De strijd tegen de Belgen. 75* Jaargang LEIDSCM DAGBLAD, Zaterdag 28 AprU 1934 Zesde Blad No. 22731 oede vooruitzichten der Nederlandsobe ptoeg. nederland: keizer weber van run pellikaan anderiessen van heel wels vente bakhuys smit mijnders ledent grimmonprez capelle voorhoof versyp claessens welkenhuyzen peeraer smellinckx pappaert v. d. weyer SPORT. reclame. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „LUGDUNUM" KUNST EN LETTEREN. LAND- EN TUINBOUW. 1» hoede zich voor overdreven verwachtingen. Er is voor ons internationale voetbal it zooveel en zoo intense belangstelling veest als in dit jaar van de wereldkam- enschappen! De systematische training r Oranje-ploeg, gepaard gaande met ezaam stijgende successen, heeft meer n meer de aandacht getrokken van voet- ininnend Nederland, en twee eclatante erwinningen in het Amsterdamsche <üon iwaar zesmaal in successie verloren I) waren voldoende om de publieke -deering en belangstelling ten top te en. Zelfs wie zich tot dusverre voor niooie wintersport weinig of niet bl esseerde heeft zich tot ideaal gesteld as het roemruchte Nederlandsche elftal het werk te zienDaardoor komt -t dat men voor BelgiëNederland zelfs de Sinjorenstad geen plaatsbewijzen -r machtig schijnt te kunnen worden, door ook komt het dat het Amster- he stadion voor den wedstrijd op jnelvaartsdag tegen Frankrijk vele L»len is uitverkocht I Bijkans heel de competitie (ook die der ere bonden) staat stil, morgen, en wie el naar Antwerpen gaat zal aan de 'o luisteren om toch maar het verloop dezen wedstrijd tegen de Roode Dui- is te kunnen volgen. Zoo groot is de 7-telling voor Antwerpen dat men ■'■de pers is gaan distribueeren. Reeds T werd een schifting gemaakt, thans str blijkt ook die beperking in ver met de beschikbare plaatsruimte :t meer voldoende en wij mogen tevre- n zijn dat het „LD" gerangschikt is bij betrekkelijk weinig bladen, die morgen de perstribune te Antwerpen den kamp en aanschouwen. Andere bladen zul- zich met het verslag va<n een pers- au moeten behelpen. Pekt men de meening van „de man in straat" dan staat vast dat vrij algè- en gerekend wordt op een overwinning -j landgenooten. De fraaie overwiimin- n op België en Ierland zijn menigeen J het hoofd gestegen en het was daar- dat wij reeds direct na den kamp tegen land schreven „dat er nieuwe stof was -r zelfoverschatting"Het Nederland elftal is momenteel ongetwijfeld van kracht, het beschikt over veel tech- 'he vaardigheid en is homogeen als 'hien nooit tevoren. Onze kansen voor morgen staan dus zeer gunstig zelfs. Maar men bedenken dat die veelgeroemde enschappen geconstateerd zijn bij een verwinnende ploeg, of althans bij een '"tal. dat bij geringe achterstand steeds een behoorlijke kans op de zege -uden had, De vraag is gerechtvaardigd f de techniek, de éénheid, de schotvaar- gheid, de besluitvaardigheid zich even- *er zullen doen gelden en dus van even oot nuttig effect zullen blijven, indien "n door het fortuin begunstigde tegen- 'tij tegen alle verwachting in een bedui- "nden voorsprong nemen zou! Juist in "ijke oogenblikken openbaart zich de oote kracht van een elftal en dergelijke tuaties heeft het huidige elftal (geluk- g!) tot dusver nog niet meegemaakt! en wake derhalve voor overdreven op- 'misme. Hollandsche supporters-scharen 'n meer dan eens naar Antwerpen ge- okken in overwinningsroes om daarna olmaakt ontnuchterd weer terug te kee- en! We erkennen dat België in Amster- '"iii zwak gespeeld heeft en zeiden daar in ook dat onze vooruitzichten gunstig n. We weten ook dat de Belgische voet wereld in zak en asch zit en doet alsof I met geen andere mogelijkheid dan een nvermijdelijke nederlaag rekening houdt, 'aar tenslotte heeft er toch altijd teveel eer kracht in de Roode Duivels gezeten 0 zich daar maar voetstoots bij aan te uiten. Een gewaarschuwd mam telt voor ee en de Belgen weten nu waarlijk al goed waaraan zij zich te houden hebben. ;im taak tegen de uitstekende Oranje- oeg die er naar streeft tot de sterkste 'ut voor het wereldtournooi te worden «e!d. is verre van benijdenswaardig! Is J t dan niet mogelijk dat die wetenschap 1 reactie uitlokt een orkaan van onge adelde geestdrift, waardoor alle tech- en vaardigheid onder den voet wordt «kopen? Tien jaren geleden speelde een beduidend Nederlandsch elftal te Parijs jen een zwakke Iersche ploeg, waarvan slechts op het nippertje te winnen wist. eoiand sloeg nieer acht op deze Oranje- amen, die zoo volmaakt gefaald had- en. En zie: drie dagen later bracht 'zelfde elftal als het ware gansch de wereld in opschudding door z'm schitteren de spel tegen voetbal-toovenaars uit Uru guay. die onoverwinnelijk werden geacht en nu bijna tegen die weergaloos taaie Oranje-ploeg ten onder waren gegaan Dit voorbeeld moge ons tot leering strek ken. Het moge ons tot bezinning brengen en doordringen van het ernstige gevaar, dat er morgen dreigt van de zijde der Roode duivels. In die sfeer is dan zonder eenigen twijfel plaats voor optimisme aan onzen kant. Bij een normaal verloop is Holland favoriet Gelukkig zal ook Vente morgen van de partij kunnen zijn, zoodat met uitzon dering van keeper van Male dezelfde ploeg van den vorigen wedstrijd binnen de lijden komen zal Keizer, de Ajax-doelman, staat nu onder de lat, waarmede aan den wensch der hoofdstedelijke voetbal-sup porters is voldaan. Of zijn verkiezing tot succes leiden zal is niet te voorzeggen. Over het algemeen loopen de meemiilgen over Keizer's werk nogal uiteen, doch de Keuze-Commissie heeft het. o.l. terecht, aangedurfd den Ajaxied een kans te geven en wij kunnen slechts hopen, dat zij daar mede een goede greep heeft gedaan. Hoe dan ook: dit Nederlandsch elftal als geheel heeft het volle vertrouwen van de Hol landsche supporters en dat is iets wat door de jaren heen maar heel zelden even positief kon worden geconstateerd. Men kan er op rekenen dat de ploeg zich tot het uiterste geven zal: ten eerste als een soort sportieve plicht tegenover Ierland, dat bij den uitslag van dezen kamp groot belang heeft, en ten tweede omdat waar schijnlijk alleen een stevige overwinning ons bij de laatste acht brengen zal! België heeft baar achterhoede ongewij zigd gelaten en gezien het spel te Am sterdam lijkt ons dat verstandig. Het was geen trio van groot formaat, maar het heeft toch zeer nuttig werk gedaan In de halflinie bleef alleen spil Welkenhuyzen gehandhaafd. De kanthalfs werden vervan gen door Peeraer en den bekenden oud- internationaal Claessens. die op deze plaats eenige malen goed werk gedaan heeft. In de voorhoede schijnt de linker vleugel: Grimmonprez-Ledent, wij zwak. De beide v. d. Eynde's waren verhinderd en Sayes heeft gefaald te Amsterdam. Met Grimmonprez is het een moeilijk geval. Deze speler is in zijn eigen club uitstekend; enkele Belgische bladen noemden hem zelfs de groote stuwkracht der R.C. Gent, die vooral dit seizoen weer pracbtjg op dreef is. Als internationaal was hij echter altijd een deceptie. Men zou hem kunnen vergelijken met den Ajaxied Van Reenen! De rest der voorhoede wordt gevormd door beproefde krachten: Capelle, Voorhoof, Versyp Vooral in Antwerpen zelf moet er dreiging kunnen uitgaan van dit trio! En zoo vormt het Belgische elf tal een combinatie met vele waagteekens, waarop nauwelijks eenig peil te trtkken is! Wel kan men er van overtuigd zijn dat de ploeg tot de laatste seconde strijden zal voor een gunstig resultaat. Ierland heeft een score van 69, dus een gemiddelde van 0.67. Door daar boven te blijven gaat België mee naar Italië en 1 doelpunt zou daaromtrent de be slissing kunnen brengen. Winnen de Belgen of spelen zij gelijk dan is er natuurlijk geen twijfel. Verliezen ze dan beslist het doelgemiddelde. d.i. het aantal eigen doel punten, gedeeld door het aantal doelpun ten dat men tegen zich gekregen heeft. België speelde tegen Ierland 44. Verliest zij met 01, dan komt zij in de finale; bij 02 is haar doelgemiddelde precies gelijk aan dat der Ieren, in welk geval het lot beslissen zal! Bii 03, 04. enz is Ierland in ieder geval de gelukkige. Wij geven hier nog eenige mogelijkheden: Bij 1—2 gaat België; bij 1—3: België; bij 1—4. 1—5 enz.; Ierland. Bij 2—3 gaat België; bij 2—4: België; bij 2—5 beslist het lot; bij 2—6, 2—7, enz. gaat Ierland. Bij 3—4. 3—5. 3—6 gaat Belgie; bij 3—7, 3—8, enz. komt Ierland in de finale! De wedstrijd, die gespeeld wordt in het stadion te Deume, vangt aan te 3 uur (Belgische Zomertijd), dit is: 2.20 uur Hol landsche tijd. Scheidsrechter is de heer Rous (Engeland), die heden te Wembley de finale voor de Engelsche Cup leidt en per vliegtuig naar Antwerpen gaat. De opstelling der elftallen: België: VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor morgen. Ie klasse: Alphen 3U.V.S. 3, 12 uur, L. Verwoerd; Lugd. 2L. F. C. 3, 10 uur (le terrein), C. J. Metsch; Roodenburg I Sportman 1, 11 uur, P. Kruit; T.O.N.A. 1 L.D.W3. 2, 12 uur. J. Teske. 2e klasse A.: Alphia 3—Zuidwijck, 12 uur, P.. v. d. Valk; D.S.O. 2—L.F.C. 4, 12 uur, P. Boom. 3e klasse A.: Sportman 2A.S.C. 4, 12 uur, G. Waasdorp: Rouwkoop 2Lugd. 5, 12 uur, J. Wassenburg. 3e Masse B.R.C.L. 3Leidsche b. 3, 12 uur, M, Leuering. 4e klasse A.: A.S.C. 5Alphen 6, 12 uur (2e terrein), A. v. d. Horst; Sportman 4 U.V.S. 6. 10 uur, D. Boom, Adsp. B.: A.S.C. (b)Leidsche Boys, 10 uur (2e terrein). W. de Vrind. Adsp. C.: Lugd. (c.lRouwkoop, 10 uur (3e terrein), H. V. Alphen. Overzicht. Morgen zal in den L.V.B. dan eindelijk de beslissing vallen. Tot den laatsten wed strijd is de spanning er in gebleven met wisselende kansen. Aanvankelijk was het Roodenburg, dat langen tijd ongeslagen den kop hield, doch op het laatst, door enkele verloren wedstrijden, werd het een felle strijd tusschen Roodenburg, L.D.W.S. 2 en Lugdunum 2 van wie Lugdunum voor enkele weken den wedloop moest opgeven. En nu spelen de leiders morgen hun laat sten wedstrijd. Zij hebben één punt voor sprong en alleen als Roodenburg niet één punt door Sportman 1 zou laten ontnemen kan het eind nog een gelijken stand bren gen. Wij zien echter zoowel Roodenburg als L.D.W.S. 2, dat uit speelt tegen T.O.N.A. 1. winnen, zoodat onze verwachting is dat Roodenburg de kampioensvlag zal hijschen Alphen 3U.V.S. 3 lijkt ons een spel van gelijkwaardige krachten, terwijl Lugdunum 2 thuis revanche kan nemen voor de 53 nederlaag tegen L.F.C. 3. In 2 a zal Alphia 3 thuis van Zuldwvck T kunnen winnen. DS.O. 2 zal het tegen L.F.C. 4 wat moeilijker hebben. In 3 A brengt Sportman 2 tegen A.S.C. 4 met misschien een puntenverdeellng. Ook Rouwkoop 2Lugdunum 5 zal geen der partijen een groote zege brengen. In 3 B geeft R.C.L. 3 aan L. Boys 3 niet veel kans op een puntje. In 4 A kan de kampioen A.S.C. 5, dat tegen Alphen 6 in het krijt komt, twéé puntjes aan haar totaal toevoegen. Sport man 4 krijgt U.V.S. te gast. De blauwwitte bezoekers lijken ons een tikje sterker. Voor de B.-adspiranten trekt L. Boys naar A.S.C. 3 met een goede kans voor de be zoekers. Voor de C.-adspiranten kan Lugdunum (c.) een kleine zege bevechten op de jeugd van Rouwkoop. o on NEDERLAAG WEDSTRIJDEN „LUGDUNUM". Morgen wordt de eerste der door Lugdu num uitgeschreven nederlaagwedstrijden gespeeld n.l. tegen D.OS. (2e kl. K.N.V.B.) uit Utrecht. D.O.S. komt in haar volledige competitie opstelling uit. Lugdunum komt als volgt uit Van links naar rechts: doel: D, v. d. Berg; achter: J. Neuteboom en B. de Bolster: midden; P. de Graaf. J. Bekkering en W. Landes- bergen; voor: P. Vermond. G S. Mom, C. Oudshoorn, W. v. Weerlee en H. de Roo. 188 Zondag a.s. Terrein „Pomona" 12—2 LUGDUNUM-D.0.S. (2de kl. K.N.V.B.) 2-4 LUGDUNUM COMB.-D.O.S. IV (Kampioen 1ste kl. U.V.B.) Alle rangen f. 0.25, Werkloozen f. 0.15 L.D.T.S. I—BAKKERSGEZELLEN. LD.T.S. I speelt morgen te 11 uur een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Bakkersgezellen, op eigen terrein. WEDSTRIJDEN TE VEURLEIDSCHENDAM. Te VeurLeidschendam speelt A.V.V. I voor den Residentiebeker te half drie tegen G.D.A. III Voor de competitie gaat A.V.V. II naar Westlandia IH. maatschappij voor beroepsvoetbal. Gemeld wordt dat te Den Haag is aan gegaan een Maatschappij tot vorming van een N.V., ter bevordering van de beroeps voetbalsport in Nederland, onder den naam van „Eerste Ned. Maatschappij ter Bevordering' van de Beroeps-Voetbalsport N.V. i.o." o LAWN-TENNIS. de competitie. Morgen speelt Leiden I te Noordwijk tegen Haarlem H, dat de vorige week van K.A.T. uit A'dam met 62 won. Aan een voorspelling zullen wij ons niet wagen. Wel weten wij dat Leiden een zwaren wedstrijd tegemoet gaat. Het tweede speelt eveneens thuis tegen Delft ii. Hier kunnen de Leidenaars min stens voor een gelijk spel zorg dragen. Te Schiedam komt Leiden Hl uit tegen Maas I. Leiden zal beter dan verleden week moeten spelen willen zij succes hebben. KORFBAL. NÏSDBRLANDSCHE KORFBAL BOND Programma voor morgen. Kampioenschap van NederlandDOS Dee tos. Promotie en Degradatie. N. H. I: Sportlef—D.E.D. O I A: Be Quick—Wilskracht. Z.' H. n: H.S.V. H—Rood Wit. Competitie. O IB: Rigtersbleek—Achilles. N. I: W.WMD.—Udi: W.K.—Dio: Nic— Vitesse. Z. H. II B: 't Zuiden n—Regenboog-; VreewijkSpangen. N. Z. v. d. Dag-Bal: ter Gouw—O. Eiber nest II; Fluks IISellicha. A. K. B.-beker: Amsterdamseh XH Haagsch XI-I. «3. SC.) o Overzicht. Deetos heeft, tengevolge van onpro ductief aanvalspel, den eersten wedstrijd tegen D.O.S. gewonnen met cijfers, welke een slecht beeld geven van de meerder heid der Westelijke kampioensclub. Slaar dit eerste resultaat heeft dan toch het nuttig gevolg, dat de tweede ontmoeting ook nog beteekenis heeft. Want als Deetos den vorigen Zondag vaker had gescoord, was haar voorsprong op doelgemiddelde wel zóó groot geweest, dat Deetos in ieder geval zeker was geweest van haar deel name aan de eindwedstrijden. Nu is er wellicht meer in theorie dan in praktijk nog altijd kans, dat D.O.S. in Enschede succes weet te boeken, zoodat de be slissing nog uitblijft. Doch die kans is klein. Want Deetos zal nu wel beter voor den dag komen, en vooral haar aanval lers zullen zich wel meer moeite geven om de kansen spoedig te benutten. Mocht die opzet slagen, dan zal D.O.S. niet veel meer kunnen doen dan tegenstand bieden. Het verschil tusschen Westelijke ploegen en die uit het Oosten Is nog te groot om de Oostelijke kansen hoog te kunnen aan slaan. Het zal dus wel weer een eindstrijd worden met twee Westelijke deelnemers. De kansen van Sportief zijn na de overwinning van den vorigen Zondag op D.D.V., veel verbeterd. Wil D.E.D. niet achter raken, dan zal zij morgen moeten winnen. Dat zal haar intusschen niet gemakkelijk vallen, want Sportief heeft alle incidenten buiten beschouwing ge laten, wel getoond iets te kunnen prestee- ren. Nadat Noviomaguan 't vorige jaar moest probeeren zich in de degradatie-wedstrij- dëji staande te houden, heeft de andere Nijmeegsche le klasser, Be Quick, dit jaar een zelfde weinig-aangename taak. Zij zal zich met Wilskracht moeten meten voor een plaats in de le klasse. Voor de wedstrijden om den zilveren Bal ontvangt Fluks n, Sellicha. In de com petitie werd Fluks op eigen veld door de Hagenaars geklopt. Zij zal moeten op passen om herhaling te voorkomen Voor den A.K.B.-beker spelen de twaalf tallen van Amsterdam en Den.Haag op het terrein van Blauw Wit. ROEIEN. DE STUDENTENROEIWEDSTRIJDEN. De loting der ploegen. De jaariijksche studentenroeiwedstrijd op 10 Mei heeft het programma met een nieuw nummer uitgebreid. nl. stuurman- looze vier. Het programma ziet er na de loting als volgt uit: 2 uur: Jonge vier. Boei 1 Triton; boei 2 Laga; boei 3 Njord; boei 4 Nereus; boei 5 Aegir. 2.20 uur. Vier zonder stuurman. Boel 1 Laga; boei 2 Nereus; boei 3 Njord; boei 4 Triton. 2.40 uur: Skiff. Boei 1 Laga; boei 2 Njord 3.10 uur: Oude vier (hoofdnummer, 3000 M.). Boei 1 Aegir; boei 2 Njord; boei 3 Nereus; boei 4 Triton; boei 5 Laga. 3.40 uur: Jonge twee. Boei 1 Laga, boei 2 Triton; boei 3 Njord; boei 4 Nereus. 4 uur: Overnaadsche vier. Boei 1 Njord; boei 2 Laga; boei 3 Aegir; boei 4 Triton; boei 5 Nereus. 4.20 uur: Overnaadsche -twee. Boei 1 Tri ton; boei 2 Njord; boei 3 Nereus. 4.40 uur: Jonge acht. Boei 1 Nereus; boei 2 Laga; boei 3 Aegir; boei 4 Triton; boei 5 Njord. De oude vieren voor het hoofdnummer zijn als volgt samengesteld: (die van Njord werd gisteren door ons vermeld) Laga: R. J. Schor (boeg), M. C. Ver schuur, A. Prins, S. van Royen (slag) en M. van 't Hoogerhuys (stuurman). Triton: W S. Schmoutziguer (boeg). F. B Haberlein. J. C J. Storm van 'sGrave- sande, W. A. P. Storm van 'sGravesande (slag) en A. H. van Ravesteijn (stuurman). Nereus: A. M. Bom (boeg), ps. B. O. Tak, P, James, ps. Jan Dirk (slag) en G. Hallie (stuurman) Aegir: J. F. A. Buytendijk (boeg), ps. Giovanni, B. L. ten Have, S. C. Korteweg (slag) en J. A. R. van Bruggen (stuurman). Hbldi WINNAAR LEIDSCH DAGBLAD- DAMBEKER. WfflLRENNEN. SWIFT. Morgen zullen de A- en B-klassers de 70 K.M. race rijden. De juniores rijden een afvalwedstrijd over tèn hoogste 15 K.M. Samenkomst 8.45 u. aan het clublokaal van den heer v. Meizen, N. Beestenmarkt, start 9.15 uur, nabij paal H.R. Na afloop uitreiking der prijzen van den Zondag ge houden 5-steden-rit. ATHLETIEK. OPENING ATHLETIEKSEIZOEN „DONAR" De vereeniging „Donar" opent haar athletiekseizoen met deelneming aan de wedstrijden der A.V.A.C. te Amsterdam op 6 Mei a.s. Gestart zal o.a. worden op de nummers 100 M. en 800M. kl. C., resp. door D. Roozendaal en J. Schjjsz. Door zijn overwinning in de laatste ronde op Marck is de heer A. ter Haar kampioen geworden van Leiden en voor een jaar houder van den Leidsch Dagblad- Darnbeker. De heer Ter Haar was het vorige jaar kampioen der tweede klasse en heeft dus een schitterende prestatie ge léverd door in de eerste klasse onmiddellijk den hoogstel titel te bemachtigen. Hij is lid van de R.-K. damclub „Gezellig Samen zijn". o SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De tiende partij afgebroken. De tiende partij om het wereldkam pioenschap schaken tusschen dr. Aljechin en Bogoljubow, welke gisteravond te Pforzheim gespeeld werd, is afgebroken. Bogoljubow staat in 't voordeel. DR. WILLEM MENGELBERG. De leerstoel aan de universiteit te Utrecht. Over de plannen voor een leerstoel te Utrecht voor de reproductieve toonkunst vernemen wij nader het volgende: De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst heeft aan de Rijksuniversiteit te Utrecht sinds een drietal jaren een leer stoel in de muziekwetenschappen, welke bezet is door prof. dr. A. Smijers. De moge lijkheid bestaat nu, dat aan de plannen der regeering tot benoeming van prof. Smijers tot gewoon of buitengewoon hoog leeraar uitvoering wordt gegeven, waardoor genoemde hoogleeraar dan rijkshoogleeraar zou zijn geworden, waarmede de leerstoel van Toonkunst zou vrijkomen. De maat schappij kan dan overwegen, naast den be- staanden leerstoel, een leerstoel in een der andere vakken, bijv, de reproductieve Toon kunst te vestigen. Mocht hieraan gevolg worden gegeven, dan ligt het voor de hand; dat voor de bezetting van een zoodanigen leerstoel gedacht wordt aan dr. Willem Mengelberg. nieuwe uitgaven. Door de firma Felix en Dijkhuis te Boskoop is uitgegeven een fraai geïl lustreerd boekje: „De Tuin. dien ik mij zou wenschen". Een wegwijzer hoe, wat en waarom men moet planten om er het grootste genot van te hebben. De prijs is 50 cent. BIER UIT INLANDSCHE GERST EN MOUT. Vergoedingen van rijkswege. De Minister van Economische Zaken ad interim heeft bepaald, dat ten behoeve van de verbouwers van granen met ingang van 1 Mei 1934 uit het Landbouw-Crisisfonds na het verwerken van de navolgende grondstoffen tot bier de daarachter ge noemde bedragen per 100 K.G. zullen wor den vergoed: gerst f. 1.50; mout f. 2.25 met uitzondering van die. welke afkomstig is uit Tsjecho-Slowakije, waarvoor geen mo nopolieheffing wordt betaald. En voorts met dien verstande, dat het bier geheel of gedeeltelijk bereid uit bovengenoemde grondstoffen, de vergoeding zal plaats vin den: le tot een bedrag, overeenkomende' met de hoeveelheid van de bovengenoemde grondstoffen, welke er in is verwerkt; 2e met inachtneming van het rendement bij; den betrokken verwerker der genoemde producten en de kwaliteitsverschillen dier producten. o uitvoer van eier-producten, eieren en slachtgevogelte. Tfjdvak voor vergoeding verlengd. De Minister van Economische Zaken adi interim heeft het tijdvak, gedurende het welk bij den uitvoer van eierproducten een vergoeding uit het Landbouw-Crisisfonds wordt gegeven, nader verlengd tot en met 31 Mei 1934. Eenzelfde verlenging geldt voor steun bij den uitvoer van eieren en slacht- gevogelte. CRISISBOTERMERK. Behoudens tusschentijdsche wijziging is voor de week van 29 April tot en met 5 Mei de prijs van het crisis-botemerk en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter vastgesteld pp f. 1 per K.G.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 19