I Hl 10 VOOR 17 DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID EN DE HOOGSTE WAARDE VOOR UW GELD. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 5 Mei 193t SPORT. LEIDSCHE SCHOUWBURG, PROPAGANDA-VEEG AD ER ENG VAN DEN N.S.B. Rede van den heer Overwijn, De afdeeling Lelden van den N. S. B. hield gisteravond ln de Burchtzaal een openbare vergadering, speciaal belegd om de arbeiders met den N. E. B. beginselen bekend te maken. De zaal was geheel gevuld, toen de propagandaleider de vergadering opende, doch toen op de eisch om debat ontken nend werd geantwoord, stond een deel der bezoekers op en verliet demonstra tief de zaal. De eerste spreker, de heer Overwijn, be gon met een terugblik te werpen op Italië voordat Mussolini zich daar als leider op wierp; op *t Italië aldus spr. dat door syndicalisme en anarchisme verscheurd en geknecht was. De volksgeest in dat land reageerde gemakkelijk op deze uiterst-linksche elementen, dan op het meer gematigde Noordelijke Marxisme. Mussolini, zelf syndicalist, zag ln, dat boven het Internationale de Natie staat, dat eerst de Natie diende georganiseerd te worden ert hij vormde tot dat doel zijn „Fasclo". In Duitschland streefde men met het Nat. Socialisme hetzelfde doel na. Alleen het Fascisme, het Nat. Soc. kan volgens spr. leiden tot oplossing der sociale on geregeldheden. Nationalisme zonder het ware socialisme is echter onmogelijk en leidt tot chauvinisme, gelijk voor den oorlog. Een land zit vast aan zijn historie. Elk land speelt een rol in de wereld-cul tuur en draagt als het ware steenen bij om het geheel op te bouwen. In dit ver band is dus Fascisme niet alleen een nationale, doch tevens een internationale oplossing. Marxisme tast godsdienst en vaderlandsliefde aan. Beide elementen vormen 'n essentieel deel van het Fas cisme. De oeroude beginselen worden door t Nat. Socialisme aan het socialisme, dit in zijn juiste beteekenis, gekoppeld. Alleen op die wijze is een oplossing te vinden in de nationale nooden. Niet al leen de economische, doch ook de mo- reele. Omdat men zijn land liefheeft, daarom is men nationaal. Nationalisme en socialisme zuiveren elkander wederzijds en zijn dus als combinatie onmisbaar. De naties moeten blijven bestaan als bron voor nieuwe bijdragen in de wereld- samenwerking. Trots hoon en smaad komt de N.S.B. naar boven. Vooral onder de arbeiders, die goed dienen te beseffen, dat zij wel nationaal-soclalist, niet marxist of alleen nationalist moeten wezen. De verbroedering dient bij het eigen volk te beginnen, niet bij de bui tenlanders. De arbeiders zijn steeds de dupe geweest van alle mislukkingen. Rechts en links worden zij op geruid. De wereld gaat echter door en met haar de onmisbare draden der geschiedenis. Sa menwerking is noodig. tweedracht ging steeds ten gronde. In de plaats van de berekening moet vertrouwen komen. De komende Corporatieve Staat eischt verbroedering. Werkgever en werknemer worden automatisch ingeschakeld in de corporatie. Het parlementaire .stelsel heeft afgedaan. Wetten en besluiten die nen door deskundigen ontworpen en be handeld te worden. Thans moet een Kamerlid alles weten. Reeds Dr. Kuyper en Troelstra hebben voorvoeld, dat er verandering komen moest en beiden pro- pageeren een economisch parlement, dat in den Nationaal-Socialistischen staat, dank zij de corporaties werkelijkheid zal worden. De tweede spreker, zelf arbeider, wees er op, dat zij, die de zaal verlieten, niet weten mogen, wat het fascisme wil. Zij zullen het Nationaal-Socialisme echter niet meer tegenhouden. De werkloosheid is de groote plaag van dezen tijd. alle goedvoelende arbeiders willen nog steeds werken. Er is in ons land werk genoeg, doch de oneenigheid onder de arbeiders, het gemis aan solidariteit in de praktijk, vormt een rem. De arbeiders-leiders mo gen niet becritiseerd worden. Zij dienen niet, zij verdienen. Vrijheid bestaat niet voor den arbeider. Op critiek volgt boy cott en verlaging van steun. Daarom dur ven de arbeiders er niet voor uit te komen, als zij andere meeningen koesteren. Toch verlaten velen de organisaties om vrij te zijn en zij worden fascist om voor 'tvolk te kunnen strijden. Het Nationaal-Socia lisme geeft geen beloften. Alleen als allen medewerken zal en kan succes mogelijk zijn. Het wil geen dictatuur van een kleine groep. De arbeiders zullen eendrachtig moeten samenwerken voor een betere toe komst. Zij kunnen alleen omhoog door één arbeidsfront. Geen eischen meer. doch daden. Ook in Nederland zal het fascisme komen zeker tot heil van de arbeiders. Na de pauze beantwoordden de beide sprekers de tot hen gerichte vragen. PASSAGE VROOM EN DREESMANN. Met ingang van Maandag a.s. krijgt ook de Sleutelstad haar .Passage". De nieuwe passage, welke ln een grooten boog achter de hoekpanden van de Bree- straat naar de Maarsmansteg loopt, dankt haar ontstaan voornamelijk aan de geringe étalageruimte, welke de firma Vroom en Dreesmann momenteel ter be schikking heeft als gevolg van de in uit voering zijnde verbouwing. De passage is 42 meter lang en heeft niet minder dan 24 etalages, waarvoor door den glashandel der firma van Dam binnen twee dagen tijds 250 vk. meter spiegelglas werd geplaatst. Trouwens de geheele verbouwing werd ln record-tempo uitgevoerd: drie weken geleden begon de aannemer Vorst Jr. met de door het architectenbureau van der Laan ontworpen plannen en Maandag middag om 2 uur is alles reeds kant en klaar. De ingang aan de Breestraat-zijde is ter plaatse waar in vroeger jaren de sociëteit „Amicitia" gevestigd was; de uit gang bevindt zich ter hoogte van de voor malige apotheek der firma Proot. De tus- schengelegen ruimte was reeds bij de firma Vroom en Dreesmann als berg plaats ln gebruik. Des avonds wordt de passage hel ver licht: de firma Zitman bracht niet min der dan 200 lichtpunten aan. De 24 ruime étalagekasten geven een overzichtelijk beeld van de groote verscheidenheid der artikelen, welke deze firma tegenwoordig biedt. Aan den bouw werd voorts nog mede werking verleend door de heeren Huur man 'metselwerk), de Water (schilder werk), N.V. Iemco (Neon-verlichting) en N.V. Dideco (radio-installatie): Deze radio-installatie ls zoowel be stemd als omroep als voor het ten gehoore brengen van gramofoon-muziek. VEREENIG1NG VOOR E.H.B.O. Jaarverslag over 1933. Aan bovengenoemd jaarverslag is het volgende ontleend: In September 1933 werd, voortvloeiende uit een initiatief van wijlen professor J. H. Zaayer, na overleg met den docent dr. J. W. Loos en den secretaris van het hoofd bestuur, besloten tot oprichting van een afdeeling Leiden der Ned. Vereeniging over te gaan. De pogingen van dr. Meulman en het bestuur om te komen tot een fusie met de Leidsche E.H.B.O.-brigade (leider dr. Renaud) mislukte jammerlijk en strandde voornamelijk op het finantteel gedeelte. De Brigade besloot zelfstandig te blijven werken. In de ledenvergadering van 10 Februari 1933 wordt besloten dr. Loos te benoemen tot eerelid en dr. Maas tot lid van ver dienste. Aan belde doctoren is nnse ver eeniging zeer veel verschuldigd en heeft zij zeer veel te danken. Op 5 April 1933 werd door de afdeeling Lelden met den directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen Dienst te Leiden, na goedkeuring door B. en W. een overeenkomst aangegaan. De diploma's onzer gediplomeerden werden op grond van deze overeenkomst voorzien van het stempel van den Geneeskundigen Dienst. Als tegenprestatie zal onze afdeeling zich bij voorkomende groote ongevallen na op roep ter beschikking stellen van genoem den dienst. Na het totstandkomen van deze over eenkomst zegde de commissaris van po litie eveneens zijn medewerking aan de vereeniging toe. Het door de bestuursleden Piena en Bey ontworpen alarmsysteem voldeed bij de eerste oefening in alle opzichten en be wees hiermede een belangrijke hulp te zijn bij ons werk. Bij besluit eener algemeene ledenver gadering werd besloten dat onze vereeni ging hare medewerking zou verleenen aan den bloedtransfusiedienst van Leiden en Omstreken Een aantal leden is bereids in de registers van dezen dienst ingeschreven. Omtrent de stichting van een Kring Leiden" zijn nog geen definitieve beslis singen genomen. Spoedig zal deze aan gelegenheid echter zijn beslag krijgen. Aan alle gediplomeerde leden werd door de vereeniging gratis een heuptrommel beschikbaar gesteld. Op Koninginnedag en bij de feestelijk heden op 3 October verleende onze af deeling hare medewerking. Op laatst genoemden feestdag kreee zll o m np het drukste gedeelte der stad van de gemeente Leiden de beschikking over een brug wachtershuisje, dat geheel als hulppost werd ingericht. Verder werden ln den loop van 1933 door de gediplomeerden verscheidene groote en kleinere ongevallen behandeld. EXAMENCOMMISSIE ONDERWIJZER (ES) De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft benoemd in de Haagsche commissie, welke in 1934 belast is met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid bedoeld in artikel 77a der wet tot rege ling van het lager onderwijs van 17 Aug. 1878, tot lid en ondervoorzitter den heer J. Broeze alhier en tot leden de heeren P. A. Hibma en M. J. Krop, alhier ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Genees kunde. op proefschrift getiteld: „Een methode om in Vivo het kalkgehalte van het beenstelsel te bepalen" de heer A. W. Endtz, geboren te Boskoop. Geslaagd voor het candidaatsexamen klassieke letteren mej. C de Brauw (Den Haag), idem Indisch recht den heer A. J. Winsser (Den Haag). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging. Naamlooze Vennootschap Si garenmagazijn Voorhoeve en van Rave- steyn. Stationsweg 49. Leiden. Uittredend Gedelegeerde commissaris. C. N. J. Hloolen. Delft. Uittredend Proc.: G. E. Hagens Delft. De directie der N.V. wordt thans ge vormd door de Directie der N.V. A. Hillen's Sigaren en Tabaksfabriek te Delft. De N.V. houdt thans geen kantoor meer te Leiden. GEBRUIKT CRISIS-POSTZEGELS, Men schrijft ons: Zooals bekend, staat in de hal van het Postkantoor een tentje opgesteld, waar vol ijverige dames en heeren bezig ziin met den verkoop van crisis-postzegels. Deze zegels worden verkocht met een toeslag, welke geheel ten bate komt van de afdeeling Leiden van het Nationaal Crisis- Comité. Ten einde het aanschaffen van crisis postzegels echter zoo gemakkelijk moge lijk te maken, is mede aan een groot aan tal ingezetenen een circulaire gezonden, waarbij een bestelkaart is gevoegd. Op deze kaart, welke ongefrankeerd kan worden verzonden, kunnen de gewenschte zegels worden opgegeven, waarna ze bin nen enkele dagen worden thuis bezorgd. De kas van het comité heeft dringend versterking noodig. Volgaarne voldoen we dan ook aan het verzoek van het comité, om nogmaals de aandacht op de crisis-postzegels te ves tigen. Maakt bij Uwe correspondentie gebruik van crisis-postzegels. Het Crisis-Comité zal er u dankbaar voor zijn DE BIOSCOPEN. Luxor-theater Na vier weken achter een „De Jantjes" te hebben vertoond komt Luxor thans met een nieuw programma; niét omdat de belangstelling voor de Hol- landsche film geslonken was (het theater was nog iederen avond besproken uitver kocht! i doch om de vaste bezoekers te vriend te houden. „Victor en Victoria", een Ufa-operette, vormt de hoofdschotel van het nieuwe menu en men heeft er volop yan genoten, gisteravond. Kan het trou- RECLAME. CHIEF WHIP i c wens anders waar Renate Muller en Her mann Thimlg de hoofdrollen vertolken? Hun spel is van een sprankelende vitali teit, vol grappige Invallen en geestige wen dingen en dientengevolge van een groote aantrekkelijkheid. De inhoud: een spel van verwarring! Hermann Thimlg is de „vrou welijke" ster Victoria ln een cabaret. BIJ een keelaandoening komt Renate hem ver vangen. Verkleed als man gaat ze naar het theater om daarna zoogenaamd „vermomd als vrouw" op te treden! De mannelijke toeschouwers verliezen hun hart aan de artiste Victoria, de dames worden verliefd als ze de ster ln z'n mannen-costume fla- neeren zienHet wordt een kostelijke grap, die uitstekend wordt volgehouden en door het vlotte spel, Renate's charme, de vroolijke muziek met zang en dans en de wanhoops-stemmingen van een mis lukten acteur (door Thimig gespeeld) tot een filmspel van niet te miskennen kwali teiten geworden is. Een film vol amuse ment, een prettige, soms wat pikante film, die voortdurend bezig houdt en een waar dige plaats inneemt in de reeks der Ufa- productie. De bijrollen worden vervuld door Adolf Wohlbrück, Hilde Hildebrand, Fritz Odeman, Friedel Pisetta, en anderen. Het bijprogramma brengt o.m. geslaagde opnamen van den voetbal-wedstrijd België —Holland te Antwerpen. Trianon-theater. De vier Marx broe ders zijn dwaze kerels, die met hun non sens allen en zichzelf voor de gek houden in hun parodistische film „De dictator". Naast momenten van de meest onbenullige onzin, kunnen zij ook veelvuldig waarlijk- geestig voor den dag komen: wij denken o.a. aan het spel met de hoeden en de grappenmakerij voor de spiegel. Hun won derlijke belevenissen in een buitenissig re- publiekje gaan in een opmerkelijk snel tempo voorbij, terwijl de dialoog telkens een andere wending neemt, dan men ver wacht had! Wij hopen echter in een vol gende film meer van hun muzikale gaven te kunnen genieten: „De Dictator" biedt daartoe nog te weinig gelegenheid. Van een geheel ander genre dat ons meer vertrouwd is! blijkt „Wat vrouwen droomen" te zijn: een zeer amusante en boeiende detectivefilm, waarin wij Gustav Fröhlich, Otto Wallburg en Peter Lorre weer mogen begroeten, acteurs die nimmer teleurstellen. Nora Gregor, de charmante dievegge, die niet steelt om er zich mee te verrijken, maar een kleptomanie blijkt te zijn, van welke afwijking zij door haar liefde voor den innemenden Gustav Fröh lich naar wij hopen! voorgoed wordt genezen, past zich bij het spel van dezen drie geroutineerde acteurs prachtig aan! 't Is weer een van die onderhoudende ver telsels. ondersteund door prettig klinkende muziek, die men tot het einde toe met wel behagen blijft volgen en U tevreden huis waarts doet keeren! Roxy-theater brengt als hoofdfilm „Ade laars van het luchtruim", die haar pre mière reeds geruimen tijd geleden hier ter stede beleefd heeft en toen onder de titel ..Gevaarlijk spel" zoo luidt de eigen lijke titel uitgebracht werd. Van een gedetailleerde beschrijving mogen we ons dus wel ontheven achten. Men kent het verhaal van den luchtschipcommandant, die, ter wille van diens vrouw, zijn besten vriend thuis laat voor een poolvlucht; hoe het luchtschip vergaat en de vriend hem redt en deze laatste eenigen tijd later op zijn beurt weer gered wordt door den commandant. Deze opofferende vrienden zijn Jack Holt en Ralph Graves, eerlijke en onbaatzuchtige kerels, waarbij Fay Wray zich verdienstelijk aansluit. Casino-theater. - Op het programma van het Casino-theater prijken deze week twee hoofdfilms, waarvan „Geef me 'n kus" met ln de hoofdrol George Milton, meer bekend als Bouboult wel de beste der twee genoemd kan worden, afgezien nog van het feit dat beide films zeer ver schillend van strekking zijn. George Milton als de wijn-magnaat Bou- catel, overtreft niet alleen het succes van zijn laatste films maar in deze zichzelf. Bewonderenswaardig, hoe hij zich uit elke situatie, op de dolste wijze redt. Noemen wij slechts de scène in de burchtzaal van het kasteel met markiezin Aurore, en de tuinscène met den ouden notarisklerk! In één woord kostelijk. Ook de Hollandsche tekst die voor deze film op het doek ge geven wordt is geestig en raak en geheel in harmonie met den kluchtigen inhoud, waarvan ook de aanwezigen wel blijk ga ven. Het lachen was niet van de lucht. Zooals we reeds zelden de film „Pax" waarin de hoofdrollen werden vervuld door Gina Manès en Georges Charlla ls er een van een geheel ander gehalte, n.l. van Idealistische strekking. We zien hier hoe de „Pax-beweging" door allerlei listen, spionnage-diensten en politieke scherp zinnigheid er ten slotte in slaagt een drei genden oorlog te voorkomen en te ver ijdelen. Een uitstekend programma, dat voor de directie een druk bezoek voorspelt! Geslaagd voor het examen Boek houden en Handelsrekenen. Rekening- Courant Boekhouder, afgenomen door het Instituut Mercurius te Amsterdam, Mej. Anny Bijleveld, alhier, leerlinge van Mej. Octavlo Parmentier, alhier. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor het Diploma A machinist ter koop vaardij, de heer E Velthuljzen, leerling van den machinistencursus, verbonden aan de Ambachtsschool, alhier. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistenten zijn geslaagd de dames L. Korswagen (Rotterdam). M. van de Wetering (Rotterdam), M. M. de Boer (Den Haag) en J. de Coux (R'dam). Het provinciaal Kerkbestuur van Gel derland heeft den heer G. J. de Nle uit Rotterdam, candidaat aan de Universiteit alhier, toegelaten tot de evangeliebedle ning in de Ned. Herv. Kerk. De Stcrt. no, 85 bevat de statuten be treffende de N.V. Automobielhandel Vree ken en Schudel alhier. Een aantal Engelsche aanstaande drukkerspatroons zal de volgende week een bezoek brengen aan de Ned. Roto gravuremaatschappij, alhier, welker di rectie na afloop een noenmaal aanbiedt. Gisternamiddag is een 15-jarig meisje C. v. G. ln den winkel van Vroom en Dreesmann voorover van een trapje ge vallen, waarbij zij met haar hoofd tegen een eikenhouten tafel terecht kwam en ernstig verwond werd. De Eerste Hulp dienst vervoerde haar naar het Acade misch Ziekenhuis. Hedenmorgen vond op Rhijnhof ln allen eenvoud de teraardebestelling plaats van de 23-jarige mej. M. de W., het slacht offer van het misdrijf ln de Nachtegaal laan. De kist was bedekt met een krans van lelies van de Anna Kliniek, waar de overledene in betrekking was. Zuster Bou- wesse sprak een woord van afscheid. Hier na werden levende bloemen in het graf gestrooid, waarna een broeder van de over ledene alle aanwezigen dank zegde voor de betoonde belangstelling. Gisteravond is de 20-jarige schip persknecht A. van A. uit Nleuwendijk bij het vastmaken van een staaldraad op den Oude Singel met zijn rechterbeen in die draad verward geraakt, waardoor zijn been op meerdere plaatsen gebroken en ernstig gekneusd werd. De E. H. D bracht den jongeman naar het Academisch Zie kenhuis, waar hij is opgenomen. Naar wij vernemen zal met de a.s. zo merdienstregeling de eerste klasse op het baanvak LeidenUtrecht komen te ver vallen. Door het enorme aantal inzendingen ls de Vereeniging van Varkensfokkers en -Mesters a.s. Dinsdag ln staat gesteld een demonstratie te houden, welke waar lijk grootsch van opzet genoemd mag worden. In totaal zijn 191 inzendingen opgege ven, voorwaar een prachtig succes. Alles wijst er dus op, dat de Vereeniging een stijgende belangstelling geniet. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. VOETBAL. FOREHOLTE (VOORHOUT). De R.K. Sportvereeniging Foreholte te Voorhout zal morgen op feestelijke wijze haar nieuwe terrein in gebruik nemen. De dag wordt op kerkelijke wijze ingezet met een H. Mis en een gemeenschappelijk ont bijt in het parochiehuis. Om 2 uur volgt een muzikale rondwan deling door het dorp van de muziekveree- niging St. Caecilia, waarna om halfdrie de officieele opening van het terrein plaats vindt. De burgemeester houdt een toe spraak, de plechtige inzegening geschiedt door den geestelijk adviseur G. P. Bakker. Dan worden gespeeld de wedstrijden S.J.C. I (Noordwijk)D.E.M. (Beverwijk) en Foreholte ISt. Bavo I. Het veld ls gelegen aan het einde van de Mgr. Broerestraat, naast het terrein waar binnenkort de R.K. Jongensschool zal worden gebouwd. KORFBAL. FLUKS n—HET ZUIDEN III GAAT NIET DOOR. Men deelt ons hedenmiddag mede dat de voor morgen vastgestelde wedstrijd Fluks IIHet Zuiden III niet doorgaat. Het Zuiden wil zich voor deze ontmoeting geen financieele opofferingen getroosten en komt dus niet. Fluks II heeft derhalve reglementair met 5—0 gewonnen en komt nu ln de vierde ronde. LEIDSCH STUDENTEN-TOONEEL. „N.V. De Literatuur van H. Ortner. Het is gebruikelijk geworden, dat Leidsch Studententooneel voor zijn voering experimenteert met een of aniij nieuw werk, dat het beroepstooneel ambieert. Zoo is ons soms prachtig neel gebracht. Wij herinneren b. v. Gonggrijp's „A?oka" en voorts „Douaumont". Voor ditmaal was de kt gevallen op „N.V. De Literatuur" van Ortner, een spel in 7 tafereelen. Tei volge van corpsrouw is de opvoering dit werk geruimen tijd uitgesteld, di gisteravond vond deze dan plaats ln goed gevulden schouwburg, waar o.m. wezig waren de burgemeester-presidi curator, de rector-magnificus, de gin zoenscommandant, eenige professoren Een bepaald gelukkige greep is dit niet gedaan. Na een niet-onaardigen valt dit tooneelstuk toch bedei terug. In de eerste plaats het te veel „literatuur", in de plaats blijft het te vlak en ln menig»' zicht niet aannemelijk. Trots een ncal dan toch niet van geestigheid ontM' dialoog. Gevolg is, dat het af en toets denkelijk „rammelt". Misschien zelfs door de vele detail-schildering, wt te groote kracht is besteed in verin tot hetgeen, waarom het gaat. Het gegeven is toch heel simplist Een armoezaaier van een dichter, li met een vriendinnetje op een mertje, heeft onder pseudoniem mee;* dongen aan een wedstrijd. Hij wint te prijs ad 50.000 Mark, doch zijn pseudonis blijkt te zijn de naam van een scribeeren; drietal oplichters, die van deze toevallig gelijkenis van pseudoniem hun voord» willen: 50 pCt. Tenslotte worden de t* driegers echter ontmaskerd en krijgt arme dichter toch de heele bom Daarom draait alles. Ter vulling i echter heel wat detail-werk er omhts gesponnen; te veel details, al zijn enkele kleine fijne trekjes bij. Neen, een gelukkige greep is voor jaar niet gedaan! Het L.S.T. heeft hierin zijn jongen leden eens een kans willen bieden en in dit opzicht over het geheel wel ge slaagd. Onder de beproefde regie van da heer L. van Gasteren ls qua spel meer malen iets goeds bereikt. Het zal deal jongeren bijgestaan als steeds, do» eenige leden der V. V. S. L. de dos zelfvertrouwen geven, die voor de loc komst zooveel waarde in zich draagt. Hf lijvige program van medespelenden zul» wli niet op den voet volgen, we zullei volstaan met lof te brengen voor de mp waarop in onderlinge samenwerking se tracht is dit stuk tot leven te brengt" Het niet volledig slagen wijten wij me aan de innerlijke leegheid van dit toont! dan aan de beschikbare caDaciteiten do executanten. Speciaal willen wij nol noemen het vriendinnetje van den dide ter-prijswinnaar, Heimerle, en de journs- Hst met het wisselende dasje, terwijl de tafereelen het 2de het bijzonder go® deed. Voor eigen decors was zorg gedrag® en gaarne huldigen wij de ontwerp® daarvan; hoe eenvoudig ook gehouden, menig opzicht zelfs primitief, zij 8alB de gewenschte illusie. Het verloop der voorstelling was g# aan die der voorgaande jaren. Blnnw- komen van het Collegium onder het J- Vivat", het meeleven der aanwezigen neer bekende krachten ten tooneele w schijnen, veel dankbaar applaus en afloop de kransen. In de eerste P|J!1 van den Praesis Collegii, dan van j-L V. V. S. L„ van de tooneelclub der V.VSII van Minerva, van de bevriende corponi en de Wageningsche tooneelisten. was;! voor de praesis van het L.S.T. in *-■ keurige speech dank zei. Tevens dar®'! hij den regisseur, voorts den toon«l auspiciënt, den heer Hoogeveen, die het laatst zijn krachten gaf aan het soj dententooneel en de dames-speelsters "J| de V. V. S. L„ die met bloemen werden P| huldigd. Behalve tot reeds door ons autoriteiten werd nog een apart van welkom gesproken tot den voorzin' der K. V. „Litteris Sacrum" en hemi»| toegezwaaid voor de door deze vereejupj-l behaalde successen ln dit seizoen, tervi; tot slot de hoop werd uitgesproken,I de band met de Leidsche burgerij e«- hartelijk moge blijven. ge da eer- igea mee: Automobilisten, geeft signalen, wanneer het werWu noodig is en niet uit sleuf tijdverdrijf. él

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2