TOM DE NEGERJONGEN ytfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 7 Mei 1934 UIT DE OMSTREKEN. Ratten vernielen zolder en dak. ^ijverheidstentoonstelling der werkloozen. zaterdagmiddag had in het ontspan- ■lineslokaal voor de werkloozen de ope- S plaats van een tentoonstelling van Bij verhindering van den burge- ■ster werd de opening verricht door geestelijk adviseur, kapelaan Meere- jr°pe voorzitter van den R.K. Volks tand de heer W. van Ruiten, sprak een Cló'openingswoord. Alvorens het ont- isnningslokaal door den heer P. de Jong ïoor de wintermaanden gratis afgestaan, loor de werkloozen wordt verlaten, wilde !il gaarne een ieder in de gelegenheid dellen een kijkje te komen nemen van vervaardigde voorwerpen. Hij sprak En woord van dank tot den heer De jong eigenaar van het gebouw, en deed iL woorden vergezeld gaan van een stof- ftiiik bewijs van erkentelijkheid, door Lm een bloemstuk aan te bieden Hierna ras het woord aan kapelaan Meereboer, L biijde was, dat hij destijds het initla- had genomen, om voor de werkloozen uit te zien naar een lokaal, waar zij hun werkloosheid gedwongen tijd, op aan- •ename en nuttige wijze konden door brengen Spr heeft hiervan geen spijt ge had vooral nu wij zullen zien, wat door de werkloozen in de afgeloopen maanden gepresteerd geworden. De vrees, die in het begin bestond om de werkloozen bij een te brengen, is ongegrond gebleken; erlieerschte onder allen een goeden geest (n spr. dankte hen daar hartelijk voor. Mie bracht hij ook aan den heer De jong voor de beschikbaarstelling van dit getouw en hij hoopte, dat mocht onver kapt weer een beroep op hem worden gedaan, de geestelijk adviseur dan even min tevergeefs zal aankloppen. Spr. tjopte vurig, dat dit niet noodlg zal zijn. Bermede verklaarde hij de tentoonstelling tor geopend. Bij een rondgang door het voor ten- nstelling ingerichte lokaal stonden wij jaasd over het tentoongestelde Wij en vakwerk van den eersten rang, ter- ri het amateurswerk er een goed figöur t maakte. Een groot aantal nuttige werpen is door de werkloozen ver- idigd. Het is jammer dat over deze toonstelling een schaduw hangt, daar velen, wier arbeid beschouwd wordt als geschenk van God, tot werkloosheid :m gedoemd. Zij die een kijkje namen ■ti daardoor de kas van den Volksbond elpen verlichten, zullen niet teleur ge- t!d zijn geweest. Voor vakwerk werd een eersten prijs gekend aan N. Haazebroek. Voor zaag- erk thuis een eersten prijs aan J. van .rven, voor zaagwerk in de zaal een eer- n prijs aan B. van Klink, een eersten ijs voor snijwerk thuis eveneens aan J. n Gerven en voor snijwerk in de zaal m J, Kennis. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. v. M. Luyten en A. i der MadeJannie Hendrika» d. v. A. a Noort en M. J. Noorlander. Ondertrouwd: J. van Dijken en J. Buur- sn; M. G. van Klaveren en. G. Bos; Strik en C. H. Langendam. Getrouwd: H. Biesheuvel en A. Blonk. - Aan de aannemers van den Berg en an Vliet, is opgedragen het bouwen van "n heerenhuis aan de Wilhelminakade "i den heer C. Stolker, alhier. In ver- 'nd met de Gouwewerken moet de tegen- rdige woning afgebroken worden. - Met alg. st. werd de heer T. van Es erkozen als Heemraad van den Polder Ioemendaal. - Aan pastoor Kors alhier, is door den isschop van Haarlem eervol ontslag ver- d. In het St. Bavo-gesticht te Heem- lede zal hij zijn rust gaan nemen. Pastoor H. J. Vonk, te Tuitjenhoorn GI.His benoemd tot pastoor van de St. ictor-parochie alhier. WOUBRUGGE. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. de Jong, van Mcnalduma- "I A. H. Dhondt en gezin, van Ubach r Worms H. C. Pouw, van Katwijk H. Horsman, van Alkemade J. de anken van Alkemade J. van Tol, van aarlemmermeer C. Kleene, van Giet- rn M. A. Zaal, van Bergen, vertrokken: J. Jobsen en gezin, naar Wen A. C. van Veen, naar Noordwij- ihout K. de Vries, naar Alhen J. H. Boogaard en gezin, naar Alphen r iTan der Ploeg, naar Voorschoten nuchter, naar Bochum J. M. van ■hd, naar Bussum P. Coerse, naar "■sterdam. Een merkwaardig nestelplaats. een bijzonderheid kunnen wij vermel- dat 'n pimpelmeesje z'n nest heeft ge- v.d in de balansruimte van de klap van brug over de Woudwatering. Het nestje Bebouwd op 10 c.M. afstand van de Mgreep van de pal der klap en hoewel brugwachter deze handgreep voortdu- _d moet gebruiken, heeft het vogeltje ''bieren, een viertal, in vol vertrouwen 30 en toont niet de minste vrees! Een eroest nagelgat wordt door haar als in- Mtgang gebruikt. Op het einde der maan April stonden 'werkzoekenden ingeschreven bij het Wau voor de Arbeidsbemiddeling. ZWAMMERDAM. K'euwe verkeersweg tijdelijk opengesteld. TjUridagmiddag 6 uur, is het nieuwe ge- tteem Van den achter de kom dezer ge- ,om=elegde Rijksweg, zonder eenig p^bbjbvl- voor het verkeer opengesteld, t» fl vernemen draagt de openstelling ten hÜ*1 €en tijdelijk karakter om te rerba s de we?: zlcl1 hou<lt en mede in slaitfrf stwerking van de aan- Rijksweg sedce">en wk" <ien bestaanden tei»p^en'se dagen wordt het nieuwe weg- k Weer af?esl°'en. om na volledige kers ?f' -€n oplbverine door de aanne- 8ew !r lef te worden opengesteld, dvect na de openstelling werd van HAARLEMMERMEER. Het Crisis-Comité. Het sub-crlsis-comité A, afd. Hoofddorp, heeft zijn werd in het winterseizoen 1933 1934 beëindigd. Het kan met veel voldoe ning op het volbrengen van de niet gemak kelijk taak, die op zijn schouders was ge legd. terugzien en gevoelt zich dankbaar ge stemd jegens de vele gevers veor alles wat door heen zoowel in natura als geld beschikbaar werd gesteld, waardoor veel nood kon worden gelenigd. Bij de aangewende pogingen om een gebouwtje te hebben om de ontvangen ar tikelen in natura te kunnen opslaan en uitdeelen werden aanvankelijk nogal moei lijkheden ondervonden, omdat het niet ge makkelijk ging om een geschikte lokaliteit te vinden. Tenslotte kwam er toch een op lossing en kreeg men de beschikking over een garage in de Parklaan. dat door den heer P. Bakker te Nieuw Vennep welwillend voor het beoogde doel werd afgestaan. De bietenteelt. Bij den uitzaai der bieten in Haarlem mermeer, viel te constateeren, dat het aan tal met dit gewas te betelen hektaren dit jaar kleiner zal zijn en ongeveer 10 °/o min der zal bedragen dan in 1933. Toch zullen de bieten evenals de tarwe en erwten in 1934 van de onderscheidene land bouwgewassen nog wel een van de hoofd producten vormen!. Inbraak. Des nachts werd de echtgenoote van den heer B, wonende aan den Leimuiderdijk dijk alhier, wakker van leven, dat beneden gemaakt werd. Terwijl B. naar beneden ging om te kijken wat er gaande was, keek de vrouw boven uit 't raam en zag toen een man hard wegloopen in de richting van den Bennebroekerweg. Bij onderzoek bleek dat de dief getracht heeft een raam te forceeren; sporen wijzen er op, dat hij daarbij een breekijzer of beitel heeft ge bruikt, De politie stelt een onderzoek in. Op daartoe gedaan verzoek werden vanwege de Provincie langs den Spaarn- wouderweg bij de kruising met den Hoofd weg alhier, waarschuwingsborden geplaatst met het opschrift „school". Deze borden voorzien in een groote be hoefte. zoodat het maar te hopen is. dat er door automobilisten in 't belang van de veiligheid van 't verkeer de noodige aan dacht aan geschonken wordt. De heer B. aan den Hoofdweg alhier, kwam tot de ontdekking, dat een onge- noode gast zich door forceering van een deur toegang had verschaft tot een achter de woning staande schuur, met het doel om het aldaar aanwezige konijnenhok aan een onderzoek te onderwerpen. Van de 6 groote konijnen, die er zich in bevonden, werd er slechts één vermist, zoodat de dief die blijkbaar met een geringe buit te vreden was wel heel bescheiden is te werk gegaan. 0 KATWIJK AAN ZEE. HET NADERENDE SEIZOEN. De restauratie van de Buitensluis. Wanneer Grasmaand achter den rug is en Mei een zachtere atmosfeer brengt, be gint het kustgebied steeds meer zijn at tractie op ons uit te oefenen! De ruig- behelmde zeereep. het forsche duin met zijn dooreengewarde helm- en heester- groei, zij beginnen ons, naast zee en strand aan te trekken! Zoo gaandeweg openbaart zich op het strand meer leven. Met het oog op de te verwachten vreemdelingen in de eerste plaats met de Pinksterdagen is het Noorderstrand al weer voor een gedeelte in gereedheid gebracht. Het getal houten ver- versehingstenten is wederom met één ver meerderd, het bedraagt thans vijf. Van het parkeerterrein aan deze zijde is een nieuwe afloop, ter weerszijden met door prikkeldraad verbonden paalwerk af gerasterd, naar het strand gemaakt, zoo dat dit parkeerterrein ook van de strand zijde voor fietsers bereikbaar is. Een andere afgang naar het strand, van den Boulevard langzaam zeewaarts af hel lend, bijna 3 M. breed en bestraat, is vóór de Koningin Wllhelminastraat aangelegd. Was de restauratie van de Buitensluis voor de schelpenvisschers zeer ongerieflijk, doordat zij met hun karren tot een groo- ten omweg naar het Noorderstrand ge noodzaakt waren, thans is het einde van dit werk, zeker tot genoegen van deze be drijfsgroep, zeer aanstaande. Het gedeelte van de sluis, dat de binnenzijde van de be gane strook uitmaakt, wordt met nieuw hardsteen gedekt, dat binnenkort uit Bel gië zal arriveeren. De oude stukken, onge veer 2 dM. dik. die als zeewering nog voortreffelijk materaal vormen, zullen ter versterking van de hoofden der Uitwate ring uitnemenden dienst kunnen verrich ten. Het nog open middengedeelte van de sluis zal door aanvulling met klei een vas ten inhoud gegeven worden, waarna het brugdek, bestaande uit een gemetselde drievoudige steenlaag, gelegd wordt. Zoo- als men weet, dateert de buitensluis alhier met het daaraan verbonden kanaal van 1807, toen. op den 21sten October het ka naal plechtig geopend werd. Bevat de zee sluis thans 5 openingen met schuiven, aanvankelijk was de breedte geringer en bedroeg dit getal slechts 3. Visscherij-examens. Bij de in de Vlsscherijschool alhier afge nomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd Leen de Jong, Leen v. d. Boon. Dirk Plug. Floor Groen. Joh. Barnhoorn. KI. v. Beelen, Arie Jonker, Jan Kloos. Jan Kuijt, Piet Barnhoorn, Amerik Kulk. Arie v. Duijn, Corn. v. Duijn, Huig Kuijt, Corn, de Alphen als Bodegraven een druk -gebruik gemaakt en was het in het Dorp aanmer kelijk stiller geworden. Het is in den beginne een vreemd ge zicht het voorheen zoo landelijke stil en rustig gelegen gedeelte waar het vee graasde nu te zien doorkruisen door het drukke moderne verkeer. Qok vele fietsers en voetgangers bewogen zich langs den nieuwen weg. het weggedeelte zoowel van uit de richting Vreugd, Piet v. d. Bent, Adr. v. d. Plas, Jan Dijkhuizen, Maarten v. Duijn, Jac. Haas noot, Henk v. Duijn, Willem de Mol, allen van hier, Jasper Viskei, van Leiden en Jan Plug, Jan Korbée, H. G. Hermans, Gerrit Joh. de Bruin van Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Var- kevlsser, directeur van de Visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz ,lid der examen-commissie voor stuurlieden. Geslaagd te den Haag voor het examen stuurman op stoomzeevisschersvaartulgen de heeren N. W. van Beelen. K. v. d. Plas en C. van Dulj ven voorde, allen alhier. LISSE. Mevr. dr. de Graafvan Vliet t Zaterdag is alhier overleden mevr. dr. M. de Graafvan Vliet. Met haar is heen gegaan een van degenen, die in hun leven aan het werk der barmhartigheid een ruime plaats hebben gegeven en dus velen ten zegen zijn geweest. Opleidingscursus Tuinbouwvak- onderwijzers. Op grond van het examen, afgenomen aan het einde van de opleidingscursus voor tuinbouwvakonderwijzers alhier, werd het getuigschrift ten bewijze van gebleken bekwaamheid tot het geven van onderwijs in bloembollenteelt aan tuinbouwcursus- sen uitgereikt aan de beeren: P. G. Bal kenende en G. Klein Kranenburg, beiden alhier; A. Beider. Sassenheim; W. Beukers, Haarlemmermeer; c. Groen in 1 Woud, Haarlemmermeer: P. v. d. Doe, Benne- broek; W. A. v. Zadel, Aerdenhout; C. de Hoog, Rijnsburg; I. v. d. Velde, Waterin gen; F. Berghuis. Wijk aan Zee: M. F. H. Doggenaar, Alkmaar; O. P. Galis, Andijk; A. v. Herwijnen. St. Pancras; M. v. Stijge- ren, Heilo. Afgewezen werden drie candidaten. In den toestand van den heer J. Noorlandt, is na weken van zeer ernstige ongesteldheid, gelukkig verbetering inge treden. Een langzaam herstel wordt niet uitgesloten geacht Iemand uit Katwijk, die hier een stuk land heeft, had een partij pootaardappelen aangevoerd om dit land te betelen. Zater dagnacht hebben ongenoode gasten een groot gedeelte meegenomen. De politie stelde een onderzoek in. NOORDWIJKERHOUT. Winkelruit verbrijzeld. De jeugdige Van S., die, ter eere van een familie-feest, per fiets een groot kren tenbrood in blik ging halen bij bakker De Vroomen, had het ongeluk met fiets en krentenbrood te vallen door de groote spie gelruit van de firma De Winter. De jon gen kwam er goed af. doch de ruit was to taal verbrijzeld. De verpleegden van het St. Bavo- gesticht hadden een gezelligen avond. In de groote tooneelzaal werd opgevoerd: ,,De Eerste Noordwijkerhoutsche revue", door de R.-K. Voetbalclub (N.V.C.) Voor de vijfde maal was het succes groot! OEGSTGEEST. GASMASKERS BIJ HET BRANDWEERCORPS. Een geslaagde demonstratie. Een reeds langen tijd gekoesterden wensch van den Commandant der Brand weer, de heer C. W. F. Rietveld, is dezer dagen vervuld door de aanschaffing van een gasmasker-uitrusting voor het perso neel van dit corps, waartoe behooren: 3 complete gasmaskers (zg. slangenappa raat) en 1 complete uitrusting (z.g. zuur stofapparaat! voor het gebruik bij het op treden van kooloxyde en andere gassen. Zaterdagmiddag werden wij in de gelegen heid gesteld de eerste demonstratie met deze uitrusting bij te wonen. Op het ter rein van de vuilverbranding aan het Oegstgeester Kanaal heeft de leverancier der .Degea" gasmaskers aan het brand weercorps allereerst een technisch over zicht gegeven van de toestellen en het ge bruik daarvan. De gasmaskers zijn ge construeerd uit licht en soepel materiaal en zijn ten eerste voorzien van twee kijk glazen van zoodanige constructie dat aan slaan van vocht aan de binnenzijde niet kan voorkomen, en ten tweede, van een filter- ter afsluiting van schadelijken toe voer van rook. gassen, kolendamp enz. De ip te ademen lucht wordt hierdoor geheel gezuiverd, terwijl de gebruikte lucht dooi de van onderen aangebrachte uitgang naar buiten treedt. In bijna de meeste gevallen kan bij redding of bij brand, waarbij de brandweerman langen tijd in bedwelmen den rook of anderszins moet verblijven, van dit masker gebruik worden gemaakt. Voor het gebruik bij ontploffingen en het optreden van kooloxyde e,a. gifgassen waardoor alle toevoer van het onmisbare zuurstof voor den mensch is uitgesloten, kan aan het masker een zuurstofapparaat worden verbonden, een handig van licht metaal vervaardigd toestel, dat in een le deren draagriem op den rug wordt beves tigd. Moet de brandweerman b.v. afdalen in een diepe kelder of ander verafgelegen ruimte, dan kan het masker ook met de buitenlucht worden verbonden met een tegen verbranden gewapende slang van 30 meter lengte of langer. Na het technisch overzicht en de oefening in het gebruik, had een demonstratie plaats in het gebouw van de vuilverbranding, waartoe binnen de beperkte en afgesloten ruimte een hoe veelheid bijeengebracht brandbaar ma teriaal in brand werd gestoken. Eenige oogenblikken hebben wij het daarbinnen uitgehouden maar moesten toen noodge dwongen het gebouw verlaten. De man nen, voorzien van gasmaskers hebben het echter goed uitgehouden: zij waren over de doelmatigheid van de maskers bijzon der tevreden. Met den uitslag van deze demonstratie mochten wij constateeren dat door de aanschaffing van de gasmaskers een groote aanwinst voor het brandweercorps valt te boeken' Moge echter een noodge dwongen gebruik in de practijk nog lang op zich" laten wachten. Nieuw bestuur der Chr. Hist. Kiesvereeniging. In de vergadering van het bestuur der Chr. Hist. Kiesvereeniging, waarbij de af tredende leden, die als gemeenteraadslid geen zitting meer wenschten te nemen in het bestuur, ook aanwezig waren, werden de functies opnieuw verdeeld. Voor den af tredenden voorzitter, de heer B. J. van de Meene, die vijftien Jaren deze functie op zich nam en voor den secretaris, den heer J. Ultenbogaard. die niet tegelijk bestuurs lid en gemeenteraadslid wenschte te blij ven, werden gekozen de heer Ds. C. Jansen als voorzitter en de heer D. G. Sanders als secretaris. De heer M. van der Heul werd herkozen als penningmeester. Als tweede voorzitter en tweede secretaris werden resp. aangewezen de heeren B. J. van de Meene en H. van der Mey. De kortgeleden Ingezette propaganda- actie zal door het vernieuwde bestuur met kracht worden voortgezet, vooral onder de jongeren. Op de volgende vergadering zul len ter sprake komen voorstellen van reglementswijziging en uitbreiding van het aantal bestuursleden. Het aantal gewone leden was in de laatste weken aanzienlijk gestegen. Het adres van den secretaris is: Weth. Juffer- mansstraat 26. Bij den slager v. d. H. is door de poli tie een hoeveelheid ongekeurd vleesch ïn- beslag genomen, welke in zijn zaak voor handen was. Proces-verbaal is opgemaakt. Dezer dagen is onze plaatsgenoot de heer H. J. Krijger te Amsterdam geslaagd voor het voorbereidend examen Bouwkun dig Opzichter van den Bond van Neder- landsche Architecten. RIJNSBURG. Ds. N. de Jong, Chr. Geref. predikant alhier staat op een tweetal te Nieuwpoort. VOORHOUT Tot ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is benoemd de heer G. A. Thien, tot dusverre klerk ter secretarie der ge meente Amersfoort. Zooals bekend is deze tevens belast met de administratie van de Waterleiding. De heer G. A. Thien is circa 8 jaar als klerk ter secretarie werkzaam geweest, en is een zoon van den wethouder van finan cien te Amersfoort. Door Ged. Staten dezer provincie is aan B, en W. dezer gemeente bericht ge zonden. dat zij zich accoord verklaarden met de overname van de oude R.K. Jon gensschool en den verkoop van een stuk grond en de bouw van een nieuwe R.K. Jongensschool, zood-at het wel niet al te langen tijd zal duren, of de nieuwe school zal worden aanbesteed Naar aanleiding hiervan zij nog mede gedeeld. dat door B en W. tevens stappen zijn gedaan en ter goedkeuring aan den Inspecteur voor de werkverschaffing is voorgedragen het afbreken van het school huis en de oude R.K. Jongensschool nog geen goedkeurend antwoord werd ont vangen. o WASSENAAR. DE OPENING VAN DEI KINDERSPEELTUIN. Een mooi sociaal werk. Zaterdagmiddag is onder groote belang stelling de door de gemeente gestichte speeltuin in het Oostdorp door den burge meester geopend. Te ongeveer half drie kwamen op het schitterend grasveld in het midden van den tuin ontworpen, bijeen het voltallig college van B. en W. dezer gemeente, enkele raadsleden, de bésturen van de Wassenaarsche Bouwvereeniging en „St. Willebrordus". het comité voor den kin derspeeltuin, waarvan wethouder v. Leeu wen voorzitter is, de architecten de heeren Bontenbal en de Bruyn, ds. dr. Honders en enkele vertegenwoordigers van de Graal enz. alsmede het muziekkorps „Excelsior". Het welkomswoord werd uitgesproken door den Voorzitter van het Comité Weth. van Leeuwen, die een kort historisch overzicht gaf van de totstandkoming. Toen er ongeveer een half jaar geleden groote werkloosheid was, vooral ook In het bouwbedrijf, zon spreker op werken, die in werkverschaffing zouden kunnen worden uitgevoerd en die eenerzijds konden dienen om het moreel peil op te heffen en anderzijds iets goeds tot stand zouden doen komen. Zoo rijpte bij hem o.m. het idee een kinderspeeltuin op te richten in deze zoo volkrijke buurt. Voor het feit dat B. en W. én de Raad hem hielpen het initiatief te doen uitvoe ren, had spr. allen lof. In dien lof wilde RECLAME Twee metselaars en een timmerman hebben bil het herstellen van de door ratten vernielde zolder verdieping van hel huis van den Heer Smolenaars te Nederweert meer dan 500 doode ratten gevon den. De Heer S. schreef ons. dat hi| na vele vruch- tclooze pogingen om van de rattenplaag verlost te worden .Rodent" gebruikte, waarna bi] geen rat meer heelt gezien. Geen rat ol muls ontkomt aan Rodent, de radicale raltendooder. Koop nog heden een doos van 50 ets. of een dubbele doos 9U ets. Elke drogist kan U Rodent uit voorraad leveren. Imp.Fa. B. Meindersma Den Haag. B 49 hij betrekken de architecten, de heeren Bontenbal en de Bruyn. Aanvankelijk waren er goede, werklooze arbeidskrachten voldoende, maar allengs slonk dit aantal en moest men zich behelpen met halve krachten. Zij hebben echter gedaan, wat in hun vermogen was en zijn door hun ar beid ongetwijfeld weer in betere omstan digheden gekomen. Een oogenblik heeft de secretaris-pen ningmeester twijfel gehad, of het plan tot uitvoering zou komen. De bedoeling toch zit voor, om den tuin zonder steun der overheid te exploiteeren. Maar spr. heeft tot hem gezegd, zich maar te moeten wen den tot den heer Ruys, den kindervriend en sociaal-voelenden mensch; dan zou hij verzekerd zijn van steun en geld. Tenslotte bracht spr. dank aan de op richters, de heeren Smit en Van Nes, aan de besturen der beide bouwvereenigingen voor hun financieelen steun en aan hen, die in deze buurt wonen. Spr. twijfelde er niet aan of deze inrichting zou blijken van nut te zijn. Aan „Excelsior" bracht hij dank voor haar muzikale opluistering. De burgemeester verklaarde blijde te zijn, om de samenwerking tusschen den initiatiefnemer den heer Van Leeuwen, het bestuur, de gemeente, de vereenigin- ggn en de werklieden. Dit plan is zoo aantrekkelijk, omdat deze tuin ligt in een arbeiderskwartier, te mid den van de woningen der kinderen, die zooveel moeten missen. Hier is een gere gelde, ordelijke speelgelegenheid gescha pen, waar de kinderen van de straat nu veilig zijn. Spr. wenschte het bestuur geluk met dezen speeltuin, in het bijzonder weth. Van Leeuwen. Voor hem. die veel voelt voor opheffing van sociale nooden, moet het aangenaam geweest zijn te ondervinden, dat de Raad hem wilde steunen! Spreker hoopt dat de tuin aan het doel zal beantwoorden, n.l. meer levensvreugde te brengen in arbeidskringen en later daarvan de vruchten geplukt worden. De heer van Leeuwen zelde den Burge meester dank voor zij welwillendheid, om dezen tuin te openen. Hierna werd het toegangshek ontsloten en stroomden eenigen honderden kinde ren den tuin binnen, om weldra met volle teugen het genot van zooveel mooie ver maken te smaken! Raadsagenda Woensdagmorgen komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat: 1. Notulen; 2. Ingeko men stukken en mededeelingen; 3. Con versie geldleeningen; 4. Voorstel van B. en W. betreffende de begrooting voor 1934; 5. Vergoeding art. 101. L.O.-Wet 1920 over 1931; 6a. Overname van wegen van den heer J. M. Kolff; 6 b. als voren va'n de N.V. exploitatiemaatschappij park „Groot Haesebroek" en de „Terrein Maatschappij „Wassenaar" 7 Onderhandsche verhuring van grond: 8. Voorstel tot waarborging van rente en aflossing van een leening ten behoeve van een op te richten sportfond- senbad; 9. Prae-advies op adressen van Jhr. mr. A. M. C. Sandberg, betreffende oprichting van sportparken; 10. Benoe ming van een lid der instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon: 11. Begrootings- wljzigingen: 12. Ontheffingen bouwver ordening; 13 Art. 100 Lager onderwijswet 1920 over 1932. 14. Verkoop van grond aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat; 13. Destructie van vee en vleesch;' 16. Prae-advies van B. en W. betreffende het adres van P. H. Goemans inzake zie- kenvervoer. 17. Kohier Hondenbelasting 1934. 18. Suppletoir-kohier retributie 1933. 19. Ontheffing belastingen en retributies. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Martlnus Cornelus Marinus Janmaat jm. 24 j. en Catharina Adrïana Josephina van Schie jd. 22 j„ v. Wilnis. Adrianus Simon Compier jm. 25 j. en Petronella Jacoba Duikersloot jd. 28 j. v. Meijdrecht. Overleden: C. M. Kuipers echtgenoote van T. van der Hulst 59 j. De steun aan werkloozen blijft f. 7 het normbedrag. 277. Maar Tom had tusschen alle be drijven zijn mooie muziekinstrument ver loren. Dat was echter heelemaal geen bezwaar. De mannen waren allemaal be reid, hem gauw aan een ander te helpen, en het duurde niet lang, of Tom had weel een fluit terug, en vol vreugde blies hij erop, zoo hard hij kon, om te zien of het net zoo mooi klonk als toen hij zijn kro kodil aan het vangen was. 278 Drakepit was intusschen op zijn trekdiertje geklommen, en wou zich juist gemakkelijk neerzetten, toen Jumbo, de schrille tonen uit het fluitje hoorend, vol genoegen op zijn achterste beenen ging staan. Maar Drakepit was veel tr veel aan die kuren gewend om er af te vallen. Hij lachte maar eens en hield zich stevig vast. S-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7