R.H.W Waarom Verkade's Beschuit nooit „oudbakken" wordt. VERKADE's BESCHUIT LE1DSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 16 Mei 1934 Gecombineerde politieke Vergadering te Wassenaar. „Sluit de gelederen" en „Steunt het kabinet Colijn" BINNENLAND. Fruitsoda LAND- EN TUINBOUW. SCHEEPSTIJDINGEN. In de ruime zalen van het Kasteel „Oud- Wassenaer" werd gisteravond de groote bijeenkomst gehouden van de vijf politieke vereen, te Wassenaar, die in verband met het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder indertijd werd uitgesteld. De belangstelling was, zooals te ver wachten, zeer groot. Eenige honderden bezoekers vulden de ruime zalen. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der A-R. Klesvereeniging, den heer Breedveld, die namens de besturen der R.-K., C.-H., Liberale en Vrijz. Dem. Kieseenigingen allen het welkom toeriep, in het bijzonder ook den burgemeester en de vijf sprekers-Kamerleden. Spr. wees op een misverstand, dat blijk baar bij velen heerscht, n.l. dat de kies- vereenigingen thans gaan llquideeren, of gelijkgeschakeld zijn. Hij wees er op. dat de onderteekening van de schrifturen, welke zijn uitgegaan, er al op wijzen, dat dit niet zoo is. Het standpunt, dat iedere partij inneemt blijft gehandhaafd. Spr. bracht voorts dank aan den heer Huibregtse. van wien het initiatief tot deze ongewone bijeenkomst was uitgegaan. Doel van de vergadering was te laten zeggen, dat het huidige kabinet een Nationaal Ka binet is, dat de nationale belangen behar tigt en dat derhalve natlonalen steun ver dient. Mede is de bedoeling uit te spreken, dat wij dankbaar aanvaarden het ministe rie. dat wij hebben. Trotsch mogenwij erop zijn, dat 2 ministers tot onze ingezetenen behooren. Laten wij hopen, dat hun de kracht zal mogen worden geschonken om hun taak te volbrengen tot welzijn van ons Vaderland. Na een korte inleiding gaf spr. het woord aan dr. Kortenhorst, die voor de R.-K. Partij het woord voerde. Deze wees erop, dat het hem niet moeilijk valt iets ten voordeele van het kabinet-Colijn te zeggen, en al bij voorbaat kon spreker den steun van de grootste partij toezeggen. Spr. wees erop. dat de partij geen schuld heeft aan de totstandkoming van het Ka binet, doch dit belet niet, dat zij het loyaal tegemoet treedt. Daarbij komt nog, dat 3 der beste in het Kabinet zijn opgenomen. Doch ook al waren zij er niet. dan zou de R.-K. partij het Kabinet toch steunen, omdat de partij altijd gouvernementeel wil zijn. Spr. wees erop. dat dr. Scliaepman dit in zijn tijd had getoond tegenover de toenmalige ministeries en ook dr. Nolens tegenover het kabinet-Cort van der Linden in de moeilijke oorlogsjaren. De R.-K. Staatspartij is geen belangen partij. Het is een volkspartij. IJlt dien hoofde beteekent voor haar het steunen van de regeering vaak een bron van moei lijkheden Zij laat zich echter alleen leiden door het landsbelang en daarom is zij steeds tot het brengen van offers bereid. Zij laat zich daarbij leiden door den gods dienst. Vraagt men nu. waarin het steunen van de regeering bestaat, dan wil hij wijzen op het geven van opbouwende critiek. Ver der toonde spr. aan, dat de partij voor standster is van groote openbaarheid. Nu zijn er partijen opgestaan, die opstandig rijn en een ommekeer willen, die voorbij zien wat voor het volk in vrijheid is tot stand gebracht. Wat men ook van ons volk moge zeggen, aldus spr., een gedegenereerd volk zijn wij niet. Wij nemen een eervolle plaats in er. juist daarom is het van beteekenls. dat ons land goed wordt bestuurd. Spr. gelooft dan ook. dat het goed is in deze moeilijke tijden als in de oorlogsjaren op den Gods vrede aan te sturen en geschaard om Oranje de leuze tot de onze te maken .Sluit de gelederen". Spr. wees dan op de groote moeilijkheden die het Kabinet-Colijn heeft te overwin nen. Doch alhoewel het nog slechts een jaar aan het roer is. mag reeds worden ge constateerd, dat het reeds vele en ingrij pende daden heeft verricht. Dit geeft alle hoon voor de toekomst! Het heeft in de eerste plaats het hoofd geboden aan de geestelijke stroomingen, welke in Europa zijn opgetreden. Het heeft ons behoed voor burger-oorlog, excessen, zooals elders zijn voorgevallen. De rust in het staatkundig leven is verzekerd. Daar door is het vertrouwen gegroeid. Men heeft het gevoel te worden bestuurd door man nen. bezield met zelfbewuste kracht. Verder heeft het Kabinet ingegrepen op financieel terrein. Het centraal gezag is zich gaan bemoeien met de gestes der lagere organen. Hun vrijheid is aan ban den geleed, maar het was noodig. De Re- geerine wil toenadering tot het Parlement. Spr. gelooft, dat. gezien de stilte onder de revolutionnairen. het sterk gezag van na tionale waarde is. Verder noemt spr. nog als verdienste van het Kabinet o.a. het be houden van het parlementaire stelsel, de gezagshandhaving e.n het vasthouden aan oude. gezonde democratische Instellingen. Ons volk wenscht geen Staatsvergoding. Het beschouwt den staat niet als doel, maar als middel om zijn bestemming te bereiken. Wijkt het daarvan af. dan komt men tot de dictatuur, welke ons volk niet past. Spr. wekte tenslotte on tot steun van de regeering in deze moeilijke tijden en tot trouw en daarom riep hij alle partijen toe: „Sluit de gelederen". De volgende spreker was mr. Wendelaar. Deze wilde zich terstond aansluiten bij hetgeen de vorige spreker had betoogd en ook de snreuk overnemen „Sluit de ge lederen". Spr. vergeleek deze vergadering met die. welke hij onlangs had bijgewoond, toen men afscheid nam in een raadszitting van een burgemeester. Daar waren woord voerders van alle partii»n opgetreden, die allen den scheidende lof toezwaaiden. Uit hun redevoeringen kon men echter al be merken. van welke richting zij waren. Zoo gaat het ook dezen avond. Spr. trok vooral dr eenheid aan. Hij wees erop. dat wanneer dit Crisis-kabinet niet zou slagen, de chaos voor de deur zou staan en ook revolutie. Dan zou alles worden omvergeworpen, dan moeten wij missen de constitutieneele mo narchie. h»t overleg tussehen volk en re- geering. Vrijheid zal 'plaats moeten maken voor gelijkschakeling of dictatuur. Zelfs Oranje en ons geloof zouden niet veilig zijn! Spr. zegt dit, gezien hetgeen om ons gebeurt. Wat de godsdienst betreft, daarvan moet de Staat afblijven. Ook de vrijheid komt in het gedrang. Daarom moeten wij dit Ka binet steunen. In dezen tijd moet gelet op hetgeen vereenigt, niet op hetgeen ver deelt. Het spijt spr. daarom, dat een mi nister op zijn partij een aanval heeft ge daan. Wel heeft hij deze teruggenomen, maar niet die, waarin hij betoogde, dat de Liberalen tegen verschillende maatregelen hebben gestemd. Daaromtrent zal ophel dering worden gevraagd. Spr. zal alles doen om dit incident uit de wereld te helpen. Dit bewijst, dat de Liberale Partij de Regeering steunt. Spr. hoopt, dat dezen avond het gevoelen zal worden versterkt, dat men dit Crisis-kabinet moet steunen, opdat het moge gelukken door de moeilijkheden te geraken en te arbeiden tot heil van Vor stin en Vaderland. Als derde spreker trad op de heer Tila- nus. Deze wees erop, dat hij 15 jaren ge leden. in November 1918, ook was opge treden voor vergaderingen. In dien tijd was band tussehen Oranje en het Volk moest worden aangehaald. Thans is er weer spanning als gevolg van bultenlandsche invloeden, een revolutionnaire geneigd heid. Toen was er een welbewust plan, waarvan echter de pulnhoopen over zijn. Thans zijn het langzaam ondermijnende krachten, die ontevredenheid zaaien en speculeeren op de geesten zonder beginsel. Doch tegen dien geest keert zich ons volk. Dit is niet oppervlakkig. Daarom is het zoo noodig, dat wij elkaar kennen. De even redige vertegenwoordiging heeft ons volk uit elkaar gerukt en dat is jammer. Alhoe wel alle dingen verschillende kanten heb ben, zou men het zakelijke toch wel kun nen waardeeren. Men moet zoeken naar wat vereent. Dat wil niet zeggen, dat er geen partijen meer zouden moeten be staan. Met Groen van Prinsterer wil hij zeggen: ,.wèl partijen, maar geen partij schappen". Een constitutioneele staat zon der partijen is hetzelfde als een lichaam zonder ziel. Het ls daarom noodig, vooral in dezen critlschen tijd, dat men tracht te begrijpen. Spr. tril hier geen voorbeeld naar bulten- landsch model. Ons volk heeft eigen aard en gewoonten. De godsdienst ls diep Inge worteld, evenals vele oude historische ge bruiken. Die moeten blijven. Spr. wijst dan op den arbeid der volksvertegenwoor diging. In vroeger tijden hadden de Gra ven, als zij Iets wilden tot stand brengen, geld noodig. Het volk vroeg waarom en als het de reden wist. gaf het. Thans ls het ook nog zoo! Verder heeft het parlement een controleerende taak. Dan mogen wij niet blind zijn voor eventueele veranderin gen. Dat gebeurt ook niet. Zie naar bezui nigingen op defensie en onderwijs. Het valt niet te ontkennen, dat de maat regelen hard zijn en moeilljk. Men vergete echter niet. dat er zijn, die het nóg moei lijker hebben. Spr. hoopt, dat een geest van samenwerking vaardig zal worden en dat de Almachtige ons zal leiden naar een betere toekomst! Op voorstel van den voorzitter werd hierna besloten aan den voorzitter van den Ministerraad een telegram te zenden, waarin aan de Regeering steun werd toe gezegd en kracht en wijsheid wordt toege beden, om voor ons volk nationaal herstel te brengen. Daarna werd gepauzeerd. Na de pauze trad als spreker op oud minister Van Dijk. Deze riep in herinnering terug de tot standkoming van dit Kabinet. Aanvankelijk was opdracht gegeven tot vorming van een parlementair kabinet. Toen dat niet ee- lukte kwam een crisis-kabinet. Hieraan werken alle nationale partijen mede, om dat het samenwerking wil met het parle ment, Spr. wijst erop. dat men het parle mentaire stelsel als afgedaan beschouwd. Het parlement heeft daaraan ten deele schuld. Men ls verder gegaan, dan zijn taak was. Maar daarom behoeft men zich niet te wenden tot iets wat buitenlandsch fabrikaat is. Dat kan men zelf wel oplos sen. Spreker gaat dan na. wat dit Kabinet zich tot taak heeft gesteld. lo. herstelling ontredderde financiën: 2o. economische opheffing: 3o. bestrijding ramp werkloosheid: 4o. tegengaan gezags ondermijning. Spr. ging verder op deze punten in. speciaal op het laatste. Hij toonde aan. wat ons te wachten staat, als hier ommekeer komt. Spr. stelde daartegenover handhaving van het gezag en vrijheid ln de juiste ver houding. Overspanning van het één leidt tot de dictatuur van het ander, tot onge bondenheid. Dankbaar mogen wij zijn. dat hier nog gezag en vrijheid is. Wij hebben geen „Fiihrer" noodig, zegt spreker. Het Huis van Oranje is onze Rijkdom, als ver tegenwoordiger van gezag en vrijheid. Er is gezegd „Sluit de Gelederen". Spr. wil daaraan toevoegen: „Houe en Troue". Hierna werd staande het „Wilhelmus" gezongen. Als laatste spreker kwam aan het woord mr. Joekes. Deze merkte op. dat bij buiten staanders de meening vaak heerscht. dat in het parlement voortdurend strijd wordt gevoerd. Dit is niet juist. Er is verschil van inzich,t, maar herhaaldelijk wordt blijk gegeven van overeenstemming. Vooral den laats ten tijd komt er een streven op naar wijziging, een meer criti- sche geest. Dat duidt op miskenning van den parlementairen arbeid. Spr. wil er op wijzen, dat de staatkunde „dvnamisch" moet zijn en dat steeds moet worden rekening gehouden met de wijzi gingen in de staatsordening. Spr. gaat dan in den breede na. hoe de Vrljz.-Dem. Bond de staatsordening wenscht en welke ver schillen er bestaan met andere partijen. Vóór alles beoogt hij Invloed van het volk op de regeering. Hij beschouwt de menschen als volkomen gelijkwaardige schepselen. Verder beoogt hij de geestelijk» vrijheid in stand te houden, al is hij niet blind voor het feit, dat deze in deze tijden dient te worden beperkt. Spr. wijst er op, dat, een krachtige regee- NA EEN DAG .DIESELEN". ALGEMEENE TEVREDENHEID. Gisteren begon de zomerdienst der diesel-electrische tractie! Het publiek had natuurlijk groote belangstelling voor het nieuwe grijs-roode vervoermiddel en alle diesel-treinen waren geheel bezet. Tal van personen lieten zelfs andere treinen weggaan om hun reis met den dlesel-treln te kunnen maken. De nieuwe regeling heeft overal een vlot verloop gehad. Slechts enkele storingen ln de tractie kwamen voor, doch de grpotste vertraging bleef tot een kwartier a 20 minuten beperkt. De chef van de dienstregeling der N.S. de heer G. F. H. Giesbergen, te Utrecht, verklaarde het volgende aan het „UD.": Wat gisteren ls gepresteerd, verdient werkelijk allen lof. Want niet alleen ls de zomerdienstregeling en die der nieuwe Dleseltrelnen ingevoerd, maar de heele dienstregeling is volkomen nieuw. Over het tot stand brengen van den nieuwen dienst 13 anderhalf jaar gewerkt en het resultaat ls dat elke manouevre, van loco motieven en trelndeelen, de volgorde waar" in de treinen aan de perrons aankomen, de treinnummers kortom, alle onderdee- len van de buitengewoon ingewikkelde machinerie, die met de dienstregeling samenhangt, totaal nieuw is. Dat betee kent dus dat alles wat er gisteren door het geheele land door elk lid van het uitge breide personeel van N.S. ls gedaan van papier moest worden afgelezen en meteen worden uitgevoerd. En dat beteekende weer dat een ieder, van den chef. tot den rangeerder toe, gisteren het uiterste heeft moeten presteeren om, wat zoo langen tijd noodig had om op de bureaux te worden opgebuwd, in één dag te laten functionee- ren. De dingen, die het personeel vroeger in het hoofd had, want de wijzigingen bij nieuwe dienstregelingen bleven toch altijd tot kleinigheden, die snel werden ont houden, beperkt moesten gisteren van den grond af opnieuw worden aangeleerd. Over het algemeen zijn we met de resultaten best tevreden. Het aantal Diesels dat gisteren vanuit Utrecht heeft geloopen. was als volgt verdeeld: naar Den Haag en Rotterdam 3 en terug 3; naar Amsterdam 9 en terug 9. naar Arnhem 5 en terug 5. naar Den Bosch en Eindhoven 6 en terug 6. Dan zijn er nog de „sloomdiesels", trei nen, die eerlang Diesels zullen worden, maar die voorloopig nog gewone stoom treinen zijn. De directie der N.S. wil voor Pinksteren namelijk een aantal van de „zilvertreinen" reserveeren, aangezien dan natuurlijk extra belangstelling van de zijde van het publiek zal bestaan voor het nieuwe vervoermiddel. Na Pinksteren zul len er dus meer Dieseltreinen rijden. De reizigers, die genoodzaakt zijn in een „stoomdiesel" te stappen behoeven zich echter niet geheel en al teleurgesteld te voelen, want deze treinen zijn toch belang, rijk sneller dan hun normale stoomcol- lega's. Zij trekken veel sneller op en zijn ongeveer even vlug als de Dieseltreinen het station uit. KANKERBESTRIJDING. Oprichting van het eerste Consultatiebureau. Te Rotterdam werd gisteren de jaar vergadering gehouden van het Fonds 1918 ter bestrijding van tuberculose en kan ker. In den breede werd gesproken over de eventueele oprichting van het eerste consultatie-bureau voor kanker in Neder land, waarvoor reeds voorbereidende stap pen zijn gedaan. Er werd een commissie benoemd om de zaak verder te behan delen. Besloten werd tot de oprichting van een provinciale afdeeling Utrecht. Met algemeene stemmen werd mr. dr. R. E. Kraemer tot voorzitter herbenoemd. Ten slotte werden verschillende aan vragen om steun behandeld. VERKEERSWEEK VAN 4—9 JUNI. Voor de door het Verbond van Vereeni- gingen voor Veilig Verkeer in ons land van 49 Juni a s. te houden verkeersweek bestaat in verschillende plaatsen groote belangstelling. Deze verkeersweek zal ten doel hebben een algemeene propaganda te maken voor het nakomen van de ver keersregels. In tal van gemeenten, waar vereenigingen voor veilig verkeer bestaan, is men druk bezig met het treffen van voorbereidende maatregelen, welke onge twijfeld tot goede resultaten zullen lei den, daar overal de medewerking van po- litiewege is toegezegd. RECLAME. 9954 Mineraalwater met Vrnehtensmaak Alleen echt met dit merk LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN. ring de beste waarborgen biedt om door de moeilijkheden te komen. Met de grootste aandacht werden alle sprekers aangehoord; luid applaus onder streepte steeds het gesprokene. De voorzitter bracht tenslotte dank aan alle aanwezigen. Hij hoopte dat deze avond vruchten zou afwerpen en dat men zou trachten velen, die thans uit het lood ge slagen zijn, door den geest van nieuwere richtingen, zou trachten terug te voeren en tot andere inzichten te brengen. Hiermede eindigde deze zeer geslaagde avond. RECLAME. 1174 Iedere winkelier zal U Verkade's be schuit steeds heerlijk versch en knap- perig-bros afleveren. Dat komt, omdat Verkade's beschuit den tljd niet krijgt om „oudbakken" te worden, want deze voortreffelijke, voedzame beschuit wordt het meest van alle merken verkochtl Ondanks het feit, dat Verkade's be schuit thans slechts 9 ct. per groote rol kost, blijft de oude kwaliteit strikt ge handhaafd I Vergelijkt U eens ieder willekeurig ander merk met de echte Zaansche Verkade's beschuitUw eigen smaak zal er dan voor zorgen, dat U ze blijft gebruiken, deze beroemde KAMER-COMMISSIE VOOR INDISCHE ZAKEN? De Tweede Kamerleden Aalberse (r.k.), Bierema ,v.b.), De Geer (c.h.) en Joekes (v.d.) hebben bij de Tweede Kamer een voorstel ingediend tot wijziging van het reglement van orde der Kamer. Zij willen een nieuw artikel 146a Invoeren, bepalend dat er een vaste commissie voor Indische zaken zal zijn, bestaande uit zeven leden, die bij den aanvang van elke zitting wor den gekozen door den voorzitter, tenzij de Kamer anders besluit. De griffier der Ka mer is van rechtswege secretaris der com missie. De commissie strekt tot het bevorderen van een geregelde gedachtenwisseling tus sehen de regeering en de Kamer over aan gelegenheden betreffende Ned. Indië, Suri name en Curasao. MR. V. STIPRIAAN LUÏCIUS HEDEN 75 JAAR. Heden viert, naar het Hbld. meldt, de bekende Haagsche advocaat mr. J. M. van Stipriaan Luïcius zijn 75sten verjaardag. Johannes Marlus van Stipriaan Luïcius werd 16 Mei 1859 te 's Gravenhage geboren. Nadat hij het eind-diploma aan het Haagsch gymnasium behaald had ging hij te Lelden studeeren en promoveerde ln 1883 tot doctor ln de rechtswetenschappen op een proefschrift: „Het tijdstip waarop de failliet 't beheer zijner goederen ver liest". Daarna volgde hij de colleges der Indische Instelling te Delft en legde in 1884 met gunstig gevolg het groot ambte naarsexamen voor Ned Indië af. Zijn ge zondheid belette hem evenwel daarheen te gaan. Twee jaar later werd hij beëedigd als advocaat en procureur te Amsterdam en op 4 Juli 1887 werd hij beëedigd als ad vocaat en procureur bij den Hoogen Raad der Nederlanden. HU associeerde zich met- mr. A. M. M. Montijn. Mr. van Stipriaan Luïcius' verdiensten zijn erkend door de benoeming tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. DE ZOETWATERVISSCHERIJ. Door den heer Duymaer van Twist zijn aan de regeering de volgende vragen ge steld. 1. Is het juist, dat de zoetwatervlsscherij, als gevolg van de wereldcrisis, in een der- gelijken noodtoestand is komen te verkee- ren, dat de binnenvisschers niet in staat zijn ln eigen levensonderhoud te voorzien en ook niet bij machte zijn hun vischwaar aan te vullen? 2 Is het Juist, dat de hoofdafdeeling zoetwatervlsscherij der Ned. Heide-Maat- schappij in een request de aandacht van de ministers op dezen noodtoestand geves tigd heeft en daarbij heeft doen uitkomen, dat, wanneer de binnenvisschers niet aan het noodige netwerk geholpen worden, ongeveer 2000 man uit het visscherijbedrijf op de liefdadigheid ln den een of anderen vorm zullen zUn aangewezen. 3. Welke voornemens heeft de regeering om de zoetwatervlsscherij voor algeheelen ondergang te behoeden en welke maat regelen zullen getroffen worden om de beroepvisschers in hun benarde omstandig heden tegemoet te komen? AARDAPPELMEEL-MONOPOLIE- BESLUrr. Gisteren ls afgekondigd het aardappd meel-monopoliebesluit 1934 I. Het besluit treedt morgen ln werking e» geldt voor het tijdvak eindigende 1 Jas 1935. MELKPRIJS. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt beken dat voor de periode van 20 t/m 26 Mi 1934 de prijs voor het taxe-gedeelte n consumptiemelk, gekocht op Regeerinf contract, ls bepaald op 4 3/4 cent pet ter, met dien verstande, dat voor mell van de eerste klasse deze prijs wordt ver hoogd met de kwaliteltspremle en voo die van de derde klasse wordt verminden met de kwaliteitsafdracht van 1/4 cem. De afdracht op andere in consumpu gebrachte melk is vastgesteld op 2 een per liter. naa HALCYON LIJN. STAD ZWOLLE, 14 Mei van Gefle Rotterdam. STAD AMSTERDAM, 14 Mei V. OxeloSlW naar Rotterdam. MIJ. NEDERLAND. POELAU TELLO, 15 Mei van Londen Amsterdam. TAJANDOEN. 15 Mei van Amsterdam 1 Java. HOLLAND—AFRIKA LUN. RANDFONTEIN, 15 Mei van Mozambiqi te Belra; vertrekt 17 Mei naar Lorent Marques. ROTT. LLOYD. PALEMBANG, uitreis. 15 Mei v.m. van Ceuta. BALOERAN, uitreis, 15 Mel nm. 2 uur Gibraltar. KOTA AGOENG, thuisreis, 15 Mei Singapore. KON. NED STOOMBOOT MU ORPHEUS, 15 Mel van A'dam te Kops» hagen. GANYMEDES, 15 Mei van Salonica Izmir. a CALYPSO, 15 Mei van Cotrone te vew ACHILLES. 15 Mei van Genua te Aie*«" TITUS, 15 Mei van Malta naar Algiers. ORION, 15 Mei van Villa Real n. Caoa ORESTES. 15 Mei van Nauplia te Situ. THESEUS. 15 Mel van Stettin te Afl3fi DIVERSE STOOMVAAKTBKKICHJ1» BOEKELO, 13 Mel van Skogby te Hern sand. EMMAPLEIN. 14 Mei van Narvik Rotterdam (verb.) JONGE ELISABETH, Antwerpen Barcelona, pass. 15 Mei Gibraltar. KATENDRECHT. 15 Mei van Tuapse Rouaan. LEEGHWATER, R'dam naar Acnans pass. 15 Mei Honnlgsvaag. MAASHAVEN. Port Gentil naar na' pass. 14 Mel Finlsterre. BEYERLAND, 14 Mei van Hamburg GALGEWATER. R'dam naar Arcba»^ pass. 14 Mei Lüdingen. n£(|, MOLENWATER. R'dam naar Arenas pass. 14 Mel Bergen. rJJi DIJKWATER, R'dam naar Archangel r*" 15 Mei Honnlgsvaag. jj

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10