnemen. Iedere deelnemende vereeniging mag maximum met twee deelneemsters per nummer en één ploeg per estafette-nummer uitkomen. 0 „brunhilde" naar utrecht. „Brunhilde" neemt a.s Zondag deel aan de nationale athletiekwedstrijden voor dames en meisjes, uitgeschreven door den Utrechtschen Provincialen Athletiek Bond te Utrecht. Voor de volgende nummers is ingeschreven Dames: Hoogspringen: Peet Dieben; verspringen: Rie Briejer; speerwerpen: Peet Dieben; 800 M hardloopen: Nel Hagoort en met een ploeg 4 x 100 M. estafette. Verder komen een 5-tal meisjes uit op de nummers 60 M. hardloopen. verspringen en vormen zij bovendien een estafette ploeg 4 x 60 M. 0 WANDELSPORT. de k. n. g. v.-marsch. De 9e officieele K.N.G.V.-marsch, welke Zondag alhier wordt gehouden, belooft een succes te worden. Reeds talrijke deel- nemers(sters) hebben zich opgegeven. Wandelaars kunnen zich nog opgeven bij mevr. M. Dieben Konings, Witte Sin gel 13 alhier, ongeluk in het militaire kamp te waalsdorp. Milicien bij schietoefening getroffen en gedood. Gistermorgen ruim negen uur is in het militaire kamp Waalsdorp een ongeluk ge beurd, dat helaas een slachtoffer heeft geëlscht. Bij schietoefeningen met een zwaren mitrailleur, kwam, juist nadat deze oefeningen aangevangen waren, de 20-jarige milicien Heynen, wonende te Den Haag, met het hoofd voor den loop van den mitrailleur, met het noodlottig gevolg dat hij door een kogel getroffen en aan het hoofd zwaar gekwetst werd. Terstond werd de oefening stop gezet en de getroffene naar het Militaire Hospitaal overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. Hoe de juiste toedracht van het onge luk is geweest, kon men nog niet precies mededeelen. Intusschen is door het parket en door officieren een onderzoek ingesteld, om de oorzaak van dit noodlottige onge luk te kunnen vaststellen. door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is op den hoek van de Nieuwe Parklaan en Wagenaarweg te Scheveningen, de heer I. J. L. K. uit de Asterstraat, die daar fietste, in botsing ge komen met een auto. Hij geraakte tus- schen den auto en een boom bekneld. De man is zwaar gewond naar Bronovo ge bracht, waar hij gisteravond is overleden. ROEIEN. DE VLIET. de ploegen voor hollandia. De Vliet komt dit jaar weer uit met een flink aantal ploegen. Er is hard ge werkt in de laatste weken, en het succes daarvan zal dan ook hopelijk niet uit blijven. De Stijl-Snel-acht komt uit in de vol gende opstelling: M. Fischer (boeg), E. de Koning, M. S. E. Nieuwenhuis, A. C. J. Kruimel, C. L. D. C. Bruins, A. Stenfert Kroese, A. P. J. Boele, S. Lach en M. Sturms, stuurvrouw Er zit veel goeds in deze acht. Wel ver toont zij nog de gebreken van een jonge ploeg, o.a. is het rijden vooral in hoog tempo te onbeheerscht, de finish dikwijls ongelijk, maar er zit eenheid en pit in, en de boot ligt goed vast bij een rustig baantempo. De start is hard en snel en goed gelijk. Alles tezamen een ploeg, die het nog een heel eind brengen kan, en zeker geen slecht figuur zal slaan. De Seniores Stijl-vier, bestaande uit de dames: C. L. Stuurman (boeg), C. H. M. Kosturkiewicz, C. M. Vink, M. Kobus (slag) en V. Liet (stuurvrouw), komt dit maal goed voorbereid ten tooneele. Hier zien wij geroutineerde roeisters aan het werk, die langzamerhand wel zijn opge wassen tegen het lastige roeien in een gladde boot. De balans is doorgaans goed, hoewel men de neiging tot vallen nog niet geheel de baas is. Slag en twee roeien zeer soepel, de boeg heeft nog wel eens moeite om mee te komen, drie roeit mak kelijk, maar trekt haar schouders iets omhoog waardoor de finish er wat stijf uitziet. Toch maakt deze ploeg als geheel een keurigen indruk en zal zij ook zeker een duchtig woordje meespreken. De Juniores Stijl-vier, bestaande uit de dames: L. Tol (boeg), L. H. Neef, O. B. van der Maesen, E. J. Stheeman (slag), en Th. Ykema (stuurvrouw), heeft vele tegenstandsters om te bekampen, maar ook hier is in de 2 maanden training heel wat bereikt. Dit is een nog jong ploegje, dat nog niet op haar hoogtepunt is, maar dat vele goede eigenschappen bezit. De haal is krachtig en pittig, zoodat de boot goed doorloopt; ook de balans is goed, en als de boot al is een keer valt, herstelt men zich spoedig. De slag is regelmatig maar nog wat onbeheerscht en hoekig in haar bewegingen, drie en twee zijn nog vaak ongelijk, de boeg is soepel maar heeft het rijden nog niet geheel in haar bedwang. Toch is ook deze ploeg als ge heel zeer goed en zeker den naam „stijl- ploeg" waardig. Rest tenslotte nog de Junior Stijlsciff, waarvoor uitkomt mej. J. H. A. Dubois. Deze roeister zit met een aangeboren ge mak in de boot. De finish loopt er aan stuurboord nog wel eens uit, maar bij een zuivere inpik is de haal krachtig en ge lijk, en loopt de boot goed door. In den recover is zij over het algemeen goed watervrij. Met de hierboven beschreven ploegen waagt de Vliet zich dus in het strijdperk, en zij doet dat met een gerust hart; want zelfs al mocht zij er niet in slagen een prijs te veroveren, zij komt met een aan tal goede ploegen voor den dag. valsche munters in twente. Te Zutphen en Enschedé zijn eenige personen aangehouden wegens het in om loop brengen van valsch geld. Het betreft een valsche munterij, welke een onderzoek ln verscheidene gemeenten noodzakelijk maakte. De eerste arrestatie geschiedde korten tijd geleden te Zut phen, waar iemand werd aangetroffen, die in het bezit bleek te zijn van 82 valsche rijksdaalders. De gearresteerde heeft na eenigen tijd en nadat het onderzoek van justitie en politie zekere resultaten had opgeleverd, bekend de valsche rijksdaal ders te hebben vervaardigd. In samenwerking met de Nederlandsche Centrale voor Falsificaten te Amsterdam werd het onderzoek geleid door de offi cieren van Justitie te Zutphen en Almelo, terwijl in Enschedé de leiding van het onderzoek berustte bij den hoofdinspec teur Boerrigter. Er hebben tal van huis zoekingen in verband met deze zaak plaats gehad en naar aanleiding daarvan werd een ingezetene, een werklopze arbei der. die vroeger te Lonneker, doch gedu rende den laatsten tijd te Enschedé woon de, gearresteerd. In zijn woning waren aanwijzingen gevonden, dat hij bij de zaak was betrokken, doch dit staat nog niet vast. Intusschen wordt het onderzoek in deze zaak nog voortgezet. een hardhandige dienstbode. Gisteren gaf de 20-jarige dienstbode A. H. te Venlo den 6-jarigen F. K. een klap tegen het hoofd. De jongen voelde zich later onwel, zoodat geneeskundige hulp werd ingeroepen. De geneesheer consta teerde een ernstige hersenschudding. Tegen de hardhandige dienstbode is pro ces-verbaal opgemaakt. DUIVENSPORT. de luchtbode (boskoop). De postduivenvereen. „De Luchtbode" (Boskoop) hield een wedstrijd met oude duiven van Noyon (Frankrijk). Afstand 302.7 K.M. P. v. d. Berg le 2e 4e 13e. H. Middelkoop 3e 7e 11e 12e 14e. A. van Pruissen 5e 8e 15e. G. Lamoree 6e 10e en J. v. d. Starre 9e. De duiven waren gelost om 8 uur. Aankomst le duif 11.51.44, laat ste duif 12.49.44. „de zwaluw" (voorschoten). Wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk), afstand hemelsbreed 301.190 K.M. In con cours waren 139 vogels, aantal prijzen 28 (om de 5 vogels). De vogels werden met Z.W. wind om 8 uur in vrijheid gesteld. De eerste prijswinnaar werd om 11 uur 40 m. 19 sec geconstateerd en maakte een snel heid van 1367.05 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd om 12 uur 6 min. 20 sec geklokt. De prijzen wer den behaald als volgt: F. le Mair 1, 3. 12. 28; G. A. v. Adrichem 2. 4. 7 18. 23 25. 27; J A, A. v. d. Elskamp 5, 6, 8, 10 11 17. 21; A. de Graaf 9, 22. 24; M. v. d. Meer 13, 14. 26; A. Oudshoorn 15; B. Versteegen 16. 20; J. v. d. Burg 19. (Reeds geplaatst in een deel van een vorige oplaag). brand. Gisteravond omstreeks zeven uur is te Asten (N.-Br.) brand uitgebroken in de I stroohulzenfabriek van den heer v. Goch. Het vuur vond in den grooten voorraad stroo welke in de fabriek aanwezig was, gretig voedsel en weldra stond het ge heele pand in lichterlaaie. Het vuur sloeg ook nog over naar een naastgelegen ga rage en werkplaats van de tricotagefabriek van de firma Ter Strate en Verkouteren. Deze fabriek zelf, die op eenigen afstand hiervan lag, liep doordat de windrichting gunstig was, geen gevaar. Hoewel de brandweer van Asten vrij spoedig ter plaatse was, kon zij weinig tegen de vuur zee uitrichten en werden de eerste twee panden geheel een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, die nog niet vastgesteld kon worden, wordt door verzekering gedekt. Tot laat in den avond was men nog met het blusschingswerk bezig. Op de stroo hulzenfabriek werkten ongeveer 30 arbei ders, die waarschijnlijk broodeloos zullen worden, tegen een kar gereden. Toen gistermiddag omstreeks half zes de heer Verkolen uit Asten met zijn auto te Someren tusschen een hem tegemoet- komenden paard en kar en een rechts van den weg stilstaande vrachtauto wilde doorrijden, gelukte hem dit niet en kwam hij in botsing met den vrachtwagen. De inzittenden van de door den heer V. be stuurde auto werden er allen uitgeslin gerd. Twee van hen, het echtpaar Lange- weg uit Asten liep daarbij ernstige ver wondingen op. De heer V. zelf en een kind van het echtpaar Langeweg kwamen er zonder letsel af. De auto die geheel vernield werd, is door de politie in beslag genomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. berucht gangster gedood. Uit Shreveport (Louisiana) wordt ge meld, dat daar een der beruchtste misda digers, zekere Clyde Barrow met zijn „dame" op een landweg is doodgeschoten. Barrow werd door de autoriteiten gezocht in verband met ongeveer een dozijn moor den, tal van ontvoeringen en verscheidene bankovervallen. De politie had hem gade geslagen in de buurt van het huis van familieleden, waar hij zich had opgehou den. Zij opende direct 't vuur op den gangster en de vrouw, die juist bezig wa ren wapens te verladen, met het vermelde resultaat. de jacht op dillinger. Naar uit St. Paul (Minnesota) wordt ge meld, heeft de federale Jury de vriendin van Dillinger, Evelyn Frechette, en den medicus Cleyton May veroordeeld in ver band met het feit, dat dezen Dillinger be hulpzaam zouden zijn geweest en hem hebben gehuisvest. May, die een schotwonde van Dillinger behandelde, is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en 1000 dollar boete; Evelyn zal de volgende twee jaar in een verbeterhuis moeten doorbrengen en even eens 1000 dollar boete moeten betalen. vijf dooden door uitstroomend gas. Te Feldkirchen in Karinthië wilde een jongen zijn bal uit een put halen. Hij geraakte bedwelmd. Vier personen wilden hem helpen, doch ook zij geraakten bui ten bewustzijn. Toen de brandweer de vijf ongelukkigen ten slotte kon bergen, bleek dat de levensgeesten reeds waren geweken. pont en sabelli te dublin. De vliegers Pont en Sabelli zijn met hun vliegtuig „Leonardo da Vinei" op het vliegveld van Dublin aangekomen en zijn van plan, de vlucht naar Rome zoo spoe dig mogelijk zonder tusschenlanding té ondernemen. 0 hittegolf in new-york. In New-York heerscht momenteel een hittegolf .De thermometer wijst 88 graden in de schaduw, hetgeen een ongekende temperatuur is in dezen tijd van het jaar. Terzelfder tijd meldt evenwel de gezag voerder van het Cunard-schip „Scynthia", dat hij op zijn weg van Liverpool naar New-York 15 ijsbergen is gepasseerd, welke een gemiddelde afmeting hadden van 100 bij 50 meter. 1 ernstig auto-ongeluk in duitschland. Gistermorgen is in Beringersdorf ten gevolge van oververmoeidheid van den ehauffeur een vrachtauto met 40 S.A.-lie- den, die van een uitstapje terugkeerden, tegen een boom gereden. Drie S.A.-lieden werden gedood, drie zwaar gewond. nieuwe expeditie naar de noordpool. De laatste voorbereidingen voor een nieuwen tocht naar de Noordpool worden in sovjet-Rusland getroffen. De expeditie wil trachten de reis te maken van Oost naar West door de Noordelijke IJszee van Wladiwostok naar Moermansk. Op 15 Juni vertrekt de expeditie, welke zal bestaan uit acht schepen, die onder commando staan van den ijsbreker „Litke" Deze ijsbreker zal rechtstreeks naar Moer mansk gaan; de andere schepen zullen den winter doorbrengen op nog nader te bepalen plaatsen, ten einde geologische en meteroroligsche onderzoekingen te ver richten. Het is vrijwel zeker, dat de Ijsbreker „Krassin", die op zijn tocht door het Pa nama-kanaal reeds Canada gepasseerd is, eveneens aan de expeditie zal deelnemen. De bemanning, die heeft deelgenomen aan het opsporen van de Tsjeljoeskin heeft een telegram gezonden waarin zij mede deelt zich ter beschikking van de expeditie te stellen. marthe hanau opnieuw veroordeeld. De correctioneele rechtbank te Parijs heeft Marthe Hanau gisteren wegens he ling van een document veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en 200 fr. boete en wegens beleediging van een magistraat tot twee maanden. Uitgesproken: M. Geutskens, zonder beroep, Hoofddorp, Hoofdweg 67. R.-c.: mr. F. Th. Raedt. Cur. mr. Jhr. L. U. Rengers Hora Siccama, Haarlem. Benoemd tot curator in de faillissemen ten fa. Helmus en Co. en mej. O. Brav- mann, beiden Hillegom, mr. L. G. v. Dam, Haarlem, zulks ter vervanging van mr. Davidson, Haarlem. Foto Bleuzé. De seniores stijl-vier van „De Vliet" bij haar training in de Haarlemmervaart. Links naar rechts de dames: V. Liet (stuurvrouwe)M. Kobus (slag), C. M. Vink, C. H. M. Kosturkiewicz ep C. L. Stuurman „(boeg).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9