IÏÏÏI DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID EN DE HOOGSTE WAARDE VOOR UW GELD. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 12 Mei 1934 BUITENLAND. SPORT. Burgerlijke Stand v. Leiden Casino-Theater vertoont een spannende film. die vroeger de weinigzeggende titel ..Dolende Jeugd" had, doch kort geleden door de centrale filmkeuringscommissie omgedoopt is in „Gevaarlijke klippen". In deze titel ligt alreeds het sensationeele element, want er moeten zoowel letterlijke als figuurlijke klippen omzeild worden, alvorens Fred, een op een Indisch eilandje terecht gekomen „zwerver", zijn geliefde Louise naar de bewoonde wereld mee kan nemen. Dit geschiedt eerst na een reeks min of meer tragische gebeurtenissen, want Louise scheen voorbestemd voor een ander, die door een misverstand zich het leven beneemt. Door de wijze waarop dit gegeven gefotografeerd werd is een boeiende film tot stand gekomen met vaak prachtige gedeelten, vooral in de suggestief voorgestelde storm op zee en de gevaar lijke klippen. Douglas Fairbanks Jr. heeft een levendige uitbeelding gegeven van Fred en Patricia Ellis is de charmante vrouw. „Kiki" heet de geestige film, die Anny Ondra. het dartele en bewegelijke wezentje, weer volop gelegenheid geeft haar komisch talent te toonen. evenals Hermann Thlmlg, den veelzijdigen film kunstenaar. Er is een voortdurende climax van humor en geestigheden in dit amusementswerk. evenals een groot aan tal origineele regievondsten, die in een snel tempo gelanceerd worden en „Kiki" dus tot een heel genoegelijke film maken! Luxor-theater. Tot de problemen van dezen tijd behoort het gevangenis- en het tuchtschoolvraagstuk en ln „Boefjes", een film der Warner Brothers, wordt gepoogd voor het laatste een oplossing te vinden. De manier ls origineel! In een tuchtschool, waar geweld en onrecht slechts haat en wraak ontketenen, komt een jeugdig afge vaardigde, daartoe aangezet door het ver pleegstertje der school, een nieuwe rich ting invoeren, waarbij het gansche bewind aan de boefjes zelf wordt overgelaten. Speculeerende op hun eerzucht en hun innerlijke bereidheid om terug te keeren op het goede pad wordt een aparte stad gevormd en zelf oefenen de jongens daar het bestuur, de rechtspraak, de verdeeling der werkzaamhedenIn dit voor hen ideale oord poogt de met vacantie gezon den en in z'n eer aangetaste directeur on heil te stichten en als de jeugdige idealis tische afgevaardigde in moeilijkheden ge raakt is doordat hij een vijand met een revolver levensgevaarlijk gewond heeft ziet de directeur zijn kans. Het oude bewind wordt hersteld. Niet langer echter laat de verontwaardiging zich bedwingen. En in een ontzaggelijke explosie van woede over mannen de jongens hun bewakers, dooden den onmenschelijken directeur en steken de zaak in brand! Slechts Cargan, de af gevaardigde, is in staat hun vernielzucht te bedwingen en als hij ln felle bewoor dingen een beroep doet op het bestuur dezer boefjes-gemeente, blijkt zijn nieuwe systeem de overwinning te behalen. Juichend redden de Jongens wat er te redden is en een tijdperk van orde en rust en tevredenheid breekt zich baan Frankie Darro, James Cagney, Madge Evans en Dudley Djggers vertolken de voornaamste rollen en zij doen het met buitengewoon'veel talent. Als tweede hoofdfilm gaat een Dultsche klucht „De Huwelijks-Vennootschap", met Charlotte Susa. George Alexander, Hans Moser en Paul Morgan. Het Roxy-theater brengt deze week twee goede films; de eene vroolijk, geestig en dwaas en de andere dramatisch, spannend en verrassend. De eerste hoofdfilm dan „Het meisje met de vier verloofden" toont ons Liane Hald in een rol die haar uitstekend past; vroolijk, kwiek, coquet en zelfs een tikje aanstellerig! Om haar aanstaanden ver loofde kwijt te raken, wendt zij één dag voor het verlovingsfeest, een ski-ongeluk voor en komt dan in contact met een Jongeman, dien zij liever als haar verloof de zou willen beschouwen. Zóóver is het echter nog lang niet en na zich eerst in allerlei moeilijkheden gebracht te hebben, en na zich nog een derden en tenslotte nog een vierde verloofde op de hals te hebben gehaald, komt alles op zijn pootjes terecht en kiest zij den beste van de vier! De tweede film „Standvastige Liefde" met John Gilbert en Lois Moran in de hoofdrollen geeft ons de geschiedenis te zien van den man, die na den oorlog vol verlangen denkt terug te keeren naar haar, die hij liefheeft en dan tot de ont dekking komt dat zij niet heeft gewacht en zich reeds verloofde met een ander. Vrijwel iedereen weet wie John Gilbert is en men begrijpt dat deze rol hem ligt. Uit wraak en verbittering trouwt hij een vrouw, van wie hij niet houdt. Hij wil ook direct weer scheiden, maar nu begint zijn vrouw haar moeilijken strijd om te trach ten zijn liefde te verwerven. Het slot valt dan ook niet moeilijk te raden! De minister van onderwijs, kunsten' en wetenschappen heeft als deskundigen aangewezen voor de examens, welke voor de zomervacantie 1934 aan de Technische Hoogeschool te Delft worden afgenomen, afdeellng algemeene wetenschappen, me vrouw dr. G. L. de HaasLorentz, prof. dr. W. H. Keesom. dr. H. D. Kloosterman en mej. ir. A. M. D .Langezaal, allen alhier. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft benoemd tot le den van de commissie, welke in 1934 be last is met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van be kwaamheid tot het geven van nijverheids onderwijs, gemerkt N VII en N VIII de dames C. G. HoffVermeer, C. W. F. L. Kramers, M. C. van OerleNipper en Th. G. E. Schenck en de heer dr. J. J. van Eek, allen alhier. Onze stadgenoot, de heer H. J. Gro tenhuls is geslaagd voor het examen der makelaardij van de Ned. Broederschap van gediplomeerde makelaars. Hedenmorgen te ongeveer half acht is de 13-jarige L. R. door eigen onoplet tendheid op de nieuwe Beestenmarkt aan gereden door een gemeentelijke vuilnis auto. bestuurd door C. G. R. ontwrichtte zijn linkerarm en is voor nader onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Zijn fiets werd zwaar beschadigd. Den autobestuurder treft geen schuld. DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapening. Thans is volgende officieele mededeeling te Parijs uitgegaan. „De Fransche minister van buitenland sche zaken Barthou en de voorzitter der Ontwapeningsconferentie Henderson, heb ben de gedachtenwisseling in hartelijken geest beëindigd en geconstateerd, dat zi] van dezelfde meening zijn omtrent de noodzakelijkheid, de hoofdcommissie der Ontwapeningsconferentie op het bepaalde tijdstip van 39 Mei bijeen te roepen. Het bureau der ontwapeningsconferentie zal een dag tevoren bijeenkomen, in een voor bereidende zitting." Dus geen uitstel! Voorloopig blijven Parijs, Londen en Rome in nauw contact. Dit ls ook de reden weshalve Barthou den Engelschen ambas sadeur heeft ontvangen teneinde hem op de hoogte te stellen van het met Hender son besprokene. Naar verder verluidt, zal Barthou zich in de eerstvolgende dagen voornamelijk bezig houden met de Saar- kwestie. Hij zou voornemens zijn deel te nemen aan de desbetreffende besprekin gen van den Volkenbond. Geruchten, dat Mc Donald persoonlijk te Genève als „deus ex machina" zou willen optreden, zijn nog niet bevestipd. Eden gaat heden naar Geneve. Vanaf Parijs zal hij met Barthou reizen. DUITSCHLAND. Groote rede van Goebbels tegen de Joden en de Kerkpolitiek. Rijksminister dr. Goebbels heeft in het Sportpaleis het woord gevoerd op een bij eenkomst van den gouw Groot-Berlijn. Hij zeide o.m.: Het nationaal-socialisme kan er met trots op wijzen, dat het zonder af breuk te hebben gedaan aan zijn princi pes, de werkloosheid tot de helft heeft verminderd. Het ls de plicht van iederen Duitscher deze crisis te helpen overwin nen. Wanneer nog een deel van het bui tenland ons met den anoniemen boycott bejegent en Dultsche waren niet wil af nemen, dan weten wij zeer wel, dat dit toe te schrijven ls aan onze Joodsche medeburgers. Ik kan evenwel niet, omdat de Joden ln het buitenland ons boycotten, in het binnenland de wetgeving voor de Joden intrekken, wij moeten deze crisis doorstaan. De Joden meenen misschien er hun Joodsche medeburgers ln Duitschland een dienst mee te doen. Zij doen evenwel het ergste, wat wij zouden kunnen doen, want zij moeten niet gelooven, wanneer zij den boycott inderdaad zoo ver door drijven, dat hij werkelijk een ernstige be dreiging van onze economische situatie zou beteekenen, dat wij daarom de Joden vrijuit zouden laten gaan. Haat en woede en wanhoop van het Dultsche Volk zou dan terecht komen op de hoofden van hen, die in het land te vatten zijn. Wan neer Duitschland de wereld moet verkla ren, dat het niet meer in staat is, zijn schulden te betalen en de renten niet te transfereeren, ligt het niet aan ons. Niet wij hebben de schulden gemaakt, doch de regeeringen, welke aan ons zijn voorafge gaan. De offers zullen niet alleen door de armen, maar ook door de rijken worden gebracht. Toen we de erfenis vafl het Marxisme zwijgend overnamen, toen wij de dragers der Marxistische staatsopvat ting al te grootmoedig verschoonden, was dat misschien een ontzettende fout. Het zou misschien beter zijn geweest, wanneer wij niet zoo grootmoedig met hen zouden zijn te werk gegaan. Wij zouden misschien verstandig hebben gedaan, wanneer we het volk een ondubbelzinnig en opgesmukt beeld hadden gegeven van den toestand, toen we het bewind overnamen. We heb ben dat niet gedaan om der wille van den vrede. We wilden het Dultsche volk de binnenlandsche rust teruggeven. Wan neer de arbeider van meening is dat zijn lot nog niet het menschwaardlge cultuur- peil heeft bereikt, dan moet de onderne mer dit inzien en het heroïsme van den arbeider beloonen, want we leven thans „in oorlog". Gevaren vallen niet alleen op econo misch en politiek gebied op te merken, maar ook op cultuurpolitiek gebied. Het volk zelf heeft met zijn Instinct deze ge varen zelf ontdekt. Wanneer bij voorbeeld de Joden gelooven. dat het onbloedige ver loop van de Duitsche revolutie hun het recht geeft met van ouds bekende brutali teit en arrogantie weer het Duitsche volk te prikkelen en te provoceeren, moeten zij ons geduld niet al te zeer op de proef stel len. Wij hebben de Joden verschoond. Wanneer zij echter meenen, dat zij daarom weer op Duitsche tooneelen kunnen op treden om het Duitsche volk kunst te geven, wanneer zij denken, dat zij weer in de redactiekamers kunnen opduiken om Duitsche kranten te schrijven, wanneer zi) weer over den Kurfuerstendamm flanee- ren, mogen deze woorden hun tot laatste waarschuwing dienen. Zij moeten zich aldus Gozbbels in Duitschland zoo gedragen, als dit voor gasten past. Waneer zij gelooven. dat hun Joodsche geloofsgenooten en rasgenooten in de wereld hen met geweld vrij zouden kunnen maken, mogen zij er van overtuigd zijn, dat, wat de wereld met betrekking tot het Joodsche vraagstuk ons heeft kunnen aan doen, ons is aangedaan; dat hebben wij op den koop toe genomen. Het Joden dom kan er van overtuigd zijn, dat wij hen met rust laten, wanneer het zich stil en bescheiden binnen de vier muren terug trekt, wanneer het niet provoceert en zich niet vóór het Duitsche volk stelt met den eisch voor volwaardig en gelijkwaardig te worden aangezien. Doet het Jodendom dat niet, dan heeft het de noodzakelijk optre dende gevolgen aan zich zelf te danken. Wanneer de reactie voornemens ls den strijd langs den omweg via de kerk voort te zetten, zullen wij dat weten te verhinde ren. Niet de kerken voeren dezen strijd Uit een sloot in den Leidschen Hout is een koffer opgehaald, welke tal van huishoudelijke artikelen bleek te bevatten en vermoedelijk van een marktkoopman of marskoopman afkomstig is. Wij verwijzen naar een advertentie in ons blad, voor een bijeenkomst waar twee urgente punten voor den land- en tuin bouw besproken en toegelicht zullen worden door het lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal: M. P. v. d. Weijden. RECLAME. Hit CHIEF WHIP 1 O VOOR 1 tegen ons, maar heel kleine prutsers. Men strijdt niet om religieuze, maar om politie ke motieven. Zij verwijten ons nieuwighe den, ons, die hun de mogelijkheid gegeven hebben nog op de preekstoelen te staan. Al deze strijdbare mannen noodig ik uit met mij eens naar de armen van Wedding en van Neukolnn te gaan. Wij gaan dan voor deze armen staan en vragen hun, wat zij voor Christelijker houden: dat men in den afgeloopen winter twistte over dog ma's of dat men dezen armen brood en warmte gegeven heeft. Deze strijdbare mannen der duisternis moeten zich geen illusies maken omtrent datgene wat het volk over hen denkt. Het Dultsche volk is het eeuwige twisten allang moe. Wij zullen dat in de toekomst niet meer toelaten, want niet Godes woord wordt daar ver kondigd, maar het woord van het Cen trum, dat het Duitsche volk langs den omweg via de preekstoelen wordt inge praat. Wanneer de kerk het diepe verlangen naar vrede, dat na de nationaal socia listische revolutie opkwam, slechts wist te beantwoorden met strijd, mag zij zich niet verwonderen, wanneer dit verlangen weer op het politieke overslaat. Het nationaal socialisme heeft de tegenstellingen over wonnen. Er kan dus noch een katholieke noch een protestantsche pers bestaan. Wanneer de natie weer mocht terugvallen in haar oude, afzonderlijke belangen sferen, waarom zouden wij dan überhaupt een revolutie hebben moeten maken? Daarom verdedigde Goebbels zijn rede te Zwelbrücken over het Saargebled dat Duisch is en Duitsch zal blijven, en ver zekerde dat de S.A. een vredstroep is van orde en discipline, zonder meer om ten slotte te eindigen met een welbekende peroratie op het Natlonaal-Sociaiisme en zijn „Führer"! Die zoo sterk staan als nergens een regeering sterk staat. Maar het geduld is teneinde. Er zal worden op getreden tegen de pessimisten en sabo teurs. Het persbureau van de opperste S. A. leiding publiceert de volgende mededee ling „Teneinde de pogingen van bepaalde elementen om leden van de S.A. in den kerkelijk-politieken strijd te betrekken en daardoor het aanzien en de aandacht der S. A. te schaden, te verijdelen, heeft staatschef Roehm een verordening uitge vaardigd, volgens welke de deelneming van S. A. leden aan kerkelljk-politleke demon straties voortaan verboden is Tegelijkertijd woidt verboden de geeste lijken van beide confessies op eenlgerlei wijze te hinderen of maatregelen tegen hen te nemen. stappen zou mogen doen ten gunste van ondernemingen, die zich bezig houden met crediet- en spaarbankaangelegenheden. Toen een ander vertegenwoordiger van de partij het rapport van Bayet ontoerei kend noemde en eischte, dat verschil lende leden van de partij ex officio uitge sloten zouden worden, voelde Herriot zich persoonlijk aangevt 'ten en vroeg den spr. of hij hem bedoelde. Toen het antwoord bevestigend luidd», verklaarde Herriot, dat hij heden het woord zou nemen om zijn standpunt uiteen te zetten met be trekking tot zijn deelneming aan de te genwoordige regeering. Reeds nu wilde hij echter een prlnclpieele kwestie ophelde ren. Hij heeft den minister-president uit naam zijner partij de verzekering gege ven van trouw. Al zou de geheele partij een beroep op hem doen zijn minister- functie neer te leggen, hij zou het niet doen. Hij ls een vrij man en voelt zich beleedlgd, wanneer men hem verwijt, dat hij op ministersfuncties Jaagt. Wanneer de partij een besluit zal hebben genomen, zal hij alleen er over beslissen, of hij nog langer aan het hoofd van de partij zal blijven of niet, In aansluiting op deze verklaring van Herriot werd het rapport van Bayet met algemeene stemmen aangenomen. RUSLAND. Wijzigingen aan Buitenlandsche Zaken Als uitvloeisel van een algemeene admi nistratieve hervorming bij de volkscommis sarlaten heeft het presidium van het cen traal uitvoerend comité besloten het col legium van het volkscommissariaat van buitenlandsche zaken te ontbinden. Kres- tlnskl en Stomonjakof worden tot plaats vervangers van den volkscommissaris van bult. zaken benoemd. De desbetreffende wet is reeds door Kalinin onderteekend. Sokolnikof en Karachan, die tot nu toe plaatsvervangers van den volkscommissa ris van buit. zaken waren, zijn uit hun ambten ontheven en zullen andere posities in den staatsdienst krijgen. OLYMPISCH NIEUWS. OLYMPISCHE SPELEN 1936. Het N. O. C. besluit tot deelneming. Het Ned. Olympisch Comité hield giste- ren te Amsterdam een buitengewone a|. gemeene vergadering. Zonder hoofdelijk» stemming werd besloten deel te nemen aan de Olympische Spelen in 1936 t< Berlijn. Uit Parijs wordt gemeld, dat ook Frank- rijk tot deelneming besloten heeft. ROEMENIE. Turksch bezoek. Na de Poolsche minister Beck is thans de Turksche minister Tewfik Roeydl Bey op bezoek. FRANKRIJK. De partijdag van de radicaal socialistische partij. De landelijk partijdag van de rad. soc. partij in Clermont Ferrand is zijn zitting van drie dagen onder voorzitterschap van Henriot begonnen. Henriot stelde voor onmiddellijk een zuiveringscommissie te benoemen, welke uit 21 leden zal bestaan. Met betrekking tot de tegen hem gerichte aanvallen ver klaarde hij: „Ik heb slechts den eenen wensch. dat zij. die mij willen aanvallen, het open en eerlijk doen. Het schijnt dat men rekenschap van mij vragen wil. Ook ik heb rekenschap te vragen Maar wij moeten met waardigheid, orde en rust werken, gelijk dit een groote partij be taamt". Vervolgens ging: men over tot de ver kiezing van de zuiveringscommissie, welker leden alle gevallen moeten onderzoeken, waarin radicaal-socialistische afgevaardig den of senatoren ln de laatste schandalen gewikkeld zijn geraakt. In den aanvang van de middagzitting nam Caillaux plaats aan de voorzitters tafel en vroeg de aanwezigen, of hij nog het vertrouwen der partij bezat en zich mocht beschouwen als lid van het bestuur. Albert Bayet. nam vervolgens het woord om zijn rapport voor te lezen over de zuivering van de partij. Bayet verklaarde, dat het Stavisky-schandaal niet een uit gesproken schandaal van links was, aan gezien de bedrieger zijn duistere kuiperijen aangevangen had onder het rechtsche cartel. Spr. haalde vervolgens de namen aan van de gecompromitteerde afgevaardigden en deed een beroep op de partij om te verklaren, of deze mannen nog langer leden konden blijven. Vervolgens deed hij ook een aanval op den voormaligen mi nister van justitie, Renault en den voor zitter van de financieele commissie van de Kamer, Malvy en stelde ook de kwestie van hun lidmaatschap aan de orde. In de conclusies van zijn rapport zeide hij ten slotte o.m. dat in de toekomst geen afgevaardigde, die het beroep van advo caat uitoefent, tijdens den mandaatstijd VEREENIGDE STATEN. Economisch wederopbouwfonds. President Roosevelt heeft na een bespre king met zijn adviseurs besloten tot het instellen van een aanvullend algemeen wederopbouwfonds ten bedrage van 1322 millioen dollars. Teneinde het evenwicht van de begrooting te garandeeren heeft Roosevelt Instructie gegeven, dat uit dit fonds genomen moeten worden de door het congres aangenomen speciale credie- ten, waaronder de 250 millioen voor de oorlogsveteranen en ambtenaren, de 80 millioen voor oorlogsleeningen en farm hypotheken en de 5 millioen voor den mi litairen vliegdienst. 500 millioen uit het nieuwe fonds zullen waarschijnlijk ter beschikking worden gesteld voor openbare werken. Een kabinetszitting ln het Witte Huis heeft zich uitvoerig bezig gehouden met den door de buitengewone droogte in de Westelijke staten ontstanen toe stand en de in verband daarmede te ne men maatregelen. Er werd een directe ondersteuning overwogen van de noodlij dende boeren uit het algemeene nood hulpfonds. LAWN-TENNIS. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDER TE AMSTERDAM. Australië heeft de leiding. Het eerste deel van de internatiomi wedstrijden te Amsterdam ls feitelijk i- gespeeld. Van de eerste tien wedstrvic die de I.C. voor Nederland speelde Australië, won Australië negen wedstrijia en Nederland één. In de andere hél', speelde de Queen's Club van Londen tegen Japan 64. Aangezien er al twee wei- strijden van de tweede helft zijn gespeel is de stand nu: Australië 9 partijn. Queen's Club 7 pa: tijen, Japan 5 partijen, I.C., Nederland partij. Er moeten nog 18 partijen worden i speeld. De uitslagen luiden: I JapanQueen's Olub Londen. Heeren enkelspel: J. Fuyikura si. E. C. Peters 6-2 62. I J. Yamaglshi sl. N. Sharpe 6—4, 5-7 6—3. H. Nishimura verliest van E. R. Avon 46, 46. Gemengd dubbelspel: Frl. Horn en R Mikl sl. S. Noel en R.K. Tinkler 6—3. 9-7. Mej. L. W. v. Ltndonk en J. Fuyikura verl. van Mrs. Peters en E. C. Peters 2-6 5—7. AustraliëI. C. van Nederland. Damesenkelspel: Mrs. Molesworth sl I mej. A. Kerckhoff 64, 7—5. Heerendubbelspel: J H. Crawford en V. B. Mac Grath sl. G. Leembruggen en T. Hughan 6—0. 6—1. D. P. Tumbull en L. K. Qulst sl. Koop man en G. J. Scheurleer 61, 63. Gemengd dubbelspel: Miss Hartlgan en L. K. Qulst sl. Mej. E. Belzer en W. Karsten 6—2, 6—2. Japan—I. C. van Nederland. Damesen kelspel: Frl. Hom sl. mej. Belzer 6—3, 6—1 Australië—Queen's Club. Heerenenkel spel: D. p. Tumbull verliest van R. K. Tinkler 3—6, 6—8. GEBOREN. Jan, z. v. J. de Bruijn en C. M. Som- meling Dirk Petrus, z. v. M. v. d. Weij den en C. Prins Andreas Leonardus, z. v. C. L. Steevens en P. v. d. Veld Jo- hann Petrus Joseph, z. v. J. Erlacher en G. E. H. v. Vonderen Cornelia Maria, d. v. J. Varkevisser en T. v. Rooijen Johanna, d. v. W. F. Lotte en J. C. Hols- wilder Maarten, z, v. A. Lems en S. M. Bourgeois Sigrid, d. v. P. v. Dijk en I. Mallis Wilhelm Theodorus, z. v. L. v. d. Zwet en F. Wrobel. ONDERTROUWD. A. Nlehot jm. 24 j. en C. S. v. Immerseel Jd. 21 J. A. B. C. A. Koster jm. 25 j. en J. D. Danser Jd. 26 J. J. Kuperus jm. 26 j. en E. A. Kastner jd 25 j. P. Demmenie jm. 23 J. en C. J. Lasschuit jd. 20 j. I N. A. Zwetsloot jm. 26 J. en G. A. Bemel- J man jd. 22 j. N. v. d. Berg jm. 26 J. en M. Robbers jd. 24 j. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De vijftiende partij afgebroken in gunstig:: stelling voor Aljechin. De vijftiende partij tusschen Aljechin en Bogoljubow in het tournooi om het wereld kampioenschap werd geopend met een dame-gambiet. Doordat Bogoljubow wat te veel bedenktijd nam, kreeg Aljechin ge legenheid. door op den tijdnood van zijn tegenstander te speculeeren. een herhaling van zetten te ontloopen. Bij het afbreken der parij stond Aljechin er het best voor en het laat zich aanzien dat hil de partij zal winnen. De partij zal hedenmiddag voortgezet worden. GEHUWD. G. Dubbeldeman Jm. en C. W. Bonte jd J. D. v. Dijk Jm. en C. Hageman jd- - J. Th. de Haan jm. en C. J. Wortman jd.- C. J. de Haas jm. en A. M. Louwrler jd. G. v. Houten wedn. en M. Buitendijk Jd. - F. C. Koning jm. en J. Steenbergen ld. - W. Laman Jm. en A. C. v. d. Vos jd. - J. J. Molenaar Jm. en M. Gressie jd. L den Oude. gesch. en A. J. C. Velthuijzen jd F. Robbers jm. en J. Stoute Jd. A. Strik jm. en C. Rombeek jd. I. Vayier jm. en M. A. de Water jd. Th. G. Ver mei! jm. en J. M. v. Vliet jd. J- M Voorn jm. en J. M. Kneijber jd. OVERLEDEN. J. Arnoldus. m. 69 j. S. Brouwer' Dorrepaal wede, 95 j. B. Haiww' schmldt d. 32 J. J. N. W. V. d. Laag» 12 J. B. Bechthold, d. 25 J.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2