De muiterij aan boord van de „De Zeven Provinciën". LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 14 April 1934 De officieren voor den krijgsraad. RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometers tand. Gistermiddag 3 uur: 164. Hedenmiddag 2 uur: 761. telegrafisch weerbericht r. h. Kon. Ned. Meteorol lost. te De Bildt. Hoogste stand 773.1 te Janmayen en Riga Laagste stand 743.1 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 15 April: Meest Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke of Zuid-Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt in het Westen; ln het Oosten licht of half bewolkt. Waarschijnlijk weinig of geen regen. Dezelfde temperatuur. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Over de Oostzee bleef de hooge druk standhouden. Hij breidt zich Zuidwaarts uit en nam aan de Westzijde en onze om- gering wat af. Intusschen verplaatste zlth Se depressiekern Noordwaarts. Zij ls thans (en Westen van Ierland. De luchtdruk- radient is nu toegenomen, zoodat het ln «n langgerekte strook van Noord-Spanje via Bretagne, de Britsche eilanden en Zaid-Noorwegen flink waait uit het Zui den, Ook over Noord-Noorwegen waalt het flink. Verder is het rustig weer. De de pressie heeft over de Bntsche eilanden et weer verslechterd. Vooral over Ierland jj thans veel regen gevallen. De tempera tuur is over 't algemeen gestegen. Slechts ver Noord-IJsland. N.O. Nederland, Noord tschland en Noord-Scandlnavie werd 't Iets kouder. Over onze omgeving zal de ~eerstoestand nog weinig veranderen. Wellicht neemt ln 't Westen de bewolking wat toe. De regenkansen zijn klein. luchttemperatuur. 9 uur voorin.13 gr. C. (55 gr. F.). 12 uur 's midd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voonn. te 2 u. 50 m.; nam. te 3 u. 08 m. Voor Maandag. Voorin, te 3 u. 26 m.; nam. te 3 u. 42 m. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag: 7.25 n.m. tot 4.34 v.m. Zondag: 7.27 n.m. tot 4.32 v.m. maans- op- en ondergang. 14 April: op: 4 u. 45; onder: 20 u. 10. 15 April: op: 5 u. 02; onder: 21 u. 30. VOETBAL. HET ZWALUWEN-ELFTAL. Voor den wedstrijd tegen Stoke City. Het Zwaluwen-elftal voor den wedstrijd op 18 April te Amsterdam tegen Stoke City ls thans als volgt samengesteld Doel: Keyzer (AJaxi; achter: Pienter 'Be Quick) en Lelieveld (V.U.C.); midden: Vrauwdeunt (Feyenoord). Oprinsen (N.O. AD.) en Graafland (HB.S.); voor: De Jong (Xerxes). Lagendaal (Xerxes), Koper (H. FC). Schoemaker (Quick) en van Nellen (D.H.C.). Reserves: Veenendaal (Naaldwijk)Van «er Linden (N.A.C.), De Lange (Blauw wit), Schubert (Ajax) en Slot (D.W.S.). BILJARTEN. FtORA (Noordwijk)A. D. O. (Oud-Adc). De uitslag van den eersten wedstrijd in °eze ontmoeting is: pnt. brt. h.s. gem. t L d. Hulst (Ado) 300 13 106 23.07 Smit (Flora) 199 12 91 16.50 J. v. d. Meer 142 20 35 7.10 E v. d. Voort 200 20 30 10.— Turk 200 26 24 7,69 Oh. v. d. Voort 115 25 20 4.60 G. Rietbroek84 29 11 2.89 v. Dam 150 29 19 5.17 F- v. Ruiten 88 31 15 2.83 Jer. Koelenwijn 150 31 17 4.83 A. D. O. 814—Flora 814 car. u. Co strijd is: Smit •I Hulst v- d. Voort Jac. J. v. d. Meer Ch. v. d. Voort D. Turk den tweeden wed- 69 17 20 4.05 300 17 59 17.64 193 43 21 4.48 200 43 12 4.64 112 33 13 3.39 200 33 32 6.06 64 39 7 1.64 150 39 14 3.84 122 57 11 2.14 150 57 19 2.63 1000 car G. v. Dam K4 o. Robroek150 Jer. Koelenwijn p- Ruiten Flora 560—A.D Totaai A.D.O. 1814 car., Flora 1374 car. ?.'"d?°r kwam A.D.O. in het bezit van den uitgeloofden beker. O SOERABAJA, 14 April. (Aneta). Voor de vierschaar ln dezelfde samenstelling welke honderden aanstichters van en deelnemers aan de muiterij aan boord van de „De Zeven Provinciën" vonniste, verschenen heden in het tot rechtszaal Ingericht gym nastieklokaal van de Marine-kazerne Goebeng, 16 der 17 officieren van de „De Zeven Provinciën", wier terechtstaan de laatste acte vormt van het Zeven Provin ciën-drama voor den Zeekrijgsraad te Soe- rabaja. De Krijgsraad wordt gepresideerd door den luitenant-kolonel van het corps Mari niers C. J. O. Dorren, met als leden de lui tenants ter zee der eerste klasse H. Pitlo, G. G. Bozuwa, de officier van den Marine Stoomvaart Dienst der eerste klasse J. Walrave, en de officier van administratie der eerste klasse J. C. Nidelstein Walter. De officier van administratie der 1ste klasse L. P. van Boven treedt op als fis caal. de officier van administratie der 2de klasse S. D. Duyverman als secretaris. In het middenvak van de rechtszaal ls de groep der beklaagden in vier rijen ge zeten met den oudsten officier, den heer Fels, in het front. Links worden zij geflankeerd door de vertegenwoordigers van de pers, rechts door een viertal raadslieden, t. w. de offi cier van den Marine Stoomvaart Dienst der 1ste klasse C. B. Eenhoorn voor den luitenant ter zee der 1ste klasse Fels en den officier van den Marine Stoomvaart Dienst Smits, de luitenant ter zee der eerste klasse H. D. Lindner voor alle te rechtstaande luitenants ter zee der derde klasse, met uitzondering van Baron de Vos van Steenwijk, de officier van administra tie der tweede klasse H. C. van 't Hoff voor de luitenants ter zee De Wilde en Van Balkom, en de eerste luitenant van het corps mariniers H. O. Romswinckel voor den luitenant ter zee Dekker. De Krijgsraad zoowel als de beklaag den zijn in klein officieel tenue, t.w. ge woon witte kleeding met sabel en hand schoenen. In tegenstelling met hetgeen tot dusver feschledde roept de president één voor én de beklaagden binnen. HIJ controleert naam, stamboeknummer, enz. alvorens de zitting publiek te verklaren, waarna de pers en het publiek, bestaande uit marine officieren binnentreedt als de groep der beklaagden voltallig is gezeten. Te 9 uur 15 v.m. verklaart de president de zitting geopend. Het somber karakter van deze zitting wordt verhoogd door het feit dat allen rouw dragen ln verband met het over lijden van H. M. de Koningin-Moeder. De fiscaal leest de ten laste legging voor, waarna de door den raadsman de officier van administratie der tweede klasse Van 't Hoff gedaagde deskundige, de officier van gezondheid Bottema ver klaringen zal afleggen. Alvorens zulks zal geschieden heeft een kort debat plaats tusschen den fiscaal en den raadsman, waarbij laatstgenoemde verzoekt raadpleging van de aanteeke- ningen door den getuige-deskundige, het geen eerstgenoemde ongeoorloofd acht, daar dit zou neerkomen op te voren be antwoorden van te voren gestelde vragen, hetgeen gelijk staat met een te voren op gesteld pleidooi ten behoeve van den be klaagde t.w. de officier van gezondheid Bos. De Raad begeeft zich in raadskamer, n.l. het kantoor van Overste Dorren, ge legen aan de andere zijde van het oefen- veld, behoorende bij de Marine-kazerne Goebeng. Na terugkeer van den Krijgsraad wordt medegedeeld dat de getuige-deskundige Maandagochtend 8 uur zal worden ge hoord, terwijl de Krijgsraad zich nader zal beraden over het bezwaar van den fiscaal. De officier van gezondheid Bottema verlaat den getuigestoel. waarna de secre taris van den Krijksraad. de officier van administratie der tweede klasse S. D. Duy verman, de telegrammen voorleest, welke betrekking hebben op de muiterij en dienstweigering. De secretaris leest het eerder beklaagden voorgehouden verhoor voor van getuige Eikenboom betreffende o.a. het berucht telegam Inzake de orders tegen opruiing en de salariskorting, hetwelk commandant Eikenboom uitlegde als zou de korting voorgoed van de baan zijn, het omslaan van de stemming toen de korting doorging, het gedrag van de bemanning tijdens de reis naar Sumatra, de ontvangen telegra fische orders om korporaal Boshart ln de gaten te houden, de telegrafische orders Inzake de bewaking van de radio-hut die werd opgedragen aan den luitenant ter zee der derde klasse Baron de Vos van Steen- wijk, die echter 30 Januari het bekende telegram van de onderofficieren waarin Informaties werden verzocht, doorliet, wes wege hij werd gestraft. Het verhoor wordt snel doch duidelijk voorgelezen. De voorlezing van het verhoor van com mandant Eikenboom duurt voort en levert weinig belangrijke momenten op. Bekl. luitenant ter zee der eerste klasse Fels knikt Instemmend met gebogen hoofd als voorgelezen wordt dat commandant Eikenboom heeft verklaard dat de heer Fels waarschuwde om in dezen tUd maar liever heelemaal geen feesten te houden. De heer Fels verzinkt opnieuw in som ber gepeins als blijkt dat commandant Eikenboom heeft verklaard geen reden te hebben om den officier van dienst Fels ongeschikt te achten leiding te ge ven bij afwezigheid van den commandant en den eersten officier. Overigens wekte de langdurige voorle zing van de den beklaagden bekende ver klaring, bevattend overbekende feiten, gee nerlei reactie. De voorlezing gaat voort tot de overgave door de muiters en daalt daarna af in detaids. O.a. wordt verklaard dat er geen reden aanwezig was om de officieren van geladen pistolen te voor zien, dat er geen motief aanwezig was tot verwijdering van korporaal .Boshart. Bekl. de luitenant ter zee der eerste kl. Fels wordt voorgeroepen. Hij heeft geen vragen te stellen. Hierna wordt op ver zoek van den verdediger van den heer Fels een tikfout in de voorgelezen verkla ring hersteld, n.l. dat de commandant Eikenboom niet te 6.45 n.m., doch 6.45 v.m. van boord naar Koeta Radja ls ge gaan, op den dag van het uitbreken van de muiterij. De heer Fels onderhoudt zich een en kele minuut met zijn raadsman en neemt dan zijn plaats weer in. De secretaris van den Krijgsraad leest het tweede verhoor v. commandant Eiken boom voor, naar aanleiding van vragen en mededeelingen van den bekl. Fels, di# in bijzijn van den eersten officier van den commandant de verklaring zou hebben ontvangen bij onregelmatigheden niet te schieten en geen bloedbad aan te richten, hetgeen de heer Eikenboom ten stelUgste ontkent. Bekl. de luitenant ter zee der eerste klasse Fels wordt wederom voorgeroepen en deelt op bewogen töon mede, dat de geciteerde woorden betreffende het niet- schieten en het nlet-aanriehten van een bloedbad woordelijk door den comman dant Eikenboom zijn gesproken, „Daar blijf ik bij. Dat verklaar ik voor God." De heer Fels stelde den commandant de vraag Inzake het optreden bij onregelma tigheden, daar hl] evenals de eerste offi cier Indertijd de muiterij aan boord van de „Koningin-Regentes" heeft meegemaakt. De secretaris leest thans voor het ver hoor van den getuige, den officier van den Marine Stoomvaart Dienst Beets, die mel ding maakte van de zijnerzijds aange wende pogingen om zich naar de machine kamer te begeven toen het schip nog niet onder stoom was. Bij dit verhoor werd verklaard dat hij geen antwoord kreeg op zijn voorstellen behalve van den luitenant ter zee der derde klasse Baron de Vos van Steenwijk, die hem in de rug zou dek ken, bij het gaan naar de achterstook plaats. De speciaal voor deze taak aange wezen officieren van den Marine Stoom vaart Dienst waren ondanks het driemaal gedaan verzoek niet bereid mede te gaan. Getuige noemt hierbij speciaal de namen van beklaagden Smits en Van Balkom. Getuige brengt in herinnering het in- koppelen van de stuurinrichting met toe stemming van de hoogere officieren, voorts om op het achterschip de vuren indien de gewapende muiters doordrongen, zulks in tegenstelling met de orders van anderen, wier beleid gericht was op het voorkomen van geweld, hetgeen eveneens een reden was om geen uitval te wagen, tenzij hulp van buiten werd verleend. (Wordt vervolgd). DE ZAAK ONNES VAN NIJENRODE. De verhooren van het Onnes-proces zijn vandaag weer voortgezet. De belangstelling is weer tamelijk groot en ook de advocaten in de verwante zaken zijn present. Het ge tuigenverhoor loopt ten einde; er wordt zelfs gefluisterd, dat vandaag de laatste getuige wordt gehoord. In de kwestie van van Cooten en Blijenburg is nog geen nieuws. Deze kwestie is in het kabinet van den minister behandeld. Getuige v. d. Dussen wordt opnieuw gehoord. Op 7 Maart 1932 verklaart eetuiee. heeft een bespreking plaats gehad tusschen hem en de heeren Goudstikker, waarbij gespro ken ls over de mogelijkheid, dat Onnes zelf de hand in de inbraak zou hebben gehad. De heer Molenkamp wordt vervolgens als getuige gehoord Hij heeft jarenlang samen met verd. Onnes ln den raad van Breukelen gezeten. Volgens getuige heeft verdachte zeer veel voor de gemeente ge daan. Dan wordt de heer A. van Leeuwen voor het hekje geroepen. Op verzoek van mr. Cappeyne vertelt hij zijn ervaringen welke hij met Koning heeft opgedaan. Get. had ln 1929 naar aanleiding van een paarden- affaire tegen Koning een klacht wegens oplichting ingediend Hij had ook nog correspondentie met Koning gevoerd. Deze brieven moesten niet naar Bussum doch naar Amsterdam, v. Woustraat 239, waar Witbraad woonde. (Wordt vervolgd)., SLUITING VAN DEN Z.-AFRIKAANSCHEN VACANTIE-CURSUS. Hedenmiddag heeft ln de gewelfkamer van het Leidsche Universiteitsgebouw na een voordracht van prof. dr. J. Huizlnga en mr. P J. Idenburg, de sluiting plaats gehad van den Zuid-Afrikaanschen va- cantiecursus. Prof. mr. J. C. van Oven sprak een slotwoord, waarin hij o.m. de hoop uitsprak, dat de banden, die thans tusschen de jonge Zuid-Afrikaansche ju risten en de jonge Nederlandsche juris ten gelegd is, een blijvende zal zijn. Hierna sloot prof. van Oven den vacan- tiecursus waarna men zich vereenigde aan een gemeenschappelijke tafel in het ge bouw Rapenburg 6. Met ingang van Dinsdag 17 April a.s. kan, wegens werkzaamheden aan de gas leiding in de Haarlemmerstraat, het ge deelte van de lijn der H.T.M. tusschen Rijnsburgerweg en Nieuwe Haven, niet door de tram worden bereden en zal de verbinding over dit traject worden onder houden door eer. autobusdienst, welke aan sluiting geeft voor beide richtingen. Aan den Rijnsburgerweg zullen de reizigers dan moeten overstappen. MR. DR. L. H. N. BOSCH RIDDER VAN ROSENTHAL. benoeming te wachten als commissaris der koningin in utrecht. Naar het Corr. Bureau mededeelt behoort mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Ro senthal, de burgemeester van VGraven- hage, sinds gerulmen tijd tot degenen, die ernstig ln aanmerking komen voor een be noeming als Commissaris der Koningin ln de provincie Utrecht. Dezer dagen ls het zeer waarschijnlijk geworden dat de keuze op hem zal vallen! Mr. dr. Bosch Ridder van Rosenthal is op 7 April 1884 te Dordrecht geboren. Hij studeerde te Lelden en promoveerde ln 1902 op stellingen. Daarna zette hij z'n studie voort te Utrecht, waar hij in 1911 in de staatswetenschappen, eveneens op stellingen promoveerde. Hij vestigde zich als advocaat te Zutfen, maar werd in 1917 benoemd tot burgemeester van Brammen. Op 13 Mei 1924 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Groningen en werd op 1 December 1930 burgemeester van 's-Gra- venhage. o WIELRIJDER GEDOOD. Op den hoek van Benoordenhoutscheweg en Hoytemastraat te Den Haag is heden morgen de wielrijder C. H. door een be stelauto overreden en op slag gedood. auto tegen een boom gereden. Gisteravond ls nabij Doesbrag een auto, waarin de heeren Verhaal, Donderwinkel en Gerritsen gezeten waren, in volle vaart tegen een boom gereden, De heer D. werd zwaar gewond een boerderij binnengedragen. Zijn toestand ls zoo ernstig, dat hij niet mag worden vervoerd. De andere inzittenden kregen lichte kwetsuren. De auto werd totaal vernield. GEEN BRANDSTICHTING? De fabrieksdirecteur M. te Helmond, die als verdacht van brandstichting was ge arresteerd, ls gistermiddag weer op vrije voeten gesteld. DE REVOLVERAANSLAG IN DEN HAAG De verdachte van den revolveraanslag, gisternamiddag gepleegd ln een café aan de Raamstraat te Den Haag, de 35-jarige B. J. B„ houdt zich nog steeds schuil. Hij is echter een goede bekende van de po litie en zijn arrestatie kan leder oogen- bllk worden verwacht De hoed van ver dachte ls in het café gevonden. Die ls, evenals de revolver, waarmee geschoten moet zijn, in beslag genomen. De toestand van het slachtoffer, den 35-jarigen L., is nog dezelfde. De kogel is uit rijn lichaam nog niet verwijderd. STEUNVERLEENING AAN BURGER. WACHTEN. De minister van binnenlandsche zaken heeft ln een circulaire aan de burge meesters en aan de burgerwachten mede gedeeld, dat de steunverleening aan alle burgerwachten, onderscheidenlijk actieve of rustende, voor wat betreft de verstrek king van patronen voor schietoefeningen, het toekennen van oefeningsgelden, sub sidies voor kringschietwedstrijden en onderhoudsgelden, in 1934 op dezelfde grondslagen zal plaats hebben als in 1933. o DE POSTVLUCHTEN. De „Rijstvogel" is te Bandoeng aan gekomen. o VERTREK DER COMMISSIE-MENKO NAAR NED.-INDIË. De concentratiepogingen in de textiel industrie nog niet met succes bekroond. Zooals bekend, is indertijd aldus het Twentsch Dagblad „Tubantia" een Commissie-Menko gevormd, welke naar Java zou gaan voor het Instellen van een vestigingsonderzoek i.z. de textielindustrie als massaalserlebedrijf. Het vertrek dezer commissie was aanvankelijk vastgesteld op medio Februari, maar in verband met de concentratiepogingen in de textielindustrie werd dit vertrek eenigen tijd uitgesteld. Naar wij vernemen staat het thans de finitief vast, dat de commissie de volgende maand naar Ned.-Indlë zal vertrekken. Op 11 Mei a.s. gaat men te Genua aan boord. De commissie bestaat uit de heeren Sigm. Menko NJzn., Enschede, Ekker. firmant Koninklijke Weefgoederenfabriek Hengelo, P. Fentener van Vlissingen. Helmond en prof. dr. J. Wisseling te Rotterdam. De laatste is economisch adviseur van de commissie. De concentratiepogingen, in verband waarmede het vertrek der commissie aan vankelijk was uitgesteld, hebben nog niet tot een resutaat geleid Het niet bereiken van overeenstemming schijnt op slechts enkele fabrikanten vast te zitten. o AUTO-BOTSING BIJ DRONRIJP. Op den Rijksweg onder Dronrijp heeft ln aen afgeloopen nacht een aanrijding plaats gehad tusschen een taxi en een vrachtauto. De taxi botste daarna met groote kracht tegen een boom en werd van voren geheel ingedrukt. De bestuurder, de 21-jarlge E. Hollema uit Leeuwarden raakte bekneld tusschen het stuurwiel en overleed korten tijd na het ongeval. Van de twee Inzittende pas sagiers, de gebrs. Adema uit Franeker moest de eene naar het Diaconessen-zie kenhuis te Leeuwarden worden overge bracht, hij bleek ernstig te zijn gewond, da ander kon, na verbonden te zijn naar huls teragkeeren. o FABRIEKSBRAND. Door onbekende oorzaak zijn vanmorgen in de vroegte het ketelhuis, machinekamer en werkplaats van de N.V. Houthandel G. van Calker, aan den Frieschen-straatweg te Groningen uitgebrand. Alleen de muren staan nog overeind. Het vuur werd door de brandweer met- vier stralen op de waterleiding bestreden. Verzekering dekt de schade. de staking in denemarken. KOPENHAGEN, 14 April (Reuter). De stakingsbeweging in Denemarken is uit gebreid, daar behalve de zeelleden, thans ook het keukenpersoneel van café's en restaurants en hotels heden het wérk hebben neergelegd. Het aantal stakende koks en kokinnen bedraagt ongeveer vierhonderd. Door de staking der zeelieden is de binnenlandsche scheepvaart nagenoeg geheel stopgezet. Gisteren hebben slechts vier schepen Kopenhagen verlaten. Te Esbjerg hebben de havenarbeiders besloten vandaag niet te werken. Nadat de organisaties van stokers en matrozen gisteren door het permanente scheidsgerecht zijn veroordeeld, tot beta len van 20.000 kronen boete, zal waar schijnlijk heden deze betaling van hun geëischt worden. Indien de organisaties aan dezen eisch niet voldoen, dan zal hun vermogen in beslag genomen worden, hetgeen dan zou leiden tot ontbinding van de organisaties. Gisteravond hebben hier ter stede we derom vechtpartijen plaats gehad tusschen politie en stakers, tengevolge waarvan 32 personen werden gearresteerd. AMSTERDAM. 14 April. Stille, prijshoudende markt. Aku's en Redjangs vast. Rubbers ongeanimeerd. Tabakken Sulkers. Olle's en Industrleele fondsen weinig veranderd. Amerik. fond sen verdeeld. Duitsche obligation prijs houdend. Ned. Staatsfondsen vast. De omzetten waren heden tot een mi nimum gedaald. Er hadden zich geen nieuwe factoren geopenbaard, welke de ondernemingslust konden stimuleeren en zoodoende traden in de koersen evenmin veranderingen van beteekenis in. Alleen op de beleggingsmarkt verbeterden de koer sen als gevolg van het overweldigende succes der conversleleening. Oude Schuld liep verder op, evenals Indische obliga ties speciaal 4°/o 1934, Nederland 4% obli gaties waren goed grijshoudend. Van de Industrleele fondsen zetten Aku's hun koersstijging voort en stegen tot 47 3/4 Philips, Unilevers en Ned. Ford konden zich handhaven. Rubbers waren ongeani meerd. A'dam Rubber daalden zelfs tot plm. 105 "/o. De geruchten dat de Ned. re geering een definitief voorstel zou hebben gedaan aan de Engelsche Inzake de re strictie worden gedementeerd doch men krijgt toch den Indruk, dat er voorgang in het restrictieprobleem zit. Tabakken en Suikerwaarden gaven slechts weinig variatie te zien. Oliewaarden bleven op peil. Koninklijke kwamen op fractloneel hooger niveau. Redjangs waren goed gedis poneerd en stegen 6 "/o. waarna een lichte reactie intrad. Duitsche obligaties trokken aan. Youngleening steeg 1 LEIDEN. 14 April 1934. Boterhandel. Noteering in guldens per K.G. Fabrieks- boter prima f. 1.55, aanvoer 1290 K.G., han del kalm; Boerenboter prima f. 1.251.40. Turfmarkt van 9 tot en met 14 April '34. Prijzen per 100 stuks. Lange turf geen aan voer f. 7.508. LEIDEN, 13 April. Noteering Coöpera tieve Groenten-, Fuit- en Bloemenveiling- Vereen. Leiden en Omstreken". Roode Kool per 100 stuks f. 4.507.40; Pieterselie f. 1.70—3.20; Prei f. 0.60—2.50;: Radijs f. 1.503.60; Kropsalade f. 16.80; Selderie f. 0.60f.1; Witloof per 100 kilo f.211; Postelein f.1523; Spinazie f.3 f.7; Uien f. 1.20—3.20; Wotelen f.3.50— 6.80; Andijvie per kist 4172. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 April. Groentenveiling. Uien per 100 KG. f. 0.80 0.90; Peen f. 7.50—8.25; Witlof f. 8—12. NOORDWIJK, 13 April. (Blesse Paard). Kipeleren f. 2.302.80; Eendeieren f. 1.70 2.90; Kalkoeneieren f.7; Ganzeneieren f. 9—10. RIJNZATERWOUDE, 12 April. Eieren- veiling. Aangevoerd 5969 kipeieren. Prijs van f.22.40 de 100; 187 eendeleren. Prijs f. 1.80 de 100; Kaas 15 ct. per pond. ROELOFARENDSVEEN. 13 April. Suina- zle 7 cent; Postelein 17 ct. per kilo; Sla f. 1.20—6.60 per 100 krop; Aardbeien 5157 cent per doosje. TER-AAR, 13 April. Centrale Veiling. Spinazie 1029 cent; Sla f. 1.206.20: Postelein 20 ctAndijvie 1931 ct.; Radijs f. 0.901.80; Bloemkool 1931 cent. VEUR, 13 April. Gele komkommers 1ste soort f. 1620; 2e soort f. 1014; Kropsla le soort f. 2.507.20; 2e soort f. 1.202.40: Stoofsla per kilo 714 ets.; Bloemkool le soort f.26; Andijvie per KG. 1018 ets.; Spinazie 4 KG. 820 ets.; Postelein 2026 ets.; Rabarber per 100 bos f. 2.40—6.50; Snijboonen f. 1.60 per kilo; Radijs f. 1.20 3.60; Prei f. 1.60—3.40. WESTLAND, 13 April. Westlandsche Bloemenveiling. Anjers f. 5.30—8.30; Calla f.3—5; Ger- bera f.6—7; Briarcliff f. 3.60 per 100; Lelium Filipenza f.6; Jap. Lelies f.7—8; Amarylli-kelken f. 67 per 100; lissen 19 29 ct.: Bartigon 1421 ct.; Pitt 1521 ct.: Le Notre 12—15 ct.; Elisabeth 14—20 ct.f Copland 1115 ct.; Yellow 1622 ct. Clara Butt 1419 ct.; Sanders 15—18 ct.;: Pride of Haarlem 1317 ct. per dozijn: Plumoca 2438 ct.; Sprengery 2139 ct.: Lathyrus 1928 ct.; Anemonen 813 ct. per bos; Caloeclaria 1320 ct.: Azalea fr. 0.70—1.30; Hortensia f. 0.50—1.10; Cine raria 1828 ct. per pot; Madelieven 15—19 ct.; Viooltjes 1531 ct.; Fischeveria 3040 ct. per bak Middenprijs van de bij den Bond West- land aangesloten veilingen van 13 April. Aardbeien 4256 ct. per kg.; aard beien f. 1.306.50 per kg.; andijvie 2466 ct. per bak: bloemkool 1530 ct., 2e soort 614 ct. per stuk; blauwe druiven f. 2.25— 3.70 per kg.; dunsel 25 ct. per kg.; eieren f. 2.503 per 100; dubbele boonen f. 11.60, prinsesseboonen f. 1.601.90 per kg.; snij boonen f. 0.901.20 per kg.; kelen f. 0.50 1.30 per 100 bos; peen f. 11—18 per 100 bos; postelein 13—22 ct.; spinazie 2—6 ct. per kg.; prei f. 0.70—3.50: peterselie f.2—4.10 per 100 bos; seldery f. 0.50—1.20; rhabarber f.2.25—5.80 per 100 bos; sla f.3.50—5.80: 2e soort f. 0.50—3.40 per 100 krop; witlof 4—8 ct. per kg.; stoofsla 25—70 ct. per bak. - B—X 1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3