TOM DE NEGERJONGEN. Sigarenmagazijn PARLEYLIET, LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 4 Mei 1934 UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE RADIO-PROGRAMMA. I SCHOOLARTSENDIENST HHXEGOM. De uitgaven voor den Schoolartsendlenst over Hlllegom en Omstreken over bet Jaar 1933 hebben bedragen f. 9002 04 en de in komsten f. 93.64.59, zoodat deze rekening sluit met een batig saldo van f. 362.55. Door de provincie is aan dezen dienst een subsidie verleend van f.4350, terwijl de aangesloten gemeenten f. 4400 hebben bij gedragen. TERUG VAN DE RIJKSWERK t SCHAFFING. Hedenmorgen keerden met extra treinen een groot aantal werkloozen uit Dedems- vaart naar hun woonplaatsen Rijnsburg, Katwijk. Woubrugge en Hazerswoude terug, die aldaar door de Rijkswerkver- schaffing te werk gesteld waren. HAARLEMMERMEER. Lichtbeelden-avond. Gisteravond bad vanwege de NederL Chr. Reisvereeniging In de Landbouw te Hoofddorp een bijeenkomst plaats, waarin de heer P. Schotte uit 's-Gravenhage een interessante voordracht hield over ..Naar de Noord-Italiaansche Meren". Het gespro kene werd met prachtige lichtbeelden ver duidelijk en afgewisseld door eenlge door mej. Rie van der Horst en mej. Servaas uit Haarlem op verdienstelijke wijze ten gehoore gebrachte muziek- en zangnum mers. 25-jarig jubileum. Op 10 Mei as. zal het 25 jaren geleden zijn dat de heer B. Weenink, stationschef te Nleuwvennep alhier, bij de Nederland- sche Spoorwegen in functie trad. Het zal den algemeen geachten chef op dien dag wel niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Frauduleuze slachting. Door de ambtenaren van den Keurings dienst uit Haarlem en de politie is bij een landbouwer aan den Aalsmeerderweg een frauduleus geslacht kalf inbeslaggenomen, dat reeds gesteriliseerd was. Procesverbaal werd opgemaakt. Diefstal. Gistermorgen kwam de landbouwer H. aan den Sloterweg tot de ontdekking dat ongenoode gasten 's nachts een bezoek op zijn erf hadden gebracht en een partij ge kuilde aardappelen hadden ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Polderaanbestedingen. Bij de te Hoofddorp door het Polder bestuur gehouden aanbesteding van het verrichten van herstellingen en vernieu wingen aan bruggen enz. in den Haarlem mermeerpolder, werd ingeschreven als volgt: Perc. I: door C. J. Kiebert te Sas- senheim voor i. 363; Gebr. van Luiing te Woubrugge f.369: N. Gortemulder te Uit hoorn f.420; Gebr. de Graaf te Halfweg f. 505; P. J. Kramer alhier f. 625. Perc. II: N Gortemulder f. 185; Gebr. van Luiing f 210; Gebr. de Graaff f.220; C. J. Kiebert f.212; P. J. Kramer f.225; G. A. J. van Raaij te Haarlem f. 229. Perc. UI: N. Gor temulder f. 368; G. N. J. v. Raaij f. 482; Gebr. de Graaff f. 535; J. van Burik, alhier f.644; C. J. Kiebert f. 696; Gebr. v. Luiing f. 570; P. J. Kramer f. 725. Perc. TV: J. v. Scheppingen alhier f. 1717; Gebr. de Graaff f. 1766; J. v. Burik f. 2254; N. Gorte mulder f.2065; C. J. Kiebert f.2525. De perceelen I, n en m gegund aan de laagste inschrijvers. De gunning van Perc. IV aangehouden. Brandwonden bekomen. Terwijl de heer A. te Hoofddorp een defect aan de electrische geleidingen in een woning wilde verhelpen, greep hij bij vergissing een draad vast waar stroom op stond. Hij bekwam zoodanige brandwon den, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. o HILLEGOM. Ex-Keizer Wilhelm bij de tulpen. Gistermiddag heeft de ex-keizer van Duitschland met groot gevolg een bezoek gebracht aan de N V. A. C. van der Schoot alhier. Mevrouw Baronesse van Pannwitz uit Bennebroek-Heemstede en de majoor der Kon. Marechaussee van Houten behoorden tot het gezelschap. Onder geleide van den heer A. C. van der Schoot zijn de tuinen bezocht om de schitterend mooie tulpen te bezichtigen. De late tulpen zijn thans prachtig. De ex-keizer is elk jaar een trouwe be zoeker der bloemenvelden; hij is al meer dere malen bij de firma A. C. van der Schoot op bezoek geweest. Verkooping. Ten overstaan van notaris Lodder alhier is gisteravond in hotel Sistermans bij openbare veiling verkocht het café-pand aan de Hoofdstraat no. 143. Het stond in bod op f.5400 ten name van den heer J. Veelenturf. In de tweede zitting is het door een Amsterdamschen makelaar ge mijnd op f. 1600 en verkocht voor f. 7000 aan Heinekens Bierbrouwerij" te Amster dam. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De inzet voor het zomerseizoen is niet bijster gunstig. In tegenstelling met an dere jaren worden er veel voorjaars groenten geteeld doch de uitkomsten zijn allesbehalve aanlokkelijk en geen aanspo ring om op dezen weg voort te gaan. Het zijn voornamelijk koude grond producten, spinazie, radijs, sla. En bijna iedere vei ling verhuist er van het eerstgenoemde product een gedeelte naar de belt. De zware regenbuien hebben dezer dagen aan de kwaliteit van het product veel kwaad gedaan en zullen een goede opbrengst ze ker niet bevorderen. Vorige jaren was het seizoen gesloten terwijl daarentegen nu de veilingen nog geregeld gehouden worden. De hagelbuien hebben aan de bloembol- lenvelden en tuinbouwproducten nogal schade veroorzaakt. De gevolgen hiervan zullen voornamelijk na enige dagen pas goed zichtbaar rijn. Ondergeteékende bericht hiermede, dat hfj op ZATERDAG 5 MEI A.S. voorm. 11 uur hoopt te openen het KONINGIN WILHELMINASTRAAT No. 6. Door prima kwaliteiten hoopt hij het vertrouwen waardig te maken. 470 Beleefd aanbevelend: A. PARLEVLIET - TEL. no. 109. KATWIJK AAN ZEE. PRACHTIGE UITVOERING VAN HET ORATORIUM „JUDAS MACCABEUS". Door de Chr. Zangver. „Excelsior". In de Oude Kerk, die zeer goed bezet was, had door de Chr. Zangvereenlging „Excelsior" de uitvoering plaats van het oratorium .Judas Maccabëus" onder lei ding van den directeur, den heer Jan Couvée uit Alkmaar. Onder de aanwezigen was de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. Aan deze uitvoering werkten mede als solisten Sophie BothHaas, so praan. Annie Veenenbos, alt, Jacques van Kempen, tenor, Bas de Groot, bas. Het orkest bestond uit 26 leden der Haarlem- sche Orkestvereenlging. De begeleiding aan het klavier was van den heer H. Her mans uit Haarlem. De organist van de Oude Kerk, de heer Nlc. van Beelen. be speelde het kerkorgel tijdens de pauze. Ds. H. Ph. Ingwersen opende de uitvoering met gebed. De aanwezigen mogen den directeur Couvée en het bestuur van Excelsior er kentelijk zijn, dat zij verleden Jaar het initiatief namen om het prachtige orato rium van G. F. Handel, .Judas Macca bëus" ln studie te nemen. Dat dit met vrucht verricht is, heeft Excelsior dezen avond bewezen. Er is verrukkelijk gezon gen! De zangvereenlging was opgewassen tegen haar moeilijke, veel vergende taak. De klaagzang ln het begin klonk reeds als een openbaring en de bede tot God: „Gieb einen Mann voll Muth und Geist, Der unsre Bande kühn zerreist!" maakte een machtigen indruk, die den geheelen avond bestendigd bleef. Niet in mindere mate heeft het mooie en volgzame spelen van het orkest aan het welslagen van dezen avond meegeholpen. Het vormde een luisterrijke omlijsting van het vocale element. Schitterend was de passage toen Judas uitriep: .Blast die Trompet! erhebt ein Feldgeschrei! Die Tapfem alle ruft herbei!" En ook mag genoemd worden het gedeelte waarin de welbekende koren van de Jongelingen en van de Meisjes met de orkestbegeleiding zingen; dit was waarlijk uitstekend. Een bijzonder woord van waardeering komt ook toe aan de heide solo-zangeres sen Sophie BothHaas en Annie Veenen bos. Deze rijk begaafde zangeressen waren vertolksters bij uitnemendheid van de so praan- en de altpartij. Ook in haar duet ten wisten zij zich goed aan elkaar aan te passen, waarbij het kcfor telkens krach tig inviel. De beide heeren-sollsten Jacques van Kempen, tenor en Bas de Groot, bas, waren waardige vertolkers van de Judas- en de Simonpartij. Beiden hebben de aan wezigen door hun prachtige stem be koord. Wij hebben den directeur Jan Couvée met bewondering gevolgd. Deze is iemand, die de kunst van dirigeeren tot in de puntjes verstaat. Aan hem komt ook een groot deel van het succes van deze uitvoering toe, waaraan men met bewon dering en erkentelijkheid nog lang zal terugdenken! Tot slot werd door allen staande gezon gen Gezang 96. Tijdens het eerste gedeelte van de uit voering woedde er een hevig onweer. De uitzending had plaats door de N.C.R.V. over Huizen en schijnt uitstekend te zijn doorgekomen. In het nieuwe winkelcentrum op het vjn. Badhotelterrein in de Koningin Wil- helminastraat opent de heer A. Parlevliet morgen een sigarenmagazijn. In den geheel modem ingerichten winkel met mahonie houten étalage en stofvrije kasten zijn voorradig de vaste merken van de vn. sigarenfabrikanten, talrijke merken van sigaretten en diverse tabaksoorten en een groote collectie pijpen. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer. o— LISSE. Bezoek van Zwitsers. Het Zwitsersche reisgezelschap „Schwei- zerische Bundesbahnen", onder leiding van den heer Emil Oettli bracht gisteren een bezoek aan de bloembollenvelden onder onze gemeente. Zij werden ontvangen door een der direc teuren van de N.V. Veldhuyzen Van Zanten en Zn., die hen door de tuinen leidde. Ver volgens werden zij toegesproken door een der directieleden van de fa. Veldhuyzen, die een klein overzicht gaf van de bloem bollen-teelt. Direct na deze rede, die met een „hoerah" voor Zwitserland eindigde, zette een muziekcorps het Zwitsersche volkslied ln. waarna de dames van het gezelschap rijkelijk met bloemen werden overladen. Vervolgens vertoefde men een uur in het restaurant .Be Nachtegaal" Te omstreeks twaalf uur verliet het uit driehonderd personen bestaande gezelschap de velden en zette koers naar Den Haag. NOORDWIJK. Een groot kampeerterrein. Naar wij vernemen bestaan er bij de Centrale Administratie Maatschappij te Amsterdam, die eigenares is van de duin terreinen in het Langeveld plannen tot het stichten van een groot kampeerterrein op die terreinen. Uitgebreide terreinen zijn voor dit doel reeds afgezet. De heeren A. Warmerdam en J. de Wit, beiden wonende aan den duinkant hebben zich bij adres tot het gemeentebestuur ge wend om terug te komen op het raads besluit, waarbij het kampeeren elders dan op een door de gemeente geëxploiteerd ter rein verboden is en Ingevolge welk besluit adressanten, op wier terreinen de laatste jaren altijd werd gekampeerd, hunne ter reinen als zoodanig niet meer kunnen exploiteeren. Door B. en W. is de heer Ike, ohef der afd. Financiën, Onderwijs en Pen sioenen ter Secretarie, op verzoek van de oprichters van den ophaaldienst van belastinggelden de heeren A. C. Meijer en D. van der Niet, aangewezen om zitting te nemen in een commissie van controle op de administratie en het beheer van dezen dienst. Door B. en W. is aan den heer W. Vink, arbeider bij den dienst van Open bare Werken eervol ontslag verleend we gens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland zijn be noemd tot onbezoldigd gemeente-veld wachter de heeren G. C. Timmers en C. J. M. van Gils, die door den burgemeester dezer gemeente tot tijdelijk strandagent zijn benoemd. Naar wij vernemen, bestaan er bij het gemeentebestuur plannen om te ko men tot oprichting van een Oudercommis sie bij de openbare school in onze ge meente. NOORDWIJK AAN ZEE. Herdenkings Samenkomst in de Geref. Kerk. In de Geref. Kerk werd een bijeenkomst gehouden ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van HK.H. Prinses Juliana. De voorzitter der Oranje Ver. de heer G v. d. Luyt deelde mede, dat aan de Prinses een telegrafischen gelukwensch. was gezonden. Door ds. Bouma werd het openingswoord gesproken, waarin deze zeide, dat, door het overlijden van Koningin Emma, van uitbundig huldebetoon moest worden af gezien. Spr. besloot met een bede voor 't Koninklijk Huis, in 't bijzonder voor de Kroonprinses. Hierna zong de Chr. Gem. Zangver. o.l.v. den heer G. A. Wiggers op voortreffelijke wijze „Wilt heden nu treden", en „Hol lands Vlag", terwijl mevr. v. d. Niet Sweers met haar prachtige stem zong „Van een Konings Vrouwe" van Arn. Spoel. Als spr. trad op. ds. Houtzagers van Voorschoten. Spr. behandelde de revolu- tionnaire stroomingen in Europa, die den band der historie willen verscheuren. Hij constateerde evenwel, dat ieder mensch en elk volk voortgegroeid is uit de historie. In dit verband ging spr. t geslacht van Prinses Juliana na. dat dateert van 't jaar 600. Spr. behandelde de historie van het Huis v. Oranje en zeide dat in dit ge slacht het ware Koningschap zich open baarde. Koningschap is Herderschap, aldus spr.. Een Koning moet zijn volk leiden en waken over zijn kudde gelijk een Herder. Koningschap, ware Adeldom, is eenvoud; dit is het kenmerk van het Huls van Oranje, ook in onze koningin en in de Kroonprinses, die zich zoo geheel bij den tijdgeest aanpast. Met een bede voor de prinses besloot spr. zijn aandachtig toegehoorde rede. Voor de rede van ds. Houtzagers werden staande 2 coupletten van het „Wilhelmus" gezongen. Na de rede zong men: „Zij zullen het niet hebben". Nadat door de zangver. „Zingt den Heer" nog een tweetal liederen was ge zongen en door mevr. v. d. NietSweers een solo, sprak ds. Cupedo het slotwoord. Spr. trok een parallel tusschen het sprookje van M. Petersen: .Prinses Use" en Prinses Juliana. Bidden wij voor de Prinses, besloot spr., dan zeggen wij uit het hart: „de Heere zegene U en behoede U." Hierop werd de bijeenkomst met dankgebed beëindigd. o SASSENHEIM. De Chr. Historische Kiesvereeniging hield een ledenvergadering, die wegens verhindering van den voorzitter eigenlijk uitgesteld werd. In de plaats van den heer A. L. Verhoog, die overleden is, werd tot bestuurslid gekozen de heer H. Engberts. Het onderwerp „Gemeente-politiek" in te leiden door den voorzitter, den heer K. W. van Breda, kon niet doorgaan en werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Ter gelegenheid van het 450-jarig be staan van Purmerend is een muziekwed- strijd uitgeschreven tusschen de 4 beste Harmonie- en de 4 beste Fanfarecorpsen in Nederland. Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" was hiervoor ultgenoodigd, doch heeft, daar het concours op Zondag zal worden gehouden, voor de vereerende uitnoodlglng moeten bedanken. Gevonden: auto-nummerbord H-90069, RJC Kerkboekje, roode wollen muts, be- lastingmerk in étui, kop van een auto lantaarn, armband, bruine regenjas, nappa dameshandschoen, kinderportemonnaie m. inhoud. Aan komen Ioopen een „Fox- terrier". Nadere inlichtingen verstrekt de politie alhier. STOMPWIJK. Vragen aan B. en W. Het S.D. Raadslid Bloemheuvel verzoekt volgende vragen tot B. en W. te mogen richten 1. Is het B. en W. bekend dat de heer Schouten directeur van de gemeentelijke lichtbedrijven, voor eigen rekening schui ten verhuurt aan derden? 2. Indien VTaag 1 Juist is, wat denken B. en W. hiertegen te doen? 3. Zijn B. en W. niet de meening toege daan dat onder 1 genoemde handelingen in strijd zijn met het Ambtenarenregle ment en de Gemeentewet? 4. Zijn B. en W. en de raad niet van meening dat inwoners, welke ook schuiten verhuren, hierdoor gedupeerd en uitge schakeld worden, daar de heer Schouten in staat is, een lageren huurprijs te bedingen, dan andere inwoners, welke ten opzichte van de betaling van belasting niet verge ten worden. 5. Zijn B .en W. bereid aan deze pijnlijke kwestie een einde te maken? RECLAME- VEURLEIDSCHENDAM. IZ'/i-jarig bestaan der Zangver. „Morgenrood". De Zangvereeniging „Morgenrood" vier de haar 12'/i-jarig bestaan feestelijk. De jubileerende vereeniging voerde als inzet uit .Morgenrood" en de „Internatio nale" welke laatste door de aanwezigen werd medegezongen. De voorzitter de heer Weitzes opende de bijeenkomst met enkele woorden over het verleden en de toekomst. Namens de leden bood hij den dirigent den heer D. Visser een muziekporteleuille, een paar boekensteuners en een gedenk boek aan, zijn echtgenoote ontving een fraaie bloemenmand. Hierna was gelegen heid het bestuur te complimenteeren Verschillende fraaie bloemstukken wer den overhandigd. Gesproken werd door den heer J. Spran- kers. Gewestelijk propagandist der SB. A.P., oprichter der vereeniging. Deze wees er op hoe met groote moeite, dank zij het echtpaar Visser de vereeniging was uitge groeid. De heer H. Meelis uit den Haag sprak namens het HB. van den Bond van Arbei- derszangvereeni gingen. Hierna werd opgevoerd „de Stormklok luidt" een één-acter welke vlot gespeeld werd. De jubileerende vereeniging zong, waarop tableaux, tombola en dansen volg den. Al het gebodene verkreeg een herhaald applaus van de stampvolle zaal. Het muzikale deel van den avond werd opgeluisterd door het „Trebo"-ensemble onder leiding van den heer Huizing. Schrijven van B. en W. inzake de loonsverlaging. B. en W. van Veur hebben in verband met de door den minister van Soc. zaken voorgeschreven loonsverlagng in de werk verschaffing, van 35 op 32 ct. een uitvoerig schrijven tot dezen minister gericht. In dit schrijven zeggen B. en W. dat de betrokkenen geen verlaging kunnen dra gen daar de levensstandaard ter plaatse hoog is, vandaar dat zij ln de bedrijven steeds staat n de le ioonklasse. Als com promis stellen B. en W. voor, de verlaging niet meer te doen zijn dan 1 ct. per uur. Bijeenkomst Kath. Jongeren Midden- standsvereeniging. De Kath. Jongeren Middenstandsver. hield onder leiding van den heer Bleijs in het Patronaatsgebouw een vergadering. Op zeer duidelijke wijze schetste hij de verhouding tusschen oud en Jong. De laat ste halve eeuw. aldus spr., heeft een groote omwenteling plaats gehad voor de vrouw. Door de groote voortgang der techniek, enz. zijn er vele vrouwen en meisjes zon der werk gekomen. Velen gingen om iets te kunnen bereiken en werk te vinden, zich toeleggen op de studie, doch ook zijn er, die hiertoe niet in staat waren, tot een lager peil van beschaving gekomen. De Graal tracht nu juist haar tot een groote beschaving terug te brengen. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. De Gemeente-Ontvanger de heer Groenewegen, die wegens ziekte een half jaar afwezig is geweest, heeft zijn werk zaamheden als zoodanig hervat. Hf ZOETERWOUDE. Door de Rijksrecherche is een inval gedaan bij een tweetal landbouwers op 't dorp alhier op vermoeden dat er een ge heime distilleerderij was. Er werd echter niets van dien aard ontdekt. Wel werd een frauduleus geslacht kalf aangetroffen, waarvan proces-verbaal werd opgemaakt. 273. .Lacht U daarom?" vroeg Pijl. „Na tuurlijk", antwoordde Drakeplt, „stel je voor zoo'n leeuw, die heelemaal bedolven wordt met meloenen! En ik vraag je, als hij eens niet was bedolven met die viezig heid, wat zou er dan wel gebeurd zijn? Dan had hij jullie misschien wel met huid en haar opgegeten". „Wat Je zegt", zei Leeuwenhart, „dus moeten we hem mis schien nog dankbaar zijn ook, dien klei nen galgenbrok!" 274. ,Bat zou ik zeker maar", ant woordde Drakepit. „Maar zou het eigen lijk niet eens tijd worden, te gaan zien, wat er van Jullie vangst terecht is geko men? Wie weet heeft hij nog niet het hazenpad gekozen!" In optocht ging men dus naar den leeuw. Die lag er nog, temid den van wat er nog over was van de me loenen. De overweldigende maaltijd had hem slaperig gemaakt en hij lag vredig een dutje te doen. N KLEIN DOOSJE IA ET GROOTE GENEESKRACHT "AKKERTJES" (Akker-Cachets) zijn thans ook verkrijgbaar in handige metalen zokdoosjes met 3 Cachets. Dat is zoo gemakke lijk. Gij hebt ze dan waor Ge U ook bevindt, altijd bij U en ze komen telkens van pos bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. Zskdootll Glazen buis met IS tftüu ilechli 52 cow 20 cent II Ge kont hieruit 4* Uw zakdooeieTnllta. VOOR ZATERDAG 5 MEI. Hilversum, 301 M. VARA.-uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.00: De Noten- krakers o. 1. v. D. Wins 10.00: Morgen wijding VPRO. 10.15: Voor Arb. i, j, Contlnubedr.: C. Steyn (orgel), Hetty Beet (declamatie) en Gramofoonpl. I2.o0; Klein VARA.-ensemble o. 1. v. F. Bakelsei Gramofoonpl. 2.00: Zenderverzorgiq 2.15: De Flierefluiters o. 1. v. J. y. Horst 3.00: Causerie Dr. W. v. Rare. steyn (met gr.pl.) 3.30: Resident orkest o. 1. v. Dr. P. v. Anrooy 430: Filmpraatje M. Sluyser 4.50: Vertój orkestconcert 5.40: Literaire causerie), v. d. Woude 6.05: „De Wielewaal" o.l.r, P. Tiggers 6.30: Gramofoonpl. 7j VRO. 8.00: Herhaling S.O.S.-berich 8.03: Gramofoonpl. 8.20: VARA orkest o. 1. v H. de Groot 9.00: Toe spraak J. W. Lebon 9.16: Vervolg orkat concert 10.00: Vaz Dias en VARA.-nifi 10.15: Vervolg orkestconcert I1AC; Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. KRO.-programma - 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11» Godsd. halfuur 12.15: Schlager-mm en Gramofoonpl. 2.00: Voor de jeugd 2.30: Kinderuur 4.00: Gramofoonpl 4.30: HIRO. 5.30: VL.R.A. 7.15: 0 serie 7.40: Schlagermuziek 8.30:1 Dias 8.35: Voordracht 8.55: Gr. foonplaten 9.05: Orkestconcert Radiotooneel 10.15Voordracht M. Vaz Dias 10.35: Orkestconcert 11SI-1, 12.00: Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 9.35: Morgen ding 9.50: Tijdsein en berichten 10.05: Lezing 11.20: Northern Studio CiL o. 1. v J. Bridge 12.05: Dansmuziek lp platen) 12.35: Commodore Grand-orte' o. 1. v. J. Muscant 1.35: Gramofoonpl - I.55: Verslag Rugby-match „Widnes-Huiï let" 4.05: Gramofoonpl. 4.35: Kinde uur 5.20: Berichten 5.50: Causerie door Sir Malcolm Campbell 6.05: WeÜ intermezzo 6.25: Causerie 6.50: Into view 7.20: Variété-programma li Reportage uit de Filmstudio's te Elstre (m. m. v. Douglas Fairbanks, e.a.) 811 Berichten. Causerie 8.55: Radio-Mi!) tair-orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnw m. m. v. C. Stewart (alt) 9.50: Lezing- 9.5511.20: BBC.-Dansorkest o. L v. H. Hï 11.2011.50: Verslag van de Kentuctj Derby te Louisville (Kentucky) (Relais i Amerika) Parijs, „Radio-Paris", 1648 M. 620 s 7.20: GramofoonpL 11.20: Goldy-orto 7.20: Populair concert o. 1. v. Flament- 9.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Col cert uit rest. „Wivex" 1.502.20: 0n mofoonplaten 2.504.50: C-Rydahl'soj- kest 7.20: Finsch programma 8M Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl, m m.' Fisscher (piano) en Kiss Gregers (zang) 9.50: Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl - 10.20—11.35: Dansmuziek o. 1. v. E. Tuia Langenberg. 456 M. 5.25: Gramofoon platen 6.20: Blaasconcert 11.20: <M roeporkest o. 1. v. List 12.20: Kwintd concert 1.20: Gramofoonpl W Weragkamerorkest o. 1. v. Keiper 6Ï dito 7.30—12.20: Vrooüjk program® m. m. v. orkest, kwintet en Schrammr kwartet. Rome, 421 M. 8.05: Orkestconcerto v. Marchesini. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11 Gramofoonpl. 12.30Salonorkest t en 5.20: Gramofoonpl. 5.50: Planorew 6.20: Kamermuziek 7.20: GramoM platen— 8.20: „Manon Lescaut", opéra Puccini. HiernaOrkestconcert o. 1 Alexys 484 M.: 11.20: Salonorkest o.L Walpot 12.30: Gramofoonpl. J Dansmuziek 5.35: Gramofoonpl. Salonorkest o. 1. v. Walpot 7.20: sienne", opera van Bizet. Muzik. lei?' André. Regie: Th. Fleischmann 9. II.20: Orkestconcert o. 1. v. Alexys. Deutschlandsender, 1571 M. Jf Dansmuziek (gr.pl.) 7.55: Inleiding „Manon Lescaut" 8.05: Uit M1W" Opera „Manon Lescaut", van G. Pnw In de pauzes: Berichten 10.05: Wea»| richt 10.20: Opgave ontbreekt. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJr 1 DE R. O. V. RADIO-CENTRALE 8-2) H Voor Zaterdag 5 MeL lste Programma: Hilversum van,, 2de Programma: Hulzen van 8—M "-7 3de Programma: 8.0011.20: Ha®,, 11.20—13.20: Luxemburg "J 16.25: Kalundborg 16.25—18.00: Br' Fr. 18.00afl.: Keulen. 4de ProgTamma: 11.2016.35: Da' j 16.35—17.20: Een der Eng. „Na"» j zenders 17.20—20.05: Londen Hes 20.05—22.20: Deutschl.zender of Hou» 22.20—afl.: Londen Reg. De uitzending der R.O.V geM d voor het locale Leldsche prograru^1^ de plaats hiervan omvat prog" der R.O.V. den geheelen dag Wijzigingen voorbehouden. H'l

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14