IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 18 April 1934 L UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. LAND- EN TUINBOUW. DE BLOEMBOLLENVELDEN. Door afwisselend regen en zon zijn de Byacinthen nu prachtig in bloei gekomen. Wie volop van de geuren en kleuren wil profiteeren, zal goed doen zijn bezoek niet te lang uit te stellen! o I AALSMEER. 1 De werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente, welke zich den laatsten tijd in langzaam dalende lijn bewoog, is gedurende de afgeloopen week weer wat grooter geworden. Bij Ar beidsbemiddeling staan nu 207 arbeiders ingeschreven, waarvan 127 land- en tuin bouwers. B. en W. zijn voornemens de steunbe dragen voor bepaalde groepen van arbei ders langzamerhand op een lager peil te brengen, overeenkomstig het voorschrift der Rijkssteunregeling. Gevaarlijk boezemwater. Volgens de onderzoekingen vanwege het Rijkstuinbouwconsulentschap alhier is het zoutgehalte van het boezemwater thans weer vrij hoog. n.l. ongeveer 0,42 gram per liter. Doordat de waterstand de laatste dagen zeer laag is. bestaat er onder deze omstandigheid geen mogelijkheid 't zoute water te spuien. Wel echter wordt door Rijnland al het mogelijke gedaan, om het zoutgehalte in den boezem te doen ver minderen, voor welk doel regelmatig zoet water wordt ingelaten bij Gouda. De bloe misten zijn door het consulentschap ge waarschuwd om hen voor schade toebren gen aan de gewassen te vrijwaren, het zoute water niet of zoo weinig mogelijk voor besproeiings-doeleinden in hun kweekerijen aan te wenden. HAARLEMMERMEER. De roofoverval. In verband met den nabij Aalsmeer ge- pleegden roofoverval op den loopknecht V, vernemen we, dat de vermoedelijke dader door de politie is aangehouden. Hij is af komstig uit deze gemeente en werd ter be schikking van de Justitie gesteld. Aangehouden. In Haarlemmermeer fc door de politie een tweetal personen aangehouden als ver dacht van diefstal van een partij hout en van een rijwiel. Een hunner werd op hee- terdaad betrapt, terwijl hij bezig was zijn voornemens in daden om te zetten. De nieuwe beplantingen langs de wegen. Door de zorg van den Provincialen Wa terstaat en het bestuur van den Haarlem mermeerpolder zijn langs den Kruisweg en Hoofdweg in Hoofddorp jonge boomen geplant ter vervanging van de gerooide exemplaren die door de iepenziekte waren aangetast. Langs den Hoofdweg werden thans ook boombeschermers aangebracht, hetgeen 'n uitkomst was. omdat de .lieve jeugd" reeds was begonnen om haar vernielzucht op de nleuwgeplante boompjes bot te vieren! o f HILLEGOM. F De ex-Keizer bij de bloemenvelden. Gisteren was de ex-Keizer uit Doorn inet twee groote auto's hier in de streek. Een der wagens stopte op Weerestein om een achterwiel na te zien; de auto, waarin de ex-Keizer zat. wachtte toen even. Hier door viel de aandacht op het gezelschap, dat uit dames en heeren bestond. o KATWIJK. Vergadering der Slagersvereeniging. De Slagersvereeniging Katwijk en Om streken hield een ledenvergadering in „de Roskam". De voorzitter de heer J. Vooys opende met een woord van welkom, spe ciaal aan den spreker, den heer Rietveld, ambtenaar van den Ned. Slagershond. De notulen, uitgebracht door den secretaris, den heer W. Caspers werden goedgekeurd. Na enkele mededeelingen verkreeg de heer Rietveld het woord, die een leerzame le zing hield over de omzetbelasting en over een nieuwe ordening van het saneerings- plan. Verschillende aangelegenheden be treffende crisis-rundvee en varkenscentrale kwamen hierbij ter sprake. Na deze lezing werd uitvoering van gedachten gewisseld; menige nuttige wenk kon worden gegeven. Ten slotte kwam het concurrentievraag- stuk ter sprake, waarover de besprekingen uit den aard der zaak niet kort waren. De voorzitter dankte den heer Rietveld voor zijn leerzame en aangename bespre kingen en de leden voor hun belangstelling en sloot de vergadering met eenige toe passelijke woorden. Zaterdagmiddag as. zal in het Parochiehuis de winterwedstrijd met buks der burgerwacht beëindigd worden. Tevens zal dan de uitreiking van de behaalde prijzen plaats hebben. ——o NOORDWIJK. Bijeenkomst Ned. Mij. voor Tuinbouw. In Hotel Royal vergaderde bovenge noemde Maatschappij .De opkomst was goed. Het zaaltje gaf een vroolijken aan blik door een prachtinzendlng Primula's en Astllbes. die zeker alle critiek door staan. De voorzitter verwelkomde de aan wezigen; nu de natuur allerwege ontluikt wees spr. op het schoone daarvan. Want naast de fleurige Prunus en Perzik, is een aanblik van Olm of Berk en de Dotter bloem in een slootkant ten volle waard. Hij besprak het ingezondene. De notulen werden onder dank vastgesteld. Ingeko men was een schrijven van den heer Rak horst. waarin deze mededeelde zijn be stuursfunctie te aanvaarden. Met enkele waardeerende woorden her dacht de voorzitter het verscheiden van onze Koningin-Moeder, Die Bescherm vrouwe der Maatschappij was, waarna en kele oogenbllkken stilte in acht werd ge nomen. Aan H. M. de Koningin was na mens de afd. een rouwbeklag gezonden, waarop de afd. een dankschrijven had ontvangen. Nog was ingekomen een schrij ven van Bloembollencultuur met de me- dedeeling dat in Hotel Royal, door den heer Volkers een lezing zal worden ge houden over Aaltjeszlek ln bolgewassen, waarbij de leden der Mij vrije toegang hebben. Inzake de Chrysanthen-prijs- vraag kwam het bestuur met een wijzi- gings-voorstel en wel dat 6 stuks ln Zo nale potten en 6 stuks in potten met een diameter van 2026 c.M. en 3 stuks als reserve in Zonale potten gekweekt moeten worden. Dit voor de categorie liefhebbers; voor de vakmenschen zijn de 12 stuks ver plichtend in groote potten, de 3 reserve- Ïilanten naar keuze. Besloten werd dat al en moeten kweeken in 6 kleine en 6 groote potten, de Chrysanten moeten door inzenders zelf gekweekt worden met in achtneming dat de rand der potten boven de aarde moet blijven, dus algeheele in kuiling niet geoorloofd is. De planten zul len uitgereikt worden half Mei en zullen bestaan uit 3 soorten kleinbloemige. Staande de vergadering gaven zich een 25-tal leden hiervoor op. De heer Wiecherlnk hield een leerzame causerie over Meloenen- en Komkommer teelt in bakken en kassen. De terzake kundige inleider gaf een goed overzicht van deze ook voor ons land belangrijke cultures, waarvoor hem door den voorz. hartelijk dank werd gebracht. Ter verga dering waren aanwezig de Lathyrus plantjes welke aan de deelnemers werden uitgereikt, In de controle-commissie hier voor werden aangewezen de heeren C. Th. v. d. Berg en A. v. Schie, terwijl de heer v. d. Wilde nog enkele nuttige wenken gaf voor de komende Lathyrustentoon stelling. De voorz. noemde het een ver heugend feit. dat B. en W. meer aandacht gaan schenken aan plantsoenen en boo men. Spr. hoopte dat het Gemeentebe stuur in deze richting zal voortgaan tot verfraaiing van onze badplaats en om geving. Na keuring en verloting volgde sluiting. NOORDWIJK BINNEN. BRAND IN BAKKERIJ. Groote belangstelling. u-s teravond te ongeveer 6 uur brak brand uit in het perceel Voorstraat 73, waarin gevestigd is de bekende brood-, koek- en beschuitbakkerij van den heer H. J. Wanninkhof alhier. De brand is ontstaan in een hoop mot (krullen), die in de nabijheid lag van den oven in de bakkerij. Boven deze bakkerij bevonden zich op den meelzolder ongeveer 500 zak ken meel enz., die gretig voedsel betee- kenden voor het alles verterende vuur. De bakkerij met meelzoldering is vrijwel geheel uitgebrand. De spoedig ter plaatse aanwezige motorspuit. versterkt door het reserve-personeel had een moeilijke taak. Met een achttal slangen op de waterlei ding wist men het voorste gedeelte, dat als woonhuis dient, alsmede de belen dende perceelen. dank zij het stille weder te behouden. De boekhouding, evenals de daarop betrekking hebbende correspon dentie en eenig kasgeld werd op het tegen over staande politiebureau in veiligheid gebracht. Meubilair en kleeren kon men door verplaatsing in veiligheid brengen. Spoedig was een gToote menschenmassa op de been De politie handhaafde keurig de orde en had het gedeelte Voorstraat en Offemweg voor het brandende perceel ruim afgezet. Op het terrein van den brand zagen wij o.a. burgemeester Van den Mortel, weth. De Witt en nog vele vooraanstaande per sonen. De schade wordt door verzekering gedekt. OEGSTGEEST. Bijeenkomst „Gemeentebelang". Gisteravond hield onder gToote belang stelling mr. S. J. Fockema Andreae. archi varis van Rijnland een lezing over .Mid- deleeuwsch Oegstgeest". waarvan wij inder tijd reeds verslag in ons blad gaven. De bijeenkomst werd geopend door den voor zitter, den heer E. W. Wichers Rollandet. De spreker eindigde met den wensch, dat bij een totstandkoming van het uitbrei dingsplan met de meer historische plaatsen onzer gemeente rekening zal worden ge houden. De heer Wichers Rollandet hoopte dat zulks bij de vele aanwezige raadsleden overwogen zal worden en dankte den spre ker voor zijn beschouwingen. Hierop volgde sluiting. RIJNSBURG. Prijsuitdeeling Burgerwacht. In een gehouden bijeenkomst der Bur gerwacht reikte de commandant, de heer J. Oudwater met een toepasselijk woord de behaalde prijzen uit aan de volgende schutters. Klasse A; 1. H. Ravensbbergen (tevens voor de tweede maal winnaar van de zil veren medaille); 2. Abr. Star; 3. T Heems kerk; 4. Joh. v. Iterson Jz.; 5. Abr. v. d. Mey: 6. Alb. v. d. Mey Sz.;7. Abr. de Mooij; 8. J. Oudwater; 9. G. Vos Pz.; 10. C. Haas noot; 11. J. van Rootselaar; 12. Joh. v. d. Gugten Wz.; 13. G. v. d. Mey; 14. C. v. d. Ougten; 15. C. van Klaveren; 16. Abr. van Delft; 17. G. Vos Gz.; 18. C. van Delft. Klasse B: 1. Jac. Heemskerk Dz.;2. Jac. Monster: 3. L Lindhout Dz.; 4. C. Zwaan; 5. N. van Egmond Dz.; 6. J. v. Iterson Cz.; 7. W. Kromhout; 8. R. v. Ees; 9. P. van Egmond; 10. W. Zandbergen; 11. G. van Klaveren; 12. Joh. v. d. Gugten Hz.; 13. P Brussee; 14. J. Kromhout Dz.; 15. G. v. d. Kwaak. Klasse C: 1. P. v. d. Kwaak; 2. J. Krom hout Jz.; 3. H. v. d. Meer; 4. L. Lindhout Jr.; 5. W. Broekhuis; 6. J. de Rover; 7. Jac. Heemskerk Jacz.: 8. P. Hogewoning: 9. Alb. de Mooy; 10. C. Wlschmejer; 11. G. v. Egmond; 12. Abr. Glasbergen; 13. Nlc. Ouwersloot; 14. F. van Delft; 15. W. Haas broek; 18. A. v. Delft. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. H. Vermeulen, geb. Hlegee- nen, D. A. A. Ham geb. v. den Burg, D. M. J. van Rijn, geb. Lelieveld, Z. SASSENHEIM. Onder vallenden boom gekomen. In de n.m. buitenplaats Ter Leede, is men bezig met het rooien van boomen. De jeugdige krantenbezorgster J L. J. pas seerde juist toen een boom op vallen stond. Men riep haar toe. halt te houden, doch zij hoorde dit niet, kwam onder den val lenden boom terecht en werd ernstig ge wond. Behalve een wond aan het dijbeen, kreeg zij ook een gebroken enkel. Zij ls ter verpleging opgenomen in het St. Elisabeths-Gestlcht te Lelden. Haar rijwiel werd geheel vernield. VEUR. Burgerlijke stand. Bevallen: C. J. Verwer, geb. v. Nierop, Z. Overleden; C. Chr. E. Arkesteijn, geb. Sluijter, Vr. 58 j. Th. H. van Eng. vr. 40 J. W. van der Velden, m. 73 J. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Overtreding der Loterijwet. In de afgeloopen week zijn verschillende winkeliers zoowel hier ter plaatse als in de omstreken bezocht door een ln den Haag wonend heer, die optrad als ver tegenwoordiger van de Handel Mij. ,HH- jor" gevestigd aan den Beukelsdijk 57 te Rotterdam. Deze instelling verkocht aan de winkeliers, welke hiervoor intresse had den, 1000 z.g. kansbewijzen tegen het ge ringe bedrag van f. 2.50. De bedoeling was dat de koopende win kelier, deze kansbewijzen. uitgevoerd op ordinair papier ln een formaat van circa 8x4 c.M. en typografisch slecht verzorgd en daarom alreeds geen vertrouwens- wekkende indruk opleverde, zou verstrek ken aan zijn afnemers. Deze laatste namen dan deel aan 5 trekkingen, met zeer kostbare hoofdprij zen, waarvan de waarde reeds meer dan 1. 2500.50, bedroeg. De gemeente-politie. zoowel als de marechaussee waren van meening dat hier sprake was van overtreding der Loterijwet, waar om dan ook gistermiddag in overleg met den ambtenaar van het O.M. bij een vijftal winkeliers alle loten, prospectus etc. in beslag zijn genomen en procesverbaal werd opgemaakt. Voor éen tweetal betrokken sigaren winkeliers heeft deze muis nog een tweede staart, daar zij zich hebben schuldig ge maakt aan overtreding van de tabakswet, welke na de laatste wijziging verbiedt het verstrekken van toegift-artikelen. De politie zet het onderzoek bij meerdere winkllers voort. o VOORSCHOTEN. De slagersleerling Th. V. had het ongeluk tijdens het voetbalspel zijn arm' te breken. Nadat geneeskundige hulp was verleend is hij naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. o WARMOND. Gouden jubileum van den heer J. H. van Egmond. Op 5 Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer J. H. van Egmond alhier als kaarsenmaker in dienst trad bij de fa. A. C. Papot, kerkwaskaarsenfabrikant al hier. Als jongen van 13 jaar trad de heer Van Egmond in dienst en ontving zijn opleiding van den opzichter der fabriek den heer A. P. Papot. Later ging de zaak over op den heer L. J. C. Papot. terwijl thans Alb. Papot de zaak drijft, zoodat de jubelaris gewerkt heeft onder drie ge slachten. De heer Van Egmond liet geen oogenblik onbenut; steeds heeft hij ge ijverd voor zijn vak, dat hem lief was. Door hem werd een pittenmaakmachine uitge vonden. Speciaal heeft hij zich toegelegd op was kleuren, boetseeren en schilderen van kaarsen. In 1888 werden de kaarsen der firma bekroond op de internationale tentoonstelling te Rome en wel met werk. dat voor het grootste deel door den heer Van Egmond vervaardigd was. Ook vond hij een gietmachine voor offerwerk uit, welke machine momenteel nog ln gebruik is. Van hem kan getuigd worden, dat hij voor de zaak alles gedaan heeft, om deze tot grooten bloei te brengen. Mocht hij het vorige jaar veel belangstelling onder vinden bij de viering van zijn 40-jarig jubileum als directeur van het R.-K. Pa rochiaal zangkoor, ook nu zal het hem aan belangstelling niet ontbreken! Want het is algemeen bekend, dat de heer Van Egmond iemand ls met groote plichtsbe trachting. o WASSENAAR. Geslaagde Ouderavond der R.K. School. In het Gymnastieklokaal, behoorende bij de R.K. Meisjesschool aan de Kerkstraat, werd een ouderavond gehouden, die zich als steeds ln de overgroot® belangstelling van ouders, genoodigden en leerlingen mocht verheugen. De bijeenkomst werd geopend door Zus ter Fidelis, hoofd der Meisjesschool die allen welkom heette. Hierna werd door de jongens en meisjes van de hoogste klassen een beurtspraak op rijm gehouden, waarin zij allen op dezen avond welkom heetten. Vervolgens werd door den leerling Kees Goovaarts gedeclameerd „Ter venster" van A. Rodenbach en door Nico Paardekooper „De peerden i. d. lijkwagen" van Guldo Gezelle. Beiden mochten voor hun kranig werk een dankbaar applaus in ontvangst nemen. De meisjes van de 2e en 3e klasse der U.L.O. School zongen verdienstelijk het Gregoriaansch Hegina Coeli". Daarna was het woord aan kapelaan dr. L. Kat uit Amsterdam voor het houden eener lezing. Over de liefde tot de kinderen zou hij het niet hebben, wél over de opvoeding. Deze is een moeilijke taak. Zij is lichame lijk en geestelijk. De eerste gaat vanzelf, maar de spiritueele? Allen stellen wij ons voor te doen beantwoorden aan zijn hoog ste bestemming, dat is God. Daarom hangt zooveel af van de wijze, v-aarop men tot het kind spreekt, in het bijzijn van het kind spreekt, gebiedt of verbiedt, hoe ge het ln huis ontvangt, of het ln huis mag helpen. Wanneer het doel God is, dan moet het geheele leven daarop worden gericht. Wat geeft het als een kind knap ls, rijk wordt, doch zijn bestemming verliest. Daarom moet men niet zeggen, ik neem het kind van school, want dit of dat bevalt mij niet. Ziet niet naar het kleine, wanneer ge het grootere, het doel daarmede voorbij streeft. Hoe maakt men het leven gelukkig? Door den godsdienst. Die stemt blijmoedig. Daarom houden de Paus en de Bisschop pen in Dultschland ook zoo vast aan een Katholieke opvoeding. Het geheele leven moet zijn gericht op God. Daarom zijn wij ook sectarlsch, omdat wij principieel wil len zijn. Een kind houdt van vreugde. Daarom hebben de ouders de taak het kind goede vreugde te verschaffen als het kind blij is, is het volgzaam, handelbaar. Daarom het kind vreugde verschaft in huis. Vreugde wordt niet verkregen door het naar den schouwburg, de bioscoop te zen den. Dan krijgt het wel een indruk, maar geen vreugde. Laat het genieten van het spel, de sport, de vrije natuur. Dat schept vreugde. Verder verschafte men het kind bovennatuurlijke vreugde en dit doe men door zelf heilig en deugdzaam te leven. Men wordt dan vanzelf blijmoedig en die blijmoedigheid zal op de kinderen over gaan. Als een middel hiertoe prees spr. zeer aan, de kinderen te laten meeleven met de Liturgie der Kerk. Wordt het kind zóó opgevoed, dan zal het later dankbaar zijn voor het scheppen van die blijde. Katholieke sfeer. Een luid applaus volgde op deze rede. Daarna werd door de meisjes van de U.L.O. school opgevoerd het sprookje „Goudmuiltje" van M. A. Brandts Buijs Jr. Na het eerste bedrijf was er gelegenheid de werkstukken van de leerlingen te be zichtigen. Allen, vooral de moeders, kon den zich overtuigen, dat zij de Zusters op de school knap en degelijk werk wordt verricht. Met een kort dankwoord van Zuster Fidelia aan de ouders, kapelaan Kat, mej. van GUs en de helpsters werd de avona gesloten. Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". In het Dorpshuls hield de afd. Wasse naar voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelijksche ledenvergadering. Door den voorz., den heer Polderman, werd een kort openingswoord gesproken waarna de secretaris de heer van der Schans de no tulen voorlas, die onveranderd werden vastgesteld. Mededeellng werd gedaan door den voorzitter dat ln een speciaal daartoe belegde vergadering de aangewezen keur meesters voor de te houden keuringen van voortuinen waren bijeen gekomen, waar bij ook de heer Witte tegenwoordig ge weest was. Tot voorzitter van die Commis sie werd aangewezen de heer E. Th. Witte en tot secretaris daarvan de heer M. W. Karstens. De Commissie heeft de gemeente Wasse naar in vier secties verdeeld voor iedere sectie ls een vaste jury. De secties zijn als volgt: Afd. 1: Deijler- oord en omgeving, keurmeesters: J. van Vugt, leider, J. van Noort en G. Verllnd, keurmeesters; Afd. 2, Papegaaienpark en omgeving, keurmeesters; A. v. Schans, leider en H. Wunderlnk en P. Kelderman; Afd. 3, de Kieviet en omgeving, keur meesters: P. Polderman, leider. D. de Gans en D. van Barneveld; afd. 4: Nieuw Wasse naar en omgeving, keurmeesters H. Schip per, leider, J. Anderson en A. F. van Zet ten. De keuringen zullen worden gehou den eind April, eind Juni, begin Augustus en eind September. Naast den indruk van het geheel zal worden gelet op netheid en bloemrijkheid. Na ingekomen stukken en mededeelin gen bracht de heer van Barneveld als secretaris van de Commissie van Toezicht op de gehouden cursussen kort verslag uit over de beëindigde cursussen. Na de pauze werd het woord gegeven aan den heer H. Schipper tot het houden eener causerie over het onderwerp „eenjarige zaadbloe- men". Spr. liet op verschillende manieren naar voren komen dat met éénjarige zaad- bloemen veel schoons en moois is te be reiken. Allereerst gaf hij eene korte uit eenzetting wat men onder eenjarige zaad- bloemen dient te verstaan, terwijl hij voorts de cultuur, het gebruik en de be handeling uiteenzette. Deze causerie werd met een warm applaus beloond. Na een geanimeerde gedachtenwlsseling en rond vraag volgde sluiting. Gouden Huwelijksfeest. Op 1 Mei a.s. hoopt het echtpaar Pieter Jacobus van der Ham en Maria Petronella Oosterveer den dag te herdenken, dat het vóór 50 Jaren ln den echt werden ver bonden. Den heer van der Ham. die bij de dorpsbewoners een goede bekende is, daar hij tal van jaren naast zijn gewone bezig heden ook het nevenberoep uitoefende van omroeper, zal het zeker op dien dag niet aan de noodige belangstelling ont breken. Inbraak in een consumptietent. Inbraak werd gepleegd in een consump tietent op het terrein der voetbalclub „Scheveningen". De daders verschaften zich toegang door de deur uit haar heng sels te lichten. Ontvreemd werden een petroleumstel en een gToot aantal con sumptie-artikelen. De politie stelt een on derzoek ln. Benoemd tot lid der examen-commis sie Boekhouden MO (akte K XII en Q) en L.O. (beginselen der handelskennis) akte U: mr. dr. E. Tekenbroek alhier. o ZEVENHOVEN. De sierlijke statige Iepen rij-boomen voor de boerderij van den landbouwer C. van Baren zijn op last der Regeering wegens de Iepziekte geveld. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim zijn de aftredende leden allen herbenoemd. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 2500 (op 2 lijnen) DIRECTIE en ADMINISTRATIE HEDEN. Geref. Kerk (Hooigracht) f Spr. ds. R Dijk van Den Haag over het 1000-jarkr rijk. 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Litteris Sacrum „GraafX" 8 1/4 uur nam. Stadszaal (foyer): Bazaar Leldsch Die. renasyl. 10 uur voorm.11 uur nam. Stadszaal: Frop.-avond Leldsche Burger, wacht. 8 uur nam. Katwijk a. Zee (Du Rhin)_: N.S.B, Spr. de heer Swemmelaar, 8 uur nam. Donderdag. In den vergulden Turk; Ledenvergade ring Vereen. „Oud Lelden". 4 uur nam. StadsgehoorzaalUitvoering „Nieuw- Brunhllde. 8 uur nam. Stadszaal (foyer); Bazaar Leidsch Die- renasyl. 10 uur voorm.11 uur nam. Katwijk-Zee, Gemeentezaal: Geref. Bond, ds. Pop. 8 1/4 uur nam. Vrijdag. Den Burcht: V.D.B. Sprekers prof. Kra nenburg en mr. A. M. Joekes, u. nam: Schouwburg: Frltz Hirsch Operette „Liebe blüht auf allen Wegen". 8 1/4 uur nam. Stadszaal (foyer): Bazaar Leidsch Die- renasyl. 10 uur voorm.11 uur nam. Wijkgebouw Langestraat 6769: Teeken tentoonstelling 810 uur nam. De Ploeg (Breestraat 3): Tentoonstel ling van werken door Huub Gerretsen. (Tot 24 April). DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst, v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum (tot 21 April)lederen werkdag van 1012'/j en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln November, December, Januari en Februari van 103 uren, ln Maart, April en Mei van 104 uur in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur In October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. l Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April1 Oct. van 105 uur, 1 Oct.1 Dec. van 10—4 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen t. 0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12. 1.30—5. Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/j6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Musenm (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten- Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt)Op werkdagen van 912 en D/t4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Parijs danst." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Ben Hur". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De 16-jarige voor den rechter." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 April a.s. waargenomen door de apotheken D. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594 en J. E. H. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. MELKPRIJZEN. De Crlsls-Zulvel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 22 tot en met 28 April de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptie-melk. gekocht op regeerings- contract, ls bepaald op 4 3/4 cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt verhoogd met de kwaliteltspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwallteltsafdracht van 1//4 cent. De afdracht op andere consumptie ge brachte melk ls vastgesteld op 2'h cent per liter. 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6