EEN GEZELLIG CADEAU. CORRESPONDENTIE. RAADSELS. OPLOSSINGEN. Alle kinaeren vinden 't prettig om jarig te zijn. Nu, Jetje vond dat ook heerlijk, '.s Morgens vroeg was het al begonnen met de cadeautjes van moeder, vader en Jaap; een nieuwe pop, een leesboek met veel plaatjes en een reusachtige kaatsebal met leuke prentjes er op. Naar school mocht ze haar rose jurk aan en trakteeren. Wat t daar een feest geweest was: ze hadden gezongen en Juf had voorgelezen. Nu 's middags, waren er drie schoolvrien dinnen op visite. Zoo fijn dat 't juist Za terdag was. Van Ans had ze een fleschje eau de cologne met een rose zijden kwastje er aan en van de twee andere vriendinnen een dikke plak chocolade. Tante Mies kwam en Jet zag 't dadelijk aan den vorm van het pak, dat er een pop in zat .Nóg een pop!" juchte ze. „Wat jammer, zal ik haar ruilen?" vroeg tante. Jet had intusschen het papier van de doos gewikkeld en lichtte het deksel op. „O, een negerpop!" juichte ze. .Neen, tante, die ruilen we niet. Wat een dot! Dank u wel". En Jet omhelsde de goede geefster har telijk. .Nu heb ik een witte en een zwarte baby". En ze zette het negerinnetje bij de andere pop in den wagen. „Verbeeld je. dat Oma nu ook nog eens een pop meebrengt", opperde moeder. Juist werd er gebeld. De jarige holde naar de deur en begroette de oude dame. Oma kuste haar kleindochtertje en feli citeerde haar. Nog met haar mantel aan liep de grootmoeder mee naar binnen. Jet keek Oma onderzoekend aan. Deze droeg geen pakje bij zich. Jet was een tikje teleurgesteld. Maar meteen dacht ze't zal in de tasch zitten; doch dan kan 't niet groot wezen, een ringetje misschien of een ketting. Oma zag Jets speurenden blik. ..Ja, hè, waar is nu m'n cadeau? Ik heb het toch heusch bij me, hoor! Zoek maai' eens". Jet trok dadelijk de ritssluiting van de tasch open en stalde den inhoud op de tafel uit: een zakdoek, de portemonnaie en een kammetje. „Is 't soms geld voor m'n spaarpot?" informeerde de jarige. ,Neen. dat is het niet". „Oma, doet u vast uw mantel uit", drong de gastvrouw aan. „Straks". Toen voelde Jet over de zakken van grootmoeders mantel. „Voorzichtig", waarschuwde de oude dame. „In deze zit wat", riep Jet en tastte be hoedzaam in den zak. „Voel je een pakje?" vroeg Ans. „Neen. wat anders. Iets heel leuks, ge loof ik", Haar tweede hand kwam er ook bij te pas en daar had ze 't. Allen riepen: „Och, wat snoezig!" Want wat Jet te voorschijn gehaald had, was een alleraardigst, spierwit poesje, met lange, zijige haren. ,,'t Is een dot", riep Jet en streelde het beestje over zijn rug. ,Dank u wel, Oma, ik ben met 't poesje nog blijer dan met m'n twee poppen." Dat was nu wel niet prettig om te hoo- ren voor moeder en tante Mies die de geefsters van de witte en de zwarte baby waren. Maar ze konden Jetje's vreugde och best begrijpen. Een levend cadeau is iets heel bijzonders. Jet noemde haar poesje Mimi. En dat ze echt prettig met haar makkertje spe len kon zal je begrijpen, als Je hoort, dat Mimi erg speelsch was. Als er ergens een touwtje hing. trok ze er aan; ballen, kluwens, proppen papier liep ze soms rondbuitelend achterna. En nauwelijks was Jet thuis, of Mimi was klaar om met haar te spelen of rustig op haar schoot te gaan liggen slapen. En o, t was zoo'n malle Mi. Want je begrijpt, dat Jet niet al haar tijd aan haar poes kon besteden. Ze moest ook huiswerk maken en aardrijkskunde of ge schiedenis leeren. Jet ging dan met haar boek in vaders gemakkelijken, diepen stoel zitten. En poes? Die sprong boven op Jets schouder, bleef daar keurig zitten met de vier pootjes vlak bij elkaar en begon te spinnen, zoo echt gezellig te snorren. Dat beteekende: „Leer jij maar, Jet, ik zal wel op je wachten" Soms snorde Mimi nog genoeglijker en Jet dacht, dat poes dan in zichzelf zei: „Gelukkig, dat wij poesen niet hoeven te leeren!" Zoo werd Mimi een groote poes en Jet een jaartje oudêr, En op dien nieuwen Och, och, wat een zuohten en klachten, dat ik dezen keer de prijsraadsels veel moeilijker heb gemaakt dan de vorige keeren. Maar lieve kinderen, le. zijn ze toch heusoh niet zóó moeilijk, ik ontving tocih aardig veel goede oplossingen; 2e. heb ik het toch niet met opzet moeilijk ge maakt om jullie te plagen. Ik moest heusch een beetje lachen en dacht: wat krijgt de raadseltante veel brommen, net alsof ze een stout kind is. Ik denk dat jullie 't zulk prachtig mooi warm weer vond en daarom graag de raadsels zoo gauw mogeUjk wou vinden, om dan weer naar buiten te kunnen gaan. Nu dat begrijp ik en ik neem het niemand kwalijk. Maar foei, foei. wat hebben er weer ontzettend veel kinderen niet ge daan, wat ik altijd vraag, namelijk leef tijd er bij schrijven. Ik vraag het iederen keer opnieuw: leeftijd er bij schrijven. En nu waren er toch weer zóóveel brieven zonder vermelding van leeftijd. Jullie weten het, ik geef nu geen aparte antwoorden, al schreven velen er toch een brief bij. Ik wil alleen weer even zeggen: Alle jarigen hartelijk gefeliciteerd^ Alle zieken van harte beterschap. De 4 die gelukkig hebben geloot, gefe liciteerd met hun prijs en natuurlijk hoor ik wel of ze er blij mee zijn en welk mooi boek ze kregen. Even een paar aparte woordjes, name lijk aan Reinier den Hertog, dank voor zijn langen, hartelijkeu afscheidsbrief. Ja, je hebt vele jaren heel trouw meegedaan, dat is zeker en ik ben blü dat je een paar maal een boek hebt geloot, dat is dan een mooi aandenken. Verder wil ik Saartje en Pietertje Lagen dijk en Miesje en Wiesje van der Bent even feliciteeren, want die 2 stel zusjes schreven mij, dat ze een zusje er bij had den gekregen. Voorloopig nog geen nieuwe raadsels sturen. Wim Smeder, ik zorg niet voor ver haaltjes en versjes, dus stuur die liever niet aan mij. Sientje Timmermans, bedankt voor de alleraardigste kiek. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEEEN. Den Haag', v. Beuningenstraat 42. In dit pakket nog vele brieven der vorige week met goede oplossingen, waar van ik hier even alle namen zal ver melden: Attie de Blanken, Luca Wie- linga, Bep Wielinga, Ton Kruyt, Jan Ro man, Joke van Rijnbach, Marinus Lagas, Ali de Blauw, Nico Liebert, Joop Schou ten, Celia Kret, Hans Kret, Corrie Kret, Toosje Eradus, Thijs Mes, Francina de .Wit, Bald de Wit, Gerard Oostergo. verjaardag wachtte haar een groote ver rassing, ze kreeg een meisjesfiets. 't Was wel een gebruikte, maar 't karretje was keurig opgeknapt en zag er als nieuw uit. Nu was Jet nog blijder dan 't vorig jaar met haar poesje. Een knecht van den fietsenhandelaar leerde haar fietsen en toentoen was 't fietsen 's morgens en 's middags, tot ze in huis gehaald werd. En Mimi?och. die raakte heelmaal achteraf. Maar daar nam 't verwende beestje geen vrede mee. Luister maar: Op een Woensdagmiddag was Jet haar achterband aan 't oppompen. De voordeur- stond open. want ze moest de pomp nog wegzetten. Toen kwam Mimi naar buiten, zag haar vriendin daar zitten, bezig om 't ventiel dicht te draaien ensprong meteen op Jetje's schouder. Eerst schrok het meisje een beetje, maar merkte al gauw wat 'twas. Voorzichtig stond ze op, poes bleef zitten. Ze zette de pomp weg, liep terug naar de fiets; nog altijd zat Mimi op haar schouder. Ze klom op haar fiets en de poes sprong er niet af. Jet fietste weg met de witte poes op haar schouder. Wat 'n trouwe vriendin, nietwaar! Nu neemt Jet dikwijls de poes mee, als ze een beetje gaat rondkarren. Ze gaat dan op haar hurken zitten en roept: „Ga je mee, Mimi?" En als poes dan niet al te lui is, komt ze. 'tZou me niet verwonderen, als je het fietsende meisje met de witte poes eens tegenkwam. J. H. BRINKGREVE—ENTROP. (Nadruk verboden). RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Beppie v. Doorn. Zoudt ge ook een van allen wete Hoe toch wel die boonen heeten Die men nooit koopt om op te eten n. Ingezonden door Fokkc Muller. Een plaats ln het noorden van ons is van 3 lettergrepen, 10 letters. 2. 9, 4, 2 een groote overzeesche bezitting van o 3. 2, 9, 8, een meisjesnaam. 1, 5, 6, 10, doen heel veel menschen niet tegenwo dig. 7. 8, 4, 5, 6 is het hoofd van het ge: m. Ingezonden door Jaap de Groot. Welke 2 spreekwoorden staan hier? A.b. d d. .t. Rsos. IV. Ingezonden door Lijntje Bauer. Waarom kijken de menschen toch do de vensters? V. Ingezonden door Marietje Laterveer. Met welke motleven komt men h snelste vooruit? VL Ingezonden door Keesje de Geus. Een stad van 5 letters, neem daar 1 le ter uit en dan word ik een insect. vn. Ingezonden door Wim Kruit. Een woord van 4 lettergrepen is el heel groot keizer en veldheer. Het zijn letters. 1, 2, 3 kan men uit drinken. 4 een klinker. 5, 6, 7, 8 is een Jongensnaa of een stad in Spanje. vm. Ingezonden door Carolientje Verbiest. Welke worsten zijn nooit om op te eter OPLOSSINGEN DER PRIJSRAADSELS 1. Napels, Brugge. 2. Ver jaar dag verjaardag. 3. Hout zaag mol en Houtzaagmole 4. Onderneming, 5. Duin D been e kind n lade e Rome m Hans a Roos r aker k tien e maan n 8. Kameel kaneel, o-

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16