OPENING D. KRUYT - Boulevard 39 A.S. VRIJDAG N.M. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 19 April 1934 FOTO-, KINO- EN PROJECTIE-HANDEL UIT DE RIJNSTREEK. NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. RADIO-PROGRAMMA. een commissie bestaande uit werk organisaties onder leiding van een door rien Raad uit zijn midden te benoemen voorzitter nóch werkgever, nóch werk nemer In de thans bestaande commissie van toezicht zijn twee vacatures nl, van voorzitter door het bedanken van dr, J. Hueting en als lid-werkgever van C. A. Kruyt. Waar de andere leden door hun organisaties wederom werden voorgedra gen stelden B, en W. voor de Commissie «eder te benoemen en aan te vullen met M van der Bent als lid-werkgever. Tot voorzitter benoemde de raad den heer D. van Riessen, die echter bedankte, ver volgens werd benoemd dr. Lodder. In verband met de geuite wenschen het toe te staan tusschen de Ten Brittenstraat en het Uitwateringskanaal vanuit linnen tenten te mogen baden deelden B. en W. mede dit niet in het belang der badplaats te achten en strijdig met 'n goede strand- exploitatie. In verband met de verlenging der Boulevard naar het Zuiden stelden B en W. voorts voor de grens waarbuiten bovenstaande wel is geoorloofd te verleg gen tot paal 88. Met de adressen van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk en dien der Geref. Kerk heeft het college van B en W. bij de bepaling der grens en de omschrijving der toegestane kleeding rekening gehouden. De heer Guyt vond het een bezwaar, dat het den Katwijkers voortaan haast niet meer doenlijk zal zijn in de middaguren of 's morgens te gaan baden. De heer Parlevliet meende dit vroeger de bepaling is gemaakt, dat des morgens voor 9 uur vrij gebaad mocht worden op het afgesloten strandgedeelte. De lieer M. v. d. Bent vroeg B. en W. het vrij baden algeheeljn te voeren. De heer Van Tongeren noemde het verheugend dat B. en W. een bepaling in het leven hebben geroepen t.a.v. de kleeding op den openbaren weg en de duinen. Voor het vrijgeven van een bepaalde plaats op een bepaald uur voelde spr. zeer veel. Dr. Eikelenboom was eveneens een voorstan der van vrij baden voor een bepaald othtenduur. De voorzitter deelde mede dat In de eerste plaats alles ten Noorden van het Uitwateringskanaal vrij is, terwijl dooi de verlenging van den Boulevard paal 88 gemakkelijk per fiets bereikbaar zal zijn. Wat het vrij zwemmen voor een bepaald uur betreft, langs de geheele Boulevard lengte zal men dan vóór 8 uur vrij mogen zwemmen. Conform besloten. De rond vraag leverde niets belangrijks op, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. en -nemers afgevaardigd door hun 9616 Model-Inrichting voor Amateur-werkzaamheden [■tr UITGEBREIDE COLLECTIE FOTO-ARTIKELEN lp] KATWIJK AAN DEN RIJN. De heer W. van Beelen heeft bedankt s bestuurslid der Tuinbouwvereeniging Èatwijk en Omstreken" alhier. De heer van Beelen was sinds een reeks van jaren bestuurslid der vereeniging en sinds Juni 1928 penningmeester. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING VAN HET CHR. HIST. JONGEREN-VERBOND. Rede van den heer Tilanus over „Fascisme, Nat. Socialisme en Chr. Hist, politiek". Onder voorzitterschap van den heer M. Lungmuur vergaderde de plaatselijke af- dceling in de Gemeentezaal, waar de heer H. M. Tilanus, lid van de Tweede Kamer een lezing hield over het onderwerp: „Fas cisme, Nat. Socialisme en Chr. Hist. Poli tiek". Onder de aanwezigen waren de hee- ren W. v. d. Akker en P. v. d. Laan, resp. voorzitter en secretaris van de Chr. Hist. Kiesvereeniglng. De heer Langmuur las uit de Bijbel vertaling van prof Obbink Efeziërs 6 en ging voor in gebed. Vervolgens heette hij den heer Tilanus welkom en den heer v. cl. Akker, oprichter van het Chr. Hist j Jongerenverbond. De heer Tilanus merkte op, dat het j tegenwoordig een tijd vol vragen is, dien wij beleven. Er komen menschen in het land met geïmporteerde ideeën. Spr. wil spreken over Fascisme, Nat. Socialisme en Chr. Hist, politiek en trachten deze geestesstroomen objectief te beschouwen, de maatschappelijke en geestelijke betee- kenis er van te verstaan en te zien of deze met onze Nederlandsche opvattingen bruikbaar zijn. Fascisme en Nat. Socialisme noemt spr niet in één adem. Men zegt, dat het geen buitenlandsche import is; er is echter geen twijfel aan, hoewel men er een Ned. cachet aan tracht te geven. Het Fascisme is een staatkundig stelsel, ontstaan in Italië; spr. kwam tot de con clusie dat het fascisme lijnrecht ingaat legen het liberalisme. Hij beschreef uit voerig de verhouding tot den Paus in verband met de opvoeding der jeugd. Wat is de mentaliteit in de jeugd? Ze bewon dert kracht en energie. Ten opzichte van den godsdienst staat het fascisme sympa thiek. Ten opzichte van het recht geldt, dat het partij-orgaan een rechterlijke uit spraak kan te niet doen. Van den oorlog wordt gezegd, dat deze een stempel van adeldom op de volken drukt. Het systeem toeft ruim 11 jaar in Italië gunstig ge werkt. Het heeft daar orde geschapen, tucht gebracht en groote werken tot stand gebracht. Maar als systeem is het finan cieel zeer duur. Leeningen worden gecon verteerd net als in ons land. Nog zit men «aar met een millioenen-tekort. In den "Veede stond spr. stil bij de corporatieve Bedachte. Hier hebben we een individueel kiesrecht. Daar heeft men met de indi viduen niets te maken, maar met de cor poraties. De Staat is alles. Het Nat. Socialisme in Duitschland heeft veel overeenkomst met het fascisme. Men is daar ook gekeerd tegen de democratie, vegen het individualisme en men is voor tucht enz. Het fascisme verzet zich echter niet tegen de joden. Spr. besprak uitvoerig de rassenleer en de wet op de :riljsatie, wat hij een onchristelijke ge- <S u vihót; hij verwees naar Matth. 3 9. Sf' besprak ook het ingrijpen in de Kerk. o„h de Testament fnoet maar niet meer ven' worden en Jezus Christus moet «°rrgesteld worden als een Germaansche dm Spr- beschreef den Paaschbrief van Hzes. Alles moet onder Staatsmacht eebracht worden. „bland heeft evenmin als Rusland, „-I?bet parlementair regeeringsstelsel end, zooals het hier is gegroeid, evenals in Engeland. De Dultsche geaardheid is geheel anders dan de Nederlandsche, die meer met de Engelsche en de Scandina vische overeenstemt. In Duitschland heerscht het Lutheranisme, in Nederland het Lutheranisme en het Calvinisme. Wij hebben gelukkig geen oorlog gekend, wij hebben geen Verdrag van Versailles ge had en geen Inflatie. Wij hebben niet de wanorde gekend als in het buitenland; het is wel geprobeerd, denk aan Troelstra in November 1918. Hier heeft men geen com munistische overheersching gehad en kent men geen staatkundige corruptie. De eeuwen door hebben wij hier een parle mentair stelsel gehad. Als lid van de Tweede Kamer weet spr., wat de invloed der Kamer op de regeering beteekent. Spr. beschreef de beteekenis van een Prins v. Oranje voor ons land. Toen wilden wij niet geregeerd worden naar Spaanschen aard, nu wenschen wij niet geregeerd te wor den naar Duitschen aard (applaus). Spr. zette uiteen, waarom er een zekere trek is naar het fascisme en nat. socia lisme. Obroude instincten komen naar boven met hyper-moderne ideeën. Wij leven in een crisis-tijd met zijn zorgen van de individueele burgers. Dat veroor zaakt ontevredenheid. Er komen er, die zeggen: wij zullen dat anders maken. Dan zijn er die daar in happen, de mensch slaat uit zijn evenwicht. De Chr. Hlst. Jongerengroep moet allerlei vraagstukken op staatkundig, maatschappelijk en gods dienstig gebied bestudeeren. Het program der N S B. is een teleurstelling geworden. De ziel van de Nederlandsche natie wordt er door aangetast. Wij erkennen, dat alles is in en door en van God Almachtig, die regeert in Eeuwigheid. Mogen wij door Hem, in deze economische stormen en in de bloedgolven van dezen tijd heen geleid worden naar een betere toekomst. De voorzitter dankte den heer Tilanus waarna de heer v. d. Akker met dankzeg ging eindigde. Vergadering van de Nat. Soc. Beweging. De groep Katwijk der N.S.B. vergaderde in hotel „du Rhin", waar als spreker op trad de heer Swemmelaar. Het openings woord werd gesproken door den groeps leider deruheer van. .den. Berg. De heer Swemmelaar begon zijn rede met opmerkingen te maken over het sa mengaan der verschillende regeeringspar- tijen en over het uniformverbod. Spr. weerlegde enkele dingen, die men de NS.B.'ers naar het hoofd werpt en kwam op tegen de uitsluiting van hen van be trekkingen. Spr. besprak den groei van het fascisme. De partij telt reeds 40.000 leden. De N.S.B. strijdt voor de gezuiverde demo cratie. Spr. behandelde het werken der Kamerleden en hun vele afwezigheid. Ver volgens kwam aan de orde de corporatieve staat. De N.S.B. krijgt haar geld alleen uit haar propaganda. Schaper vocht ook voor een ideaal zonder een cent op zak, maar nu willen de sprekers eerst betaald worden. Wij strijden ook voor een ideaal; alleen krijgen wij onze reiskosten 3de klas ver goed. Met een opwekkend woord, eindigde spreker. Eenige nieuwe leden werden ingeschre ven. Nadat nog staande het „Wilhelmus" gezongen was, ging de vergadering uiteen. De galanteriekoopman D. uit Princen- hage, die hier zwervende was, werd door de politie in hechtenis genomen, daar hij nog 8 dagen te goed had. Hij werd door de politie op transport naar Leiden gezet. Op den hoek Adrianastraat—Anna- straat had een aanrijding plaats tusschen den wielrijder J. H. uit de Varkevisser- straat en een auto bestuurd door K. uit Oosterbeek. De wielrijder had schuld, daar hij geen voorrang had verleend. Een van de wielen van de fiets werd vernield. De schade werd onderling geregeld. Door de belasting-ophaaldienst, dir. de heer C. de Monyé, is over het 4de kwar taal van schoolgeld 1933/34 en over de 2de termijn (laatste) straatbelasting 1933 in totaal aan den Gemeente-ontvanger afge dragen de som van f. 262.75. LISSE. Bijtijds gered. Het 4-jarig zoontje van den heer A. W. geraakte aan den Lisserdljk nabij café de Bruin in de Ringvaart. De 18-Jarige zoon van den heer v. d. W. sprong gekleed te water en mocht er in slagen den kleine op het droge te brengen. Een kranigs daad! RIJNSBURG. De Burgenvacht. De wekelijksche schietoefeningen van de Burgerwacht op de schietbanen te Katwijk vangen Dinsdag 24 April a.s. te 6 uur nam. aan. De Narcisscntentoonstelling in „Bloemlust". Gistermiddag is het gebouw „Bloemlust" opengesteld voor een speciale tentoonstel ling van afgesneden narcissen. De inzen ding hiervan is zeer groot, zoodat het ge bouw totaal vol ls. De inzenders zijn hoofd zakelijk Sassenheimers, o.a. de heer L. v. Leeuwen, die met een groote stand uit komt waarvan wij ons bepalen tot de favorieten, zooals Robenhood, John Eve- leyn „Bloemlust", Bokhara en dubbele nar cis Hollands Glorie. Voorts vermelden wij de firma's Trijling en Zn., Mad. v. Wave- ren, Lord Wellingthon, Actea, Insulinde, Arn. Spoel; Van den heer K. Oudshoorn Min. Colljn, Oranje Splendid, en eenige verdienstelijke zaailingen onder nummer; A. v. d. Voet alhier brengt Firetail, Orange Flyer, Orange Triumph; Van de Fa, P. v. Reijnen uit Voorhout, Glorie of Voorhout, Major Segrafe. Crouces, Valencia. Vervol gens van de firma P. v. Deursen de melk witte Roxance, dub. Johannes-Burg, en verschillende poetas soorten; G. Zandber gen Terwegen bracht Wagners Rhijngold, Mrss. Barkley, Oranje Triumph en mini mus en Arcanders narcissen. Voorts zal de tentoonstelling worden aangevuld met el- ken dag versche aanvoer. Voor vak- en bloemenliefhebbers is een kijkje zeker de moeite waard! VOORHOUT. Bijtijds gered. Het zoontje van den heer J. L„ wonende aan de Bergamolaan alhier, geraakte gis teren in de ter plaatse gelegen sloot. De heer L. v. d. H., die het ongeval be merkte. begaf zich gekleed te water en bracht het kind op het droge. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Maandag a.s. des nam. te 19 uur ten ge meentehuize in openbare vergadering bijeen. 1. Beëediging van den heer Th. C. Berg, als raadslid. 2. Verkiezing van een wethouder in de vacature-Noordman. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet- houdeis tot vaststelling der gemeentelijke vergoeding, als bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. voor de bijzon dere schoolbesturen over 1932. 5. Verzoek van P. Uljee, om ontheffing van het bepaaldei Ipji^gtikel 31 der Bouw en Woning verordening, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 6. Rondvraag. ALPHEN. Aanrijding. In den Hoorn werd des avonds omstreeks halfelf de wielrijder de manufacturer J. J. KI. aangereden door een hem achterop komende auto. uit de richting Leiden be stuurd door G .L. B uit Linschoten. KI. werd tegen den grond geslingerd en be kwam een tweetal hoofdwonden die door dr. v. W werden gehecht. Ook het rijwiel van KI. werd belangrijk beschadigd. Jaarvergadering Chr.. Vacantiekolonies. Door de ver. tot uitzending van kinderen naar Chr, Vacantiekolonies werd in „Con cordia" haar jaarvergadering gehouden. Na de opening door den heer L de Graaf, volgde uitbrenging der Jaarverslagen. Hieruit bleek, dat het afgeloopen jaar 16 kinderen waren uitgezonden met 1 periode; 3 met 2 perioden en 1 met 3 perioden, zijnde gelijk aan 25 kinderen met I periode. Bovendien werd 2 keer bemidde ling verleend voor het uitzenden van andere kinderen. In hoofdzaak waren de kinderen uitgezonden naar Zee en Bosch. Bijzondere woorden van dahk werden ge bracht aan de dames die behulpzaam waren geweest bij de uitzending der kin deren en dr J. Munting. die gratis de keuring der kinderen had verricht Het ledenaantal bedraagt thans 270. De ont vangsten hebben het bedrag van f. 1401 bedragen; de uitgaven f. 1353.93. zoodat het afgeloopen jaar met een batig slot van f. 47.17 kon worden gesloten. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden tot bestuursleden gekozen de heer T. Baas en mej. A Bergshoef, terwijl werden herkozen ds. J. H. A. Bosch en de heer W. J. v. d. Brink. Dit jaar zullen minstens 25 kinderen worden uitgezonden. De vergadering werd door ds. Bosch gesloten. Bij KB. is benoemd tot kantonrech- ter-plaatsvervanger in het kanton Alphen de heer Ch. F. Ph. F. Q. L. H. Bannier,. inspecteur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen alhier, ter vervan ging van deze heer G. F. Crone, eervol ont- sia aen Op den Oudshoornscheweg werd de wielrijder v. Tr aangereden door een auto bestuurd door den heer C. V. v. Tr, werd tegen een boom geslingerd en bleef be wusteloos op het Jaagpad liggen. Dr. v. W. constateerde een lichte hersenschud ding. Volgens ooggetuigen moet de auto bestuurder niet voldoende hebben uitge weken. HAZERSWOUDE. Van een steiger gevallen. Bij een in aanbouw zijnd huis heeft de timmerman C. T. alhier het ongeluk gehad van een steiger te vallen, waarbij hij een schouder brak. De ongelukkige moest naar het St. Elizabethgesticht wor den overgebracht. Hedenmiddag te ongeveer 2 uur is de 14-j. scholier G. wonende aan den Witte Singel nabij zijn woning met z'n rijwiel van een houten steiger in het water ge reden. Daar hij niet kon zwemmen werd hij met een reddingshaak door een voor bijganger uit het water gehaald. DE ONTWAPENING. LONDEN, 19 April. (V.D.). De socia listische „Daily Herald" schrijft, dat de Fransche nota aan alle directe bespre kingen over ontwapening een plotseling en onherroepelijk einde maakt. Thans is de moeilijkste periode sedert het begin der ontwapeningsconferentie ontstaan. De Britsche regeermg mag echter haar pogin gen niet opgeven en moet de aan Duitsch land gedane toezegging inzake de gelijk berechtiging nakomen. Zij moet er naar streven, ook wanneer Duitschland niet aan de onderhandelingen wil deelnemen, een overeenkomst te laten aannemen, die voor Duitschland aanvaardbaar is zonder zijn eer te na te komen. De „Daily Telegraph" schrijft o.a. in een hoofdartikel, dat de Fransche nota een groote teleurstelling is. Achter de hoffe lijke zinswendingen vindt men de verwer ping van alle plannen voor begrenzing der bewapening, waarvoor de Britsche en de Itaüaansche regeering gewerkt hebben. De Britsche regeering heeft erkend, dat Duitschland uit moreels overwegingen de middelen tot zelfverdediging moeten wor den toegestaan. Naar de meening van het Foreign Office is de keuze tusschen een beperkte herbewapening van Duitschland op grond van een overeenkomst der andere mogendheden of een onbeperkte herbewa pening in een atmosfeer van algemeen wantrouwen, gesohied. De Fransche nota schijnt den laatsten weg te kiezen en daarmee aan alle denkbeelden over een waardevol einde der Ontwapeningsconfe rentie een einde te maken. Indien de be doeling bestaat, in afwezigheid en zonder toestemming van Duitschland een ontwa peningsconventie uit te werken, dan zou dit tijdverspilling zijn. De „Morning Post" schrijft boven het hoofdartikel over de jongste Fransche nota „Finis" Het blad onderschrijft het Fransche oordeel over de verhooging der Duitsche defensie-begreoting en geeft toe, dat het beginsel der gelijkheid Duitsch land nu eenmaal is toegestaan, doordat practische uitvoering van dit beginsel of herbewapening van Duitschland of ont wapening der andere mogendheden be teekent. Zoolang geen overeenstemming is bereikt blijft Duitschland echter door het Verdrag van Versailles gebonden. De ontwapening en de ontwapeningsconfe rentie zijn dood. De tegenwoordige wereld is niet rijp om van de wapens te kunnen afzien. Het Duitschland van Hitler is vol doende bewijs voor deze opvatting. Wij zijn weer in dezelfde positie als van 1912 tot 1914 en moeten een herhaling van de zelfde fouten vermijden, wanneer wij dezelfde ramp vermijden willen. De diplomatieke medewerker van de „News Chronicle" schrijft, dat het eenige voordeel van het Fransche memorandum de duidelijkheid er van is. In een hoofdartikel, getiteld „De in eenstorting", schrijft de „Times", dat het werkelijk onmogelijk is 't Dultsche stand punt onverstandig te noemen. Mussolini heeft tegenover Eden opgemerkt, dat Hit ler's voorstellen een bruikbare basis voor een overeenkomst konden zijn. Gedurende de jarenlange onderhandelingen der voor bereidende commissie der Ontwapenings conferentie en vervolgens gedurende de conferentie zelf, heeft de eene Duitsche regeering na de andere er op gewacht, dat een oly-meen ontwapeningsplan tot stand zou komen. Tenslotte heeft Duitschland uit volkomen begrijpelijk ongeduld be sloten zich althans van datgene te voor zien dat het als geschikte verdedigings middelen beschouwde. Sedert het begin van het kanseiierschap van Hitier, wiens verovering van de macht door de aarze lingen te Genève ingetwijfeld vergemakke lijkt is, heeft het nooit den geringsten twiifel p.elaten omtrent de bedoeling van Duitschland. zich te voorzien van die wanenen, die de andere landen na het sluiten van een ontwapeningsconventie eveneens zouden willen houden. Duitschland doet thans wat het heeft aangekondigd. Daarvan getuigt de begroo- tingspost. Het wapent zich met luchtaf- weermateriaal en met een luchtstriid- macht van machines met geringe actie radius. Bovendien bereidt het zich, over eenkomstig het herhaaldelijk uitgesproken verlangen der ontwapeningsconferentie, erop voor. een betrekkelijk klein, na de ontwapening toegestaan leger met langen diensttijd te reorgs.niseeren in een nume riek sterk leger met korten diensttijd. Deze mlbrr'd'ng eischt natuurlijk een overeen komstige vermeerdering van waDens en be- wanening. Het lijdt geen twijfel, dat Duitschland door het ten uitvoer brengen van deze wijzigingen, zijn „verachting toont" voor de ontwapenings-clausules van het Verdrag van Versaillès, zooals de Fran sche nota dat noemt Het valt ongetwijfeld te betreuren, dat Duitschland, zooals de Fransche nota verklaart, talrijke vliegvel den in de gedemilitariseerde zóne heeft in gericht. Belangrijker is het echter, de blik voorwaarts te richten. De kwestie waar het om gaat, is of de Duitsche militaire voor bereidingen verder gaan dan de gerecht vaardigde eischen der nationale verdedi ging of niet. Tot nog toe is hiervan geen bewijs. Het beste middel om de Duitsche bewapening te beperken is ongetwijfeld een contröle- svsteem. dat slechts na het sluiten van een conventie tot stand kan komen. Zoolang Duitschland slechts voor zijn eigen verde diging zorgt behoeft de publieke opinie in Engeland zich niet ongerust te maken. Wat anders zou het zijn wanneer zou bliiken, dat Duitschland zich zware aanvalswape nen aanschaft als groote tanks en bom bardementsvliegtuigen, die andere landen willen afschaffen. o GASVERGIFTIGING LONDEN. 19 April (Reuter) Door het ontsnappen van ammonlak-gas ln een fa briek van de Imperial Chemical In dustries te Billingham (Stockton en Teas) zijn drie werklieden gedood en 28 ernstig ziektengevolge van de gasvergiftiging. SPIONNAGE IN FRANKRIJK. PARIJS, 19 April (Reuter) In de spionnage-affaire Switz is een bevel tot arrestatie uitgevaardigd tegen de vrouw Bernadet, echtgenoote van den Sovjet- Russischen agent Robert Duval, omdat zij optrad aJs tusschen-persoon tusschen de genen, die de documenten verschaffen en die deze naar Rusland brachten. ONTPLOFFING IN VUURWERKFABRIEK DAYTON (OHIO), 19 April. (Reuter). Een dezer dagen heeft in een vuurwerk fabriek alhier een ontploffing plaats ge had. waardoor drie arbeidsters werden gedood en vier ernstig gewond. Twee fa brieksgebouwen raakten in bi'and en wer den in asch gelegd. Van vele huizen in de omgeving sprongen de ruiten. VOOR VRIJDAG 20 APRIL 1934. Hilversum 301 M. 8.00 Vara, 12.00 Avro, 4.00 Vara, 8.00 Vpro, 11.00—12.00 Vara. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwij ding Vpro 10.15: Orgelspel C. Steyn 10.30: Trio Favoriet 11.00: Declamatie A Bouwmeester 11.20: Vervolg Trio- concert 11.50: Gramofoonpl. 12.00: dito 12.30: Kovacs Lajos en zijn orkest 2.30: Causerie door mevr. De Leeuw van Rees 3.00: Gramofoonpl. 4.00: dito 4.30: Voor de kinderen 5.00: De Notenkrakers o. 1. van D. Wins 6.00 r Orgelspel J. Jong 6.15: De Fliereflui ters o. 1. van J. v. d. Horst 6.45: Cau serie 7.00: Klein Vara-ensemble o. I. van F. Bakels 7 30: Dr. H. Polak' Een halve eeuw socialistische arbeidersstrijd 7.45: Gramofoonpl. 8.00: Causerie door Ds D. Bakker 8.30: Concert S. Tromp (viool) en Geza Frid (piano). 9.00: Prof. Dr. J. Lindeboom: Het vrijzinnig Protestantisme in ons volk 9.30: Ver volg concert 10.00: Vrijz. Godsd. Pers bureau 10.05: Vaz Dias 10.15: Cau serie A. Donker 10.45: Gramofoonpl. 11.0012.00: Gramofoonmuziek. Huizen 1875 M. Algemeen programma verzorgd door den Kro. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.30: Voor zieken en ouden van dagen 12.15: Schlagermuziek en Gramofoonpl. 2.00: Gramofoonpl. en voordracht 4.15: Vocale duetten met pianobegeleiding en gramofoonpl. 5.00: Lezing 5.20: Gramofoonpl. 6.30 Orkestconcert 7.15: Lezing 7.35: Gra- mofoonplaten 7.45: Orkestconcert m. m. van piano-soliste 8.25: Vaz Dias 8 30 Koorconcert 8.41: Piano-recital 9.00: Orkestconcert 9.30: Gramofoonpl. 10.00: Koorconcert 10.15: Vaz Dias 10.2012.00: Orkest- en koorconcert. Daventry 1500 M. 10.35: Morgenwijding 10.50: Tijdsein. Berichten 11.0511.20: Lezing 12.20: Orgelconcert Dom Gre gory Murray 12.50: BBC-Dansorkest o. 1. van Henry Hall 1.35: North Studio orkest o. 1. van J. Bridge 2.20: Concert L. Parker (sopraan), M. Hay (viool) en E. Jordan (piano) 3.20: Gramofoonpl. 3.50: Ch. Manning's orkest 4,50 E. Colombo en zijn orkest 5.35: Kinder uur 6.20: Berichten 6 50Corelli's Sonates voor 2 violen en cembalo 7.10, 7.30 en 7.50: Lezingen 8 20: Variété programma 9.20: Berichten: 9.40: BBC-orkest o. I. van Fr. Bridge m. m. V. V. Aksarova (sopraan) 10.50: Voor dracht 11.10—12.20: Harry Roy en zijn Band. Parijs „Radio-Paris" 1648 M. 6.20 en 7.20: Gramofoonpl. 11.50: Krettly-orkest 6.40: Gramofoonpl. 8.05: „La Le- preuse", operette van Lazzari, m. m. van orkest o. 1. van Ruhlmann 9,50: Dans muziek o. 1. van Dony. Kalundborg 1261 M. 11.20—1 20: Concert uit Hotel Angleterre 2.00: Viool-recital 2.204.00: Concert uit Rest. „Wiveit" - 7.30: Zang en piano 7 45: Hoorspel 9.35: Kamermuziek door Blaaskwartet en piano 10.15—11.50: Dansmuziek o. 1. v. Jens Warny. j Langenberg 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50: Gramofoonpl. 12.20: Omroeporkest o. 1. van Kühn 3.20: Omroeporkest o. 1. v. Merten 4.35Kwintetconcert 6:20 Gevar. concert 8.35: Blaas-orkest o. 1. van Kühn, mannekoor o. 1. van Breuer en solisten o. 1. v. Kneip 9.50: Vervolg concert 11.05—11.50: Gramofoonmuziek. Rome 421 M. 8.05: Orkestconcert 8.30: Radio-tooneel 9.20: Concert, cello en sopraan. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20: Gramofoonpl. 12.30: Salon-orkest o. 1. v. Walpot 5.20: Omroeporkest 5.50 en 7.20: Gramofoonpl. 7.23: Solisten-, koor- en orkestconcert 9.3010.20 Dansmuziek 484 M.: 11.20: Salon-orkest 0. 1. van Walpot 12.30: Gramofoonpl. 4.20 en 5.35: dito 6.10: Salon-orkest o. 1. van Walpot 7.20: Omroeporkest m. m. van zangsoliste 9.30: Gramofoonpl. 9.45: Cabaretliedjes. Deutschlandsender 1571 M. 7.35: „lm Urlaub durch die Hitler-Spende", hoor spel 8.35: Wagnerconcert o. 1. van Lindner m. m. van W. Rode (zang 9.20 Berichten 9.45: Causerie 10.05 Weer bericht 10.20—11.50: Concert Uit Leipzig o. 1. van T. Wünschmann. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 20 April. Iste Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.05afl.Luxemburg 9.2014.00: Langenberg 14.00—15.20: Kalundborg 15.20—17.20: Langenberg 17.20—18.35: Brussel VI. 18.35—19.35: Langenberg 19.35—22.00: Warschau 22.00afl.: Daventry. 4de Programma: 11.1712.20: Brussel VI 12.20—17.35: Daventry 17.35 20.00: Londen Reg. 20.00—23.00: Locale uitzending, waaraan medewerken: I. Dub bel mann.kw. Sempre Avanti, o.l.v. den heer J. v. d. Broek. II Eerste Leidsche Accordeon-ver. „Onderling Kunstgenot" o.l.v. den heer C. Kromhout. III. The Me lody Boys o.l.v. den heer J. v. d. Wijn gaard. 23.00—afl: Deutschl.sender. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7