LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 2S April 1934 SPORT. Crematie en Auto-Transport Burgerlijke Stand v. Leiden AGENDA. 1NTERACAD. WEDSTRIJDEN VROUWEUJKE STUDENTEN. DE DERDE DAG. Leiden eerste in het algemeen klassement. Gistermorgen vroeg begonnen de wed strijden al op de velden aan den Warmon- derweg. De eerste wedstrijd was Amster dam-Delft. Amsterdam zette er alles op om zooveel mogelijk doelpunten te maken en zoodoende Leiden's doelgemlddelde te overtreffen. Dit gelukte, want Delft werd met 90 geslagen, waardoor Amsterdam een doelgemlddelde van 120 kreeg tegen Leiden 110. Hierna de wedstrijd Delft-Utrecht. Delft speelde haar tweeden wedstrijd en kon aan de felle Utrechtenaren geen weerstand bieden. Delft verloor tenslotte met 90. De laatste en meest spannende wed strijd was Leiden-Amsterdam. Onder luid gejuich van 't publiek werden beide par tijen tot 't uiterste aangevuurd, 't Was een wedstrijd, die zich kenmerkte door hoog tempo. Leiden moest „winnen", want bij gelijk spel had Amsterdam hooger doelgemiddelde. Vóór de rust gaven beide partijen elkaar niets toe. De Leidsche voorhoede speelde te kort, waardoor ze de goed opgestelde Amsterdamsche backs niet kon passeeren. Na half-time kreeg de Leidsche voorhoede echter 't heilige vuur en werd 't Amster damsche doel constant belegerd. Uitste kend verdedigden de beide backs tot na pl.m. 10 min. spelen de midvoor, mej. v. d. Haar scoorde voor Leiden. Hierna was de kracht van de Amster damsche backs gebroken, 't heele elftal trok ten gevolge hiervan in de verdedi ging, waardoor het gevaar voor Leiden ge weken was. Het einde kwam met een 10- overwinning voor Lelden, dat daardoor den hockeybeker veroverd heeft. De tenniswedstrijden, die hierna volg den, werden telkenmale onderbroken door onweer en regenbuien. Toch kon 't pro gramma afgewerkt worden. Voor deze wedstrijden kwamen uit: Amsterdam, Utrecht, Delft. Groningen, Wageningen, Rotterdam en Leiden. Zoowel voor het enkel- als voor het dubbelspel werd een halve competitie ge speeld Enkelspel: 1. Delft met 6 gewonnen par tijen. 2. Leiden met 5 gewonnen partijen. Dubbelspel: 1. Utrecht met 5 gew. part.; 2. Leiden met 5 gew. part. (lager gemid delde). Toch werd Leiden no. 1 bij de algemeene classificatie dezer onderafdee- ling. In 't algemeen klassement van alle wed strijden werd de volgorde als volgt: 1. Leiden met 4486.3 punten. 2. Amsterdam met 3601,0 punten. 3. Utrecht met 2657,1 punten. 4. Delft met 1485,3 punten 5. Groningen met 916.5 punten. 6. Wageningen met 249.9 punten. 7. Rotterdam met 83,3 punten. Hiermede werd door Leiden den beker gewonnen. De prijs voor t „persoonlijk gemiddel de" is ingevoerd om ook de kleinere uni versiteiten gelegenheid te geven met een prijs naar huis te gaan. In dezen is de poging mislukt, want alweer sleepte Leiden die in de wacht, tot haar groote „schande" als gastvrouwe. De classificatie is als volgt: 1. Leiden 761,6 punten. 2. Amsterdam 694,3 punten. 3. Delft 583.1 punten. 4. Utrecht 575.8 punten. 5. Groningen 541,6 punten. 6. Wageningen 249,9 punten. 7. Rotterdam 83.3 punten. Verder waren nog uitgeloofd een hockey beker, een wisselprijs voor 't paardrijden, gewonnen door mej. H. Vos (Leiden) en een prijs voor 't schermen gewonnen door mej. Mom, Amsterdam. AALSMEER. De Gemeentebode gaat heen. Onze algemeen bekende gemeentebode, de heer J. v. Boven, heeft eervol ontslag uit zijn functie gevraagd. Hij is voorne mens deze gemeente te verlaten en zich met zijn familie te vestigen in Hellevoet- sluis. Een groot aantal jaren is de heer Van Boven in dienst onzer gemeente ge weest, eerst als agent van politie en later als bode! Het zal ongetwijfeld eerst vreemd zijn. wanneer op ons raadhuis de vrien delijke en gemoedelijke Van Boven gemist wordt! De werkloosheid. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans nog 189 werkloozen ingeschreven, waarbij 118 landarbeiders en bloemisten. Het totaal aantal werkloozen is de laatste week met 15 teruggegaan. Het Chr. Dameskoor „D.I.N.D.U.A." alhier heeft besloten deel te nemen aan het Groot Nationaal Zang- en Muziekcon cours te Baam. dat gehouden wordt op 30 en 31 Juli en 1 Augustus a.s. De Kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente heeft in zijn laatste vergadering besloten om over te gaan tot het instellen van jeugddiensten in deze gemeente. De jeugddienst houdt in het bijzonder de oogen open voor jonge menschen, die niet gewoon waren tot dusver in de kerk te komen, hetzij door onverschilligheid, hetzij uit ongewoonte. Met no. 80 van de Stcrt zijn verzonden afdrukken van de N.V. Handelskweekerij J. Baardse Mz. en Zn .alhier. HILLEGOM. In samenwerking tusschen ambte naren van de Aardappelen-Centrale en de gemeentepolitie zijn dezer dagen 875 K.G. aardappelen in beslag genomen. Zij wer den ongedekt vervoerd, waarvoor proces verbaal is opgemaakt. RECLAME- 220 Begrafenisonderneming G M. SEUGLING Kosterij Evang. Luth. Gem. Middelweg 36 Tel. 3101 Leiden GEBOREN. Ciprianus Franciscus Cornells, z. van M. v. Bameveld en A. M. C. v. d. Berg Tho- nas Jetze. z. van Th. J. Brouwer en C. Vijl- brief Wilhelm Petrus Maria, z. van J. Semp G. J. Schafer Hendrika. d. van W. v. d. Zanden D. Barbier Hendrikus Johannes, z. van G. A Homringhausen en W. ten Pierick Dirkje, d. van B. den Haas en W. v d. Plas Johanna Maria, d. van J. G Krapels en G. de Vink Karei Wilhelmus, z. van J. M. Vilders en E. P. W. Peterzen. ONDERTROUWD. W. Laman, jm. 24 Jaar A. C, v. d. Vos. j.d. 23 jaar W. G. Mulselaar, j.m. 21 jaar en J. A. Overdijk j.d. 16 jaar L. den Oude. gesch. m. 49 jaar en A. J. C. Velt- huijzen. j.d 46 jaar G. v. Houten, wedn. 31 jaar en M. Buitendijk, j.d. 28 jaar. OVERLEDEN. J. S. Tierolf wed. 87 jaar G. Gouwen- tak-v. d. Bovenkamp, vr„ 88 jaar. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente. KATWIJK AAN ZEE. De weg tusschen de beide Katwijken wordt verboden voor rijwielverkeer. Ged. Staten hebben besloten om den rij weg van den Ouden Zeeweg tusschen den Callaoweg te Katwijk aan den Rijn en de Michiel te Ruyterstraat te Katwijk aan Zee te verbieden voor het rijwielverkeer. De betreffende waarschuwingsborden, voor stellende een witte fiets op een blauw veld, zullen binnenkort worden aangebracht. Het publiek zij er dus opgewezen. dat het zich daar met de rijwielen uitsluitend op het rijwielpad moet begeven. Eenige maanden geleden heeft de Raad het voorstel van B. en W.. om dien rijweg in de bebouwde- en onbebouwde kom der gemeente voor het rijwielverkeer te verbie den, afgewezen. Naar aanleiding van dit besluit der Ged. Staten, zal de gemeente raad zijn zienswijze moeten herzien, daar er anders binnen korten tijd een chaoti- schen toestand op den weg tuuschen de beide Katwijken zal ontstaan, waarbij ver keersongelukken niet denkbeeldig zullen zijn. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 582 werkzoekenden n.1. 11 opperlieden. 64 grondwerkers. 3 timmerlieden, 2 metselaars 3 fabrieksarbeiders 43 kuipers. 145 losse ar beiders, 120 landarbeiders. 1 tuinman. 160 visschers, 1 autogeen-lasscher, 16 stokers, 1 bloemist. 12 binnenschippers, 8 varensge zellen, 1 mandenmaker, i kistenmaker. 1 typograaf. 1 broodbakker. 1 smid. 1 kok. 5 motordrijvers. 1 machinist, 12 venters, 1 kantoorbediende. Beneden 18 jaar 1 vis- scher. 1 vr kantoorbediende. Jeugdige werkloozen 35 jongens en 28 meisjes. Bij de werkverschaffing zijn werkzaam 35 man nen. Geplaatst zijn 1 opperman. 5 grond werkers, 3 losse arbeiders. 3 landarbeiders, 1 loodgieter. 1 verwarmings-monteur. K. S. uit de Louwestraat deed bij politie aangifte van het feit, dat des nachts door onbekend gebleven personen zand ls gegooid in de benzinetank van zijn motor boot, liggende in het Uitwateringskanaal. Verder ls er ook een accu vernield en de boot beschadigd. De politie stelt een onder zoek in. o NOORDWIJKERHOUT. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer betreffende de moderne lunchroom .De Duinrand", 't Is een waar lijk prachtige wandeling, bij velen onbe kend, die hier langs gaat. nl. van uit het dorp langs den Zeeweg naar de duinen, door de den-aaanplanting van het Staatsboschbeheer naar het strand. deelneming aan de oefeningen lijkt hem voor een gemeente als Oegstgeest te ge ring en dit heeft zeer zeker grooten in vloed gehad op de gehouden wedstrijd. 0.m. zijn door de leden op de wedstrijden in Den Haag een 4-tal prijzen behaald n.l. 1 eerste. 2 tweede en 1 derde prijs. De B.W. als zoodanig heeft geen prijs behaald Vervolgens gaf hij een overzicht van de gehouden onderlinge wedstrijden om den Rubenkamp-beker en de Peltenburg- lauwerkrans. In afwijking van andere wed strijden zijn die in eigen kring zonder tijd-opname gehouden. Hij sprak voorts zijn teleurstelling uit over het den gehee- len winter niet doorgaan van de oplei ding van jeugdige B.W.ers en van hen, die in den zomer niet aan de oefeningen kun nen deelnemen. Oorzaak hiervan was den bouw van de R.K. school. In verband met de in Den Haag onder vonden minder serieuze opvattingen van het comité voor de huipverleenlng van de B.W. bij de gehouden groote Oranjebetoo- ging vorig jaar, heeft hij gemeend niet te moeten deelnemen aan de afzetting bij de begrafenis van H. M. de Koningin-Moe der. Van de trouw opkomende leden mocht spr. veel medewerking ondervinden. Hij verzocht hen. om onderling nog meer contact met elkander te zoeken en te trachten te komen tot uitbreiding van het ledental. Omdat de B.W. een vereeniging ls, is zij dan ook aangewezen om orde en rust te handhaven. Het is daarom noodig te komen tot het formeeren van verschil lende afdeelingen, die zoo noodig ieder de haar opgedragen taak ten uitvoer kun nen brengen. Daarvoor zijn geoefende mannen noodig. Vervolgens riep hij een tweetal nieuwe leden welkom toe, die beiden in handen van den commandant de vereischte eed van trouw aflegden. De voorzitter voegde bij de woorden van den commandant nog een ernstige opwekking toe, tot aanwer ving van nieuwe leden. De secretaris bracht hierna een welverzorgd jaarverslag over 1933 uit waaraan wij o.a. ontleenen, dat de heer Peltenburg aan het bestuur ls toe gevoegd en als voorzitter was benoemd. Het uitgebracht financieel verslag meldde een batis saldo van f. 3.49. De be grooting 1934, tot een bedrag van f. 678.49 w.o. begTepen het batig saldo 1933, werd goedgekeurd. De secretaris-penningmeester werd dank gebracht. Hierop volgde be stuursverkiezing. De aftr. bestuursleden de heeren A. J. Bakker en J. W. v. d. Post werden herbenoemd. Bij de rondvraag verzocht de heer van Nieuwkoop om de schietoefeningen te houden des Zaterdags van 35 uur in- plaats van 4Vt6 uur. Volgens den commandant kan hierin geen verandering worden gebracht in ver band met de beschikbaarstelling van de schietbaan te Katwijk. Zoo een eigen schietbadn in de gemeente beschikbaar komt, zou dit bezwaar echter zijn opgehe ven. De heer J. de Jager merkte op dat, naar aanleiding van de minder serieuze ontmoeting in Den Haag, de Burgerwacht toch niet kan en mag beschouwd worden als het vijfde wiel aan den wagen. De commandant zeide dat een en ander was veroorzaakt door het destijds optredende comité. Hierop volgde sluiting. In verband met den verkoop van den crisispostzegel, deelen wij nog mede, dat deze verkrijgbaar zijn in een speciaal tentje, dat geplaatst is In het Postkantoor alhier. Diverse dames hebben zich welwil lend beschikbaar gesteld voor dezen ver koop; voorts zullen zij ook langs de huizen voor dit goede doel met lijsten, waarop postzegels besteld kunnen worden, rond gaan. De opbrengst komt ten goede aan het Crisis-Comité Oegstgeest. OEGSTGEEST. Ledenvergadering der „Burgerwacht". Onder voorzitterschap van den heer C. Peltenburg is in „Het Witte Huis" de al gemeene ledenvergadering gehouden van de Burgerwacht. De vergadering werd geopend met een woord van welkom, waarna de voorzitter eenige van diepe ontroering getuigende woorden sprak ter nagedachtenis aan den de vereeniging ontvallen voorzitter wijlen dr. D. Timmermans. De door den secreta ris den heer B. J. v. Meene, voorgelezen notulen werden zonder opmerkingen goedgekeurd. Onder de Ingekomen stuk ken werd voorgelezen een schrijven inzake een te teekenen voorschrift aan leden van de B.W. waardoor zij zich verbinden geen lid te zijn of te worden van vereenigin- gen, welke geacht worden niet vereenig- baar te zijn met de B.W. De voorzitter zette de strekking daarvan nader uiteen en vertrouwde dat alle leden zich hier mede zullen vereenigen als trouwe wach ters, tot handhaving van het wettig ge zag, zich scharende om het Huis van Oranje In den loop van den avond werd door alle aanwezige Burgerwachters ge- teekend. Da commandant, de heer Beek man bracht verslag uit over 1933. Over hetgeen hij lp. het afgeloopen half jaar als commandant heeft mogen ondervin den, was hij niet optimistisch gestemd. Dé RIJNSBURG. Vergadering Christelijk-Democratische Unie. In het ontspanningslokaal voor Werk loozen had de afd. Rijnsburg van de Chr. D. U. een vergadering belegd, waarin als spreker optrad de heer H. S. van Houten, lid der Tweede Kamer. De voorzitter der afdeeling, de heer Joh. Schoneveld, opende met het lezen van Ga laten 6. waarna hij voorging in gebed. Vervolgens heette hij de aanwezigen hartelijk welkom en gaf het woord aan den heer Van Houten. Deze sprak over „De Regeeringspolitiek, getoetst aan den eiseh van Christelijk Sociale gerechtigheid." Spr. lichtte breedvoerig toe, hoe door de crisis land- en tuinbouw, alsmede de industrie worden getroffen. Onder de in die bedrij ven werkzame arbeiders is ede ellend groot. Spr. wees er op, dat wij als Christe nen dit alles maar niet zonder meer aan ons voorbij mogen laten gaan. Hij kantte zich scherp tegen de huidige nationale regeering; de beloften, voor de verkiezing gegeven, zijn niet gehouden. De C. D. streeft ernaar het Staatspensioen doorge voerd te krijgen. Gememoreerd werd de houding der groote rechtsche partijen tegenover het Staatspensioen. Verder stond spr. stil bij den steun aan de bedrijven verleend. Aan de gToote tarwe-boeren wordt 68 steun uitgekeerd, maar de kleine tuinders krijgen 5 °/o of in het geheel niets. Deze volgens spr. be staande wantoestand werd nader toege licht. Eveneens werden de maatregelen der Regeering besproken, terzake de werk- loozen-uitkeeririgen. Terwijl voor leger en vloot steeds geld beschikbaar is. kan voor werklooze, kleine kweekers enz. hoege naamd niets gedaan worden. Was er voor werkloozensteun in 1933 75 millioen uit getrokken. dit bedrag is thans terugge bracht tot 46 millioen. Bij de verlaging der steunnormen ln Twente stond spr. langdurig stil. Niets blijkt echter in staat dit besluit ongedaan te maken. Hiertegenover liet de heer Van Houten hooren hoe de Chr. Sociale politiek naar den eisch van Gods gerechtigheid het anders wil. Het productie-stelsel bezag spr. in het licht der Chr. Democratische beginselen. Tot slot liet hij een waarschuwend woord hooren. Wij moeten ons naar Gods wil keeren tegen de ongerechtigheden in Staat en Maatschappij, onverschillig door wie die ongerechtigheden veroorzaakt worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Petronella Wil- helmlna, D. van J. C. Zandbergen en Ja- coba Maria Ruigrok. Getrouwd: Albertus Paauw 22 j. te Kat wijk en Jannetje Haasnoot, oud 21 j. VEUR. Bezwaar tegen eischen van Ged. Staten. Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt tegn het op de begrootlng 1934 dezer ge meente opvoeren van f. 4000 uit de re serve van het Gemeenschappelijk Electr. Bedrijf. Zij wenschen dat bedrag te vin den door het aantal opcenten op de ge meentefondsbelasting te verhoogen op 100. B. en W. wenschen dit laatste tc voor komen, in verband met het feit, dat be- lastingverhooging de vestiging en nieuw bouw tegnhoudt. Zij wenschen daarom de post te vinden uit f. 3500,83 meerdere winstuitkeering van het Electr. Bedrijf, daar vast staat dat het geraamde winst cijfer veel te laag is. Daarnaast wenschen zij de post onvoorzien te verlagen met f. 499,17, waartoe den raad Inmiddels voor stellen hebben bereikt. VEUR—LEIDSCHENDAM. Stratenaanleg en Reconstructie van de Smitslaan. B. en W. stellen den raad voor met de N.V. Bouw- en Grond Mij. Damsigt" te Voorburg een overeenkomst aan te gaan in zake aanleg van 2 straten en reconstructie van den Smitslaan. De bedoeling is, dat met rijkssubsidie in werkverschaffing het werk zal worden uit gevoerd. Voor de kosten circa f40.000 wen schen zij een Rekening-Courant-overeen- komst aan te gaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. In 't belang van de Volkshuisvesting zal de N.V. Damsigt diverse gronden aan de gemeente om niet afstaan. Gevonden: 1 blauw kamgaren heeren pantalon, 1 belastingmerk, 1 dames porte- monnaie met zilveren sluiting, 1 bruin lederen en 1 zwart lederen portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bureau van politie. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van G. G. van Bemmelen en G. G. Lamboo; Petrus Cor- nelis, z. van J. H. Koot en A. M. de Jong; Petrus Jacobus, z. van J. C. Zoetemelk en P. M. M. C. Langelaan; Jacobus Bernar- dus, z. van N. W, Kaandorp en A. Waas dorp. Ondertrouwd: Albert Rudolph Blok, 27 jaar, uit Soest en Gerardina Petronella Gerretsen, 23 jaar, alhier; Arie Doorduijn, 23 jaar en Neeltje Besuyen, 30 jaar; Wil lem den Hertog, 25 jaar, te Haarlem en Dina Jacoba Prent, 28 jaar, alhier. Getrouwd: Pieter de Lange. 28 jaar, en Anna Adriana Verschoor. 28 jaar. Op a.s. Maandag den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zal het pi. Crisis- Comité ter versterking van haar kas een speldjes dag organlseeren. Deze speldjes dragen de beeltenis van de Prinses; het Comité hoopt, dat voor dit speldje veel belangstelling zal bestaan. WARMOND. Jubileum van den heer N. Brugman. Op 3 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer N. Brugman als veehouders knecht in dienst trad bij den landbouwer en veehouder H. v. Schie alhier. Vol ijver en plichtsbetrachting heeft hij dien tijd doorgebracht, zoodat het hem aan belang stelling op dezen dag zeker niet zal ont breken. De werkloosheid. Bij het plaatselijk bureau voor werkver schaffing en steunverleening staan mo menteel ingeschreven 67 werkloozen. Een kleine vermindering valt te bespeuren, het geen wellicht verband houdt met het voorjaar waardoor weer enkelen werk ge vonden hebben. Het Ooievaarsnest verlaten. Reeds een dag of veertien missen wij de ooievaars en hebben zij het nest in deze gemeente verlaten. Dat zij nog niet terug gekeerd zijn bewijst wel het feit, dat het geheele nest begroeid is met gras en uiter lijke kenteekenen vertoont van algeheele verwaarloozing. Voor onze gemeente is dit zeer zeker te betreuren daar het ooie vaarsnest in den zomer voor de vele water sportliefhebbers een ware attractie vorm de. Wij vernemen, dat het nest in het be gin van het voorjaar is nagezien, en nu is men bang dat volgens de meening der ooievaars een en ander niet op voldoende deskundige wijze heeft plaatsgevonden! ALPHEN PROPAGANDA-VERGADERING VAN DE ALPHENSCHE BURGERWACHT. Uitreiking Kruis van Verdienste aan Burgemeester P. A. Colijn. In de Nutszaal had een groote propa- gandavergadering plaats van De Alphen- sche en Boskoopsche Burgerwacht. De flink bezochte bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van de Alphensche Burgerwacht, den heer H. .Jongenburgc-r. Spr. heette de aanwezigen welkom en gaf een uiteenzetting over het doel van dezen avond, n.l. propaganda voor de Burger wacht; de hoofdschotel was de uitreiking van het Kruis van Verdienste aan den eere-voorzitter der A.B., burgemeester P.A. Colijn. Spr. memoreerde het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder en verzocht eenige oogenblikken van stilte, om deze te wijden aan Haar nagedachtenis. Spr. heette welkom den burgemeester met zijn echtgenoote en dochter, zoomede de verschillende aanwezige officieren en bestuurders van Burgerwachten uit de omliggende gemeenten. Bericht van verhindering was er inge komen wegens vele ambtsbezigheden van den minister-president dr. H. Colijn, en van eenige burgemeesters uit de omgeving. Na een muzikale afwisseling van het muziek-instituut v. Poelgeest en Dekker, dat ook het verdere gedeelte van den avond opluisterde, volgde de uitreiking van het Kruis van Verdienste aan den bur gemeester. Deze werd verricht door den voorzitter van het dagelijksch bestuur van den Ned. Bond van Vrijwillige Burger wachten te 's-Gravenhage. Spr. achtte de HEDEN. Schuttersveld: Circus Amar, 2'/i et uur nam. Stadszaal: Nation. Zangwedstrijd w Animo". 7 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te uur nam. Zomerlust: Seiskip „Fryslan", 8 u. riaa. Zondag. Concordia: Mie en Ko. Revue „Me ge]j zit er ln". 8 uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te i| uur v.m. en 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te uur nam. Schuttersveld: Circus Amar, VI, en j uur nam. Vrije Evang .Gem.: Samenkomsten t« 10 uur v.m. en 7 uur nam. Maandag. Concordia: Mie en Ko. Revue „Me geld zit er in". 8 uur nam. Schuttersveld: Circus Amar, 8 uur nam. Stadszaal: Feestavond L. Chr. Oranje- vereeniging. Spr. ds. Houtzagers van Voor schoten. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 urn, Trtonon-Theater. Breestraat, 8 uur nam „Meisjes in nonnenkleed". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 m, Roxy-Theater. Haarlemmerstraat Si 8 uur nam. Zondag van 2 uur af cioorlo pende voorstelling. „Menschen in 't hoW, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. na „My lips betray". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst, v Praeventieve Gen» kunde: Consultatiebureau voor moell® kinderen. Halfdrle tot halfvier. Inentty tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve G> neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Gen kunde. Consultatiebureau voor Ber keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst ia Apotheken wordt van Maandag 23 tola met Zondag 29 April a.s. waargenom door de apotheken: G. H. Blanken, Hoop woerd 171, telef. 502 en D. J. van Dries Mare 110, telef. 406. De geneeskundige Zondagsdienst Leiden wordt van Zaterdagavond 8 i> tot Maandagmorgen 8 uur waargenomq door de doctoren Jasperse, Me Poortman en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Varekamp, Tel. H! toekenning dezer onderscheiding van bij zondere beteekenis, omdat deze alle» wordt toegekend aan hen, die zich ten zichte van de B.W. verdienstelijk hebtti gemaakt. Daarna schetste spr. het out staan, het nut en de noodzakelijkheid v~ de B.W., die slechts in stand kunnen blij ven, als de burgemeesters daartoe hu volle medewerking verleenen. Spr. wees s op, dat burgemeester Colijn in dit opdcl boven vele andere burgemeesters heel' uitgeblonken en het is ook daarom, fitt het hoofdbestuur eenstemmig besloot la burgemeester van Alphen a. d. Rijn teeken van verdienste toe te kennen. Ten slotte wees spr. er op en vertrouwde niij dat deze onderscheiding aan den burp meester verleend, voor de leden der B.W een aansporing mocht zijn, steeds aan o B.W. getrouw te blijven en hun plicht doen, waarop het eere-teeken den burg meester op de borst werd gespeld. Op va zoek van spr. werd deze plechtigheid in sloten met het zingen van een couplet het Wilhelmus en het aanheffen van driewerf „hoera" voor Koningin en Vada land. Mevrouw Colijn had een bloemen hulde in ontvangst te nemen. Hierna sprak de voorzitter van de 1 koopsche Burgerwacht, die den burgeme ter dank bracht voor hetgeen deze voor B.W. ook aldaar had gedaan; hij sprak zijn voldoening over uit, dat den heer Cs lijn deze onderscheiding te beurt was r vallen. Namens leden en bestuur der A. B. sp" de commandant de heer Bern. Knaa die hoopte dat het den burgemeester i geven mocht zijn, deze onderschei-1 nog een reeks van jaren in goede i heid te mogen dragen. Spr. verzocht aanwezigen een driewerf „hoera" uit brengen op den burgemeester, diens mille en de gemeente Alphen a. den Rj. Nadat de inspecteur der burgerwacht» zijn waardeering had geuit, over de wti- v/aarop de burgemeester voor de burg- wacht steeds was werkzaam geweest, v» kreeg de heer Colijn het woord. Toen mij eenige maanden geleden, alt- spr., de eer te beurt viel het Kruis fj Verdienste uit te reiken aan den cos mandant der A. B„ den heer Bern. Kna» pen, had ik niet verwacht, dat mij zelfw zoo spoedig een dergelijke onderscheid"-" zou worden toegekend. Ik voel mij damt min of meer verlegen, daar ik tot de oc clusie kom, slechts een pover figuur maken onder hen, die een dergelijke derscheiding reeds ontvingen Het van de Burgerwacht deed ik voor n meerendeel ambtshalve, doch wat gij lt hebt gedaan of nog zult moeten doen, volgens mij van veel grootere en hoogt- waarde, daar gij uw geheele persoon t» geven. Wat derhalve door de leden gedaan, zal voor mij een aansporing mijn beste krachten steeds aan de te wijden. Het Kruis werd door spr. y' bijzonderen dank aanvaard. Ua de pauze hield nog de burgemew van Woubrugge, de heer J. E. Boddens" sang een mooie propaganda-rede, HP" sluiting volgde. jj

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6