UIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 2 Mei 1934 BINNENLAND. RECHTZAKEN. SPORT. VISSCHERIJBERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 757. Hedenmiddag 3 uur: 758. telegrafisch weerbericht ,.h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Blldt. Hoogste stand 761.7 te Valencia. Laagste stand 730.9 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 3 Mei: ïwakke tot matige wind uit Westelijke .rtitlngen. Half tot zwaar bewolkt of be- jTotten. Nog kans op regen of onweers bui. Iets koeler. BUITENLANDSCn weerbericht. edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Heg steeds blijft het geheele Noorden jdiomen door eèn uitgestrekt gebied van luchtdruk, dat geheel Groenland en i groot deel der Poolzee omvat Het «te minimum bevindt zich nog steeds 'island. Een tweede gebied van lagen druk ligt itn het Westelijk deel der Jllandsche Zee. Tusschen belde ligt crag van hoogen luohtdruk van de se tot de Azoren met groote warmte l:;t Oosten en lage temperaturen in het Mts jp hot vasteland van ons werelddeel is I toestand voor de vorming van locale fsters, voornamelijk op de scheiding het warme en het koude gebied. Het |t!» voorzien, dat het warmtegebled zich ■x naar het binnenland van Europa Jrig zal trekken en dat winden uit Wes- c;ke richting het weer ten onzent en in lit geheele Westen koeler zullen maken. LUCHTTEMPERATUUR. |)ulir voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F.), lil uur 's midd.: 12'/j gr. C. (55 gr. F.). Iluur nam.: IB'/j gr. C. (55 gr. F.). 'GWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. Ivorm. te 4 u. 58 m.; nam. te 5 u. 23 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Iloensdag: 7.57 n.m. tot 3.57 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. Illlel: onder: 5 u. 39; op: 23 u. 57. HOFBERICHT. K. H. Prinses Juliana is heden van Loo in de Residentie gekomen ter blj- faing van de vergadering van het werk- pité van het Nationaal Crisis Comité N'. de vertegenwoordigers der groote ge- pten. |De Prinses gebruikte met Prins Hendrik ^•noenmaal in het palels van wijlen de JUngin-Moeder aan het Lange Voor- f1' en keert hedenavond naar Het Loo UIT HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF ■Gisteren vergaderde te Utrecht de Fede- Pi der Werkgeversorganisatien in het psdrukkersbedrijf onder voorzitterschap P den heer S. S. Korthuis. In zyn ope- Pp'oord besprak de voorzitter de f-Cijfc en perspectieven van de in 1933 pirichte Grafische Bedrijfscommissie, WJ de toelating van nieuwe onderne men een onderzoek instelt naar de jtcieele, administratieve en commer- 'e capaciteiten van den candidaat- Verder memoreerde hij, dat de kkersorganisatie dit najaar haar bestaan feestelijk zal herdenken, S meer door de internationale grafi- tentoonstelling ..Grato" en een aationaal boekdrukkerscongres. Het Fpynt van de agenda vormde het "tel van het algemeen hoofdbestuur "^gevraagd mede te werken aan Fswelling van een bedrljfsraad voor de i en ^et rasterdiepdrukbedrijf. t ü.n ™eiding van den economischen Lr® der Federatie, mr. P. Borst, en roerige discussies, werd het voorstel, f; een niet onbelangrijke minderheid fn.>,aangenomen- l,..,,eer Korthuis werd tot voorzitter der 1 eratie herkozen. INHOUDING MET VERZET TE TE TER AAR. ^"s'ige snijwonden toegebracht. I gej Ié*t?ïorgen werd onder de gemeente a°er een commies der directe be- aIe" aangehouden K. D. uit Alphen iiin v ^n' ^'e niet in bezit bleek rubin,,an «en belastingplaatje. Toen de Ei, „f.f bet rijwiel in beslag wilde ne- Fkiit 5 S' verzet' tr°k ecn rnes en pMe a ambtenaar een ernstige snij- p.!i ter,?n de hand toe, waardoor deze lij, i,™d onder geneeskundige behan- Ei.. ®°es'.stellen. D. die na het vol- "^ent. ifty1 daad terugkeerde naar de k po',tl "Iphen. meldde zich aldaar bij pliljj De Rijkspolitie is na de aan- ■erstond op onderzoek uitgegaan. CREDIET VOOR WERK- VERRUIMING GOEDGEKEURD. vergadering van de tweede kamer. Voorstel-Vos inzake de winkelsluiting niet op de agenda geplaatst. Heden besliste de Tweede Kamer over de moties inzake de verlaging van den werk loosheidssteun. enz. De eerste motie Kupers betreffende ver laging der steunbedragen voor Twentsche werkloozen wordt verworpen met 61—32 stemmen (de S.D.A.P., communisten, van Houten, Sneevliet, Arts, IJsselmulden, Steinmetz, Zandt, v. Dis en Lingbeek). De tweede motie Kupers betreffende verlaging der steunnormen in de groote steden wordt verworpen met 63—32 stem men (dezelfde verhouding .behalve de hee- ren Zandt en v. Dis nu tegen). De motie-De Visser betreffende verla ging van den steun aan werkloozen en van de loonen in de werkverschaffing wordt verworpen met 6628 stemmen. Voor de communisten, socialisten, Arts Sneevliet en v. Houten. De motie-Wijnkoop betreffende de be dragen aan loon bij de uitvoering van werken in gevolge het voorgestelde cre- diet voor werkverruiming, wordt verwor pen met 895 stemmen (communisten en Sneevliet). Het wetsontwerp crediet voor werkver ruiming wordt aangenomen met 897 stemmen (tegen Sneevliet, de communis ten, Arts en v. Houten. Het voorstel Vos om aan de agenda toe te voegen het initiatief-voorstel Vos tot wijziging van eenige bepalingen der win kelsluitingswet wordt verworpen met 53 40 st. (Voor de linkerzijde plus de heer Arts). Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot nadere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde. Minister van Schaik zegt dat het open baar gezag tegenover ons volk niet aan minachting mag worden prijsgegeven; in Rusland mag dat evenmin. MISLUKTE OVERVAL TE AMSTERDAM. De dader op de vlucht gearresteerd. Hedenmorgen heeft een 22-jarige werk- looze man getracht in een bank op het Damrak te Amsterdam zijn slag te slaan. Een der vrouwelijke bedienden van de Noord-Hollandsche Bank, gevestigd Dam rak 24, was bezig met het in orde maken van de etalage, waarin de bank als wissel kantoor allerlei soorten vreemd geld eta leert. Toen zij hiermede bezig was, kwam plotseling de bedoelde jongeman blnnen- loopen, die een greep deed in den stapel bankpapier, welke voor het etaleeren ge reed lag. Voordat de juffrouw Iets kon doen, had de man de zaak weer verlaten en het op een loopen gezet. Er werd onmiddellijk alarm gemaakt en een achtervolging werd geopend. De jonge man vluchtte door de Karnemelksteeg en de St. Jacobsstraat naar den N.Z. Voor burgwal, waar hij op het geroep „houdt den dief" door een chauffeur werd gegre pen. Deze leverde hem aan de politie over, die hem naar het bureau Warmoesstraat overbracht. Hier bleek, dat hij nog in het bezit was van verschillende soorten geld tot een bedrag van ongeveer f. 400. waaronder een Indisch bankbiljet van f. 100.Engelsche ponden enz. Hoeveel geld hij bij zijn overval in de Noord-Hollandsche Bank wist te bemach tigen staat nog niet vast. Het schijnt dat hij op zijn vlucht een gedeelte van het geld heeft verloren. Een gedeelte daarvan is reeds weer terecht. Verder is gebleken, dat de jongeman sinds eenige dagen zwervende was. Sinds Zondag was hij niet meer in zijn woning geweest. o HET AANPASSINGSPROCES DER LOONEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft de volgende circulaire aan de ge meentebesturen gezonden: De voortschrijding van het onvermijde lijke aanpassingsproces der iooneij in het particuliere bedrijfsleven aan de door de crisis gewijzigde omstandigheden, maakt het noodzakelijk, dat de salarisregelingen van gemeenten en andere publiekrechte lijke lichamen, welke nog steeds uitgaan eenerzijds boven het Rtjkspeil, anderzijds boven den plaatselijken loon- en levens standaard met den grootsten spoed daar mede in overeenstemming worden ge bracht. Aangezien de systematische toetsing de zer regelingen, overeenkomstig conclusie 28 van het rapport „Schouten", uiteraard tijdroovend is en voorkomen dient te wor den dat door nog bestaande te hooge Over- heidsloonen vorenbedoelde natuurlijke aan passing van het bedrijfsleven wordt belem merd, moge ik, afgescheiden van de resul taten dezer systematische toetsing, de Gemeentebesturen reeds in het algemeen met aandrang verzoeken ,om voor zoover de salarisregeling van het gemeenteperso- neel, na de reeds eventueel genomen maat regelen, nog aan den te hoogen kant te achten is, deze op korten termijn te her zien en in overeenstemming te brengen met het Rijkssalarispeil en de overige daarvoor in het rapport Schouten aange geven normen. Het is in het belang ook van het perso neel zelve dat de nog te hooge salarisrege lingen zoo spoedig mogelijk tot dit Rijks- pell o.a. worden teruggebracht. Hoe eerder zulks plaats vindt, hoe kleiner de kans en hoe verder verschoven het tijdstip wordt, dat onverhoopt de economische omstan digheden en de noodzakelijke aanpassing aan wat het vrije bedrijf op den duur zal kunnen betalen, in het algemeen belang nog verder gaande verlagingen zullen noo- dig maken. DE POSTVLUCHTEN. De „Pelikaan" is op thuisreis van Bata via vertrokken en te Singapore aange komen De „Havik" is op uitreis van Jodhpur vertrokken en te Calcutta geland. DRAMA TE DEN HAAG. echtpaar om het leven gekomen. In een benedenwoning aan de Bunscho- tenschestraat no. 36 te Den Haag heeft zich in den afgeloopen nacht een drama afgespeeld. Buren vonden hedenochtend het huls gesloten: leveranciers hadden tevergeefs gebeld. Men waarschuwde de politie, die zich daarop door verbreking van een ruit aan de achterzijde toegang tot de woning verschafte en die in een slaapkamer het lijk van de 36-jarlge vrouw aantrof. Met een hard voorwerp, vermoedelijk een bijl, was haar de schedel ingeslagen. De echtgenoot, de 35-jarige W. van den B„ bleek zich door gasverstikking van het leven te hebben beroofd. Zijn lijk lag in de keuken, terwijl de gaskraan nog open stond. Het zes-jarig zoontje van het echtpaar bleek den avond tevoren bij kennissen te zijn ondergebracht, zoodat dit kind het leven is gered. De verhouding tusschen de echtgenooten liet veel te wenschen over. Omtrent de omstandigheden, welke ver moedelijk de aanleiding zijn geweest tot het drama vernemen wij het volgende: De slachtoffers waren een tiental jaren getrouwd. De man. W, v. d. B„ was brood bezorger bij Bogers en was des Zondags en ook wel op andere tijden als hulpconduc teur bij de H.T.M. werkzaam. De vrouw had bijverdiensten als huis naaister en zij had dezer dagen haar di ploma costuumnaaien verworven. De ver houding tusschen belde echtelieden was langen tijd zeer gunstig, doch liet, vooral in de laatste maanden veel te wenschen over. De vrouw, die groote uitgaven deed, wilde een scheiding en zou dan met haar zoontje en met den inboedel naar Nijme gen, waar haar moeder woont, hebben willen vertrekken. De man zou herhaalde lijk op een schikking hebben aangedron gen en van scheiding niet hebben willen weten. Gisteravond om 8 uur was er weder groote oneenlghetd geweest. Kort daarop waren beiden weggegaan, omdat zij zich naar het consultatiebureau van den Hoo gen Raad moesten begeven ter bespreking van de soheldingskwestle. Mej. v. d. B, had intusschen haar zoontje Wim naar haar vriendin, mej. M., die op den hoek van de Naarderstraat woont, gebracht met het verzoek of het kind daar den nacht mocht doorbrengen om dat zij en haar man vermoedelijk eerst laat in den avond zouden thuiskomen. Kort daarna moet het drama zijn ge beurd. Vermoedelijk is de vrouw In haar slaap overvallen. Tegenover een buurman had v d. B. wel eens gezegd dat hij, wanneer zijn vrouw geen schikking wilde treffen, haar zcu dooden. o op het strand gezet. Men meldt ons uit Londen: Het Nederlandsche motorkustvaartuig „Castor" is aan de kust van Lincolnshire op het strand gezet na een botsing met een te Grimsby thuisbehoorende trawler. NEDERLANDSCH MOTORSCHIP GESTRAND. Men meldt uit Londen: Het Nederlandsch motorschip „West laan", geladen met ijzererts en op weg naar Antwerpen, is tengevolge van den mist nabij Portland gestrand. Daar het schip gevaarlijk zat werden de vrouw van den kapitein van der Laan, zijn zoon en dochter en drie leden van de be manning, gered. De kapitein en een ma troos bleven aan boord. Men vreesde aan vankelijk, dat het schip verloren zou gaan. Later is de Westlaan" echter vlot ge sleept en in de haven van Portland bin nengebracht. o HET MINISTERIE VAN ECONOMISCHE ZAKEN. Dr. Colijn zal voorloopig geen besprekingen voeren. Naar aanleiding van loopende geruchten aangaande de vervulling van de vacature in het kabinet zijn wij gemachtigd mede te deelen, dat Dr. Colijn nog met niemand besprekingen heeft gevoerd en de eerst volgende weken ook niet voornemens is zulks te doen. PROPAGANDA VOOR NEDERLAND. Bezoek uit Zwitserland. Op uitnoodlging van de Algemeene Ne derlandsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer en de directie van de Stoom vaart Maatschappij „Nederland" hebben deze week vertegenwoordigers van alle Zwitsersche reisbureaux een bezoek aan Nederland gebracht. Het gezelschap stond onder leiding van den heer H. B. van der Eist, secretaris van het Nederlandsche Consulaat en van de Nederlandsche Ka mer van Koophandel te Genève, in zijn functie van vertegenwoordiger van de Al gemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in Zwitserland. De Zwitsersche gasten hebben tijdens hun verblijf hier te lande eerst een bezoek gebracht aan Den Haag en Schevenlngen. Daarna maakten zij een uitstapje naar de bloeiende bollenvelden en vertoefden gisteren in de hoofdstad. Des morgens bood de K.L.M. een rondvlucht boven Am sterdam en het IJsselmeer aan; des mid dags bezichtigden zij de stad en maakten zij een rondvaart door de havens en grachten. Gisteravond bood de directie van het Amstel Hotel te Amsterdam de Zwitsersche gasten een afscheidsdiner aan, waaraan o.a. ook de heeren W. P. F. van Deventer, directeur van de A N.V.V., L. J. P. N. A. Bouwman van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" en W Spijcher, kan selier van het Zwitsersche consulaat, als vertegenwoordiger van den consul van Zwitserland te Amsterdam, die verhinderd was, aanzaten. Heden is het Zwitsersche gezelschap met het motormailschip „Marnix van St. Alde- fionde" van de Stoomvaart Mij. „Neder- and" naar Genua vertrokken. De gewone audiëntie van den Mi nister van Binnenl Zaken zal Maandeg 7 Mei niet plaats hebben. HAAGSCH GERECHTSHOF De politierechter heeft den bloemist- knecht C. de Gr., uit Sassenheim, die aan den Dienst van Maatschappelijk Hulpbe toon aldaar onjuiste opgaven had ver strekt, waardoor hem ten onrechte steun werd uitbetaald, wegens oplichting ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Conform den elsch van den adv.-gen. werd verdachte vrijgesproken. De 19-jarige timmerman M. J. V., uit Noordwljkerhout is door den politierechter wegens diefstal van een kaas veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk. Het Hof vernietigde dit vonnis en legde thans één maand onvoorwaardelijk op. haagsche rechtbank. Voortgezet werd de zaak tegen den aan nemer H. V. uit Schiedam, wiens zaak reeds op 19 April heeft gediend wcgenB het veroorzaken van een aanrijding op 11 Nov. 1933 op den Rijksstraatweg te Wassenaar Als getuige werden alsnog gehoord de agenten van Politie T. C. Dekker en A. Trumpie uit Wassenaar, die geconsta teerd hadden, dat verd. onder den invloed van sterken drank was. De officier van Justitie vroeg bevestiging van het vonnis van den Haagschen Kantonrechter waar bij verd. was veroordeeld tot 1 maand hechtenis en ontzegging van hel recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. o ambtenarengerecht. Reserve-officieren ontslagen op grond van hun lidmaatschap der N. S. B. Het Ambtenarengerecht te Den Haag hield heden zitting voor militaire ambte narenzaken en behandelde om. een klacht van jhr. J. A. H. v. d. Does, directeur eener levensverzekering-maatschappij te Arn hem, reserve eerste-luitenant der artil lerie Inzake zijn eervol ontslag op grond van art. 36 ten tweede der Wet op het reserve-personeel der landmacht, volgens hetwelk een officier ontslagen kan worden na het eindigen van den termijn, gedu rende welken hij ter beschikking is. Het eervol ontslag had plaats gehad in ver band met een legerorder 1933, volgens welke het aan militairen verboden is. steun te verleenen aan vereeniglngen op fasclstlschen grondslag. Van de zijde van den klager, die werd bijgestaan door mr. J. W, U. Doornbos uit Arnhem, werd betoogd, dat hij op grond van genoemd artikel niet had mogen wor den ontslagen, maar dat dit eventueel had moeten geschieden volgens art. 36 ten 6e (ongeschiktheid of onbekwaamheid om bij het reserve-personeel te dienen.) De klager merkte nog op, dat hij als burger verplicht is, het land te dienen, volgens zijn staatkundig beginsel en dat de leger order alleen kan betreffen dienstdoende militairen. Als burger valt hij niet onder de militaire krijgstifcht, Werd hij onder de wapenen geroepen, dan zou hij onmid dellijk gehoorzamen. Van de zijde van den minister van De fensie, die vertegenwoordigd werd door den heer L. C. Rietveld, hoofdcommies, werd betoogd, dat art. 36 ten 6e voor dft ont slag niet noodig is en dat het ambtenaren gerecht reeds in de zaak Siegers heeft uit gemaakt. dat, wanneer de termijn van 5 jaren verstreken is. gedurende welke de reserve-officier verbonden wordt, belde partijen bevoegd zijn, de dienst verhou- ding te verbreken. Het Ambtenarengerecht zal uitspraak doen op 23 Mei. Een dergelijke zaak Is hierna behandeld ten aanzien van dr. T. J. F. Mattaar, leeraar aan de Hoogere Textielschool te Enschedé, die zelf het woord voerde en o m. nog zeide, dat hij in de couranten gelezen had, dat hij eervol ontslagen was en 14 dagen later de officieele bevestiging ontving, waaruit nog niet viel op te ma ken, wat de grond voor het ontslag was. Deze heeft hij eerst vernomen uit de contra-memorie van den minister van Defensie in deze zaak. Voorts betoogde hij, dat hij op het moment van het ontslag geen lid meer was van den N. S. B. Verder meende hij, dat hij niet had mogen worden ontslagen omdat art. 36 ten 3e een dergelijk ontslag niet mogelijk maakt tenzij na 20 dienst jaren, waarvan spr. er achttien heeft ge diend. Ook in deze zaak is de uitspraak be paald op 23 Mei. ROEIEN. W. HULTZER t Hedenochtend is op 84-jarigen lesftijd te Amsterdam overleden de heer W. Hultzer, gedurende vele jaren bestuurslid van de roelvereeniging „de Amstel". UIT NED. OOST-INDIE. DE RUBBER-OVEREENKOMST. BATAVIA, 2 Mei (Aneta). De Gouver neur-Generaal van Ned.-Indië oordeelt het noodig dat een buitengewone zitting van den Volksraad zal worden gehouden ter behandeling van de op 28 April gesloten rubberovereenkomst. De aanvang van deze buitengewone zit ting is vastgesteld op 14 Mei a.s. De leden zijn reeds opgeroepen. DE ZAAK-BOM C.S. BATAVIA, 2 Mei (Aneta). Hedenmorgen hoorde het Militair Hooggerechtshof ver schillende getuigen in de zaak tegen Bom c.s., die wegens deelname aan de muiterij aan boord van de „De Zeven Provinciën" terechtstaan. Requisitoir en pleidooi werden bepaald op 11 Mei. o LICHTE AARDSCHOKKEN. KOETARADJA, 2 Mei (Aneta). Gister middag werden te 1 uur 40 lichte aard schokken gevoeld, welke geen schade aan richtten. IJMUIDEN, 2 Mei 1934. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. 0.68—026; Griet per kist van 60 K G. 28—10; Tongen per K G. 1.20 0.63; Groote schol per kist van 50 K.G. 26—20; Middelschol per kist van 50 K.G. 22.6016; Zetschol per kist van 50 K.G. 183; Schar per kist van 50 K.G. 5.80 2.70; Tongschar per kist van 50 K.G. 26— 22, Vleeten per stuk 2.50; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. 7.503; Groote schelv. per kist van 50 K.G. 25; Middel schelv per kist van 50 K.G. 22.50 18; Kleinmlddel schelv. per kist van 50 K.G. 19—13; Kleine schelv. per kist van 50 K.G. 15—4.80; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 36—13; Gullen per kist van 50 K.G. xx 112.90; Lengen per stuk 1.20— 0.29; Heilbot per K.G. 0.90—0.48; Wijting per kist van 60 K.G. 5.402.40; Koolvisch per stuk 0.630.30; Makreel per kist van 50 K.G. 3.252; Levende beugvlsch Kabel jauw 3.20—1.26 p. st.; Gullen 0.600.30 per stuk; Doode beugvisch Tarbot 0.72 per K.G.; Leng 0.58 per stuk; Vleet 21.60 per stuk: Kabeljauw 26—14 per 125 K.G. Groote gul 10 per 500 K.G.; Kleine gul 9.— per 50 K.G.; Wijting 2.50 per 50 K.G. Aangekomen 5 stoomtrawlers LIJM. 31 met 3732; IJM. 45 met 1116; IJM. 41 met 1518; IJM 48 met 2949; IJM. 26 met 3608; 1 beugel VL. 114 met 576 en 7 loggers K.W. 196 met 409; K.W. 4 met 455; K.W. 162 met 385; SCHEV. 133 met 363 SCHEV. 250 met 587; SCHEV. 247 met 693; IJM. 204 met 615. AMSTERDAM, 2 Mei. Willige markt. Rubbers zeer willig. Ove rige afdeellngen hooger: Amerikanen prijs houdend. Duitsche en Ned. Staatsfondsen vast. De beurs werd heden beheerscht door de willige stemming van Rubbers. In Lon den steeg de rubberprljs voor het eerst sinds 4 Jaar boven 7 pence per lbl. en hieruit putte de fondsenmarkt moed. Vooral de minder courante soorten gaven groote winsten te zien en over 't algemeen lagen de noteeringen 5 a 15 pCt. hooger, A'dam Rubbers avanceerden 5 pCt., waarbij moet worden bedacht dat onlangs een bankconsortium 3 mlllioen gulden aandeelen overnam en optie op 3 millioen verwierf. De willige houding breidde lich algemeen Uit. Koninklijke stegen na 3 pCt. hooger inzet tot 1C5 3/4 pCt. Ook Amerika nen waren hooger. Unilevers avanceerden 1 pCt., Philips 2'/« pCt., Aku's waren goed prijshoudend. Ned. Fond werden op de basis van de no minale waarde van f. 60 verhandeld en stegen tot 210 pCt. Suikers zeer vast. H. V.A.'s 7 pCt. hooger. Tabakken waren tot 4 pet. hooger. Duit sche obligaties, vooral Youngleenlng die 1 pet. steeg, vaster, evenals Ned. Staats fondsen. 4 pet. 1934 steeg tot 100 1/4 pet. WISSELKOERSEN. Engeland 7.51 3/4 (7.53 1/4)Duitschland 58.13 (58.11 1/2); Frankrijk 9.741/8 (9.74 3/4); België 34.48 (34.50); Zwitser land 47.88 (47.84 1/2)Denemarken 33.60 (33.65); Zweden 38.80 (38.82 1/2); Noor wegen 37.80 (37.82 1/2)N.-York 1.47 1/16 (1.46 3/4). Prolongatie 11/2 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 2 Mei. Veemarkt. - Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 345 vette kalveren: 1ste kwaliteit 5056, 2dê kwal. 3848, 3de kwal. 26—34 p. K.G. levend gewicht. 12 nuchtere kalveren, 2.50 5.00 per stuk. 418 Varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 K.G. 4142; zware varkens 4041, vette varkens 3940 per K.G. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren groote aan voer, tamelijk vlugge handel en prijzen afbrokkelend. Varkens matige aanvoer, handel redelijk en prijzen aanvankelijk als Maandag, afloop iets lager. KATWIJK a. d. Rijn, 1 Mei. Groen- tenveiling. Waschpeen f9.40f. 10.10 per 100 K.G.: Grove Peen f. 5.10—f. 5.70; Wit lof p. 100 K.G. f. 8.10—f. 12.30; Radijs per 100 bos f 0.50f. 1.10; 81a per 100 krop f. 3.10f. 3.90; Spinazie p. kist f. 0.120.19. KOUDEKERK, „Koudekerk Rijndijk", 2 Mei. Aanvoer 10090 eieren. Kipeieren f. 2 2.50,Eendeieren f. 2.102.40, Boter f. 0.56— 0.62; Kaas f. 0.190.22; Konijnen f. 0.90 1.20. NIEUW VENNEP, 30 April. 28350 kip- eieren 1.902.40; 1935 M. eendeieren 2.20 2.40; 17 Ganzeneieren a 6 et.; 23 Kievit eieren a 4 ct„ Konijnen 301.55, Kippen 1.001.05; Duiven 8 ct. per stuk. Handel vlug. ROELOFARENDSVEEN, 1 Mei 1934. Spi nazie 3—4 ct„ Postelein 13 ct„ Andijvie 6—7 ct. per kilo; Sla 0.504.00 per 100 krop: Aardbeien 3343 cent per doosje. Peulen 2.202.50 per 10 pond. VEUR, 1 Mei. Engelsche komkommers le soort f. 1417, idem 2e soort f. 10—14, idem 3e soort f. 710; Idem wankleurige fa. 10 14: idem stek f 0.02—0.16 per K.G.; Krop sla le soort f. 3.204.80, idem 2e srt. f. 1.30 3; Stoofsla 315 ct.; Peen f.1420; Bloemkool le srt. f. 12—19, idem 2e srt. f. 6 11; Andijvie per 100 f.24.50; Spinazie f. 2—4 ets. per K.G.; Postelein f. 1218. WESTLAND. Mlddenpfljs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen van 1 Mei; andijvie 4055 ct. per bak; bloemkool le 10—20 ct. per stuk: peen 10 16.00; radijs 80—1.50 per 100 bos; sla 2.80 —5.00, 2e soort 502.00 per 100 krop; spi nazie 1426 ct. per kist. Westlandsche Bloemen ei:.ng van 1 Mei Irissen, blauw. 7—13 ct., idem geel 79 ct., Idem wit 14 ct. Diverse tulpen, rood, 7 11 ct., Copland 3—6 ct. per dozijn; Jan. Lelies 3.404.20, Lelium Begalis 1.40, Vlo lieren 79.00 per 100; Anemonen 46 ct., Lathyrus 7—12 ct. per bos. WOERDEN, 2 Mei. Kaasmarkt. Aanvoer 140 partijen kaas. Met rijksmeri: 1ste kw. ff. 1820 50; 2de kw. f. 14—16 - Handel matig. S—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3