75*te Jaargang MAANDAG 16 APRIL 1934 No. 22720 OFFICIEELE KENNISGEVING Leidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. SCHEEPSVERBINDINGEN. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCHE SCHOUWBURG. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIENi; 30 Cta. pér régel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen iwaar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Öts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postckèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER GOÖRANT.i Voor Leiden per 3 maanden f.2:36; pér wpek .vav.. Bulten Leiden, waar agenten gevestigd aitn, pér Franco per post f. 2,35 portokosten. t. 0:13 0:16 Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat: a. E. Castelein, te Leiden, een verzoek heelt Ingediend ter bekoming van een ver- iol A voor den verkoop van zwak-alcoho- lischen drank In het klein in het perceel Langebrug No. 6 a, alhier; b. Joh. C. E. van Gent, te Zoeterwoude, een verzoek heelt ingediend ter bekoming van een verlol B voor den verkoop uitslui tend van alcoholvrijen drank voor gebruik ln de cantine, staande op het terrein van het Academisch Ziekenhuis, alhier. 9492 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 April 1934. Giro No. 188690. Heden ontvingen wij per kas: 33e CoUecte H.B.S. voor Meisjes f. 56.07 VEERTIG JARIG JUBILEUM. Heden herdacht de heer W. J. van den Hoven den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma Tieleman en Dros. Om halftien hedenmorgen werd hij toege sproken door den heer J. Seiier. die hem in hartelijke bewoordingen feliciteerde en hem namens zijn chefs, het keuken- en blikslagerij-personeel een spiegel en een rooktafel met pot aanbood. Daarna werd hij ontboden in het privé- kantoor, waar hij werd toegesproken door den heer A. H. Dros Sn. die hem namens de firmanten een enveloppe met inhoud aanbood. Daarna kon hli verder den dag in den huiselijken kring gaan doorbren gen. o DE LEIDSCHE HOUT. Een sympathiek voorstel. Een werklooze, die met belangstelling het artikel over den Leidschen Hout in ons Blad van Zaterdag j.l. gelezen heeft en blijkbaar ook een groot liefhebber van dit mooie wandelpark is, stelt het Be stuur voor om een oproep te richten tot de werkloozen, waaronder zich velen be vinden, die bereid zijn dagelijks gedu rende eenige uren belangeloos toezicht te houden. Vooral in de vacanties zou dit zeer aan te bevelen zijn. Wij geven dit sympathieke denkbeeld gaarne aan het Bestuur ter overweging. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: N V. Verzekerings-maatschappij Alge meen Ziekenfonds, Hoogewoerd 82, Leiden. Nieuwe Commissaris: H. L. A. Teeuwen, Leiden. Naamlooze Vennootschap Meerburg's Noordzeevisscherij en Haringexport, Voor straat 30, Katwijk a. Zee. Visscherij en haringhandel. Nieuwe Commissarissen: L. Th. Fetter, Eindhoven en D. B. W. Postma, Hillegersberg. TOONEELVER. „ONTSPANNING NA ARBEID". Geslaagde tooneelavond. Zaterdagavond hield bovengenoemde vereeniging in „Concordia" haar derde groote uitvoering. Te circa halfnegen riep de voorzitter, den heer P. H. v. Egmond, allen een har telijk welkom toe in 't bijzonder aan de besturen der verschillende vereenigingen, waarbij hij den wensch uitsprak, dat allen zich dezen avond terdege zouden amusee ren. Daarna was het woord aan den heer Jac. Ravensbergen, die eenige liedjes ten beste gaf. gevolgd door een kluchtig een- actertje, dat een dankbaar applaus oogst te. Hierna kwam „O.N.A." zelf voor het voetlicht met een kluchtig spel in 3 be drijven „De houten ham". Dat er om dit vroolijke stuk hartelijk is gelachen behoe ven wij niet te vermelden. Het was al laat geworden toen de dans- lustigen gelegenheid kregen om met een gezellig dansje, onder leiding van Evert Castelein, dezen goed geslaagden avond te besluiten. Tegen het einde dreigde een incident de feestvreugde nog even te verstoren, doch door tactvol optreden van den lieer Hofenk Sas de orde spoedig hersteld. HET 15-JARIG BESTAAN VAN „EX ANIMO". Eerste avond van den Nationalen Zangwedstrijd. In de Stadsgehoorzaal vond Zaterdag de eerste avond plaats van den nationa len zangwedstrijd, uitgeschreven door de Chr. Zangver. „Ex Animo". Talrijke veree nigingen nemen hieraan deel: de inschrij ving is zóó groot, dat nog twee Zaterdag avonden noodig zullen zijn, alvorens het geheele programma afgewerkt is. Op 28 April wordt de slotavond gehouden, waar aan een receptie van het Bestuur, in ver band met het 15-jarig bestaan, zal vooraf gaan. De eere-voorzitter der vereeniging dr J. Riemens, sprak bij verhindering van den Burgemeester, het openingswoord, onder helaas te geringe belangstelling. Wij hopen, dat deze op de volgende avonden, wanneer méér vereenigingen zich laten hooren. grooter mag zijn! Dr. Riemens heette allen uit naam van „Ex Animo" hartelijk welkom. Het zou spr. te ver voeren, de geschiedenis der vereeniging te releveeren: er is echter veel goeds van te vertellen. Zij heeft haar naam steeds eer aangedaan, men is voort durend geanimeerder gaan zingen! Spr. herinnerde aan het oude Romeinsche woord van Tacitus „Friesland zingt niet", maar Nederland (Friesland) is in de laat ste jaren veel van zingen gaan houden! Spr. hoopte, dat allen een eersten prijs zouden behalen en deelde mede, dat het gem. dubb. kwartet „Streven naar kunst" uit den lip, alsmede de mannenzangver. „Kunst na Arbeid" alhier, dezen avond verhinderd waren: zij zullen zich nu op 28 April laten hooren. Tenslotte sprak hij de hoop uit, 'dat dezen avond alle zang wederom „Tot eer van God" zou zijn! Onder het controleerend gehoor van de jury. bestaande uit de heeren Jacob Ha mel (A'dam), W. F. Kools (Scheveningen) en H. W. de Wolff (R'dam) werd hierop met den zang begonnen. Allereerst hoorden wij het dameskoor „Zionslofzang" (2de afd.) uit Wormerveer onder leiding van den heer Siemer, dat in het verplicht nummer „Avondrust" een vriendelijken indruk maakte: de klank was gaaf en men bleef goed op toon; min der gelukkig was de zang daarentegen in het teere „De Nacht" van Schubert, een moeilijke opgave! Tegen de zuiverheid werd hier nogal gezondigd. Met 289 pun ten verwierf zij een tweeden prijs. ..Looft den Heer", uit Pijnacker, volgde (3de afd. gem. koren). De klank van dit koor is voor verfijning vatbaar! Een tweede prijs met 278 punten was haar deel. Een frisch en aardig meisjeskoor is „Juliana" uit Rijnsburg; met de beide nummers „Maart" en „Dopheide" van De Wolff kregen deze dappere zangeresjes een eersten prijs (309 punten) in de afdeeling A Kinderkoor. Den heer C. v. d. Keur Jr. komt voor zijn leiding alle eer toe: hij moge nog zijn aandacht wijden aan ver betering van het typisch Rijnsburgsche dialect. In de le afd. Mannenkoor hoorden wij met veel genoegen de zang van het „Bloemlust's Klein-Mannenkoor" uit Aals meer, waarin wij vooral de fijne kopstem men der tenoren bewonderden. In het voor deze afdeeling wel wat moeilijke „Banne lingen" van Jacob Hamel (een mooie com positie!) produceerde dit kleine koor een gave koorklank en een goede uitspraak; jammer dat de zangers nog geen eersten prijs konden behalen, zij moesten zich met een tweeden tevreden stellen (292 pnt.). Een wel wat heel lange pauze trad hierop in, het wachten was op het „Haarlem's Postaal Mannenkoor", maar men had toch wel eerder met een ander kunnen begin nen! Uiteindelijk ging men daartoe over. In de eere-afdeeling Dubbel Mannenkwar- tet kwam ons plaatselijke „Inter Nos" uit, onder leiding van den heer Kok. Met ge concentreerde aandacht geven de leden zich aan hun directeur over. Toch viel ons hun eerste nummer In een zomernacht" van Jacob Hamel wat tegen; wij hadden den indruk hen wel eens wat beter ge hoord te hebben! eMt het teere „Het Haze- grauwt" van Willem Landeé werd echter volop revanche genomen, dat was fijn van opvatting en werd ook zeer beschaafd ge zongen. Wij hebben reeds vroeger gewe zen op het mooie materiaal van „Inter Nos" .deze zangers zingen met liefde en overgave! De jury bekroonde hen met een tweeden prijs (239 pnt.). In de afdeeling Uitmuntendheid kwam uit het klein gemengd koor „Cantabilé" uit Delft (dir. J. J. van den Bos). Indertijd hebben wij reeds over dit. koor en den dirigent geschreven: het beschikt over uitstekende kwaliteiten. Dikwijls een fijne, zwevende toon, een homogene klank, ge nuanceerd van uitdrukking. De sopranen zingen soms wat te open, zij worden onder- stemd door warme bassen. Het koor zingt muzikaal, onder de begripvolle leiding van den heer v. d. Bos. die dezen avond den directeursprijs verwierf. Een eerste prijs met 337 punten was alleszins verdiend! Tenslotte „Haarlem's Postaal Mannen koor", waarmee de kennismaking een aan- eename was! Het kwam met „De Hebe uit de Taveerne" en „Het Ouderhuis", beide uiterst dankbare nummers van Kools, uit in de 2de afd. en behaalde een eersten prijs met 346 punten. Onze indruk, zoowel van het koor als van den dirigent was zeer tevredenstellend: een vertolking met vele beloften! Zoo gaat men vol goeden moed den twee den avond tegemoet: moge hij evenzeer slagen als deze eerste! Met het oog op de groote deelneming zij vlugger afwerking aanbevolen, terwijl de aankondiging der te zingen nummers luider moge geschieden! ZENDINGSSAMENKOMST MAREKERK. De aandacht van allen, die belang stel len in het werk der Zending in Oost- en West-Indië. uitgaande van de Samenwer kende Zendingscorporaties te Oegstgeest, wordt gevestigd op de openbare samen komst morgenavond om 8 uur in de Mare- kerk. Door de Zendingsdirectoren ds. Joh. Rauws en ds. K. J. Brouwer zullen mede- deelingen gedaan worden betreffende den stand van dat werk, zoowel in Indlë als hier te lande. Vooral in dezen tijd moet de Zendings directie kunnen rekenen op de belang stelling en toewijding van allen. Moge daarvan blijk worden gegeven door deze belangrijke samenkomst morgen avond bij te wonen. Men zie ook de adver tentie in dit Blad. LEIDSCH VACANTIE-KINDERFEEST. Het eerste lustrum in zicht. De secretaris van het V.K.F., de heer D. Bosma, schrijft ons: Toen in 1929 getracht werd geld in te zamelen, om kinderen een prettigen vacan- tiedag te bezorgen, een zoogenaamd Va- cantie-Kinderfeest, had niemand den euvelen moed. te meenen, dat zulks ook werkelijk gelukken zou: het zou slechts geprobeerd worden. Het voorbeeld van andere steden was er echter, om te be wijzen. dat het wél kon. En dat voorbeeld lokte. Waarom zou de Sleutelstad achter blijven? Hier woonden toch ook tal van kindervrienden! En waar die zijn, moest het toch lukken! En geachte lezer Leiden is niet achtergebleven, het lukte inderdaad, 250 kinderen gingen de eerste maal met hun geleiders naar buiten. Ook het tweede jaar ging het feest door. Toen kwam als een schijnbaar permanente on weersbui over de wereld de crisis die onmogelijk maakte, wat altijd mogelijk was geweest. De handel ging achteruit, de sohepen lagen hol en hoog op het water, de inkomsten daalden, 't gebrek zelfs loerde om de deur. „Zou nu tóch het Vacantie-Kinderfeest kunnen slagen?" vroeg men zich bange lijk af. Na eenig beraad werd besloten, dwars tegen de crisis in te gaan, om te trachten, te houden, wat reeds bereikt was. Op vooruitgang zou wel niet gerekend mogen worden. Doch ziet taai en koppig als de Lei- denaars van oudsher zijn ook zij zetten den voet dwars, met het resultaat, dat ondanks crisis en al, het V. K. F. weer slaagde en wel beter nog dan vorige jaren. Bravo, stadgenooten! En nu zal het Eerste Lustrum gevierd worden. Het dunne rijsje, het éénjarige hout, is opgeschoten en wordt langzamer hand een boompje. Gaarne zouden we het willen zien uitgroeien tot een breeden, machtigen boom, in welks schaduw kinde ren verkwikking kunnen vinden. Het Eerste Lustrum moet daarom weer wat nieuw voedsel aandragen. Tot nog toe gingen vele kinderen één dag uit, één dag van genot en vroolijkheid. Daarnaast zal in dit feestjaar getracht worden een groepje kinderen drie dagen naar bui ten te zenden. Of dat lukken zal? Stad genooten, reeds vaker waren we bang voor een mislukking. Maar telkens bleef die, met Uw hulp, uit. Geeft ook nu weer Uw steun, zendt ook nu weer Uw bijdrage en het Eerste Lustrum van het V K. F. zal weer blijken te zijn een jaar, dat gunstig was voor het Vacantie-Kinderfeest. Het adres van den secretaris is: Konin- ginnelaan 76. dat van den penningmeester Roomburgerweg 13 (Gironummer 193953). GELDERSCH-OVERIJSELSCHE VEREENIGING. 7-jarig bestaan gevierd. In de Burchtzaal is Zaterdagavond op waardige wijze het 7-jarig bestaan der Geldersch-Overijsselsche Vereeniging te Leiden herdacht. De zaal was boordevol, toen de voorzitter, de heer Jonker, opende met een hartelijk welkom Ook tot de gas ten uit Haarlem en Den Haag. Opgevoerd werden een tweetal tooneel- stukken, één door de eigen club, één door de tooneeiclub der Haarlemsche Zuster- vereeniging. Beide stukjes, die een vlot verloop hadden, vonden veel bijval, even als het optreden van „Geldersche Jan", een lid van hier. Het was een welgeslaagde avond, en er heerschte een prettige stemming. Tot slot werd nog een dansje gemaakt. Het 7-jarig bestaan is op aangename wijze gevierd! o ORANJE GARDE. Afd. Leiden. De onlangs hier ter stede opgerichte vereeniging „Oranje Garde", had Zater dag j.l. een uitstapje georganiseerd naar de bloemenvelden. Vele leden hadden zich hiervoor aangemeld, waaruit de animo voldoende bleek. Per N.Z.H. tram werd naar Lisse gegaan en al dadelijk bleek, dat de stemming goed was. Het mooie zomerweer, werkte in niet geringe mate hiertoe mede. Het Vaderlandsche lied weerklonk uit aller mond. Nadat een fiksche wandeling was gemaakt door de bloeiende velden, trok men gezamenlijk naar de uitspanning „De Nachtegaal", waar ververschingen werden gebruikt. Hoewel nog niet alles in bloei is, heeft men toch reeds kunnen genie ten van de jaarlijks terugkeerende pracht der bloeiende velden. MANDOLINECLUB „KREBUSTLIPO." Een gezellig onder-onsje. Zaterdagavond gaf de Mandolineclub „Krebustlipo" een gezelligen avond voor haar leden en genoodigden in de zaal van „Oud Hortuszicht". De voorzitter wees er in zijn welkomstwoord op. dat men dit soort avondjes prefereert boven een gewone uitvoering. Deze zijn uit den aard der zaak vrij kostbaar en leveren dan een nadeelig saldo op, waaronder liefhebberij-vereenigingen soms nog ge- ruimen tijd zuchten. Met het oog op het 30-jarig bestaan der club in 1935. waar voor ook veel geld noodig zal zijn, kun nen wij, aldus spr.. ons geen verliezen veroorloven en trachten wij leden en be gunstigers op deze wijze toch te binden. Het verloop van den avond heeft spre ker in het gelijk gesteld, want de geest was in één woord voortreffelijk. Na een mandoline-programma van 8 nummers, werd de avond gevuld door den heer Jean v Zijp, humorist-accordeonist-pianist; hawaiian muziek door de heeren W. v. Tongeren en R. del Prado en voordrach ten door eenige leden der club. In den loop van den avond werd mej. D. Dernee gehuldigd, voor het feit dat zij 12'/z jaar lid der vereeniging was en een ijverig be stuurslid. Zij ontving bloemen en een geschenk van huishoudelijken aard. De bijeenkomst werd besloten met een gezel lig dansje. o BINNENBRANDJES. Vermoedelijk tengevolge van het naar binnen werpen van een brandende siga ret is gistermorgen omstreeks 8 uur brand ontstaan op de zolderverdieping van per ceel van der Werffstraat 42. in gebruik als bergplaats door den schilder B. A. H. De brand werd met een slag op de waterlei ding door de brandweer gebluscht. Verze kering dekt de schade. Tijdens afwezigheid der bewoners is gis teravond omstreeks half negen brand ont staan ten huize van J. P. in het pand Oranjegracht 83. De brand werd ontdekt door de buren, die door de deur en de ra men rook naar buiten zagen komen en er in slaagden met één slang op de water leiding het vuur te bedwingen. De brand weer behoefde dan ook geen dienst te doen. De schade bepaalde zich tot een tafel, theekast, vloerkleed en verder huis raad en wordt eveneens door verzekeringg gedekt. De oorzaak moet worden gezocht in het laten aanstaan van twee eleclri- sche strijkijzers. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte de heer P. van der Kuy (R'dam). Op uitnoodiging van het comité voor schriftuurlijk onderzoek der Eschatologie (leer der laatste dingen) hoopt ds. K Dijk van Den Haag Woensdagavond in de Geref. Kerk aan de Hooigracht een lezing te houden. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit Blad. Gistermiddag omstreeks 12 uur heeft de 12-jarige H. B„ wonende in de Tol- lenstraat, toen hij bij een huiselijken twist tusschenbeide wilde komen, een straal kokende koffie over zijn arm ge kregen. waardoor hij zich in het Acade misch Ziekenhuis moest laten verbinden. Gistermorgen omstreeks half tien is de 6-jarige de H. in het Levendaal ge vallen. Dit ongeval werd opgemei'kt door den 24-jarigen J. Paalman, wonende in de Rijnstraat, die geheel gekleed den jongen in het vieze grachtwater nasprong en den reeds zinkenden knaap behouden op den wal bracht. De kleeren van den moedigen redder waren totaal bedorven, doch deze schade werd door den dankbaren vader natuurlijk gaarne betaald. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Maandag 9 April 53 volwassen personen. Dinsdag 10 April 53 volwassen personen. Woensdag 11 April 56 volwassen personen Donderdag 12 April 55 volwassen pers. Vrijdag 13 April 57 volwassen personen. Zaterdag 14 April 55 volwassen personen De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen-Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Cottica, Crijns- sen. Dempo. Flandria. Gelria, Indrapoera, Joh. van Oldenbarnevelt, Joh. de Witt, Klipfontein, Kota Baroe, Kota Nopan, Kota 'Pinang, Poelau Bras, Poelau Tello, Van Ransselaer, Rotterdam (H.A.L.), Springfontein, Statendam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiers schepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Schevenin- gen-Radio te bereiken. Bij verzending van een radiotelegram vla Scheveningen-Radio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. BINNENLAND. De bevoegdheden der regeering tot tariefswijziging; memorie van antwoord aan de Tweede Kamer (Binnenl., 3e Blad). Onthulling van een gedenksteen ter nagedachtenis aan wijlen mgr. Nolens, (Binnenland, 3e Blad). Minister Verschuur vraagt ontslag om gezondheidsredenen. (Laatste Berichten, le Blad). De eerste Bollenzondag; het prachtige weer lokte reeds veel naar buiten. (Bin nenland, 3e Blad). Liefdesdrama te Bergen op Zoom; één doode en één gewonde (Laatste Berichten, le Blad). De muiterij op de ,De Zeven Provinciën"; de officieren voor den Zeekrijgsraad. (le Blad). BUITENLAND. De Ontwapening. (Buitenl., 2e Blad). De Fransche regeering heeft 4 milliard bezuinigingen gevonden. (Buitenl., 2e BI.) Rond de Fransche schandalen. (Buitenl. 2e Blad en Tel., le Blad). Trotzki blijkt dicht bij Parijs te wonen (Buitenl. 2e Blad en Tel., le Blad). Alle vaderlandsche groepen in Oosten rijk vereenigd. (Buitenl., 2e Blad). KON. VER. „LITTERIS SACRUM". Graaf X, spel in 3 bedrijven van Franz Molnar. Na „Mejonkvrouwe de la Seiglière", waar mede ook in den wedstrijd te Haarlem zooveel succes werd behaald, heeft „Lit- teris" weer eens zijn keus laten vallen op een Molnar en wel op een der lichtere werken van dezen Hongaarschen groot meester, dat sprankelt van speelsch ver nuft. In „Graaf X" geeft Molnar een be wijs, hoezeer zijn fantastische geest weet te boeien en bezig te houden, ook al schept deze, als in dit stuk, geen tooneel van hooge waarde. En na het Rotterd. Hofstad- Tooneel. dat enkele jaren terug er succes mee had, heeft nu ook „Litteris" er alle eer mee ingelegd en een avond van genot verschaft aan een vrijwel geheel gevulden schouwburg. In wezen zijn het twee figuren, die relief geven aan dezen Molnar: Cortin. de uit vinder van den niet bestaanden graaf Ghuyé, dien hij zelfs zoo „levend" maakt, dat hij zelf erkent, dat de graaf te zwaar leeft, zoodat hij maar weer moet ver dwijnen, en de echtgenoote van den groo- ten onbekende; de eerste vond in den heer H. de Wilde een uitnemend vertolker, de t.weede werd door mevr. C. Hageman Verhagen uitgebeeld ten voeten uit. Prach tig samenspelend hebben zij een kostelijke uitbeelding gegeven van beide hoofdfigu ren, waardoor „Litteris" het pleit reeds gewonnen zou hebben, al zou de gansche rest hebben gefaald, hetgeen, dit zij direct gezegd, geenszins het geval was. De heer de Wilde bracht in voornamen stijl Molr.ar's fantasie fantasierijk over het voetlicht en mevr. Hageman wist al zeer ge lukkig de wisselende stemmingen van deze grillige vrouw uit te dragen. Het was een prachtig duo van zeldzame too- neelkracht. Op het tweede plan staat de aanbidder, die tenslotte succes heeft en voor wie Graaf X het veld moet ruimen, hoe „levend" deze dan ook mag zijn. De heer Frentzen gaf „Oma's jongetje" eveneens een goede verzorging, die zich mooi aan paste. Zooals gezegd hebben de overige rollen geen beteekenis, doch zonder uitzondering vonden zij een passende vertolking, zoodat een mooi sluitend geheel werd verkregen. Noemen wij nog Julia van mej. T. Wel ling, de advocaat van den heer Nieuwen- huizen Segaar en de valet van den heer Hageman. De heer ir. van Gelderen speelde de vioolsolo in het eerste bedrijf uitstekend; mej. de Haan begeleidde op de piano. Apart vermeld moeten de schitterende decors van eerste en derde bedrijf. Trou wens de gansche verzorging was weer, zoo- al.s we van „Litteris" gewend zijn: af. Misschien is het spel-tempo nog iets te versnellen, vooral in het eerste bedrijf! Zeer dankbaar was men voor het ge- bodene en dat demonstreerde zich in een luid en lang aanhoudend applaus. Aan mevr. Hageman en dé heeren de Wilde en Frentzen werden bloemen aangeboden, terwijl na afloop namens het L.S.C. aan den regisseur en voorzitter van „Litteris" een krans werd aangeboden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1