GOUDEN HUWELIJKSFEEST 75,le Jaargang WOENSDAG 16 MEI 1934 No. 22745 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENT1EN: Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. UIT DE RAADZAAL VISSCHERiJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD 80 Cts. per régel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts, Bureau Noordeindaplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat dcor hen vergunning Is verleend aan P. Verhoef en rechtverkrijgenden tot het op richten van een fabriek van fijne vleesch- varen in het perceel Boerhaavestraat No. j hoek Kruisstraat, kad. bekend gemeen te Lelden, Sectie B. Nis. 2668 en 2925. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Mei 1934. 1218 BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden nn den Raad der gemeente Leiden maakt bekend, dat ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd rijn besluit tot benoeming van een lid van den gemeenteraad, noodzakelijk ge- vorden door het ontslagnemen als zoo danig van den heer B, J. Huurman Dz, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. Uiden, 16 Mei 1934. 1219 CURSUS VOOR WERKLOOZE CHAUF FEURS AAN DE AMBACHTSSCHOOL. Zaterdagmiddag 12 en Maandagmiddag li Mei werden de laatste lessen gegeven aan de deelnemers van bovengenoemden cursus en werd tevens vastgesteld aan wie van hen het zg. „Groot-Diploma" kon worden uitgereikt. Dit Groot-Diploma voor Autobestuurder, hetwelk wordt uitgereikt door een Centrale Commissie, samengesteld en onder bescher ming van belangrijke bonden en vereeni- giagen en onder medewerking van een Gedelegeerde van het Ministerie, is van groote waarde voor autobezitters, voor het veilig verkeer en voor de chauffeurs zelf. Het diploma werd toegekend aan de ëeeren: I. Baart P J. Hansen. P. Th, Hoogeboom, H. Klein, M. B, Laporte, J. Hleuwenburg. F. Sanders, J. Spruit, H. Kruik, allen alhier. UITVOERING KINDERKOOR „EX ANIMO". Het eerste Lustrum. Wat heeft het kinderkoor „Ex Animo" ons gisteravond weer prettig bezigge houden! De directeur, de heer H. W. de Wolff schijnt onuitputtelijk in het com- poneeren van steeds weer nieuwe kinder liedjes, voor de goede en het kinderhart verrukkende teksten waarvan hij een be genadigden speurzin blijkt te hebben! Al zijn deze composities op den duur niet van een zekere eenzijdigheid vrij te pleiten, toch is zijn stijl frisch en boeiend, ter wijl hij steeds voor verrassende melodische, rythmische vondsten, zoowel als die, welke de actie der kinderen betreffen, blijft zorgen! Zijn schrijfwijze is gemakkelijk en soepel, ligt in 't gehoor van klein en groot, zorgt voor een juist verband tusschen het woord- en het muzikaal accent. Toch brengen composities als die van Cath. van Rennes en niet te vergeten Lijsen een wel dadige afwisseling in het menu van de „de Wolff-liedjes", dat ons op iedere uit voering van het „Ex Animo" kinderkoor wordt voortgezet. Deze opmerking wil ech ter niets afdoen aan onze waardeering voor hetgeen de heer de Wolff op het ge bied vin het verrijken der kinderkoor- literatuur presteert! Want dót is werkelijk belangrijk! Wij willen het uitgebreide programma niet op den voet volgen, maar vóór alles aandacht schenken aan het hoofdnummer van den avond, de cantate „Een dag aan zee", op gelukkig gekozen woorden van Jo van der Stap. Hoe heerlijk frisch worden door den heer de Wolff hier de genoegens van 't „uitstapje naar 't strand" geschil derd. de kinderen kunnen hierin naar hartelust zingen, fluiten, klepperen, ter wijl hier en daar een vlot solotrekje of een duetje voor variatie zorgt. Er zit een on gekende vaart in deze cantate: een dag van vroolijkheid en jolijt trekt aan ons geestesoog voorbij, afgewisseld door mo menten van ernst, van inkeer en van dankkaarheid aan Hem, Die al dit goede wederom bewees. Deze Cantate pakt van 't begin tot 't eind de toehoorders, terwijl zij voor de kinderen eveneens een genot moet zijn om te zingen: zij is een en al actie en illustra tie van de jolige dingen, die aan de zee het kinderhart verrukken! Er werd zooals wij dat bij „Ex Animo" gewend zijn weer strak-ryth- misch en met goed verzorgde uitspraak gezongen: de heer de Wolff vuurde met kracht aan, zoodat er nergens ook maar éénige verslapping intrad! Zoo was 'took hij de andere nummers: de kleintjes zongen zóó lief en zacht, dat meerdere liedjes gebisseerd moesten wor den. De grooteren gaven ook weer blijk van durf en ontwikkelden dikwijls een mooie metaalklank, al kan de directeur zich over het geheel nog op meerdere verfijning toe leggen. In 't algemeen behandelt hij het materiaal voorzichtig en met inzicht hoe lief klonk bijv. Lijsen's beminnelijk en mu zikaal geschreven „Avond"! maar toch i willen wij waarschuwen tegen te volle Vandaag gaan voor het echtpaar A. Ko- «nhof—Tegelaar, wonende Oranjegracht 121 de gouden bruidsdagen in, terwijl bp 29 dezer hun 50-jarige huwelijks- toniging hopen te herdenken. Ge thans 77-jarige bruidegom oefende SMurende meer dan een halve eeuw het •bwaardige beroep van porder uit, het aantal klanten, dat in den be- snne ongeveer 80 bedroeg, liep in de laat- artJaren terug, dat hij eenige jaren ï™en besloot dit baantje eraan te geven. 'Jtonder winstgevend was dit vak trou ws 50 jaar geleden ook al niet, want het Sfv ^droeg in dien „goeden ouden tijd" Kapitale som van 5 cents per klant en J™ week Daartoe moest Korenhof iede- - nacht om halfdrie opstaan om door er en wind zijn nachtelijken tocht aan »„iJa,n?en' Gewapend met een dikken I,,?™'" op onze foto heeft hij hem 'n nandejt trok hij langs de huizen en gaf bij iederen klant een roffel op de deur, totdat hij teeken van leven hoorde. Overdag oefende hij het barbiersvak uit, hetgeen zegge en schrijve drie cents per scheerklant opleverde! Wanneer men daarenboven weet, dat zijn huwelijk geze gend werd met de geboorte van 20 kinde ren, waarvan er nog 14 in ,even zijn, dan kan men begrijpen, dat het echtpaar Ko renhof nimmer weelde gekend heeft. .oen Korenhof het pordersvak er aan gaf, was hij eenigen tijd werkzaam in den melkhandel der firma Leunen aan den Zuidsingel, doch sinds 1915 kan men hem dagelijks vinden voor den ingang van den Burgerlijken Stand, waar hij gaarne als getuige fungeert bij aangifte van geboor ten. ondertrouw, huwelijk of overlijden. Wij wenschen den ondernemenden brui degom en zijn trouwe bruid van ganscher harte recht feestelijke bruidsdagen en vooral een zonnjgen levensavond toe. klankproductie: wij denken in dit verband aan het „Wij Zangers", dat wel wat te zwaar leek voor de grootere meisjes, die nog ln den overgang zijn en wier materiaal mooie alten niet te omzichtig genoeg aangepakt kan worden! Ook het bekende „Het Angelus" van Cath. van Rennes had inniger gekund, al is dit met zulk een groot koor moeilijk te bereiken! Wij hopen, dat het den heer De Wolff in de 'toekomst moge gelukken, het streng doorgevoerde straffe rythme der meeste liedjes iets meer los te laten, zoodat er grootere verschei denheid en dieper gevoel in dezen kinder zang mag komen. Het gehoor betoonde zich weer telken male enthousiast na de vele nummers, waarin dikwijls veel humor lag en gebeur tenissen weergegeven werden uit het wer kelijke leven, die sterk tot de Jeugd spre ken! Niet alleen door de wijze, waarop de heer De Wolff met deze kinderen zulke voortreffelijke resultaten weet te bereiken, lijkt hij ons een uitstekend paedagoog, maar ook door de composiies, bij uitstek voor jonge ooren geschikt, 't rhythmi- sche element is sterk aanwezig en die hij zóó maar uit z'n mouw schijnt te schud den! Het moet voor de meisjes en jongens dan ook een lust zijn, onder dezen leider, die van tempo en élan houdt, te mogen zingen Alle eer dus ook voor deze 7de uitvoering tevens herdenking van 't eerste lustrum die door den voorzitter, den heer T. Ouwerkerk geopend en gesloten werd. Met gejuich begroette men de mededeeling, dat de heeren De Ru (Hooigracht) en Oosten dorp (Hoogewoerd) het koor weer op ge bakjes en ananas zouden trakteeren! Tenslotte een hartelijk compliment aan mej. Rie Beute, die geheel onverwacht me vrouw De GraaffSchroot aan den vleugel verving en dit met greote vaardigheid, soepel en luchtig deed, terwijl zij tevens een krachtige ondersteuning aan den zang gaf! Deze avond gaf opnieuw bewijs van veel te kunnen bereiken na ernstige studie, on der liefdevolle en bezielende leiding. der Muziekschool" en moest je dus heel wat presteeren! Tot de tijd kwam, dat je op het podium stond en uit handen van den heer Vygh 't Diploma ontving! Zoo was Je opgegroeid en besefte je ln jeugdigen overmoed niet al het goede en mooie wat de 100-jarige je meegaf voor je verdere leven. Men waardeert immers in de jeugd niet ten volle alles Nu we ouder zijn en omzien, nu voelen we dank baarheid in ons hart voor al degenen, die ons de liefde tot de muziek aanbrachten, hetzij op instrumentaal of vocaal gebied, 'n Innige dankbaarheid ook voor 'n stille medewerkster aan dit alles. Ik doel hier op wijlen de theorie-leerares. die met 'n eindeloos geduld ons en zoovelen voor en na ons, de kennis van de theorie der muziek zooals 't destijd- maar rimpel tjes werd genoemd bijbracht, ons „basjes" leerde maken en de Helden der Toonkunst voor ons deed leven. Zij leerde ons kinderen groote waardeering koesteren voor het spel der Bohemers, voor het orkest, voor solisten, kortom voor de Kunst met 'n groote K! Heden ten dage op concerten luisterend, herdenk ik haar nog vaak en leven haar woorden weer voor mij! Zij gaf ons zekerlijk heel veel mee voor onze muzikale ontwikkeling en zooals zij 40 jaar lang dat vak onderwees en met haar tijd mee wist te gaan. is zeker 'n niet te onderschatten taak ge weest! Met den wensch, dat de lOO-jarige een Methusalem-leven beschoren zij, eindig lk deze „Mémoires". HERINNERINGEN AAN DE MUZIEK SCHOOL DER „MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST". Een oud-leerlinge der Muziekschool ver zoekt ons plaatsing van het volgende: Allen, die evenals ik, het groote voor recht genieten deze 100-jarige, gedurende bijna 1/3 van haar mooie leven te kennen, zullen zich zeer zeker even verheugd voel- len over haai" eeuwfeest. Mijn herinnerin gen doelen hier hoofdzakelijk op het troe telkind der centenaire: de „muziekschool", 'k Begrijp, dat zij, die nu opnieuw begin nen, een eeuw muziek op te bouwen, dit alles van 35 jaar geleden natuurlijk: „uit den tijd ouderwetsch, voorbij" zullen vinden Maar ach, als de 100-jarige 150 jaar geworden zal zijn, is immers het he- dendaagsche, moderne ook „antiek". Ik hoop alleen, dat de bouwers van nu, dan even prettige herinneringen voor het op komend geslacht zullen bezitten, als al de genen, die met mij in het begin dezer eeuw de school leerden kennen. 'n Piano of 'n viool te bezitten was heel wat in dien tijd. Koorzang bij mej. Weys, mee doen aan de operette Doornroosje (muziek van den heer Striening) al de dansrepetities daarvoor, onder regie van mevr. Vijgh, papieren rozen ervoor maken, de opvoering met 100 jaar slapen!! 't Was alles zoo mooi, voor 'n kind uit dien tijd! Taxi's waren natuurlijk onbekend, maar gecostumeerd in 'n rijtuig met paard naar den Schouwburg te rijden, gaf m.i. veel grootere VTeugde in dien tijd, dan al het halen en brengen in taxi's van dezen tijd! De openbare les! Hoe gewichtig voelde je je dan! 's Morgens, 's middags, 's avonds, mu ziek 's Morgens zelfs vrij van schoolLater verviel de morgen-uitvoering: de Leer plichtwet maakte daaraan een einde. Men werd ouder, viel in de termen, zelf 's middags „op te treden". Wat beteekende zoo'n dag in je leven en wat had je 'n angst ziek te zijn en: (dacht je bij je zelf) .dan duurt 't 'n heel jaar, eer 't wéér openbare les is!" 't Is me gelukkig nooit overkomen! 't Glanspunt van den middag was voor ons het eindnummer. Dan verzamelde zich „alles wat strijken kon" onder leiding van den heer Striening en speelde bijv. Priestermarsoh uit Athalia, Cornelius marsch, Krönungs marsch uit der Profet, of iets dergelijks. Dit middag eindnummer was tevens het openingsnummer van de avonduitvoering, ,,'t Ging" dus om zoo te zeggen 2 maal! 'sMiddags was 't 5 uur op zijn vroegst afgeloopen, 's avonds 7 uur begon 't weer en om half zeven was 't al weer aantreden en violen stemmen! 's Avonds was „je" feest. Dan kon je ver wachten de kam van je viool te zien neer slaan, omdat er 'n sinaasappel op terecht kwam, welwillend aangeboden door het geachte auditorium van één-hoog! Die jongelui kwamen hun favorieten toejui chen! Maar commissarissen destijds waren even „vroed" als onze tegenwoordige en namen maatregelen om de „mejuffrou wen" en „heeren" ongestoord te kunnen laten optreden. Ze waren jong, die mej. A. en de heer B. begeleid door mej. C. Maar ja 's avonds optreden beteekende tevens „Mejuffrouw" en „Heer" zijn al had „zij" ook hangend haar (destijds heel gewoon, nu 'n exeptie) en korte rokken en „hij" h korte broek. Ik zie nog een hoogst begaafd violist(je) wellicht 14 jaar oud optreden. Zijn spel was zeker „Heer"-lijk, maar naar zijn uiter lijk zou men hem in dezen plus-fours tijd bestempeld hebben met den naam „joggie! 't Was een heele eer 's avonds solistisch te mogen optreden. Dan behoorde je zeer zeker tot het puikje en was je de „Hope Aangewezen zijn als gecommitteerden bij de in 1934 af te nemen eindexamens der Rijks, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onder wijzeressen in de tweede hoofdinspectie de heeren J. Baak alhier, mr. van Doorn te Oogstgeest en G. Bulten te Voorhout en E. Gaariandt te Gouda, alsmede mej. dr. W. de Baat alhier voor de gem. kweek school en de bijz. kweekschool Paulus Buysstraat 1. beiden te dezer plaatse. Gistermiddag te ongeveer half vier kwam een jongen per rijwiel van de Mare de Oude Vest oprijden. Door onbekende oorzaak werd hij door een auto aangereden en bekwam schaafwonden. Het rijwiel werd geheel vernield. Aangehouden ls alhier onze plaats genoot F. W. F. F. tot het ondergaan van 4 maanden gevangenisstraf. BINNENLAND. Bescherming: van scholieren tegen be smetting: door onderwijzers. (3e Blad). Een dag: diesel-electrische tractie; alge meene tevredenheid. (Binnenland, 3e Blad). - Groote gecombineerde politieke verga dering te Wassenaar; „Sluit de gelederen" en „Steunt het kabinet Colijn" (3e Blad). Roofmoord te Oyen, bij Oss; twee ver moedelijke daders aangehouden. (Laatste Berichten, le Blad). Een eigenaardige raadszitting ligt achter j ons! De agenda was zoo zwaarlijvig, dat I van te voren was te voorspellen, dat af werking niet verzekerd was. Doch toen de I raad vroeg in den middag 2'h uur in ge- heime zitting ging, was alle ongewisheid i afgedaan. In deze zekerheid was het te waardee- ren, dat de voorzitter rekening hield met het feit, dat juist de zomertijd op komst was, hetgeen een uur minder slaap betee kende voor dien nacht, en, daarom een tijdig eind aankondigde van de avond zitting, die echter tot 7 3/4 uur werd ver vroegd. Niet, dat zulke zwaarwichtige aangele genheden ter tafel kwamen, geenszins., maar het waren van die kwesties, waarbij de sluizen der welsprekendheid plegen te worden geopend! De geheime zitting, die ruim 2'/i uur zou duren, werd gehouden bij punt 7 der agenda, het instellen van een rechtsvor- deringetje wegens omverrijding van een lichting-aanwijzer op het Kort Rapen burgHet lag er wel erg dik op, dat dit slechts een poging was tot camoufleering. Zou in de geheime zitting over punt 7 zelfs wel gesproken zijn? Gelet op de vol gende agenda-punten was duidelijk, dat Stadhuis-slooping en de voorgestelde be noemingen bij de Lichtfabrieken het ware onderwerp van bespreking moesten zijn! Het eerste punt, dat debat ontketende, was het afwijzend praeadvies van B. en W. op een verzoek tot subsidieering van den autobusdienst op Zoeterwoude, die onge twijfeld ook voor onze Sleutelstad van be lang is, dat zij erkend. Maar vérgaande consequenties zijn daaraan verbonden, onze beheerder van de schatkist wees daarop terecht. En toen bekend werd, dat deze autobus toch nog f. 1400 opleverde, was het pleit beslecht: geen subsidie. Eindelijk werd, naar wij hopen, een puilt gezet achter een oude kwestie: de affaire Bekooy. Hoe lang is daarover niet gepraat in den raad! Ditmaal beperkte men zich, gelukkig, en was de beslissing spoedig ge vallen in feitelijk eenig mogelijke richting: afwijzing van schadevergoeding. Ook hier dreigden voor de gemeente anders verre consequenties. Wethouder Splinter zal wel een zucht van verlichting hebben ge slaakt, eindelijk van deze zaak af te zijn! Kan een bezuinigings-inspecteur goede baten afwerpen of niet was het volgende twistpust. Ja, zeiden B en W., neen de S.D.A.P. De beslissing was gunstig voor net college, dat bij monde van den voorzitter een geslaagde verdediging gaf van zijn standpunt. Inderdaad kan een outsider- deskundige vaak wegen aanwijzen, die de insiders niet meer zien! En, helaas, de tijd is nog altijd zoo, dat het budget verlaagd moet worden. Daarvan getuigden ook de onderwijs-bezuinigingen. Hoe on aangenaam ook, zij moeten worden aan vaard. waren dit trouwens reeds in prin cipe bij de begrooting Na het verslag zul len wij er daarom niet diep meer op in gaan. BUITENLAND. De Saarkwestie te Geneve middelpunt der besprekingen. (Buitenl., le Blad). Incident in de Belgische Kamer. (Bui tenl.. le Blad). De uitzonderingstoestand in Letland af- gekondigd. (Buitenl., le Blad). Een nieuw schandaal in Frankrijk ont dekt. (Tel., le Blad). Herriot geroyeerd als lid der Liga voor Menschenrechten. (Tel., le Blad). Het lichtschip van Nantucket (bij New- York) in den grond gevaren. Leven slacht offers. (Buitenl. Gemengd., 3e Blad). Tiberias in Palestina opnieuw door een wolkbreuk geteisterd. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad). De vlucht New-YorkRome mislukt. De vliegers in Ierland geland. (Buitenl. Ge mengd, 3e Blad). Ernstige mijnramp in België. Vele dooden (Buitenl. Gemengd, 3e Blad en Tel., le BI.) Al is de verleiding groot, want er zijn toch nog wel eenige dingen, die de moeite waard zijn. B.v. wat het vakonderwijs be treft. Dat in handwerken zal nu worden afgeschaft en dit is o.i. te verdedigen, waar de bekwaamheid der gewone onderwijze ressen gelijk is aan die der vakonderwij zeressen. Voor de betrokkenen is 't natuur lijk een geduchte tegenvaller. Anders staat het echter met het onderwijs in de gym nastiek, daar de onderwijzers-bevoegdheid in dit vak absoluut ten achter staat bij die van den vakman. Dat vergete men vooral niet! Aam de aanstelling van kweekelingen met volle bevoegdheid, is inderdaad de ge vaarlijke zijde van drukken van het onder wijzers-salaris, al zullen eenige jongeren tenminste nu een ietwat betere belooning ontvangen dan tosdusver. Voor het voorstel-Groeneveld f. 800 belooning voor kweekelingen inplaats van f.600 was veel te zeggen geweest, doch het bijz. onderwijs zou daarvan schade hebben ondervonden en dus werd het ver worpen. Erkend zij, dat het bijz. onderwijs vrijwillig f. 11.000 prijs geeft aan subsidie voor bewaarschool-onderwijs, waarop het recht zou hebben en dat wettigt wel een concessie elders. Een nederlaag leden B en W. bij hun voorstel om hen te machtigen tot sloopen van perceelen in het saneeringsplan Bou- welouwensteeg en van perceelen in het Stadhuisplan. Het eerste heeft de raad toegestaan, het tweede met groote meer derheid verworpen. Blijkbaar vreesde de raad, dat B. en W. door het sloopen van eenige perceelen wel eens pressie zouden kunnen uitoefenen op andere te onteige nen perceelen, een vrees, die niet geheel denkbeeldig was Daarmede was het einde bereikt. De overige agendapunten en toegevoegde vra gen van de heeren Kuipers en v. Stralen zijn tot een volgende zitting uitgesteld. IJMUIDEN, 16 Mei 1934. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.900.70; Griet per kist van 50 K.G. f.32—5; Tongen per K.G. f. 0.800.41; Middelschol per kist van 50 K.G. f.4233; Zetschol per kist van 50 K.G. f3227Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.263; Bot per kist van 50 K.G. f. 1.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 6.30 2.60; Tongschar per kist van 50 K.G, f. 30 25; Roggen per 20 stuks f.16; Vleeten per stuk f.32 20: Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.10.50—1.80; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 30: Mid del Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 30 29; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2012 50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 12.50—6.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.4819; Gullen per kist van 50 K.G. f. 143.40; Lengen per stuk f. 1.10—0.40: Heilbot per K.G. f. 1.05 0.60: Wijting per kist van 50 K.G. f. 5.40 3.80; Koolvisch per stuk f. 0.130.11; Ma kreel per kist van 50 K.G. f. 9—5.20. Aangekomen 6 Stoomtrawlers: IJM 48 met f.2851: IJM. 41 met f.1476; IJM 16 met f.3679; IJM. 78 met f.2554; IJM 195 met f. 2220; IJM. 31 met f. 2292 en 5 log gers: K.W. 59 met f.785; K.W. 74 met f.1705; K.W. 91 met f.515; SCH. 118 met f.213; RO. 1 met f.591.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1