De Engelsche begrooting ingediend LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 18 April 1934 BUITENLAND. de algemeene toestand. duitschland. Belastingverlagingen, verhooging werkloozensteun en salarissen. denemarken. engeland. spanje. griekenland. vereenigde staten. FINANCIEN. Burgerlijke Stand v. Leiden VISSCHERIJBERICHTEN. -j SCHEEPSTIJDINGEN. Vrpue-de in Engeland - Fransche nota te Londen. Er is groote vreugde in Engeland! En is te begrijpen. De minister van financiën heelt een begrooting ingediend, ■die duidelijk spreekt van een opleving van ïeteekenis. Verlaging der inkomstenbelas- Itine en der autobelasting, terugbrengen van den werkloozensteun tot de vroegere hoogte, herstel der kortingen op de sala- Irissen voor 50 pet.zijn dat geen rede- l'pn te over voor groote vreugde? Engeland Ibllikt op den weg van het herstel een I flinke stap voorwaarts te hebben gedaan. iMoge de wereld daar algemeen de weer leg van ondervinden! Voor bijzonderheden zie men elders. De Fransche nota aan Engeland is ver- Z°Hetn'antwoord van Barthou aan Enge lland is drie bladzijden schrijfmachine- I schrift groot en zal worden gepubliceerd Izoodra Londen daarmee accoord gaat. I Opgemerkt wordt, dat zelfs indien Frank- I riik geneigd zou zijn geweest de voorge- I stelde conventie te overwegen, de verhoo- I cing der Duitsche legerbegrooting en het I antwoord van Duitschland op het verzoek I van Engeland om ophelderingen het daar- I ,,an zouden hebben afgebracht. I Terwijl het aldus openlijk toegeeft, dat I aanzienlijke bedragen aan militaire doel- I einden worden besteed, bevestigt Dultsch- I land den wil om zich te herbewapenen, in I weerwil van de vroeger aangegane ver- I nlichtlngen en zonder zelfs den afloop der I ontwapeningsbesprekingen af te wachten. Onder deze omstandigheden kan Frank- I rijk geen uiting geven aan zijn vredeswil I door afstand te doen van zijn veiligheid 1 en met het oog op het niet slagen der I bilaterale besprekingen der groote mogend- 1 heden, heeft het zich gehouden aan Ge- t nèreen besloten trouw te blijven aan zijn 1 baoitioneele politiek. Barthou zou tenslotte zijn leedwezen hebben uitgesproken dat Frankrijk niet I heeft kunnen antwoorden op een minder l categorische wijze op de Britsche verzoe ningspogingen, welker beider belang en [vriendschappelijk karakter het erkent, 1 maar uit de hoop dat de motieven voor I zijn beslissing worden begrepen, in Enge- I land, waar de openbare meening nog maar I kort geleden tot het besef is gekomen van het toenemend gevaar van een Duit- I sche herbewapening, vooral van het ge vaar dat de Duitsche luchtvaart voor Lon- den beteekent. De besprekingen te Parijs met den Roe- Imeenschen minister Tltulescu zijn ln vol- len gang. o De Winterhulp - Vervallen adeldom. Gisteren heeft de Rijksminister voor volksvoorlichting en propaganda in zijn ministerie de gouwleiders ontvangen van de winterhulpactie. Goebbels bracht hen namens de partij cn de regeering dank voor hetgeen zij hebben gedaan om den nood in de win termaanden te lenigen. Mlllloenen men- schen in Duitschland zijn, aldus Goebbels, door uw werk weer tot een levenswaardig bestaan gebracht. Daarmede hebt gij de wereld een voorbeeld gegeven van natio- I naal-socialistische hulpvaardigheid. Hitler, die hierna aan het woord kwam, I verklaarde, dat zonder de sociale werk zaamheid van het groote hulpwerk nim mer een politieke strijd met zooveel resul taat had kunnen worden volbracht, In liet rijke Duitschland van voor den oorlog is het niet mogelijk geweest een dergelijk werk te volbrengen. Toen is niet meer dan 2even millioen opgebracht voor de Zeppe lin, welke zaak was van het geheele volk. Wij in het verarmde Duitschland hebben 320 millioen opgebracht, hetgeen een be wijs is van de offervaardigheid van ons volk. De Rijkskanselier bracht allen, die hieraan hadden medegewerkt, zijn dank. - Ongeveer tweehonderd Duitsche aristo craten zijn reeds uit de lijsten der edel lieden geschrapt daar hun voorouders in de laatste 184 jaar zich met Joodsch bloed vermengd hebben. Alle leden van den Dultschen adel heb ben hun stamboom moeten opmaken, teruggaande tot het jaar 1750. o De stakingsbeweging. De toestand .in de Deensche scheep vaartstaking is verbeterd. Nadat het werk door de havenarbeiders in Aalborg en erg hervat was, kon een reeks stoom schepen met landbouwproducten geladen naar Engeland vertrekken. Hierdoor was te staking der stokers en matrozen effect- lcos geworden. Tegen de organisaties der stokers en matrozen, dié zich buiten staat hebben verklaard de schadeloosstelling van 20.000 kronen elk aan de werkgevers te betalen, is ln opdracht der werkgevers een eisch tot in staat van faillissementstel- hbg Ingediend. Terwijl de rust overal vrijwel hersteld s, is de toestand in Esbjerg, waar het scherpe ingrijpen der politie, vooral van de versterkingen uit Kopenhagen, tegen de demonstranten op Maandag J.I., groote ontevredenheid heeft doen ontstaan, zeer gespannen. In verband met de botsingen besloten de vakvereenigingen des middags het werk neer te leggen, hetgeen ten ge volge had dat des middags in alle bedrij ven der stad het werk gestaakt werd. Aan een protestvergadering namen naar schat ting 10.000 personen deel. De burgemees ter hield een toespraak, waarin hij de menschen tot bezonnenheid aanmaande en de aanneming aanbeval van een reso lutie. waarin het optreden van de politie scherp veroordeeld wordt en waarin wordt geeischt, dat de politiemannen van buiten oe stad zich alleen mogen ophouden ln het havenkwartier. Communistische sprekers een motie in, waarin de onmid- SSiZ verwijdering geëischt werd van de ®°™e®annen van bulten de stad. Wan- boh eraan niet wordt voldaan, wordt gearelgd niet een algemeene staking van hifn - communistische motie werd met iérV,% ,alSemeene stemmen aangenomen erwiji eerstgenoemde resolutie welgeteld «if,—men kreeg- Uit Kopenhagen zijn 'rf™? Politleversterkingen naar Esbjerg spboo De 24-uursstaking Is heden lm De zaal van het Lagerhuis was gister middag tot in de uiterste hoeken bezet toen de Britsche minister van financiën, Neville Chamberlain, het ontwerp begroo ting indiende. Neville Chamberlain, Chamberlain begon met te verklaren dat de atmosfeer, waarin de begrooting dit jaar wordt Ingediend, aanmerkelijk beter is dan de twee voorafgaande Jaren. Vervolgens deelde de minister van financiën mede, dat er een duidelijke, zij het ook kleine, verhooging in de groot- handelsprljzen valt waar te nemen. De rentevoet van de leeningen op kor ten termijn heeft 'n nieuw laagte record bereikt. De positie van de leeningen op langen termijn is zoodanig verbeterd, dat de waarden van zekere effecten zooals bij voorbeeld de oude 2'/: percent-consols, op het oogenblik een hooger cijfer hebben bereikt dan vóór den oorlog. De omvang van de productie der in dustrieën is toegenomen, het evenwicht in de betalingsbalans is hersteld en er heerscht een nieuwe geest van hoop en vertrouwen in de toekomst. De verbetering van den toestand in het land is bijna geheel te danken aan de uit breiding van den binnenlandschen handel. De uitvoer, hoewel verbeterd, blijft ver beneden den export van de laatste jaren, niet omdat Groot Brittannië verdrongen wordt door zijn' concurrenten, want het heeft zijn plaats als eerste uitvoerland gehandhaafd, doch tengevolge van de catastrofale inkrimping van den Inter nationalen handel. Tegelijk met het economisch nationa lisme, dat zich aanhoudend uitbreidt, doen zich voortdurend nieuwe belemme ringen voor den internationalen handel gevoelen. Na deze inleiding ging Neville Chamber, lain over tot het mededeelen van de nadere cijfers van het ontwerp-begrooting. Het surplus op de begrooting 1933—1934 dat op 31.148.000 pönd sterling gesteld dient te worden, is eigenlijk geen reëel cijfer, daar dit feitelijk 39 millioen pond bedraagt. Wij kunnen evenwel niet ver wachten, aldus Chamberlain, dat de ab normaal lage rentevoet van de nationale schuld ten eeuwigen dage zoo laag zal blijven, reden waarom wij het surplus op 31.148.000 hebben gesteld. Dit surplus van 31.148.000 pond zal wor den besteed voor de aflossing van de schulden. Het egalisatie-fonds voor de wisselkoer sen blijft winst opleveren. Zoo lang zich geen nieuwe gezichtspun ten voordoen in de kwestie der interna tionale oorlogsschulden stel Ik voor, aldus Chamberlain, evenals het vorige jaar, geen voorzieningen te treffen voor de betaling van de oorlogsschulden aan de Vereenlgde Staten, noch te rekenen op de betaling, van de oorlogsschulden en herstelbetalingen welke wij te vorderen hebben. De uitgaven voor de begrooting 1934 1935 worden geschat op 698,124 000 p. st. (vorig Jaar 693.491.000). Het surplus op de begrooting van het jaar 1933—1934 is het grootste gedurende de laatste zes Jaren en ls voldoende om mij in staat te stellen een begin te maken met de vermindering der lasten, reeds ge- ruimen tijd verwacht, waardoor de offers de laatste jaren gebracht, zullen worden verlicht. De inkomsten op de begrooting 1934 1935. geschat op de bestaande basis van de belastingen, zullen bedragen 727.200.000 p. st. (vorig jaar 724.567.000) waardoor een surplus van ongeveer 29.100.000 pond .sterling ontstaat. De inkomsten van de schatkist kunnen in het loopende jaar niet aanzienlijk beïnvloed worden door de betere omstan digheden in het land, doch dat kan later wel het geval zijn, en ik zou zulks ten zeerste toejuichen, wijl wij het hoofd te bieden zullen hebben aan onvermijdelijke grootere uitgaven. In het verder verloop van zijn rede kon digde Chamberlain een verhooging aan van de rechten op kooldraadlampen en verlakt leer. Met Ingang van 1 Januari a.s. zal de be lasting van één pond sterling per paarde- kracht op de automobielen worden ver laagd tot vijftien shillings per paarde- kraoht met een evenredige verlaging van de belasting op de motorfietsen. Bovendien kondigde Chamberlain aan. dat de helft van alle salarisverlagingen, welke in het jaar 1931 zijn ingevoerd, zal worden opgeheven. Deze maatregel betreft de staatsbeamb ten, de onderwijzers en onderwijzeressen, de politie, de marine, het leger, de lucht vaart en de rechters. De Britsche minister van financiën ver klaarde voorts, dat de werkloozen het eerst aan de beurt zullen komen, om te profiteeren van den beteren gang van zaken. Spr. zal n.l. een ontwerp-wet aan dienen, welke zal voorzien in een algeheel herstel der werkloozenuitkeerlngen met ingang van 1 Juli (Luide toejuichingen). Deze maatregelen verminderen intus- schen het begroote surplus van 29.100.000 pond tot 21.300.000. De indirecte belastingen zullen op geen enkele wijze verlaagd worden. Daar een verlaging van de inkomsten belasting ten zeerste noodig is, kondigde Chamberlain aan, dat de inkomstenbelas ting met zes pences verlaagd zal worden, welke maatregel dit Jaar 20.500 000 pond zal kosten en over het geheele belasting- Jaar 24.000.000 pond. Het surplus geschat op de nieuwe belas- tingtoasis, bedraagt 400)000 pond sterling. Alle resoluties betreffende de begrooting zijn door het Lagerhuis zonder stemming aangenomen. Deze begrootlng heeft begrijpelijkerwijze groote vreugde gewekt. Voor de effecten beurs te Londen kwam het tot uitbundige tooneelen; het verkeer moest zelfs een tijd lang stopgezet worden, tot eindelijk de politie er in geslaagd was eenigszins ruim baan te maken. Bijna alle aandeelen ver toonden een koersstijging. Zelden is het zoo druk op straat geweest als na de be kendmaking van de belastingverlagingen. In de omgeving van de beurs waren alle restaurants overvol. In de straten hoorde men herhaaldelijk hoera-geroep voor Chamberlain. Overal heerscht een ware feeststemming. Montague Norman herkozen. Montague Norman is gisteren voor de 15de achtereenvolgende maal met alge meene stemmen herkozen als gouverneur van de Bank van Engeland. De Britsch-Indische regeering zal geen moeilijkheden in den weg leggen aan een bijeenkomst van het congresbestuur, wel ke gehouden zal worden om de nieuwe politiek van Gandhi te bekrachtigen. Indien, als gevolg van deze bijeenkomst, dé burgerlijke ongehoorzaamheid wordt gestaakt, aldus wordt van officeele zijde medegedeeld, zal de regeering haar stand punt ten aanzien van de Congres-organi saties herzien en de vrijlating van poli tieke gevangenen bespoedigen. Hun getal bedroeg een jaar geleden nog 32 500, doch was eind Maart tot 1450 gedaald. Wijken voor links. De minister van justitie ls afgetreden. De ministerraad heeft besloten, den tegen Zondag a.s. voorgenomen grooten op- marsch van de jeugd der katholieke Volks actie te verbieden. Alleen de vergaderingen zullen worden toegelaten. Dit wordt beschouwd als een wijken van de reg. voor de bedreigingen van links. o 24 uur-staking bij de spoorwegen. Het personeel der Grieksche spoorwegen heeft een 24-urige staking afgekondigd en ls te middernacht in staking gegaan. De Orient-express kon niet verder komen dan Saloniki. De regeering heeft afweer- maatregelen genomen. o De onafhankelijkheid der Philippijnen. Senator Borah heeft een voorstel gedaan om aan de philippijnen volledige onaf hankelijkheid toe te kennen binnen twee tot drie jaren, inplaats van de in de be trokken wet voorgestelde periode van tien tot twaalf jaar. Alleen dan zou het z. 1. mogelijk zijn een een heffing van 3 cents per pond te leggen op den Invoer van palmpitten, olie. enz., die nu nog vrij ingevoerdworden tot groote schade van. Amerik. producenten. VERSLAG NOORD-HOLLANDSCH LANDBOUW-CREDIET. Het jaarverslag meldt dat de bruto winst bedraagt (het saldo van het vorig jaar ad f. 991.76 inbegrepen) f. 643.293. De onkosten zijn f. 346.139. Het winstsaldo be draagt f. 297.154 (vorig Jaar f. 299.166). Het wordt uit hoofde van een voorzich tige bedrijfspolitiek gewenscht geacht een groot bedrag voor diverse belangen te re serveeren en dientengevolge het dividend voor de gewone aandeelen voor dit jaar te passeeren. In de balans komen o.a. de volgende posten voor: Activa: Accepten v. debiteuren f. 7.446.691 debiteuren in rekg.-courant f. 2.526.868, te zamen f. 9.973.560 (v. j. f. 9.998.439)Voor schotten teg. effectenonderpand f. 1.903.213 (v. j. f.2.073.572), Safe-inrichtingen en meubilair f.1 (als vorig jaar), Gebouwen f. 487.736 (v. j. f. 470.000). Passiva: Kapitaal: gewoon f. 2.000.000, 6% cum. pref. f. 1.500.000, te zamen f. 3.500.000 (als vorig jaar), belden ge plaatst en volgestort; Reserve f. 585 000 (als vorig jaar), Depositorekg. f. 2.341.561, Crediteuren f. 3.431.289, te zam. f. 5.772.850 (v. j. f. 6.005.892). Het Pensioen- en Ondersteuningsfonds wijst, na bovengenoemde toevoeging van f. 23.229 een kapitaal aan v. f. 464.268 (vo rig jaar f. 439.173). Het op de effecten van het fonds ge constateerde nadeellge koersverschil van f. 16.007 werd afgeschreven van de reke ning reserve voor koersverschillen. NEDERLANDSCHE KABELFABRIEK. Het verslag der Nederl. Kabelfabrlek te Delft meldt een saldo-winst van f. 1.281.577 (vorig jaar f. 1.030.847). Het dividend wordt vastgesteld op 16 pet. (vorig Jaar 15 pet,). HERO-CONSER VEN-FABRIEKEN. Het verslag der Hero-Conserven-fabrle- ken te Breda maakt melding van een ver lies van f. 233.145 (vorig Jaar winst f. 40.739), welk verlies wordt afgeschreven op de, reserves. GEBOREN: Abraham, z. van P. Keijzer en W. v. d. Lelie Johannes Paulus, z. van J. P. Lan- gezaal en C. H. v. Duuren Johannes Frederik Arie, z. van J. F. Voorbij en C. L. Susan Hendrlna Johanna Cornelia Francisca Aleida Antonia Maria, d. van A. W. H. van Dijk en J. C. A. v. d. Vooren Martina Elizabeth, d. van T. Segaar en C. Crispijn. OVERLEDEN. P. v. Berkel m. 81 j. G. J. Huiskamp m. 60 j. L. Zeilstra zn. 24 j. GEVESTIGD. J. Aanen en fam., bouwvakarb., Tessel- schadestr. 10a. F. E. Badorek, dienst bode, Rijnsb.weg 77b A. Th. J. v. Beek, v. Oldenb.str. 35 G. B. Belfl, ijsmaker, O. Varkenmarkt 17 G. Biesbroek en fam., timmerman. Oude Vest 119 M. C. Braat, Oesgtgeesterlaan 51 M. M. Snoe- kerDe Bruin, W. Rozenstr. 60 F. Bru- nicardi Sllvestri, ijsmaker, Langegr. 190 A. Buchner, dienstbode, Lange Mare 110 M. C. J. Burgers, verpleegster, Mare- slngel 66 G. v. Diggele, kantoorbedien de, De Genestetstr. 36 J. Doekes, Iee- raar, M.O., J. v. Goyenkade 1 J. H. Dijkstra, verpleegster, Lijsterstr. 35 H. B. Eldering, Oegstgeesterlaan 51 A. V. d. Endt, verpleegster, Witte Singel 27 C. v. LeeuwenFilippo en fam/ R. Vls- scherstr. 36a L. P. Forterie en fam., meubelmaker, Hansenstr. 103a J. M. W. v. Grieken, huishoudster, Fagelstr. 48 F. A. Grimbergen en fam., onderwijzer, Vondelweg 13 P. Groenendijk, kok, Hendrlkstr. 1 Wijk V J. F. J. Gulde- mond en fam., Rijnsb.weg 63 A. P. Ho- gervorst, dienstbode, Nieuwe Rijn 31 J. de Jong, timmerman, Haarlemmertrek vaart 12 A. v. Kesteren, dienstbode, Rapenburg 82 H. F. de Klerk, J. de Wittstr. 57 W. A. Koopman en fam., filiaalhouder. Da Costastraat 38 J. v. Kooten, verpleegster, Leeuwerikstr. 18 A. de Korte, schilder, Hoogerbeetsstr. 2 K. Koster, los arbeider, Steenstr. 35a W. J. Koster en fam.. magazijnbed., v. Limb. Stlrumstr. 26 M. Kouprie, dienst bode. Meezenstr. 2 J. H. Kroesen, W. Rozenstr. 57 C. N. Kuipers, verpleeg ster. Rijnsb.weg 113a. D. Ladan en fam., verffabrikant, Nieuw- straat 11 A. W. S. v. d. Lelie, onderwij zeres, Resedastr. 26 R. B. Lewis, Pieter kerkhof 22 Wed. S. R. v. Meurs—Liona- rons, Nachtegaallaan 15 Wed. E. J. Bouwerv. Meurs, Nachtegaallaan 15 J. Noorlander, metselaar, Fr. v. Mierlsstr. 36 - w. C. J. Piët, tuinman, Pieterskerk- koorst. 3 E. M. SwanenburgPiwarz, Tesselschadestr. 14 G. v. d. Poll en fam. bedrijfsleider, St. Aagtenstr. 2 N. v. d. Putten en fam.. kellner, Fr. v. Mierisstr. 12a —Wed. M. M. Peverellide Raat, Da Costastr. 38 C. W. Roodenburg en fam. gouv.-ambten., Cobetstr. 11 G. H. Run- neboom, verpleegster, Rijnsb.-weg 10 Chr. A. Schafer, kleermaker, Pieterskerk- koorst. 16a W. Sibie, H. Rijndijk 25 J. F. Strks, verificateur 's Rijks zee-instr., Cronesteljnkade 30 G. Smldt, dienst bode, Lokhorststr. 21a P. Talaminl, ijs- verkooper, Heerenst. 21 A. J. v. d. Valk, dienstbode. Vondelweg 13 A. M. v. d. Valk, dlenstbidem J. P. M. Verberne, Pleterskerkkoorst. 15 M. D. J. Verheul, Mariënpoelstr. la A. Vis, leeraar amb.- school, Levendaal 4 J. VIskll en fam., diepzeevisscher. Fr. v. Mierlsstr. 32 S. M. v. Vliet, kantoorbed., Koddesteeg 34 M. N. v. d. Voort, dienstbode, Rijnsb. weg 31c D. Vrij en fam., vertegenw., Toma- tenstraat 12 C. Ph. v. Wilgen, verpleeg ster. Rijnsb. weg 113a A. P. de Winter en fam., filiaalhouder, Tib. Siegenbeekstr. 5 C. v. Wijk, coiffeuse, Hoogl. Kerkk.st. 5 P. Wijnstok en fam. expediteur, Kern straat 27. VERTROKKEN. J. M. v. Aesch, Den Haag, Fl. Burgwal 8 M. Trompde Blauw. N. O. Indië G. M. Brugman, Zwolle, Eiland 11 J. de Bruijn, Voorschoten, Landweg 3 J. Choufour en fam., Amsterdam, Nassau- kade 37 UI W. Cliteur, Voorhout, J. V. Beijerenw. 67 C. Eikerbout, Rotterdam, Ziekenhuis Eudokla C. F. S. E. Entho ven. Den Haag, Ln. v. Meerdervoort 19a T. Erb, Dusseldorf, Schwerinstr. 21 T. de Geus, Amsterdam, Alb. Thljmstr. 36 E. Chr. Horbeek, Zwolle, Assendorperlure 5 I. A. Houck, Deventer, Brlnkpoortstr. 28 J. Jesse en fam., Voorschoten, Leid- scheweg 195 F M. de Jong, Haarlem, Nieuwe Gracht 40 G. Keereweer, Eethen, Meeuwen F 66 P. E. J. M. Kellenaers, Bacherach, Burg. Stahleck J. F. Kerk vliet, Oegstgeest, Weth. Spaargarenstraat la M. C. J. Kerkvliet, Oegstgeest, idem W. Keijzer, Castricum, Geelvlnckstraat 38 E. EradusKlanke, Amsterdam. Ie Conradstr. 134 I J. Kooien, Zwolle, v. Leenstr. 51 A. Teleng—Koorenhof, Am sterdam, Egelantlerstr, 254 A. J. Koppe en fam. A'dam. Haarlemmermeerstraat 105 huis. P. E. Korte, Zevenhuizen, Noord Dwars weg 5 d P. C. Labrijn. en fam-., Haag, Breitnerlaan 70 A. Lange, Haag, Breit- nerlaan 70 H. v. Leeuwen, Den Helder Tuinstr. 60 A. C. P. v. d. Meer, Alkemade Roelofarendsveen 77 B P. v. d. Meer en fam., Leiderdorp, Hoofdstraat 220 D E. Oudeboom, Zutphen, Coehoornsingel 3 A, Pilta, Haag, v. Speljkstraat 42 M. C. v. Kruijssen—Prins, Warmond, Dorpstr. 240 J. C. v. Reenen, Arnhem, Heck's Lunchroom S. Roman Amsterdam, Nieuwedijk 137 J. M. v. Rossum en fam. Oegstgeest, Geversstr. 46 J. de Ru, Rijnsburg, Langevaart 60 Hong Tjoen Souw, Batavia J. J. v. d. Steen en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 30 A. Stem- foort, Haag, Frankenslag 333 E. F. H. M. v. d. Stok, Schoten, België, Schotenhof Tjln Leng Teng, Medan J. Tuns, Haag Laan v. N. O. Indië 128 J. Verbij, Am sterdam, Amsteldijk 17 J. Vermeer en fam.. Leiderdorp. Hoogmadeschew. 30 M. Harkink-Wichert-s. Oegstgeest, A. v. Buerenlaan 3 C. Wiersma, Hulzen, Hooge Kampweg 6 M. Zaalberg, de Bilt le Brandenb.weg 18. NED. GIST- EN SPIRITUSFABRIEK. Het jaarverslag der N.V. Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft meldt dat de winst bedraagt f. 2.132.671,96, dat is rond f. 215.000 minder dan over 1932. Voorge steld wordt 10 pCt. dividend- uit te keeren (vorig jaar 15 pCt.). IJ MUIDEN ,18 April 1934. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 1.30—1.20, griet per kist van 50 kilo f.32—15, tongen per kilo f 110—0.62, middelschol per kist van 50 kilo f.27, zetschol f.28—17, kleine schol f.23—2.80, schar f.6—1.05, tongschar f.28 f.25, roggen per 20 stuks f.117.50, vleeten per stuk f. 0.55, pieterman en poontjes per kist van 50 kilo f. 102.50, groote schelv. f. 26.50—20, middel schelv. f. 22.5018.50, kleinmlddel schelvisch f21- f. 12.50, kleine schelv. f. 147.50, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 37.5017.50, gullen per kist van 50 kilo f. 16.507.50, lengen per stuk f. 3.70—0.38, heilbot p. kilo f. 1.10- f. 0.62, wijting per kist van 50 kilo f. 5.60— 2.70, koolvlsch per stuk f.0.480.06, ma kreel per kist van 50 kilo f. 8.505.50. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM 58 met f. 2352, IJM 10 met f. 1949, IJM 48 met f.2318, IJM 26 met f.3270, IJM 41 met f 1228, IJM 77 met f. 1700. IJM 16 met f 2679. IJM 45 met f. 1212, IJM 195 met f 2568, IJM 106 met f. 1061, en de loggers KW 78 met f,973, KW 178 met f 582, KW 60 met f. 547, SCH 261 met f 483 en SCH 210 met f. 542 besomming. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 3de Ujsfc Trekking van Woensdag 18 April 1934 Hooge prijzen f 1000.— 13207 I 400.— 1961 f 100.— 15950, 18102 82 235 1927 2147 2519 2571 4045 4109 4866 4965 6234 6699 7652 7653 10118 10540 12763 12799 15135 15209 16876 16943 1.8263 19298 Prijzen van f 45. 258 265 282 562 2153 2318 2357 2391 3101 3280 3477 3490 4126 4133 4436 4607 4978 5269 5308 5382 6856 6869 6995 7356 7936 8862 9192 9286 11298 11634 11646 11923 13266 13311 13499 14105 15656 15716 15789 16517 17101 17898 18149 18400 19333 19588 19771 20111 990 1597 2382 2484 3666 3967 4682 4683 5383 5801' 7410 7560 9713 9832 12013 12018 14366 14865 16553 16714 18696 18701) 20592 20757' MIJ OCEAAN. POLYPHEMUS. Amsterdam naar Java, pass. 15 April Perim. STENTOR, 15 April van Liverpool té Batavia. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA, thuisreis, 16 April van Santos. AMSTELLAND, uitreis, pass. 16 April Ouessant. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. STATENDAM, 19 April n.m. 5 u. van New York te Plymouth en 26 April n.m. 6 u. te Rotterdam verwacht. Passagiersont scheping direct. BEEMSTERDIJK, uitreis, 14 April te Tampico. BREEDIJK, New York naar Rotterdam, 16 April te Halifax. DELFTDIJK, 15 April van Seattle te Port land. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMAZONE, 16 April van Malaga naat Alicante. ARIADNE, 17 April van Venetië te Triest. CRYNSSEN, 16 April n.m. 6 uur van Ply mouth naar Havre. FAUNA. 16 April van Lissabon naar Amsterdam. HERCULES, 16 April van Istanboul naar Odounlouk. JUNO. 16 April van Lissabon naar Olhao. NEREUS, 16 April van Amsterdam te Ko penhagen. CALYPSO. 17 April van Mlddell. Zee laatst Rotterdam te Amsterdam. HEBE, 17 April van Stettin te Amsterdam. COTTICA, 17 April van Amsterdam naar West Indië. VESTA, 17 April van Porto Vecchlo te Tarragona. AURORA, 17 April van Catania te Messina. ORESTES, 16 April van Piraeus n. Salonica BARNEVELD, thuisreis, 17 April 8 uur v.m. 400 mijlen N. van Terceira. CERES, 16 April van Piraeus n. Calamata BARALT, 14 April van Curacao naar da Windwar-ellanden. MIDAS, arr. 11 April te Curacao. ATLAS, 13 April van Curacao n. Conaives. BOSKOOP, 15 April van Payta n. Guaya quil. CRYNSSEN, thuisreis, 17 April v.m. 10 uur te Havre; zal 18 April na. 5 uur de reis voortzetten en wordt 19 April n.m. tus- schen 34 uur te Amsterdam verwacht. HOLLAND—O. AZIE LIJN. GAASTERKERK, 16 April van Dairen te Shanghae. OUDERKERK, thuisreis, 16 April van Penang. WAALKERK, 17 April van Japan, laatst Rotterdam te Amsterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, uitreis, pass. 15 April Gibraltar. NIEUWKERK, 16 April van Mozambique naar Dar es Salaam. MELISKERK, 17 April van Amsterdam n. Hamburg. NIJKERK, thuisreis, 17 April v.m. 4 uur te Antwerpen. SPRINGFONTEIN, thuisreis, 17 April té Genua. JAVA—NEW YORK LIJN. TALTSSE, Java naar New York, pass: 19 April Gibraltar. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. KOTA RADJA, 16 April van Singapore li, Tvï a c<i SAPAROEA, 15 April van Singapore naar Pacific Kust. HALCYON LIJN. STAD ZAANDAM, 17 April van Londen te Vlaardingen. STAD ARNHEM, 15 April van Rotterdam te Bagnoli. STAD VLAARDINGEN, 16 April van Vlaar. dingen te Narvik. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN BATAVIER II, 17 April van Rotterdam te Gravesend. TRITO, 17 April van Fowey n. Amsterdam. 3—3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7