C. G. SMIT, Steenstraat 49, TOM DE NEGERJONGEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 3 Mei 1934 BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DÉ ALGEMEENE TOESTAND. Komend Volkenbondswerk. Nieuwe minister-reizen. Deze maand zal de Volkenbond zeer vele jriSkzaamheden te vervullen hebben. Op 14 Mei komt de raad in 79e zitting bijeen otn het rapport in ontvangst te nemen van de commissie inzake het conflict tus- schen Bolivië en Paraguay, en van de commissie inzake de het volgend jaar te houden volksstemming in het S&argebied. Vijf commissies zullen bijeenkomen, o.a. de financieele commissie, die de finan- cieele positie zal onderzoeken van Bulga rije. Oostenrijk. Hongarije, Griekenland, Estland en Danzig. Den llden Mei komt het hygiëne-co- mité bijeen, op 7 Mei de permanente opium-commissie, op 18 Mei de commis sie van advies inzake de opiumsmokkelarij die den toestand in het Verre Oosten; Oosten, vooral in China, op dit gebied zal* onderzoeken Op 30 Mei komt de permanente mazi- daatscommissie bijeen, voor een onder zoek der mandateh over Palestina, Trahs- jordanië. Syrië en Libanon. Tenslotte vergadert 29 Mei de hoofd commissie- van de ontwapeningsconfe rentle. De conventie van Genève tot verbete ring van het lot van gewonden en zieken der legers te velde en de conventie over de behandeling van krijgsgevangenen zijn thans ook door het Duitsche rijk gerati ficeerd. De overeenkomsten zijn daarmede met ingang van 21 Augustus 1934 van kracht geworden. Meer dan twintig naties heb ben thans de internationale overeenkom sten ter zake als verplichting aanvaard, w.o. Groot-Brittannië. Italië, Polen, Zwit serland. de Vereenigde Staten, de Noor- sche landen en Spanje. Frankrijks rati ficatie heeft tot dusver nog niet plaats gehad. Volgens de overeenkomsten moeten.zie- ken en gewonden met m'enschelijklieid worden behandeld en verzorgd. Na elk gevecht moeten de overwinnaars de zorg op zich nemen, voor zieken, gewonden en gesneuvelden, hen beschermen tegen be- rooving en slechte behandeling en al het mogelijke doen, om hun identiteit vast te stellen. Bovendien moeten zij zorgen voor een zorgvuldige en «Sïvolle begrafenis. Waar toe zij bij aanvang der vijandelijkheden een specialen velddienst hebben in te richten. Vliegtuigen, die voortaan zullen kunnen worden gebruikt als vervoermiddel voor het Roode Kruis, moeten te dien einde wit worden beschilderd en voorzien worden van een duidelijk zichtbaar rood kruis, naast de landskieuren. Krijgsgevangenen moeten tegen geweld daden en beleedigingen en ook tegen al te groote nieuwsgierigheid worden be schermd. Er mag geen dwang op hen worden uitgeoefend om berichten van hen los te krijgen over den toestand van hun leger of hun land. Naar de „Information" meldt, zal de Fransche minister van oorlog, maarschalk Pêtain, zich eerlang naar Warschau be geven, om de militaire overeenkomst tus- schen beide landen, die in het jaar 1921 als aanvulling van het Fransch—Poolsch alliantie-verdrag, werd gesloten, aan te passen aan de eischen van de nieuwe mi litaire en politieke omstandigheden. De Fransche Minister van buitenland- sche zaken Barthou. is voornemens, zooals hij aan Titulescu beloofd heeft, in Sep tember a.s. een bezoek te brengen aan Boekarest. Dat Barthou ook Rome zou bezoeken, zooals dezer dagen werd gemeld, wordt tegengesproken. Wel schijnt de Tsjecho Slowaaksche minister van buitenlandsche zaken. Be- nesj. den Duce te willen gaan opzoeken, om het terrein te effenen en een verge lijk ten aanzien van het Donaugejried voor te bereiden. BELGIE. De deconfiture van de Bank van den Arbeid. De Gentsche gemeenteraad heeft met de stemmen van liberalen en katholieken voor het aftreden geëischt van den soc.-dem. wethouder van financiën Balthazar, die een bedrag van bijna 20 millioen had ge plaatst op de Bank van den Arbeid, die haar betalingen heeft gestaakt. DUITSCHLAND. De Kerkstrijd Vonnis te Hamburg. De opperste leiding van de Pruisische Iandspolitie is van het ministerie van bin nen!. zaken afgenomen en overgedragen aan den premier Goering. Het conflict in de Duitsche kerk schijnt in een beslissend stadium te zijn getreden. Verleden week Zondag heeft, de ver eenigde oppositie te Ulm verklaard, de eenige wettige evangelische kerk te ver tegenwoordigen. De vrije synoden, welke gevormd worden door de oppositie in de kerkelijke provincies Rijnland Westfalen, waar de oppositie in de meerderheid is, zijn evenwel nog een stap verder gegaan. Zondag j.l zijn te Dortmund de vertegen- wdordigers bijeengekomen, die zichzelf pro clameerden tot de wettige kerkregeering voor deze twee provincies. Zij hebben bij het rijksministerie van binnenlandsche zaken een verzoek ingediend, om hen te erkennen als onafhankelijk evangelische kerk. Deze stap schijnt de scheiding van de kerk in Rijnland en Westfalen van de evangelische rijkskerk te voltooien. De bezorgdheid welke bij de nazi's in Württemberg heerschte tengevolge van de recente demonstraties te Stuttgart van de zijde der evangelische kerk tegen het auto cratische optreden van den rijksbisschop, is dezer dagen tot uiting gekomen in een ge organiseerde contra-demonstratie. Te Stuttgart en omgeving zijn 50 verga deringen gehouden, waar het woord werd gevoerd door vooraanstaande leden van de N. S. D. A. P. en vertegenwoordigers van de Wiirttembérgsche regeering. Ter gelegenheid van het nationale 1 Mei feest zijn uit het concentratiekamp bijna 200 gevangenen ontslagen. In het groote proces tegen de leden van de Roode Marine, dat behandeld is voor heft bijzondere gerechtshof te Hamburg, werd gisteren, na een behandeling, welke bijna vier weken duurde, vonnis gewezen in ver band met de vier groote communistische ..daden van tereur" van de jaren 1932 en 1933. De volgende acht beschuldigden wer den wegens gemeenschappelijk gepleegden moord en poging tot moord, subsidiair we gens opruiing daartoe ter dood veroordeeld Dettmer, Dreese, Ruhnow. Btockflech, Wehrenberg. Hermann Fischer. Arthur Schmidt en Richartz. Drie en dertig andere beschuldigden werden veroordeeld tot tuchthuisstraffen tot 15 jaren, zes tot ge vangenisstraffen tot drie jaren, terwijl één beschuldigde werd vrijgesproken De ter dood veroordeelde beklaagden werden voor hun leven vervallen verklaard van de bur gerrechten. terwijl de andere beschuldigden deze rechten voor beperkten tljil worden onthouden. FRANKRIJK. Belastingverlaging Spionnage TTotzky mag blijven. De minister van financiën, Germain ^Martin, heeft gisteren een plan opgesteld voor belastinghervorming o.a. behelzend een verlaging der inkomstenbelasting van 34 tot 20 pCt. De totale opbrengst van de inkomsten belasting zal echter niet verminderen, daar de minister voornemens is, zekere vrijstellingen van Inkomstenbelasting af te schaffen. Het plan, dat gebaseerd is op een ont werp van den oud-minister van financiën Caillaux, die dit reeds in 1907 heeft voor bereid komt vandaag in de kabinetszitting in bespreking. De Süreté Générale heeft een zeer ac tieven agent van den Duitschen spion- nagedienst gearresteerd op het oogenblik, dat hij geld gaf aan een Fransch officier, in ruil voor documenten, betrekking heb bende op de nationale verdediging van Frankrijk. Deze spion, die zich Tworyt noemt, doch die in werkelijkheid Georges Sybert heet, zette advertenties in de bladen, waarin hij geld te leen aanbood aan ambtenaren, officieren enz. Na overleg met zijn supe rieuren wendde de officier zich tot den geldschieter, die aanbood hem geld te geven in ruil voor documenten. Door voor te wenden, dat hij de voorwaarden aan nam, stelde de officier de recherche in staat den man te arresteeren. De recherche schijnt er in geslaagd te zijn de geheele bende te ontdekken en men verwacht nog meer aanhoudingen. Vol gens mededeeling van het parket van de Seine is gisteravond een bevel geteekend tot arrestatie van den Pool Sylvain Krauss die de voornaamste agent van de orga nisatie moet rijn. Krauss bevindt zich thans in de Santé-gevangenis. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft in een interview meegedeeld, dat Trotzky een speciale woonplaats op 300 kilometer van Parijs Is aangewezen, waar hij onder nauwkeurige bewaking blijven kan. Ook Ierland weigerde hem toe te laten. Om de plaats komt, naar verluidt, een zone waarbinnen Trotzky zich mag bewe gen, maar waarvan hij de grens niet mag overschrijden. Hij mag geen bezoek ontvangen. Deze verblijfplaats wordt geheim gehouden. Speciale maatregelen zullen worden ge nomen om een ontdekking van Trotzky's verblijfplaats door reporters te verhin deren. o SPANJE. Motie voor Samper. De regeering-Samper heeft in de Cortes een motie van vertrouwen gekregen met 217 tegen 47 stemmen. Samper verklaarde, dat hij een vijand was van programma's en beloften, maar dat hij zou trachten zijn taak loyaal ten uitvoer te leggen en recht te doen wedervaren aan alle Spanjaarden met inbegrip van zijn vijanden. Voor zijn verdere houding verwees hij naar de re- geeringsverklaring van Lerroux. OOSTENRIJK. Het Vaderlandsche Front. De eerste door de Oostenrijksche regee ring op grond van de nieuwe machtigings wet uitgevaardigde verordening regelt de toekomstige politieke positie van het Vaderlandsche Front. De verordening ver leent het Front rechtspersoonlijkheid. Het doel van het Front wordt genoemd de politieke concentratie van alle onderda nen, die op basis van een corporatief op- gebouwden bondsstaat Oostenrijk staan. Bondsleider is Dr. Dolfuss. Hem zal ter zijde staan een bondsleidersraad, taiwijl den landsleieders een raad van advies be staande uit enkele leden zal worden toe gevoegd. De leden dezer raden worden be noemd door den bondsleider. Leden van het Vaderlandsch Front mogen een zetel bekleeden in de wetgevende organen, landdagen en gemeentedagen en in de autonome bestuurslichamen uitsluitend met goedkeuring van den bondsleider. De ledenlijsten van het Front moeten tweemaal per jaar door de gemeenten gedurende twee weken ter inzage worden gedeponeerd. De Helmwehren worden in geschakeld ln het Weerfront van het Vaderlandsche Front. Het Vaderlandsche Front bestaat uit twee corporatieve organisaties, n.l. de ambtenarenorganisatie en de beroeps-or ganisatie, die uit zes onderdeelen zal be staan: o.a. land- en boschbouw, handel en verkeer, credlet- en geldwezen en vrije beroepen. Werknemers en werkgevers wor den met gelijke rechten en plichten op genomen. De Duitsche gezant heeft een klacht In gediend tegen de Heimwehr te Innsbrück, die op 1 Mei een Duitsche bijeenkomst zou hebben willen molesteeren. JAPAN. Wapensmokkelaars gearresteerd. De politie heeft het bestaan ontdekt van een bende smokkelaars, die verscheidene jaren lang wapenen hebben geleverd aan China. Van de 34 bendeleden zijn er reeds 30 gearresteerd, o.a. de leider, die een voor raad van 38.000 vuurwapenen en 300.000 ronden patronen bezat. Tot de bende behoorden voornamelijk zeelui. RECLAME- 450 TELEFOON MJ UW HUIS voor fijne Vieeschwaren, Warme Croquetten en Salades AALSMEER. Ernstig ongeluk. Tengevolge van een aanrijding kwam het 9-jarige dochtertje van den heer K. alhier in de Marktstraat te vallen. Het meisje werd bij een bewoner binnen gedragen en dokters hulp Ingeroepen. Deze constateerde een ernstige hersen schudding. Later is het kind naar de ouderlijke woning vervoerd. De tooneelvereeniging „Gezellig Samenzijn" heeft in hotel „De m Kolom men" opgevoerd „De Jantjes" van Herman man Bouber. Ook hier had dit stuk veel belangstelling; er is dezen avond veel ge noten Met een bal werd de uitstekend geslaag de avond besloten. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulppostkantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende April ingelegd f. 6382.12 en terugbet. f. 11.424.15. Het laatst uitgegeven boekje draagt num mer 4328. Alhier is een vereeniging opgericht, wier leden zich ten doel stellen het af richten van honden voor politiedoelein den, met als hoogste ideaal het verkrijgen van een certificaat der Kon. Ned. Politie honden Vereeniging. Er hebben zich reeds vele eigenaren van herdershonden bi) de nieuwe organisatie aangesloten. HAARLEMMERMEER. Coöperatieve Boerenleenbank. In de algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank te Lijnden alhier, werd tot bestuurslid herkozen de heer A. P. Stokman, terwijl de heeren S. H. van Haaster en J. Th. Schrama wer den benoemd resp. als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de C.C.B. te Eind hoven. Tot secretaris werd aangewezen de heer H. J. Post. Dat de bank zich in toenemenden bloei mag verheugen, bleek wel uit de door den voorzitter gegeven uiteenzetting. Het aantal leden en spaarders nam toe. De winstcijfers stijgen, terwijl ook de reserve gunstiger is, Was er een tekort bij een liquidatie van bijna f. 8000, dit kon reeds worden weggewerkt. Het batig saldo van ruim f. 5000 vormt met de winst ongeveer f. 7000. De uitgaven bedroegen f. 255.961,57 en de ontvangsten f. 56:267,38, terwijl f. 66.186.53 werd terugbetaald. Aan winst viel te boeken een bedrag van f. 1833,93. Het rentetype werd gehandhaafd. Inbraak. Nabij Halfweg alhier heeft een onge- noode gast zich 'gpachts toegang ver schaft tot een achter een woning staande schuur en daaruit een heerenrijwiel ont vreemd. - Bij een anderen bewoner werden belastingplaatjes weggekaapt. De politie stelt een onderzoek in. Tot onderwijzers aan de bijzondere school aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier werd benoemd de heer R. Weerman te Westdongeradeel. Mej. A. Snel, onderwijzeres aan de R.-K. school te Vijfhuizen alhier gaat het onderwijs verlaten en heeft met ingang van 12 Mei a.s. eervol ontslag aaAgevraagd. De ambtenaar bij de administratie der Directe Belastingen, de heer G. Schoe- makers. is van Tiel overgeplaatst naar Hoofddorp. HILLEGOM Ernstig ongeluk. In de Weeresteinstraat bij Patrimonium heeft een ernstige aanrijding plaats ge had. Twee jongens zijn tegen een passee- rende auto geloopen, waardoor de één ernstig en de ander minder hevig getrof fen is. Eerstbedoelde, zekere De W. brak een been op twee plaatsen en kreeg boven dien een wond aan het hoofd. Hij is per ziekenauto naar een ziekenhuis gebracht; de andere kwam er beter af en kan thuis verpleegd worden. Jaarvergadering „Middenstand". De vereeniging „Middenstand" heeft haar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer A. van Zon neveld. die de goed bezochte bijeenkomst opende met een uiteenzetting over de vereenigings-actie, de samenwerking in de Centrale en de noodzaak van organi satie. Hij betreurde het, dat het plan voor een collectieve reclame door de zuster verenigingen niet aanvaard Is. Mede spoorde hij de leden aan, zelf actief te zijn en niet alles aan het bestuur over te laten. Het jaarverslag wees onder meer aan, dat het ledental belangrijk Is ge stegen. Een vruchtbare gedachtenwisse- ling volgde. De penningmeester sloot zijn rekening af, met een batig saldo van ruim f. 100. Zij ls nagezien en accoord bevonden door de heeren Vreeken en Zifkamp. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. W. Wierda en H. Kraay zijn herkozen. In het najaar zal feestelijk herdacht worden, dat de vereeniging 25 jaar be staat. Voorts is van gedachten gewisseld over de invordering van kwade posten, cadeaux aan vereenlgingen, de soepele toepassing van het parkeerverbod, een onbekende belasting voor lichtbak reclame aan den Rijksweg. De voorzitter sloot daarna de vergade ring, die zich kenmerkte door aangename besprekingen. Bollenveiling der Herv. Kerk. De groene veiling van bloembollen ten bate van de Ned. Herv. Kerk alhier heeft f. 1351 opgebracht. Dit ls ongeveer f. 100 minder dan verleden jaar. Toch is het kerkbestuur zeer dankbaar, te meer daar de theeschenkerij en de verkoop van siga ren een extratje opbrachten van f.40. Ds. Eerhard heeft het overleden lid der commissie/den heer H. Keur, ln welgeko zen woorden herdacht. De collecte met speldjes voor de Chr. Vereeniging voor lijders aan vallende ziek ten te Haarlem en Heemstede heeft in deze gemeente een bedrag van ruim f. 44 opgebracht. o KATWIJK AAN DEN RI-JN. Aanbesteding. Door de wed. C. Vreeburg werd aanbe steed het bouwen van een woonhuis met slagerij aan de Voorstraat, op de plaats van het bestaande pand. Ingeschreven was als volgt: de heer v. Wissen, aanne mer te Voorschoten, voor f.5500; firma Jac. Haasnoot te Katwijk a. d. Rijn voor f. 5178; A Oudshoorn te Katwijk aan den Rijn, f. 4895; C Aanhane en A. C. van Schle te Katwijk aan den Rijn, voor f. 4647,50, en firma Van Rijn te Leidschen- dam voor f. 4387. In bet Overrijn. Was men aanvankelijk bevreesd, dat het hooge talud, ontstaan door de zeer lage schoeiing langs den Rijn in het Overrijn, na eenige dagen droog weer met 'n beetje wind .wel voor een groot gedeelte zou wegstuiven, thans is het talud reeds ten deele op andere wijze vernield. Door den regenval van Maandag op Dinsdagnacht zijn flinke gaten ln het talud gespoeld. Met het fietspad en de straat verkeert nu ook nog het talud voor een groot gedeelte in desolaten toestand. Hagelschade. Naar wij vernemen moet het noodweer, waarbij hagelbuiten. veel schade veroor zaakt hebben aan bloembollengewassen. KATWIJK AAN ZEE. De Katwijksche Reddingsbrigade. Het bestuur van de Katwijksche Red dingsbrigade is en blijft steeds werkzaam om het reddings-materiaal op het strand ln den besten staat te houden en dit uit te breiden, als de financiën het toelaten. Het bestuur heeft nieuwe plannen en om die mogelijk te maken zal eerstdaags een geldinzameling onder deburgerij gehou den worden; een circulaire zal een dezer dagen door de K.R.B. thuis bezorgd wor den. Het plan bestaat om een nieuwe Red- dingsvlotteur aan te schaffen voor het Zuiderstrand. Wij hebben bij den heer en mevr. Boot een model daarvan gezien op 1/10 van de ware grootte, vervaardigd door den heer Hasselmeljer. instructeur van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade die er l'/j jaar aanbesteed heeft om het te vervaardigen. Het bestaat uit drie bootjes, waarvan die aan de zijkanten ervoor zorgen, dat het niet kan omslaan, wat bij een vlet, als het ruwe zee ls, niet is uitgesloten. Twee roeiers bewegen het toestel voort, in 't midden bevindt zich een net, waar de drenkeling in gelegd kan worden. Op een wagenstel met leidband kan het ge makkelijk en vlug te water gelaten wor den; bij kalme zee zijn de drie samen verbonden bootjes op kniehoogte al vlot te krijgen. Dit model zal deze week voor het raam van het bureau van V.V.V. in de Voorstraat tentoongesteld worden. Gisteravond bewoog zich aan den Zuid-Oostelijken hemel een schitterende vallende ster. die eenige seconden zicht baar was en die zich aan het oog voordeed als een afgeschoten vuurpijl, welke zich in de lucht uitspreidde en met schitterende glans naar beneden viel. In de groote zaal van Hotel ,riu Rhin" werd de geluidsfilm vertoond „Een razende Roeland", voorafgegaan o.a. door de film der begrafenis van H.M. de Ko ningin-Moeder. LISSE. De Burgemeester met verlof. Naar wij vernemen zal Burgemeester Baron Dr. S. van Wijnbergen zich in den loop der volgende week met verlof buitens lands begeven. HEDEN. Den Burcht: Bond v. Jonge liberals! Spr. mej. dr. E. C. v. Dorp, 8 1/4 uur ujjl Haven 18b: Cursusverg. RSP. Spr heer Langkemper, 8 uur nam. Nutsgebouw: Ver. van Huisvrouw-1 Lezing van dr. P. H. Ritter, 8 1/4 uur nitl Prediker: Jeruël-conferentle 8 uur nas! Katwijk aan Zee (Oude Kerk): Chr. Zanc.l vereeniging .Excelsior" „Judas Maccabairf 7 S/4 uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Groningsche Vereenfe I 8 1/4 uur. nam. v; Iti. Itii lir. |er BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur ntr! „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu: I Trianon-Theater Breestraat, 8 uur run I „Meisjes in nonnenkleed". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur I Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorlwT pende voorstelling. „Menschen ln t hotel Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm| „My lips betray". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst fel apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag 6 Mei a.s. waargenomcl door apotheek: C. B. Duyster, Meun Rijn 18, Telef. 523. Buitenlandsch bezoek. Heden bracht een groot gezelsctnJ Fransche bloemenliefhebbers een bezoeï aan onze mooie tulpenvelden. De rets m gemaakt per touringcar. In Café-Rest. Nachtegaal" werd gedineerd alwaar Harmonie „Adolph Kolping" een coma gaf. Belangrijke verbetering. Dezer dagen is een aanvang gen met de verbetering van den Lisserdljk. B grintdek zal vervangen worden door k kerbestrating, hetgeen voor de voetgai en het verkeer een groote verbeterlnjJ Wij vernemen, dat de Suriname-Brl een netto-opbrengst heeft opgeleverd tr| f.640. Een prachtig resultaat! OEGSTGEEST. Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven: 2 timmerlieden; 1 stuca-l door; 2 betonwerkers; 2 machinale hout-I bewerkers; 1 instrumentmaker; I scheepi-l bouwer; 2 electriciens; 1 monteur; lil land- en tuinaxbeiders; 1 verpleger; ll kellner; 2 reizigers; 1 voor huishouding clL winkel; 1 winkelbediende: 2 losse werk-H1 lieden; 1 magazijnbediende. Totaal lngi-1 schreven 34 werkzoekenden. Geplaatsl door het Agentschap in de laatste wekeil der maand April, 35 werkzoekenden uitc:L gemeente, en een buiten de gemeente. ■L Een mooi legaat. Door wijlen mevr. de wed. H. F. vk Wijk. geboren A. C. C. Schaly, gewoont hebbende alhier en overleden den 9dti Februari j.l. is bij testament aan de Dia conie der Ned. Herv. Gemeente alhier g<- legateerd, vrij van rechten en kosten on uit te keeren binnen 6 maanden na hd overlijden, de som van f. 2000.— in con tanten. De Diaconie heeft dit legaat dank baar aanvaard en zal dit bedrag, ln ver band met het bepaalde ln art. 24 van M Reglement op de Diaconiën, rentegevenl beleggen. RIJNSBURG. Aan het hulppostkantoor alhier had den in de maand April 48 inlagen plaat tot een bedrag van f. 3453.58 en 32 teru?- betalingen tot f2659.84. 849 girostortW tot totaal f. 46.903.25. 271. Toen Pijl den armen T(5m daar zag aankomen, werd hij bijna alweer woe dend. „Zoo, zoo", zei hij, „daar heb je dien jongen die ons zoo fijn heeft geholpen!" En hij vertelde Drakepit het geheele ver haal, van de uit elkaar gevallen kool en de meloenen. Tom kreeg alweer een schrik, zou het nu toch verkeerd met hem afloo- pen? „Aoh, meneer Pijl", begon hij, .heusch, ik heb dat zoo kwaad niet be doeld. Ik dacht toch niet dat de kool kapot zou gaan en de meloenen heb ik er op .ge gooid om te zorgen dat de leeuw niet weg kon loopen, heusch waar!" 272. Drakepit had oplettend toegeki terd, en hij bekeek het ventje, dat al ondeugende streken had verzonnen ee van het hoofd tot de voeten. HM eerst al even boos als de andere mannw maar toen hij hoorde van de meloen™ veranderde zijn meening. „Nee ma», riep hij uit, „dat heb je aardig verzon11™! En tot groote verbazing van Tom en mannen begon Drakepit hard te lacnen

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6