o. tVOROL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 7 Mei 19341 t FINANCIEN. Hijscfit de Driekleur Burgerlijke Stand v. Leiden LAND- EN TUINBOUW. SCHEEPSTIJDINGEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. r t RECLAME- 674 ROTTERDAMSCHE LLOTD. ,In het jaarverslag wordt o.m. het voN gende gezegd: Dit jaar stond ons bedrijf wederom in het teeken der handelsbelemmeringen, contingenteeringen. invoerrechtverhoogln- gen. betalingsmoeilijkheden enz., fac toren. welke alle aanleiding waren tot een kleiner vervoer Voor vele artikelen heb ben wij, om den export van Ned.-Indië vooruitgang te doen hebben, wederom de vrachten moeten verlagen: in enkele ge vallen. waarbij tevens de concurrentie haar invloed deed gelden, zelfs zeer dras tisch. Door deze en vorige verlagingen zijn onze tarieven op een peil gekomen, dat veelal nauwelijks de directe onkosten van het vervoer dekt. Het goederenvervoer van Europeesche havens naar Ned.-Indië ver minderde nog steeds. De vrachtverlagin gen konden den achteruitgang niet tot staan brengen. Ons passagiersvervoer on dervond dit jaar de nadeelen der tariefs verlagingen, welke in ons vorig jaarverslag reeds werden vermeld, waardoor de inkom sten zeer daalden. De in 1932 ingevoerde inkrimping van den passagiersdienst bleef gehandhaafd en heeft naar genoegen gewerkt. Door het kleiner aantal afvaarten was het echter noodig, ten einde aan de seizoendrukte in thuiskomende richting te kunnen voldoen, een extra afvaart in Juni te geven. Ons stoomschip „Slamat" nam deze extra afvaart waar en ging daartoe in ballast uit. De resultaten van dergelijke reizen zijn niet bevredigend. Op eenige van onze schepen brachten wij wij zigingen aan, ten einde de accomodatie aan te passen aan de groote verschuiving van passagiers van de eerste naar de tweede en van de tweede naar de derde klasse. Ook het toeristenverkeer naar en van de geregelde aanloophavens van onze mailschepen ontwikkelde tóch bevredi gend. Wij besloten in den loop van dit jaar Lissabon wederom in ons vaarplan op te nemen evenals dat voor den oorlog het geval was. Er werden twee kruistoch ten naar de Noorsche Fjorden gemaakt, welke geheel naar wensch verliepen. De regeling der afvaarten van de vrachtlijnen van Europa naar Ned.-Indië en omgekeerd met bevriende maatschappijen bleef ge handhaafd en heeft wederom gunstig ge werkt Ter voorziening in de behoefte van den Ned.-Indischen export werden 19 schepen in ballast, gedeeltelijk via De Kaap, uitgezonden. De uitkomsten van deze reizen waren onbevredigend. Het ver voer van bedevaartgangers naar Mekka was dit jaar veel geringer dan het vorig jaar. Slechts één van onze schepen ver voerde pelgrims. Het vervoer van Ned.- Indië naar de Oostkust van de Vereenigdë Staten en Noord-Amerika was gedurende de eerste maanden van het jaar gelijk aan het gemiddelde van het vorig jaar, tot dat tegen einde Mei naar de Vereenigdë Staten een verhoogde export van Ned.- Indië optrad, blijkbaar in verband met het verlaten van den gouden standaard voor Amerika. De exploitatierekening over 1933 laat i een voordeelig saldo van f. 2.767.245 (v.j. f. 4.281.149 k Hierbij komt: saldo assuran tierekening f. 69.854. vervallen dividend f. 500 (170), overboeking uit: reserve voor afschrijvingen f. 3.250 000 (2.850.000re serve diverse belangen f. 485.821 (25.178), te zamen f. 6.573.420 (v. j. IncL andere pos ten f. 8.503 528). welk bedrag als volgt door ons wordt aangewend: afschrijvingen j op de vloot f. 5.685.869 (6.220.338.), onkos ten opliggende schepen f. 311.515 (420.743), interest f. 35.370, afschrijvingen op deel nemingen in Unie f. 48.165 (49.165), com missarissen f. 12.500 (onv.) totaal f. 6.573.420. o N.V. H.AV. BANK. In de algemeene vergadering van aan deelhouders is de balans en winstrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 23 pet. (v. j. 20 pet.). Mr. V. G. G. M. Dubois en J. M. v. d. Schaik, werden herkozen, terwijl in het college van commissarissen is opgenomen de heer P. v. Leeuwen Boom kamp. Aan het jaarverslag is het volgende ont leend: Het maatschappelijk kapitaal werd bij statutenwijziging gebr. op f. 2.000.000. Het ligt echter niet in de bedoeling voors hands tot uitgifte van nieuwe aandeelen over te gaan. De resultaten waren over 1933. gezien de tijdsomstandigheden, zeer bevredigend. De productie zoowel als de vooruitgang waren hooger en het royement lager dan vorig jaar. De financieele resultaten waren nog weer gunstiger dan in 1932. De netto- exploitatiewinst. nl. bedraagt f. 556.661, tegenover f. 493.333 vorig jaar. De productie bedroeg, incl. renteverzeke ring rot kapitaal herleid, f. 9.508.463 (v. j. f. 8.754.039). De netto vooruitgang in ons eigen bedrijf bedroeg f. 1969.582. Het to taal verzekerd kapitaal bedroeg 31 Dec. 1933 f. 85.921.615. Aan premiën werd ont vangen f. 2.165 063 (v. j. f. 2.125.211)aan koopsommen f. 49.006 (v. j. f. 56.511'. teza men dus f. 2.214.069 (v. j. f. 2.181.722'. De ontvangen renten en huren bedroegen netto f. 642 440 'v. j. f. 617.068). De uitkeeringen bedroegen: wegens overlijden f. 306.685. het bereiken van den vastgestelden leeftijd f. 270.273, lijfrenten f53.428. afkoop f. 304.245. De sterfte was over 1933 wederom zeer gunstig. De wiskundige reserve steeg tot f. 11.356.588 (v. j. f. 10.692.757) en werd volgens de netto methode berekend. De tarieven zijn gebaseerd ten deele op een rente van 3*/- pet., ten deele op een rente van 4 pet., gemiddeld 3.81 pet., zoo dat in verband met de gemiddeld ge kweekte rente der beleggingen over 1933 van 4.84 pet. de overrente belangrijk is. Over het algemeen voldeden onze hypo thecaire debiteuren geregeld aan hun ver plichtingen tot rentebetaljing en aflossing. De achterstand aan rente bedroeg op 31 December 1933 f.303, welk bedrag bij het uitbrengen van het verslag geheel was vol daan. Slechts Tl: pet. van het totaalbedrag der hypotheken loopt met onderpand van lan derijen. Voorgesteld wordt van de winst ad f. 556.661 te bestemmen tot verhooging van de extra reserve een bedrag van f. 464.836 en tot verhooging van de reserve div. en tant. belasting f. 3.325 Er resteert dan f. 88.500 (als vorig jaar), waarvan aan aandeelhouders uit te keeren 23 pet. is gelijk f.23.000 (v. j. 20 pet), verhooging statuaire reserve f. 4700, winstfonds ver zekerden f. 37.575 en tantièmes f. 22.545. De extra reserves bedragen thans voor Nederlandsche Tandpasta welke op superieure wijze het wel zijn Uwer tanden dient en dus alle baiienlaodsche tandpasta's hier te lande geheel overbodig maakt. Ppos20ct.Groote tut>e AOct.Zéér groote tube 60cf. |P»XKiuc) m Phortn.fobritk A.MIJNHAROT,ZEIST, j GEBOREN Jacoba Wilhelmina Hendrika, dr. van A. J. v. d. Meijden en E. v. Veen Geer- truida. dr. van M. v. Leeuwen en P. J. Kop Wilhelmina. dr. van F. J. v. d. Meijden en J. de Beer. o ONDERTROUWD. H. Naber, jm. 23 j. en P. J. v. d. Blij, jd. 26 j. B. Hanselaar, jm. 27 j. en F. W. M. Mieremet, jd. 23 j. J. Linschooten, jm. 25 j. en J C. de Tombe, jd. 21 j. C. Rob bers. jm. 28 j. en W. Sirach, jd. 29 j. A. Kooreman, jm. 29 j. en S. M. v. Oosten, jd. 26 j. OVERLEDEN. H. N. v. d. Burg, dr., 4 mnd. E. P. de Haas, ongeh. vr., 78 j. REGISTRATIE DER BLOEMISTERIJ. Door dé Ned. Boom- en bloemkweekerij centrale te 's Gravenhage. is een commis sie benoemd, belast met de spoedig uit te voeren registratie der bloemisterij in het 9e district. In deze commissie, hebben zitting de heeren: C. Ph. Moerlands en D. v. Wijk (beiden te Boskoop) resp. als voorzitter en secretaris, verder de heeren B. Lemkes te Alphen en G. Luijering te Gouda, wier taak tevens zal zijn om autoriteiten en belang hebbenden met voorlichting te dienen. HALCYON LIJN. STAD VLAARDINGEN, 4 Mei van Kir- kenaes. STAD ZWOLLE. R'dam naar Gefle, pass. 4 Mei Holtenau. FLENSBURG, 5 Mei van Vlaardingen naar Narvik. STAD DORDRRCHT. R'dam naar Bagnoli, pass. 4 Mei Gibraltar. ROTTERDAM—ZtJID-AMERIKA LIJN. ALPHERAT, thuisreis, 4 Mei te Santos. ROTT. LLOTD. SITOSBONDO, thuisreis, pass. 5 Mei Kaap del Arml. KON. NED. STOOMB. MIJ. FLUTO. 5 Mei van Gothenburg te A'dam. AMAZONE, 6 Mei van Middl, Zee laatst Rotterdam te Amsterdam. DIVERSE STOOMTAARTBFRICHTEN ALDERAMIN, 4 Mei vaji R'dam te Rio Janeiro. BEYERLAND, 4 Mei van R'dam op de Tyne. DORDRECHT, 4 Mei van Birkenhead te New York. HOOGLAND, 5 Mei van Bremen n. Blyth. JONGE ELISABETH, 5 Mei van Hamburg naar Antwerpen. KEILEHAVEN. 4 Mei van Tabou naar Port Gentil. PARKHAVEN, Antwerpen naar B. Aires, pass. 5 Mei Vlissingen. ST. ANNALAND, 4 Mei van Hamburg op de Tyne. ST. PHTLTPSLAND, 5 Mei van de Tyne n. Kopenhagen. WOENSDRECHT. 4 Mei van Constanza te Londen. ZEELAND. 5 Mei van Gdynia naar Delf zijl. f. 2.050.000, vormende met het geplaatste maatschappelijk kapitaal ad f. 1.000.000 aan extra waarborgen f. 3.050.000, zijnde 27 pet. der wiskundige netto reserve. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Nieuwe H.A.V.-bank zijn de balans en winstrekening goedge keurd en het dividend bepaald op 13 pet. (v. j. 10 pet). De aan de beurt van aftre ding zijnde commissarissen, de heeren mr. V. G. G. M. Dubois en J. M. v. d. Schalk, werden herkozen, terwijl in het college van commissarissen is opgenomen de heer P. v. Leeuwen Boomkamp, directeur der Rubber Cultuur Mij. Amsterdam. Aan het verslag over 1933 is het vol gende ontleend: Exploitatie-winst. Met genoegen consta- teeren wij dat de financieele resultaten wederom zeer gunstig zijn, ondanks de bijzondere tijdsomstandigheden. De exploi tatiewinst bedraagt netto f. 99.714 (inbe grepen het onverdeelde winstsaldo van vorig Jaar ad f.4794) tegenover f. 80.503 in 1932. Wij stellen voor hiervan f. 57.500 te bestemmen ter verhooging der extra reserve en f. 7456 voor aanvulling der be leggingsreserve. Vorig jaar werd voor loo- pende schaden te veel gereserveerd f. 15.000 welk bedrag thans aan de extra reserve is toegevoegd. De extra reserves bedragen thans tezamen f. 435.000. Voorts kon aan aandeelhouders 13 pet. (v. j. 10 pct.i dividend worden uitgekeerd, terwijl f. 12.258 als onverdeeld winstsaldo op nieuwe rekening overgaat. AARLANDERVEEN. De gehouden collecte tot dekking van het tekort van de diaconie der Geref Kerk heeft opgebracht een bedrag van f. 318. ALPHEN. Propaganda-dag Ned. Fabrikatenhuis. Vanwege het Fabrikatenhuis werd in het Nut een propagandadag gehouden. De Nutszaal was herschapen in een groote showroom van Nederlandsche producten, waarbij de directeur van het Ned. Fabri katenhuis zoowel des middags als des avonds voor een gToot aantal publiek een propaganda-rede hield over het onderwerp „Hoe bevorder ik de Nederlandsche Wel vaart?". waarbij spr. het Nederlandsch fa brikaat bij de aanwezigen ter bescherming van eigen industriè en middenstand bij zonder aanbeval. Naar wij vernemen is tot brugwachter van de Hof en. Havenbrug benoemd de heer H. v. Vliet alhier. Gevonden: een heerenhorloge, een bL gabardine regenjas, een broche en belas tingplaatje in etui. Inlichtingen politie bureau Jullanastraat. Door den winkelier P. H. v. K. werd voor zijn etalage een onbeheerd heeren rijwiel gevonden. Inlichtingen Politie bureau Julianastraat. KON. MAATSCHAPPIJ „DE SCHELDE." Naar wij vernemen zal de Kon. M!J. ,.De Schelde" te Vlissingen ook over 1933 geen dividend uitkeeren. (Voor het la?, tri \v?rd in 1930 dividend uitgekeerd en wel ö'/sV»). (Hbld.) ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes, zn. van W. van Hameren en P. G. van der Klugt Hendricus Maria, zn. van J. van Egmond en M. C. Volwater Theodora Anna Clara d. van A. J. Schoo en C. W. van Velzen Cornells Petrus, zn. van W. Loos en C. M. de Jong Comelis Maria, zn. van J. P. Hoogenboom en J. M. van der Meer. Overleden: Alida Maria de Jong 49 j. Ondertrouwd: Hubertus Simon Strijk, jm. 25 jaar en Anna Jacoba Borst, jd. 23 j. Gehuwd: Comelis Petrus van Diemen, jm. 26 j. en Cornelia Petronella van Klink, jd. 25 j. Jacobus Engelbertus van der Meer jm. 25 j. en Maria Theodora Hoogen boom, jd. 25 j. Pieter de Raadt jm. 35 j. en Johanna Los, Jd. 28 J. Comelis Leonardus Baak jm. 27 j. en Elisabeth Ja coba Wilhelmina Berbiers, jd. 22 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. A. Smit en gezin, van Vlaardingen J. P. C. Evers van Wasse naar P. H. Verdel van Warmond A. C. P. van der Meer van Leiden P. Larivelt en gezin van Den Haag D. Bosman van Boxtel C. R. Hillebrand, van Voorburg J. Teunisse van Rotterdam J. H. van der Hulst van Voorhout. J. M. de Bruyn van Voorhout A. A. van Amsterdam van Amsterdam J. F. G. M. Korver van Boskoop. Vertrokken: M. Los, naar Sassenheim C. J. van Berkel naar Hillegom B. J. Tommassen naar Zevenaar H. I. Rode- wijk, naar Ooltgensplaat C. I. Rodewijk naar Ooltgensplaat W. Pulleman, naar Voorburg N. H, Horsman, naar Wou brugge S. J. Koek naar Zegwaart Th. J. M. Hoekstra, naar Lelden A. C. Caste- lijn naar Ter Aar M. J. Adema naar Lei den M. A. Borst, naar Woubrugge J. Vermeulen naar Nuenen J. de Blanken, naar Woubrugge G. M. M. Klein, naar Nieuwkoop H. J. de Jong, naar Amster dam G. Olyerhoek naar Haarlemmer meer. o— BODEGRAVEN. Het ongeluk bij de Schans. Betreffende het ongeluk van Zaterdag morgen vernemen wij nader dat de toe stand van den gewonden chauffeur zeer zorgwekkend is. Terstond na aankomst in het Acad Ziekenhuis te Utrecht moest operatief worden ingegrepen. Op meer dere plaatsen van het lichaam is de on gelukkige zwaar gewond. Toen het dag geworden was, bleek eerst duidelijk hoe penibel de toestand van den chauffeur ge weest is. De wagen lag links van den weg in een diepe sloot, met schuin afloopen den kant, waarin echter zoogoed als geen water stond. Het voorste gedeelte was ge heel verborgen onder een laag neerhan gende meidoornstruik, die op een damme tje staat, waartegen de cabine is in elkaar gedrukt. Van de cabine zelf is niets meer te zien dan wat gebogen ijzer. De trailer rust bijna tegen den dam aan en op de nog geen halve meter tusschenruimte be vindt zich alles wat van de ingedrukte cabine en den motor is overgebleven. Van terzijde kon men dan ook den tusschen ijzer en hout beknelden man, die steeds bij kennis bleef, niet bereiken. Men heeft toen een gat gezaagd in den voorkant van de trailer, en daarna van binnen uit het kussen achter den rug van den chauffeur weg kunnen halen. Men wist den man eindelijk door den wagen heen te bergen; hij leed vreeselijk pijn. De reserve-chauffeur, die ongedeerd bleef, heeft het leven te danken aan het feit, dat hij in den trailer lag te slapen. Deze is n.l. bij het ongeluk onbeschadigd gebleven en is alleen bij de bergingspo gingen beschadigd. De wagen was af komstig van den dienst GroningenRot terdam. o BOSKOOP. DE KOMENDE SPOORGEBOUWEN. Daar de opzichter ir. Couperus niet aan wezig kon zijn hield de heer Kramer adsp. opzichter een geestige toespraak, om tot slot. namens den Inspecteur aan den hei baas te overhandigen een enveloppe met inhoud. Spoedeischende raadsvergadering. De raad dezer gemeente, komt heden avond n.m. te 8 uur ten gemeentehuize ln openbare vergadering bijeen. Benoeming van een hoofd der openbare school voor gewoon lager onderwijs. B. en W. hebben in verband met deze vacature, de volgende niet alphabetlsche voordracht samengesteld: 1. de heer K. VermelJ, hoofd eener open bare school te Sliedrecht. (Sinds 1 April 1934 op wachtgeld). 2. de heer J. Eeldema, hoofd eener openbare school te Ammerstol. 3. de heer J. J. C. Mastenbroek, hoofd eener openbare school te Moercapelle. Ernstig ongeval. Een zoontje van den heer N. wilde aan de Burg. Colijnstraat achter een auto loo- pen en stak daartoe plotseling van het trottoir den rijweg over, met het ongeluk kig gevolg, dat hij door een passeerenden wielrijder werd gegrepen. Het kind werd tegen de straat geworpen, en bekwam daarbij zoo'n ernstige hoofdwonde, dat dokters hulp moest worden ingeroepen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Petronella, dochter van A. van Wijk en G. Hoogendoorn Cornelis Johannes en Jacobus Hendricus, zoons van C. J. Valkhof en J. de Boer Willem Hendrik, zoon van Th. Brans en J. M. Ebblnge. Ondertrouwd: I. Dool en N. Windhorst L. C. van Gemeren en H. van Gemeren J. Booy en H. E. Groeneberg. Getrouwd: H. J, Verkuyl, 25 jaar en P. Koetsier, 21 jaar. Gevonden: Twee belastingrijwielmer- ken en een vulpen Inlichtingen, politie bureau. voorm van 9 tot lO'/i uur, Het 6 j. zoontje van de familie K. had het ongeluk om ln de Gouwe te ge raken. Een andere jongen, die het onge val bemerkte, wist hem te redden. A.s. Donderdag Hemelvaartsdag zal hier een bloempjesdag gehouden wor den ten bate van de alhier gevestigde geheelonthouders-vereeniging. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. W. van Leeuwen geb. Bos Z. A. Starreveld geb. de Jager d. M. Hoogendoorn, geb. Hassefras z. M Duy- zer geb. Kroon d. C. M. Rietveld geb. Boere d. A J. de Jong, geb. Verkleij d. E. Koopstra geb. Postma z. Ondertrouwd: N. de Gelder 27 jaar en W. van Elswijk 24 jaar. Overleden: L. Borst geh. met E. van Hulst 79 jaar. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan als werkloos 187 personen ingeschreven waarvan 37 steun trekkend. Het heiwerk gereed gekomen. Het heiwerk, van de bij het station te stichten gebouwen, nj. het gebouw voor algemeene doeleinden, de woning van den stationschef, het stationsgebouw en de goederenloods is gereed gekomen. Niet min der dan 1000 heipalen van 12 tot 16 meter lengte zijn daar geslagen. Bij de laatste paal, die met groen en bloemen was versierd, werd. toen deze op voldoende diepte was geslagen, driemaal een kruitdoos op den kop van den paal ge legd. en door middel van het heiblok tot explosie gebracht, dit ten teeken dat het heiwerk was volbracht. KOUDEKERK. De collectes voor de Diaconie brach ten in de Ned. Herv. kerk in de afgeloo- pen maand op f. 202.57. De collecte voor de inwendige zending gehouden in de Ned. Herv. Kerk bracht op f. 48.17. o LEIDERDORP. De Slagh- of Groote Kleine Stadspolder. In de Ingelanden-vergadering van bo- vengenoemden polder werd de rekening over 1933 vastgesteld in ontvangsten op f. 1689.09'/! en in uitgaven op f. 1445.92 ba tig slot alzoo f. 243.17'/!. De begrooting voor 1934 werd vastgesteld op f.1458 861!. De omslag voor dit jaar is bepaald op f. 9 per H.A.. dus f. 1 per H.A. lager. Verbetering Hoogmadesche weg. Met de reconstructie- van den Hoogm. weg is nog maar steeds niet begonnen. Het is nu al meer dan een maand geleden, dat het werk is aanbesteed en voorzoover wij weten heeft de gunning nog niet plaats gehad. Zeer velen n.l. automobilisten-weg gebruikers en ook tal van werkloozen in onze gemeente, die er een daghuur zouden kunnen verdienen zien er reikhalzend naar uit, dat er eindelijk eens schot komt in deze in hooge mate urgente wegverbete- ring. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan zn. van L Krijgsman en H. Hoogerdijk Willem zn. van C. J. Hoogendijk en G. Oosterom. Overleden: Cornelia Wolff 5 Jaar Bertha Schiedon echtgen. van L. A. v. d. Brink 55 jaar. Leiderdorpsche Schaakvereeniging. De Leiderdorpsche Schaakvereeniging hield haar laatste speelavond van het af- geloopen schaakseizoen. Deze avond draagt altijd een feestelijk karkter. De voorzit ter. de heer A. van Klaveren, sprak een kort welkomstwoord. Hij wees er daarbij op, dat het seizoen zich had gekenmerkt door een bijzonder bloeiend schaakleven, wat voor de toekomst der vereeniging alles doet verwachten. Het aantal leden is ver dubbeld. Vervolgens memoreerde de voor zitter den wlnterwedstrijd van den Schaak bond voor Leiden en Omstreken, in welken wedstrijd de Leiderd. vereeniging onge slagen als eerste is uitgekomen en zoo doende dit jaar kampioen werd. Dit suc ces zal zeker ook veel bijdragen tot den verderen bloei der vereeniging. Hierna werd aan de winnaars van den onderlln- gen wedstrijd een medaille ter hand ge steld. Het waren de heeren G. de Koning Azn., ^H. Corts, C. W. Corts en D. Cannoo. Van eén groep is de uitslag nog niet be kend. Vervolgens werd de gebruikelijke gong wedstrijd gehouden. Er werd gespeeld in vier groepen. Om de verschillende prijzen, waarvan vooral de voorwerpen van kunst aardewerk Den Blanken, zeer aanlokkelijk HEDEN. Haven 18b: V.V.S.O. Spr. J. Hoving' 8 ui» I nam. I.O.G.T. (Hoogl. Kerkkoorsteeg)Leidsel, Drankweer Comité; 8 uur nam. 1 Staalwijk: Bazaar „Voordorp", 7iq Ullr nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te I uur nam. Staalwijk: Bazaar „Voordorp", 2—5 en i 710 uur nam. 1 Pnlël: Vragenavond ds. Rlemens. 815 1 nam. 1 BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam I „Vittor en Victoria". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 nur, Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam I „De dictator". 1 Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52 I 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorta pende voorstelling. „Adelaars ln het lucht ruim". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nm I „Pax". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der I apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Donderdag 10 Mei (Hemelvaartsdagi a.s. waargenomen door apotheek: p. duJ Croix, Rapenburg 9, telef. 807; van Vrij-1 dag 11 tot en met Zondag 13 Mei aal neemt waar apotheek M. Boekwijt, Visch-f markt 8, telef. 552. waren, werd fel gekampt. Voor ieder speler I was ten slotte een prijs beschikbaar. Het was reeds na middernacht toen del voorzitter deze zeer geslaagde avond me:f een kort woord besloot. Gevonden: twee rrjwielbelastingmer-l ken en een padvindersmes. Inlichtingen ter Secretarie. I 11' dc ke I m Ide M |W Ito SP Ito I do |bi st< de I ee: I Jo Ihj I fel lf:( In I di ll 1 ui ltd |;e I br- llia Ice is lie lee I er ler 1(1 lb I- I: NOORDEN. Vergadering Drankbestrijding. Alhier werd een ledenvergadering ge-1 houden van het Kruisverbond en él Marlastichting. Tot afgevaardigde naar de jaarejs-^B^ dering van het Diocesaan Kruisvetai^HJ werd benoemd de heer P. Maarssroa^B' Besproken werd de uitvoerige agenda vergadering. Men besloot uit te zien na>:l een ander vergaderlokaal, omdat de tot te zwaar wordt voor de kas, waarna i' ting volgde. 0 ROELOFARENDSVEEN. Vergadering Coöp. Boerenleenbank In de St. Pancratiuszaal had de Jaarver gadering plaats van de Coöp. Boerenleen bank. De Voorzitter van den Raad van Toezicht de heer W. van der Zwet heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, sprak zijn verheugenis uit over de groote opkomst. Tot secretaris werd aangewezen de heer S. Bakker, Adj. Kassier en tot le den van het stembureau de heeren N. Bak ker, C. Koek en C. van der Wereld. De no tulen werden gelezen en onveranderd vast gesteld. Uit de rekening en balans, door den kassier opgemaakt blijkt, dat de stand van de Bank in 1933 gunstiger was dan in 1932. De schuld bij de Bank was met f. 1091.28 verminderd en de winst bedroeg f. 2877.01, welke bij de Reserve zal worden gevoegd. Jaarverslag. Het Jaarverslag, dat door den Adj. Kassier werd uitgebracht memoreerde de zware tijden, welke de Bank en leden thans doorleven. Gelukkig valt er eenige vooruitgang waar te nemen, hetgeen bleek, uit de inkomsten van de eerste vier maanden in 1934 met die 1933. De omzet is toegenomen met f. 135.000 De totale omzet zonder inbegrip van begin saldi bedroeg f. 636.696.85. Het aantal boek nummers was 863 hooger dan ten vorigen jare. Hierna volgde het rapport van den Raad van Toezicht, uitgebracht bij monde van den heer Huigsloot. Dit rapport ge tuigde van het moeilijke werk van dezen Raad. De heeren G. van der Meer en B van der Meer werden met alg. st. herko zen als bestuurslid en als lid van den Base van Toezicht en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen de benoeming weder aan. De heeren J. Loo>' en E. Koek werden als plaatsvervanger! benoemd. De Voorzitter dankte de leden voor de vlugge afwerking van de agendi en richtte een ernstig woord tot de leden om de Bank voor zooveel in hun vermogen ligt, hoog te houden en daadwerkelijk te steunen. Hij hoopte, dat de crisis tbr- haar hoogtepunt heeft bereikt en s] de leden aan hun verplichtigen jegens Bank na te komen en hun inkomsten vauj de veilingen over de Bank te laten looper Vervolgens richtte spr. een woord van tot den kassier, den heer Bakker, die s_ gouden bruidegom ter vergadering aanwq rröv, VinnCPTI lePl" he 0i gUUUCil UI UlUCgVXll CV/A v ^-0 zig is. Niettegenstaande zijn hoogen len-l tijd weet hij de Bank steeds in goede e»"l nen te leiden. Hij prees hem om zijn stip eerlijkheid en trouw en sprak den wensc uit, dat hij nog vele jaren, gesteund aoo-l zijn zoon zijn taak zal mogen vervul'®®! Met een krachtig applaus stemde de y'I gadering met het gesprokene in, waarn sluiting volgde. Gouden Huwelijksfeest. Op 15 Mei a.s. zal het 50 jaar 1 zijn, dat Jacabus Bakker en Antonr Heemskerk in den echt werden verbonoe1 De bruidegom is 77 jaar oud en is kp I van de Boerenleenbank, welke functie vi nog dagelijks met de meeste opgewelnn 1 vervuld Wanneer men bij hem het kan«*_ I binnentreedt ziet men de kassier zynI ven op de schrijfmachine vervaardig..I Meer dan 40 jaren bekleedt hij de run j van Armmeester, een ambt, dat pus» eervol is, doch in deze tijd geen srnec De bruid is 71 jaar en staat haar steeds trouw ter zijde. Het zal het ecmp^_ beidee op 15 Mei niet aan de noodige belang ling ontbreken en we wenschen hen nog vele gelukkige jaren toe te midden hun kinderen en 37 kleinkinderen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6