KENNERS I. VAN ENGEL HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOch. [£ÏD§CH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 16 Mei 1934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Hartevelt Jenever f. 2.90 per Liter - Prima Cognac f. 3.00 per Liter RECLAME, 9744 ALPHEN. Een verkeerstelling. Benevens op eenige andere plaatsen in lonze gemeente werd op den hoek van de gniggestraat Höoge en Lage Zijde, uit gaande van gemeente-wenken door de Ijerkloozen in dienst voor contra-prestatie, "een algemeen® verkeerstelling gehouden. Baar wij vernemen, houdt een en ander |Tert>snd met de plannen die bestaan voor lfen nieuwen Rijnovergang en bruggen- J^estie in onze gemeente, waarover wij ieeds meerdere mededeelingen hebben (gedaan. Aangewezen is als gecommitteerde bij |<je in 1934 af te nemen eindexamens der Riks, gemeentelijke en bijzondere kweek- Kholen voor onderwijzers en onderwijze- jessen in de tweede hoofdinspectie dr. J. .negieter alhier. Door de ras-, pels- en konljnenfok- |,er „Ons Belang" zal alhier in de volgende and een Jong-Dierendag worden ge «den. Tot voorzitter der Giovinezangver. al Ijier werd benoemd de heer Brand, tot ecretaris de heer v. Berkum en tot 2den retaris de heer A. v. Leeuwen. BOSKOOP. In verband met een bericht in een ader blad, als zou de heer A. Ubben- jek, Chr. Hist. Raadslid alhier, voor- .mens zijn wegens vertrek naar Bame |iëld als zoodanig te bedanken, verzoekt te berichten, dat door hem geen men zijn gemaakt de gemeente te ver- Eten of te bedanken als Raadslid. KOUDEKERK. De Posterijen. I In den dienst der posterijen is eenige fcrjziging gebracht, daar het postvervoer, fat tot dusverre per trein geschiedde, (ortaan per auto zal plaats hebben. De htingen zullen voortaan op werk- gen plaats hebben te 6 u. 15, 13 u. 25 i 17 u. 25; op Zon- en feestdagen te II u. 35. In den dienst der bestellingen jtcmt geen verandering. GEMEENTERAAD. Dt verkoop van het voorm. Raadhuis De bestrating van den Hondsdijk. De Raad kwam in openbare vergadering (bijeen. Voorzitter de burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening door den liooreilter met gebed, werden de notulen |der vorige vergadering voorgelezen en nvrranderd vastgesteld. Hierna deed de jomtter mededeeling van de goedkeu- iog van Ged. Staten op de wijziging van gemeenschappelijke regeling met Ha- lerswoude inzake toelating van kinderen K> de openbare school alhier. 1 Voorstel van B. en W. tot onderhand- dien verkoop van het voorm. Raadhuis 1 Gebr. W. A. en J. van den Dool. De fitter zeide, dat van Gebr. van den ooi een aanbod is Ingekomen van f. 1500 cewel B. en W. van oordeel zijn, dat |deie aanbieding niet hoog is, hebben zij to gemeend, mede op den ongunst der öjden, den Raad te moeten voorstellen op dit aanbod in te gaan en het besluit tot "publieke veiling in te trekken. De heer |Van der Lee achtte deze prijs te laag '7 was van oordeel, dat het nuttiger is |bet gebouw te bestemmen voor de werk- |loozen en verschillende vereenigingen. De voorzitter zeide ook wel het nut bierran in te zien, doch dat de lokaliteit fehts alleen voor enkele kleine bijeen komsten geschikt is. Bovendien eischt het gebouw ook veel onderhoud en is Ged. Staten destijds medegedeeld, dat dit ver kocht zal worden. De voorzitter zeide nog, dat Gebr. van den Dool verzocht hebben een strookje "rond bij te koopen voor den bouw van garage. B. en W. hebben hiervoor edongen f. 100, doch hieromtrent zal nog ader worden onderhandeld. Hoewel B. en van oordeel zijn, dat het niet fraai is s naast het voorm. Raadhuis een ge- bouwtje geplaatst wordt, willen zij hierin »ch ter wille zijn. De heer Van der Sterre kg hierin niet het minste bezwaar. Alsnu Jord besloten overeenkomstig het voor nel van B. en W. De heer Van der Lee wilde geacht wor den te hebben tegen gestemd. Voorstel van B. en W. inzake bestra- ™g van den Hondsdijk. De voorzitter zeide, dat B, en W. deze bak nog eens ernstig onder de oogen heb •en gezien en tot de overtuiging zijn ge- JMen van de noodzakelijkheid tot be rating. Zij hebben een plan doen op uiten voor het gedeelte vanaf „Boeren- ™uw" tot aan „Rijnhoeve" ter lengte 750 M. en vragen hiervoor een crediet f 6000. Hieronder is begrepen f 2000, or arbeidsloon. Het ligt in de bedoe- R de werkzaamheden uit te voeren in Pkverschafflng en hiervoor Rijkssubsi- P te vragen. De bedoeling is te bestra- to met Waalstraatklinker en ter weers- gue van de straat, welke een breedte ytvan 4.25 M., betonplanken te plaat- f u i?eer De Oong informeerde of ook '«Wkanteii in deze gemeente in de jj'cgenheid gesteld zijn om prijsopgave ?e^nen te geven en naar de kosten de betonplanken. iel yddtt'tter antwoordde, dat in een Seh f een advertentie is geplaatst j,-11 dat geen aanbiedingen van de al- .r gevestigde fabrikanten is ingekomen, rismj van de betonplanken zijn ge- t»nfïvi-05 '.750' docl1 dit bedrag zal niet c»rS j zÜn- De heer Lieverse was van laa» li' een zandbed van 5 c.M. te k,d' en dat dit minstens 8 c.M. moet Ie n?ifenv e voorzitter zegt toe dit nader nwen bezien. het'in« '"formeerde de heer Lieverse of kan v. van steenen door ingezetenen «ai hf, den en bet niet mogelijk is T«ren aatwerlc ln eigen beheer uit te haal vo?rz'tter antwoordde op de eerste betreft „evestigend; wat het straatwerk -1 merkte spr. op, dat er hier weinig *oor is en dit werk wellicht nood- irai'en aan niet-ingezetenen opge- le bpe—p I moeten worden. Na nog eeni- ftjaRde lniIifeeIVvel'ci a'gemeen het ge- SafLorediet toegestaan. oeuchtlrjg door den voorzitter wor den hierna vastgesteld een tweetal be sluiten tot wijziging van de begrootingen dienst 1933 en 1934. Aangaan rekening-courant-overeenkomst met de Alphensche Bank. De voorzitter zeide, dat de Bank voor Ned. Gemeenten 1% credit rente vergoedt, terwijl deze bij de Alphensche Bank bedraagt 2"/». Met het oog hierop stellen B. en W. voor met de Alphensche Bank een rekening-cou rant-overeenkomst aan te gaan tot ten hoogste f. 30.000. Op een vraag van den heer Lieverse antwoordde de voorzitter, dat de debet rente bedraagt 4 1/4 °/o evenals bij de Bank voor Nederl. Gemeenten, Aldus werd be sloten. Voorts lichtte de voorzitter toe een voor stel van B. en W. om jaarlijks ten laste van de brugexploltatle een bedrag ad f75 in rekening te brengen voor deze gemeen te wegens vergoeding aan renteverlies voor hetgeen door haar ten behoeve van de brug meer wordt uitgegeven dan ont vangen. Hieromtrent is reeds overleg ge pleegd met Hazerswoude. Overeenkomstig het voorstel werd al gemeen besloten. Tenslotte werd op voorstel van B. en W. en na toelichting door den voorzitter besloten tot verkoop van 5 stukken ad f. 1000 der 4°/o Nederl. Staatsleening 1934 en belegging daarvan in 6°/o aandeelen eveneens ad f. 1000 ln het maatschappe lijk kapitaal der Bank voor Nederlandsche Gemeenten, hetgeen een meerdere op brengst beteekent van f. 100 per jaar. Rondvraag. De heer De Jong informeer de naar de verplaatsing van het aanplak bord op het terrein van het Raadhuis, hetgeen door den voorzitter nader werd toegelicht. Voorts besprak de heer De Jong de wenschelijkheid om nog een gedeelte van de bocht bij C. v. d. Bijl te bestra ten, hetgeen het autoverkeer ten goede zal komen. De voorzitter zeide onderzoek toe. De heer Kok VToeg verbetering van het achterste gedeelte van den Lage- waardschen weg, welke weer gaten ver toont. De voorzitter zegde verbetering toe. Hierna sluiting. Na de invoering van den zomertijd zullen de godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk aanvangen des voormiddags te 10 uur en des namiddags halfzeven; in de Geref. Kerk voorm. te 10 uur en nam. te 7 uur. De collectes in de Ned. Herv. Kerk brachten ln de afgeloopen maand op voor de kerk ruim f. 123, restauratiefonds f. 89, plaatser.geld ruim f. 24. ZWAMMERDAM. De nieuwe verkeersweg achter het dorp. Naar l.et zich thans laat aanzien, zal de nieuwe verkeersweg, achter de kom de zer gemeente omgelegd, welke gelijk wij meldden Zaterdag 5 Mei is opengesteld en welke openstelling eerst tijdelijk zou zijn, wel voor goed open blijven. Aan de beide eindpunten van den nieuwen weg, waar deze met den bestaanden Rijks straatweg samenvloeit, heeft men een ge deelte der straat opgebroken. Wil men per voertuig den ouden weg gaan, dan moet men daarvoor gebruik maken van de af takking, welke via den nieuwen weg weder naar den bestaanden straatweg leidt. Het spreekt vanzelf dat, nu al het door gaand verkeer buiten het dorp omgelegd wordt, de Dorpstraat heel stil is gewor den. Zij, die van rust houden vinden het aangenaam, die van leven en vertier ge nieten spreken van „doodsch". Enkele zakenmenschen klagen over de schade die zij er door lijden. Doch vóór alles gaan de belangen van het moderne snelverkeer en dat is er mede gebaat! AALSMEER. Vergadering Schaak- en Damclub „Aalsmeer". Deze vereeniging heeft haar jaarver gadering gehouden in gebouw „De Oude Veiling", onder leiding van den heer A. Smit, secretaris. iDe heer J. H. Wieftering voorzitter, was door ongesteldheid verhin derd). Na een welkomswoord, wenschte de heer Smit den voorzitter een spoedig al geheel herstel toe. De secretaris las dan de notulen, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat de beide schaaktientallen een eerste plaats in het afgeloopen jaar wisten te veroveren. De leden werd dank gebracht voor hun groote medewerking en vriendelijke onder linge verhoudingen. Het lid Noordhoek werd gefeliciteerd met zyn overwinning in den simultaanwedstrijd tegen den wereld kampioen schaker dr. Aljechin. In het al gemeen werden vele mooie successen ge boekt door de leden, zoowel met schaken als dammen. De secretaris eindigde met den wensch, dat ook dit jaar veel succes zou mogen brengen! De penningmeester, de heer Oortwijn, gaf verslag over zijn[ge houden beheer. De ontvangsten hadden bedragen f. 320.18'/., de uitgaven f. 236.45'/. batig saldo f. 83.73. Boeken en kas waren door een commissie nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer Als leden der Financieele Commissie 1934 werden benoemd de heeren M. Joore en Nell. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. H. Wieffering en A Smit. Als damlelder was aftredend, de heer C. Buis Wzn„ die zich niet meer herkiesbaar wenschte te stellen. In zijn plaats werd de heer M. Joore gekozen. Na rondvraag volg de sluiting. De badinrichting V. I. B. A. De Bad. en Zweminrichting „V I B A aan den Stommeerweg, is weer geopend. Het badhuis is geheel opgeschilderd en ziet er keurig uit. Als badmeester werd door het bestuur aangesteld de heer Van Dijken, uit Groningen. Naast de vele ver beteringen, welke weer zijn aangebracht, was tot nu toe nog niet in vervulling ge gaan de wensch van menig zwemliefheb- ber: een duiktoren in het badhuis. Het bestuur is voornemens hierin zoo spoedig mogelijk te voorzien. Het staat wel vast, dat men reeds dezen zomer daarvan zal kunnen profiteered De fa. J. C. Maarse, bloemiste aan den Ulterweg alhier, mocht weder groote successen behalen met haar inzendingen bloeiende planten op de keuring in „Artis" te Amsterdam gehouden. De volgende onderscheidingen werden behaald: groote gouden medaille voor groep cyclamen; Idem groep calceolaria's en kleine gouden medaille voor groep cineraria's.. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans nog 151 werkloozen ingeschreven, waarbij 93 landarbeiders en bloemisten. Geduren de de laatste week is het aantal ingeschre ven arbeiders ongeveer stationnair geble ven. De badinrichting „De Blauwe Beugel" in de nabijheid van Westeinderplas, is deze week heropend. De heer Mieremet alhier, gediplomeerd onderwijzer K.N.Z.B., werd bereid bevonden op te treden als instruc teur bij het geven van zwemonderricht ter verkrijging van het diploma als ge oefend zwemmer. HAARLEMMERMEER. De benzinedieven weer aan het werk. In de Haarlemmermeer schijnen een of meer personen er 's nachts met een auto op uit te trekken om te trachten hier en daar benzine te bemachtigen. Aan den Sloterweg is een landbouwer de dupe ge worden van deze praktijken. Men zij dus op z'n hoede! Weer hersteld. Naar wij vernemen is de heer J. J. L. Dieben, hoofd van de R.K. School te Vijf huizen, die wegens ernstige ongesteldheid ongeveer een halfjaar bulten dienst is geweest, thans zoover hersteld, dat hij zijn werkzaamheden heeft kunnen hervatten. Autorit voor ouden van dagen. Voor den te Nieuw-Vennep te organi- seeren autorit voor ouden van dagen doet het comité, bestaande uit de heeren F. G. Alkemade, voorz.; B. de Groot, vice-voorz.; F. A. Dol, seer.; C. Doeleman, penningm.; J. Biemond, A. Reekers en J. Verhoef, een beroep op den financieelen steun der inge zetenen ter bestrijding van de kosten. De spontaniteit, waarmede in 1933 de bewo ners van dorp en omgeving deze schoone zaak hebben gesteund, is waarborg dat den oudjes ook dit jaar weder een genot volle dag zal kunnen worden bereid. De comptablllteltsbesluiten zijn goedge keurd. De burgemeester heeft zijn benoeming tot commissaris van het Electriciteits- bedrijf aangenomen. In de rondvraag sprak de heer Ftjma over een geweigerde vergunning tot melk- venten; naast de bestaande 31 melkhande laren was een venter van buiten de ge meente niet gewenscht meenden B. en W. De heer Spllker sprak over de ver anderde straatverlichting; voor den Rijks weg wacht men op adviezen van Philips. Dezelfde klaagde over vluchtheuveltjes en over de niet meer bestaande extra vergoe ding aan waarnemende hoofden van scholen. De voorzitter ontried onvoorbereid be sluiten te nemen. De vergadering eindigde met een ge heime zitting. Aangewezen is als gecoipmitteerde bij de in 1934 af te nemen eindexamens der Rijks, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onder wijzeressen in de tweede hoofdinspectie mr. F. Gerritsen alhier voor de bijz. kweek scholen te Haarlem en Beverwijk. KATWIJK AAN ZEE. Het Katwijksch Chr. Mannenkoor op concours. Het Katwijksch Chr. Mannenkoor, dir. de heer J. Bakker uit Den Haag, zal deel nemen aan het Zangconcours te Zeist op Maandag a s. 2den Pinksterdag. Dit con cours is uitgeschreven door de Zilver- fabrieken aldaar. Ons Mannenkoor, dat in de 3de afdeeling reeds een 2den en lsten prijs heeft verworven te Nijmegen en te Weesp, dingt nu mee ln de 2de afdeeling. Het verplicht zangnummer is „Haec Dies" van Alphons Vranken; het vrije nummer is „Omhoog" woorden van J. P. Heije e» muziek van Jos. Beltjens. Wij wenschen ook ditmaal het Katw. Mannenkoor succes op den 2den Pinksterdag toe! L. A. v. D„ uit de Kerksteeg, deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij per fiets is aangereden door den autobe stuurder S. v. d. M. uit de Zuidstraat. Hij reed in de richting Katwijk a. d. Rijn reöhts van den weg en werd door de auto van M. ingehaald, die te veel naar rechts hield. De jongen kwam te vallen; zijn rijwiel werd ernstig beschadigd. De bestuurder reed door, zonder naar den jongen om te zien. De politie stelt een onderzoek In. Politieke uitingen, vlaggen en dergelijke zijn verboden. Alle personen, behalve de leiding, zijn te betrekken uit Noordwijk en aan te stellen door B. en W. Kampeerders, die ten minste één week ln het kamp vertoeven, moeten zulks 14 dagen van te voren aanvragen aan B. en W. Een rechtstreeksche bijdrage van de exploitanten van een kampeerterrein zal worden gevraagd, omdat B. en W. anders niet voldoende waarborgen aanwezig achten, dat geen dingen zullen geschieden, strijdig met de openbare orde, zedelijkheid en gezondheid. Voor deze laatste bijdrage zal alleen reden zijn Indien le legesgelden (één gld. per tent en per week of deel daarvan) niet voldoende zouden opbrengen om een be hoorlijk toezicht te waarborgen. B. en W. hebben hun medewerking tot het kampeeren alleen willen verleenen, indien een zeer straffe regeling kon wor den getroffen en voldoende toezicht kan worden geoefend zonder bezwaar van de gemeentekas. SASSENHEIM. Raadsmutatie. Als opvolger van den heer A. War- naar Jzn. als gemeenteraadslid komt op de A.R. lijst voor de heer A. Bergman. RIJNSBURG. Beroepen. Ds. A. de Jong heeft een beroep ontvan gen van de Chr. Geref. Kerk te Nieuwpoort en heeft bedankt voor het beroep naar Werkendam. Muzikale wandeling. De muziekvereeniging „Wilhelmina" al hier, welke op het concours te Leiden een eersten prijs behaalde, deed gisteravond een muzikale rondwandeling, door het dorp. Onder groote belangstelling werd een serenade gebracht aan den eere-voorzltter, den burgemeester, die de muzikanten complimenteerde met het behaalde succes. VOORHOUT. Mej. J. Dijkhuis gaat heen. Naar wij vernemen is met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend aan mej. J. DijkhuisVan der Eist in haar functie van Kantoorhoudster der Poste rijen enz. van het Hulppostkantoor alhier. In haar plaats zal komen de heer J. Geurts, momenteel kantoorhouder bij de Poste rijen te Schalkwijk, welk kantoor met in- bestellen hun Wijnen, Binnen- en Buiten- landsch Gedistilleerd, Likeuren enz. bij Hoogewoerd 29, Telefoon 3398 - Filiaal Voorstraat Katwijk aan Zee Scherp concurreerende prijzen Alles per maat verkrijgbaar HILLEGOM. GEMEENTERAAD. 3 liUin Een kalme vergadering. De Vrijdag 1.1. geschorste raadsvergade ring is gistermiddag voortgezet. Met ken nisgeving waren afwezig de heeren Goe- mans. Loerakker, van Lierop en Jansen. De voorzitter, burgemeester Pont. stelde aan de orde een brief van Gedeputeerde Staten met opmerkingen van administra tieven aard over de begrafenisrechten. De raad vereenigde zich met wijzigingen. Daarop volgden mededeelingen ln zake het adres om steunverleening aan nood lijdende kleine kweekers, waarvoor een commissie van advies is ingesteld. Deze zond een kort rapport in; de Coöp. Raif- feisenbank wilde geen medewerking ver leenen. wel als kassier optreden, waarom de zaak zeer moeilijk werd. De voorz. der advies-commissie de heer Meskers gaf een breedvoerige toelichting. Hij heeft met B. en W. geconfereerd en verwacht van hen een voorstel. Voorts herinnerde hij aan een plan met garantie van Rijk en gemeenten voor boomen-bloemenkweekers. De voorzitter vertelde daarop dat aan de commissie vele vragen zijn gesteld, waar van hij de antwoorden kortelings meedeel de Hij beval aan te wachten op de uitwer king van het plan der Kamer van Koop handel te Leiden voor Katwijk en andere gemeenten. Daarop mag niet vooruit ge- loopen worden. De heer Fijma wilde niet wachten maar helpen als het kan, waarop de voorzitter zeide. dat het aantal gegadigden betrekke lijk gering is en het totale bedrag de f. 15.000 niet overschrijdt De gascommissie heeft meegedeeld dat de lantaarnopsteker werkloos wordt, en voorgesteld hem op wachtgeld te stellen. Daarna heeft de voorzitter der gascom missie weth. Vermeer geadviseerd de lan taarnopsteker in de arbeidsreserve te plaatsen hetgeen voor de gemeente voor- deeliger zou zijn, n.m.l. door het vervallen van het wachtgeld zou een volle kracht voor allerhande werkjes verkregen worden voor f. 7.50 per week. De berekening bleek vrij ingewikkeld te zijn. De heer Fijma had eenige bezwaren, welke echter kwamen te vervallen, toen b'eek dat de tijdelijke incasseerder van het gasbedrijf zal worden ontslagen. Het voorstel tot plaatsing in de arbeids reserve werd aangenomen. Het pad langs de Oude Beek, dat vooral in den bloeitijd der bollen zeer in trek is bij wandelaars, zal op Zondagen en gedu rende den bloeitijd voor wielrijders ver bodenboden zijn. Wel mogen er werklieden naar hun werk fietsen. De gemeente-vroedvrouw had voor een plaatsvervangster een extra toelage ge vraagd, hetwelk na een al te uitvoerige be spreking is geweigerd op grond van hare Instructie. LEIDSCHENDAM. Morgen herdenkt de heer H. J. M. Kobus, electricien bij de Ned. Spoorwegen alhier, den dag, dat hij vóór 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. NOORDWIJK. De voorwaarden der Kampeerverordening. Wij deelden reeds mede, dat in de j.l. gehouden Raadsvergadering de kampeer verordening, waarbij een algeheel verbod van zonnebaden wordt ingesteld, terwijl het eveneens verboden is in badcostuum of anders dan behoorlijk gekleed in boven- kleeding in of nabij het kamp te ver toeven, met 3 stemmen tegen werd aan genomen. De andere voorwaarden voor het te exploiteeren kampeerterrein aan het Langeveld luiden als volgt: Er moet een voldoend aantal W.C.'s aan wezig zijn. Er moet zijn een afzonderlijk kampe ment. voor dames en heeren, die niet ln gezinsverband kampeeren en een afzon derlijk kamp voor gezinnen. Personen van beiderlei sekse, die niet tot het gezin behooren, mogen niet in één tent nachtverblijf hebben. Ditzelfde geldt voor personen van bei derlei sekse, die wél tot een gezin behoo ren, indien zij kampeeren zonder toezicht der ouders. De aan den houder der vergunning uit gereikt label moet steeds duidelijk zicht baar aan de voorzijde der tent worden opgehangen. De vergunning moet op eerste aanvrage aan den ambtenaar van politie worden vertoond. Het niet vertoonen van deze vergunning wordt gelijk gesteld met het niet bezitten daarvan. Personen, die niet in de vergunning zijn vermeld, mogen in de tent geen verblijf houden. Het ontvangen van bezoek van personen, die niet op het terrein zijn ge kampeerd, mag slechts geschieden met toestemming van de politie. Op aanwijzing van de politie moet iedere kampeerder van het terrein worden ver wijderd, zonder dat de politie verplicht is deze aanwijzing te motiveeren. Des avonds na 11 uur mag geen muziek meer worden gemaakt of worden gezongen. Er mogen geen houten of steenen ge bouwtjes worden opgericht, tenzij voor sanitaire doeleinden. Alle eet- en drinkwaren, die op het ter rein worden verkocht, moeten uit de ge meente Noordwijk afkomstig zijn. Alle bevelen der politie gegeven ln het belang der openbare orde, zedelijkheid en rust moeten onmiddellijk worden opge volgd. De vergunning geldt tot wederopzeg- gings en in elk geval niet langer dan een jaar. gang van voormelden datum zal worden opgeheven. Mejuffrouw Dijkhuis heeft sedert Augus tus 1906 hier steeds haar functie met de meeste nauwgezetheid en plichtsbetrach ting verricht; ten gerieve van het publiek en mede ten genoege harer superieuren. Wij wenschen haar van harte een welver diende rust van nog vele jaren toe! De dezer dagen gehouden speldjesdag voor het Santosfonds bracht op een batig saldo van f. 51.10. WARMOND. Betijds gered! In een sloot in het Oosteinde alhier werd drijvende gevonden een 3-jarig jongetje dat in een bewusteloozen toestand was. Waarschijnlijk was de kleine te water ge raakt en doordat het eenige water had binnen gekregen bewusteloos geworden. Het mocht echter gelukken den kleine weer bij te brengen zoodat dit voorval bul. tengewoon goed is afgeloopen. Auto te water. Een auto van de firma B. uit Leiden weigerde plotseling dienst. Men besloot den verderen weg te voet af te leggen en wilde de auto tusschen de boomen rijden ten einde deze geen hinder te doen opleveren voor het verkeer. Toen men hiermede be zig was, begon de motor plotseling te wer ken en voor men er op bedacht was, was dc wagen reeds in de sloot gereden. Persoonlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor. Aanvaring. Een aanvaring, die voor beide partijen goed is afgeloopen, heeft plaats gehad op het Norremeer. Een plezierjacht van den heer G. de D uit Amsterdam kwam in onzachte aanraking met een baggerschuit, zoodat beide schepen ernstige schade op liepen. De eigenaar van de baggerschuit bekwam bovendien eenige verwondingen aan het hoofd, doch deze bleken niet van ernstigen aard te zyn. Uitgezocht wordt wie de oorzaak was van deze aan varing. o WASSENAAR. De heer V. alhier deed aangifte tegen A. uit Rotterdam van verduistering van een Philips-radiotoestel. Mej. S. deed aangifte van vermissing van een bankbiljet van f. 10 uit de keuken van een villa aan de laan van Koot. 8-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7