iettandheelkundig r. J. POS INSTITUUT DAGBLAD Blad /anaf 5 Mei a.s. gevestigd reestraat 65 - leiden 'en Amerikaansch landarts Specialist in pijnlooze behandeling ^vondspreekuur Dinsdag en Donderdag van 7-9 uur. iiiiiuiiiiiiiiiiiiiniwiwunniiniiiiiinii BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. Zaterdag 5 Mei 1934 VISSCHERIJBERICHTEN. GEVEILDE PERCEELEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Gistermiddag 3 uur: 750. Hedenmiddag 2 uur: 758. ielegbafiscb weerbericht r h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Biidt. Hoogste stand 772.3 te Vardoe. Laagste stand 743.1 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 6 Mei: Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Wes- eHiken wind. Zwaar bewolkt tot betrokken iewnbuien. Tijdelijk opklarend. Weinig (rendering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. ïfdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Biidt. De depressie, die gistermorgen over ons icd lag, trok naar de Noordzee en loste taJ p in het groote gebied van lagen lucht- rat dat het geheele Westen bedekt. Zij orzaakte onweer op de Shettlandsche iden. Achter de aftrekkende depressie jde de hooge druk zich over Frank en Duitschland uit, zoodat zich weer rerbinding vormde tusschen den hoo- .druk in Finland en die bij de Azoren. gebied van groote warmte trok zich naar het Oosten terug en bedekt nog Oostzeelanden. In het Westen veran- de temperatuur weinig. Het verschil temperatuur van de vage atmosfeer ichen het Oosten en Westen bedraagt Ï7 gr. C. De zwaarste regen viel in onze ring en in Ierland. Ten Westen van fand daalt de luchtdruk nog wel. Het te verwachten dat het weer ten onzent het onbetrouwbaar karakter zal be ien, met tijdelijke regen, gevolgd door laringen. luchttemperatuur. ;.,H9 uur voorm.t 10 gr. C. (50 gr. F.) "jWlJuur 's mldd.: 14 gr. C. (58 gr. F.) ioogwatertltden te katwijk zee. Voor Maandag. te 7.52 uur; nam. te 8.31 uur. Voor Zondag. te 9.10 uur; nam te 9.50 uur. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag: 8.03 nam. tot 3.51 v.m. 1 Zondag: 8.04 nam. tot 3.50 v.m. DUITSCHLAND. Danzig en Polen. Het bureau der Poolsche douanecontrole te Danzig, dat Woensdag gesloten was, is gisterochtend weer geopend. De werk zaamheden zijn hervat. ENGELAND. Baldwin over den toestand. In een vergadering der conservatieve partij in de Albert Hall te Londen heeft Stanley Baldwin het woord gevoerd. Hij bracht hulde aan den arbeid van den mi nister van financiën Chamberlain. On danks alle critiek heeft Chamberlain on- verbiddellijk vastgehouden aan een poli tiek, die in de moeilijke omstandigheden van de laatste twee jaar niet populair kon zijn, n.l. de politiek van hooge belastin gen en het vragen van offers, die het Engelsche volk met zulk een prachtigen moed heeft gebracht. Hun voorbeeld heeft diepen indruk op de wereld gemaakt. In dien het volk zal blijven volharden, zal de belooning niet uitblijven. De minister van financiën heeft den last reeds aanzienlijk kunnen verminderen en er bestaat hoop, dat de toestand het volgende Jaar nog be ter zal zijn. BULGARIJE. Motie van wantrouwen in minister voor Spoorwegen. Gisteren is in de Sobranja de interpel latie behandeld tegen den minister voor de spoorwegen, Kostoerkoff. De debatten verliepen nogal rumoerig. Ten slotte kwam het zelfs tot stormachtige tooneelen. Bij de stemming werd een motie van wan trouwen in den minister aangenomen, met de stemmen van de geheele oppositie be nevens van de in de regeeringscoalitie zit tende nationale liberalen en de boeren partij. Hiermede is de val van den mi nister tot stand gebracht. In regeeringskringen wordt verklaard, dat de functie van minister voor de spoorwegen voorioopig open zal blijven. De leiding der zaken zal worden waarge nomen door den premier Moesjanof. De reorganisatie van het kabinet zal waar schijnlijk eerst aan het einde van de a.s. week geschieden, daar Moesjanof eerst het verloop wil afwachten van de tegen den minister van eeredienst Boyadjieff in gediende interpellatie. MOcht ook in dat geval een motie van wantrouwen worden aangenomen, dan zou de reorganisatie een grooteren omvang moeten aannemen, zooal niet een aftreden van het gansche kabinet zou worden overwogen. maans- op- en ondergang. 15 Mei: op 1.20 uur; onder 9.34 uur. BMei: op 1.43 uur; onder: 11.01 uur. RECLAME. 481 van Nederlandsch ssm Puitsch [piekuren op Werkdagen van 9-12, 1-4 uur |t>E ALGEMEENE TOESTAND. De Transfer-conferentie. De transfer-conferentie zet haar werk- «Wieden voort. In verband met de trpffrlnBen' de officieele opgaven be- Efende de deviezenvoorraden onjuist •IJ en dat er nog geheime deviezenvoor- ^nen bestaan, verklaart de rijksbank, rij niet in het bezit is van een gehei- ^riezenvoorraad, doch geeft toe, dat J Graten heeft 149 millioen aan devie- knMK Js op te geven. Ook de Golddis- sennri i is n°6 in het bezit van üevie- ÜS? s tot een bedrag van verscheide- baniMitnen' Bovendien heeft de rijks- haar opgaven geen rekening ge- ■tiii?T6' he wissels met langen loop lis i he Russische wissels. Besloten Eon. ^e'rie commissie te benoemen, eei> lid van Iedere crediteurende- ftg <Ve Rijksbank zitting heeft en llerznpt.st,aanhe mogelijkheden moet 011- Ibeien k' m commissie zal haar werk ben hoo. unen- De subcommissies heb- ietaiu todeering van de technische i slïUs min of meer beëindigd. ROEMENIE. Politieke moord. Tane, de sergeant, die onlangs het com plot om koning Carol te vermoorden, aan het licht heeft gebracht, is te Cluj door een onbekende doodgeschoten. Als beloo ning voor zijn vaderlandsliefde en loyali teit was Tane juist dezer dagen tot tweede luitenant bevorderd. De acht officieren, die schuldig zijn be vonden aan den aanslag op den koning, worden heden in tegenwoordigheid van hooge militaire officieren officieel gede gradeerd. Daarop zullen zij vervolgens worden overgebracht naar de militaire gevangenis, waAr zij hun vijftien jaar ge vangenisstraf zullen uitzitten. GRIEKENLAND. Een groot douane-schandaal. Een reusachtig finantieel schandaal bij een douanekantoor van Piraeus, dat reeds ongeveer twee jaar geleden bekend werd. is thans, na een langdurig onderzoek, in een beslissend stadium getreden. Een groot aantal kooplieden had uit de douane-bewaarplaatsen, zonder mede weten der beambten, waren weggenomen en daardoor de Grieksche schatkist voor ruim 1.500 millioen drachmen benadeeld. De Grieksche minister van financiën heeft thans de aangelegenheid, na beëin diging van het onderzoek, op grond waar van tal van douane-beambten ontslagen werden, in handen gegeven van de opper ste controle-commissie en aangekondigd, dat de verantwoordelijke beambten streng gestraft zullen worden. Vier hooge douane-beambten zijn reeds ontslagen. Bij het schandaal zijn meer dan twee duizend kooplieden uit Athene en Piraeus betrokken. Tegen den koopman Fapathanasioe, die den staat op deze wijze voor zes millioen drachmen heeft benadeeld, is een arres tatie-bevel uitgevaardigd. Het verdere onderzoek zal zich uitstrek ken tót alle douane-beambten in heel Griekenland, daar men vermoedt, dat ook in andere plaatsen dergelijke bedriegerijen hebben plaats gehad. SPANJE. Vertegenwoordiger bij het Vaticaan. Het staatsblad publiceert een decreet, waarbij de tegenwoordige minister van buitenlandsche zaken, Pita Romero, tot buitengewoon en gevolmachtigden ambas sadeur bij den Heiligen Stoel wordt be noemd. ARABIE. De strijd in Yemen. Koning Ibn Saoed heeft als voorwaarde voor het staken der vijandelijkheden het aftreden van Iman Jachya van Yemen geëischt. Vele inwoners var. Hodeida hebben zich onder de bescherming van den voor de haven iiggenden Britschen kruiser ge plaatst. De bemiddelingspogingen van koning Foead van Egypte schijnen geen enkel resultaat te hebben opgeleverd. suiker van java naar japan. Men meldt ons uit Tokio: De Japansche sulkerindustrieelen heb ben in een gisteren gehouden bijeenkomst bezwaren gemaakt tegen een vergrooting van den invoer van ruwe suiker uit Java als middel om de Japansche handelsba lans met Nederl. Oost Indië in evenwicht te brengen. Deze houding is naar voren gekomen in de gisteren gehouden confe rentie, waaraan werd deelgenomen door vertegenwoordigers der regeering en van de industrie. Niettemin zouden zij, indien de regeering de controle op de suikerpro ductie in Japan zou aanvaarden, indien de regeering zulks wenscht, er mee in stemmen dat ruwe suiker, van Java af komstig, zal worden ingevoerd. tewaterlating der reddingboot „jhr. h. j. ortt" te warmond. Hedenmorgen is bij „Meerrust" te War mond tewater gelaten de nieuwe redding boot der N.Z.H.R.M. bestemd voor Harlin- gen, de „Jhr H. J. Ortt". Een en ander geschiedde, gelijk gemeld, door het achter-achter-kleinkind van jhr. Ortt, een der oprichters der maatschappij Het woord werd kort gevoerd door den voorzitter der N.Z.H.R.M., die de familie Ortt dank bracht voor haar steun. Nog sprak het achterkleinkind van wijlen jhr. H. J. Ortt, jhr. B. Ortt, die het zich een eer rekende om bij deze plechtigheid te genwoordig te mogen zijn en de hoop uit sprak, dat de boot zou strekken tot heil van de menschheld. Hierna werd met de plm. 20 genoodlgden, een tochtje over de meren gemaakt, waarmee deze eenvoudige plechtigheid beëindigd was. Een zwaargewonde. Hedennacht is op den Rijksstraatweg nabij de Schans te Nieuwerbrug onder de gemeente Bodegraven een vrachtauto uit Rotterdam, vermoedelijk doordat de chauffeur in slaap was gevallen, in een langs den weg loopende sloot gereden, na eerst tegen een boom te zijn gebotst. Ten gevolge van deze botsing werd de voor zijde van de auto ingedrukt.. De chauf feur geraakte ernstig bekneld. Het duurde 'twee uur voordat hij kon worden bevrijd. In zorgwekkenden toestand is hij naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. De andere inzittende, die een hoofd wonde bekwam, is ter plaatse verbonden. OPRICHTING CHR. BOND VAN KLEIN HANDELAREN IN AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT. Door het voorioopig Comité, gekozen in de vergadering van 29 Februari j.l. te Utrecht, werd een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een Christelijken Bond van Kleinhandelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer G. Bakker werd be sloten een Chr. Landelijken Bond te orga- niseeren van plaatselijke afdeelingen. De werkzaamheden, hieraan verbonden, wer den onderling verdeeld. Het voorioopig bestuur is als volgt samengesteld: G. Bakker, Amsterdam, voorzitter; S. Loenen, Renkum, 2de voor zitter: G. H. W. Pickhard.- Amsterdam, secretaris. Zaanstraat 9a: J. v. d. Dool, Gouda, 2de secretaris; J. de Smit, Veisen (N.), penningmeester; G. v. Gelder, Am sterdam, 2de penningmeester; P. E. van Riessen, Bloemendaal, alg-adjunct. ERNSTIG AUTO-ONGELUK ONDER BODEGRAVEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Hedenmorgen werd op den onbewaakten overweg in den Plashoek bij Oss een man door den trein, die om ongeveer 8.30 uur uit Oss vertrekt, overreden en op slag gedood De identiteit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld ACTIE TEGEN DE ZONDAGSSLUITING. In den gisteren te' Amsterdam gehou den vergadering van het comité van actie tegen de winkelsluiting, die speciaal belegd was om het winkelsluitingsvraagstuk in verband met de gewijzigde houding van de regeering onder het oog te zien, is be sloten, de actie voor verruiming van het aantal verkoopuren op den Zondag met kracht door te zetten. Hoewel op de vergadering, waar ver tegenwoordigers uit vrijwel alle branches vertegenwoordigd waren, herhaalde stem men opgingen om zoo noodig door open lijk verzet de regeering te toonen, dat de winkelsluitingswet gewijzigd moet worden, heeft het comité besloten om den wetti gen weg te blijven bewandelen. Besloten werd tot oprichting van een landelijke vereeniging van alle belang hebbenden bij de verruiming van het aan tal verkoopuren, speciaal op den Zondag, tot welke vereeniging niet alleen winke liers, banketbakkers, slijters enz., doch ook fabrikanten, handelaren, grossiers, agen ten en reizigers als lid kunnen toetreden. Het dagelijksch bestuur van het comité van actie, bestaande uit de heeren D. J. van Houten, voorzitter, B. H. Wellmann, secretaris en mr. G. Freem, penning meester, vormt het voorioopig bestuur van de nieuw opgerichte vereeniging, terwijl het secretariaat gevestigd is: Marnix- straat 380, Amsterdam, Telefoon 36213. Het ligt in de bedoeling door geheel het land afdeelingen op te richten. o DE POSTVLUCHTEN. De „Havik" is heden uit Bandoeng ver trokken en te Singapore aangekomen. Een zoontje van den heer B. te Wad- dlnxveen klom op een vrachtauto; toen deze wegreed slingerde het kind er af en bekwam daarbij ernstige wonden aan het hoofd. Het werd onmiddellijk onder be handeling van een dokter gesteld, polen en dantzig. WARSCHAU, 5 Mei (V.D.) Forster, de gevolmachtigde van Hitier te Dantzig, heeft in een redevoering gewezen op de noodzakelijkheid de Tolunie tusschen Po len en Dantzig op te heffen. In Poolsche politieke kringen wordt verklaard, dat Polen deze Tolunie als een contractueele basis beschouwt voor de relaties van Po len met Dantzig en iedere transactie op dit punt weigert. Een toespraak zooals Forster heeft gehouden, kan sleclls de goede verstandhouding tusschen Polen en Dantzig aanranden. BENESJ OVER DE POLITIEK IN HET DONAU-BEKKEN. PARIJS, 5 Mei. iV.D.) Een bijzondere correspondent van de „Petit Parisien" heeft een onderhoud gehad met den Mi nister van Buitenlandsche Zaken van Tsjecho-Slowakije, dr. Benesj. Deze be schouwt de kwestie van de Anschluss van Oostenrijk op het oogenblik niet actueel. Tegen het Italiaansehe streven in het Donaugebied heeft de regeering van Tsje cho-Slowakije geen bezwaar, zoolang de belangen van de Kleine Entente niet wor den geschaad. In ieder geval moet wor den vermeden dat zich langs de Donau een blok zal vormen, dat hier vijandig tegenover zou staan. Nopens de betrekkin gen dsr Kleine Entente tot Rusland en het toetreden van Rusland tot den Vol kenbond, verklaarde Benesj, dat de nor malisatie der wederzijdsche betrekkingen naar zijn meening niet onvereenigbaar is met het Fransch-Russische bondgenoot schap. De toetreding van Rusland tot den Volkenbond zal waarschijnlijk de nete lige vraag der permanente raadszetels weer aan de orde stellen. De beste oplos sing om wrijvingen te vermijden, bestaat volgens dr. Benesj daarin, dat de ver schillende soorten zetels geheel worden afgeschaft en dat een groep van 16 tot 18 leden den Raad zullen vormen, die of een groep landen, of een bepaalde mogend heid zullen vertegenwoordigen. DE AMERIKAANSCHE LUCHTMACHT. WASHINGTON, 5 Mei (V.D.). Bij de militaire luchtvaart zullen binnen enkele dagen 110 nieuwe vliegtuigen worden aan besteed. De 7'/i millioen dollar, welke het luchtvaartcorps zijn toegewezen, zullen worden besteed voor den bouw van tachtig bombardementsvliegtuigen en dertig ge vechtsvliegtuigen. Er zijn slechts weinig inschrijvingen binnengekomen. ONTVOERD KIND TERECHT. TUCSON (Arizona), 5 Mei. (V.D.). June Robles, het 6-jarige meisje, dat ver leden week Woensdag is ontvoerd, zal vei lig en ongedeerd binnen enkele uren aan haar familie worden teruggegeven. Alle leden der familie Robles vertrouwen dat aan hun bezorgdheid een einde zal kun nen komen. In Mexico hebben onderhan delingen plaats gehad met de kidnappers, waarbij zij overeen gekomen zijn, dat een losgeld van 15000 dollar moet worden betaald. o— DROOGTE IN ROEMENIË. BOEKAREST. 5 Mei (Reuter). Het Mini sterie van Landbouw heeft in verband met de ongewone droogte, die hier al sedert maanden heerscht, en waardoor de oogst nagenoeg geheel verwoest is, gelast, dat alle graanvoorraden bij de molens, de kooplieden en landbouwers moeten worden opgenomen. De prefecten hebben opdracht gekregen de voorraden te rationallseeren en de be volking tot de grootst mogelijke zuinigheid aan te sporen. Voorts werd een verbod afgekondigd, om voederstroo, zooals tot dusver gebruikelijk was, als brandmateriaal te gebruiken. De staatsbosschen zullen als weide plaatsen voor het vee ter beschikking wor den gesteld om de eigenlijke vee-weiden te sparen. Hiervan mag slechts het aller noodzakelijkste voor het voederen van vee gebruikt worden. Van regeeringswege worden aanwijzin gen gegeven voor het opnieuw uitzaaien. In de eerste plaats moeten mais, boo- nen en gerst worden uitgezaaid. Hoogst waarschijnlijk zal een gedeeltelijk uitvoer verbod van graan worden afgekondigd. DE JACHT OP DILLINGER. LONDEN, 5 Mei. (Reuter). De „Daily Herald" meldt dat de beruchte bende leider Dillinger, die reeds sedert weken door de Amerikaansche politie wordt ach tervolgd, zich waarschijnlijk aan boord van het Engelsche stoomschip Duchess of York" bevindt, dat morgen te Liver pool aankomt. De politie van Chicago heeft radiografisch de politie in alle ha vens van Groot Brittannië gewaarschuwd De politie te Liverpool heeft opdracht ge kregen alle passagiers van de Duchess of York" bij aankomst ln Engeland aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Een gelijke instructie hebben ook de autoriteiten in de Iersche havens gekre gen, die het schip zal aandoen. UIT NED. OOST-INDIE. TER DOOD VEROORDEELD. BENKOELEN, 5 Mei (Aneta). Mata- min ,die een gruwel-moord pleegde op een vrouw en een kind, is door de Inheem- sche rechtbank, onder leiding van den controleur van Benkoelen ter dood ver oordeeld. Er werden geen verzachtende omstandigheden aangenomen. VERDUISTERING BIJ DE SUNLIFE. BATAVIA, 5 Mei. (Aneta). Een Chi- neesche hulpkassier van de Sunlife Assu rance Coy. verduisterde gedurende de laatste drie jaar f. 6700.—. Hij werd gear resteerd en legde een volledige beken tenis af. spionnage-affaire? BOEKAREST, 5 Mei (V.D.) De geheime politie van Boekarest heeft den Hongaar Gabani Bela, gearresteerd, die beschul digd wordt van spionnage. Bela leefde in Roemenië op grooten voet. Hij is ter be schikking gesteld van de militaire autori teiten. vischprijzen. IJMUIDEN, 5 Mei. Tarbot per K.G. f. 0.900.70, Griet per kist van 50 K.G. f. 279, Tongen per K.G. f. 1.200.67, Kleine Schol per kist van 50 KG. f.11—3 80, Schar f.6—1.30. Pieter man en Poontjes f. 73.80, Wijting f. 3.50— 2.20 per kist van 50 K.G. Aangekomen 4 loggers: K.W. 57 met f. 648, K.W. 167 met f. 607, K.W. 89 met f. 375, K.W. 163 met f. 337. Ten overstaan van den notaris M. G. Bon te Leiden. Het huis met tuin aan de Rijn en Schie- kade no. 116 e in bod f. 5.700 kooper de heer J. P. van Beukering q.q. te Lelden, voor f. 5.975. De woningen in de Lange Paradijssteeg nos. 4 en 4a na mijning te zamen in bod f. 670 kooper de heer F. J. van Thiel te Leiden voor f. 671. AMSTERDAM, 5 Mei. Voor de Nederlandsche en Ned. Indische Staatsfondsen bestond een willige stem ming en algemeen waren de koersen hoo- ger. Speciaal de 3'A pet. Nederland ont moette goede vraag en kwam boven 98j zoodat langzamerhand de rentevoet voor Nederl. Staaatspapier gaat dalen tot 31/: pet. Ter Beurze is men de meening toe gedaan dat binnen afzienbaren tijd nieuwe conversies zijn te verwachten en vooral de omzetting van Indische leeningen ln goedkoopere soorten zal niet te lang meer op zich laten wachten. Duitsehe obligaties waren in herstel. De Youngleening trok tot boven 40 aan. De verdere vermindering van buitenlandsche wissels voor betaling van den export wijst er op dat de Duitsehe regeering haar va luta-bezit zoo lang mogelijk wil verde digen. Op de aandeelenmarkt trokken Rubbers bijna de geheele handel tot zich. De stemming was vast in navolging van het product, dat te Londen tot 7 3/16 steeg. Amsterdam-Rubbers waren 2 4 3 pet. hoo- ger, doch de incourante soorten stegen tot 10 pet. De gemiddelde verbetering beliep 3 a 5 pet. Tabakken profiteerden van de gunstige tendenz voor Rubbers en liepen tot 4 pet. boven het vorig slot op. Ook Suikers waren goed gedisponeerd. H.V.A. steeg 4 pet. doch sloot beneden het hoogste peil van den dag. Oliefondsen werden hooger afgedaan. Koninklijke opende 2pet. vaster, doch konden zich slechts gedeeltelijk handha ven. Amerikaansche soorten neigden ech ter tot reactie. Industriefondsen sloten zich bij de algemeene stemming aan Uni levers zette I'/j pet. hooger in, waarna een lichte teruggang intred. Philips liepen een fractie op, Ned. Ford 3 pet. Aku's waren iets hooger. Redjangs openden 3 punten lager, doch konden noch geheel redresseeren. Scheepvaarten Iets vaster. LEIDEN, turfmarkt van 30 April tot en met 5 Mei. Lange turf geen aanvoer. Prijs f78 per 1000 stuks. LEIDEN. 4 Mei Groentenveiling Bloemkool I f. 1222; idem II f. 411; Roode Kool f. 3.005.10; Savoye Kool 5.00 8.90; Pieterselie 0.70—1.50; Prei 0.60 2.80: Radijs 0.504.20; Selderie 0.500.90; Wortelen 4.00—15.00 per 100 stuks; Kroten gek. f. 35; Witloof 6—18; Doperwten f. 4012; Peulen f. 5057; Postelein f. 10 —19; Spinazie f. 2.50—4.30: Uien f. 1.50 —2.40; Wortelen f. 4.00—9.50 per 100 K.G. LEIDEN, 5 Mei Botermarkt. 2470 K.G. Fabrieksboter f. 1.50 per K.G. Boerenboter f. 1.30—1.40 .Handel goed. LEIDERDORP. 4 Mei Aanvoer 5925 st. Kippeneieren f. 2.10—2.60 p. 100; eenden eieren f. 2.20—2.30 per 100; boter f. 0.65— 0.75 p. pond; kaas f. 0.150.23 per stuk;' kippen f. 0.30—0.90; konijnen f. 0.30—1.40. ROELOFARENDSVEEN, 4 Mei An dijvie 4—8 ct per kilo; Sla 0.50—5.40 per 100 krop; aardbeien 20—30 ct. p. doosje. Snijboonen 3.90—4.20; idem stek 2.20; Peulen 2.603.40 per 10 pond. TER-AAR, 4 Mei. Centrale Veiling. Spi nazie 8—25 ct.; sla f.0.50—5.10; slavellen 1724 ct.; postelein per kilo 9—14 ct.; peulen per pond 24—32 ct.; snijboonen p. pond 37 ct.; bloemkool 331 ct.; radijs f. 1.401.70; peen per bos 515 ct.; aard beien f. 0.280.32. VEUR, 4 Mei Vrije veiling. 18917 kip peneieren f. 2.00—2.25 per 100; Kippen 0.401.05; Konijnen f. 0.401.75; Duiven 0.100.23 per stuk. WESTLAND. Middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen van 4 Mei. Roode bessen 34.20, aardappelen 17—24 ct., groote 10—17 ct., aardbeien 1— 3.30 per kg.; andijvie 16—58 ct. per bak; witte asperges 29—38 ct., idem blauwe 20 25 ct. per bos; bloemkool 1421.00, 2e soort 10—14.00. 3e srt. 3—10.00 per 100; druiven 2.20—3.90 per kg.; eieren 2.80— 3.30 per 100; dubb. boonen 6590 ct. per kg.; kelen 5090 ct. per 100 bos; komkom mers 10—18.00, 2e srt. 6—10.00 per 100; peen 1217.00 per 100 bos; perziken 1851 ct., 2e srt. 1218 ct. per stuk; postelein 10 13 ct.; witlof 1014 ct. per kg.; prei 1.30 —1.80; rabarber 2—3.00; seldery 50—1 50 p 100 bos; sla 2.50—4.30, 2e srt. 1—2.50 per 100 krop: snijboonen 70—90 ct. per kg spinazie 16—24 ct. per bak; tomaten A 65 —68 ct., B. 55—60 Ct., C. 51—60 ct. p. kg. i-— 8-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3