BOUWTERREIN TE HUUR: PRACHT GELDBELEGGING Wat onze klanten zeggen!!! gem. Kamers Als 2 rijtjes parels...! TE KOOP GEVRAAGD HAROEM'S G. SPLINTER ZOON, Hooigr. Ia, Tel. 199. P. H0GEND00RN ZOON LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 18 April 1934 UIT DE RIJNSTREEK. ONDER- EN BOVENHUIZEN HUIS VAN VERTROUWEN maakt Uw tanden blank ALPHEN. Propaganda der N. C. R. V. In het verenigingsgebouw Julianastraat werd een propagandabljeenkomst gehou den van de Ned. Chr. Reisvereeniging afd. „Rijnstreek". De belangstelling was niet slecht, toen de avond door den heer G. v. Staalduinen met een kort welkomst woord en gebed werd geopend. Door den heer H. A. Dijkstra, secretaris van het hoofdbestuur werd een kernachtig pro- pagandawoord gesproken, waarbij deze tevens het doel der N.C.R.V. uiteenzette. Na dit propagandawoord werd door den heer J. C. Risseeuw aan de hand van een serie zeer mooie lantaarnplaatjes op boeiende wijze een causerie gehouden over de stad Rome en diverse vereenigingsrei- zen. Als volgende spreker trad op de ad ministrateur der verg. de heer J. Wester- houd die een serie zeer mooie lantaarn plaatsjes vertoonde over Frankrijk en Zwitserland en over een en ander een keurige toelichting gaf. Het werd een in teressante avond! De heer Dijkstra sloot deze bijeenkomst Na afloop gaven enkelen zich als lid op. Bij de door een ambtenaar van de drankwet gehouden controle in onze ge meente geassisteerd door de politie, wer den bij een drietal personen overtredin gen ingevolge de drankwet geconstateerd. Een hoeveelheid gedistilleerd werd in be slag genomen en proces-verbaal opge maakt. BOSKOOP. Ongelukkige val. Op het schoolplein der openb. school is het 9-jarig zoontje van den heer L. tijdens het spelen zoodanig gevallen, dat hij be wusteloos bleef liggen. De ontboden dokter constateerde een hersenschudding. B. en W. dezer gemeente hebben voor die personen, die in contra-prestatie wer ken een verzekering tegen ongevallen af gesloten. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. van Veen geb. van Elswljk d. C. P. van der Meer geb. Overdevest z: S. Verbree geb. de lange z. C. A. de Groot geb. van der Poel d. Ondertrouwd: C. J. Zevenhoven 32 j. en G. G. van der Zwaan 29 j. A. A. van Ruitenburg 29 j. en H. M. van Veen 24 j. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Vaststelling belastingverordeningen De gemeentebegrooting goedgekeurd Benoemingen. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende met gebed. Eerst herdacht hij het overlijden van HM. de Koningin-Moeder. De rede van den voorzitter werd staande aangehoord. Ingekomen stukken w.o. schrijven van den Min. van Onderwijs waarbij het bedrag der over 1930 verschuldigde pensioens bijdragen voor het personeel der ol. school wordt bepaald op f. 477.64. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin, waarbij wordt toegezonden af schrift van het Kon. Besluit houdende de herbenoeming van den heer J. A. Bak huizen tot burgemeester der gemeente Leimuiden en Rijnzaterwoude. Schrijven van Ged. Staten waarin wordt medegedeeld, dat de inspecteur bereid is, ten raadhuize een bespreking te houden inzake de te ontwerpen bouwverordening. De voorzitter deelt mede dat van den heer H. Buurman, barbier alhier, een schrijven is Ingekomen, waarin deze ver zoekt om gedurende de zomermaanden zijn barbierszaak op Woensdag des avonds langer geopend te mogen hebben. De voor zitter zegt dat dit schrijven niet in de vergadering van B. en W. geweest is. Per soonlijk voelt spr. er niet veel voor. om weer een afwijking op de winkelsluitings wet toe te staan. Het motief van den heer Buurman gaat ook niet geheel op. In de zomermaanden mogen n.l. reeds in verband met het tijdsverschil ten platten lande de zaken tot 9 uur n.m. geopend blijven. De heer van Tol voelt veel voor het ver zoek van den heer Buurman. De klanten van dezen barbier bestaan in hoofdzaak uit landbouwers en landarbeiders, die zich des Woensdag laten „opknappen". In de zomermaanden zijn de bezigheden op het land niet zoo tijdig geëindigd, dat zij zich vóór sluitingstijd allen door den heer Buurman kunnen laten bedienen. Ook an dere leden zijn het met den heer van Tol eens. Zoodat ten slotte besloten wordt een verordening vast te stellen waarin de mo gelijkheid geopend wordt om gedurende de zomermaanden de barbierszaken op Woens dagavonden geopend te mogen houden tot des n.m. 10 uur. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten inzake het Bloemkweekers- crediet, deelt de voorzitter mede. dat in deze gemeente een dergelijk crediet niet kan worden toegestaan, aangezien de ge meente Rijnzaterwoude geen aangrenzende gemeente van de gemeente Aalsmeer is. De voorzitter las daarna het verslag voor over den toestand van het Lager Onderwijs in de gemeente Rijnzaterwoude. Hoewel het gebouw in minder goede con ditie verkeert, blijkt echter toch, dat de school bloeit. Het aantal leerlingen be weegt zich nog steeds tusschen de 80 en 90. Schrijven van den Min. van Financiën waarbij de uitkeering per inwoner over het tijdvak 19341935 na toepassing der ver mindering wordt bepaald op f. 9.518. Schrijven van Ged Staten waarbij de uitgave factor over 1932 ingevolge de wet op de Fin. verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten wordt bepaald op f. 15.263 Volgt benoeming van twee leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Aan de beurt van aftreding zijn mej. C. J. Geertsema en de heer W. Compeer. De aftredenden werden herbenoemd. Op voorstel van B. en W. besluit de raad om met ingang van 25 Febr. JJ. de ver schuldigde couponbelasting te verhalen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt verordening op de hef fing alsmede de verordening op de invor dering eener straatbelasting opnieuw vast gesteld. De voorzitter deelt mede dat aan alle opmerkingen van Ged. Staten is vol daan. Op voorstel van B. en W. besluit de raad om de verordening op de heffing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein opnieuw vast te stellen. De thans geldende verordening ds slechts voor twee jaren goedgekeurd, om- verordening genoemd waren. Ged. Staten dat de societeitsvergunningen niet in de achten het gewenscht, dat dit alsnog plaats had. Op voorstel van B. en W wordt besloten de rekening van de gezondheidscommissie over het jaar 19331934 goed te keuren. Bij de rondvraag zegt de heer van Tol B. en W. hartelijk dank voor de hem toe gezonden stukken inzake de electrificatie van de Leidsche Vaart. Z.i. is echter met no. 4. die kon aansluiten, niet beslist de heer S. J. Weststeijn bedoeld. De voor zitter zegt dat dit wél zoo is; de licht fabrieken hebben in hun schrijven niet zonder beteekenis dezen naam genoemd. Op de plaats, waar nu de boerderij van van der Salm staat, stond toen nog slechts een arbeiderswoning. De heer Jansen zegt dat hij de stukken ook heeft ingezien en is het geheel met B. en W. eens. Het is wel jammer, maar de nieuwe toestand is toentertijd niet voorzien; ook hij had graag de f. 200 in de gemeentekas gezien. Hierop volgde sluiting. Twee Huwelijksfeesten. Den 23sten April hoopt het echtpaar C. A. BlazerEvers zijn 50-jarige en den 26ste April het echtpaar J. RoosLaros zijn 40-jarige echtvereeniging te herden ken. Alle vier jubilarissen verheugen zich nog in een goede gezondheid. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden nog vier personen als werkzoe kend ingeschreven. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth Johanna j I v. J. A. Akerboom en M. Voortman 'j0j I hannes Cornells, z. v. J. C. v. Leeuwen e» I C. Turkenburg Gijsbertus Johannes i| v. M. Pieterse en A J van Kints. I Overleden: J. v. d. Haven 57 j. echtt I v. H. E. Hofstede G. Wijnbergen 75 j 1 echtg. v. C. v. d. Vlugt. Ondertrouwd: G. Bogerd 23 J. en M H.I Pijper 21 j. f Gehuwd: L. H. Bouwmeester 29 j. en J L Sanders 20 j. A. v. d. Geer 24 j. en j'l C. M. Speet 27 j. F. Lunding 27 j. I J. H. Lam 21 j. Joh. Droog 28 j. en M. I J Veenswijk 21 j. Loop der Bevolking. GevestigdT. Zijlstra van Het Blldt - I A. A. Scholte, v. Aalsmeer. VertrokkenM. v .Eijk, n. Alphen c, I C. Nieuwenhuizen, n. Nieuwkoop ty' I Vermei n. Alphen H. de Lange, n. Voor burg L. den Hollander, n. Zwammer-1 dam. Kind onder auto. In Korteraar werd een 4-jarig zoontje I van den tuinder R. door een auto aange reden en ernstig gekneusd. De bestuurder van de auto, een dokter uit een naburige gemeente, verleende de eerste hulp. De toestand van den kleine schijnt vrij zor-1 gelijk. Paard en kar te water. Zekere v. L„ die als bestuurder van een I driewielige kar met 2 paarden bespannen, de dam bij de wed. Cats wilde oprijden! kon de draai niet goed nemen, waardoor het gespan te water geraakte. Van L. 1 nog juist van de kar springen, zoodat al- I leen de materieele schade te boeken valt. WADDINXVEEN. Tot B. en W. is een adres gericht van den R.K. Volksbond, den Chr. Bestuur- dersbond en den Waddingxveensche stuurders Bond om te komen tot de instel. I ling van een commissie van advies in de plaats van het steunorgaan dat ontbon den is. TE HUUR De helft Tan een dnbbel Landhuis b. d. St. Nicolaas- brug te Voorschoten (nieuw bouw*, 5 kamers met bad kamer, groote zolder met kleine kamer, voor- en ach tertuin, keuken, 2 W.C. en schuur. 9600 Inl. Jan v. Goyenkade 18. Echtpaar (met 1 kindje van 8 m.) vraagt met pension. Voorkeur suite. Br. met prijsopgaaf onder No. 180 Adv. Bur. Nieuws bladen Wageningen. 9562 Het merk dat hierneven staat Waarborgt Neerlands' Fabrikaat 3501 Zóó blank,zóó schitterend! Heer lijk om zulke tanden te hebbent Welnu U kunt ze hebben I Poetst toch Uw tanden geregeld met PASTOL. Een heerlijk frissche tandpasta, die Uw tanden gron dig reinigt en heel voorzichtig polijst, daarbij afdoende alle schadelijke ziektekiemen vernie tigt. Ga ze ook gebruiken I Nederlandsch Fabrikaatl Doos 20 en 35 ct. Tube 35 en 60 ct. MINDER UITGAVEN IpTcGruyterl DOOR KOOPEN BIJ DE GRUYTER U'ZoonN-V. xriT- gr*t,s javatVfÊ^ijst f 1.00 „gsrinvl De Gruyter's per Yi pond 20. 30. 40, 43 en 50 Koffie m. mout p. 'Apd. 15 Coffeïne - vrije per dus 60 De Gruyter's Thee per ons 24, 27, 30. 35. 40. en 45 De Gruyter's Zuidvruchten Pruimen p.pd. ]9,22 1 Zuidvruchte van Pruimedanten Stukjes Appelen Kijfiei Abrikozen Tutti-Frutti Rozijnen KJ. Schijfjes Appelen 26. 30 36.40 38 35. 45. 55 25. 35 20. 25 De Gruyter's Pudding Diverse smaken p.pak 7,15 Griespudding Pudding-sausen Vanillinsuiker Custard. p.ons 10 pakje 4 - 4 p. pak 15 Maizena8. 10 9570 in de Gemeente Leiden eenige perceelen bouwterrein. Aanbiedingen beslist voor zien van volledige opgaven, als ligging, grootte en prijs, in te zenden aan het Bureau van dit Blad onder No. 9555. Faillissement C. VAN PIJPEN Groentenhandelaar, SASSENHEIM. De curator in genoemd faillissement brengt ter ken nis, dat bij beschikking van den Heer Rechter-Ooimmis- saris d.d. 17 April 1934 ls bepaald: lo. dat de schuldvorde ringen vóór den 28 April 1934 te zijnen kantore moeten zijn ingediend; 9594 2o. dat de verificatie-ver gadering is bepaald op Zater dag 12 Mei 1934 des voormid dags te 10 uur in het Paleis van Justitie te 's-Gravenhage aan het Korte Voorhout no. 11 De Curator: Mr. W. HUGENHOLTZ. Leiden, 18 April 1934. Kantoor: Rapenburg 108. WEEKRECLAME Deze week bij aankoop van f. 1.50, waarbij 1 pond Koffie, 1 halfpond Koffie cadeau, uitgezonderd zijn Suiker, Marg. en Boter. Koffie 14, 19, 25, 35. 45 cent per '/t pond. 5 pond Huishoudkoffie 1.20 5 p. Extra fijne Koffie 3. Nieuwe Rijn, b. Hartesteeg. Geversstraat 81, Oegstgeest. 9489 In het faillissement van J. M. VAN HAASTER, vee- houder te Leimuiden, is be paald: lo. dat de schuldvorde ringen moeten worden Inge diend vóór den len Mei 1934, 2o. dat de verificatieverga dering zal worden gehoudei op Zaterdag 26 Mei 1934, des voormiddags te 10.45 uur ia een der lokalen van het Ge rechtsgebouw, Korte Voor hout 11 te 's-Gravenhage. Mr. G. H. WISSENBURGH, Curator. 18 April 1934. 9590 Te koop, 8 solied gebouwde zeer ruime op prima stand, ook per stuk te koop, lste hypotheek aanwezig. 1 Burgerwoonhuis Heerenstraat f. 5500 -, Pieter de la Court- straat f.5700. Leliestraat f.4400. Onder en Bovenhals Jouberstraat f. 3600.— Nog eenige nieuw gebouwde Burger woonhuizen op prima stand f. 4500. Inl.Bouw- en Woningbureau „B0TERMANS" - Breestraat I7-Telef. 864. 9593 HEERENHUIS met tuin, Hugo de Grootstr. No. 8. BENEDENHUIS met tuin, Haven No. 28. WINKEL - WERKPLAATS, Nieuwstraat No. 30. BENEDENHUIS, 3 Octoberstraat No. 18. Te bevragen bij: ®571 „Neen, zoo'n geweldige voorraad" „hebben wij nog nergens elders" „gezien". In onze nieuwe toonzalen bieden wij U ook in Karpetten, Linoleum, Gordijnen, Loopers, Tafel en Divankleeden een zóó schitterende collectie die U elders te vergeefs zoekt. Onze prijzen passen zich geheel aan de eischen des tijds aan. Keus voor iedere beurs. U beleefd tot een bezoek uitnoodigend Hoogachtend, 9599 HAARLEMMERSTRAAT 150—154. Irii t.ïr.fsVJXi.H'M.'.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8