LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 19 April 1934 TELEGRAMMEN. Washington, 19 April <v.d.) De RECHTZAKEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT, Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 751. Hedenmiddag 3 uur: 754. telegrafisch weerbericht t. h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Bildt. Hoogste stand: 761.8 te Marseille. Laagste stand: 738.3 te Saerna. Iverwachtlng tot den avond van 20 April: Matige tot krachtige tijdelijk afnemende IZuidelijke' tot Westelijke wind. Zwaar be- Ivolkt met tijdelijke opklaringen Waar schijnlijk nog regenbuien. Iets kouder. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Metoorol. Instituut te De Bildt. De depressie heeft zich In diepte toe- memend naar Scandinavië verplaatst, en de koude Noordelijke strooming ten Westen i van de Brltsche eilanden nadert langzaam, maar telkens vormt zich bij de grens van deze en de Noord-Westelijke strooming oter onze omgeving uitloopers, die het LorSomen van de koude winden vertragen. Ui is het reeds veel koeler geworden, tot Ji'm in Duitschland. Alleen in Polen en I Oostenrijk houdt de warmte nog aan, op [Wand is de vorst toegenomen. Uit Noord-Scandinavië verdween nu de ■torst. In de omgeving der Noord en Oostzee waalt het krachtig uit Zuid-West: vooral in Srandinavië viel veel neerslag, in het Noor den en in Finland sneeuw. De algemeene Itoestand duidt op verdere afkoeling met [ainemenden neerslag en kans op nacht- lorst. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 12 gr. C. (54 gr. F.l 3 uur nam.: 12 gr. C. (54 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Voorm. te 6 u. 30 min.; nam. te 6 u. 55 Ikln. licht op voor fietsers e.a. Donderdag 7.33 nam. tot 4.24 voorm. maans- op- en ondergang. 19 April: onder: 0 u 50; op; 7 u. 29. uit het verre oosten. NANKING, 18 April (Reuter) - In de Japansche verklaring over het Oost-Azia- i tische vraagstuk ziet men hier een oor- logsbedreiging tegen China. Men acht haar weinig geschikt de belangen des vredes te Idienen. In Chlneesche diplomatieke kringen wordt gezegd, dat van een verandering in de bestaande politieke oriënteering van China onder geen omstandigheden sprake tan zijn. China zal veeleer verlangen dat Japan i het belang eener strenge inachtneming van de souvereinltelt van den Chineeschen Jstaat eindelijk zijn troepen zal terug- |trekken. REV AL, 18 April (Reuter). Naar uit Moskou wordt gemeld heeft de verklaring van Japan over 't Oost-Aziatische vraag stuk groote opwinding aldaar veroorzaakt. Japan heeft eindelijk, zoo wordt gezegd, zijn kaarten open op tafel gelegd. De Ja- Ipansche politiek krijgt een uiterst agressief karakter. Overeenstemming met Japan zal order die omstandigheden voor Rusland I meer dan moeilijk zijn. o de stavisky-affaire. PARIJS, 19 April (Reuter) Daladier Ivtrklaarde voor de parlementaire som- l missie tot onderzoek naar de Stavisky- lattiire, dat hij niet in bijzonderheden Wist, dat de ..Volonté" behalve door de mi nisteries van binnen- en buitenlandsche eken, nog door Stavisky financieel werd Sestound. Op een vraag van een van de [commissieleden antwoordde Daladier, dat bet niets buitengewoons was, dat hij hier biets van wist, aangezien vier vijfde van Ide Fransche pers door officieele organen E werd gesteund. Het aantal Fransche kranten, dat uitsluitend bestaat van den verkoop, abonnementen en advertenties is 12eer gering. Indien men een onderzoek E Zou instellen naar de bestaansmiddelen vun de Fransche kranten, dan zou dit een 6 reuzen-arbeid zijn. STRAATBETOOGING TE PARIJS VERBODEN. PARIJS, 19 April. (V.D.). - De Parijscjie prefect van politie heeft in overleg met luen Minister van Binnenlandsohe Zaken leen aangekondigde straatbetooging, die de I socialisten en communisten morgenmid dag voor het Parijsche stadhuis wilden houden, verboden. EEN NIEUW SPOOR IN DE LINDBERGH- ZAAK? I iv van instructie te Washington deelt brede, te Boston een foto te hebben ont- na h van wn der onbekende personen, die j Tf ontvoering van de baby der familie J™1® als bemiddelaar is opgetreden een bedrag van 50.000 dollar heeft j.J^fJteebd. p0m[e 20eict thans naar •DerCÏ. i e inlichtingen omtrent dezen persoon kan geven. haagsche rechtbank. De 22-Jarlge reiziger M. de B. te Leiden, die op 18 Januari j.l. terechtstond ter zake van oplichting gepleegd ten nadeele van den Nederlandschen Consul te Parijs en wegens het afgeven van ongedekte cheques te Brussel,' werd destijds door de rechtbank vrijgesproken, daar het O.M. toen niet on- vankelijk in zijn vordering werd verklaard. De officier dagvaarde De B. evenwel voor een ander feit en heden had deze zich te verantwoorden terzake van verduistering van een auto, alsmede van de daarbij be- hoorende papieren, ten nadeele van den garagehouder J. Vreem te Haarlem bij wien verdachte op 16 Maart 1930 een Stu- debaker had gehuurd met welke auto hij na verschillende omzwervingen door Euro pa in Belgrado terecht kwam, alwaar bleek dat de B. een hotelrekening niet kon vol doen. In het geheel had verdachte ter plaatse ongeveer 2000 Dinars schuld ge maakt. Hij gaf de auto ergens in pand en verdween met het geld om met inmiddels elders gehuurde auto's via Athene, Parijs en Brussel in Nederland terug te keeren. Verdachte bekende de hem ten laste ge legde feiten. Mr. Van Asch van Wijck, die het O.M. waarnam, gaf een overzicht van het veel bewogen leven van den jeugdigen ver dachte, die op school voor alles onverschil- ig, ongevoelig en brutaal was, en op 15- jarigen leeftijd wegens wangedrag werd heengezonden, daarop eenige honderden guldens van zijn ouders Stal en in een ob servatiehuls en in een opvoedingsgesticht terecht kwam, waaruit hij evenwel ont vluchtte. In 1932 ging verdachte trouwen, met een schuld van f. 1280 aan onbetaalde rekeningen en ging kort daarop een reis ondernemen in een gehuurde auto, na vooraf het op afbetaling gekochte meubi lair te gelde gemaakt te hebben. De officier meende thans een zelfde straf als vroeger gerequireerd n.l. twee jaar gevangenisstraf tegen verdachte te moeten elschen. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen F. C. K. uit Stompwijk. die op 5 dezer in hooger beroep terecht stond van een vonnis van den Kantonrechter te Den Haag, waarbij hij was veroordeeld tot f. 10 boete, wegens overtreding der vis- scherijwet. De Officier van Justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis en de rechtbank sloot zich daarbij aan. W. v. R„ kaashandelaar te Leiden, stond op 5 dezer in hooger beroep terecht van een vonnis van den Kantonrechter te Den Haag, waarbij hij was veroordeeld tot f. 30 boete sub. 10 dagen hechtenis en 4 dagen principieele hechtenis wegens overtreding der warenwet. Bij verd. was kaas aangetroffen welke verschijnselen vertoonde van bederf. De Officier had vernietiging gevraagd van het vonnis, alleen wat de straf betrof. Spr. had verzocht dat alleen de geldboete zou gehandhaafd blijven. De rechtbank veroordeelde verd. tot f. 30 sub. 10 dagen hechtenis. H. L. v. B., uit Zwammerdam, had berecht gestaan wegens het veroorzaken van dood door schuld. Verdachte had in den avond van 6 Fëbr. J.l. met een door hem bestuurde auto op den Rijksstraat weg te Bodegraven een wielrijder zoodanig aangereden, dat deze aan de bekomen verwondingen is overleden. De officier had tegen verd. geeischt 1 maand hechtenis. De Rechtbank sprak verd. vrij. De 34-jarige metselaar F. Gr. uit Leiden stond op 5 dezer tereoht wegens diefstal van een barometer, gepleegd crp 3 Nov. j.l. in een perceel aan de Hoogewoerd te Leiden. Het O.M. had geconcludeerd tot plaatsing van G. in een krankzinnigenge sticht voor den tijd van 1 jaar. De Rechtbank ontsloeg verd. van rechts vervolging. o HAAGSCHE POLITIERECHTER. Wegens overtreding der Wegenbelasting werd veroordeeld W. R., uit Stompwijk tot 2 x f. 15 subs. 2 x 16 dagen hechtenis. PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG. BODEGRAVEN. Geref, Gem.: Nam. 7 uur, ds. M. Heikoop van Utrecht. SASSENHEIM. Pinkstergemeente (Oude Post): Nam. 8 uur, pastor v. d. Wouden en zendeling Witmer. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Daarle A. G. Oosterhuis te Eemnes-Buiten. GEREF. GEM. Bedankt: Voor Giessendam M. Hofman te Krabbendijke. DE ONTWAPENING. LONDEN. 19 April (Reuter) De „Daily Telegraph" bericht, dat de ministerraad gisteren niet in de gelegenheid was het Fransche antwoord op de Britsche ontwa- penings-nota te bespreken. Wel hebben Sir John Simon en Eden met de deskun digen van het ministerie van Buitenland sche Zaken de nota bestudeerd. Alvorens het stuk in den plenairen ministerraad wordt behandeld zal de ontwapenings commissie van het kabinet de kwestie nog maals behandelen. De uiteenzettingen van de Belgische en Italiaansche regeering worden thans met spanning tegemoet ge zien. Rome schijnt voornemens nog een poging tot verzoening tusschen Duitsch land en Frankrijk te willen wagen. De Italiaansche onderstaats-secretaris Suvich, die Vrijdag te Londen wordt ver wacht, zal de Britsche regeering nader hieromtrent inlichten. In Britsche krin gen ziet men de volgende zitting van het Bureau van de Ontwapenings-conferentie op 20 April en de bijeenkomst van de al gemeene commissie van de conferentie op 23 Mei met groote spanning tegemoet. n.v. leidsche bouwvereeniging. In de gistermiddag gehouden jaarlijk- sohe algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. De Leidsche Bouwver- eentglng werden de balans en verlies- en winstrekening onveranderd vastgesteld. De volgende cijfers zijn eraan ontleend: Actief: huizen en erven f. 357.803;. kassa f. 117; Incassobank f. 2965; Leidsche Spaar bank f.285; effecten f. 67.223; debiteuren f. 2668. Passief: Aandeelenkapitaal f. 80.000; obiigatieleeningen f. 168.000; bouwreserve f 134.100; De Nederlandsche Bank f 18.371; crediteuren f.1869; saldo verlies en winst f. 23.991. Verlies en winst: de bruto winst heeft bedragen f. 48.341; de kosten hebben be dragen f. 24.350, zoodat er een netto winst overblijft van f. 23.991, te verdeelen als volgt: dividend 5 (onv.) f.4000; divi dendbelasting f. 362; afschrijving huizen en erven f. 4000; bouwreserve f15.629. In den loop van het jaar werden de hui zen voor de verzekering hertaxeerd op een waarde van f. 787.955, terwijl in dit boek jaar nieuwe huizen werden gebouwd ter waarde van f. 73.803. Tot commissaris werd herkozen de heer D. Jaeger. DE VERJAARDAG VAN PRINS HENDRIK. FELICITATIE-REGISTERS DRUK GETEEKEND. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Hendrik was heden in de Residentie van alle openbare gebouwen alsmede door zeer vele particulieren de vlag uitgestoken. Ook de legatiegebouwen hadden de vlag ontplooid; de trams waren eveneens ge sierd met oranje en rood-wit-blauwe vlag getjes, ditmaal niet aan den beugel beves tigd doch aan de voor- en achterzijde der balcons. De autobussen waren op dezelfde wijze met vlaggetjes gesierd. De Departementen waren hedenmiddag gesloten. Ten paleize Noordeinde lagen eenige felicitatieregisters ter teekening, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Hedenmorgen werd in de bosschen van de Wouwsche Plantage te Bergen op Zoom het lijk aangetroffen van den 30-jarigen arbeider M. W. uit Halsteren. W. was gisteravond per fiets naar de grens gereden, waar hij 2 K.G. suiker in ontvangst had genomen, waarna hij de terugreis naar Bergen op Zoom aanving. Waarschijnlijk is W. getroffen, toen sur- veilleerende douanen enkele schoten op hem losten. Uit het feit, dat zijn rijwiel niet in de onmiddellijke nabijheid werd gevonden, moet worden afgeleid, dat W„ nadat hij in een long getroffen was, nog enkele honderden meters heeft geloopen, waardoor de commiezen hem uit het oog verloren. Het parket uit Breda is met het gebeurde in kennis gesteld. W. was ge trouwd en vader van 2 kinderen. DE POSTVLUCHTEN. De heer en mevr. Damme naar Indië. Hedenmorgen te 6.29 uur is het K.LM.- vliegtuig, de „Oehoe" naar Indië vertrok ken. De volgende passagiers hebben ge> boekt: twee Amsterdam-Rome, een Am- sterdam-Jodphur, twee Amsterdam-Bata- via, een Marseille-Batavia en een Rome- Cairo. Meegenomen is 312,078 K G. post, 45,165 K.G. pakketpost en 82,377 K.G. vrachtgoed. De twee passagiers voor Batavia zijn de directeur van den FT.T.-dienst In Ne derland, ir. M. H. Damme en zijn echt- genoote. Hun bestemming is Soerabaya. Het geldt hier een privé-reis wegens drin gende familie-omstandigheden. „Snip" thuisreis heeft heden het traject SingaporeBangkok afgelegd.' De Pelikaan is van Calcutta naar Ran goon gevlogen (uitreis). ORGANISATIE VAN NEDERLANDSCHE KOEKFABRIKANTEN. Te Utrecht is de algemeene jaarvergade ring gehouden der Organisatie van Neder landsche Koekfabrikanten. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer L. Cohen. Nadat de agenda afgehandeld was, werd een uitvoerige bespreking gewijd aan den toestand der koekindustrie, die uitermate slecht te noemen is. Algemeen wordt in de laatste maanden een sterke vermindering van de koekconsumptie geconstateerd, hetgeen geweten wordt aan de concurren tie van o.a, kaas, eieren en andere artike len. die tegen bijzonder lage prijzen ver kocht worden en waarover bovendien de regeering direct of indirect steun ver leent, terwijl de grondstoffen voor de koekindustrie zwaar belast zijn. Besloten werd een request te richten tot den Minister van Economische Zaken om geen gevolg' te geven aan het verzoek van de Ned. Verg. tot bev. v. d. Bijenteelt om de buitenlandsche honing met een extra recht te belasten, aangezien de binnen- landsche honingproductie nimmer in de behoefte voor de koekindustrie kan voor zien, waarbij bovendien nog komt, dat de inlandsche honing lang niet geschikt is voor alle koeksoorten. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Stuurop, Peynenburg, van den Brenk, Smolders. Linsen, Ploegmakers en Klaassen, als toegevoegd secretaris de heer B. H. Wellmann. Tot voorzitter werd geko zen de heer J. Stuurop, directeur der N.V. Biscuitfabrieken Meursing te Amersfoort. De heer Cohen wenschte wegens gezond heidsredenen niet meer voor een bestuurs functie in aanmerking te komen. heffingen in verband met het landbouwcrisisfonds. De geraamde inkomsten en uitgaven. De Memorie van Antwoord op het Voor- loopig Verslag nopens de begrooting voor 1S34 van het Landbouw Crisisfonds gaati vergezeld van een gewijzigd vergelijkend I Overzicht der geraamde inkomsten en uit gaven alsmede van een gewijzigde uitge werkte cn toelichtende staat. Hieruit blijkt het volgende: De oorspronkelijke begrooting sloot voor den geheelen dienst met f. 188.570.233,75, De gewijzigde begrooting geeft thans aan: f. 185.898.167,41. In den toelichtenden staat wordt het volgende medegedeeld: De afdeeling granen is thans geraamd op f. 26.500.000. In 1934 is een opbrengst aan monopoliewinst op tarwe, rogge, gerst, haver en maïs te verwachten van f. 23 millioen en aan monopoliewinst op deriva ten f. 2.000.000. Het geraamde bedrag voor de melkvee houderij (.f. 74,100.000) wordt als volgt ge specificeerd: a. Heffing op in het binnenland gecon sumeerde boter f. 48.COO.OOO; b. Hef f mg op kaas f. 7.700.000; c. Heffing op melkproducten f.500 000; d. Heffing op margarine f. 13.000 000; e. Heffing op andere spijsvetten f4.600.000; f. Heffing op consumptiemelk f. 300.000. Wat de heffing op in het binnenland geconsumeerde boter betreft, is de con- sumptieboter begroot op 47.000.000 K.G. en de menging in margarine op 13.000.000 K.G. Het bedrag der heffingen is aange nomen op gemiddeld 80 ets. per K.G. Bij de afdeeling Kippen en Eendenhou- derij wordt medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt om door een heffing op de broedeieren de kosten, verbonden aan de teeltregeling, alsmede aan den steun aan het fokkerijwezen ter verbetering van de kippen- en eendenstapel, volledig te be strijden. De heffing op den uitvoer van bloem bollen wordt geraamd op f. 450.000. Voor de steunverleening aan de chichorei is geraamd op f. 68.100, waarvan f. 65.000 als uitkeeringen ten behoeve van de verbou wers van chichorei, oogst 1934. Voor de steunverleening aan de griend- cultuur, oogst 1933/34 is uitgetrokken f. 160.000, voor het wieden in 1934 f 50.000, en voor uitkeeringen aan de rietcultuur, oogst 1933/34 f. 55.000, voorts voor uitkee ringen, w.o. voorschotten op uitkeeringen aan de griendcultuur oogst 1934 f. 75.000. idem aan de rietcultuur oogst 1934 f. 125.000. Voor de consumptieaardappelen is ge raamd f. 2.200.000 voor steun op niet voor de consumptie verkochte aardappelen oogst 1933 en f. 2.500.000 voor idem oogst 1934, benevens f. 1.130.500, voor terugbe taling op de inhoudingen der verkochte aardappeloogst 1933. Voor de uitkeeringen aan kippen- en eendenhouders is f. 4.680.000 beschikbaar gesteld, benevens f. 375.000 voor uitbeta lingen voor gedroogde garnalen aan gar- nalenvisschers en drogers alsmede 360.000 voor steun aan het fokkerijwezen van kippen en eenden. Voor uitkeeringen ten behoeven van ver bouwers van fruit- en warmoezerijgewas sen. oogst 1934 is f. 6.000.000 uitgetrokken. De uitkeeringen ten behoeve van de teelt en de bewerking van vlas oogst 1932 zijn begroot op f. 57.033.75. idem oogst 1933 op f. 452.140. idem oogst 1934 f 387.250. Voor steun aan de verbouwers van fa brieksaardappelen oogst 1933 is uitgetrok ken f. 3.600.000. Voor uitkeeringen ten behoeve van ver bouwers van suikerbieten oogst 1934 is uit getrokken f. 13.000.000. o VERKRIJGBAARSTELLING VAN CRISISPOSTZEGELS. Nader bepaald op 28 April. Teneinde de nieuwe crisispostzegels te kunnen gebruiken voor correspondentie, welke op 30 April a.s. verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana wordt besteld, zullen de crisis-postzegels, waarvan er één, zooals bekend, de beeltenis van de Prinses draagt, reeds op 28 April a.s. aan de postkantoren verkrijgbaar worden ge steld. o HET NIEUWE BACON-CONTRACT. Naar wij vernemen is het nieuwe bacon- contract", dat de Nederlandsche Varkens Centrale met de verschillende baconfa- brieken zal afsluiten, thans zoo goed als gereed. Aanvankelijk zou het reeds op 1 April j.l. in werking zijn getreden, maar tengevolge van verschillende omstandig heden moest dit eenigen tijd uitgesteld worden. De inwerking-treding werd toen bepaald op 15 April. Op dien datum was men echter nog niet gereed met de for muleering van deze nieuwe overeen komst. Om verdere vertraging te voorko men, heeft het bestuur van de Nederland sche Varkens Centrale toen de verschil lende baconfabrieken bijeengeroepen en medegedeeld, wat de inhoud van het nieuwe contract zou zijn. De betrokkenen hebben zich daarop bereid verklaard op deze basis het nieuwe contract te willen sluiten. Hoewel dus de formuleering nog vast gesteld moet worden, werken de bacon- fabrieken reeds vanaf 15 April op basis van de nieuwe overeenkomst. In hoofdzaak heeft deze overeenkomst betrekking op de door de N.V.C. aan de fabrieken uit te betalen vergoeding voor het slachten van varkens. In het oude contract kregen deze fabrieken een ver goeding voor de vaste kosten aan het slachten verbonden. Zij werkten geheel in loon bij de Centrale. Thans heeft men dit zoodanig gewijzigd, dat de slachterijen een vergoeding krijgen voor de vaste kos ten. gerekend naar het aantal in opdracht van de Centrale geslachte varkens. Voor deze berekening heeft men als eenheid aangenomen 100 K.G. geslacht varkens- vleesch. o Bij K. B. is benoemd tot notaris te Zwolle C. C. Hermsen, thans notaris te Zuidbroek, in de plaats van D. Bloemers, eervol ontslagen. Bij K. B. is met ingang van 1 Mei 1934 benoemd tot burgemeester der ge meente Roosteren M. E. C. A. L. Smets. De heer Smets werd 3 Juni 1904 te Overpelt geboren en woont thans te Ohé cn Laak. georganiseerd overleg. 1 Gisteren kwam de Commissie B (Mili tairen beneden den rang van tweede-lui tenant) in vergadering bijeen ter bespre king van eenige voorgenomen wijzigingen in het „Bevorderingsvoorschrift BeroepS- personeei beneden den rang van tweede- luitenant 1932", welke wijzigingen betrek king hadden op de benoeming en bevordering van de magazijnbeheerders der artillerie. Na uitvoerige gedachtenwisseling kon de vergadering zich behoudens enkele ondergeschikte punten met de strekking van het voorstel vereenlgen. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. AMSTERDAM, 19 April. De beurs had heden een lusteloos ver loop; de verdere stijging in Wall Street ging nagenoeg ongemerkt voorbij, daar de gunstige invloed werd geneutraliseerd door de ongeanimeerde houding van Londen. De koers-variaties hielden zich binnen nauwe grenzen. Van de Industr. fondsen waren Philips gedrukt en ruim 1 pCt. lager. Aku's daar entegen werden iets hooger afgedaan evenals Ned. Ford. Unilevers waren on veranderd. Van de Petroleums waren Kon. Olies nauwelijks prijshoudend, de notee ring was een fractie lager, daarentegen waren de Amerikanen vooral Tyde Waters vast. De Rubbers waren weinig veranderd. A'dam Rubbers zette iets lager in. Van de Tabakken waren Dell Batavia's 3 pet. hooger en deze soorten bleven op peil zon der meer. Suikers konden iets avanceeren. H. V. A.'s liepen ruim 1 pet. op. Op de Mljnafdeeling openden Redjangs 2 pCt. hooger maar het slo was gedrukt. Evenals in Wallstreet waren Amerik. fondsen hooger, terwijl Duitsche obliga ties aantrokken. Youngleening steeg 1 pCt. Ned. en Ned. Indische obligaties ble ven op peil. De nieuwe leening handhaafde zich omstreeks pari. wisselkoersen. Engeland 7.58 1/2 (7.58 1/4)Duitschland 58.10 (58.13); Frankrijk 9.75 (9.741/2) België 34.51 (34.501/2)Zwitserland 47.83 1/2 (47.80); Denemarken 33.85 (33.85), Zweden 39.10 (39.10); Noorwegen 38.10 (38.10); New-York 1.47 5/8 (1.47 5/8). Prolongatie 11/2 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 18 April. Noteering coöp. groen ten-, fruit- en bloemenvelllng-vereeniging „Leiden en Omstreken". Bloemkool I f. 13 -19; bloemkool II f.411; roodekool f. 5.20 7.60; pieterselie f. 1.903.00; prei f. 1.50 2.70; radijs f. 1.203,20; kropsalade f. 1.70 —4.80; selderie f.0.501.20, rabarber f.30— 80,alles per 100 stuks. Kroten, gek. f. 48; witloof f. f 0.512; postelein f.1519; spi nazie f. 2.504; uien f. 1.60—2.80; wortelen f. 5.608.20, alles per 100 Kilo. Melkvetling 18 April. Noteering van de week van 22 tot 28 April: Consumptie- melk 1ste klas f. 5.00, 2de klas f. 4.75, 3de kl. f. 4.50; industriemelk f. 3 10 tot f. 3.90. Rotterdamsche Federatie combinatieprjjs, week 15 tot 21 April vóór melk voor indus triedoeleinden f 3.22 BARNEVELD, 19 April. Eierveiling. Aan voer 227.500 eieren. Prijs f. 2.102.80 per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 19 April. Aangevoerd in totaal 1818 stuks, waarvan: 129 slachtvarkens. Vette van 1617 ct. p. p., lev. met 2«/o kort. Londensche van 1213 ct. p. p. lev. met 2°/o' kort.; Geldersche biggen 1013 p. St.; 477 magere varkens 1622 p. st.; 800 biggen 5—8 p. st.; 6 runderen 170—225 p. st.; 336 nucht. kalveren 35 p, st.; 10 bokken en geiten 25 p. st. Handel matig. 138 crisis runderen. Algemeene markt: 296 partijen kaas: prijzen le kw. met rijksm. 1821, 2e kw. met rijksm. 1517. Handel matig. 922 pon den boter: Goeboter 6070 ct. p. p.; Wei- boter van 5560 ct. p. p. Handel vlug. 180.500 eieren: Kipeieren v. 22.40; Eend eieren 2.252.40 per 100 st. Handel willig. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling. Aanvoer 176.500 kipeieren. Prijzen: 56/58 K.G. 2.10 —2 20, 58/62 K.G. 2.20—2.30, 62/64 K G. 2.302 60; Bruine 58/70 K.G. 2.20—3.00;, kleine eieren 1902.10 per 100 stuks. Aanvoer 2500 eendeieren, prijzen 2.002.50 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 18 April. Sla f, 0.502.60 p. 100 krop. Aardbeien 38—49 ct. per doosje. Peulen f. 6.20 p. 10 pond. TER AAR, 18 April. Spinazie 818 ct. Sla f. 0.504,90. Vellen 1325 ct. Radijs f 1-50—2 40. Prei f. 2.10. Rabarber f. 3.10. Witlof 1144 ct. Postelein 1219 ct. Bloemkool 1336 ct. Peulen p. pond 62 63 ct. Snijboonen p. pond 49 ct. VEUR, 17 April. Aangevoerd 45158 st. 44575 kippeneieren f. 2.10f.2.60; 537 een deneieren f. 2f. 2.35, 23 ganzeneieren 6 10 ct. 403 kippen f. 0.30—f. 1.10, 72 konij nen f.0.25—f. 1.60, 12 duiven f. 0.10—f. 0.23. VEUR, 18 April. Gele komkommers 1ste soort f. 1822; 2de soort f. 1416; 3e soort f.812; kropsla, 1ste soort f. 2.504.80, 2de soort f. 1.001.80: stoofsla per 100 KG. f. 3.807.80; peen f. 14—18.50; bloemkool, lste soort f. 612, 2de soort f. 48; spi nazie per 4 KG, 8 ets.; postelein f. 9.40 12.50; rabarber per 100 bos f. 2.40—6.00; radijs f. 1.20—4.20. VOORSCHOTEN, 18 April. Kippeneieren f. 2.10—2.70 p. 100. Eendeneieren f. 2.40— 2.70. Ganzeneieren 79 ct. p. stuk. Ko nijnen f. 0.450.85. Duiven f 0.24. WADDINXVEEN, 18 April. Aanvoer aan de eierenveiling 4983 eieren. Prijs kipeieren f. 2.002.45; eendeneieren f. 2.052.20 per 100 stuks. WESTLAND. Middenprijs van de bij den Westland aangesloten veilingen van 18 April Aard appelen 45—73 ct. aardbeien 1—3.70,, ■blauwe druiven 2.803,60, dubbele boonen 951.10. postelein 12—15 ct., spinazie 2 3'/: ct.. witlof 410 ct.. per K.G.; aspergus 3540 ct. per bos: bloemkool 15—32.00 2e srt. 413.50 per 100; doperwten 2529 per K.G.; kelen 30—1.30, peterselie 1.202.60, prei 1.50—2.0, radijs 1 50—3.50.. rabarber 14.50, per 100 bos; seldery 601.75 per 100 bos; perziken 27 ct. per stuk; sla 2 4.50, 2e srt. 501.80 per 100; tafelperen 16 pgr ?J.G. 6—

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3