DE BOLLENTIJD VANGT AAN! De Ontwapeningsconferentie. Y5tte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 April 1934 Derde Blad No. 22718 Gaat allen weer de kleurenpracht beschouwen. HOE LOOPT UW POES? Wood-Milne FINANCIEN. RECHTZAKEN. TWEEMAAL RONDOM NEDERLAND Opgave van diverse routes. Reeds verschillende malen heeft men in ons blad kunnen lezen, dat de bloei der bolbloemen den laatsten tyd snel is ge vorderd. Hoewel eerst ongeveer over een week een bezoek aan de velden de moeite het meest zal loonen, vermoeden wij tóch, dat er velen zullen zijn, die a.s. Zondag reeds een kijkje willen gaan nemen in de streek rond de dorpen tusschen Leiden en Haarlem. Een tochtje naar de bloeiende bollenvelden: dat hoort nu eenmaal bij de jaarlijksche geneugten van een ieder, die de natuur liefheeft en voor wie het kleu rende en geurende schilderij, dat de bol lenstreek elk voorjaar biedt, telkens weer een openbaring is! Wit al pracht zullen de geestgronden, die in den winter zoo vaal en zoo grauw uitgestrekt liggen ons weer brengen! Het .nieuwe leven" komt wel het schoonst tot uiting, wanneer de narcissen, hyacinthen en tulpen ontluiken gaan. Die lentevoor- jaarsweelde is een der kostelijkste schatten van ons land: gelukkig wij, die in de gele genheid zijn er volop van te kunnen ge nieten. In onze onmiddellijke nabijheid lig gen de wondere kleurenformaties over de landen gespreid en wanneer het weer mee werkt. lichten zij op onder den gulden zon neschijn, die de betoovering nóg grootscher maakt! Trekt allen er weer op uit: te voet, te flets of in de auto. Maar niet alleen op de hoofdwegen, maar zoekt bovenal de bin nenpaden uit, waar de rust U omgeeft, waar het vergezicht tot aan den einder reikt en de pracht van elke bloem directer tot U spreekt. Moge het aantal bloemen, als gevolg van de saneering dit jaar niet zóó groot zijn als vorige malen: tóch is er genoeg overgeble ven om een tochtje tot een waar succes te maken! Wij geven speciaal ook ten behoeve der wandelaars diverse routes, die zeker bij het plannen maken te pas zullen komen. Reeds onmiddellijk in onze omgeving ziet men de eerste velden, bijv. bij Oegst- geest en in het bijzonder ook rond War mond. Aan een ieder vertrouwd is tevens het unieke gezicht, dat den bezoeker steeds in bewondering brengt vanaf den Koepel- weg te Noordwijk. Men kan hier overal ge nieten, getroffen als men wordt door het karakteristieke gezicht van het echt Hol- landsche landschap, met de vriendelijke kerktorens, hoog uitstijgend tusschen de ouderwetsche boomengroepen. nu verle vendigd door de schitterende bloemen- rijkdom. Rond. Rijnsburg, Katwijk en Wassenaar is ook veel te zien, maar het centrum be gint toch meer in de nabijheid van Sassen- heim. Eenige mooie wandelingen van deze ge meente uit zijn: Van de Zandsloot af (halte tram „Zuiderstraat) een weg. die voert via de Frank van Borselenlaan naar de Teylingerlaan. Van hier kan men via het „Groene Laantje" en verder den Ach terweg naar Lisse opgaan. Van dezen laat sten weg af is het ook mogelijk langs Voortlaan en Cathrijnenlaan naar den Rijksstraatweg (tramhaltes Voortlaan en Engelenbuurt) te komen. Een groote tocht is van Teylingerlaan, ook vanaf halte Molenstraat te bereiken, tot aan den Loosterweg (hier kan men over Piet-Gijzenbrug naar Noordwijk). Deze weg te volgen naar Lisse door het Reigersbosch en Keukenhof. Dit is een prachttocht te midden van de mooiste hyacinthenvelden, die nu tegen den bloei aan zijn. Zij kan bekort worden door via de Esschenlaan of Joh. Speelmanweg den straatweg of langs de nieuwe begraafplaats der Herv. Gemeente en Spekkenlaan den straatweg of het dorp Lisse te bereiken. Men komt dan vlak bij een tramhalte uit. Deze tocht kan verlengd worden en wel door den Loosterweg te volgen tot Hille- gom .dat men via de Veenenburgerlaan bereikt. Deze laan, die oorspronkelijk door het nu afgegraven duin liep, ligt nu als een dijk tusschen de velden en levert een schitterende aanblik op de velden! Ook hier kan men afslaan en de weg bekorten, door den straatweg te bereiken. Deze tochten kunnen natuurlijk ook in omgekeerde richting worden gedaan. Ver dwalen is niet mogelijk Hoogstens kan men wat afdwalen, doch overal zijn de kerktorens als bakens en allerwegen weg wijzers geplaatst. Raadzaam blijft de achterweg te nemen, hoewel er langs den straatweg ook veel te zien is! Van Noord wij kerhout uit leiden drie hoofdwegen door de bollenvelden. Het middenpunt is 't vanouds bekende Hotel ,,'t Rechthuis" met zijn gezellig plein. Men gaat dan langs den Heeren-duinweg tot aan den Ruygenhoek, rechtsaf: naar Lisse, recht door: naar Vogelenzang, Haarlem. De Heerenduinweg is één der schitterend ste wegen uit den geheelen omtrek, waar iederen Zondag bij mooi weer, den gehee len zomer door, tientallen auto's parkee ren. Men rust er in de duinen die vlak langs dezen weg liggen heerlijk uit! Voor bloemenliefhebbers is het hier een ideaal oord! Men rijdt daar over den prachtigen bitumen weg, langs den voet der duinen. Op de duintoppen ziet men naar twee kan ten uit over de kleurige- en geurige hya- cinthen- en narcissen velden. Talrijke bin nenwegen doorkruisen het land in het Westen en langs den Delfweg of Terpelaan komt men midden in de tuinen langs de spoorlijn en de Leidsche Vaart. Verder gaat men vanuit 't dorp, langs den bitumen „Goö-weg". Ook deze is schitterend! Aan de eene zijde, woeste duinen, aan de andere zijde, volop bloemenvelden. Deze weg loopt langs „Leeuwenhorst", langs bosschen, geestgronden en dicht kreupelhout; men komt spoedig bij den viersprong: ,,'t Jagers huis". Recht door naar NoordwijkKat wijk: linksaf, langs schuinen weg, naar het Btation-Noordwij kerhout en verder langs de ruïne van Teylingen" naar Sassenheim, of rechtsaf naar Voorhout. Evenwijdig met dezen „Goö-weg", die Noordwijkerhout met Noordwijk verbindt, loopen de Leeweg en de Buurtweg, waar het meer in stilte en zonder gevaar voor t verkeer, mogelijk is, van de bloemenweelde te genieten! Ook kan men nog van uit 't dorp, langs Kerkweg, 's Gravendamschen weg, naar het Station, en langs Leidsche Vaart, óf naar Haarlem, óf naar Leiden. Voor den wandelaar is 't hier een ideaal land! Dan is er nog een weg, vanuit Noordwijkerhout bij slechts weinigen bekend en zeldzaam in zijn soort. Vanaf ,,'t Rechthuis" gaat men regelrecht op „Langeveld" aan, langs Bavo- en Maria-Gestichten, en komt dan midden in de duinen, nabij het Radio-station. Hier vindt men de druk bezochte Padvin derstenten bij de boerderij „Hogervorst"; even verder ligt de moderne Jeugd-Her- berg „De Duinark". Even voor het Radio- Station gaat een duinweg, die loopt langs het gebouw van de Eerste Ned. Zweef-club (E.N.Z.C.) over een fraai voetpad naar Noordwijk aan Zee. De geheele weg gaat te midden van duinen met hooge sparren be groeid. Overal is er van deze duinen af een mooi uitzicht op schitterende bloemen velden. Ook rond Lisse is er veel keuze; men is hier midden in het bloemenparadijs! Men denke slechts aan de mooie buiten plaats Keukenhof! Een veelverscheidene afwisseling brengen ook de Spekkelaan, de Achterweg, Eslaan en Loosterweg. Langs stille binnenwegen kan men onverpoosd dwalen. Wie de bloemenvelden rond Hillegom wil bezichtigen, komt uit het Zuiden of het Oosten de gemeente binnen en daar om noemen wij eerst de richting Zuid- Noord voor de beschrijving der routes langs de velden. Dat woord „velden" is alleen gebruikelijk in den bloéitijd en bij vreemdelingen. De vakmenschen in de streek spreken van tuinen., of hoeken, maar in deze dagen hoort men niet anders dan van „velden". Over den Rijksstraatweg komende, langs den watertoren en langs de Zandsteen- fabriek met haar twee zeer hooge schoor- steenen, die uren ver zichtbaar zijn, doet men goed spoedig linksaf de Hyacinthen- laan op te gaan. De laan doet haar naam eer aan, ofschoon er toch niet uitsluitend hyacihthen bloeien! Zeer aan te bevelen is verder te gaan, rechtsom de Veenen burgerlaan op, welke te midden van bloe menvelden liggende weg ook van Lisse uit langs het Keukenhof is te bereiken. Deze Veenenburgerlaan is hoog gelegen en biedt een schitterend panorama van kleuren en lijnen naar links en rechts. Met den ouden toren bij de Nieuwe Herv. Kerk in het verschiet, nadert wielrijder en voetganger het dorp. De automobilist moet er voorzichtig zijn, omdat de stijle bermwanden hier en daar gevaarlijk zijn. Ook is te verwachten dat de politie er op drukke dagen een éénrichtingsverkeer voorschrijft. Halverwege de Veenenburger laan kan den Loosterweg I gekozen wor den, ook met velden naar links en rechts. Even voorbij het gebouw der Waterleiding moet de voetganger bü den Hippelersbrug rechts afdalen naar het pad langs de Oude Beek, dat steeds gaarne bezocht wordt om zijn rust, zijn hooggelegen brug getje en vrij uitzicht op de bloemen. Langs deze Oude Beek, maar ook langs Loosterweg II, Wilhelminalaan, Wilhel- minapark met zijn heuvel, het Molen- duintje genaamd, bereikt men de kom der gemeente, waar de Hoftuin en de Van den Endelaan een bezoek waard zijn en waar gelegenheden voor rusten en ver- poozen gaarne de bezoekers ontvangen. Wielrijders en automobilisten doen beter den genoemden Loosterweg II te vervolgen langs het station, waar wederom een weg is, de Stationsweg, die naar het centrum der gemeente voert. De spoorreiziger neme op dit punt de bovenbeschreven route in omgekeerde richting of vervolge den gebitumeerden Loosterweg II langs de Gasfabriek en onder de transportbrug door. De Pastoors laan rechts is zeer aai} te bevelen. Links over den bewaakten overweg is de Loos terweg I aanbevelenswaardig. Te midden van de velden bereikt men links den weg naar Vogelenzang, of naar rechts via een onbewaakten overweg en te midden van mooie tuinen over den Nieuwe weg. In het Noorden heeft men gezicht op de bos schen en parken der stichting „Vogelen zang" voor verpleging van krankzinnigen. Spoedig staat de bezoeker dan op dén Rijksweg, aldaar geheeten Haarlemmer straat, waar de electrische tram Leiden— Haarlem rijdt. Zich naar het Zuiden, punt van uitgang, keerende, komt men langs de Weeresteinstraat in het dorp terecht. Aldaar vergete men de Sixlaan en het van Waverenparkje, of zooals de dorpeling zegt, de „Hoedendoos" niet. Deze en Van den Endelaan benevens den Hoftuin bij het Gemeentehuis en het meergenoemde Wilhelminapark zijn versierd met perk- beplanting, d.w.z. dat de gemeente er bloembollen geplant heeft, welke door kweekers welwillend in bruikleen zijn af gestaan. Daar staan de bloemen niet op bedden en in rechte lijnen naast elkaar; daar wordt gedemonstreerd wat met bollen in perken, tusschen en bij heesters, is te bereiken. Met vakkennis, overleg en smaak is gewerkt om de gemeente te ver sieren. den vreemdeling en den ingezetene te boeien, maar ook met de daad te too rnen, dat onze voorjaarsbloemen een on misbare schat zijn in tuin en park. Wie huiswaarts wil. volge de Hoofd straat en de Leidschestraat. Wie van het Oosten de gemeente binnenkomt uit de Haarlemmermeer, over de Meerlaan, neme naar rechts de nieuwe Burgemeester Pontstraat met zijn bijzonder wegdek op rieten matten en natrium-verlichting bij avond, öf links de Prins Hendrikstraat en RECLAME- 9268 Soepel, veerkrachtig en geruisch- loos. Volgt haar voorbeeld en vraagt voortaan WOOD-MILNE Louis hakjes aan Uw schoenmaker. Een zeer dun en elegant hakje, anti-slipping en ongelooflijk sterk. Loopt neerli|k en bespaart U veel gela. Maar let op de naam. LOUIS HAKJES BANK VOOR NED. GEMEENTEN. Door de Bank voor Nederl. Gemeenten wordt een dividend uitgekeerd van 6 pet. (evenals vorig jaar). RESIDENTIE HYPOTHEEKBANK. De N.V. Residentie Hypotheekbank keert een dividend uit van 15 pet. (vorig jaar 20 pet). o VEREENIGDE BLIKFABRIEKEN. Stijgend dividend (10 pCt.) Naar wij vernemen, zal worden voor gesteld over het afgeloopen boekjaar een dividend uit te keeren van 10 pCt, (v.j. 71/2 pCt.) waarvan reeds 7 pCt. als interim dividend is betaald. (Hbld.) DE ZAAK-ONNES VAN NIJENRODE. (Vervolg'vën gisteren). Het getuigenverhoor wordt voortgezet. De huishoudster van Koning weet te ver tellen, dat de verdachte misschien wel 20 keer Koning heeft opgebeld. Koning op zijn beurt heeft ook herhaaldelijk naar Breukelen getelefoneerd. Na de pauze wordt als eerste getuige gehoord de heer de Beaufort, directeur van den Koninklijken Hollandschen Lloyd. Hij kent verdachte al gedurende 25 jaar. Getuige deelt mede, dat verdachte in de commissie tot behartiging van de Amster- damsche Scheepvaartbelangen uitstekend werk heeft verricht, en veel heeft gedaan voor de koffiemarkt, de scheepvaart en de Amsterdamsche haven. Hij verklaart, dat Onnes steeds een zeer gezien en geacht koopman was. Dan verschijnt J. Unterbrmk voor het getuigenhekje, een koopman uit Munster. Getuige legt verklaringen af over den brand in de renstallen in Duitschland. Nadat deze uitvoerig Könings doopceel heeft gelicht, wordt de zitting verdaagd tot Zaterdagochtend 10 uur. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. van Meerbeekstraat langs den boven reeds genoemden Hoftuin bij het Gemeentehuls Hier en in de andere parken staan banken. Een wandelkaartje is te bekomen in de voornaamste café's en bij de meeste win keliers, of aan te vragen bij het secreta riaat van V.V.V. Het wordt gratis aange boden door de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer. Resumeerende bevelen wij de buiten wegen aan: Hyacinthenlaan, Veenenbur gerlaan, de drie Loosterwegen, Oude Beek, Pastoorslaan, Nieuwe Weg, Haarlemmer-, Weerestein- en Leidschestraat. En in de kom der gemeente de perkbeplantingen in Van Waverenpark, Sixlaan, Van den Endelaan, Wilhelminapark en Hoftuin. Buiten de massa, in het dorp de kunst van den tuinman. Kom zoodra het mooi weer is en als het kan op een werkdag. Dan is de rust grooter! Zoo zijn hier, al willen wij allerminst op volledigheid bogen, weer verschillende mooie wandelingen uitgestippeld, waarvan men in ruime mate moge gaan profitee- ren, Er zal, ondanks afbraak en moeilijke tijden, weer veel bezoek komen, daarvan houden wij ons overtuigd! Want iedereen zoekt, vooral in moeilijke oogenblikken, gaarne verkwikking en rust voor de ziel, wil het oog verlustigen aan het gamma van rood, wit. blauw en geel, dat ons weer in verrukking zal brengen. Gezellige da gen wenschen wij onze lezers op de bloe- ende geestgronden toe. De nieuwe zitting van het Bureau der Conferentie, - Voortzetting der pogingen, om tot een conventie te geraken. - De diplomatieke onderhandelingen tusschen de groote mogendheden moeten niet worden onderbroken, doch hun tempo moet worden versneld. - Zal de grondslag van het conferentiewerk moeten gewijzigd worden - Van een ontwapeningsplan-MacDonald naar een bewapeningsplan-Mussolini? GENEVE, 11 April 1934. De Ontwapeningsconferentie, op 2 Februari 1932 aangevangen, leeft trots alle moeilijkheden, die zoo menigmaal de bewering hebben uitgelokt, dat nu toch werkelijk de dood der conferentie on vermijdelijk was geworden, nog steeds voort! En wij kregen gisteren, toen het Bureau voor het eerst sinds 22 November weder een voltallige bijeenkomst had_ ge houden, zelfs vrij algemeen den indruk, dat ons in dezen zomer weder groote dagen in de Volkenbondsstad te wachten slaan, waarop wellicht de zekerheid verkregen zal worden, dat de conferentie toch nog met een door alle staten, Duitschland inbegrepen, onderteekende conventie zal eindigen. Of de inhoud dier conventie dan aan alle verwachtingen beantwoorden zal, waarmede millioenen burgers uit alle dee. len der wereld de petities aan de Ontwa peningsconferentie drie jaren geleden onderteekend hebben, is een andere vraag, waarop ik aan het slot van dezen brief zal terugkomen. Ook al zal de conventie verre beneden die verwachtingen blijven, ook dan zal zij een heilzame werking kunnen hebben, wanneer daardoor een nieuwe be wapeningswedloop zal worden verhinderd en de zoo gestoorde internationale atmos feer erdoor zal worden gekalmeerd! De besprekingen gisteren in het Bureau waarin voor het eerst sinds den schrik van 14 October over Duitschland's wegloopen uit Genève, dat een slot op den mond van alle gedelegeerden had gelegen, opdat geen onvoorzichtig woord den toestand nog zou verscherpen, weder een principieele dis cussie over de verdere taak der Ontwape ningsconferentie gehouden werd toonden opnieuw, hoe algemeen het inzicht is over de tragische gevolgen, die een definitieve mislukking der Ontwapeningsconferentie voor de geheele wereld zou met zich bren gen. Zij bevestigden eveneens, dat nog steeds geen enkele regeering de verant woordelijkheid voor een volledig afbreken der ontwapenings-besprekingen durft op zich nemen. In deze algemeene angst voor een eventueele definitieve mislukking der conferentie en voor het opzich laden van eenige eigen verantwoordelijkheid vooi deze ramp ligt nog steeds een ernstige grond te hopen, dat het uiteindelijke resultaat toch nog een betrekkelijk suc ces zal worden. Allen waren gisteren het erover eens, dat een nieuwe poging tot het verkrijgen van overeenstemming niet mag achterwege blijven. En Motta, de Zwitser- sche minister van buitenlandsche zaken, zal zich stellig niet vergist hebben, toen hij de veronderstelling uitte, dat zeker ook het afwezige Duitschland den wensch koestert, dat ten slotte toch nog een con ventie gesloten zal worden. Het werk zal dus worden voortgezet! Daarover waren allen het eens. Ook hier over bestond verder eenstemmigheid, dat den grooten mogendheden nog steeds eenige verdere tijd moet worden gegund, om het onderling over de hoofdpunten eens te worden! Het Bureau had reeds in October, terstond na Duitschland's heen gaan, tot voorloopige staking der beraad slagingen ter Ontwapeningsconferentie besloten, ten einde den grooten mogend heden tijd voor gemeen overleg langs den gewonen diplomatieken weg te laten; hel Bureau had op 22 November nogmaals een beslissing in denzelfden zin getroffen, waarna het Kleine Bureau (Henderson, Politis, Benesj en Avenol) in Januari en Februari dit voorbeeld gevolgd had. En thans hebben de groote mogendheden nog maals een verlengstuk van zes weken voor hun onderling overleg verkregen. Want eerst op 23 Mei, en desnoods nog eerst enkele dagen later, zal de Algemeene Com missie weder bijeenkomen. Waarlijk, de groote Mogendheden kunnen zich niet over een gebrek aan geduld van de Conferentie- leiding en van de kleinere staten bekla gen! En dit te minder, waar nog steeds geenerlei zekerheid bestaat, dat die thans nog volgende diplomatieke besprekingen inderdaad tot de gehoopte overeenstem ming zullen leiden! Het meest optimisti sche. wat ervan te zeggen ls. is, zooals Henderson het uitdrukte, dat „niets de gevolgtrekking wettigt, dat ook het ver dere verloop der diplomatieke besprekin gen onvruchtba'ar zal zijn!" Zal het ook ditmaal, in de maand Mei, weder dezelfde richting moeten uitgaan, als in November, Januari, Februari en April, toen telkens opnieuw bleek, dat het den grooten mogendheden toegestane tijdsverloop nog te kort was geweest? Bij Henderson en ook bij de gedelegeerden der in het Bureau vertegenwoordigde groote mogendheden scheen men thans eenig optimisme te kunnen vaststellen, dat het thans nogmaals besloten uitstel niet nogmaals in Mei zou behoeven ver lengd te worden! Waar het zwaartepunt der onderhandelingen thans bij Engeland en Frankrijk ligt, was het niet zonder be lang, dat zoowel Eden als Massigll uit drukkelijk een versneld tempo der be sprekingen toezegden. Beiden wezen te recht erop, met een toespelling op de door Duitschland thans voorbereid wordende herbewapening, dat de tijd niet ten gunste van de succeskansen der conferentie werkt. Hoe meer spoed, des te beter uitzicht, dat de Conferentie nog te redden is! Het is te hopen, dat men te Londen en te Parijs zich deze verzekeringen ook in de komen de weken herinneren zal! De voornaamste onderhandelingen, die thans tusschen Parijs en Londen gaande zijn. betreffen, zooals men weet, de door Engeland te geven waarborgen voor da eerlijke naleving der te sluiten conventie. Alleen indien de Engelsche regeering be reid is voldoende waarborgen te geven, dat strenge maatregelen zullen getroffen worden tegen een staat, die zich krachti ger wapenen zou dan bij de conventie zal worden overeengekomen, alleen dan is Frankrijk bereid in een beperkte Duitsche herbewapening te berusten en zich te verbinden de eigen bewapening niet te vermeerderen. De discussies van gisteren deden echter zien, dat de onderhandelingen niet slechts over den aard en omvang der door Enge land te bieden nalevings-waarborgen zul len loopen. De redevoering van Eden maakte duidelijk, dat Engeland dergelijke waarborgen slechts geven wil, indien Frankrijk niet slechts bereid zal zijn de eigen bewapening niet meer te versterken, doch ook in een bewapeningsvermindering ondanks de Duitsche herbewapeing zal toestemmen. Met andere woorden: Enge land blijft vasthouden aan de grondsla gen van Mac Donald's ontwerp-conventie van Maart 1933 (bewapeningsverminde ring der sterkbewapende staten), terwijl Frankrijk met het oog op de Duitsche herbewapening wil, dat de grondslag van den arbeid der Ontwapeningsconferentie zal gewijzigd worden en dat voortaan niet meer het plan-Mac Donald, doch het jongste plan-Mussolini (stabiliseering der bewapening der sterkbewapende staten, beperkte herbewapening van Duitschland, internationaal toezicht en nalevingswaar- borgen) de grondslag van het conferen tiewerk worden zal. Hoe sympathiek ook Engeland's voort gezette ijveren voor een conventie met bewapeningsvermindering ls, het is toch te hopen, dat zij tenslotte ook het plan- Mussolini, waarbij ook Duitschland zich schijnt neer te leggen, niet zullen van de hand wijzen, indien alléén op dezen grond slag een conventie mogelijk zou zijn. Want iedere conventie is beter dan géén! Of zouden de Engelschen thans zulke veilig heidswaarborgen willen bieden, dat de Franschen toch nog tot bewapeningsver mindering bereid zouden worden? Het klinkt te schoon, om het te kunnen ge- looven! RECLAME. 9293 Wanneer men de grenzen van ons land, van begin tot einde zou af bakenen met dehoeveelheid Sunlight Zeep, die jaarlijks wordt verbruikt, dan zou een dubbele muur van dit zuiver Nederlandsch product ont staan. Dit geweldig groot verbruik bewijst welk een vooraanstaande plaats Sunlight Zeep bij de Neder landsche huisvrouwen inneemt en hoe zij de volmaakte kwaliteit heb ben leeren waardeeren.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9