De strijd om de Engejsche Cu LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 30 April 1 Manchester City wint met 2-1 soms het koffertje van Van Heel, waarin diens uitrusting voor den wedstrijd gebor gen was, had gevonden. Want dat was-ie kwijt. Waarschijnlijk laten staan in Rot terdam. In het hotel werd echter niets ge vonden en ook bij navraag op het station D P. had men geen succes. Een half uur later echter werd van Heel's bagage daar toch door een witkiel gevonden. De heer Teitsma van het hotel „Atlanta" besloot toen onmiddellijk Van Heel het verloren valies achterna te gaan brengen en wel op de eenige wijze, waarop dit nog mogelijk was: hij charterde op Waalhaven een Pander-vliegtuig, dat met den piloot De Graaf om één uur precies het luchtruim koos. Om 14.18 uur Belgische tijd landde het toestel te Antwerpen. Onze aanvoerder ontving zijn spullen nog juist op tijd! Het oordeel van den scheidsrechter. Arbiter Rouss. die Zaterdag de Cupfinal in Engeland had geleid, heeft zich in bui tengewoon vleiende bewoordingen over den wedstrijd uitgelaten na afloop. Hij wees er op, dat hij verstomd had gestaan over dit spel, dat veel en veel sneller was dan het Engelsche spel. Hij vond dezen wedstrijd veel sneller en veel fraaier dan de Cupfinal van Zaterdag en was vol be wondering veer de techniek van het Ned. elftal, en voor de geestdrift die werd ge demonstreerd. Naar zijn meening zou welk Engelsch prof-elftal ook, hin handen vol hebben aan ons nationale team met zijn voortreffelijke spel. De heer Rouss was na den wedstrijd zóó vermoeid, dat hij eerst eens een poosje wilde uitrusten, voor hij zich verkleedde. Nog zelden had hij zoc"n snellen wedstrijd geleid', De totaalstand van alle wedstrijden is dus: Nederland 52 26 9 17 61 125—96 België ......52 17 9 26 43 96—125 HEX 20-JARIG BESTAAN VAN XJ.V. S. Geslaagde herdenking in „Concordia". In de groote zaal van „Concordia" heeft de Leidsche athletiek- en voetbalvereeni- ging U.V.S. Zaterdagavond haar vierde lustrum herdacht. Alle factoren waren aanwezig om dit feest naar wensch te doen slagen: een stampvolle zaal, een prachtig programma en een dankbare en opgewekte stemming onder die tientallen aanhangers der blauw-witte vaan, die wekenlang naar deze lustrum-herdenking hadden uitge-i zien Voorzitter Lolkes de Beer sprak de wel komst-rede. waarbij hij zich. in verband met de uitvoerige beschrijving in het jubileum-nummer, ontslagen zag van het geven van een geschiedkundig relaas. Hij richtte zich in de eerste plaats tot de op richters van U.V.S. en verder tot het be stuur van den Leidschen Voetbalbond, de afgevaardigden van talrijke zusterveree- nigingen, die de jubilaresse met bloemen, telegrammen en brieven als het ware overstroomd hadden, en tot tal van andere genoodigden. Dank bracht hij aan de oprichters, die hij de geestelijke vaders der vereeniging noemde, dank ook aan den L.V.B. en diverse zuster-organisaties voor hun zoo dikwijls betoonde medewerking, dank aan de heeren Laman en De Lange, die voor de samenstelling van 't jubileum nummer zorg droegen, dank tenslotte aan de verschillende medewerkers aan deze uitgave, welke spreker voor de leden een kostbaar bezit noemde, en aan de feest commissie voor haar vele en belanglooze werk! Zich tot de leden richtende uitte de heer Lolkes de Beer den wensch, dat zij steeds trouwe blauw-witters blijven mogen en gezamenlijk er toe zullen bijdragen dat de vereeniging blijft groeien en bloeien. Hopelijk mag U.V.S.. aldus spr.. er spoedig in slagen, een klasse hooger te komen. Zoo niet: ook dan blijft er echter hoogst nuttig werk te doen! Voortgaande huldigde spr. het juniores- èlftal A, dat aan de anderen het goede voorbeeld gegeven heeft door kampioen te worden en als aandenken werd aan alle elf spelers een souvenir aangeboden. De heer C. Haneveld kwam vervolgens aan het woord als voorzitter der feest commissie. om gelijk een zekere bis schop uit het Zuiden met milde hand z'n gaven uit te deelen. Hij dankte z'n mede-commissie-leden voor de ondervon den medewerking en bood een geschenk aan aan de dames Lezwijn en Swanenburg, om vervolgens woorden van warme en oprechte waardeering, namens de geheele vereeniging, te richten tot de heeren Lol kes de Beer, J. Graafmans. H. Laman, Le Roy en Swanenburg, hen allen een fraaie dasspeld overhandigende. De heer Steenhauer, voorzitter van den L.V.B., noemde U.V.S. één der krachtigste en best georganiseerde vereenigingen uit den bond en verklaarde dat men in het bondsbestuur groot respect en diepe waar deering heeft voor de leiders dezer ver eeniging. Hij bracht hulde voor de samen stelling van het jubileum-boek, waarover slechts één roep is, en bood, waar reeds zoovele anderen een souvenir ontvangen hadden, den voorzitter der feestcommissie, den heer Haneveld. een bondsspeldje aan. Namens de oud-leden sprak de heer Ouwerkerk, terwijl later op den avond eveneens nog het woord heeft gevoerd de heer Postma, die speciaal voor deze ge legenheid uit Antwerpen naar de Sleutel stad was gekomen! De avond is verder aan de vroolijkheid gewijd geweest. De feestcommissie had de familie Hoffmann, bij menigeen van de radio voldoende bekend, weten te enga- geeren, en dit viertal heeft zich van z'n taak op voorbeeldige wijze gekweten. Het programma was beschaafd en veelzijdig: een bonte mengeling van de lach en de traan, waarbij de jolijt den boventoon voerde. Er waren grappige voordrachten, transformatie-schetsen, refrein-zangen, screensongs, liedjes bij de trekpiano. enz. en den ganschen avond heeft het enthou siaste auditorium dit geestige viertal met de grootste aandacht beluisterd. Veel te snel, naar het oordeel der toehoorders, kwam te ruim halftwaalf het einde van het zeer succes-volle optreden der Hof- mann-familie, doch dra vroeg toen toch het bal, onder leiding van den heer Evert Castelein, en medewerking van Hofenk's Band, weer de volle aandacht! Resumeerend moet deze jubileum-her- denking van U.V.S. als bijzonder geslaagd worden genoemd. Honderden U.V.S.'ers zullen er nog heel dikwijls met genoegen op terugblikken! UITSLAGEN LEIDSCHE VOETBALBOND. Zondagcompetitie, 1ste klasse: Alphen III—U.V.S. III 4—3. Lugd. n—L.F.C. III 63; Roodenburg ISportman I 31. 3de klasse A: Sportman nA.S.C. IV 3-2 4de klasse A: Sportman IV—U.V.S. VI 3-6 Adsp. C.: Lugd cl—Rouwkoop 93. Zaterdagcompetitie, 1ste klasse: Quick Boys I—S.L.F. I 11—0. 2de klasse B: Ons Clubje IS.L.F. II 8-1. 3de klasse A: A.R.C. III—Noordwijk m 4—4. 4de klasse: Quick Boys VIFides Pacta IV 3—2. ROODENBURG KAMPIOEN. LUGDUNUM—D.O.S. 3—6. Een goede wedstrijd der groen-witten. Lugdunum heeft haar nederlaagwed strijden tegen de Utrechtsche tweede klasser D.O.S. ingezet met een 36 neder laag wel is waar. doch tevens met een voor haar verrassend goeden wedstrijd. Vooral voor de rust vertoonden de groen-witten tegen het eveneens goed spelend D.O.S. een aantrekkelijk open spel en waren zij geruimen tijd in het veld de meerdere en ook voor het doel der gasten het meest gevaarlijk. De uitstekend spelende keeper was echter niet te passeeren. D.O.S. dat ook meerdere malen bij v. d. Berg te ver geefs had aangeklopt nam door den linksbuiten de leiding 01. Lugdunum beantwoorde dat met enkele heftige aan vallen waaruit Weerlee den gelijkmaker in zond 1—1. Beide elftallen voerden het spel hoog op en de keepers moesten hun talenten toonen. Juist voor de rust her nam DOS. met een ouhoudbaar hoog schot de leiding. Na de thee kwam aanvankelijk Lug dunum het eerst opzetten, doch spoedig was het met het overwicht gedaan. De snelle linksbuiten der Utrechtenaren ging er alleen van door en schoot no. 3 in de Leidsche touwen 1—3. Uit een penalty maakt Lugdunum er 23 van, wat D.O.S. weer uit een corner met een goed doel punt beantwoordde 24. Weldra was het nu 26, waarna Van Weerlee er 3—6 van maakt. Scheidsrechter Arnoldus had de leiding uitstekend in handen. o DE STEDENWEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. Op het Beerschot-terrein te Antwerpen vonden Zaterdagmiddag onder begunsti ging van fraai weer de beide stedenwed- strijden AntwerpenAmsterdam en Ant werpenRotterdam plaats. Aangevangen werd om drie uur voor 5000 toeschouwers met de ontmoeting AntwerpenAmsterdam. In het begin is het spel verdeeld maar reeds na 6 minuten schiet Van Reenen tegen de lat en Oudendijk kogelt den te- ruggespeelden bal in het doel (0—1). De Antwerpenaren worden iets sterker en keeper Oerlemans moet verscheidene schoten houden. De uitvallen van Am sterdam blijven gevaarlijk en uit een daarvan scoort Van Reenen na 17 minu ten het tweede doelpunt. (0—2). Na de rust zakt het spelpeil geweldig en zijn de Antwerpenaren over het algemeen iets meer in den aanval. Vijf minuten voor het einde scoort A. Hellemans een tegenpunt. dat welverdiend is. Twee mi nuten voor tijd mag Van Reenen wegens hands even buiten het beruchte gebied, een vrijen schop nemen. De Belgen vor men een hechte linie voor het doel, doch de Ajaxied plaatst tactisch naar den vrlj- staanden Mulder die kalm inschiet (13). Direct hierop aansluitend werd begon nen met den wedstrijd Antwerpen—Rot terdam. Aanvankelijk is het een goede wedstrijd met een kalm verloop. Beide teams krij gen zeer veel kansen tot scoren doch eerst na 34 minuten weet Van Campen- hout met een kopbal Cohen te passee ren (10). Het blijkt al spoedig, dat de Rotterdamsche voorhoede zeer zwak is en vooral de midvoor Bouter presteerde niet veel en schoot in snelheid te kort. Zeven minuten later is het reeds 20 door een goed doelpunt van Lambrechts. In de tweede helft zijn de Antwerpe naren direct in het offensief en spoedig is een doelpunt het resultaat hiervan. Met een goed schot maakt Lambrechts er 30 van. De Rotterdammers antwoorden met eenige vinnige aanvallen waarbij een kop bal van Vrauwdeunt tegen de lat komt. Dan komen er eenige fatale minuten voor Rotterdam. Kort na elkaar eerst Van Brandt, daarna Lambrechts en tenslotte wederom Lambrechts weten Cohen te passeeren en de stand is dan 60 voor Antwerpen. Dan vindt Rotterdam het ge noeg en even kort achter elkaar scoort Rotterdam drie doelpunten. Eerst scoort Bas Pauwe uit een penalty, daarna maakt Vrauwdeunt uit een voorzet van v. d. Tuin het tweede doelpunt en tenslotte is het weer Vrauwdeunt die keeper Somers met een fraai schot passeert (63). Met dezen stand komt het einde. o OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Dertienduizend toeschouwers hebben gisteren te Boedapest den wedstrijd Hon garijeBulgarije bijgewoond. De Honga ren gaven uitstekend technisch spel te zien, hoewel het hun voor het vijandelijs doel aan schotvaardigheid ontbrak. Met de rust had Hongarije een 10 voor sprong. In de tweede helft voerde Hongarije den voorsprong op. Het eenige Bulgaar- sche doelpunt was het resultaat van een throughpass van den linkshalf. De eind stand was 4—1 voor de gastheeren. De Hongaren zullen derhalve in Rome van de partij zijn. Te Boekarest won* Roemenië met 2I van Yougo-Slavië. Roemenië gaat derhal ve naar Rome. o A.R.C. m—NOORDWIJK III Noordwijk heeft reeds spoedig na den aftrap succes, 0—1. A.R.C. heeft eenige tijd noodig om ingespeeld te raken, wat haar tenslotte nog weer op een tegenpunt komt te staan, 0—2. Dan is het echter met het Noordwijk-overwicht gedaan, en nog voor de rust maakt de thuisclub er 2-1 van. Na de rust zit A.R.C. er geducht op met als resultaat, dat de achterstand kan worden omgezet in een 42 voorsprong. Tot ongeveer 10 minuten voor het einde blijft de stand zoo, A.R.C. denkt den wed strijd reeds gewonnen te hebben, Noord- wijk ziet haar kans er nog voor, dat de goed leidende scheidsrechter het einde aankondigt met een gelijken stand, waar mede de verhouding goed wordt weerge geven. i Door een 31 overwinning op Sportman. Eindelijk na zwaren strijd en onder groote concurrentie van L.D.W.S. n en Lugd. II is Roodenburg er in geslaagd door een fraaie overwinning op Sportman het kampioenschap te behalen. Vier seizoenen werd er in den L.V.B, ge speeld en verleden jaar stond ze nog op één na onderaan, doch de goede clubgeest en de onderlinge eenheid heeft in Rooden burg het grootste aandeel gehad in het be halen van het kampioenschap. Over den wedstrijd het volgende: Direct zetten de bl.-zwarten er een goed tempo in, doch de Sportman-verdediging geeft voorloopig geen kans. Langzamer hand werkt Sportman zich los en nu wordt het een gelijk opgaande strijd met wisse lende kansen. Na 14 minuten spelen pas seert v. d. Vlist handig eenige spelers en schiet fraai in, 10. Nog voor de rust vergroot v. d. Vlist den voorsprong, 20, ondanks een tegenoffen sief van Sportman. Na de rust zet Roodenburg zoo geweldig op, dat het Sportman-doel zwaar onder vuur wordt genomen. Het is eindelijk v. d. Vlist, die fraai doelpunt, 3—0. 12 min. voor het einde weet Sportman door een strafschop tegen te scoren, 31. Dan volgt nog even een opleving in de Roodenburg-voorhoede. waarbij de gebr. Du Prie wedijveren wie liet meest tegen de doelpalen kan schieten Onder luid ge juich van het talrijke publiek komt het einde. Scheidsrechter Kruit leidde naar ieders genoegen. Na afloop werd door verschillende be stuursleden gesproken en werd door „Sportman" een fraaie bloemenmand aan aanvoerder Den Os overhandigd. LUGDUNUM O—L. F. C. III 6—3. Tegenover een volledig Lugd. elftal stelde L.F.C. zich met slechts 8 man op. Zoo kon het gebeuren dat de groen-witten binnen weinige minuten een 20 voorsprong door de Roo en Koolloos wisten te behalen. Toen de withemden daarna voltallig waren ging de strijd meer gelijk op tot kort voor de rust wederom door toedoen van de Roo en Kooiloos de stand op 40 werd gebracht. Na de rust was het al ras 50, waarna L.F.C. plots los kwam. Kort achtereen werd keeper v. Staden drie malen gepasseerd (53) De druk op het groenwitte doel bleef nog geruimen tijd aanhouden tot bij een doorbraak Koolloos den wel wat al te overmoedigen L.F.C.-keeper ten zesde male het nakijken gaf (63). Met dezelfden stand kwam het einde van dezen door den heer Metsch voortreffelijk geleiden wed strijd. o ALPHEN III—U.V.S. III 4—3. In een kamp, waarin voor beide partijen niets meer te winnen of te verliezen was, is Alphen er in geslaagd een moeizaam bevochten overwinning te behalen. Voor de rust was over 't algemeen U.V.S. meer in den aanval. Er werd echter niet gescoord. Na de pauze kwam Alphen er beter in en als v. d. Louw uit een aigemeenen aan val zeer onverwacht inschiet, ziet de kee per den bal in het doel verdwijnen, 1—0. U.V.S. zet dan eenige pittige aanvallen op touw. Uit een penalty, wegens hands, maakt U.V.S. gelijk. Weer neemt Alphen dan de leiding, als Verruijt van de rechts buitenplaats een schot lost, 21. Al heel goedkoop komt U.V.S. aan den gelijk maker, als de Alphensche doelman een van ver geschoten bal iaat glippen. Een der Leidsche spelers doet al niet beter, door wanneer Alphen's midvoor inkopt, den bal met het hoofd in eigen doel te diri- geeren, 32. Aiphen maakt dan nog een vierde doelpunt en wel met medewerking van een der handen van 'n Alphen-speler. De scheidsrechter stond echter in zulk een ongunstige positie, dat hij het doelpunt, ondanks de verklaring van den Alphen- speler, die zijn fout bekende, toekende. Als U.V.S. den stand op 4—3 gebracht heeft, komt het einde en heeft Alphen iets meer gekregen, dan haar toekwam. SPORTMAN II—A. S. C. IV 3—2. Het met 10 man spelende A.S.C. heeft tegen Sportman n lang stand weten te houden. Zelf wist A.S.C. kort na aanvang de leiding te nemen. Vijf min. voor het verstrijken der eerste speelhelft wist Sportman door twee doelpunten den ach terstand om te zetten in een 21 voor sprong. Na de rust had Sportman het beste van het spel. Een mooi doelpunt van den linksbinnen wordt geannuleerd wegens buitenspel. Bij een uitval van A.S.C. werd de stand gelijk. 22. Toen maakte de A.S.C.-keeper een fout en liet hij den bal in het doel vallen. Scheidsrechter G. Waas dorp was een bekwaam arbiter. QUICK BOYS I—S.L.F. 1 11—0. Het duurt vrij lang voordat A v. d. Pias de score opent, maar dan gaat het beter en als de rust aanbreekt heeft de keeper der gasten vijfmaal moeten visschen. Na de rust hetzelfde spel en al spoedig is het 60. Tenslotte werden de dubbele cijfers gehaald; zelfs wordt het door een kopbal van A. v. d. Plas nog 110. Hoe de Bruin c.s. ook zwoegen om de eer te redden, het lukt niet, hoewel zij dat ongetwijfeld ver diend hadden. De heer Graafmans had geen moeilijke taak, hoewel de spelers, vooral van de gast heeren, nogal eens buitenspel stonden. Quick Boys VI won van Fides Pacta IV met 32. o ONS CLUBJE—S. L. F. II 8—1. Door deze overwinning behaalde Ons Clubje het kampioenschap der tweede klasse B. van de Zaterdagmiddagcompe titie. Ons Clubje neemt door den goed spelenden linksbuiten de leiding 10. Ge leidelijk wordt O. C. sterker en het duurt niet lang of de stand wordt opgevoerd tot 40. Na de rust komt S.L.F. wat los doch de keeper is op zijn post. Bij een goeden aanval van O. Ombrengt de rechtsbinnen met een schitterend schot den stand op 50. De O. C.-keeper houdt een strafschop Het wordt 6—0 en 6—1. O. C. neemt dan het spel in handen en uit een paar goede doorbraken brengt zij den stand op 81 waarmede O. C. het kampioenschap be haalde. De scheidsrechter leidde tot ieders genoegen. Londen, Zaterdagavond. (Van een bijzonderen medewerker). Portsmouth lootte de „lucky dressing- room", de kleedkamer nog steeds op Wem bley ingenomen door het team dat (ach teraf) zegevierde, zij wonnen wijders den toss en scoorden tevens de eerste goal en Manchester City won de Cup! En tus- schen deze feiten door is een heel drama geweven van Cup-Final-voetbal van de beste soort met alle hartbrekende mo menten die men zou kunnen wenschen. Dit is een match die en door z'n hoog staand spel én door z'n „thrills" én door zijn spannend verloop in onze memories zal blijven gegrift tot in lengte van dagen Manchester City won de Cup en zij ver diende dat. Misschien moge haar achter trio iets minder solide zijn dan dat van Portsmouth, doch middenlijn en aanval staken dan ook wel zoo hoog boven hun tegenstanders uit dat deze triomf, in de laatste minuten behaald, hen volkomen toekwam. Zij waren het betere elftal dat aanvallend optrad en Portsmouth heeft het systeem van den derden back duur moeten bekoopen. Het lijkt anders dat we moeten terug gaan tot den tijd van Koningin Victoria om ergens geboekstaafd te zien dat de ploeg welke de eerste goal scoorde niet den Final won. Immers het elftal, welke dat alleszeggende doelpunt behaalt, gaat meestal de buit beschermen zooals een kloek pleegt te doen met de kuikens en goals zijn in een Cup Final dan ook zeld zaamheden. Zoolang deze wedstrijd op Wembley is (sinds 1923) is de hoogste score nog maar 30, terwijl het nota bene 22 jaar geleden is dat de Final in een ge lijk spel eindigde! Deze gegevens alleen reeds stemmen tot nadenken. Als bij dezen wedstrijd te doen gebrui kelijk is waren de spelers van Portsmouth en Manchester City in speciale training gegaan, waarbij overigens geen voetbal te pas komt, zoodat de tijd gedood wordt met golf, sjoelbak enz., waarin de spelers dan ook een geweldige vaardigheid berei ken. Hun geest wordt gespeend van alles omtrent goal en through-pass. Zoo tegen Zaterdag-ochtend roept de trainer hen dan te zamen en vertoont hen een bal onder de voor allen verrassende mededee- ling van „Jongens, jullie zitten in de Cup Final". Dan wordt het heeie zaakje in een geblindeerde auto naar Wembley vervoerd om op de Cup te worden losgelaten. Alles gaat even stil. Dit jaar was er nog een klein relletje vooraf over de shirtjes. Beide clubs droe gen dezelfde kleuren en de regels schrij ven voor dat dan ook beide elftallen een andere tint hemdje hebben te dragen. Nu wou Portsmouth dat Manchester zich hul de in een zwart-wit-gestreept truitje, om dat alle vier beker-slachtoffers van Ports mouth deze kleuren hadden gedragen en Portsmouth vond dat een goed teeken voor een Bekertriomf. Manchester wou het juist omdraaien en na veel zoeken is de zaak bij Selfridge's beklonken. Ports mouth koos wit shirt en zwarte broek, Manchester kastanje-bruin jersey en wit te pantalon. Drie-en-negentig duizend menschen woonden deze Final bij. Maar alles gaat hier immer in volmaakte orde. Elke twee minuten vertrekt er een trein vanuit het hart van Londen (Baker Street) naar Wembley Stadium, dus dat ruimt op. Daar enboven hadden de spoorwegen nog 65 extra-treinen ingelegd over heel Engeland want 50.000 menschen komen van buiten de Metropool! Voor controle dezer massa- stroom rondom het Stadion waren 400 politie-agenten opgeroepen. Ook de voedering dezer voetbal-honge- rigen eischt een gedegen voorbereiding. Daaju'oor zijn noodig 3000 lunches, 60.000 fleschjes bier en 40.000 sandwiches. Wat de laatsten betreft, ik trof er een die, naar de taai-heid te oordeelen, voor de derde achtereenvolgende maal in de Cup-Final verscheen. Dat is nog een beter record als dat van Manchester City. Behalve de Koning was ook Minister Ramsay Mac Donald aanwezig, alsmede het Australische Test Team. hetwelk be groet werd met een luid gezongen „They are such jolly good fellows". Maar de meeste indruk maakte toch wel „commu nity singing". Wij hebben dat bij ons ook wel eens geprobeerd doch dan struikelden we, nadat de eerste regels ongehinderd genomen waren, toch altijd bij den Prins van Oranje. Doch hier galmen 100.000 menschen eendrachtig hun populaire num mers, hun volkslied en een psalm: „Abide with me". En geen die het waagt zijn hoofd bedekt te houden of te blijven zit ten! Dit zijn op zich zelf reeds momen ten die men oogenblikken noemt. Om klokke tien voor drie stapte de Ko ning het veld op om de spelers te begroe ten, die even te voren met donderend ge raas waren ontvangen, waarbij duidelijk hoorbaar was dat Manchester City favo riet was. Zijne Majesteit schudde elk de hand, nadat zij door den captain waren voorgesteld. Intusschen had het bestuur der Football Association reeds plaats ge nomen in de Royal Box. In dat bestuur is het jongste lid tegen de zeventig en het oudste 83. Toen ik de heeren zoo zae i pen leek het wel Bronbeek. Een bi frisch bloed kan hier geen kwaad Rous gaf precies op tijd het aanva sein voor een partijtje voetbal hetwelf direct openbaarde waar het dezen mld om draaien zou. Twee aanvallen Manchester City, geleid door de we wind-voorwaarts Tilson, werden we werkt door den centerhalf Allen we zich had ingegraven voor zijn eigen p Op deze perfecte grasvlakte werkte aanvals-machlne van Manchester feili maar zij kon niet breken door het cord van Portsmouth's verdediging. De pey's" daarentegen vonden tegenover a twee Manchester backs die in den begi met den bal geen raad wisten zoodat I9-jarige goalkeeper Swift meermalen actie kwam. Iemand, die onbekend we- te te blijven, verkocht een trap aan d Manchester-linksbinnen Herd, die vo' dig werd gevloerd, doch de vrije sch, vloog over de dwarslat. Aan weerszijd waren de doelen enkele malen in dit gevaar, doch het duurde 27 minuten v Portsmouth tegen de verhouding in leiding nam. Het gebeurde dat een verdwaalde in het middenveld werd opgepikt door d rechtsbinnen Smith, die onmiddellijk! gaf naar den vrijstaanden linksbui Rutherford, welke met een sneltreinvaar tje naar binnen zwenkte, daar twee bat ontmoette, die hij handig omzeilde en een hard, laag doch overigens houd schot kwamen alle ratels en toeter; actie, zoodat we het onweer dat terzei! tijd losbrastte, nauwelijks hoorden. Po mouth had een' dankbaar doelpunt! Dit was het sein voor Portsmouth zich geheel binnen eigen linies te re schansen. En meteen ging het hard hard, wat tot gevolg had dat Herd Manchester in botsing kwam, waarna met een brancard het veld werd afg gen omanderhalve minuut later lekker terug te keeren. Zoo nu en leek het terrein wel een slagveld want ken keer ging er iemand tegen de vlai volkomen fair maar zeer stevig! Maar kerels wéten ook te gaan liggen! D; de Manchester back lag in zwijm op grond vlak voor z'n goal en Manch appelleerde, doch Rous, die het kla van de zweep wel kent, liet doorspelen nauwelijks naderde de Portmouth-aar of het „lijk" herrees zonder verdere uit de asch en kanjerde het leder Wat 'n theater, wat 'n theater) Tot de rust had de Chineesche van Porthmouth den aanval van Chester gebroken en welgemoed gi aan de champagne welke als extra- cum steeds in de pauze wordt ing Daarna bleven ze stok-stijf volhoudro het principe: geen goal dan over lijken. Maar het was voor een ieder, de geweldige pressie van de City-foi aanschouwde, duidelijk dat het zoo drie kwartier duren kon en dat Po mouth zich minstens een keer zou h ben over te geven. Een kanjer van He ketste tegen den paal het veld weer een snoei van Tilson kwam van de dwau lat terug, Portmouth's goal was in gev Maar steeds weer stond daar Allen wegmaaide en vooral wegkopte wat er zijn buurt kwam. Bij een dezer charge sprong hij echter tegen een medespel- aan en hij tuimelde, „groggy" neer. Tu ners probeerden hem op te heffen mu als een zoutzak ging hij weer in elkn zoodat Allen even buiten het strijdpei werd gebracht om op te kikkeren. Datr de kans van de City en zij aanvaarde die! Zoo'n defensieve centerhalf buih de lijnen scheelt enorm en Tilson zag zi: nergens meer geschaduwd. Tot tweern» toe stopte keeper Gilfillan kogels van dr centervoor maar na een kwartier mor hij zwichten toen Tilson, die naar binna geloopen was, scoorde met een laag op houdbaar schot. De wedstrijd had WM een ander aspect gekregen! Na dit drama kwam Allen terug. H liep als in een droom. Hij stond er, sjot ronde, trapte zoo nu en dan eens, mal was niet de Gibraltar waarop Tilson wi te pietter geloopen. De druk op de Port mouth goal bleef dus bestaan, werd zelf heviger maar de tijd verstreek zoodat ons al vleiden in de hoop dat we voor ht zelfde geld een extra half-uur cadeai kregen toen drie minuten voor tijd Til son ergens een gaatje zag. En Manches ter won de Cup! Ik heb tien achtereenvolgende Fira gezien, maar geen als deze. Het voetls was van de beste soort, het kopwerk voor al was subliem. Er was een oogenbllk os de bal van de eene goal naar de anW werd getransporteerd over de hooide heen, zonder dat het leder den gro® raakte! Maar het allerbeste was de aroe trage van den heer Rous, die bij s? teruggaan naar de kleedkamer een ovaB in ontvangst te nemen kreeg zoo spo- taan. dat de Koning even wachtte n- het uitreiken van den Beker. Dien avond was Londen voor de Man chester-supporters die het vorig jaar ta vergeefsche reis hadden gemaakt toen City door Everton werd geklopt. Zij ben de schade ingehaald! DE ENGELSCHE LEAGUE. Arsenal heeft 22 gespeeld tegen Chel sea. wat Arsenal het kampioenschap en Chelsea een veilige plaats bezorgde. New Castle United kon van Stoke City niet win nen, waardoor de club voor degradatie in aanmerking komt, evenals Sheffield Uni ted. LUGD. COMB.—D. O. S. IV 4—1. De kampioen der 1ste klasse U.V.B., D.O.S. IV stelden tegen de vrij zwakke Lugd. combinatie een onbeduidend spel letje, dat door de groen-witte defensie steeds in de kiem werd gesmoord. De Lugd. voorhoede zag kans voor de rust drie maal den Utrechtschen doelman tevergeefs in de welig tierende paardenbloemen te doen duiken. Rust 30. Na de thee gemoedelijk partijtje. Beide partijen hadden nog een maal succes, zoodat met 41 voor Lugd. het einde kwam. LUGD. (c.)—ROUWKOOP 4—3. Na een 2—0 voorsprong voor de kle» ste groen-witten nam Rouwkoop bet sp> in handen en de Lugd. defensie zag s driemaal gepaseerd (23.) Eerst kon s» het einde wist groen-wit de dreigende nc derlaag met twee goede schoten nog een overwinning om te zetten (4—3.) SPORTMAN IV—U. V. S. VI 3-6- Direct is Sportman in de meerj|e^ en zij drukte die uit in twee mootë punten. Met dezen voorsprong voelt man zich veilig en het spel verslapt, u-v denkt er anders over en nog voor de re is de stand 2—2. Na de thee krijgt u-»» een penalty, welke wordt benut en hierop is de stand 24. Na het uitv® van den Sportman-linksback weet man toch den achterstand tot 34 te kleinen. Met eenige moeite kan U.V.s. stand op 36 brengen. j

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14