TOM DE NFGFRJONGEN. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 Mei 1931 UIT DE OMSTREKEN. gecombineerde vergadering der politieke partijen te wassenaar. De Indertijd uitgestelde gecombineerde ..ündering te Wassenaar van vijf poli- Se partijen. n.l. de R.-K.. de A.-R„ de r H de Vrijheidsbond en de Vrljz.-Dem. Jai naar wij vernemen, nu morgenavond «laats vinden in het kasteel „Oud-Wasse naar" te 8 uur. snrekers zijn dr. L. G. Kortenhorst ir Kair. W. C. Wendelaar (Vrijhelds- v?nrll H W. Tilanus (C.-H.), oud-minis- Ï,C. van Dijk (A.-R.) en mr. A. M. joekes (Vrijz.-Dem.) Voor deze gezamenlijke vergadering, die «pi als een groote bijzonderheid mag wor- Li aangemerkt, bestaat, gelijk wij reeds meldden, een zeer groote belangstelling. AALSMEER. «vergadering Fanfarecorps „Uiterweg". Deze vereeniging heeft haar jaarverga dering gehouden in het gebouw „De Oude eling" onder voorzitterschap van den eer J. Spaargaren Jbzn. Deze heette wel- ïdèn eere-voorzitter, W. Maarse. Aidzn. rden secretaris, den heer J. Spaarga- jj werden de notulen der vorige alg. ver ering gelezen en overeenkomstig vast- ■iteld. Dan las de secretaris het jaarver- waarvoor de voorzitter hem dank richt. De penningmeester, de heer A. mseii Jbzn. bracht verslag uit over zijn ouden beheer. Per 31 Dec. 1933 was er een totaal tekort van f. 149.14. Door n heer J. Vreeken Czn. werd namens de -anciëele Commissie rapport uitge- -icht, waaruit bleek, dat boeken en be elden van den penningmeester in de -*e orde werden bevonden. De voorzitter »kte den heer Hansen voor zijn accu- t beheer. Tot leden der Financiëele -imissie 1934 werden benoemd de hee- B. Pannekoek. W. Eveleens Jz. en Jb. Gzn. De contributie der werkende le- a werd weer vastgesteld op 15 cent per en per week. Bij de dan volgende be- ursverkiezing, wegens periodieke aftre- g van de heeren J. Spaargaren Jbzn., .Maarse Wzn., J. v. d. Zwaard en Joh. mer, werden allen herkozen. De be ting 1934 werd aan inkomsten en uit ren vastgesteld op f. 700. Besloten werd, 1 het corps zal deelnemen aan het Fe- ratief Muziekconcours te Nijmegen, op Aug. a.s., waar het in de afdeeling Uit- untendheid uitkomt. Nadat nog eenige 'en van meer huishoudelijken aard ren besproken, volgde sluiting. De Bloemenhandel. Aan de veilingen In deze gemeente is li een groote aanvoer van velerlei soorten jbloemen. Het zonnige, warme weer in t laatst der vorige week heeft de kas- ucten snel doen rijpen, met tot ge- dat dagelijks geweldige massa's het jntoestel passeeren. Een gunstige factor r de opbrengst der rozen van goede aliteit was de omstandigheid, dat trehland veel dezer bloemen afnam In band met den Moederdag. Ondanks n zeer ruimen aanvoer van lathyrus rden ook voor deze bloemen de prijzen weer iets hooger. Japansche lelies, lla's, violieren, convallaria e.d. waren in prijs, terwijl de Amerikaansche Jelieren van goede kwaliteit bevredi gde prijzen opbrachten. Nog in 't laatst er vorige week kwamen veel afgesneden ringen ter veiling, die echter zoo goed geen waarde meer hadden. Naast het tgebreld sortiment van kasbloemen, en ook de producten van den kouden oud. waarbij nu de z.g. boèrenpioenen "n voorname plaats gaan innemen. Aan f potplanten veilingen was de laatste ;en ook een geweldig aanbod van bloe en en planten, welke dagelijks bij dui nden en duizenden per schip, vracht- Ho of ander middel van vervoer haar g vinden in de steden en dorpen van land. Hoewel de prijzen geenszins hoog Jn, gaan de meeste producten toch neg ta? van de hand. Gezien de massa's DOt- oducten en perkplanten, welke alleen in Lt centrum, vooral om dezen tijd des pts worden verhandeld, kan hieruit wel concludeerd worden in het algemeen, at men zich hier te lande en vooral in steden sterk tot de bloemen voelt "ugetrokken. BENTHUIZEN Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente ds. •GR. Langhout, te Welsrijp (Frlesl.) - Alhoewel morgen de zomertijd Ingaat lien met uitzondering van de secretarie, riken, scholen en veiling op den ouden id doorgaan. HAARLEMMERMEER. Geslaagde sport- en ruiterfeesten. Onder begunstiging van heerlijk zomer- cr. werden op het gemeentelijk con- rstorrein te Hoofddorp, ter gelegenheid bet 25-jarig ambtsjubileum van den emeester dezer gemeente mr. A. Slob, sportwedstrijden gehouden, die op 27 boer 1933 met het oog op de ongunstige ^gesteldheid moesten worden afgelast, J 'avonds in de op het terrein staande wol Prinses Juliana" door de plaat- J«e landelijke rij vereeniging „Kapitein 1 ier Wal" een uitvoering werd ge- 'CD .J® burgemeester en eenige leden van iagelijksch bestuur en den Raad van f Semeente. woonden dit sport- en •terfeest bij. voor de wieier-, vbetbal- en handbal- •trijden. die onder veel belangstelling rioolijke muziek van het Fanfare- ■n. i?p ■Exco1sior" prachtig van stapel "•i. bestond veel animo. wielerwedstrijden stonden onder lei- van de heeren J. D. de Visser en G. ®r bestuurders der A.S.V. Germanla an,i-, am- De uitslag ls als volgt: v°or nieuwelingen: le pr. R. Vos; l'ltm. i Smit; 3e Pr- D' J- Bosland. Ppe wedstrijden voor amateurs en OMkelijken (75 ronden): le pr. A. J. ij^'Mtarg-C. v. Dij!-:: 2e pr. J. Over- ^'Sotidon 6r' 36 Pr' Ch" Hendriks€n— Kampioenschap van Hoofddorp op luxe rijwielen (5 K.M.): le pr. G. Kroon te Abbenes; 2e pr P. Jongeneelen te Hoofd dorp; 3e pr. G. Kloot te HUlegommerdljk Tour-rijwielen (7KM.): le pr. G. v d Boogaard te Halfweg: 2e pr. C. Vrijland te Zwanenburg 3e pr. A. Groeneweg alhier. De voetbalwedstrijd werd gewonnen door „E.T.O." te Hoofddorp tegen Vijfhul zen met 10 en de Handbalwedstrijd door Lijnden I tegen Aalsleer (Oost)' met 10. Direct na afloop van deze wedstrijden wer den de uit fraaie kunstvoorwerpen enz. bestaande prijzen aan de winnaars uitge reikt. Bij de ruiterdemonstratles. die 's avonds onder groote belangstelling en het genot van de door het Electro Technisch Bureau Elsenga goed verzor4gde muziek, als een waardig slot van dezen feestelijken sport dag in de manege plaats hadden, werden voortreffelijke staaltjes van rijvaardigheid, handigheid en durf aan den dag gelegd, terwijl ook de komische gedeelten van het programma veel bijval oogstten. Het inder daad aantrekkelijke en afwisselende pro gramma. waarbij verschillende attracties zooals de schitterende prestaties met het Hoogeschoolpaard ..Othello" en het Kleine Paardje door den heer M. J. Lijsen: lin- tenroof. springen enz de aanwezigen in een enthousiaste stemming brachten, heeft dan ook in ruime mate tot het wel slagen van dit sportfeest medegewerkt. De burgemeester dankte allen voor de betoonde medewerking en belangstelling, in het bijzonder de landelijke rij vereeniging ..Kapitein van der Wal" voor haar mooie prestaties en de energie en wilskracht waarmede zij steeds voortgaat om de lan delijke ruitersport te beoefenen en te be vorderen, Ook tot den heer Lijsen richtte de burgemeester een bijzonder woord van dank voor de schoone wijze waarop hij de aanwezigen genotvolle oogenblikken ver schafte. Ten slotte kan van dit goed geslaagd sport- en ruiterfeest getuigd worden, dat het dank zij het prachtige weder een heerlijke vergoeding is geweest van het geen op 27 October 1933 door den aan houdenden regen „in het water" was ge vallen. Verdwaald geraakt. Het 10-jarig dochtertje van den heer v. Owonende aan den Hillegommerdijk al hier was de Meer ingewandeld en zoover van huis afgedwaald, dat het den weg naar de ouderlijke woning niet meer kon terug vinden, 's Avonds werd het meisje geheel alleen op den Spaarnwouderweg aangetroffen en door de politie naar de in ongerustheid verkeerende ouders terug gebracht. Diefstal van benzine. De heer H. wonende aan den Sloterweg alhier, kwam 's morgens tot de onaange name ontdekking, dat van de op z'n erf aanwezige benzine een gedeelte was ont vreemd. Vermoedelijk hebben ongewensch- te bezoekers zich 's nachts van een auto bediend om hun werk te kunnen bespoe digen. De politie stelt een onderzoek in. Door een brug gezakt. Terwijl de heer K. met zijn rijwiel en een handzaaimachine nabij den Akerdijk een bruggetje wilde passeeren bezweek dit, waardoor K. met flets en zaalmachine in de sloot terecht kwam. Gelukkig kwam hij er behoudens een nat pak en den schrik nogal goed af. Ontspoord. Langs den Vijfhuizerweg alhier is voor den aanleg van den nieuwen Rijksweg AmsterdamSassenheim, een smalspoor aangelegd voor het zandvervoer. Terwijl een der zandtreintjes aldaar passeerde, ontspoorde plotseling de locomotief met eenige aangekoppelde wagens. Persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. doch de langs den weg staande hoo rnen werden ernstig beschadigd. Er ging geruimen tijd mee heen voor een en ander weer in orde was gebracht. De heer V., wonende aan den Hoofd weg nabij de Lijnden brak tijdens een voetbalwedstrijd een been. Hij werd in het Binnengasthuis te Amsterdam ter verple ging opgenomen. Een mooi succes. De Chr. gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer" te Nieuwvennep, heeft onder leiding van den heer C. J. de Ko ning op het In Zeist gehouden Nationaal Zangconcours een 2en prijs behaald in de 2e afdeeling met 285 punten. Dit is voor waar een mooi succes, waar dit zangkoor zich in 2 jaar tijd van de 4e naar de 2e afdeeling wist op te werken. Motorongeluk. Gisteren kon op den Sloterweg de be stuurder van een motorrijwiel, de heer K. uit Amsterdam, door het defect raken van een der onderdeelen het stuur niet meer meester blijven, met het gevolg, dat de motor tegen een boom botste. De schok was zoo hevig, dat K. er achterover afsloeg en niet meer overeind kon komen. Aan het hoofd verwond en met een gebroken been werd hij opgenomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Benoeming hoofd O.L.-School Het Politie-ambtenaarsreglement Heftige discussies over adres der Harddraverij- vereeniging Diverse leden verlaten demonstratief de zaal De zitting geschorst. De raad vergaderde onder voorzitter schap van Burgemeester Pont, die in een korte toespraak het overlijden van H.M de Koningin-Moeder herdacht. Afwezig zijn de heeren Goemans en Kerkhof. Tot de ingekomen stukken behoorde een dankbetuiging van het Kabinet der Ko ningin voor de betuiging van deelneming van het Gemeentebestuur bij het over lijden van H.M. de Koningin-Moeder. Ook het overlijden van den heer H. Veldhuyzen van Zanten werd herdacht. De tweede geldleening is door Ged. Staten goedgekeurd. De voorschotten op de vergoeding aan de schoolbesturen zijn geregeld naar 80 procent der vermoedelijke uitgaven der O.L.-scholen over 1934, zijnde f. 12.56 en f. 24.66 per leerling, resp. voor L.O. en I Ü.L.O. I De Chr. Burgerschool kreeg voor een j boventallige onderwijzeres over 1933 een bedrag van f. 993.75. De leerkracht was tijdelijk aan de Chr. Burgerschool ver bonden. De R.K. School voor U.L.O. aan Marla- straat verzocht en kreeg de noodige gel den voor het aanschaffen van 9 school banken. Uit de voordracht voor de benoeming van een hoofd der Openbare School voor U.L.O. bestaande uit de heeren 1. H. W. J. Lindeman te Blak, 2. B. Span te Winkel en 3. J. Liefhebber te Emmen-Compas- cumm, is benoemd de heer Lindeman met alg. st. De wijziging der verordening in zake de verplichte aansluiting op de waterlei ding betrof een juistere bepaling van de 40 meter afstand van een huisleiding, is goedgekeurd, met de stem van den heer Paase tegen. De zekerheidsstelling van de Admini strateur van Openbare Werken is verlaagd tot f. 1500, omdat het maximum kassaldo ook f. 1500 is. De tarieven der Zweminrichting kwamen aan de orde door een voorstel der raads leden Mathot en Spilker. Dit voorstel is niet gesteund door de Commissie voor de Zweminrichting, die een wijziging voorstel de voor het vierde abonnement uit een gezin, voor de 10 baden boekjes en voor één bad. De heer Mathot zeide dankbaar, maar niet voldaan te zijn. Hij pleitte voor be taling der abonnementsgelden ln ter mijnen, ook om het klaudeslien zwemmen ln zandsloten te voorkomen. In den zelfden geest sprak de heer Spilker. Weth. Klaver verdedigde het plan der Commissie en van B. en W., dat ten slotte met alg. st. werd aangenomen. De gemeenschappelijke regeling van den schoolartsendlenst behoeft een wijziging om te voorzien in het geval als een voor stel niet met alg. st. door de betrokken gemeenteraden wordt aangenomen. Voor gesteld werd, dat een wijziging wordt ge acht tot stand te zijn gekomen, wanneer de gemeenteraden van minstens 3 der 5 aangesloten gemeenten de wijziging goed keuren Dit voorstel ls aangenomen. De legesverordening is op verzoek van Ged. Staten veranderd; B. en W. waren het echter niet eens met een verlangde wijzi ging betreffende de huwelijksvoltrekkin gen De praktijk voldoet, betoogden B. en W. Ook de raad was van dezelfde meening. Het crediet voor de verbetering der Ambachtstraat is verhoogd met f. 900. Dit gebeurde met alg. st., echter met aanteekening dat de heeren Fijma, Mathot Paase en de Wreede bedenking hadden tegen de overschreiding der begrooting. Bij dit punt bleek een groot, verschil te bestaan tusschen den Voorzittef en Weth. Klaver over de voorbereiding en afwikke ling van het werk jegens de aangelanden van de straat. Het politie-ambtenaren-reglement kwam aan de orde door een voorstel van de meerderheid van B. en W., om het corps uit te breiden met twee agenten 2e klasse op een jaarwedde van f. 1200.zonder perio dieke verhoogingen. Gelet op de huidige financieele moeilijkheden voor de ge meente had de Burgemeester niet de be doeling het corps met meer dan één agent uit te breiden. Weth. Klaver bleek tegen dit voorstel te zijn. De Voorzitter stelde voorop, dat de Commissie der Koningin dit plan wenscht. Het reglement voor de politie moet vast gesteld worden. De heeren Fijma, de Wreede, van Deursen en anderen bestre den de uitbreiding van het politiecorps. De heer Mathot wilde de brandweer alar meeren op de wijze als bij E.H.B.O. Behalve de voorzitter pleitten ook de heeren Jansen en Vermeer voor aanneming, wat echter niet gebeurde, want bij stemming waren alleen deze twee er voor. Een voorstel-Vermeer om voorloopig den nachtwaker nog twee maanden te behou den, is ook verworpen Nu stemden voor de heeren Vermeer, Klaver. Jansen en Carrier. Aan den tijdelijken nachtwaker zal ontslag aangezegd worden. Volgde mededeelingen. Als commissa rissen van het Electriciteitsbedrijf zijn herkozen de heeren Loerakkers en Paase. Het kohier hondenbelasting is goedge keurd, evenals de rekening van den schoolartsendlenst. Gevraagd was door de drie bestuurs- bonden om een gemeentelijken belasting ophaaldienst en om verlaging van huis huren voor arbeiders. B. en W. raadden aan het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Dit gebeurde wat het laatste be treft; wat den ophaaldienst aangaat, bleek de heer Jansen een groot voorstander te zijn. Op voorstel van den heer van Lierop werden ten slotte B. en W. uitgenoodigd een onderzoek in te stellen en eventueel een voorstel te ontwerpen. Met 7 tegen 5 st. viel dit besluit; tegen waren de heeren Meskers, Mathot. Vermeer. Klaver en Carlier. Volgde een adres der Harddraverij-Ver- eeniging om beschikbaarstelling van de van den Endelaan voor een harddraverij en van een gemeenteterrein voor volks- en kinderspelen met vermakelijkheden. Hierover ontstonden heftige debatten, wel. ke de heer Fijma inzette met de mededee- ling dat de raad beleedigd was verleden jaar, door het Oranjefeest voor kinderen, dat 's-nachts geëindigd was met muziek in de café's. De Voorzitter en Weth. Vermeer waren tegen inwilliging van het verzoek, weth. Klaver bleek er voor te zijn. De laatste hield een betoog ten gunste van de Hard draverij-Vereeniging, waarop Weth. Ver meer en de Voorzitter van repliek dienden. Weth. Vermeer stelde vast, dat de Burge meester te beslissgn heeft over het hou den van een kermis, dat B. en W. te oor- deelen hebben over een terrein, zoodat rest de beslissing over de van den Ende laan. Verleden jaar was het Oranjefeest geen begrafenis der Harddraverij-Vereeni. ging maar de viering van een regeerlngs- jublleum, waarvan duizenden hebben ge noten. Een feest zonder aanleiding als het gevraagde is hol. Hierop volgden weer replieken; voor inwilliging van het verzoek waren 7, tegen 4 leden. Voorstanders waren de heeren Fijma, van Lierop, Paase, Klaver, van Deursen. Spilker en de Wreede. Op de meedeeling van den voorzitter, dat hij geen toestemming tot liet feest zou geven, als hoofd der politie, tenzij bij referendum een andere uitspraak zou vallen, werd de heer de Wreede boos. Deze zeide er niet meer van te begrijpen en verliet de vergadering. De voorzitter zeide de beslissing nA de stemming bekend gemaakt te hebben om den raad niet te voren te beinvloeden. Ook de heeren Spilker, Fijma, van Lierop en van Deursen verlieten demon stratief de zaal. waarop de voorzitter de zitting onvoltallig constateerde en sloot vóór de agenda afgewerkt was. - De Burgemeester heeft nu de raadsleden opgeroepen voor een vergadering op mor gen. De agenda luidt: Voortzetting van de behandeling der agenda voor de vergade ring van 11 Mei 1934. Aan de orde zullen dus komen: Brief van Ged. Staten, waarbij enkele opmerkingen van administratieven aard gemaakt worden over de verordeningen op de heffing en invordering van begra fenisrechten. Mededeelingen inzake het adres om steunverleening aan noodlijdende kleine kweekers. Op wachtgeld stellen van den lantaarn opsteker bij het gemeente gasbedrijf. En ten slotte: Comptabiliteitsbesluiten, en de traditioneele rondvraag. Naar men zegt, zou er een interpellatie te wachten zijn over een ontslag-kwestie. Gev:lariyk spel. Bij het spelen met vuur door twee jon- gens zijn de kleeren van een der deug- nieten in brand geraakt. Dit nam zoo'n i vorm aan, dat een gedeelte van zijn rug verbrandde. Op advies van den geneesheer is de jongen naar de Mariastichtlng te Haarlem gebracht. Het geval is niet zoo ernstig als het zich eerst liet aanzien. De collecte met het blauwe bloempje heeft f. 28-57 opgebracht. Het ziek-zoeken bij de Coöp. Veiling Vereen. „Hillegom" gaat. nog steeds voort, niet in het lokaal bij getrokken hyacin then. maar thans op een veldje bij het veilinggebouw. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering van het Christelijk Dameskoor „Looft den Heer". Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden; bijna alle leden, een zestigtal, waren aanwezig. De presidente, mevr. De Groot-, wees er op, dat de geest in de vereeniging steeds aangenaam is en hoop te, dat, waar het bestuur alles doet voor het belang der vereeniging, zij op haar leden kan blijven rekenen en dat de ver houding steeds prettig moge blijven. De verslagen van de secretaresse en penningmeesteresse, de dames Vooijs en Van Duijn, werden voorgelezen, waaruit bleek, dat het de vereeniging zeer goed gaat en dat er, ondanks de vele onvoor ziene uitgaven, nog steeds een batig sal do in kas is. Tweemaal werd de vereeni ging uitgenoodigd te zingen, n.l. door de Oranje-vereenlging en op een N.C.R.V.- filmavond. Nog werd de dag van geza menlijk uitgaan besproken; vermoedelijk zal op Woensdag 13 Juni een tocht naar 't Gooi ondernomen worden. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte bleef men gezellig bijeen, terwijl een verloting plaats vond ter versterking van de kas. Om ongeveer halfelf werd besloten met den Avondzang. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd Arie Hus, Willem v. d. Plas, Corn. I Ketting, Arie van Rijn, Dirk Barnhoorn, Corn. v. d. Plas, Jac. v. Leeuwen, Corn, i Kuijt. Leen Barnhoorn, Jac. v. Beelen, Plet Guyt, Maart Hoek, Am Hellenberg, I Jac. de Jong, Piet van Duijvenvoorde Sr., Piet van Duijvenvoorde Jr., Willem Rem- melzwaal. Willem van Duijn, allen van hier en Piet v. d. Berg van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherij school alhier. Rijksgedelegeerde was ka pitein J. H. Götz, iid der examen-commis sie voor stuurlieden. Te Den Haag is geslaagd voor het examen van stuurman op stoomzeevis- schersvaartuigen Dirk Messemaker Azn., leerling van den heer C. Varkevisser, di recteur van de Visscherijschool alhier. De extra-collecte voor de Prinses Julianaschool in de Herv. Kerk gehou den heeft opgebracht de som van f 132.35. NOORDWIJK. Moedige redding van twee jongens. Gistermiddag te 5 uur raakten twee naast elkaar fietsende jongens, wier rij wielen te dicht bij elkaar kwamen in de Spoelstraat op 't Westeinde, waar diverse riolen en afvalwater van oe gasfabriek in uitmonden, te water. Gelukkig voor hen, wandelde daar zekere Vink uit de Doeza- straat met een paar kinderen. Deze sprong geheel gekleed te water en smaakte het genoegen hen beiden te redden. Een zekere B. een broer van den onlangs ver ongelukte, was reeds geheel onder en werd van een wissen dood gered. De redder bracht hem thuis bij zijn moeder, die nog geheel onder den indruk was van het haar kort geleden getroffen droevig verlies. Men kan zich haar dankbaarheid voor stellen, toen zij van deze gelukkige red ding vernam. Het Bestuur van „Noordwijksch Man nenkoor" ontving van het Alg. Coucours Secretariaat te Rhenen bericht dat het koor niet een tweeden doch een eersten prijs op het aldaar gehouden concours had behaald. Er was n.m.l. een fout geslapen ln de optelling der punten lijsten. Het aantal be. haalde punten bleek niet 296'/= doch 3041/» te zijn. Voorwaar een succes voor „Noord wijksch Mannenkoor". De Bloempjes verkoop ten bate van het Santosfonds alhier heeft f- 177.42'/® op. gebracht. De alhier gehouden Bloempjesdag ten bate van het Santosfonds heeft f. 177.42'/: opgebracht. Tot voorzitter der Z -H verdeenlging „Het Groene Kruis" afd. Noordwijk is be noemd dr. J. P. Niekerk. Gevonden: een vulpenhouder, een sleutel, een herdershond, een rijwlelbelas- tingmerk, een fietstasch met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten Politiebureele te NoordwIJk- Binnen. NOORDWIJK AAN ZEE. De Chr. Muziekvereeniging „de Echo der Duinen" alhier behaalde op het groot Nationaal Concours te Oudewater een len prijs in den marsehwedstrijd met 41»/® pnt. en een len prijs in de Concertwedstrijd met 316 punten het hoogste aantal punten in deze afdeeling. OEGSTGEEST. Auto-ongeluk. Gistermorgen reed de heer F. A. M. R. wonende alhier met een personen-auto vanuit de Willem de Zwijgerlaan de Ge versstraat in en wilde de richting naar Leiden oprijden. Bij het nemen van de bocht sloeg de motor af. Zonder de motor eerst vrij te zetten, startte R. weer, waar bij de auto in volle vaart tegen het huis van d B terecht kwam en daarna tegén een mast van de bovenleiding van de electrische tram, waardoor de auto tot stilstand werd gebracht. Een juist aan komende electrische tram stopte nog voor de auto, waardoor erger werd voorkomen. De heer R. bekwam een gebroken vin ger, terwijl een naast hem zittend 8-jarig zoontje tegen de voorruit opvloog en een wond aan zijn neus en oog bekwam. Nadat zij bij de familie Van Velzen waren binnen gebracht, werd door dr. Hugenholtz de eerste hulp verleend, waar na de heer R. ter verdere behandeling naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden werd gebracht. De auto is aan de voorzijde zwaar be schadigd en is met den kraanwagen van de firma Kamsteeg weggehaald. Het tram verkeer ondervond eenige vertraging. VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering der V.A.R.A. De pi. afd. van de Vara hield een goed bezochte ledenvergadering- Medegedeeld werd, dat de kwestie Zwertbroek de af deeling geen ledenverlies heeft gebracht. Inplaats van den heer Woerdekom werd tot penningmeester gekozen de heer P. de Wolde te Veur. Den heer Woerdekom werd dank gebracht voor het vele werk door hem gedaan en een vulpenhouder over handigde. Aan het Zomerfeest zullen 31 leden deelnemen; 3 nieuwe leden werden toegelaten, de feestavond leverde een ba tig slot. Na discussie over de kwestie Zwertbroek waarover door een vereenl- gings raadsleden A. C. Toet en L. Melnin- gen een uiteenzetting werd gegeven, ver klaarde de vergadering Zich voor de door het HB. in deze getroffen maatregelen. 287 Pijl ging nu de touwen die om de leeuw zaten, heel voorzichtig losmaken, want die hadden ze voor de kool noodig. Hij dacht er nu over, hoe hij den leeuw zou bewegen, in het hok te gaan, maar Leeuwenhart stelde wat anders voor. „Veel beter, dat we het hok bij den leeuw bren gen" vond hij. En dat waren ze allemaal met hem eens. 288 De schuif werd nu van hel hok af genomen en voorzichtig werd het hok op getild en met den open kant naar beneden over den leeuw heengezet. Die werd nu natuurlijk wakker, en liet zich dat zoo maar niet welgevallen. Hij sprong rond onderin het hok, tegen de wanden en tegen den bovenkant, en toen hij juist weer eens zoo'n sprongetje deed. maakten de man nen daar gauw gebruik van om het hok te kantelen en vlug de schuif er voor te schuiven. 83

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7