[XIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 7 Mei 1934 WEERBERICHT. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Barometerstand, Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 3 uur: 765. telegrafisch weerbericht tl. Kon. Ned. Meteoroi. lust. te De Bildt. Hoogste stand: 772.6 te Haparanda. Laagste stand: 742.5 te Seydisfjord. trwachting tot den avond van 8 Mei: Meest matige Westelijke tot Zuid-Weste- Se wind. Tijdelijk opklarend. Weinig ol en regen. Aanvankelijk kouder, later -etter. soitenlandsch weerbericht. «gedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Madat gisteren een rug van hooge druk- zich over ons land had uitgebreid, 7t de depressie in het Westen dezen rug Duitschland verplaatst en de uitloo- van de depressie brengt regen en af- ling De buitengewoon snelle stijging van barometer in Ierland in verband met diepe depressie op den Oceaan doet .chten, dat een rug van hooge druk- 1 zich weer over ons land zal brengen, 1 nog af te wachten valt of de nieuwe •ssie later tot onze streken zal door- en, de hooge drukking in Scandina- tan hiervoor een beletsel zijn. Op de Britse he Eilanden klaart de lucht nadat daar gisteren storm en regen ten geheerscht. De afkoeling drong tot West-Prankrijk r, waar ook hier en daar regen valt. in tschland is de temperatuur nog zeer vooral in het Oosten, en ook Zweden, -Noorwegen en Finland hebben abnor- a! warm weer. i West-Dultschland is heden onweer te 'chten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.) 12 uur 's mldd.: 8'/a gr. C. (47 gr. F.) J uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.) OGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 10.30 uur; nam. te 11.07 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 8.06 nam. tot 3.48 v.m. MAINS- OP- EN ONDERGANG. 17 Mei: op: 2 uur; onder 12.28 uur. STADSNIEUWS. DE V. EN D.-PASSAGE. In tegenwoordigheid van een klein aan- 1 genoodigden, waaronder de directie, drijfaleider, afdeelingschefs en medewer- "is aan den bouw is hedenmiddag om uur de nieuwe Vroom en Dreesmann- 'sage van de Breestraat naar de Maars- eeg op eenigszins officieele wijze in ebruik genomen. Dit geschiedde door het doorknippen van ee linten door het dochtertje van den ngsten en het kleindochtertje van den listen directeur, de heeren W. en C. 'rekhoff, wier „openingsrede" was opge leid en werd voorgelezen door den be- fsleider, den heer H. Móller. Aan evr. Kerkhoff Sr. en Jr. werden bloemen geboden. Daarop werden de hekken, welke de 'gangen afsloten, weggenomen en werd f talrijke schare belangstellenden in de elegenheid gesteld de etalages van dich- bij te bezichtigen. PENING VAN DEN VOORDORP-BAZAR. Hedenmiddag vond in het Wijkgebouw taalwijk" de opening plaats van den oordorp-Bazar, welke verricht werd door ■j voorzitter van het Bazar-comité d.s. D. uilman. Alvorens hiertoe over te gaan, "g mevrouw Seis „Bitte" van Beethoven „Zomer" van Wierts. Ds Kuilman wees op de vorming van Bazar-comité ten bate van „Voordorp" heeft reeds drie Voordorp-bazars mee maakt; deze vinden regelmatig om de <e jaar plaats en er is altijd gelukkig l sympathie en belangstelling, mtmaal heeft de bazar een bijzonder takter. Spr. is blij om de bijzondere menstelling van het Comité, dat dlt- --H afgevaardigden van de dames- ll™nsen van Rhodé en van het Voor- mpsche Huls bestaat, een zeer gelukkige jjenstelling, aan hen die aan de voor'oe- meehielpen, bracht spr. zijn har- 'tken dank. Hij herdacht in het kort "Zilveren jubileum van het Kinderhuis .„W, waar zulk voortreffelijk werk mcht wordt en wekt hartelijk tot koo- .°P t«n steun van het doel, dat dit- i bestemd is voor de diakenen ten v»nt? van het" misdeelde kind. Het orrf» bat'B sa'd° 2al hun overhandigd als een bewijs van groote waar- sür vl dat z« gedurende 5 jaren deden 2aeht tenslotte veel dank aan me- aaikr te' he dames-leden der vroegere e].,„.ns au mevrouw Spaargaren en de 'en n„ ^ters, die haar krachten voor fin Rr, UUÖl,cio, uit; iiadi tu. ctviiteii vwi onrrt a^r Saven. Met een opwekkend oor o„ver aarde hij daarna den Bazaar TOr Kopend. AALSMEER De Bloemenhandel. Het is in de afgelóopen week zeer on gunstig gesteld geweest in den bloemen handel. met tot gevolg, dat de prijzen voor verschillende producten zeer iaag zijn ge worden. Ondanks dat de seringen reeds in de natuur allerwege in bloei staan, bieden de bloemisten nog steeds deze bloemen aan. Verleden week was er zelfs aan de Centrale Veiling nog een massa-aanbod van die bloemtakken, welke echter zoo goed als waardeloos waren. Hoewel de aanvoer van seringen nog slechts enkele dagen kan duren, vinden velen hier het niet juist, dat de kweekers een dergelijk pro duct nu nog op de markt brengen, omdat zij hierdoor zelf meehelpen het toch al te ruime aanbod van bloemen nog grooter te maken, en daardoor de prijs, ook van hun eigen producten, zooals rozen, lathy rus, violieren e.d. nog meer gedrukt wordt. Een uitzondering op de over het geheel laag gestelde prijzen vormden de Amerl- kaansche anjeleren, welke ondanks ruim aanbod, nog een zeer bevredigende op brengst gaven. De anjelier is wel de bloem, welke in ons land steeds veel gevraagd wordt. Groot was eveneens het aanbod van Japansche lelies, welke een lage opbrengst gaven, wat eveneens met de lathyrus en convallai'ia het geval was. Van de rozen kon enkele malen de mindere kwaliteiten al niets meer opbrengen en kwamen als waardeloos op de vuilnisbelt terecht. Er breekt nu voor de bloemisten weer een tijd aan, welke zich, wat de opbrengst hunner producten betreft, zeer ongunstig laat aanzien. De afnemende werkloosheid. Het afnemen der werkloosheid in deze gemeente blijkt zich nu reeds gedurende eenige weken steeds door te zetten Waren er de vorige week bij Ar beidsbemiddeling nog 189 werkzoeken den ingeschreven, thans bedraagt hun aantal nog 152. Vooral land- en tuinbouw blijken steeds nog de bedrijven te zijn, waarin het voor de betreffende arbeiders wel heel moeilijk is om werk te bekomen. Van de 152 werkzoekenden behooren er toch niet minder dan 92 tot die bedrijven. Bij de rondvraag werd van gedachten gewisseld over eenmaal per maand een ver plichte oefening. Hiertoe werd besloten. Ten einde meer verbandmateriaal te kun nen aanschaffen, werd een collecte gehou den die f.4.25 opleverde. Hierna werd de vergadering gesloten. I De bezuiniging van de f. 14.000 op de gemeentebegrooting wordt reeds ln toepas sing gebracht. Uit enkele straatlantaarns is het lampje verwijderd, terwijl de ver lichting later ontstoken en eerder gedoofd wordt. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. Th. Tulleners geb. Jan sen, D. J. A. E. Bennis, geb. Van Rhijn, D. G. Granneman geb. Van Wissen, D. G. de Bruyn geb. Van Nlerop, Z. E. J. van Wissen, geb. Van Haastert, D. Ondertrouwd: M. J. v. d. Berg en A. C. Waaijer. Overleden: A. Overdevest m. 77 j. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Hendrik Merbis 27 j. en Geertje Groen 24 j. te Koudekerk. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan Priem en gezin, arbei der, van Hazerswoude Janna van den Gerg, v. Zegwaart. Vertrokken: Adriaan C. Moerland, chauffeur, n. 's-Gravenhage Wiebe de Boer, arbeider, n. Wassenaar. Mej. G. V. uit Gouda reed met haar auto op den Hoogeveenscheweg. Terhoogte van de woning van den landbouwer p v. d. E kwam plotseling een paard van het erf. Hoewel zij met kracht remde was een botsing onvermijdelijk. Het dier kreeg een diepe wonde, terwijl de auto zwaar werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. HILLEGOM. Een belastingophaald'enst? Er bestaan plannen om hier een weke- lijkschen ophaaldienst van belastinggelden op te richten De voorbereiding is al vrij ver gevorderd. Door de werklieden-organi saties is aan het gemeentebestuur gevraagd om de instelling van een gemeentelijken belastingophaaldienst. Zij vragen tegelij kertijd. de huren der arbeiderswoningen te verlagen. Mevr. Seis zong nog eenige liederen. UtoffiLÏ aanwezigen den Bazar, die een Wil indrulc maakte, bezichtigden, het mi n Baarne tot een bezoek op; 2*1 de moeite loonen! SASSENHEIM. Vergadering „Eerste Hulp bij Ongelukken". In het K.S.A.-gebouw hield bovenge noemde vereeniging een vergadering die door dr. Zijerveld geleid werd. In zijn openingswoord memoreerde deze wat er reeds door de cursisten is verricht. Twee jaar geleden werd de cursus opge richt en meldden zich 20 personen aan, waarvan er nu nog 17 over zijn. Het practische gedeelte van den cursus werd verzorgd door de heer Rltse, en het overige gedeelte door hem zelf. Het is wel gebleken, dat de studie niet volstaan kon worden met het vluchtig doorlezen van het boekje. Het doel van deze bijeenkomst al dus spr, is om te komen tot oprichting van een Eerste Hulp-brigade. Hierna las de secretaris, de heer van Zelm de notulen die werden goedgekeurd. Vervolgens werd medegedeeld dat voor het 2e examen geslaagd zijn de heeren M. J. Beelen, Th Juffermans. P. Kooi. Th. de Zwart, Th. Franken. A. van der Geest, E. van Hoekelen A v d. Zwaan, J. Arkeveld, F. Homan, J. v. d. Nouland C. Immerzeel, F. W. van Zelm en G. Scheltinga. De voorzitter feliciteerde de geslaagden met eenige hartelijke woorden en deelde mede. dat in September een aanvang ge maakt zal worden met den derden en laat- sten cursus. Als nu kwam aan de orde: oprichting van een vereeniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken (E.H.B.O.) In breede trekken werd uiteengezet waarvoor deze vereeni ging noodig is. Besloten werd tot oprichting over te gaan en zich aan te sluiten bij den Alg. Ned. Bond van EHBO. Dit werd zeer noodzakelijk geacht, daar dan federatief verband wordt verkregen met andere afdee- lingen. De vereeniging heeft evenwel mate rialen noodig doch daar de financien ont breken, zal getracht worden verschillende bronnen van inkomsten aan te boren. De concept-statuten en het reglement werden behandeld en vastgesteld. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren Ritze. F. v. Zelm, J. v. d. Nouland. P. Koolj en C. Immerzeel, die hun benoeming aan namen. waarna zij door dr. Zijerveld wer den geïnstalleerd. De heer Rltse dankte namens allen voor het vertrouwen in hen gesteld en hoopte dit niet te beschamen. Hij dankte dr Zijer veld voor de prettige samenwerking en steun en beval de vereeniging voor 4e toe komst ten zeerste aan. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. M. van Bohemen geb. Over- gaauw, Z, Ondertrouwd: N. C. J. Nieuwveen en J. C. Nederspel Getrouwd: J. v. d. Pias en H. Verlaan. VEUR—LEIDSCHENDAM. Bijeenkomst R.K. Herwonnen Levenskracht Door het pi. Comité van Herwonnen Le venskracht werd een goed geslaagde filmavond gegeven, uitsluitend ten doel hebbende propaganda te maken voor de vrijwillige stuiver contributie-actie. De voorz. van den R.K Volksbond opende en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de kapelaans en de heer Vuijste Hij hoopte dat allen propagandist zullen worden voor Herwonnen Levenskracht. De heer Vuijste onderstreepte de woor den van den voorzitter. Enthousiast zette hij uiteen, wat H. L. gedaan heeft en nog steeds doet, hoeveel patiënten verpleegd zijn en worden en hoevele aanvragen jaarlijks binnenkomen, doch ook hoeveel aanvragen met ten uitvoer gebracht kun nen worden en hoeveel patiënten men op de wachtlijst moet plaatsen, die, daar niet tijdig opgenomen sterven. Hierna werd vertoond een film in 5 acten van het R.K. Sanatorium, waarop duidelijk werd ge toond, wat er in het Sanatorium voor de patiënten werd gedaan. Na de pauze deelde de heer Vuijste mede, dat zich 34 nieuwe leden hadden opgegeven voor de vrijwillige stuiver bijdrage, waarop sluiting volgde. De heeren v. d. Togt en v. d. Heij den zorgden voor goede muziek. Verbetering van den Westvlietweg. Door de Provincie ia de Westvlietweg, vanaf de Hoorn- tot de Oude Tolbrug be langrijk verbeterd. Het rijvlak is opnieuw bestraat, de boomen aan de Vlietzijde zijn gerooid, het oude grintpad werd opgehoogd verhard, met teer bespoten, van schelpen voorzien en omgeven van trottoirbanden. Thans zal het dienen als voetpad. De weg is thans weer voor alle verkeer openge steld. Op last van den Minster van Sociale Zaken is door B. en W. van Stompwijk het loon in de werkverschaffing verlaagd op 32 ct en 26 ct. per uur bij regenverlet. De Onderl. Ver. voor Ziekenhuisver- pleging schreef over April J.l. 209 nieuwe leden in, het totaal bedraagt thans 7016. Op den Veurschestraatweg had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto H. 73888, bestuurd door W. J. K. uit Den Haag en een personenauto H. 45668 bestuurd door C. P. B. uit Voorburg. Een jongen, die zich in den eersten wagen be vond, bekwam wonden aan het hoofd en moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. Beide wagens kregen schade. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Zusterhulp", schonk aan het kerkbestuur f. 100. Gevonden voorwerpen; 1 steigertouw, 1 reserve-autowiel. Adres bureau van politie. o VOORHOUT. Jaarvergadering „Herman Boerhaave". De woningbouwver. „Herman Boer haave" hield haar goeabezochte jaarver gadering in de zaal van het Parochiehuis. De voorzitter, de heer Bekker, opende met een woord van welkom tot B. en W. en betuigde zijn dank voor de zakelijke samenwerking, daarvan ondervonden. Naar best vermogen, aldus spr., is door ons bestuur getracht van de omstandig heden te maken wat er van te maken «as. Onze bedrijfspolitiek was er op ge richt, zoolang mogelijk te kunnen beant woorden aan het doel, waartoe onze ver eeniging is opgericht, nJ. „de bevordering der volksgezondheid", Deze is ons lief, maar wordt niet gediend, als de gezond heid der vereeniging schokken ondergaat. Spr. dankte zijn medebestuursleden voor de spontane medewerking. Thans is het de tijd allen in en buiten deze vereeniging op te roepen tot plichtsbesef en verant woordelijkheidsgevoel, tot een zich aan passen en schikken naar de maatregelen, die wij meening tot de instandhouding van onze mooie, de gemeenschap dienende zaak. noodig te achten. Wordt aan dezen oproep voldaan, dan zal het bestuur ver der kunnen werken.. De notulen werden hierna voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag liet om. zien. dat er 5 ebstuurs- en 1 algemeene vergadering is gehouden. De voorzitter bracht dank aan den administrateur, den heer ir. J. G. Heijmeijer, voor de keurige verzorging van zijn jaarverslag en merkte op, dat niet tegenstaande alle moeilijkheden, tevre denheid is geboden. Uit de balans stippen wij aan, dat het nadeelig saldo over 1932 bedroeg f. 119,54, terwijl over 1933 dit na- ne-lig saldo f. 936.35 groot is, zoodat op de balans voorkomt f. 1055,89 als nadeelig saldo. Op de verlies- en winstrekening zien jve o.a, een rentebedrag van f. 10.980,43, terwijl als verlies staat afgeboekt 'n huur schuld van f. 1581,73. Aan huren is over 1933 ontvangen f. 14.398,30, terwijl wegens wanbetaling niet kon worden geïnd f.1930,20. Bij monde van den heer C. J. van der Laan bracht de verificatie-commissie ver slag uit over de gehouden controle, waarin hij zegt. dat alle bescheiden in orde zijn bevonden met de boeken. De voorzitter dankte de leden der verificatie-commissie voor hun werkzaamheden. Tot verificateurs voor het volgende jaar werden gekozen de heeren Alb. Augustinus met 9, C. J. van der Laan met 9, en H. G. Warmenhoven met 8 st. allen aanvaard den hun benoeming. Alvorens tot de verkiezing van 2 be stuursleden in de vacature voor voorzitter wegens vertrek naar elders, en periodieke aftreding van den secretaris, den heer H. A. Allard, werd medegedeeld, dat het be stuur voorstelt om voorloopig niet te voor zien in de vacature van voorzitter, waar de heer Allard bereid gevonden werd om tij delijk de voorzittershamer te hanteeren. Met alg. st. verklaarde men zich hiermede accoord; de heer H. A Allard werd her kozen als secretaris, die zijn benoeming aanvaardde Hierna werd den burgemeester 't woord verleend, die zich nog niet veontrustt'e ,over het nadeelig saldo De bouwvereeni- ging doet alle mogelijke moeite de zware tijden het hoofd te bieden. Het beleid is in goede handen, waarvoor spr. namens het gemeentebestuur dank bracht; hij voegde hieraan tevens toe een woord van erkentelijkheid aan het adres van cfën scheidenden voorzitter, terwiil spr. aan de bouwvereeniging een dergelijken opvolger toewenschte. De voorzitter zou in zijn taak tekort schieten als hij een woord van dank ach terwege liet voor de bemoedigende woöY- den door den burgemeester gesproken en verklaarde bij deze, dat het gemeentebe stuur te allen tijde op het bestuur der bouwvereeniging ook in de toekomst zal kunnen blijven rekenen. Hierna bracht de heer H. G. Warmen hoven de leden dank aan den scheidenden voorzitter voor het vele werk voor de ver eeniging gedaan. Weth. Van der Laan onderstreepte de woorden van den heer Warmenhoven en niet minder die van den burgemeester en zag met vreugde, dat de geest onder de leden zeer bevredigend is te noemen. Spr. memoreerde de protestvergadering in den afgeloopen zomer gehouden, welke voor de woningbouwvereniging geen ongunstigen Invloed heeft uitgeoefend. Met een opwekkend woord sloot de voor zitter de bijeenkomst. CADEAU-REGEN VOOR ROOSEVELT. Hoewel Roosevelt om zijn financieele politiek veel aanvallen te verduren heeft, is hij bij een groot deel yan het Ameri- kaansche volk populairder dan welke pre sident ook vóór hem. Hoe bemind hij is blijkt misschien wel het duidelijkst uit de tallooze geschenken, die hij ontvangt: men mag gerust zeggen, dat op de geheele wereld niemand is, die zooveel cadeaux ontvangt. Een deel van deze geschenken houden rekening met zijn ziekte, waardoor hij moeilijk loopen kan. Zoo heeft een vrouwenclub mem een rij dend bureau cadeau gedaan, dat door een motor in beweging, gezet kan worden, zoo dat Roosevelt geen stap heeft te doen. Het aantal geneesheeren en chemici, die den president medicijnen en andere ge neesmiddelen deden toekomen, loopt in de duizenden. Naar aanleiding van zijn Nira-politiek hebben eenige vereerders een exemplaar van den buitengewoon zeldzamen blauwen adelaar voor hem bemachtigd en hem dit dier, dat tevens het symbool van de Nira- politiek is, aangeboden. Toen bij een brand in zijn landhuis Roosevelt's aqua rium met veel kostbare visschen er in ver nield werd, werden hem zulk een groot aantal nieuwe exemplaren gestuurd, dat hij nu ongetwijfeld het uitgebreidste privé aquarium ter wereld bezit. Toen zijn hend bij een auto-ongeluk gedood werd, zonden uit alle deelen van het land hondenfok kers en particulieren hem in totaal 189 honden. Roosevelt accepteerde ze allen en liet er speciaal een park voor aanleggen. DERTIG JAAR NIET OP BED GEWEEST! Zoo af en toe zagen de bewoners van een Londensch voorstadje een man rond wandelen, die in niet veel meer dan lom pen gekleed was Het eenige, wat de menschen van dezen man wisten, was. dat hij Sutcliffe heette. Pas toen deze bijna 83-jarige man stierf, kwam de nieuwsgie rige buurt welke buren zijn niet nieuws gierig? meer over Sutcliffe te weten. Het testament werd al een openbaring: „Ik vermaak mijn vermogen van 55000 pond aan mijn nabestaanden Joseph Sutcliffe en Mary Sedon; 500 pond aan mijn hulsgenoote." Hoe kwam die man aan zooveel geld?! Het bleek iemand uit zeer gegoede fa milie te zijn, die philologie gestudeerd had en tot 1903 leeraar was geweest. Toen werd hij gepensionneerd. Hij trok zich van de luidruchtige wereld terug en kwam alleen nog in aanraking met zijn even eens ongetrouwde zuster, die hem toege wijd verzorgde. Toen zij stierf, liet zij hem haar vermogen na, zoodat hij nu een ka pitaaltje van rond 55000 pond bezat. Hij leefde alleen en eenzaam en zeer primitief, niet door gierigheid gedreven, maar door zijn uiterst geringe behoeften. Een bed kon men in zijn kamer niet vin den, alleen een bundeltje kleeren, waarop hij de laatste 30 jaar geslapen had. In het begin had hij zelf zijn eten ge kookt. maar daar hij niet handig was, zag hij zich weldra genoodzaakt, een huis houdster te nemen. Vaak, vertelde deze vrouw, voelde zij medelijden met dezen eenzame, maar waneeer zij langer bleef, draaide hij grommend om haar heen tot ze dan maar wegging. Acht dagen voor zijn dood riep zij de hulp ln van een buurman. Voordat de buurman een arts er bij haalde, ging hij naar den zieke kijken, die hem niet al te vriendelijk ontving. „Het is al weer in orde, alleen een lichte verkoudheid", snauwde hij hem toe. Zoo lag hij daar in het onverwarmde, onverlichte vertrek tot aan zijn dood. Zelfs geen dokter wilde hij bij zich hebben. Hij wilde „in rust ster- jren", zooals hij ln „rust" geleefd had! AMSTERDAM, 7 Mei. Verdeelde markt. Rubbers en Redjangs willig. Petroleums en Philips gednikt. Industr. fondsen verdeeld. Tabakken en Suikerwaarden goed prijshoudend. Ned. Scheepvaart Unie vast. Amerik. fondsen flauw. Duitsehe obligaties ongeanimeerd. Ned! Staatsfondsen prijshoudend. Bij het begin van de week bood de markt het beeld van de vorige week. Rubbers werden hooger en zeer druk verhandeld, terwijl de andere afdeelingen meegesleept werden zonder zeer uitgebreide affaire. Van Rubbers traden ook thans de minder courante soorten op den voorgrond door een algemeene stijging tot .7 pCt. De top- priizen bleven niet geheel behouden. A'dam Rubbers schommelden rondom het vorig slot. Kon. Olies zetten U/a pCt, lager in en daalden nog 1 pCt. waarschijn lijk door het bericht, dat 5 pCt. dividend zal worden uitgekeerd. De Amerikanen waren eerder lager. Van de Suikerwaarden trokken H, V. A's eerst iets aan, maar de winst ging weer verloren. Ned. Ford stegen 4 pCt. Op de Mijnafdeeling was er een vrij levendige handel in Redjangs, die 7 pCt. wonnen. Ned. ScheeDvaart Unies verbeterden tot 40 pet. In navolging van Wallstreet no teerde Amerik. fondsen lager. Duitsehe obligaties waren flauwer op het Ameri- kaansche protest tegen een bevoordéeling van sommige crediteuren bij het transfer moratorium. Ned. Staatsfondsen zeer stil. Oude Schuld lag vaster. wisselkoersen. Engeland 7 52'/i (7.53), Duitschland 58.09 (58.10). Frankrijk 9,74'/r (9.74 5/8), België 34.471/! (34.47), Zwitserland 47.84 (47.87Vi), Denemarken 33.65 (33.65). Zweden 38.90 (38.50) Noorwegen 37.85 (37.85), New York 1.47 1/16 (1.47 1/16). Prolongatie l'/i pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. LEIDEN, 5 Mei. Totale aanvoer 7642 stuks. De prijzen waren kipeieren f. 202.40; kuikeneieren f. 2.30—2.50 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Mei. Ter vëeüiaTkt wa ren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken, 437 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kwal. 5864 ct. per KG. slaohtgewicht; 2e kwal. 5056 ct 3e kwal. 42—48 ct.; 46 melk- en kalf- koeien f. 160—225 per stuk; 189 vette kal veren: le kwal. 4052 ct. per KG. levend gewicht; 2e kwkl. 3038 ct.; 3e kwal. 22 30 ct.; 106 nuchtere kalveren f. 2.505 p. stuk, 52 schapen f.1522 per stuk; 753 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 KG.. 41—42 ct per KG. slachtgewicht, zware varkens 39—40 ct.; vette varkens 39—40 ct.; 8 paarden f. 60—105 per stuk. Overzicht: Runderen aanvoer ruim 100 minder dan de vorige week, tengevolge voorjaarsmarkt. Purmerend, handel niet vlug en prima kwaliteit boven noteering. Vette kalveren ruime aanvoer, doch zeer weinig eerste kwaliteit, handel stug. Nuch tere kalveren tamelijke aanvoer, vlugge handel en constante prijzen. Schapen weinig aanvoer, iets dalende prijzen. Varkens tamelijke aanvoer, handel niet vlug, dalende prijzen tengevolge min der noteering voor spek. Paarden aanvoer zeer stil, stille handel. Melkkoeien weining aanvoer en stille handel. BOSKOOP, 5 Mei. Rozen per bos: Glo ria Mundl 4582 ct. Butterfly 13—15, August Noach 1317. Hadley 26—30. Pauls Scarlet 26 Ellen Poulsen 3744. Marcel Royer 12. Golden Ophelia 913. Colum bia 15—20. Rosalandia 13—15. Else Poul sen 46—70. Florex 22—36. Wilh. Kordes 2729. Claudius Pernet 21. Edith Helen 2025. Ingar Olsson 43. Joha. Hill 27. Chas. P. Kllham 23—38. Gemengde rozen 1015. Diversen per bos: Rhododendron- bloemen 15—20. Lathyrus 68. Iris 6. Gerbera 27—33. Trollius 5. Clematis Prins Hendrik 1.70—1.90, id. President 1.—. Py- rethrum 68. Hortensia's per stuk 35 42 ct. Eierenveiling. Kippeneieren f. 2.50—2.60 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 5 Mei. Sla f. 0.50 3.60 p. 100 krop. Aardbeien 1523 cent per doosje. Snijboonen f. 3. Peulen f. 1.80 2.20 per 10 pond. ROTTERDAM, 7 Mei. Veemarkt. Aan voer 2072 stuks. 581 rund., 428 vette kalve ren, 787 varkens, 17"5 schapen of lammeren. Prijzen per kilo: koeien (vette) 5862, 5256, 4044 ets.; ossen (vette 5458, 4850, 4042 ct.; kalveren (vette 8090, 6075, 45—55 ct.; schapen 42, 37 en 32 ct. varkens (levend gew.) 3435, 2731, 25 27 cent; schapen f. 21, f. 14, en f. 10 per st.; lammeren f. 18, f. 12 en f. 9. VEUR, 5 Mei. Eng. komkommers le srt. 16.90—19 50. 2e 14.20—15.30. 3e 10.50—11.40 wankleurige 12.0014.00. stek 1.502. Gele komkommers le srt. 14 4017.10. 2e 10.30—14.50 3e 8 20—9.70. stek 1.00—1.60. Kropsla le srt. 2.10—3,90. 2e 1.00—1,40. Stoofsia 200—4.00. Peen 7.90—11. Bloem kool le srt. 14.90—18.50. 2e 8.30—12.40. uit schot 5.10—5.60. Tomaten, midd. 32.50— 33.90. gr. ronde 33,00—34.00. 2e srt. 31.80— 33 10. 3e 28.5029.10. bonken 28.0029.00. uitschot 14—16. Andijvie per 100 1.80 3 90. Spinazie 8—14. Postelein 13.5015.10. Rabarber per 100 bos 3—5. Snijboonen 48 —61. Radijs 2—2.50. Prei 1.80—2.90. Sel- dery 11.60. WESTLAND. Middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen van 5 Mei; tomaten A 5566 ct.; B 60 63 ct.; C 58—61 ct.; CC 25—52 ct. per Kg.; bloemkool 1018.00, 2e soort 410.00 p. 100; sla 2.403.30, 2e srt. 551.50 per 100 krop; peen 1119.00 per 100 bos; spinazie 1620 ct. per kist; aardbeien 901.20 per Gg.; asperges 2530 ct. per bos. Westlandsche Bloemenveiling van 5 Mei. Lathyrus 613 ct. Anemonen 46 ct Violieren 23—26 ct. per bos; Irissen, blauw! 9—13 ct.; idem geel 6—9 ct.: idem wit 16 ct. Copland 3—5 ct.; Elisabeth 6—9 ct. per dozijn; Jap. Lelies 4—4.10 per 100. 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3