EIGI RIKAAT De bekentenis van een man. LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 7 Mei 1934 BINNENLAND. PEEK CLOPPENBURG RADIO-PROGRAMMA. TWEE PANDEN VAN HET JULIAN AKANAAL IN DIENST GESTELD. OPENINGSPLECHTIGHEID TE MAAS- BRACHT EN TE BORN. In tegenwoordigheid ran Koningin en Prinses. Men meldt ons uit Roermond: In tegenwoordigheid van HM. de Konin gin en H.K.H. Prinses Julians en van tal van autoriteiten en vooraanstaande per sonen op het gebied ran handel en scheep vaart zijn hedenmiddag twee van de drie panden ran het Julianakanaal voor de scheepvaart opengesteld. Tegen hall twee arriveerden de vorste lijke oersonen en autoriteiten te Maas- bracht, waar bij de sluis, die het Juliana kanaal met de gekanaliseerde Maas ver bindt. de openingsplechtigheid plaats had. Na een toespraak van den minister van Waterstaat ir. J. A. Kalft opende EJCH. Prinses Juliana door het drukken op een knop de sluis, waardoor de eerste sleep, bestaande uit een sleepboot en een sleep- schlp, naar het kanaal geschut kon worden. De geschiedenis van het Julia na- kanaal. Ten einde het industrieele gebied langs de Maas boven Maastricht te verbinden met de groote rivieren en de Nederlandsche zeehavens werd onder de regeertng van Koning Willem I de Zuid-Willemsvaart ge graven. welke de Maas te Maastricht ver bindt met de Dieze te 's Hertogenbosch. Hierbij kon gedeeltelijk worden gebruikt gemaakt van het onder Napoleon begonnen doch onvoltooide Canal du Nord, dat Ant werpen met den Rijn zou verbinden. Het kanaal werd na de scheiding tusschen Ne derland en België verlengd tot Luik door het kanaal Luik-Maastricht, terwijl stroom opwaarts van Luik op Belgisch en Fransch gebied de Maas en verschillende van haar zijrivieren door kanalisatie geschikt wer den gemaakt voor de scheepvaart en door het Kempen-kanaal een verbinding met Antwerpen werd gevormd. Deze waterwegen waren over het alge meen geschikt voor schepen van 450 ton laadvermogen. Het groote aantal sluizen tusschen Luik en de Maas bij Crevecoeur 27 en de geringe afmetingen daarvan maken de vaart door het kanaal langzaam. Het verkeer nam echter zoodanig toe, dat in het begin van deze eeuw de maximum- verkeerscapaciteit van deze waterwegen ge acht kon worden te zijn bereikt. Tegelijker tijd kwam in Zuid-Limburg de kolenmijn- bouw tot ontwikkeling en ontstond de be hoefte aan een grooten waterweg, zoowel voor den afvoer van de steenkolen als om de mogelijkheid te scheppen tot verdere in dustrieele ontwikkeling van deze streek Het vraagstuk van de bevaarmaking van het gedeelte van de Maas. dat de grens tusschen Nederland en België vormt, werd in 1906 door de Nederlandsche en Belgische regeeringen ter hand genomen door de in stelling van een gemeenschapelijke tech nische commissie. In haar in 1812 uitge bracht verslag stelde de commissie voor de Maas van Eysden tot Boxemre door kana lisatie geschikt te maken voor de vaart met schepen van 2000 ton laadvermogen. Hiertoe waren 14 stuwen ontworpen. Be- vaarbaarmaking door eenvoudige normali satie van de rivier bleek niet mogelijk ten gevolge van de zeer geringe hoeveelheden water, welke zij in droge tijden afvoert. De onderhandelingen tusschen de beide regeeringen over de uitvoering van dit ont werp werden door den wereldoorlog afge broken en in 1915 werd besloten om, on afhankelijk van een eventueele latere her vatting dezer onderhandelingen, de kanali satie op Nederlandsch gebied uit te voeren. Teneinde eenerzljds het mijngebied van Zuid-Limburg zoo dicht mogelijk te nade ren met den nieuwen scheepvaartweg en anderzijds deze in een goede verbinding te brengen met de groote rivieren, werd be sloten de kanalisatie uit te voeren van Maasbracht tot Grave en de gekanaliseerde Maas aan haar benedeneinde door den aanleg van het Maas-Waalkanaal te ver binden met de Waal. De hoofdwaterweg, van Maasbracht tot Nijmegen ingericht voor schepen van tweeduizend ton. zou bovendien, teneinde een kortere verbinding van het mijngebied ook met Noord Brabant en Zeeland te verkrijgen, aan zijn boven einde door het kanaal Wessem-Nederweert worden verbonden met de Zuid-Willems vaart. Toen het duidelijk werd. dat met België niet gemakkelijk overeenstemming zou worden bereikt over de voortzetting van den scheepvaartweg in Zuidelijke richting, werd in 1921 besloten tot den aanleg van het Julianakanaal dat. geheel op Neder landsche grondgebied liggende. Maastricht met de gekanaliseerde Maas te Maasbracht zou verbinden De kanalisatie van de Maas, het Maas-Waalkanaal en het kanaal Wes sem-Nederweert waren In October 1929 vol tooid en werden oo dat tijdstip geheel ten behoeve van de scheepvaart in dienst ge steld. Het Juliana-kanaal. Tot den aanleg van het Juliana-kanaal werd besloten bij de wet van 28 Juli 1921. Na omvangrijke voorbereidende werkzaam heden kon in het najaar van 1925 met de uitvoering begonnen worden. Op 22 Octo ber 1925 werd" door H.KH. Prinses Juliana in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin en Z.KH. Prins Hendrik te Limmel bij Maastricht de eerste spade voor 't Juliana- kanaal gestoken. Het nieuwe kanaal, dat heden gedeelte lijk in gebruik is genomen, is geschikt voor schepen van 2000 ton. met een grootste lengte van 100 M. een grootste breedte van 12 M.. een grootsten diepgang van 2.80 M. en een grootste hoogte boven den water spiegel van 7 M. De schutsluizen hebben een doorvaart- wijdte van 14 M. en een slagdrempeldiepte van 3.60 M. De schutkolk ter breedte van 16 M. heeft een lengte van 136 M. Over het kanaal zijn behalve de bruggen over elk der schutsluizen een tiental vaste bruggen voor gewoon verkeer, waar van enkele ook voor tramverkeer worden ingericht. Het Julianakanaal is ongeveer 34 K.M. lang en wordt door vier schutsluizen ver deeld ln drie panden. Het noordelijke en het middenpand zijn heden, nadat er eenl ge weken voor noodlg waren om het be- noodlgde water, dat later, wanneer ook het derde pand gereed ls van de Maas zal komen, ln the pompen, ln dienst ge steld. Het noordelijke (beneden) pand ls onge veer 8 KM. lang en wordt door schutsluis I nabij Maasbracht van de Maas geschei den. Deze sluis heeft een verval van 7.45 M. Het kanaalpell ls gelegen op 27.85 M. boven NA.P. bij een rlvlerpell van 20.40 M. boven N.A.P. Het middenpand heeft 'n lengte van 6.5 KM. met een kanaalpell van 32.65 M. boven NAJ>. Het ls door schutsluis n bij Roosteren met een ver val van 4 80 M. van het benedenpand ge scheiden en door schutsluis m bij Bom, waarvan het verval 11.35 M. zal bedragen van het zuidelijke (boven) pand. Van dit bovenpand, dat voorloopig nog niet gereed zal zijn en dat ln normale omstandigheden ln open verbinding zal staan met de gekanaliseerde Maas te Maastricht, komt het kanaalpell overeen met het stuwpell aldaar, nl. 44 M. boven NAP. De kolentip te Bom. Bij de werken tot aanleg van het Ju lianakanaal behoorde ook de bouw van een kolentip voor de Nederlandsche Spoor wegen ten behoeve van de Zuld-Llmburg- sche mijnen te Bom In 1929 was tegelijk met het gereedkomen van de Maaskana lisatie een tijdelijke tip te Maasbracht op gericht. Hedenmiddag ls tegelijk met het in ge bruik nemen van twee der drie panden van het Julianakanaal ook de definitieve kolentip te Bom na een rede van den Mi nister van Waterstaat lr. Kalff ln dienst gesteld. Deze kolentip is van de modernste con structie en heeft een uur-capaciteit van vijftien wagons van twintig ton. ZIJ staat in directe spoorwegverbinding met de mijnen. De kosten der werken. Bij den aanleg van het Julianakanaal behooren ook de werken tot het maken van het verbindingskanaal door het Bosch veld bij Maastricht eveneens reeds ge reed gekomen en het maken van de overlaadhavens, haveninrichtingen, spoor wegwerken, enz. In totaal zijn de kosten voor deze werken geraamd op ongeveer 36 millioen gulden, welk bedrag sinds 1925 is verwerkt. Niet alleen voor den afvoer der steen kolen uit onze Limburgsche mijnen, doch voor de geheele Industrieele ontwikkeling van Zuid-Limburg ls het tot standkomen van deze werken van de grootste econo mische beteekenis. o HET AFTREDEN VAN GENERAAL HIGGINGS. Reeds voor November. Het Hoofdkwartier van het Leger des Hells deelt officieel mede. dat generaal Higgins thans definitief besloten heeft, om bij het bereiken van den 70-Jarigen leef tijd zijn functie neer te leggen. Om rede nen van organisatorischen aard zal dat echter eerder dan ln November plaats heb- ben. De voorzieningen ln verband met het generaalschap van het Leger des Heils laten ruimte voor de mogelijkheid, dat een generaal nog drie jaar na het bereiken van den 70-jarigen leeftijd als zoodanig kan aanblijven, en in legerkringen heeft men algemeen gehoopt, dat generaal Higgins hiertoe mocht besluiten. De generaal heeft dezen wensch ernstig en biddend overwo gen, maar na medisch consult met twee vooraanstaande doctoren in Londen was hij gedwongen hun ongunstig advies op te volgen en bij zijn aanvankelijk besluit om het generaalschap aan het einde van dit jaar neer te leggen, te blijven. Hem resten nog enkele maanden, waarin hij met de leiders van het leger in de verschillende landen de keuze van den opvolger kan be palen. De opvolging van generaal Bram- well Booth heeft duidelijk getoond van hoe groot belang het ls voor een wereldorgani satie als het Leger des Heils, dat een der gelijke bestuurswisseling geschiedt op een tijdstip, waarop de aan het bewind zijnde generaal in staat is deze besprekingen zelf in te leiden. U. D. RECLAME. RIJBEWIJZEN VOOR OUDERE PERSONEN. Geneeskundige verklaring verlangd. Naar bekend mag worden verondersteld, is in de Motor- en Rljwlelwet aan het tot de afgifte van rijbewijzen Ingevolge dier wet bevoegde gezag de bevoegdheid toe gekend, bij de twee-j aarlijksche ver nieuwing van de bewijzen de overlegging van een geneeskundige verklaring te vor deren, ten bewijze, dat de betrokken aan vragers geen „lichaam- of zielsgebreken" hebben, die hun zouden kunnen beletten, een motorrijtuig naar behooren te bestu ren. In het belang van de veiligheid van het verkeer op den openbaren weg heeft thans de Commissaris der Koningin in de pro vincie Friesland besloten, voortaan van bovenbedoelde bevoegdheid gebruik te maken ten aanzien van rijbewijsaanvra gers, die den 65-jarigen leeftijd hebben bereikt. o MONUMENT VOOR WIJLEN OUD-MINISTER v. d. VEGTE. Op eenvoudige, plechtige wijze is Zater dagmiddag om kwart over vier op de be graafplaats „Kranenburg", nabij Zwolle, het monument op het graf van mr. H. van der Vegte, oud-minister van Waterstaat, onthuld. Rond de rustplaats van den over leden staatsman hadden zich tegen dat tijdstip behalve de weduwe en evrdere faml lieleden, tal van notabelen geschaard, o.w. de oud-ministers Kan, De Geer en Donner. Namens het comité sprak ds. H A. Mun- nlk, gereformeerd predikant te Zwolle, die het monument onthulde, waarbij hij een verklaring gaf van de vier symbolen, welke het gedenksteen sieren en welke ontleend zijn aan het leven van mr. v. d. Vegte, om vervolgens het monument over te dra gen aan mevr. v. d. Vegte. Dr. Roosen daal, stiefzoon van mr. v. d. Vegte, uit Zwolle, betuigde namens de familie den schenkers dank voor het monument, dat behalve de vier symbolen, welke in pyra- mldevorm op de steen zijn aangebracht, de beeltenis draagt van den overledene. (Tel.), GESCHENK AAN H. K. H. PRINSES JULIANA. Zaterdagmorgen heeft een deputatie van het hoofdbestuur van ,De Prtncevlag" onder leiding van den heer Joh. G. L. Ber- lott ten paleize te 'sGravenhage aange boden het geschenk van alle leden van „De Princevlag", vervaardigd door mej. Nelly ten Have ter gelegenheid van den 25-sten verjaardag van Prinses Juliana. Het is een calligrafie van het gedicht van Nicolaas Beets, genaamd „Blijft één mijn Vaderland", omringd door de wapens der Provincies en het Rijkswapen, het ge heel in kleuren uitgevoerd en gevat in museumlijst van oud goud. De Belgische bankwerker F. van Steen, als gereedschapsmaker werkzaam bij den Technischen Dienst der K.L.M. op Waal haven, heeft ter gelegenheid van den 25en verjaardag van Prinses Juliana een hul deblijk vervaardigd. Een geheel jaar besteedde hij al zijn vrijen tijd aan het smeden van een schild met het wapen der prinses. Ontwerp en teekening maakt hij zelf. aan de uitvoe ring arbeidde hij in een kleine werkplaats die gebouwd is aan zijn huis te Rhoon. Dank zij zijn vaardigheid ln het smeden ontstond onder zijn handen een werk van artistieke waarde, dat door bemiddeling van den burgemeester van Rhoon H.K.H. op haar verjaardag aangeboden werd. Van Steen heeft het dezer dagen naar Het Loo overgebracht, waar het opgesteld ls in een der salons. DE LONDEN—MELBOURNE-RACE. De K.L.M. neemt deeL Aan den snelheidswedstrijd Londen-Mel- bourne zal de K.L.M. deelnemen met het nieuwe Douglastoestel dat tegen dien tijd uit Amerika in ons land zal zijn aange komen. I Voorts zal de F 36 in de handicap-race uitkomen. Als reserve zal de K.L.M. dan nog een F 22 en een F 18 gereed houden. Mocht door onvoorziene omstandighe den een der nieuwe toestellen uitvallen, dan zal met een der reservevliegtuigen aan den wedstrijd worden deelgenomen De K.L.M. tracht de kosten, welke deze vlucht met zich brengt, zooveel mogelijk te dekken. Er worden o.a. onderhandelin gen gevoerd met de Posterijen en met het departement van Koloniën om met de Douglas een bijzonder snelle postvlucht uit te voeren. In hoeverre dit mogelijk zal blijken, kan op dit oogenblik nog niet ge zegd worden. Wat de handicap-race betreft, men zal zeker 10 a 12 passagiers moeten boeken, om de financieele offers voor de K.L.M. niet te zwaar te doen zijn. Er bestaat goede hoop, dat dit aantal wel bereikt zal worden. Men heeft reeds van vijf perso nen aanvragen ontvangen om voorloopig een plaats te boeken. VARA-ZOMERFEEST OP 1 JULI TE AMERSFOORT. Op Zondag 1 Juli a.s. zal de A een landelijk zomerfeest organiseeren, dat ge houden wordt op het bekende sportterrein Birkhoven, ln de boschrijke omgeving van Amersfoort. Dit terrein ls wegens zijn uit gestrektheid en doordat het geheel door hoog opgaand hout ls omsloten, voor het samenbrengen van vele tienduizenden feestgangers uitermate geschikt. Met de Nederlandsche Spoorwegen zijn reeds besprekingen gevoerd, die tot ge volg hebben gehad, dat vele extra-treinen op dien'dag zullen worden ingelegd, ter wijl de reiskosten voor deelnemers aan het Zomerfeest aanmerkelijk zijn verlaagd. Doordat de Spoorwegen zich bereid hebben verklaard, zoowel aan de lijn Amersfoort- Amsterdam als aan de verbinding Utrecht-Amersfoort een tijdelijk station te maken, kunnen de feestgangers in de on middellijke nabijheid van het terrein Birkhoven uitstappen. Op den dag zelf zal van 's morgens tot 's avonds een afwisselend programma wor den gegeven, voor een belangrijk deel verzorgen door bekende medewerkers uit den omroep, met wie de luisteraars dus van wat dichterbij kennis zullen kunnen maken. Er wordt wederom het VARA-Zomer- feest ln 1931 werd door 125.000 personen bezocht een groote deelneming uit het geheele land verwacht. VEREENIGING VAN LIBERALE LEDEN VAN GEMEENTEBESTUREN. Deze vereeniging vergaderde Zaterdag te Nijmegen. De aftredende bestuursleden mevr. W. A. HofmanPoot en de heeren C. G. Roos en dr. I H. J. Vos zijn herbenoemd. Als bestuurslid is benoemd in de vacature, ontstaan door het uittreden van- den heer K. H. Tusenius (Umuiden), de heer J. Rijkes, te Heemstede. Op voordracht van het bestuur in de door het aftreden van de heeren M. Laernold (Vlissingen), N. de Jager (Groningen) en dr. W. W. v. d. Meu- len ontstane vacaturen zijn achtereenvol gens benoemd de heeren mr. Th. Porthelne te Middelburg; J. A. de Boer te Bedum en mr. J. E. H. J. van der Dussen te Kampen. WORDT DE TUBANTIA GEBORGEN? Een plan van een Italiaansche Bergingsmaatschappij. Reuter meldt uit Londen. De kapitein van het Italiaansche bergingsvaartuig Artlgllo. welk stoomschip zich op het oogenblik te Dover bevindt, deelde mede, dat het de bedoeling is, heden naar de plaats te gaan op de Noordzee waar het Nederlandsche stoomschip „Tubantia" tijdens den oorlog door een onderzeeër tot zinken werd gebracht. Het schip ligt op een plaats waar slechts 105 voet water staat en de positie ervan is bekend, zoodat, zeide de kapitein, het niet moeilijk zal zijn het te vinden. Voor het oogenblik is men echter niet voornemens bergingspogingen te beginnen. Alleen zul len de duikers van de Artiglio naar de Tubantia afdalen en een onderzoek pogen in te stellen in de ruimen van dit schip, om zich te overtuigen, of het de moeite zou loonen later pogingen te doen om het een en ander boven te brengen. Authentieke inlichtingen omtrent de Tubantia bestaan er niet en wij zullen ons dus door eigen onderzoek op de hoogte moeten stellen, aldus besloot de kapitein. RECLAME- 671 Ik dacht, dat Castella voor dames wasl Want U moet er de dames over hooren over dat nieuwe product van Dobbelman. „Dat is iets verrukkelijks", zeggen ze, dat is nu eens zeep, die je nergens zoo krijgt; de zuiverste palmolie, vermengd met kostbare olijfolie en zoo'n zacht, ge- dïstingeerd parfum 't Is „Schoonheids- zeep" zeggen de dames, een weldaad voor de huid. Echte dameszeep dus, zou iedere man zeggen Totdat je de verleiding niet meer kan weerstaan en de Castella van je vrouw of je zuster gebruikt Het is niet mooi, dat weet ik, maar U zult het kunnen begrijpen, als U Castella kent Handen vol weelderig geurig schuim kreeg ik en een gladde soepele huid na het wasschen. En nu weet ik: Castella is er ook voor mannenl VOOR DINSDAG 8 MEI. Hilversum, 301 M. AVRO-ultzending. 11.00: RVU. 5.30: VPRO. 6.30: RVU. 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gr.pl. 10.30: Orgelconcert. P. v. Egmond Jr. m.m.v. Mevr. M. Sternhelm (zang) 11.00: RVU. Zr. F. Meyboom: Ziekenverpleging thuis (slot) 11.30: Vervolg concert 12.00: Omroeporkest o. l.v. N. Treep en Gr.pl. 2.30: Vioolreci tal M. Tak, a.d. vleugel E. Veen 3.00— 4.00: Knipcursus 4.15: Gr.pl. 4.30: Radio-kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel 5.00: Voor kleine kinderen 5.30: Jeugd- halfuur v. d. VPRO, oJ.v. Ds. B. J. Arts 6.00: Gr.pl. 6.30: Opening v. d. RVU- studlo door Dr. K. F. Proost 7,00: Fragm. uit de Nelson Revue. A. d. vleugels R. Nel son en Mr. Freed 7.30: Engelsche les, Fred Fry 8.00: Vaz Dlas 8.05: Om roeporkest o.l.v. N. Treep 8.35: LouU Noiret met nieuwe liedjes 8.55: Om roeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. E. Van (piano) 9.30: Orgelconcert P. Paila, m. m.v. H. Vlskll (tenor) en B. Lenskj (viool) 10.00: Kovacs Lajos en zijn or kest 11.00: Vaz Dlas 11.1012.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen, 1875 M. KRO-programma 8.09 9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30: Godri Halfuur 12.15: Orkestconcert en Gr.pL 2.00: Voor de vrouw 3.004.00: Knip cursus 4.15: Gr.pl. 4.30: Sollstencon- eert en Gr.pl. 6.00Schlagermuziek - 6.40: Cursus 7 15: Lezing 7.35: Gra- mofoonmuziek 7.45: Schlagermuziek - 8.30: Vaz Dias. Gr.pl. 8.40: Orkestcon cert m.m.v. solisten 9.10: Radiotoonré 9.40: Vervolg concert 10.20: Radio- tooneel 10.35: Vaz Dlas. Vervolg c kestconcert 11.2012.00: Gr.pl. Daventry, 1500 M. 9.35: MorgeraJ- ding 9.50: Tijdsein, berichten ICS Lezing 11.20: Orgelspel R. New 11*. Commodore Grand orkest o.l.v. Muscant- 12.50: Midland Studio-orkest o.l.v. F. Cu- teil 1.20: Voor de scholen 3.50:0. Parkington Trio 4.35: Kinderuur - 5 20: Berichten 5.50: Bach-recltal Aoa C. H. Trevor (orgel) 6.10: Dultschl causerie 6.40: Debussq-recital door 0, Misselbrooke (piano) 7.00: Lezing - 7 30: Variété-programma u. h. Palladium- theater te Londen in tegenwoordigheid van H.H. M.M. de Koning en de Koningin. I.d. pauze, berichten 10.05—11.20: Koj Fox en zijn band. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 6.20 en 7.20: Gr.pjl. 11.20: Pascal orkest 7.20 Gevar. progr. o.l.v. V. Vallier 9.50: Dani muziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Con cert u.h. Bellevue Strandhotel 2.20— 4.20: Omroeporkest o.l.v. Reesen 7 20: Pianorecital door V. Fischer 7.35: Hoor spel 8.20: Le Déluge, van St. Saëni, voor soli, koor en orkest 9.50: Sympno- nieconcert ol.v. Gröndahl 10.2011.56: Dansmuziek o.l.v. Teddy Petersen. Langcnbcrg, 456 M. 5.25: Gr.pl. 8.20: Blaasconcert 10.50: Gr.pL 12.20 Orgel- en kwintetconcert 3.20: Omroep orkest o.l.v. Blumer 4.35: Weragkamer- orkest o.l.v. Keiper 6.20: Omroeporkest o.l.v. Eysoldt 8.20: Omroepkoor o.lt Breuer en solisten 9.5011.50: Concert o.l.v. Hoffmann. Rome, 421 M. 8.20: „Meflstofele", opera van Boito. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.201 Salonorkest o.l.v. Walpot 12.30: Gr.pt 4.20: Sympohle-concert oJ.v. Kumps 5.50: Salonorkest 7.20: Adama vsn Scheltema-progr., m.m.v. solisten en or kest 9.30: Gr.pl. 484 M.: 11.20: Gr.pL 12.35: Salonorkest o.l.v. Walpot 4.2». Omroeporkest 5.50: Zangvoordracht -• 6 05: Gr.pl. 7.20: Symphonieconcert 0J. v. Kumps 9.30: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. WJj Beethoven's vioolconcert in D gr. t., door Georg Kulenkampff (gr.pl.) 8.20: ,.J°" geszeiten der Liebe" comedie van D. M®" codemi 9.20: Berichten 9.45: Repor tage 10.05Weerbericht 10.20—11.At Else Blatt speelt plano. Voor Dinsdag 8 Mei. lste Programma: Hilversum van 8-24 4 2de Programma: Hulzen van 8—24 auï< 3de Programma: 8.008.30: Hamburg - 0.20—14.05: Keulen 14.20—15.20: Ka- lundborg 15.20—17.20: Keulen 1?» —18.20: Brussel VI. 18.20—20.20: Deutsch landsender 20.20—21.50: Luxemburg - 21.50—23.20: Deutschl.sender. 4de Programma: 11.2013.20: BrWSfj Fr. 15.50—16.35: Daventry 16.3»— 17.20: Een der Eng. „National"zenders 17.2018.20: Londen Reg. 18.20—W-5"" North Reg. 19.50—all.: Londen Reg- De uitzending der R.O.V. geldt dl voor het locale Leldsche programma, de plaats hiervan omvat programma der R.O.V den geheelen dag Daventnr- Wijzigingen voorbehouden. Automobilisten, geeft all( signalen, wanneer het werkehl noodig is en niet uit sleat tijdverdrijf.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10