iSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 12 Mei 1934 BEURS0VERZ1CHT. IVISSCHERIJBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. ^bSdïrïw^? listermiddag 3 uur: 770. [edenmlddag 2 uur: 765. telegrafisch weerbericht li Kon. Ned. Meteorol lust. te De BUdt. _.e Stand 772.0 te Blacksod. aagste Stand 749.3 te Roest. Wachting tot den avond van 14 Mei: 'raklte tot matige veranderlijke wind, Jt uit Noordelijke richting. Meest half iwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen- onweersbuien. Koeler overdag. boitenlandsch weerbericht. dreedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Ie depressie in het Noorden heeft zich Scandinavië bewogen en doet thans invloed daar gelden. Hier en daar üt 't aan de Noorsche en Zweedsche (krachtig. Er is in Zweden veel neer- Verder viel over de Faroèr en het iden van de Britsche eilanden nog van beteekenis. De koele, westelijke ;n brachten in Ierland eenige afkoe- Thans stijgt over IJsland en de Brit- eilanden de barometer weer. Intus- is ook over onze omgeving de baro- gedaald. Wij bevinden ons op een iigebied met toenemenden hoogen druk t Westen, afnemenden hoogen druk ut Oosten, een zich uitbreidende de- je in het Noorden en een depressie het Zuiden. Dat geeft ons weer een iel karakter. De onweerskansen sty le meer, daar in de hoogere lucht- sinds gisteren de temperatuur 2 gr. tdaald. De ochtendtemperatuur is over l-Engeland, het midden en zuiden van land en bijna geheel Frankrijk geste- Afkoeling is voor ons land te wach- iuchttemferatuur. tuur voorm,: 15 gr. C. (56 gr. F.). uur 'smidd.20'/. gr. C. (69 gr. F.). 'gwatertijden te katwijk zee. Voor Zondag. i. te 2 u. 22 min., nam. te 2 u. 41 min. Voor Maandag. |m. te 3 uur; nam. te 3 u. 18 min. licht op voor fietsers e.a, Eiterdag8.13 n.m. tot 3.39 v.m. tondag: 8.15 nm. tot 3.38 v.m. maans- op- en ondergang. Illlei op: 3 u. 08; onder: 19 u. 11. |i Mei op: 3 u. 29; onder: 20 u. 29. AMSTERDAM, 12 Mei 1934 Ingeanlmeerde markt. Suikers, Olie arden, Amerik. fondsen en Redjangs Jlrukt. Rubbers en Tabakken verdeeld. I. Scheeepvaart-Unies en Duitsche obli- Ses vaster. Ned. Staatsfondsen vast. s poewel de Beurs heden een zeer onge- 'meerd verloop had, moet toch worden egd, dat zij de verschillende ongunstige fchten goed heeft opgevangen. De ►fte houding van Wallstreet en de (Maling van Rubber en Suiker, en cle loering van een invoerrecht in de Ver. ■ten op palmolie, enz. hadden maar inig invloed op het koerspeil. Alleen s de handel sterk ingekrompen. Philips iets lager. Unilevers leden een klein Bies. Aku's bleven op peil. Ned. Ford plager. Rubbers waren onregelmatig. pterdam-Rubbers verloren ongeveer 17o [•ijl minder courante soorten tets in 'tel waren. De koersverschillen waren Steekenend. Suikers waren gedrukt. pA-'s verloren 2 punten, waartoe werd Tedragen door de Amerikaansche In vechten op palmolie. Tabakken waren peld. Deli-Batavia en Senembah's iets wer, terwijl Oude Deli's gedrukt waren. Ne Oliewaarden waren Koninklijke een fiie luier. Ook de Amerik. soorten ver fden in reactie. pi. Scheepv. Unies vast en één pCt. per. Redjangs in reactie. Zij liepen on- r11'/. pCt. terug. Amerik. fondsen ge- p. Van de Duitsche obligaties was Ndeening hooger, dank zij officieele pehten dat de rente op deze leening zal pen betaald. Ned. Staatsfondsen goed 1 won. Oude schuld trok wat aan. IJMUIDEN, 12 Mei 1934. rarbot per K.G. 1.15—0.80; Griet per '•Mn 50 K.G. 14—5.5Ö: Tongen per K.G. Middelschol per kist van 50 t" 27.50; Zetschol per kist van 50 K.G. '5, Kleine schol per kist van 50 K.G. —1.80Schar per kist van 50 K.G.41.85 Pjgschar per kist van 50 K.G. 27—23; Il'ri. i can en Poontjes p. kist van 50 K.G. 11-3,50; Kleinmiddel schol per kist van TL 10—5.50; Kleine schelv. per kist LJ Ï:.K-G 8—4.10; Kabeljauw per kist K" l» K.G. 19—9; Gullen per kist van Bfiiiw' 18 3; Lengen per stuk 0.80—0.42; iraootper K G. 0.55; Wijting per kist van felueel --"~l.'35; Koolvisch per stuk 0.12; Per kist van 50 K.G. 7.50; Aange- ITSJ stoomtrawler: IJM. 77 met 1192 li' Ifurers IJM- 204 me' 530; KW. 4 met tw 39 met 64°1 K.W. 178 met 477; El Biet M»et 380: K w HO met 287; SCH. 1 353; SCH. 285 met 611, chemische studie te leiden in den loop der jaren. Een geschiedkundig overzicht. Men schrijft ons: Over enkele weken (23—25 Mei) komen de Nederlandsche Chemici alhier bijeen tot het houden van de 74ste Algemeene Vergadering der Nederlandsche Chemi sche Vereeniglng. Het is in verband daar mee interessant na te gaan, hoe het on- derwys in de chemie aan de Leidsche Uni versiteit zich in den loop der Jaren heeft ontwikkeld. In de jaren omstreeks 1570 (Leiden's ontzet viel in 1574) werd het hooger on derwijs voor de Protestanten zeer be moeilijkt, daar zij aan de Roomsch ge oriënteerde universiteiten ln Zuid-Neder land (Leuven en Gent) niet werden toe gelaten. Den 6den Januari 1575 werd daarom door de Staten van Holland het besluit ge nomen zonder verwyi een hoogeschool op te richten waarin theologie, rechten, me dicijnen en philosophie gedoceerd moest worden, en ln welk besluit Leiden aan gewezen werd als universiteitsstad „we gens de last ende noot van de crych, by henluyden in alder getrouwicheyt gesusti- neert ende gedragen." Een der vier faculteiten was, zooals we zien. de „philosophische". Deze faculteit is echter niet identiek met hetgeen wij on der philosophische faculteit verstaan, maar omvatte de vakken die tegenwoordig in de litteraire faculteit vereenigd zijn. Ofsclioon reeds onder de eerste 10 hoog leeraren die bij de oprichting der univer siteit benoemd werden, een mathematicus was, en hoewel men al zeer vroeg phycica doceerde, was er van een leerstoel ln de chemie geen sprake. Trouwens de physlca was toen nog een spelen met woorden ln plaats van een bestudeeren van feiten, hetgeen ook wel in een duidelijk daglicht wordt gesteld door het feit, dat eerst na 100 jaar (1675) werd overgegaan tot het oprichten van een laboratorium. De chemie was nog ln het stadium der chemiatrie, het doel was genezen, de che mie slechts middel. Gaandeweg begon men echter aan dit hulpmiddel een dusdanige waarde toe te kennen, dat Curatoren en Burgemeesteren er toe overgingen in 1666 een professor apart voor de chemie aan te stellen. Benoemd werd Frans de la Boe (Sylvius), lid der medische faculteit. Als opvolger van Sylvius werd in 1672 aangewezen Carel de Maets, wien de zorg voor het eerste chemische laboratorium werd opgedragen. Voor het historisch verband zy hier opgemerkt, dat eerst in 1675 eindelijk werd overgegaan tot het stichten van een physisch laboratorium, dus 6 jaar na de stichting van het chemische. Het phy sisch laboratorium bevond zich aan de zuidzijde van den Hortus, dus aan de Nonnen^eeg. Na den dood van Professor de Maets in 1690, werd Jacob le Mort praefectus labo ratory chymici om daar te „laboreren". Nadat hij gedurende een reeks van jaren voortdurend gedwarsboomd is, wordt hij in 1702 eindeiyk tot professor benoemd. Nu braken voor hem twee voorspoedige jaren aan, waarin zijn colleges druk bezocht werden. In 1704 begon Boerhaave echter als privaat-docent chemische colleges te geven, van toen af bleven van lieverlede alle studenten van de lessen van le Mort weg. In 1718 stierf le Mort als een door zijn opvolger overvleugeld man. Met Boerhaave treedt de chemie te Lei den in een nieuw tijdperk; 't oude systeem der inductie wordt verlaten, hy baseert zijn kennis zooveel mogelijk op de gecon stateerde feiten, hij deduceert. Hy is de man, die kwik 500 maal toe destilleert en vervolgens de physische eigenschappen controleert om de bewering der alchemis ten, dat op deze wyze goud gemaakt kon worden, te ontzenuwen. Zijn chemische recepten zyn de vruchten van zijn zelf verrichte waarnemingen vrij van iedere fantastische gedachte. In 1729 zag hij zich door ziekte genood zaakt het professoraat in de chemie en botanie neer te leggen. In 1770 werd ter assistentie van Gau- bius, die zyn leermeester Boerhaave als hoogleeraar was opgevolgd, van Doeveren die op dat oogenblik professor te Gro ningen was tot hoogleeraar in de Medi- cynen te Leiden beroepen. Ondanks het feit dat Gaubius al sinds 1764 geen che mie meer doceerde, nam van Doeveren dit onderwijs niet op zich. Ook J. D. Hahn heeft biykbaar, niettegenstaande hy in 1776 tot „Prof. Chemiae et Medicinae Practicae" was benoemd, geen chemie college gegeven. Eerst onder de opvolger van Hahn kwam aan den stiltand van het onderwijs in de chemie te Leiden een einde. In 1784 werd Floris Voltelen tot gewoon hoogleeraar ln de chemie benoemd. In 1815 is de chemie samen met de bo tanie en de natuurlijke historie ingedeeld bij de in 1812 nieuw gevormde faculteit (Facultas Scientiarum) waarin physlca, wiskunde en astronomie waren vereenigd. De naam der Faculteit werd toen ver anderd in Facultas disciplinarum mathe- maticarum et physicarum, zooals de of ficieele naam tot op heden nog luidt. Nadat drie andere professoren bedankt hadden, werd tenslotte Brugmans, hoog leeraar ln de plantkunde en natuurlyke historie te Leiden bereid gevonden „door zijn voorlezingen de chemie te onder- wyzen." In 1799 werd hy tot professor in de che mie benoemd. Na het overiyden van Brugmans (1819) werd C. G. C. Reinwardt tot prof. in de chemie benoemd, welke echter tijdelijk „in commissie naar de Oostindiën" afwezig was. Gedurende deze afwezigheid werden de chemische colleges de opeenvolgende jaren gegeven door Prof. Krauss (Professor in de medicynen). door G. J. van der Boon Mesch en door H. C. van der Boon Mesch, een neef van de vorige. In 1823 aanvaardde tenslotte Reinwardt zijn ambt als hoogleeraar in de botanie, natuurlijk historie en chemie. Terwyl Reinwardt de algemeene en or ganische chemie doceerde, werd door de in 1826 benoemden lector A. H. van der Boon Mesch (broer van H. C.) technische, pharmaceutische en medische chemie ge geven. Nadat hy in 1836 was benoemd tot gewoon hoogleeraar, nam hy vanaf 1844 de chemie van Reinwardt over. I Het chemisch laboratorium in de Non nensteeg werd onder Reinwardt's opvolger Prof. de Vriese voor het botanisch onder- wys ln gebruik genomen, terwijl van der Boon Mesch werkzaam bleef in het labo ratorium van de Industrieschool, Toen in Dec. 1873 van der Boon Mesch door een ernstige ziekte gedwongen werd het hoogleeraarsambt neer to leggen, werden J. M. van Bemmelen en A. P. N. Franchlmont als gewoon en als buitenge woon hoogleeraar benoemd om hem te vervangen. In den cursus van 1866—'67 kwam er meer ruimte beschikbaar, toen het nieuwe physiologlsche laboratorium werd ge bouwd aan de Zonneveldstraat. Daarna werd ook een vleugel aange bouwd, die als anatomisch lab. In gebruik werd genomen, zoodat het hoofdgebouw uitsluitend voor het onderwys in chemie en physica beschikbaar kwam. Toch ble ken deze uitbreidingen niet voldoende te zijn. In 1901 was eindeiyk het nieuwe laboratorium voor organische chemie ge reed en verliet Prof. Franchimont het la boratorium aan de Scheenschuur. Het oude chemische laboratorium ls sedert dien datum alleen voor anorgani sche chemie bestemd onder directie van Prof. Schreinemakers die ln 1901 zyn ambt aanvaardde als opvolger van Prof. van Bemmelen Toch voldeed het laboratorium slechts aan bescheiden eischen, terwijl het boven dien de uitbreiding van het natuurkundig laboratorium belemmerde. In 1917 is eindeiyk aan het verlangen zoowel van Prof. Schreinemakers als van Prof. Kamerlingh Onnes voldaan door de bouw van een nieuw anorganisch labora torium naast het organische. In 1917 werd dit laboratorium betrokken. In 1914 is ondertusschen het organische laboratorium van hoogleeraar verwisseld. In dat jaar is Prof. Franchlmont opge volgd door Prof. Blanksma. Sedert dien is het aantal studenten dat chemie als hoofd vak koos, nog vele malen grooter gewor den, en hoewel nog niet van overbevol king kan worden gesproken, zyn belde laboratoria toch reeds tot in de uiterste uithoeken in gebruik, zoodat ook deze laboratoria eerlang niet meer aan de be hoefte aan ruimte zullen kunnen voldoen. vertrek van het hospitaal kerkschip „de hoop". Hedenmorgen verzamelden zich verschil lende bestuursleden en belangstellenden bij den steiger van Van Es en Van Om meren aan de De Ruyterkade, te Amster dam, om met de opvarenden getuige te zyn van de korte plechtigheid aan boord die, nu reeds gedurende 36 jaren, het uitvaren van het hospitaalkerkschip „De Hoop" voorafgaat. „De Hoop" is ln een frlsch wit kleed ge stoken en weer voorzien van een radio zender, in bruikleen afgestaan door de N.V. Telegraaf Mij. „Radio-Holland". Met een uitstekende uitrusting kan men welgemoed den eersten kruistocht van dit jaar be ginnen. Vel bestuursleden waren aanwezig. De Voorzitter Mr. G. Vissering sprak de bemanning toe, die als alle jaren gereed stond den zegenryken arbeid aan te vangen. In liet byzonder richtte hij hartelyke woorden tot kapitein Smit en tot Dr. F. de Stoppelaar en Ds. p. van Lelyveld die als geneesheer en predikant de eerste reis zullen medemaken. Daarna sprak Ds. van Lelyveld een kort wijdingswoord. Na een hartelijk afscheid stak De Hoop van wal, nog lang nage wuifd door de achterblij venden. brandstichting? In den afgeloopen nacht brak brand uit in de barak van het Gereformeerde Kna- penkamp te Tonsel (gem. Ermelo). De barak, welke niet in gebruik was, Tv as ge vuld met stroo, zoodat het vuur gretig voedsel vond. Daar het gebouw in de on middellijke nabyheid van een dennenbosch gelegen is, bestond er groot gevaar dat de brand over zou slaan. Omwonenden wisten dit echter te verhinderen en het vuur te blusschen. De barak brandde geheel uit. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, daar aan kwaadwilligheid wordt gedacht. de vrijspraak in de onnes-zaak. Direct na het uitspreken van het vonnis hadden wy een kort onderhoud met mr. Th. Muller Massis, een der verdedigers van Onnes. „Heeft het vonnis aan uw ver wachtingen voldaan?" „Ik had liever", aldus mr. Muller Massis een vonnis gehad, waaruit de volkomen onschuld was gebleken. Het vonnis geeft my twyfel te kennen maar in zooverre is aan de verwachtingen voldaan. Tot uit- drukkeiyke twijfel is uitgesproken de voorstelling van zaken van getuige Koning". „Hoe vat de heer Onnes het vonnis op?" „Hy is natuuriyk heel biy. Ook hy had liever een vrijsprekend von nis gehad waarin zyn onschuld op nog sterker wijze naar voren kwam". „Weet u wat de verdere plannen van den heer Onnes zyn?" „Hij zal voorloopig absoluut geen plan nen maken. Hij gaat vandaag naar Loe- nen, waarby tydelljk woont. Kalm zal hy het hooger beroep afwachten". de tol te leimuiden. Opheffing binnenkort te verwachten? De mogelykheid, dat de bekende tol te Leimuiden, waarover indertyd zooveel te doen is geweest men herinnert zich nog wel de beruchte „tolbestorming" bin nenkort zal worden opgeheven, wordt steeds grooter. De onderhandelingen dien aangaande tusschen Ged. Staten van Zuid- Holland en het gemeentebestuur van Lei muiden, aldus deelde de burgemeester, de heer Bakhuizen ons heden telefonisch mede, schynen zich in gunstige richting te ontwikkelen. De gemeente Leimuiden heeft de onbrengst van deze tol tot nu toe noodig gehad ter bestrijding van de kos ten verbonden aan het onderhoud en be diening van de brug. Gelyk bekend, is de minister alleen bereid, een afkoopsom te betalen voor tollen, welke dienen voor on derhoud van wegen. Hier lag dus de grooit moeilijkheid. Het gemeentebestuur van Leimuiden tracht nu een tusschenweg te vinden ln die richting dat zij wel bereid is bij te dragen in de kosten van den nieuw aan te leggen weg van Rijnzaterwoude door den polder, doch het wenscht dan niet langer de onder houdskosten en bediening voor de brug te betalen. Daar de nieuw te bouwen brug over de Drecht belangryk hooger zal ko men te liggen, zoodat deze slechts weinig bediend zal behoeven te worden, zou de bediening van beide bruggen dan in den vervolge door denzelfden brugwachter kunnen geschieden. De hoofd-Lngenleur van den Water staat, die dezer dagen den toestand kwam opnemen, zou in dien zin Ged. Staten gunstig adviseeren, zoodat verwacht mag worden dat men inzake de opheffing van den tol spoedig tot overeenstemming zal komen. UIT NED. OOST-INDIE. ernstig motorongeluk. BATAVIA, 12 Mei. (Aneta). De heer L. D. M. van Laar is in het centrum van Batavia met zijn motorrywiel geslipt en een uur later aan de gevolgen overleden. Zyn echtgenoote werd gewond. Het slip pen was het gevolg van een lichte regen val. o de muiterij op de „de zeven provinciën." BATAVIA, 12 Mei. (Aneta). Hedenmor gen behandelde het Hoog Militair Ge rechtshof de zaak tegen de muitersgroep Bom c.s. De advocaat-fiscaal eischte ver zwaring van de vonnissen van den Zee- krygsraad te Soerabaja tegen De Jonge tot drie jaar, Schouten tot vyf jaar, Bieg- straten tot 2 jaar, De Graaf tot vier jaar, Holsmulder tot twee jaar en zes maan den, Heiwegen tot drie jaar en zes maan den, Hordijk tot twee en zes maanden. Van Horn tot vyf jaar, Visser tot vijf jaar Koring tot twee jaar, Van Putten tot drie Jaar, Smit tot vyf Jaar en Steffens tot twee jaar en zes maanden. Voorts eischte de advocaat-fiscaal bevestiging van de vonnissen van den Zeekrijgsraad tegen de overige beklaagden van deze groep. De uitspraak werd bepaald op 19 Mei. burgemeester makassar. BUITENZORG, 12 Mei. (Aneta). Eervol ontheven, onder dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten, van de waar neming van het ambt van burgemeester van Makassar, de assistent-resident van Makassar C. H. ter Laag. Benoemd tot bur gemeester van Makassar J. Leeuwis, thans burgemeester van Pekalongan. holland-afrika lijn. RANDFONTEIN, 10 Mei v. Dar es Salaam n. Port Amelia. KLIPFONTEIN, 9 Mei van Lorenzo Mar- quez n. Belra. NIEUWKERK. thuisreis, 11 Mei te Mar seille. SPRINGFONTEIN, 11 Mei van Hamburg n, Amst. holland—o. azie lijn. SEROOSKERK, ultr., 10 Mei te Shangliae. KON NED STOOMB. MIJ. AJAX, 10 Mei van Kopenhagen te Aalborg. BENNEKOM, uitreis, pass. 9 Mei v.m. 8 u. Terceira. BERENICE. 10 Mei van Cadix n. Amst. BODEGRAVEN, thuisr., 10 Mei te Callao. COSTA RICA, 10 Mei van Curacao naar Puerto Cabello. CRYNSSEN, uitreis, pass. 10 Mei n.m. 4 u. St. Michaels. FAUNA, 10 Mei van Amst. te R'dam. GANYMEDES, 9 Mei van Malta te Patras. HEBE. 9 Mei van Passages n. Bilbao. HELDER. 10 Mei n.m. 10 u. 30 van Amst. te Hamburg. HERCULES. Middl. Zee n. Amst., pass. 10 Mei Gibraltar. JUNO, 10 Mei van Savona te Setubal. MBROPE, 9 Mei van Messina n. Palermo. holland—amerika lijn. BLOMMERSDIJK. 10 Mei van New York te R'dam. DINTELDIJK, R'dam n. Pacific Kust, pass. 10 Mei Southend. BILDERDIJK, 8 Mei van Norfolk n. R'dam. java—china—japan lijn. TJIKEMBANG, 9 Mei van Hongkong naar Amoy. TJINEGARA, 10 Mei van Shanghae. TJIKARANG, 8 Mei van Hongkong naar Muntok. diverse stoomvaartbeuichten. EXPORT. 9 Mei van R'dam te Londen. ZAAN, 8 Mei van Leitih n. Vasa. WOENSDRECHT, 9 Mei van Constanza te Preston. MAMURA, 8 Mei van Houston n. Montreal. MAJA, Port Said n. Pauillac, pass. 9 Mei Gibraltar. LEIDEN, 11 Mei. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Komkommers idem n f. 2.70—10, Pieterselie f. 0.70—1.40, Prei f. 0.50—2.60, Radijs f. 0.70—1.80, Krop salade f. 0.50—4.60, Selderie f.0 50—1.10, Wortelen f. 2.40—14.80 per 100 stuks. Snij boonen f.90—96, Stamboonen f.90. Wit loof f 16—26. Doperwten f.45—50. Peulen f. 4561. Postelein f.511, Spinazie f.3— 11 Tomaten A f. 28—32. Uien f. 1.50—2.70, Wortelen f. 710.80 per 100 K.G. Andy vie 32—60 ct. per kist. Botermarkt. 12 Mei. Aangevoerd 2330 K.G. Fabrieksboter f. 1.50, Boerenboter f. 1.30—1.45 per K. G. Handel goed, Turfmarkt van 7 tot en met 12 Mei. Aangevoerd Lange turf 150.000 stuks. Prijs f 78 per 1000 stuks. LEIDERDORP, 11 Mei Aanvoer 4180 stuks. Kippen eieren f. 2.002.60, Eenden eieren f. 1.902.00 per 100 stuks; Kaas 0.140.26 per pond; Kippen 0.851.15 p. st. NIEUWKOOP. 11 Mei Aanvoer 8820 eieren. Kipeieren f. 1.702.40; Eenden eieren f. 2.152.40 per 100 stuks. RQELOFARENPSVEEN, 11 Mei An dijvie 6 ct. Spinazie 3—6 ct. per kilo. Bloemkool 10 ct. per stuk. Sla 0.50—3.10 per 100 krop; Aardbeien 1219 ct. per doosje. Snijboonen 3.304.00; Idem stek 2.30—2.60. Peulen 2.10—3.40 per 10 pond. TER AAR, 11 2eMi. Centrale veiling. Spinazie 10—25 ct.. Sla f. 0.50—2.90, Sla- vellen 8—17 ct„ Postelein per K.G. 3—7 ct. Peulen per pond 22—32 ct„ Peulen 17— 21 ct.. Snijboonen 3641 ct.. Komkommer» 815 ct., Bloemkool 223 ct.. Peen 1017 ct.. Aardbeien 1117 ct. VEUR, 11 Mei. Eng. komkommers f. 10— 12.90. 2e f.7—9.50. 3e f.4—7.50. stek f.3— 12 Gele komkommers f. 9.5011.50. 2e f7 —10. 3e f.3—7.50. stek f. 4—15. Kropsla f 1—3. Peen f. 9.50—17. Bloemkool le srt. f 1014 2e f. 4.9.50. uitschot f. 1.503.50. Tomaten, midd. f. 22—26. gr. ronde f21— 25. 2e f. 20—24. 3e f. 17—19., bonken f. 20 24. Andijvie per 100 f. 14.50. Spinazie f. 2—4. Postelein f. 4.407.80. WADDINXVEEN, 10 Mei. Aangevoerd 3649 eieren. Prijs kippeneieren f. 2.05 2.45. Eendeneieren f. 2.40 p. 100 stuks. WESTLAND. Middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen van 11 Mei; roode bessen 1.20—2.40, aard beien 60—1.50. druiven 2.30—3.40, tomaten 2658 ct.; dubbele boonen 601.00, snij boonen 55—85 ct., postelein 48 ct., spi nazie 24Vi ct., aardappelen 1324 ct., doperwten 1934 ct. per kg.; bloemkool le 10—'18.00, 2e 410.00 per 100; andijvie 10— 37 ct. per bak; komkommers 713.00, witte 14.00 per 100; sla 1.30—3.30, 2e 50—1.30. Eieren 2.30—3.44 per 100; perziken 18— 24 ct., 2e 12—18 ct.. 3e 10—12 ct. per stuk; prei 1 502.50. radys 5075 ct., rhabarber 23.10, selderij 501.10 per 100 bos. ZEVENHOVEN, 9 Mei. Aangevoerd 5098 eieren. Prys kippeneieren f 1.902.30 per 100 stuks. Eendeneieren f. 2. Den 28sten Mei hopen onze geliefde Ouders OHRISTIAAN VAN DER LINDEN en KENDRIKA SIERA hun gouden huwelijksfeest te herdenken. Dat zy nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blU- ven, ls de wensch van hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. 9762a Leiden, Mareslngel 77. Vervuld met dankbaar heid geven wy kennis dat onze Ouders WILLEM VONK en JANNA GRAAFLAND D.V. 28 Mei a.s. den dag hopen te herdenken dat zy voor 25 jaar zyn getrouwd. M. SPEETS—VONK P. SPEETS. 1018 Overschle, Schledamsohe weg no. 12. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: A. v. d. POT en A. OUDSHOORN. Leiden, 11 Mei 1934. 9592a Toekomstig adres: Donkere weg 5, Middelharnis. Met dankbaarheid geven wy kennis van de voorspoe dige geboorte van een Zoon GEERT. A. HENZEN A. J. HENZEN— 6EYDELL. Leiden, 11 Mei 1934. Munnikenstraat 4. 9550a Geboren: LENT Dochter van W. F. KLOOTS P. E. KLOOTS— BRUGMANS. Lelden, 11 Mei 1934. Schelpenkade 53a. 1052 Tijd.: Diaconessenhuls. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na e^n geduldig ïyden, onze lieve Moeder. Behuwd-, Groot moeder en Behuwdzuster MAARTJE BROOMANS Wed. van JOHANNES RIEBEEK, in den ouderdom van 74 jaren. Mede namens de familie: S. RIBBEEK. Leiden, 11 Mei 1934. Jeruzalemshof 10. 1084 Tydeüjk adres: Magdalena Moonsstr. 31. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag a.s. ten 11.u. op de begraaf plaats „Rhynhof". »-*

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3