LHDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 Mei 1934 SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. MOTORSPORT. LEIDSCHE MOTOR TOURING CLUB. Gisteren hield bovengenoemde club een tourtocht over Amsterdam naar Schiphol voor een bezoek aldaar. Te ongeveer 10 uur had de start plaats van het clublokaal. De route ging door den Keukenhof naar Lisse, door de Haarlemmermeerpolder over Nieuw-Vennep en Amsterdam naar Schip hol. Op het vliegveld werd de club rondge leid door de verschillende hangars, waar o.a. Fokker, Pander en Koolhoven toestel len waren opgesteld. Verder werd er nog een uiteenzetting gegeven van diverse motoren. De terugweg ging over Amsterdam, Halfweg. Haarlem. Groenendaal, Heem stede, vervolgens over den straatweg naar Leiden- De rit bedroeg ongeveer 120 KM. A s. Zondagmorgen 7 uur vertrekt de L.M. T C. voor een tweedaagschen tourtocht door de Ardennen. o AUTOMOBILISME. DE DUMONCEAU-BEKERRIT. Zaterdag en gisteren is onder buitenge woon gunstige weersomstandigheden de jaarhjksche Dumonceau-Bekerrit voor automobielen en motorfietsen, georgani seerd door de motorclub Zuid-Holland te 's-Gravenhage, verreden Meer dan zestig automobilisten en motorrijwielen zijn ge start. Gisteravond is de rit te Antwerpen geëindigd. Den rijders is door de organi- seerende club een diner aangeboden in hotel „Wagner", waar de voorloopige uit slagen konden worden bekend gemaakt De Dumonceau-wisselbeker werd ge wonnen door den motorrijder G. W. San- nes, uit 's-Gravenhage, op O. E. C. met 267 punten. Bij de gehouden snelheidsproef werd de snelste tijd gemaakt door J. E. Fijma uit Amsterdam op Ariel. Bij het solo motorrijden is alleen Sannes geklasseerd. Categorie 3: 1. H. v. d. Kloet op B SA. met 207 strafpunten. Autoklasse om den RAI-beker (merken- team igewonnen door het Citroën-equipe met de rijders F. J. Visscher te Den Haag, Jhr. Teding van Berkhout te Heemstede en H. Brevé te Bussum. Om K.N.A.C.-beker: Beste prestatie: H. A. Burgerhout Jr., uit Dordrecht op Ford met 29 strafpunten; 2. H. M. Vintges, Den Haag, op Stude- baker met 33 strafpunten; 3. Jhr. G. J. v. Wikkevoort Crommelin te Epe op Ford met 37 strafpunten; 4. T. W. M. Vink, te Tilburg, op Ford met 37 strafpunten; 5. J. v. d. Kamp te St. Oedenrode, op Ford niet 39 strafpunten; 6. A. Korteweg te Haren op Chevrolet met 52 strafpunten; 7. J. v. d. Heyden te Den Haag op Stude- baker met 54 strafpunten; 8. Carol Schade te Vught op Wolseley met 56 strafpunten; 9. E. H. M. Mutsaerts te Tilburg op Ford met 99 pnt.; 10. W. A. W. van Deurne te Eindhoven op Ford met 100 pnt. In totaal reden negentien automobilis ten den rit uit. NIEUW WERELDRECORD. De auto-coureurs De la Haye, De Perrot, Dhoine en Girond hebben tijdens hun recordrit op de baan van Monthléry bij Parijs een nieuw wereldrecord over 10.000 KM. op hun naam gebracht met een tijd van 59 uur 20 min. 15.84 sec., hetggeen be- teekent een gemiddelde uursnelheid van 168.527 K.M. Het oude record stond met een gemid delde uursnelheid van 147,117 K.M. op naam van het team Marchand (op Voisin) o BOKSEN. SCHMELING—PAOLINO ONBESLIST. Een groot finantieel verlies. De met spanning tegemoetgeziene boks match tusschen de beide (na Primo Car- nera) beste zwaargewichtboksers van Europa Max Schmeling en Paolino is gisteren te Barcelona na twaalf ronden onbeslist geëindigd. 35.000 toeschouwers bezetten de tribunes van het reusachtige Montjuich-Stadion. waar de wedstrijd plaats vond, zoodat de organisatoren een verlies hebben geleden van meer dan zes tig duizend gulden. Tijdens het. wegen der boksers werden de portefeuilles van Schmeling en zijn manager Jacobs gestolen, en bij de Duit- schers ontstond door dit feit groote op winding Schmeling woog 85 K.G., Paolino 94.5 K.G. In de eerste ronde, was het. zooals gewoonlijk, slechts een over en weer ver kennen. Paolino verdedigde voorzichtig en Schmeling probeerde eenige hoekstooten toe te brengen. De tweede ronde was voor den Duitscher. Steeds weèr trachtte hij door de dekking van den Sjanjaard heen te komen en hij slaagde erin hem eenige rechtschen toe te dienen. In de volgende twee ronden deed Paolino zich meer gel den; hij drong den Duitscher herhaaldelijk naar de touwen en langzaam haalde hij weer op Schmeling trachtte zooveel moge lijk een lijf-aan-lijf strijd te vermijden, omdat hij tot dusver steeds in het. nadeel was geweest. Het was echter duidelijk, dat Schmeling in technisch opzicht de meer dere was en hij slaagde er dan ook in den afstand te bewaren Nadat de boksers in de vijfde ronde harde slagen hadden ge wisseld kreeg Paolino in de zesde ronde een hevig bloedende wonde boven het linker oog. Schmeling zette er toen alles op. precies zooals vijf jaar geleden, zoo snél mogelijk een eind aan den strijd te maken. Het scheelde niet veel, of hij slaagde daarin. Het tempo werd reeds iets lanezamer en Paolino moest een regen van vuistslagen in ontvangst nemen. In de achtste ronde kwam de meerderheid van Schmeling duidelijk aan het licht Bij een linkschen hoek op het lichaam waggelde Paolino naar zijn plaats terug, waar zijn helpers koortsachtig in de weer waren om hem bij te staan. De Spanjaard toonde ook in de negende ronde een bewonderends- waardigen moed, maar toch Was hi) steeds in nadeel en de verhouding der slagen was ongeveer 41 voor Schmeling. die ook in de tiende ronde de lakens uit deelde. Paolino zette toen alles op een kaart Met den moed der wanhoop stelde hij zich teweer. Hij maakte wilde gebaren en drong Schmeling tegen de touwen. In de slotronde werd het nog eens een wild gevecht. Beiden lieten hun vuisten in het wilde weg op elkaar neerdalen, zonder hun slagen bewust te plaatsen. Schmeling had in het tweede deel van den strijd iets te veel van zijn krachten gevergd en zoodoende kon de Spanjaard rich in de laatste twee ronden iets her stellen. Voortdurend dacht men aan een zege van Schmeling. maar het scheidsge recht sprak zijn oordeel „onbeslist" uit. o DE BOER WINT TE BARCELONA. Onze landgenoot Rienus de Boer, half zwaargewicht kampioen van Nederland won gisteren te Barcelona na een prach- tlgen strijd over 10 ronden van drie mi nuten van Morejon. o BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN LIBRE TE WEENEN. Acht deelnemers. Naar wij vernemen, nemen acht spelers deel aan de wereldkampioenschappen llbre. welke 24 Mei as. te Weenen zullen aanvangen. Behalve onze landgenoot J. H. Sweering komen uit de Fransche biljarters Albert en Davin. voorts Butron (Spanje), Ferraz (Portugal), Fauconnier (België) en Reicher en Dekner (beiden Oostenrijk). De partijen gaan over 500 punten elk. o DUIVENSPORT. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Mons (België) afst. 200 K.M. In concours 62 duiven. Los 8 uur v.m. N.W. wind. Uitslag als volgt: A. P. v. d. Voort le, 2e, 4e, 8e, lie, 13e, 17e, 18e, en 20e. W. le Mair 3e. 5e. 14e, 15e en 21e. D. Klein 6e, 9e. 10e, 12e en 16e. J. M. A. Lek le en 19e. Eerst geconstateerde duif 11.14.41. Laatst geconstateerde duif 11.52.7. o DE BLAUWKRAS. Wedvlucht vanaf Mons (België), afstand 193 K.M. In concours 163 duiven. Deze werden te 8 uur met Noordenwind in vrij heid gesteld en bereikten hun hokken als volgt: J. Schreuder: le, 2e. 3e, 5e, 6e, 7e, 10e, 14e 18e, 26e, 27e, 29e, 31e, 33e; R. Pet: 4e, 12e, 24e. 28e, 37e; P. v. d. Leek 8e; J- Marijt 9e, 17e, 19e, 21e 39e; J. van Leeuwen 11e, 20e, 34e; H. Moenen 13e, 23e; Abr. v. Royen 15e, 22e. 36e; H. W. de Hoos 16e, 38e: A. van Dijk, 25e; J. Vogelenzang 30e, 40e; E. M. Schreuder 32e; F. Swagers 35e Eerste duif 11 uur 13 min. 38 sec. Laatste prijswin nende duif 11 uur 46 min. S sec. „HET OOSTEN." Opening-vluchten met onderling con cours op Roosendaal (circa 70 K.M.), op Zaterdag 12 Mei. Ingekorfd 156 duiven. De eerst-geconstateerde vogel van elk lid ontvangt een prijs. Gelost om 1.30 uur, met Noordwestelij ken wind, heldere lucht, 1ste vogel 2 uur 49 min. 6 sec.; 47ste vogel 2 uur 59 min. 31 sec. De uitslag was als volgt met berekening bokcoordinaat. W. Be ij le, 10e, 11e, 16e, 21e, 39e, 40e: J. Schippers 2e, 9e. 19e ,20e, 22e. 29e, 30e; H. E Christiaanse 3e, 4e, 24e. 28e, 31e, 33e, 42e, 46; C. Geel 5e. 13e, 14e. 18e. 43e, 45e; Th. Houthoff 6e. 12e, 35e; H. v. d. Vecht 7e, 15e, 17e. 25e, 26e; H. Zaalberg 8e, 32e, 34e, 36e, 38e. 41e. 44e; A. Stoeke 23e. 37e; D. Cossee 27; N. Hoogervorst 47e. In verband met het 10-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging organi seert zij op Zaterdag 26 Mei a.s. een Na tionaal concours vanaf Noyon (Fr.), open voor alle georganiseerde liefhebbers in Nederland. Vervlogen wordt f. 75 aan geldprijzen, verder eereprijzen, terwijl voor elke prijs winnende duif een diploma disponibel is. Dit is een mooie gelegenheid voor de Leidsche liefhebbers om hun krachten onderling te meten. Voor dit concours bestaat reeds groote animo. SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Zaterdagmiddag werd in In den Vergul den Turk een algemeene vergadering ge houden van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Aanwezig waren afgevaar digden van de volgende schaakclubs: Phi- lidor, L. Schaakgenootschap S.c.a.e.c., Leidsche Arbeiders schaakclub, Leider dorp, Voorschoten en Zoeterwoude. Te ruim drie uur opende de voorzitter, de heer H. I. de Nie de vergadering en heette allen welkom, in het bijzonder den heer A. de Jong van 's-Gravenhage, secre taris van het sub-comité, in Den Haag gevormd om de match van dr. M. Euwe om het wereldkampioenschap in 1935 te helpen bevorderen. Het voornaamste punt der agenda had hierop dan ook be trekking. Nadat de heer De Jong op aangename en vlotte wijze alle inlichtingen, die hij geven kon. had verstrekt, kwam bedoeld punt nader in bespreking. Hoewel de Schaakbond voor Leiden en Omstreken niet aangesloten is bij den Nederl. Schaak bond, was men algemeen van gevoelen, dat men zich niet onbetuigd moest laten en na eenige discussie werd besloten ook voor Leiden en Omstreken een sub-comité te vormen, dat zich in verbinding zal stellen met het hoofdcomité te Amsterdam. Tot leden deze commissie werden aangewe zen de heeren P. Herfkens, voorz.; C. L. Wassenburg, secr. en L. Ph. Schreine- machers, penningm., die zich deze benoe ming lieten welgevallen. AARLANDERVEEN. Onder leiding van den directeur den heer M. J. Markx gaf de muziekver. „Ex celsior" in de muziektent haar eerste zo- merconcert De belangstelling was zeer goed, dank zij het uitmuntend weerge geven programma, waardoor velen van dit mooie concert hebben genoten. o ALPHEN. Aanbesteding. Door den architect den heer G. W. Vis alhier, werd in café „Boogaard" aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan den Woubrugscheweg voor den heer A. Boogaard aldaar. De inschrijvingen waren als volgt: Perc. 1. Graaf, beton en met selwerken: Blazer Rijnzaterwoude f.1795, M. Hoek f. 1598, W. Barreveld f. 1968, Hoo- gendorp f. 1567, Donker f. 2068. Perc. 2, Timmerwerken: De Raat f.1650. A. v. Dam f. 1588, Verhoef en Tromp f. 1795, Meijer, Koudekerk f. 2290, Houtman f 1547 Perc. 1 en 2 tezamen: Houtman f. 3522.50, Hoogendorp f. 3144, De Raat en Tolk f. 3665, v. d. Helm f. 3583. Perc. 4. lood en zinkwerk: Tromp f.285, Bonte f,286. A. J. v. d. Linden f. 260, Slingerland f. 266, Van Raad f.286, Oosterom f.257, Braber f297; Glas-, verf- en behangwerk: v. Keeken en Bauer f. 327.50, Taberné f. 268. Joh. Ver hoef f.290, C Wijsman f.421, Bons f.380; Mokkestorm f.280. In massa: Blazer Rijn zaterwoude f. 4040, M. Hoek f. 4016. Ver hoef en Tormp f. 4696, Houtman f. 4199.50, Hoogendorp f. 3812. W. Donker f. 4868. Waar geen woonplaats vermeld wonen de aannemers te dezer plaatse. De gunning werd aangehouden. Aanrijding. In de Van Mandersloostraat kwam een vrachtauto van B. uit Nieuwkoop in aan rijding met een driewielde bakfiets van den fruit en groentenhandelaar v. d. P. De wagen van v. d. P. werd hierbij be schadigd, terwijl bovendien een hoeveel heid groente en fruit verloren ging. De schade zal waarschijnlijk onderling wor den geregeld. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". In de derde ronde van dezen wedstrijd speelden tegen elkaar: SegaarDemmen- dal, RuttenStaats en Van der NatDe Blécourt. Ook werd nog de afgebroken partij SegaarStaats uitgespeeld. Zooals we reeds voorspelden, werd deze partij, nadat Segaar een prachtige kans om te winnen, had laten voorbijgaan, remise. Demmendal verdedigde zich tegen Se gaar op zijn Hollandsch (f5 tegen d4> en kreeg den beteren stand, toen Segaar zich zijn koningstelling liet openbreken. Na ruil van de meeste officieren bleef Dem mendal een pion voor, beiden waren ook nog in het bezit der koninginnen. Toch was de partij spoedig uit, want Segaar liet zich bij verrassing mat zetten. Demmendal heeft nu een prachtige kans op het kampioenschap, de helft heeft hij gespeeld en 3 punten uit 3 partijen be haald. De partij Van der NatDe Blécourt was reeds een week vroeger begonnen. Bij het afbreken, was De Blécourt een pion voor, maar zijn stand was niet zoo solide meer. Direct na het afbreken, deed hij een zwak ken zet, waardoor hij de koningin en een pion moest geven voor toren en paard. Spoedig daarna verloor hij nog een offi cier en gaf de partij op. Staats speelde tegen Rutten d4, deze verdedigde zich tegen het Geweigerd Damegambiet met Meraner variant en kreeg daardoor wel het iets vrijere spel. Hij won evenwel gemakkelijk, doordat Staats een toren cadeau gaf. De stand is thans de volgende Demmendal 3 uit 3, Van der Nat 2 uit 3, Rutten 2 uit 3, Segaar '/i uit 3, De Blé court 1 uit 2, Bosscha 1 uit 2 en Staats 'h uit 4. De vierde ronde wordt gespeeld op Dinsdag 22 Mei a.s. o KAMPIOENSCHAP HAAGSCHEN SCHAAKBOND. In dezen wedstrijd kwamen in de le groep J. Geusebroek en G. Bosscha gelijk uit, elk met 2 punten. Beiden wonnen één partij, speelden één remise en tegen elkaar ook remise. De laatste partij laten wij hier volgen. Siciliaansch in de voorhand. Wit: J. C. Geusebroek, zwart: Bosscha; 1. c2-e4 Pg8-f6; 2. Pgl-f3 d7-d6; 3. Pbl-c3 g7-g6; 4. d2-d4 Lf8-g7; 5. g2-g3 0-0; 6. Lfl-g2 Pb8-d7; 7. 0-0 c7-c6; 8. e2-e4 e7-e5; 9. d4-d5 c6-c5; 10. Ddl-e2 a7-a6: 11. a2-a4 h7-h6; 12. h2-h3 Tf8-e8; 13. Pf3-h2 Pd7-f8, 14. Tfl-el g6-g5; 15: De2-c2 a6-a5; 16. Ph2-fl Pf8-g6; 17. Pfl-e3 Pg6-e7; 18. g3-g4 Pe7-g6; 19. Pe3-f5 Lg7-f8; 20. Pc3-e2 Lc8xPf5; 21 g4xLf5 Pg6-h4; 22. Lg2-hl Kg8-h723. f2-f3 Pf6-h5; 24. Kgl-h2 Lf8-e7; 25. Tel-gl Te8-g8; 28. 26. Lcl-e3 Ph5-f4; 27. Le3-f2 Dd8-d7; 28. Lf2xPh4 P4fxPe2; 29. Dc2xPe2 g5xLh4; 30. b2-b3 Le7-g5: 31. Lhl-g2; zwart heeft nu waarschijnlijk een winststelling, maar maakt door af te ruilen remise. 31Lg5-f4f32. Kh2-hl Tg8-g3; 33. Lg2-fl Tg3xTgrt; 34. KhlxTgl Dd8-e7; 35. Lfl-g2 De7-g5; 36. Kgl-fl Ta8-g8; 37. Tal-a2 Lf4-e3; 38. Kfl-el Dg5-f4; 39. Kel-dl Le3-d4; 40. Kdl-c2 b7-b6; 41. Kc2-d3 en na nog enkele zetten remise gegeven. o ALJECHIN—BOGOLJUBOW. De vijftiende partij de laatste, die te Muenchen wordt gespeeld, is Zaterdag be ëindigd. Bogoljubow. die bij het afbreken der partij een ongunstige stelling had, slaagde er door taai spel in. zich te hand haven. Bij den 70sten zet werd de partij op voorstel van Aljechin remise gegeven. De 16e partij tusschen dr. Aljechin en Bogoljubow is gisteren na 40 zetten afge broken. Het wordt als vaststaand aange nomen dat de partij door dr. Aljechin ge wonnen zal worden. BODEGRAVEN. Zilveren jubileum van den heer P. M. Smit. De heer P. M. Smit, hoofd der Da Cos- taschool, viert heden zijn zilveren jubi leum als onderwijzer. Hij werd geboren te Delfzijl in 1888, en opgeleid aan de Chr. Normaallessen te Appingedam. In 1909 werd hij benoemd tot onderwijzer te Ping- jum, vanwaar hij in 1913 vertrok naar Heeg. Na een 6-jarig verblijf aldaar, waar van hij 3 jaar onder de wapenen door bracht, vertrok hij in 1920 als hoofd naar Den Helder, vanwaar hij in 1922 naar hier vertrok, aanvankelijk als hoofd van de Verhoeff-Rollmanschool, later als hoofd van de Da Costaschool. De heer Smit neemt actief deel aan het plaatselijk ver- eenigingsleven, was enkele malen ouder ling der Geref. Kerk, enkele jaren voor zitter der A.-R. Kiesvereen., voorzitter der Chr. Oranjevereen. Bekendheid verwierf hij in de omgeving, als Landbouwonder- wijzer. Meermalen leidde hij landbouw- cursussen van de Holl. Mij. van Landbouw evenals boekhoudcursussen en een pluim veecursus dier Mij. Zilveren Jubileum der Middenstands vereeniging. Zaterdag was het 25 jaar geleden dat de Middenstandsvereeniging werd opge richt. Van de toenmalige bestuursleden is de heer D. A. de Jongh al die jaren onaf gebroken bestuurslid geweest. Voorts zijn van de oprichters nog steeds in den ver- eenigingskring aanwezig de heeren J. C. de Vet en W. Karssen. De vereeniging heeft in deze kwarteeuw heel wat kunnen doen voor de belangen van den Midden stand en zijdelings ook voor het belang de gemeente. Meerdere winkelweken wer den georganiseerd. In vroeger dagen be stond er een boekhoudbureau, een Incas- sobureau, een Ceöp. Middenstandsbank. Vooral de laatste Jaren is het aantal le den gestadig toegenomen, zoodat het thans 94 bedraagt. Het jubileum der ver eeniging hoopt men luisterrijk te vieren op den 28sten Mei a.s. met een feestelij- ken avond in Hotel van Haaften. Eigenaardige vernieling van een schip. Dezer dagen werd 's avonds door een schipper bij de politie aangifte gedaan van een eigenaardige vernieling van zijn schip, dat tegenover de watertoren naast het grooté kaaspakhuis lag. Hij was over dag weg geweest; het bleek bij zijn thuis komst, dat een ware verwoesting op zijn schuit had plaatsgehad. Bij informatie bleek hem, dat men een aantal jongelui had gezien, die een auto van de schuit hadden afgehaald. De politie stelde onmiddelijk pogingen in het werk, dit raadselachtige geval op te lossen. Het bleek toen, dat een aantal Haagsche Jongelui, hun auto naast den watertoren had gestald. Een van hen, die het chauf- feeren niet meester was, had op het pe daal gedrukt waardoor de auto met volle vaart op het schip gereden was. Voor hen werd dit een geluk bij een ongeluk, want had het schip niet op deze plaats gelegen, dan zouden zij. met twee meisjes uit Nieuwerbrug, die zich in hun- gezelschap bevonden, in het water gereden zijn. Schip en wagen bleken echter beiden be schadigd. Met den kapotten wagen reed men zoo snel als mogelijk naar Den Haag terug. Daar werd hun echter, dank zij de activiteit van de politie, nog een warm onthaal bereid! Betreffende het hier plaatsgehad hebbende ernstige auto-ongeluk, vernemen wij dat de toestand van den chauffeur, die bekneld gezeten heeft, vrij goed is. doch dat thans juist die van zijn metgezel, die aanvankelijk geen letsel gekregen scheen te hebben en uit het ziekenhuis te Utrecht na onderzoek onmiddellijk werd ontsla gen. waarop hij nog per trein naar Gro ningen reisde, zeer zorgwekkend is. De jongeman, die lag te slapen in den trailer, schijnt een aantal kisten spiegelglas op het lichaam gekregen te hebben en liep daardoor ernstige inwendige wonden op, die men aanvankelijk niet opgemerkt heeft, daar hij geen pijn had. o BOSKOOP. Opening Kerkgebouw. Eenige weken geleden meldden wij reeds, dat het gebouw van de voormalige evangelisatie aan de Dwars-Nleuwstraat was overgegaan aan een commissie tot oprichting eener Geref. Gemeente. De voorbereidende werkzaamheden waren echter vele, daar in het gebouw eenige noodige herstellingen moesten plaats heb ben. Deze zijn thans zoover gevorderd, dat a.s. Donderdag de officieele opening zal plaats hebben, waarbij zal optreden ds. Lamain uit Rotterdam. HAZERSWOUDE. Wijziging van den posterijendienst. Met ingang van 15 Mei a.s. zal ln den dienst der posterijen eenige wijziging wor den gebracht, doordat het postvervoer, dat tot dusverre per trein geschiedde, voortaan per autodlenst zal plaats hebben. De buslichtingen zoowel wat de bijbus op het dorp betreft als die aan het Kan toor in de Torenstraat zullen voortaan op werkdagen plaats hebben om 6.20, 13 00 en 17.30. die des Zondags alleen te 6 05. In den dienst der bestellingen komt geen verandering. Beroepen. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk is beroepen cand. H. Valk van Rotterdam. Met de invoering van den zomertijd zullen de godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk aanvangen des morgens te 10 uur en 's avonds te 7 uur. In de Geref. Kerk worden deze tijd stippen half 11 en half 8. o NOORDEN. Gecombineerde Poldervergadering. In café Slultkade werd de jaarvergade ring gehouden van de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordijksche Pol ders. Medegedeeld werd, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht bezig zijn een plan uit te wer- HEDEN. Schouwburg: Ver. Rotterdamsch Hof stad-Tooneel „Strijders in het Wit". 8 u is nam. Dinsdag. Concordia: Verg. van land- en tuin. bouwers. 10 uur voorm. Concordia: Ontspanningsavond L T v „Shylock". 8 uur nam. Hoogl. Kerkkoorsteeg: I.O.G.T. Spr o Noordhof. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. Nat. Veem. 3 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Stadszaal: Kinderkoor „Ex Animo". 9 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 20 Mei): Tentoonstelling G. C. Haverkamp; 104 uur; 's Zondags 14 uur nam. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling „De Kunst om de Kunst" (tot 26 Mei) 10—12 en 25 uur nam., 's Zondags 2-5 uur nam. Den Haag (Scala)Revue „Vooruit maar weer", 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. BIOSCOPEN. Luxur-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Boefjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater Breestraat, 8 uur nam. „Het eiland der demonen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 um Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 5i 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorka pende voorstelling. „Standvastige liefde*, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nat „Gevaarlijke klippen". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdleai der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Mei listen Pinksterdag a.s. waargenomen door de apotheken: 0. F. Reijst. Steenstraat 35, telef. 136 en L J. Donk. Doezastraat 31. telef. 1313. Maandag 21 Mei (2den Plnksterdisl nemen waar de apotheken: W. Pelle, K;;i Rapenburg 12, telef. 594 en J. E. M, tea Dijk, Haven 18, telef. 85. ken tot het bewaken van de kade ruil het Woerdensch Verlaat tot aan Tm wenakker, gelegen ten Zuiden langs 4>. Drecht en ten Westen langs de Kromns Mijdrecht, waarbij betrokken zijn de Bul- tendijksche Oosterpolder, de polder Blok land, de Gecombineerde Noorschebuurta en Voórdijksche Polder en de Polder West- veen. Het bestuur heeft in beginsel de ge vraagde medewerking toegezegd. Overleg werd het gunstige rapport sin de commissie voor het onderzoek van de rekening. De ontvangsten bedroegen f. 9436,19. de uitgaven f. 11.970,40, nadeeli; saldo f. 2534,21. De begrooting voor 1934 wijst aan een eindcijfer in ontvangstenen uitgaven van f. 27.336,42. Van twaalf ach terliggende polders wordt een bijdrage geraamd, ingevolge het bijzonder regle ment voor de kosten van de dichting der kade-doorbraak in 1928 van f. 12.161,20 De omslag voor 1934 werd vastgesteld op 1.14 per H A. met f. 1 extra voor het gedeelte Voordijk. Tot leden van de commissie voor het nazien van de ln 1935 over te leggen reke ning worden benoemd de heeren J. Z. san Hellemond uit Alphen aan den Rijn en W. Leliveld en J. L. Koole uit Noorden. Voor de classis Woerden der Geret Kerk alhier is afgedragen de som van f. 60.30. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, d. van F. Blom en C. van Leeuwen Johannes, 1 van G. Leliveld en C. S. van der Voorn. Ondertrouwd: J. van Leeuwen 30 j. 1" M. Hoogendoom 33 j., wonende te Bode graven W. van Koert 24 j. en W. Th. Verhage 23 j „wonende te Alphen a. 4 Rijn. Getrouwd: G. A. Kouwenhoven 28 j. wo nende te Ter Aar en C. C. Nieuwenhuizei 21 jaar. RIJNSATERWOUDE. Daar de onlangs nieuw opgerichte vereeniging voor ziekenhuisverplegiK „Eendracht maakt macht" vele zieken het ziekenhuis moest laten verplegen, waardoor de kas zeer is geslonken, zal he. bestuur deze week door de gemeente gaaf tot het innen van een vrije bijdrage. Het bestuur hoopt op aller medewerking, opdat de patiënten, die dit noodig mocM® hebben, verder verpleegd kunnen worde» 0 WADDINXVEEN. Postspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd geda- rende de maand April 1.1. op de Postspaar bank ingelegd f. 381883 en terugbeta3» f. 3780.14. Het Patste door dit kantooi'Ui gegeven boekje draagt het nummer 4089. Ernstig ongeluk. De melkslijter H. had het ongeluk P"-1 auto de driejarige H. te overrijden. Dean lijk werd de kleine aan het hoofdje ver wond. De inmiddels gewaarschuwde dos ter achtte overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk- De heer Leijs, alhier, voorheen agen' van politie in deze gemeente, is benoe® tot beheerder van het kampterrein te u»-' Voorne. 0 WOUBRUGGE Bn- -rlijke Stand. Overleden: Petrus Johannes v. d. KM"' wed. van M. W. Doolaege, 86 Jaar - Elisabeth van Leersum, dochter van ^an Leersum en M. van 't Wout.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6