75,te Jaargang DONDERDAG 26 APRIL 1934 No. 22729 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING VISS CHER IJ B ER ICHTEN. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT :l Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 -f portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Lelden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, In zijn vergadering van den 19en Februari 1934, is vastgesteld de vol gende verordening: VERORDENING. houdende wijziging van de verordening van 15 April 1909 (Gemeenteblad No. 3) tot voorkoming van brand, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 30 Ja nuari 1933 (Gemeenteblad No. 6). Artikel I. In elk der artikelen 5 en 5a van boven genoemde verordening wordt de punt aan het slot vervangen door een komma, ter- gijl aan elk dier artikelen wordt toe gevoegd: met dien verstande, dat, waar in de van overeenkomstige toepassing verklaarde artikelen gesproken wordt van den burgemeester, hl de plaats daarvan wordt gelezen: Burgemeester en Wethou ders. Artikel II. In artikel 5b lid 2 worden de woorden „den Burgemeester" vervangen door: Burgemeester en Wethouders. In lid 3 worden de woorden „De Burge meester kan" vervangen door: Burge meester en Wethouders kunnen. Artikel III. Artikel 34 wordt gelezen als volgt: Burgemeester en Wethouders zijn be voegd aan een door hen krachtens deze verordening te verleenen vergunning o£ ontheffing voorwaarden te verbinden. Handelen zonder inachtneming van of in strijd met die voorwaarden wordt ge lijk gesteld met handelen zonder vergun ning of ontheffing. Een vergunning of ontheffing, krach tens deze verordening door Burgemeester en Wethouders verleend, kan te allen tijde door hun College worden ingetrokken. Artikel IV. Artikel 35 vervalt. Artikel V. In artikel 36 lid 1 wordt het woord „dienaren" vervangen door: ambtenaren. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijn openbare vergadering van den 19en Februari 1934. De Burgemeester, A. VAN PE SANDE BAKHUYZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, vol gens hun bericht van den 17/21 April 1934, B No. 1549 (2e Afd.) G.S. No. 207, in af schrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 26en April 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. oiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Trambestuurders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoudig waar- schuwingssignaal en geen slag werk is. iiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii IJMUIDEN, 26 April 1934. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.401.10; Griet per hst van 50 K.G. f.3614; Middelschol per hst van 50 K.G. f. 24—20; Zetschol per kist 'an 50 K.G f.26—19; Kleine Schol per kist 'an 50 K.G. f. 246.30; Bot per kist van 50 KG. f. 9; Schar per kist van 50 K.G. f10.50 —2; Tongschar per kist van 50 K.G. f.30; Vleeten per stuk f. 1.60; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 9.50; Klein- rilddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 29 —2150; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f 19li Kabeljauw per kist van 125 KG. f 5532; Gullen per kist van 50 K.G. L 18—7.50; Lengen per stuk f. 2.900.80; Heilbot per K.G. f. 1.15; Wijting per kist 'an 50 K.G f. 3.80—1.70. Levende beugvisch: Heilbot f. 1.100.90 P« K.G.; Tarbot f. 1 20—1.10 per K.G.; Leng f. 4.90—1.90 per stuk; Kabeljauw I 5 80-1.10 per stuk; Vleet f. 2.80—2.10 p. stuk. Doode beugvisch: Kabeljauw f. 26 per 125 KG; Groote gul f. 12.25—12 per 50 K.G.; Kleine gul f. 12.50; Vleet f. 2.10—0 60 p. st. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 135 ™et f. 1476; ijm. 123 met f. 2931; de beuger 'L. 208 met f. 1208 en de loggers: K.W. 105 riet 1.860; K.W. 101 met f.708; K.W. 102 ®et f.725; K.W. 42 met f.714: K.W. 135 riet f.545; K.W. 104 met f.736; K.W. 29 riet f 594; K.W. 68 met f.572; K.W. 43 riet f. 1063; K.W. 91 met f. 504; K.W. 34 riet f. 678, AFSCHEID VAN KOLONEL VAN VOORST TOT VOORST. Van bet 4de regiment infanterie. Gistermiddag te half vier heeft de met ingang van 1 Mei 1934 tot generaal-majoor commandant van de IV Divisie benoemde Kolonel J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst in de Morschpoort-kazerne afscheid genomen van het 4e Regiment Infanterie, dat hij de laatste twee jaren als comman dant der Brigade Grenadiers en Jagers (le Infanterie Brigade) onder zijn bevelen heeft gehad. Het Regiment was daartoe opgesteld op de binnenplaats der kazerne en begroette den scheldenden chef met het sinds half April voorgeschreven eerbewijs met het ge weer in den arm. Niettegenstaande de manschappen eerst korten tijd onder de wapenen zijn en dus de opleiding tn het beginstadium is, maakte het geheel een zeer goeden indruk. Na den troep geïnspecteerd te hebben hield de Kolonel ongeveer de volgende toespraak Wanneer ik over enkele dagen het bevel over de Brigade Grenadiers en Jagers zal verwisselen met dat over de IVe Divisie, dan gevoel ik het als een verlies dat daar door mijn verhouding als Brigadecomman dant ook tot het 4e Regiment Infanterie zal ophouden. Immers zooals ik reeds bij het aanvaar den van het Brig, bevel naar voren bracht, Is het 4e R.I. en zijn de onderdeelen waar van het afstamt steeds met eere genoemd in de geschiedenis van ons leger. Ik ben daarvan als jong luitenant ge tuige geweest en kon daarover als kapitein in den moeilijken mobilisatietijd oordeelen. De dienstplichtigen uit het Regiments district Leiden omvattende Leiden en Schiedam en bijna het geheele gedeelte van Zuid Holland buiten de steden, der halve een groot gedeelte van Hollands centraal gebied, vormen uitstekende ker nen om goede soldaten te vormen, terwlll het ond. off. korps zich steeds door goede plichtsbetrachting deed kennen zoodat de aan de officieren toevallende zoo moeilijke doch dankbare taak. door deze gelukkige omstandigheden werd verlicht. Optredende dikwijls in nauw verband met de troepen uit de Residentie (Opening van de Staten Generaal en nog kortgele den bij de begrafenis van de üiepbetreurde Koningin-Moeder) wedijverde het Regi ment veelal om de Grenadiers en Jagers als ouder Korps immers de oprichting van het Regiment kan worden terugge bracht tot 8 October 1815 de loef af te steken Want inderdaad het 4e R.I. had en heeft een goed blazoen te verdedigen. Om maar een voorbeeld te noemen, de goede marschvaardigheid. o.a. verkregen door dikwijls vermoeiende marschen naar het verafgelegen oefenterrein bil Katwijk, strekten er toe den naam van 4e R.I. als goed Infanterie-regiment der Koninklijke Landmacht te bevestigen. Dit alles heeft zich in de afgeloopen 2 jaar in het algemeen kunnen handhaven, hoewel de omstandigheden waaronder op leiding en oefening moesten plaats vinden er niet eenvoudiger op werden. Zien wij uit naar de toekomst, dan dient gezegd dat de toestand in ons Vaderland in deze korte spanne tijds als het ware met de maand zorgvoller, die rond ons Vader land. met het jaar ernstiger is geworden. Moet deze wat het binnenland betreft grootendeels als verzekerd worden be schouwd. ten aanzien van het buitenland staan wij voor een toegenomen onzeker heid. Zullen de dagen van de bitterste ernst waarvoor de weermacht zich als het ware te allen tijde gereed moet houden ons ook nu weder tenslotte bespaard blij ven' Wie zal het zeggen? Maar één zaak dient vast te slaan. Deze dagen waarop het hoogste van U, van ons allen, zal worden gevraagd mogen ons niet onvoorbereid vinden, omdat dan in liet vuur zal worden beproefd wat wij van het leger met de ons geschonken talenten en middelen maakten. Mochten wij naar mate van de ons toevallende stand, rang en positie te kort zijn geschoten en zal dit in de ure des gevaars blijken dan dragen wij, ieder voor zich, daarvoor de volie ver antwoordelijkheid, binnen de hoogere ver antwoordelijkheid van het legerbestuur. En zoo heeft ook het 4e Regiment In fanterie, als korpsgeheel samengevoegd onder één vaandel, een gelijke verant woordelijkheid. Ik ben er als Brigade-commandant in- tusschen ten volle van overtuigd dat 4 R.I. daarin in de afgeloopen 2 jaar niet heeft gefaald of te kort geschoten. Ik breng u daarvoor mijn dank. Deze erkentelijkheid geldt ook vooral het vertrouwen geschonken in mijn leiding en den steun, de medewerking en de samenwerking mij In velerlei opzicht be toond. Ik spreek daarbij de verwachting uit dat een en ander ook voor de toekomst, kan het zijn in noe versterkte, tot uiting moge komen opdat, wat er ook geschiede, het 4 R. I. geschikt en gereed voor de zwaar ste taak en bereid voor de grootste opoffe ringen moge worden bevonden. Hierop werd gedefileerd waarna afzon derlijk afscheid werd genomen van de officieren en de onderofficieren, waal-mede de plechtigheid geëindigd was. KERKHERSTEL. Bijeenkomst in Rehoboth. Door de afd. Leiden van 't Ned. Herv. Verbond tot Kerkherstel was gisteravond in Rehoboth een vergadering belegd, die door enkele predikanten en voorts door vele belangstellenden was bezocht. Ds. J. de Wit, tweede voorzitter, heette allen hartelijk welkom in 't bijzonder de sprekers van dezen avond dr. J. C. S. Locher en ds. A. Hoekert om dan, na nog een kort inleidend woord te hebben ge sproken, direct het woord te geven aan dr. J. C. S. Locher, Herv. pred. alhier. Dr. J. C. S. Locher sprak over de Huis gemeenten ln het reorganisatie-rapport voor Kerkopbouw. Na vooraf verklaard te hebben dat hij zeer gaarne de opdracht hier te spreken, had aanvaard, ging spr. in den hreede na waarom het feitelijk bij de Dehandeling van de huisgemeenten gaat, hetgeen in 't kort hierop neer komt, dat zoo wanneer in een Herv. kerkelijke gemeente een groep personen zich met de prediking niet kan vereenigen, deze groep zich vormen kan tot een huisgemeente, die dan weer zelfstandig een predikant kan beroepen. Een dergelijke gemeente is echter wel aan bijzondere voorwaarden verbonden. De sacramenten worden in de huisgemeenten niet bediend. Achtereenvolgens stond spr. uitvoerig stil bij den naam huisgemeenten, die ont leend is aan de Heilige Schrift, toen men aangewezen was op de huizen waarin men tezamen kwam. Wil spr. bij den naam niet lang stil staan, bij de bedoeling ech ter wel. De vraag is dan hebben wij hier te doen met een nieuwe poging een regle ment op de minderheden ingevoerd te krijgen. Ds. Noordmans, een Kerkopbou- wer, zegt hierop neen. Zijn er uitwendig vele verschillen waarop men minder de aandacht behoeft te vestigen, er zijn ech ter ook niet te miskennen feiten, waar voor wij de oogen niet hebben te sluiten. Zou in zekeren zin iets te zeggen zijn voor de huisgemeenten (de kerk zou volks kerk blijven» daartegenover staat veel dat weer afstoot. Te veel wordt uit het oog verloren, dat het stichten van een huis gemeente beteekent een scheur brengen in de gemeente. Beter ware geweest door een poging tot bemiddeling van den kerk- visitator te trachten partijen, die naast of tegenover elkander staan, tot elkaar te brengen. Wij behooren in alles ln de al lereerste plaats ons zelf af te vragen of soms de schuld bij ons zelf ligt. De predi- j ker en de trouwe kerkgangers dienen na te gaan of zij den voortgang van het evangelie niet in den weg staan. Vervolgens werd door dr. Locher stilge staan bij de onmogelijke taak die de clas- sicale commissie van de hulsgemeenten, welke voor alles zou moeten fungeeren, zou te vervullen krijgen, daar zij vaak over zaken van personen zou te beslissen krijgen, waar zij vijandig tegenover staat. Wij moeten voor oogen houden, dat de nood van onze kerk groot is en dat er een ontzettend leger is van kerkloozen. Ern stig hebben wij te zoeken hoe het terecht moet komen. Zien wij op het zichtbare, dan is die kans klein maar Christus heeft ons het gebed gegeven „Uw Koninkrijk kome." LEIDSCH HISTORISCH DISPUUT „ROBERT FRUIN". Ds. A. Hoekert. Herv. pred. te Voor burg sprak vervolgens over „De leertueht bij Kerkherstel en Kerkopbouw." Na in 't kort te hebben stilgestaan bij den toestand t.o.v. de kerkelijke tucht, wees spr. op de bezwaren die er tegen de leertueht zijn om dan de houding van kerkherstel en van kerkopbouw met be trekking tot de leertueht aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Bij de ontvouwing hiervan wees spr. er met nadruk op. dat vooral in dezen droe ven tijd. waarbij spr. memoreerde de toe stand in Donker Noord-Holland en den strijd bij kerkelijke verkiezingen, kerke lijke leertueht hoog-noodzakelijk is en door Gods Woord wordt geëischt. Tucht, dat een uiting is van barmhar tigheid, dient er te zijn. Voorts werd door spr. nog aangetoond, dat, behoeven wij tegen het instituut van kerkvisitatoren nog geen bezwaar te heb ben, wij tegen de figuren, zooals zij para deeren ln het rapport van Kerkopbouw, dit zeker dienen te hebben. Ten opzichte van al deze zaken dienen wij de spreuk „Ora et labora", aldus ein digde ds. Hoekert, in acht te nemen. Na de beide redevoeringen ontspon zich eenige discussie. HET A.S. GROOT NATIONAAL MUZIEKCONCOURS. Talrijke deelnemers. Naar wij vernemen hebben talrijke deel nemers ingeschreven voor het op Hemel vaartsdag en Tweeden Pinksterdag op het Schuttersveld te houden „Groot Nationaal Muziekconcours". Dit concours vangt beide dagen te tien uur aan; te half tien vindt de officieele ontvangst van directeuren en deelnemen de corpsen plaats. Voor den Concertwedstrijd (Harmonie en Fanfare) hebben zich voor de diverse afdeelingen niet minder dan 31 vereeni- gingen opgegeven; beide dagen wordt te kwart over twaalf ook een marschwed- strijd gehouden, waarvoor zich 23 corp sen opgaven. Er zijn talrijke prijzen) lau werkransen, medailles, kruisen en pla quettes) beschikbaar gesteld. De jury bestaat uit de heeren M. Bol- derdijk, Joh. C. Geyp en B. D. Peters. De betrekkingen tusschen de Leidsche en Utrechtsche Universiteiten in vroeger eeuwen. Op uitnoooiging van het Leidsch Histo risch Dispuut „Robert Fruin" heeft gister avond ln de collegezaal van het Botanisch Laboratorium prof. dr. G. W. Kernkamp uit Utrecht gesproken over „De betrekkin gen tusschen de Leidsche en Utrechtsche Universiteiten in vroeger eeuwen". Spr. zeide dat het geboorterecht der Leidsche Universiteit onder hare zuster instellingen eenige malen is betwist ge worden. Reeas in 1470 werd door den raad van Utrecht een commissie benoemd om de j mogelijkheid der stichting van een umver- siteit te onderzoeken. Inderdaad bezochten vóór dat jaar reeds vele Noord-Nederlan ders bultenlandsche hoogescholen. zoodat die mogelijkheid geenszins uitgesloten was. Door verschillende omstandigheden heeft het plan echter geen doorgang gevonden en werd in 1575 de Leidsche Universiteit de eerste in den lande De eerste jaren van haar bestaan gaven een sterke wisseling in het docentencorps te aanschouwen. In 1590 deed de 40ste hoogleeraar reeds zijn intrede. In 1586, zoo blijkt uit de notulen van curatoren der Leidsche Universiteit was men hier ter stede ernstig ongerust dat Leicester de Hoogeschool naar Utrecht zou overbrengen. Die ongerustheid komt ook tot uiting in het zenden van een deputatie van curato ren en stadsregeerlng naar Leicester met geruststellena gevolg. Na 1605 zijn de Utrechtsche plannen eenigen tijd van de lucht, doch in 1634 wordt aldaar de „illus tere school' opgericht, welke twee jaar later wordt omgezet In een hoogeschool. Zoowel de Leidsche als de Utrechtsche gezaghebbers namen van den aanvang af maatregelen om te voorkomen, dat Leid sche hoogleeraren naar Utrecht zouden overgaan en omgekeerd, zulks tegen com pensatie van verhooging van jaarwedde. Desalniettemin vond geregeld uitwisseling plaats, tot op den huidigen dag toe. Leiden is altoos bevreesd geweest voor de con currentie van Utrecht dikwijls ten on rechte volgens spr. In de tweede helft der 17de eeuw wordt alhier geklaagd over verval der studie, met als gevolg een streven naar verzwaring der exameneischen. Te dien einde wordt aan de Staten van Holland verzocht om tot de ambten, waarvoor een academische graad vereischt wordt, geen personen toe te laten, die dien graad niet te Leiden hebben behaald. Utrecht verzet zich daar tegen en met succes. Gedurende de geheele 18de eeuw is er voor Leiden geen enkele reden om bevreesd te zijn voor de Utrechtsche concurrentie. In 1797 verwierp de nationale vergadering zelfs een voorstel om de Universiteit te Utrecht op te heffen. Er zou dan slechts een nationale universiteit komen n.l. te Lelden met hoogescholen te Groningen, Harderwijk en Breda Franeker en Utrecht zouden dus verdwijnen Zooals gezegd vond dit denkbeeld geen doorgang en ble ven de bestaande instellingen van hooger onderwijs gehandhaafd Ten tijde van Lodewijk Napoleon ver kreeg onze Universiteit het praedicaat .Koninklijke' tegelijk met het Observato rium te Utrecht. Daarna volgde het kei zerlijk decreet waarbij Utrecht werd ge degradeerd tot „école secundaire", welke ondergeschikt was aan de Leidsche Uni versiteit Utrecht bezat toen niet langer de bevoegdheid om graden uit te reiken. Na de Fransche overheersching kwam direct aan dien toestand een einde en werd Utrecht in eere hersteld, zoodat in 1815 ons Land drie hoogescholen telde: Leiden. Utrecht en Groningen, In den titel werd aan Leiden geen voorrang ver leend; zulks kwam alleen tot uitdrukking in het aantal en de bezoldiging der hoog leeraren en het aantal voor de studenten beschikbare beurzen. Sedert de thans nog geldende Hooger Onderwijs-wet is ook dat verschil weggevallen. Spr besloot met den wensch, dat Leiden en Utrecht ook in de verdere toekomst kleingeestige geschillen zullen laten rusten en beide, met behoud van het eigen karakter werkzaam zullen blijven in het algemeen belang van het hooger onderwijs. De praeses van ..Robert Fruin" dankte prof. KernkamD voor zijn interessant be toog en sloot daarna de bijeenkomst. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Fa. A. R. v. d. Heyden (filiaal). Julianastraat 3/5, Alphen a d. Rijn. Hoofdzetel Brugstraat 9. Bode graven. Goud- en zilverwerken. Beheerder filiaal: J. H. A. van der Heyden, Bode graven. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap De Leidsche Bouwvereenlging, Joh. de Wittstraat 2, Leiden. Uittredend voorzit ter: Mr. E. de Vries, Leiden. Nieuwe voorzitter: Ir. W. J. Modderman, 'eiden. Groeneveld's Centrale Broederij. Hoogl. Kerkgracht 27. Leiden. Handel in één- dagskuikens, pluimveevoeders en pluim vee-artikelen. Bijvoeging uitgeoefend be drijf, tevens export van kuikens en broed- eieren. Leidsche Uitgeversmaatschappij, Hoogl. Kerkgracht 23, Leiden. Nieuwe commissa ris: H. W. Nijman, Aerdenhout. BINNENLAND. De gewijzigde regels voor den weg. ''Bin- nenland, 3e Blad). Algemeene vergadering van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. (Binnen land, 3e Blad). Dr. Abrahams en z'n echtgenoote hebben de banden met de vereeniging „Trein 8.28" verbroken. (Binnenland, 3e Blad), Ons parlementair Overzicht. (3e Blad). Groote belangstelling in ons land voor het voetbaltournooi in Italië. (Sport, 3e Blad). De moord te Waspik; de verdachte heeft bekend. (Laatste Berichten, le Blad). Ingesteld is een commissie van onder zoek naar een betere aansluiting tusschen het middelbaar en het hooger onderwijs. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Suvich's bezoek aan Londen is ten einde. (Buitenl. le Blad). Barthou op weg naar Praag. (Buitenl. le Blad). Moeilijke crisis-toestand in Spanje. (Buitenl., le Blad). Rondom de Japansche dreiging. (Bui tenland, le Blad). Redevoeringen van von Papen en Goeb- bels. (Buitenl., le Blad). Trotzky mag naar Turkije terugkeeren. (Buitenl. le Blad). VERKOOP VAN CRISIS-POSTZEGELS. Een intensief georganiseerde actie. Vanaf 28 April a.s. zullen ook hier ter stede gedurende drie maanden crisis-post zegels verkrijgbaar worden gesteld van 5 en 6 cent, voorzien van de beeltenis van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Ju liana, welke verkocht worden met een toe slag van resp. 4 en 5 cent ten bate van het crisis-comite. Deze zegels blijven geldig tot en met 31 Mei 1935. De afd. Leiden van het Nationaal Crisis- Comité, is voornemens den verkoop van deze postzegels krachtdadig te bevorderen en kreeg bij het opmaken van haar plan nen al direct de zeer gewaardeerde hulp en medewerking van het Comité voor den verkoop der Weldadigheidspostzegels hier ter plaatse, dat zijn krachten en materiaal hiervoor dadelijk ter beschikking stelde. Door deze samenwerking is het mogelijk geworden de organisatie van den verkoop zeer ruim op te zetten en zoo vele en veler lei verkoopgelegenheden in het leven te roepen, dat men gedurende de eerstvolgen de 3 maanden heel wat eenvoudiger crisis postzegels kan aanschaffen dan gewone zegels. Helpt dus Uzelf en het Crisis-Comité door gebruik te maken van Crisis-post zegels. Naast den verkoop aan het postkantoor zullen deze verkrijgbaar zijn: le. op schriftelijke of telefonische aan vrage aan het Bureau Crisis-Comité, Stille Rijn No. 3; 2e. van 28 April tot 12 Mei a.s., gedurende 9 uur v.m. tot 51/! uur n.m. in een daartoe opgesteld tentje in het Postkantoor. 3e. door gebruik te maken van een be- stelbriefkaart, die eerstdaags aan een zeer groot aantal ingezetene zal worden toege zonden 4e. bij meerdere depothouders en andere adressen, die dezen verkoop vrijwillig op zich nemen, waarvan nog een nadere aan kondiging zal volgen; 5e. door straatverkoop en huisbezoek, waarvan de organisatie en datum nog nader bekend zal worden gemaakt; 6e. op nog velerlei andere manieren, die tot het doel kunnen leiden. Al degenen, die op eenigerlei manier be reid zijn om aan deze wijze van verkoop mede te werken of het Crisis-Comité an derszins hierbij behulpzaam willen zijn, worden verzocht daarvan aan het Bureau, Stille Rijn No. 3, tel. 1946, wel opgave te willen doen. MILITARIA. De wachtmeester Nuyten van het 6e Regt Veld-Artillerie alhier is heden over geplaatst bij het 7e Regiment Veld-Artille rie te Bergen op Zoom. De opperwachtm. Kelderman van het 7e Regiment Veld Art. is heden overgeplaatst bij het 6e Regt. Veld Artillerie alhier. Maandag a.s. zal op de Maaldrift de beëediging plaats hebben van den reserve 2de Luitenant Colenbrander. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlandsche letteren de heer J. J. Mak (Rotterdam).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1