TOM DE NEGERJONGEN LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 15 Mei \M UIT DE OMSTREKEN. Verzegel Uw Nationaal gevoel! AALSMEER. Bedankt. Bedankt voor het beroep der Chr. Ger. Kerk te Amersfoort ds. W. Heerma alhier. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Otto van den Broek, 25 j. te Zevenhuizen, en Arentje Vis, 19 jaar, alhier. Raadsagenda. Donderdagavond 8 uur (z.t.l zal de Raad dezer gemeente een openbare vergadering houden. 1. Notulen en mededeelingen2. Verzoek ontslag mej. Horning als onderwijzeres aan de openbare school, wegens benoe ming elders; 3. Voorstel B. en W. om het voorhanden zijnde oud en onbruikbaar brandweermateriaal ten geschenke af te staan aan het brandweermuseum van der Mark te Wassenaar; 4. Benoeming ge meente-ontvanger. de aanbeveling luidt: 1. A. A. van Eeten, te Andel; 2. E. C. Achterberg, te Goudriaan): 5. Wijziging begrooting 1934; 6. Rondvraag en sluiting. Voor de vacante betrekking van on derwijzeres aan de openbare school heb ben zich 24 sollicitanten aangemeld. Door den penningmeester van den Chr. Land- en Tuinbouwarbeldersbond, al hier werd aan de werkloozen van 1 Dec. 1933 af tot 1 Mei 1934 een bedrag van f 2047 uitgekeerd. Wél een bewijs dat de afdeeling niet overbodig is. Gevonden: een reserve autowiel en een portemonnaie met geld. Inlichtingen bij de politie. HAARLEMMERMEER. Ontevredenheid over de loonen in de werkverschaffing. Tewerkgestelden bij wyze van straf uitgesloten van werk en ondersteuning. Het gemeentebestuur van Haarlemmer meer heeft nu de medewerking van het Ruk gekregen om eenige werkobjecten uit te voeren. Goedgevonden is dat in Hoofd dorp het plantsoen rondom den zwanen- vyver zal afgegraven en vergroot worden; dat in dat dorp de Concourslaan en de Parklaan zullen worden gerioleerd en ver beterd en dat in de Badhoevebuurl een Dorpsplein zal worden aangelegd met vy- ver en plantsoen. Het loon, dat kan worden verdiend is ongeveer f. 14. Deze werkzaamheden zouden wegens de groote zorgen van de gemeentekas moe ten blyven rusten en niet kunnen wor den uitgevoerd, wanneer niet het Ruk fi- nancieelen steun wilde verleenen, zooals hier het geval ls en daarom stelt het Ruk de voorwaarde dat het by de werkver schaffing te verdienen loon in ieder ge val moet blyven beneden het weekloon, dat in het gewone boerenbedryf nog kan worden verdiend en dit is te stellen op f. 18 per week. By enkelen op de werk verschaffing in de Badhoevebuurt is nu over dit loon ontevredenheid tot uiting gekomen zy hebben verleden week een optocht gehouden langs de huizen van de burgers en het laten voorkomen alsof zy honger hadden en hun werk niet konden beginnen zonder eerst brood te hebben gegeten. Zij hebben zich beklaagd voor een schandeiyk loon te moeten werken en zeiden dat het gemeentebestuur wel meer zou kunnen betalen als het maar wilde, zy hebben op het werk eerst Ujde- lijk verzet gepleegd en tenslotte het werk neergelegd en zijn tot staking overgegaan. Dit optreden heeft groote ontstemming verwekt by de regeeringspersonen en het gemeentebestuur. Voor een tyd van twee of vier weken zijn de stakers van allen steun in geld uitgesloten. B. en W. hebben in deze openbare de monstraties aanleiding gevonden om by de burgery een circulaire te laten rond- deelen, waarin de bovenstaande feiten worden gememoreerd en waarby o.a. ook dit wordt gezegd: Zelfs wanneer bij werk verschaffing het loon ongeveer geiyk zou zyn met de ontvangen steunuitkeering, zal nog elke werklooze dit prefereeren en daarmede tevreden zyn, voor zoover hij het hart op de goede plaats draagt en niet is gekomen onder den demoralisee renden invloed van onzen tyd. Het is al- meen bekend, dat over 1933 de gemeente Haarlemmermeer heeft uitgegeven wegens betaling aan het Ruk ter zake van werk- loozenkassen. van steun en werkverschaf fing een bedrag van f. 230.662.55 en we gens subsidie aan het burgerlijk armte- stuur f. 134.000. samen de geweldige som van bijna f. 365.000. En ten slotte vragen B. en V7. in bovenbecicelde circulaire aan de omwonende burgers met waardee ring voor hun goede bedoelingen bu woningen door werklooze arbeiaers, geen eventueele meerdere verzoeken aan hun steun te verleenen. Het gemeentebestuur spreekt daarin het vertrouwen uit dat zy zullen begrypen, na lezing var. den In houd van hun uiteenzetting, dat het ver keerd is om de ontevredenheid van zulk een groep werkloozen te steunen en hen terwille te zyn by hun onbehoorlijk op treden en dat moet worden afgekeurd dat enkele propagandisten by hun kame raden een geest van ontevredenheid op wekken en een hjdelyk verzet prediken en daarin het voorbeeld geven, en dat ieder arbeider die langs den openbaren weg duidelijk zichtbaar ïydelijk verzet pleegt of zich onvoldoende inspant voor het hem opgedragen werk, zichzelf affron teert en een misdrijf begaat tegenover zich zelf, zyn gezin en de gemeenschap. Loop der bevolking. Gevestigd: Hendrik Droop, van Amster dam, Achlllesstr. 29 naar Llweg 143b Engelbertus de Vrij, van Amsterdam, Sas- senheimstraat 17 naar Nieuwemeerdyk 256 Arie Lustig, van Amsterdam, Wage- naarstr. 110, naar Zwanenburgerdyk 294 Bernardus H. Doodkorte van Amster dam, Vogelenzangstraat 10 naar Linden- laan 28 Wierd Vogelzang, van Amster dam, Westzaanstr. 45 naar Olmenlaan 92 Arend van der Meer, van Bennebroek. Schoollaan 95 naar Bennebroekerdijk 96 Pieter Raams, van Aalsmeer, Machine- weg 25 naar AaLsmeerderdijk 492 Joseph van Bruggen naar Heemstede, Camplaan 4, naar Kruisweg 1168 Johannes H. H. van Amsterdam, Admiraal de Ruyterweg 426 hs naar Sloterweg 52 Willem C. Aarts van Delft, Oostsingel 53 naar Sta tionsweg 16 b Geertrulda M. Alders, van Bergen (N.H.) Loudelsweg 20 naar Venneperstraat 48 Hadrlaan Binnendyk van Aalsmeer. Weteringstr. 3 naar Aals- meerderweg 543 Pieternella J. Brink man van Aalten, Stadhouderskade 30 2hg naar Sloterweg 436 IJmke Buisman, van Haarlemmerliede c.a. Haarlemmer straatweg 47 naar Eikenlaan 16 Sybrand 5. Disma, van 's-Gravenhage, van Galen- straat 60 naar Marktplein 16 Petrus J. Driessen van Amsterdam. Overtoon 58 huis naar Nieuwemeerdyk 236 Louis G. Eschauzier van Beverwijk. Kloosterstr. 10 naar Sloterweg 596 Pieter Groenewoud van Nieuwer-Amstel, Jan Tooropplant soen 23 naar Badhoevelaan 67 Gerard A. van Ham, van Voorburg, van Egmon- destraat 9 naar Venneperweg 1143 Berendina Hof van 's-Gravenhage, Val- kenboschlaan 40 naar Huigsloterdyk 376 Johan A. Hoogensteyn van Amsterdam, Admiraal de Ruyterweg 31, 1 hg naar Kruisweg 943 Hermine Klrcher, van Vlaardingen, Hoogelaan 21 naar Lisser- dyk 8 Johanna M. Maas van Hillegom, Havenstr. 30 naar Hoofdweg 1246 Aartje Maten, van Amsterdam, 2e Ooster- j parkstraat. 33 naar Lindenlaan 59 Arthur Oliemahs, van Deurne (België) n. Kruisweg 1240 Gerardus Oiyerhoek, V. Alkemade, Oude Wetering A. 136 naar Leimuiderdyk 501 Dirk van Oostende van Amsterdam, Reguliersgraeht 58 huis naar Nieuwemeerdyk 104 Johanna M. Schönhage van Amsterdam. Apollolaan 89 naar Akerdyk 159. Vertrokken: Albertus Linde, van Cru- quiusdyk 36 naar Zuidwolle, Hoofddiep Jeremias de Nooüer, van Kruisweg 961 n. Heemstede, Javalaan 1 b Wilhelmus C. Beers, van Kruisweg 1077 naar Voorhout Nyverheidsschool Watze de Jonge van IJweg 143 b naar Bedum, Coenderstr. 438 Weduwe V. Luke van Wilhelminalaan 36 Zwanenburg naar Amsterdam. Slatui- nenweg 19 Jannetje Scheygrond. van Nieuwemeerdyk 53 naar Zuidland, Kerk- weg 355a Joekjen van den Berg van Aalsmeerderweg 441 naar Haarlem, Korte Wyngaardstr. 10 Nicolaas J. Elsholz van Aalsmeerderdyk 497 naar Putten (Geld.) Boschpark 590 Jan P. van Oostende v. Schinkeldyk 47 naar Amsterdam, Vaart- straat 50, 1 hd Dirk van Oostende van Nieuwemeerdyk 104 naar Amsterdam, Vaartstraat 50, 1 hg Anthonie Hofmans van Aalsmeerderweg 589 naar Haarlem, Cheribonstraat 10 Willem Joore, van Aalsmeerderdijk naar Aalsmeer, Serln- genstr. Catharia J. Hofmann van Nieu wemeerdyk 354 naar Nieuwer-Amstel, Dorpstraat 70 Gelfke Troelstra van Veneperweg 477 naar Westdongeradeel. p a. G. de Boer Christiaan H. Kempes. van Nieuwemeerdyk 354 naar Nieuwer- Amstel, Dorpstraat 70 Johannes van Hal van Lisserdyk 381 naar Haarlem, Harmenjansweg 4 Arie Ruighaver van Veneperweg 442 naar Hillegom. Meerstr. 48 Marie van der Flier van Vijfhuizer- dijk 34 naar Zandvoort, Poststraat 6 Cornelis M. van Beek. van Aalsmeerder weg 883 naar Heenvliet. Konijnendijk p.a. P. van Beek Constantius L. T. Flier, van Nieuwemeerdyk 177 b naar Amsterdam, Reggestraat 34 Jan Th. Flier, van Nieu wemeerdyk 177b naar Amsterdam, Barentsz straat 25 Maaike van Werk hoven van Lisserdyk 519 naar Lisse. Wagendwarsstr. 34 Jacobus P. Meerman van Akerdyk 171 naar Amsterdam. Lutke- meerweg 73 Thomas Beukman van Lynderstraat 216 naar Amsterdam, Haar lemmerweg 316 Dirkje L. van den Oever van Spieringweg 590 naar Meemstede, Zandvoorder Alleé 41 Cornelis Bonde- stein van Kruisweg 965 naar Weesp, Ach tergracht 116 Jotje Bouma var. Spie ringweg 386 naar Wydewormer. Zuider- weg Echtgen. J. Visbeen, van IJweg 1012 naar 's-Gravenhage, Withuijsstr. 34 HILLEGOM De Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 2 fabrieksarbeiders; 1 snelpersdrukker; 1 steendrukker: 1 boekdrukker; lbetonwer- fcer; 2 grondwerkers; 6 metselaars: 16 op perlieden; 2 mach. houtbewerkers; 14 timmerlieden; 1 schilder: 1 loodgieter: 5 mandenmakers; 1 kistenmaker; 2 electri- I ciens: 1 scheepsmaker; 1 horlogemaker; 2 stokers; 1 smid; 1 monteur; l wasch- knecht; 4 bakkers: 312 landarbeiders; 18 bloemistarbeiders: 3 boerenarbeiders: 6 tuinarbeiders; 1 plantsoenarbeider: 7 jeugdige landarbeiders; 1 handelsreiziger; 3 venters; 3 schippers; 4 chauffeurs": 2 wegwerkers; 1 trambeambte: 1 buffetbe- diende; 1 expeditieknecht; 1 verzekerings agent: 8 kantoorbedienden; 1 id. ben. de 18 jaar; 3 idem vr. ben. de 18 jaar; 1 cor respondente (Engelsch); 3 boekhouders: 26 arbeiders z. bèr.; 1 controleur. Totaal 473. Aanvragen werkgevers: 12: Plaatsin gen: 12; Teruggetrokken: 7; vervallen: 5. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Jan zn. van H. J. Deen en A. Brussee Ferdinand Theodo- rus Maria, zn. van J. J. Litjens en H. C. Jonkheer Johanna Maria. d. van A. van Rooden en A. M. Leiten Maria Adriana Cornelia, d. van J. G. Verkaart en C. M. van der Lans. Ondertrouwd: C. A. Keyzer en A. M. Paase J. van Rooden en M. P. Dekker. Getrouwd: J. Philippo en G. M. Veen C. F. Kooy en N. Vermeulen J. H. Ver meulen en A. Kruyff J. A. Pruijsers en K. E. S. Jansen. Overleden: P. Steigenga, m. 64 j. H. van Elk, m. 55 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. A. Hellenthal, Weerestein- straat 26 W. J. de Jong met vr.. Meer- dorpstraat 65 M. Leloux Pr. Hendrikstr. 11 A. M. E. Lommerse en B. M. Lommer- se, Haarlemmerstr. 26 S. Myzen, Burg. Pontstr. 84 M. H. van Rooyen, Hoofd straat 32 A. Ruighaver met gezin, Meer straat 46 M. A. Water, Theresiagesticht. Vertrokken: M. E. Luyten, Melklaan 105, Velsen M. Rusman. Kerklaan 56, Heem stede D. Tromp, Zusterhuis. Klooster straat. LJselstein W. A. S. Zonneveld. Marnixstraat 45. Haarlem C. M. van der i Voom, Oranjeplein 9. Haarlem F. en B. Fyma. Dusartstraat 55 III, Amsterdam A. P. Tromp, Leldschevaart 44, Haarlem C. M. van der Aar met gezin, Tulpen straat 6 a, Haarlem. Uitvoering van het mannenMor „St. Caecilia". De mannenzangvereeniglng „St. Caeci lia", welke een paar Jaar geleden opge richt is, gaf een uitvoering in de zaal van Hotel Sistermans. Er ls door dit sterke koor onder leiding van den heer Alfons Litjens zeer goed en beschaafd gezongen. Voor de pauze genoot het vry druk opge komen publiek van gewyde en religieuze muziek en een lied van den heer Cor Teg- ger. Na de pauze zong het koor vrooiyke liederen van Vlesslng, Roeske, Claessens, en Schroder. Het applaus was groot; ook voor het aardige lied, dat het dubbel kwartet ten gehoore bracht. De heer Litjens mag met voldoening terugzien op het succes van zyn koor. Zeer gewaardeerde medewerking ver leende mejuffrouw Annie Jonkcheer, die verschillende nummers aan de vleugel ver tolkte. Deze talentvolle pianiste liet genie ten van composities van Chopin, Brahms, Schumann, Granados en Albeniz. zy is ge huldigd met twee bloemstukken en woor den van dank, van den voorzitter, den heer Tesselaar. Deze opende en sloot den avond met een toespraak. Hij hoopte dat de vereeniging door deze uitvoering ge steund zou worden door nieuwe leden en donateurs. De belangstelling stelde hy op hoogen prys, in het byzonder die der Geesteiykheid, Weth. Klaver en anderen. Gevonden voorwerpen: aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: 2 belastingmerken en 2 sleutels aan koordje, geummerd 412. In de maand April zyn in het Ge- meentelyk Badhuis genomen: 152 kuip baden. 881 douchebaden, 238 douchebaden (kinderen). Volksbaden5 kuipbaden. 29 douchebaden, 19 douchebaden (kinderen). De minister van financiën maakt bekend, dat uit deze gemeente ten be hoeve van 's Ryks schatkist zijn ontvan gen aan z.g. „gewetensgeld" de navolgende bedragen f. 114,58 en f. 85. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrina, dochter van A. Kuyt en N den Haas Frederik Huibert, zoon van J. Baalbergen en D. van der Perk Arie. zoon van A. den Haas en J. de Heyer Gerrltje Jacoba Aaltje, dochter van G. Guyt en A. den Ouden Nico, zoon van A. van Roon en T. Hoek Matthcus Joannus, zoon van J. M. van Tol en M. J. S. Coster Marijtje Leuntje, dochter van W van Rhijn en N. Ouwenand Hendrik, zoon van N. Hoek en A. Klaassen. Ondertrouwd: H. Messenmaker en H. v. d. Plas J. van Duyn en G. van Duyven- voorde T. van der Plas en A. v. d. Pias- Getrouwd: A. Krijgsman en J. Plug D. Ketting en W. K. van Duyn. Overleden: Adrianus Haasnoot, oud 4 maanden, zoon van L. Haasnoot en N. Nygh Tot tellers voor de inventarisatie van land en tuinbouw 1934, volgens de uitvoe ring der landbouwcrisiswet 1933 zyn door de land. en tuinbouworganisaties voor gedragen en door den minister als zoo danig voor Katwijk aan den Ryn en Kat- wyk aan Zee benoemd de heeren T. Noort en G. v. d. Perk alhier. Als controleur voor het opmeten der geplante bloembollen zal in het rayon van genoemde heeren op treden de heer L. J. v. d. Valk. KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. By het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier zyn thans ingeschre ven 553 werkzoekenden n.l. 14 opperlie den, 58 grondwerkers, 4 timmerlieden, 5 metselaars, 3 fabrieksarbeiders35 kui pers, 136 losse arbeiders, 109 landarbei ders, 1 tuinman. 134 visschers, 1 autogeen lasscher, 15 stokers, 11 binnenschippers, 7 varensgezellen, 1 mandenmaker, 1 kisten maker. 1 typograaf, 1 bloemist, 1 brood bakker, 2 koks. 2 motordrijvers, 1 machi nist, 7 venters. 2 verwarmingsmonteurs, 1 schilder. Jeugdige werkloozen 17 jongens en 25 meisjes By de werkverschaffing zijn werkzaam 22 mannen. Geplaatst wer den 3 grondwerkers, 4 losse arbeiders, 5 landarbeiders. Lezing over ,,'t Leven der Zee". Deze lezing, welke door den heer H. v. d. Maaden werd gehouden, toegelicht met lantaarnplaatjes, werd op den troepzolder van de C.J.M V. padvinders gehouden. Uitgenoodigd waren de padvinders, hun ouders, het bestuur, donateurs en belang stellenden. Aanwezig waren dr. C. Steinz en de secretaris de heer A. Brouwer, de heer K. Seinstra, de heer A. Haasnoot,, die de lantaarnplaatjes vertoonde en eenige onderwijzers en onderwijzeressen. De schipper der zeeverkenners, de heer v. d. Maaden opende met gebed. Daar het onderwerp over 't leven der zee zoo uitge breid is, wilde spreker er slechts een greep uit doen en hoofdzakeiyk iets vertellen over het plankton. Sur- gaf een definitie vat men onder planktor. verstaat en be sprak, hoe men tot het onderzoek der diepzee gekomen is. Bij het ophalen van kapotte telegraafkabels uit de diepte, maakte men kennis met het leven der diepzee. Vroeger dacht men, dat op een diepte grooter dan 300 a 400 M. geen leven meer mogelyk was wegens den grooten at- mospherischen druk. Die zoo dachten wer den later in het ongelyk gesteld. Door van Leeuwenhoek was reeds het zoetwater mi croscopisch onderzocht. Voor het diepzee- onderzoek zyn verschillende soorten net ten gefabriceerd. Spr. ging de werking daarvan na en hoe men in staat was, op verschillende diepten de bacteriën, die 1000 maal vergroot op het doek waren te zien, naar boven te halen. Uitvoerig besprak spr. het „lichten der zee" en de „radio- lariën". Zeer veel bijzonders werd mede gedeeld over de kwallen, waarvan er soor ten bestaan, die l'h M middellijn hebben, Zeer gevaarlijk is de kwal „het Portu- geesch oorlogsschip" genaamd, die zelfs tentakels van 30 M. lengte heeft. Dit is een der gevaarlijkste kwallen: een aanra king met de netelcellen kan den dood ten gevolge hebben. Spr. ontdekte dezer dagen op het strand weer de oorkwal, die hij sinds September niet meer gezien had; deze ls niet gevaariyk Zeer veel pijn kan veroorzaken de hier In zee voorkomende haarkwal, die er wit of blauw uitzien; vooral de witte zyn by het zwemmen zeer lastig, als men er mee in aanraking komt. Voorts besprak hy nog de inktvisschen, verschillende soorten van naakte slakken uit de zee. Interessant was te vernemen het leven van de paling, waarvan men de levensgeschiedenis pas 15 jaren kent. Ten slotte toonde spr. plaatjes van het vangen van een haai. het zwemmen van dolfijnen en walvlschen in zee en vertelde over de walvischvangst. Dr. Steinz verklaarde deze verhandeling zeer te waardeeren; ook de heer Brouwer dankte hem namens alle aanwezigen voor zyn leerzame bespre kingen. Hierop volgde sluiting met dank zegging- A. v. d. B. uit de Kerksteeg deed bU de politie aangifte van het feit. dat uit zyn kippenhok staande op zyn erf, twee eenden zyn ontvreemd. C. de V. uit de Hoogstraat deed by de politie aangifte van vei missing van zijn portemonnaie met. inhoud; de vermoede- ïyke dader is J. K. uit de Commandeurs laan. Door den Belasting-ophaaldienst, di recteur de heer C. de Monyé is over de maand April aan den ryksontvanger al hier afgedragen de som van f. 732.21. LISSE. Teraardebestelling van wylen de heer C. van Leeuwen Jz. Maandag had na een plechtige Mis in de R.K. Agatha Kerk de teraardebestelling plaats van den heer C. van Leeuwen Jz. in leven directeur der Coöp. Boerenleenbank alhier. Behalve een deputatie van het be stuur dier Bank werden ook verschillende personen opgemerkt die met den heer C. van Leeuwen In verscheidene besturen hebben samengewerkt. Ook in het R.K. Armbestuur bekleedde de overledene een vooraanstaande plaats. Arbeidsbemiddeling. Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden in de afgeloopen week als werkzoekenden inge schreven 289 landarbeiders, 6 schippers knechts, 8 timmerlieden, 5 metselaars, 4 opperlieden, 3 loodgieters, 1 behanger, 1 machinist, 5 chauffeurs, 2 bakkerskneohts, 2 rywlelmonteurs, 3 fabrieksarbeiders, 2 transportarbeiders, 1 kellner, 1 monteur, 2 houtbewerkers, 2 kantoorbedienden, 1 bankwerker. 1 kabelmonteur, 1 kistenma ker, l winkelbediende, 1 incasseerder, 1 kantoorjuffrouw; totaal 342 werkzoeken den. Ook in onze gemeente zal deze week de bekende Pelikaan-collecte worden ge houden. Gevonden, nikkelen rozenkrans, zil veren rozenkrans, een gabardine regenjas. Inlichtingen by de politie. NOORDWIJKERHOUT. Tot tellers voor de land- en tuinbouw- registratie alhier zyn benoemd de heeren L. P. en P. A. Heemskerk. M. C. J. Braun en W Th. van der Weyden. OEGSTGEEST. Zilveren jubileum van „Debora", Den 9en October a.s. bestaat de Chr. Zangvereeniging „Debora" 25 jaar. Naar vrij vernemen, hebben eenige oud-leden dezer vereeniging het initiatief genomen om deze dag niet onopgemerkt te doen vcorbygaan. Hiertoe is een voorloopig comité opgericht dat zich voorstelt de Ju- bileerende vereeniging een huldebiyk aan te bieden. Aan den penningmeester van dit comité, de heer J. C. Koppier, Suma- trastraat 14, kunnen voor dit doel reeds bydragen worden gezonden. Een verkeersstremming. Op de Kanaalbrug kwam gistermiddag een vrachtauto van de firma v. d. L. alhier, beladen met steenen, in botsing met de personenauto G. Z. 4553. De per sonenauto werd hierby aan de voorzyde beschadigd. Weldra ontstond op dit drukke verkeerspunt een groote opstopping van aan beide zyden ongeveer 40 auto's. Nadat de brug was vrijgemaakt kon de politie het verkeer doen doorgaan door regelend op te treden. Naar de schuldvraag van de aanryding stelde de politie een onderzoek in. RECLAME. RIJNSBURG. De Belastingophaaldienst. Door den belasting ophaaldienst alhier is aan den Rijksontvanger over de maand April afgedragen f- 373.85. De netto-opbrengst der Crisis-Postzegels komt Uw noodlijdende landgenooten ten goede. Gebruik ze op Uw correspondentie! frankeerwaarde 5 ct. idem Aan olie postkantoren en bij Uw Plaatselijk Comité. Aanrijding. Aan de hoek Smidstraat en Vliet 21 had een aanryding plaats tusschen e vrachtauto, bestuurd door A. v. V. ent bestuurd door C. v. KI. Beide voertuigiS werden beschadigd. De auto van Van KI. moest door i kraanwagen van de firma Dyksman wk-I gesleept worden. Burgeriyke Stand. Geboren: Anna Maretha, dochter van S de Mooy en Chr. Jac. Glasbergen - Jo-I hannes, zoon van J- Pauw en M. Schrier. Ondertrouwd: Jacob Ouwersloot, j.m. ts| Marina van der Mey, j.d. S. C. den He;a j.m., 26 jaar en D. B. Kromhout, j.d,2;.] SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert morgen id] avonds half acht, ter behandeling der v1 gende agenda: 1. Notulen 2. Ingekomen stukken-!. Verzoek van den Minister van Staat, Com| missaris der Koningin over request Amtj tenaarsorganisaties over wedde-verlaginj 4. Gemeenschappelyke regeling SchoolJ artsendienst 5. Rekening Schoolartsen-l dienst 6. Wijziging begrooting 1933 -li Contraprestatie voor steun 8. Credit! Klein-kweekers 9. Balans en winst- enf verliesrekening Woningbouwvereeniging - 10. Begrooting 1934 en in verband daai^ mede 11. Verordeningen Wegenbela ting. De regeling van den schoolartsendienst Daar het by de bestaande regeling var den schoolartsendienst niet mogelijk i-' daarin wijziging te brengen indien één o meer gemeenten zich daartegen verklare: wordt door de commissie voorgesteld dt| regeling te wrijzigen, zoodat een besluit t meerderheid van stemmen (3 van de 5 h trokken gemeenten) genomen, geldigj zal zyn. Dit voorstel wordt noodig geacht, dai enkele gemeenteraden besloten niet meel te gaan, met het voorstel tot verlaging vanl de vergoeding voor reiskosten van deel schoolarts en Ged. Staten daartoe aan-l gezocht, zulks niet een zoo belangTijk puntl achtten, om hierover een arbitrale uit-| spraak te doen. Het aantal werkloozen bedraagt thansi 181, waarvan 124 gehuwden. Op denzell-| den datum in 1933 was het totaal tal 21 minder. 289 Ziezoo hoor, daar hadden ze hem veilig weer fn hun bezit. Nu zien dat ze hem thuis kregen. Maar met zooveel hulp was dat niet moeiiyk. De kool werd ln een ommezientje op Jumbo's rug geladen en er stevig op vastgemaakt. Drakeplt en Tom zetten zich eensgezind ernaast, en ook de dragers zochten daar een plaatsje. Leeuwenhart en pyi gaven de voorkeur aan om op den slurf te gaan zitten en vrooiyk en wel droeg de goedige Jumbo het geheele gezelschap door het bosch hegj» 290. Tom. vond het ritje fyn. HU oi'«- daoht, dat hy aardig wat had meef*' maakt d( laatste dagen, zoodat hU &®jj wat te vertellen zou hebben, wanneer Ml weer eens thuis zou zyn. KnapperdepW' ging het telkens. Drakepit wist overal aw weg en Jumbo kraakte alles wat hem v den neus kwam.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14