RIJNSB. BOYS I-QUICK BOYS I (KATWIJK) LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. MUSEA. ZATERDAG 14 APRIL AANVANG 4$ UUR AALSMEER. Het jaarverslag de Coop. Tuinbouwbank. De secretaris der Coop. Tuinbouwbank, de deer J. Mensing schrijft in zijn verslag 1933 om.: De inkomsten zijn voor onze bank niet ongunstig geweest. Het aantal rekening- courant houders bedroeg 31 Dec. 970 tegen 903 per 31 Dec. vj. Op 31 Dec. 1933 had de bank van 510 rekening-courant-houders te vorderen een bedrag van f. 2.119.747.59, terwijl de bank aan 460 rekening-courant- houders verschuldigd was een bedrag van f. 1.490.674.83, waarvan f. 735.810.81 aan de Centrale Bank en f. 210.000 aan het reserve fonds. Het aantal leden bedroeg 545; dat der spaarders steeg van 1764 tot 1815. Aan spaargelden werd gestort f. 594.225.35 en terugbetaald f. 685.91520. Op 31 Dec. was ingelegd aan spaargelden in totaal f. 1.195.785.22. Aan voorschotten stond in totaal uit een bedrag van f. 553.163.91. Het omzetcijfer wijst in ontvangsten en uitga ven een bedrag van f. 15.895.064.87 aan. De winst bedroeg f. 13.439.17, welke het be stuur als volgt wenscht te toesteden: voor afschrijvingen f. 1166.25, pensioenfonds f. 1000, reserve dubieuse debiteuren f5272.92 en toe te voegen aan het reserve fonds f. 6000, wat dan zal gestegen zijn tot f. 216.000. De rekening wijst aan in ont vangsten en baten een bedrag van f. 15.895.06487, de exploitatie-rekening aan lasten en baten f. 150.303.90. de balans aan toezittingen en schulden f. 2.699.899 22 De rekening omvat alle ontvangsten en uitga ven over het afgeloopen jaar, waaruit dus blijkt, dat er bijna 32 millioen is omgezet. Bij vergelijking met 1932 blijkt, dat een vermindering in omzet van ongeveer 10 zich vrijwel naar verhouding vertoont over alle posten. Uiteraard is de verminde ring van omzet van invloed op het winst cijfer, dat slechts in deze omstandigheden zou zijn op te voeren door verandering van rentevoet. In vorige jaren is echter een behoorlijke reserve gevormd. Het bestuur heeft dan ook gemeend in de voordeelige rentevoet der Bank. ook thans nog geen verandering te moeten aanbrengen, omdat de reserve niet behoeft te worden aangesproken, integendeel, met f.6000 kan worden opgevoerd, zoodat dit fonds thans bedraagt f. 216.000. Bovendien kon een bedrag van ruim f. 5000 extra wor den gereserveerd voor eventueel noodzake- het al te naïef zou zijn te beweren, dat de crisis aan de Coop. Tuinbouwbank onopge merkt voorbij gaat, spreken de cijfers een volkomen ongeschokt vertrouwen uit, en kan dan ook worden gewezen op een alles zins bevredigend resultaat. Dank wordt ten slotte gebracht aan kassier en perso neel voor de wijze, waarop zij ook weder in 1933 hun plicht hebben gedaan. Bijeenkomst ..Natuurstudie". De afd. Aalsmeer van den Ned. Jeugd bond voor Natuurstudie heeft een druk bezochten propaganda-avond belegd in „De Oude Veiling" De voorzitter der afd. sprak ter Inleiding. De heer J. Schoute, lid van het hoofdbestuur hield een rede; het gesprokene werd met lantaarnplaatjes verduidelijkt. JWerd vóór de pauze hoofd zakelijk planten- en dierenwereld behan deld, na de pauze stond spr. stil bij het bonds- en districtswerk, het organiseeren van zomerkampen, propaganda enz. 't Was een mooie en leerzame avond. Vlet gezonken. Op den Westpias zonk een groote met grond geladen ijzeren vlet van den kwee- ker De B. alhier. De opvarenden wisten zich nog tijdig van het zinkende vaartuig te redden. HAARLEMMERMEER. Beveiliging verkeersgevaarlijk punt. In antwoord op een desbetreffend voor stel ontvingen de A.N.W.B. en de K.N.A.C. van het Bestuur van den Haarlemmer- meerpolder bericht, dat van polderwege zal worden overgegaan tot het plaatsen van een seinplank of wit geverfde paal tjes bij de bocht op den Lisserdwarsweg bij de Ytocht circa 250 M. van de samen komst van dezen weg met den weg langs de Ringvaart. HILLEGOM. Propaganda-avond Hillegomsche Vrijw. Burgerwacht. De Hillegomsche Vrijwillige Burger wacht hield een propaganda-avond in de groote zaal van „Flora", welke lang niet geheel bezet was. De voorzitter, mr. Peek, sprak een openings- en welkomstwoord, waarna het woord was aan Pater Borro- maeus de Greeve. Deze wekte op tot hoo- gere waardeering van het instituut Bur gerwacht. Het gaat cm het behoud van het volk en het land en om het wettig gezag, in welk verband spr. uitwijdde over het anarchisme, communisme, socia lisme en fascisme. Rusland en Duitsch- land werden ten voorbeeld gesteld. Bur gerwachten en Bljz. Vrijw. Landstorm zijn de beschermers van het wettig gezag, van het gezinsleven. Tweede spreker was het 2de Kamer lid van den Heuvel, dlê het bejammerde dat deze bijeenkomst, de burgerwacht en de B.V.L. noodig zijn. Hij maakte duide lijk om welke redenen zij nu noodzakelijk en doeltreffend zijn. Ook hij sprak over de revolutionairen, de S.D.A.P., die na haar Paaschcongres nog niet te vertrou wen is, de fascisten enz. Burgerwacht en Landstorm werken preventief voor het wettig gezag. Spr. deed een beroep op allen, ook op de vrouwen, om de Burger wacht te steunen. Beide toespraken zijn met warm applaus ontvangen. De voorzitter sprak een slotwoord. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouwver. „Katwijk en Omstreken" Onder leiding van den heer J. v. d. Perk kwam de Tuinbouwvereeniging Katwijk en. Omstreken in jaarvergadering bijeen. De heer V. d. Perk opende de vergadering met een uitvoerige rede, waarin hij er op wees, dat de uitkomsten van_ het land bouwbedrijf nog steeds onbevredigend zijn en dat de moeilijkheden nog niet vermin derd zijn. Factoren aan te wijzen welke 't vermoeden wettigen, dat in den onhoud- baren toestand spoedig een verandering zal komen is ook thans nog niet mogelijk. De regeeringsmaafregelen alleen kunnen de moeilijkheden niet opheffen. Een be schouwing van de stastistiek van den Nederlandschen vroege-aardappelen uit voer leert dat deze uitvoer nagenoeg ver nietigd Is In Juli 1924 bedroeg de uitvoer van vroege aardappelen naar DultschlShd 45.096.000 K.G., tegen f. 792.— per 10.000 K.G., en in 1933 slechts 3.296.000 K.G. tegen f. 215.— per 10.000 K.G. In Aug. 1924 was de uitvoer 14.074.000 K.G. tegen f. 559 per 10.000 K.G. en inl933: 1.537.000 K.G. tegen f. 271.— per 10.000 K.G. In 10 Jaar hebben wij aan Duitschland ruim 90 in kilogrammen verloren en meer dan 97 aan waarde. De oorzaak ls het zeer hooge Invoerrecht, en de zeer ongelukkige con- tingenteering; contingenteering gebaseerd op den uitvoer van 1930 en 1931, toen bijna niet is uitgevoerd door de heer- schende aardappelenziekte. Al het mogelijke moet gedaan worden om deze onbillijke regeling te vernietigen en anderzijds dient men al het mogelijke te doen zich bij de veronderde omstandig heden aan te passen. Nog wees spr. er op dat hef allen plicht is mede te werken aan de teelt beperking, een der middelen welke tot verbetering kunnen leiden; er met nadruk de aandacht op vestigend, dat dit en andere middelen slechts hulpmiddelen zijn en dat de toestand eerst dan gezond is, wanneer de tuinbouw zonder hulp zich in stand kan houden. Vervolgens bracht de secretaris, de heer A. Korpelshoek een uitgebreid jaarverslag uit. Hierin gaf de secretaris allereerst een overzicht over het prijsverloop van de verschillende producten, in het afgeloopen jaar, tevens besprekend de opgerichte tariefmuren en de door de regeering ge nomen en in het vooruitzicht gestelde maatregelen. Het ledental der vereeniging steeg tot 164, de goede verstandhouding welke steeds én tusschen bestuur en leden en tusschen bestuur en personeel bestond, bleef ook thans bestaan. Door de prijs daling en de verschillende regeerings- maatregelen namen de werkzaamheden van den veilingmeester een zeer groote omvang aan. De weegbrug leverde een be hoorlijke rente op, nu deze ls aangewezen voor de wegenbelasting-controle. Aan de terreinen en gebouwen werden dit jaar groote sommen geofferd, het aantal vei- lingkisten ls met 3.000 nieuwe op de oude sterkte gebracht en van de verkrijgbaarstel ling van kunstmest werd ook thans een ruim gebruik gemaakt. De opbrengst en omzet der veilingen was als volgt: Bloemkool: aanv. 1.333.319 st.; opbrengst: f. 74.456.80: doorsneeprijs: f. 5.58 per 100 stuks. Bos Peen 4199.149 bos: f. 26.123.35; f. 623 per 100 bos; Wasch Peen: 408.715 K.G.; f. 16.359.72: f. 4.00 per 100 K.G.; Vroege aardap.: 951.075 K.G.; f. 12.679.54; f. 1.33 per 100 K.G.; Late aardappelen: 371.125 KG.; f. 8.054.65; f. 2.17 per 100 K.G.; Uien: 254.356 KG.; f. 4.730.31; f. 1.85 per 100 K.G.: Roode kool: 164.903 K.G. f. 3.732.80; f. 2.26 per 100 K.G.; Peen 1.397 RH. f. 3817.63; f. 2.16 per 100 R.R.; Gele kool 119.622 K.G.; f. 2.198.17; f. 1.84 per 100 K.G.; Kroten: 172.541 K.G.; f. 2.784.34: f. 1.60 per 100 K.G.: Groene kool: 37.675 KG.: f. 895.12: f. 233 per 100 K.G.; Sla 68.358 stuks; f. 615.12; f. 0.90 per 100 stuks. Diverse' producten: opbrengst f 7.722.75. De totale omzet over de 127 veilingen bedroeg f. 163.370.80. Bulten bovenstaande aanvoer zijn nog doorgedraaid: Vroege aardappelen 41.825 K.G.; 5.137 stuks; Sla 5224 stuks; Bos peen 1.368 bos; Roode kool 1.800 K.G.; Knolselderij 792 stuks. Gezien den verhoogden aanvoer met een lager omzetcijfer van f. 20.658.58, is het afgeloopen jaar voor de meeste leden minder gunstig geweest. Met den wensch. dat door God's zegen de tuinbouw spoedig weder loonend moge zijn, besloot de heer Korpelshoek zijn verslag. Balans en exploitatierekening werden vervolgens vastgesteld resp. op f. 97.686.78 en f. 10.909.35; de begrooting op f. 11.625; de omzet op f. 175.000. De heeren J. v. d. Perk, Nlc. Bos en H. W. Grimbergen wer den als bestuursleden herkozen. De pacht van de het eigendom der vereeniging zijnde landerijen werd met 50% verlaagd. Nadat het bestuur enkele mededeelingen had gedaan werd bij de rondvraag op enkele punten gewezen, welke thans de volle aandacht van het bestuur zullen hebben. o LISSE. Sluiting Cursus R.K Handelsavondschool. In Café-Restaurant „De Nachtegaal" alhier had de sluiting plaats van den cursus der R.K. Handelsavondschool. Een mooi resultaat was wederom bereikt. Onder de genoodigden werden, behalve de ouders der geslaagden opgemerkt ver schillende autoriteiten uit de gemeente en eenige gecommitteerden der Handels avondschool. Voor het eind-diploma slaagden de hee ren: J. Langeveld, G. Scheepmaker, J. El- fering. M. van Schooten, L. Tanis, A. P. van Kesteren, H. A. van der Horst (Sas- senheim), Fred. Verduyn, A. Langelaan, G. van Gerven, Fr. de Groot, H. Beelen en A. van Dijk. De heer F. C. J. van der Eerden sprak het openingswoord waarin een bijzonder waardeerend woord werd gericht tot het College van gecommitteerden, wiens werk zeer op prijs werd gesteld. Door de samen stelling van dit Comité wordt cachet ge geven aan de Handelsavondschool. Voorts richtte spr. zich tot de cursisten, het op prijs stellend dat In de 3 cursus jaren de lessen getrouw werden gevolgd. Het woord werd nog gericht tot de leeraren en de ouders; de wensch werd uitgesproken dat de geslaagden ook in de practijk succes mogen oogsten met de opgedane kennis. Een overzicht der afgeloopen cursus werd gegeven door den directeur den heer C. Strik. Met dankbaarheid constateerde deze het feit, dat dit jaar de wensch in vervul ling is gegaan dat alle candidaten het examen met goed gevolg hebben afgelegd. Weth. Warmerdam bracht namens den Burgemeester den dank van het College van B. en W. over voor de prestaties van de Handelsavondschool. Een woord van dank werd ln het bijzonder gericht tot de Leeraren en de ouders. Den geslaagden werd vervolgens onder gelukwenschen het mooi uitgevoerde diploma uitgereikt. Weth. Warmerdam hoopte dat de hoof den van bedrijven bij het aanstellen van personeel de voorkeur zullen geven aan hen die ln het bezit zijn van het eind-diploma. Den heer Warmerdam werd dank ge bracht voor de wijze waarop door hem de diploma's werden uitgereikt. Dr. Ruys richtte namens de gecommit teerden nog een hartelijke toespraak tot het Bestuur van „De Hanze" en de ge slaagde cursisten. Een der leerlingen, de heer van der Horst dankte de leeraren voor het genoten onderwijs. Afnemende werkloosheid. Het werkloozenaantal ls wederom iets dalende. Volgens de laatste telling stonden ingeschreven ln totaal 416 personen, nl. 352 landarbeiders, 24 bouwvakarbeiders en 40 personen tot andere vakken behoorend. Vooral in de bouwvakken schijnt een werk verruiming platas te vinden. In deze week werden geplaatst 7 landarbeiders en 1 met selaar. De heer A. v. d. Berg. voorman-stoker aan de gemeentelijke gasfabriek herdacht zijn zilveren jubileum. Door B. en W. en de gas-commissle werd 'hij met dit jubileum gefeliciteerd; hem werd een enveloppe met Inhoud aangeboden. Met de Sts.crt. no. 70 zijn verzonden de afdrukken van de akten betreffende de N.V. Lissesche kistenfabriek, gevestigd al hier. NOORDWIJK. VER. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Interessante rede van den heer Scbrama. De B.B.C. vergaderde in Hotel Royal. De heer Schrama, directeur van de Haarl. Veilingvereen. N.V. zou ter sprake bren gen de nieuwe richtlijnen in het Bloem- bollenvak, een onderwerp, waarvoor in de geheele streek veel belangstelling be staat, reden waarom wij de opkomst van een 40-tal bloemisten niet hoog vonden. De voorz., de heer J. C. v. d. Meer, opende met een woord van welkom. De heer Schrama behandelde hierop zijn onderwerp: „Nieuwe tijden, nieuwe eischen." Het bollenvak, aldus spr. heeft noodig een opbouwende critiek, waarbij wij zelf critiek niet mogen uitsluiten. On willekeurig gaan onze gedachten terug naar het saneeringplan. Onomstootelijk staat hierbij vast dat het vak hulp hoog noodig had, want het was ziek. Wat ls oor zaak van dit ziekteverschijnsel? Veelal wordt dit geschoven op de alomheer- schende crisis, dit ls slechts voor een zeer klein gedeelte waar, aldus spr. De ziekte verschijnselen komen bijna voor 100% voort uit de crisis onder de vakgenooten zelf. Als spr. nagaat de cijfers in K.G. van uitvoer welke in 1923, 25 millioen K.G. bedroegen, is dit cijfer in 1933 gegroeid tot 42»/! millioen K.G., cijfers waaruit boekdeelen spreken en waaruit men niet kan constateeren de internationale crisis. Wèl zijn hierbij de opbrengsten minder geworden, doch dit is niet ontstaan door toedoen der buitenlandsche afnemers, doch te wijten aan de moordende concur rentie onder de exporteurs zelve, dor de alles ondermijnende overproductie van bloembollen, een bewering welke spr. rustig kan uiten. Dit aan de hand van het uitgevoerde Sa- neeringsplan. Het vak zelf was niet in staat verbetering te brengen, waarom de hulp van den wetgever is ingeroepen, welke niet heeft geschroomd om in te grijpen, door zelfs tuchtrecht hieraan te verbin den. Als spr. dan nog eens de ultvoer- cijfers nagaat, moeten wij dan geen zelf beschuldiging uiten aan het vak. dat zich zelve onder curateele heeft moeten stellen. Want in de zucht naar steeds grootere kramen bloembollen heeft men nimmer rekening gehouden met de mogelijkheid van een overproductie. Door het Saneenngsplan is dé Inkrim ping nu tot stand gekomen, doch een vol gend geval van overproductie noemde spr. lang niet denkbeeldig. Het is een gebie dende eisch te komen tot een georgani seerde teeltregelgin. onder het vak zelf ln een instituut met vérstrekkende bevoegd heden. In groote lijnen stippelde spr. uit hoe een dergelijk instituut z. i. zou moe ten werken, eerstens een voortdurende controle op de beplante oppervlakte, waar bij als uitgangspunt kan dienen de ge registreerde feiten door de Kweekerscen trale, opdat men steeds bij benadering kan vaststellen of overproductie al of niet te vreezen is; tweedens als er overpro ductie is te duchten, dit instituut de be voegdheid te verleenen, die maatregelen te treffen, om dit te voorkomen en iedere overtreding alsdan zwaar te kunnen be straffen, terwijl tevens wettelijke bepalin gen zullen moeten worden gesteld, dat alle kweekers zich bij dit instituut moeten aan sluiten. In het tweede gedeelte behandelde spr. de zoo hoog noodige verbetering in het organisatiewezen, waarbij het alge meen belang op den voorgrond moet staan. Alle organen samen brengen in één ge zinsverband, in een Centrale Ver. voor Bloembollencultuur, met de taak het alge meen vakbelang. Aan deze Centrale verbinden de nood zakelijke onderafdeelingen om een orga nisatorisch geheel te kunnen vormen, o.a. Bond van Bloembollenkweekers, van Bloembollenhandelaren, van Bloembollen trekkers en Bloembollenveilingen, waarbij iedere onderafd. autonomie behoudt, mits deze niet in strijd is met het algemeen vakbelang en met de statuten van de Cen trale Vereen. Gaarne gaf spr. zijn mee ning voor een betere, daar zijn persoonlijk streven is te willen medewerken tot sta biliseering van het vak ln het algemeen en voor de welvaart der kweekers. Na een aangename gedachtenwisseling en een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. o RIJNSBURG. De installatie van mr. J. J. Versluys. Dezer dagen had te Oud-Vossemeer de installatie plaats van mr.. J. J. Versluys. die gedurende 3 jaren volontair ter secretarie alhier was, tot burgemeester dier gemeente. Aanwezig waren o.a. de Burgemeester on zer gemeente, de heer J. L. Bosschieter en de eerste ambtenaar ter secretarie alhier, de heer A. C. de Wilde. Nadat de heer Versluys met familie per auto van het station Bergen op Zoom door een deputatie uit den Raad was afgehaald, werd hij aan de grens der gemeente ver welkomd door den loco-burgemeester, weth. Heyboer, waarna begeleid door de muziek naar het Raadhuis werd gereden. Na door den heer Heyboer geïnstalleerd te zijn als burgemeester, richtte de heer Versluys zich achtereenvolgens tot de wethouders, den gemeenteraad en den secretaris. Vertrou wend op aller mede,werking, hoopte spr. in vast vertrouwen op Gods bijstand en hulp, tot heil der gemeente werkzaam te mogen zijn. Na gewezen te hebben op de moeilijke tijden ook voor de gemeentelijke huishou ding. verzekerde hij, dat het zijn hoogste streven zou zijn. om, boven de partijen staande, de belangen der gemeente te be hartigen. Achtereenvolgens werd nog het woord gevoerd door weth. Van Gorssel, den ge meente-secretaris, en door de burgemees ters van St. Philipsland, van Nieuw Vosse- meer en van Rijnsburg. Deze laatste wenschte den heer Versluys geluk met zijn benoeming, maar ook de gemeente Oud-Vossemeer. Waar hij den heer Versluys 3 Jaren ln zijn werk heeft gadegeslagen, weet hij. dat deze een burge meester zal zijn. wiens hoogste doel is. om door eendrachtige samenwerking de vele moeilijkheden te overwinnen. Nadat burgemeester Versluys vanaf het bordes van het Raadhuis de Ingezetenen had toegesproken, volgde een druk bezochte receptie. o WASSENAAR. Kleine oorzaken Op den Groot Haesebroekschen weg reed V. alhier met zijn personenauto in de richting van de Nachtegaallaan en achter hem de heer N. uit den Haag. Toen V stopte om een hond te sparen, werd hij van achteren aangereden door N., terwijl V. tegelijkertijd in botsing kwam met de auto van V., die uit tegengestelde richting kwam. Het bleef bij materieele schade der auto's. Gevonden voorwerpen: een gouden speld; een paar handschoenen; vier hon den; hamer; zweep; wandelkaart; hee- renhoed; dameshandschoenen; zakmes; een poes; aktentasch met Inhoud; ma- terialendoos van een motor; portemon- naie, en een portemonnaie met inhoud. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Jozef, z. van J. Hooge- veen en J. E. Wetter Agatha Wilhelmina Hendrika, d. van J. W. v. d. Kwaak en C. A. v. Pelt Marie, d. van F. G. Meijer en B. Dirkse Gijsbertus Cornelis, z. van J. v. Schip en J. Schellingerhout All Jacoba d. van H. v. Varik en J. Boer Suzanna Gijsberta. d. van G. C. v. Es en J. C. Smits Adrianus, z. van A. C. Koetsier en L. de Jong Mattheus Jacobus, z. van G. J. v. d. Sluijs en P. A. Splinter Neeltje, d. van J. Fijn en Gerrigje Vonk Neeltje Maria, d. van W. Onderstal en J. W. J. v. Wilgen. Overleden: Alida Clara Maria Kleijn, 4 jaar (overleden te Leiden) Gerardus Jozephus Antonius Maria Bisschop, 11 weken Helena Maria Bruines, 87 jaar, wed. van Arie Zuidervaart Martha Ra- telland, 68 jaar, wed. van Petrus Mulders Gerrigje van Baaren. 66 jaar, wed, van Johan Machiel Schmidt (overl. te Leiden). Getrouwd: Hermanus Wilhelmus v. Zoest 23 jaar en Jacoba Catharina Cornelia Bun- nik. 23 jaar Frans Godthelp, 27 jaar en Elizabeth Lydia Keizer. 26 jaar Cornelis Johannes Bons. 29 jaar en Trijntje ter Wal 26 jaar Leendert Breeveld. 23 jaar en Huikje Hendrika Jacob! de Haan, 22 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: van Koudekerk. Willem M. de Regt en gezin, veehouder, Zuideinde 10 van Delft, Henricus van der List, zonder beroep, Pr. Hendrikstraat 69 van Rot terdam. Pieter A. Hes en gezin, loodgieter. Aarkade 14 b van Eemnes, Matthljs C. Burger en gezin, landbouwer. Achtermid denweg 6 van Bussum, Johanna P. M. v. Leeuwen, dlenstb., Gouwsluischeweg 34 Ter Aar, Matthijs C. Burger en gezin, fabrieksbaas, Pr. Hendrikstraat 6 a van Waddinxveen. Johanna C. Griffioen, huis houdster. Steekterweg 150 van Stomp- wijk, Arie van der Sar melkslijter, Linden- hovenstraat 33 van Kollummerland c.a., Harm Groen, zonder beroep, Raadhuis straat 44, Vertrokken: naar Hengelo (O) Deldener- straat 104, Gerrardus Boot en gezin, scheepsbouwmeester, van Stationsstr. 21 d naar Epe, Beekstraat 1. Bertus Kerk hoven. zonder beroep, van Oudshoornsche- weg 7 naar Baarle-Nassau. Missiehuis. Johannes Loogman zonder beroep, van Gouwsluischeweg 25 naar 's Gravenhage, Roggeveenstraat 169, Cornelis Nagtegaal, magazijnmeester, van Concordlastraat 13 naar Amsterdam, Daniel Stalpertstr. 58, Klazina J. v. Haastrecht, echtgen. van J. L, HEDEN. Den Burcht: Verg. van melkveehouders. 8 uur nam. Zaterdag. Concordia: Captain Mortado. 25% uur nam. Schouwburg: „Litteris Sacrum": „Graaf X", 8 uur nam. Stadszaal: Nat. zangwedstrijden Chr. Zangver. „Ex Animo", 7 uur nam. Academisch Historisch Museum (tot 21 April)lederen werkdag van 1012% en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln November, December, Januari en Februari van 10—3 uren', in Maart, April en Mei van 104 uur ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur In October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April—1 Oct. van 105 uur, 1 Oct.1 Dec. van 10—4 uür. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags 1.0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarinm, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/r—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van l Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1%4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuscnm voor geologie en minera logie (Garenmarkt)Op werkdagen van 0—12 en 1'/»—4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halldrie tot halfvler. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Den Haag (Scala): „Is dat niet net van Colette?", 8 uur, 's Zondags ook te 2 uur nam. De Ploeg (Breestraat 3): Tentoonstel ling van werken door Huub Gerretsen. (Tot 24 April). BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Parijs danst." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Ben Hur". Casino-theater. Hooge woerd 49. 8 u. n.m. „De 16-jarige voor den rechter." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 April a.s. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steen straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. Honout, zonder beroep, van Noordeinde 65 naar 's Gravenhage, Ruijgroklaan 121, Margaretha P. Odijk. dienstb., van Steek terweg 130 naar Boskoop. Burg. Colijn- straat 213, Maartje Verkerk, wed. van W. v. d. Velden, zonder beoep. van Brugge- straat 14 naar Zwammerdam, B. 113, Barthoiomeus van Velsen, veehouderskn., van Steekterweg 81 naar Streefkerk, Sluis, Groot Ammers, Alida van Spronsen, zonder beoep. van Grijpesteinstraat 7 naar Rotterdam. Multatulllstraat 18, Jo hanna van Spronsen. zonder beroep, Grij pesteinstraat 7 naar Wageningen. Pan- nenfabriek .Phoenix". Hendrik en Adrianus Paling, fabrieksarbeiders, van Hoorn 356 naar Arnhem, Emmastraat 12, Dorothea M. Brants wed. van M. Wardenier, zonder be roep, van Stationsstraat 29 naar Hlile- gom, Meerlaan 206. Jacobus Wolswijk en gezin, fabrieksarbeider, van Trompstr. 8 naar Kellerhöh, Duitschland. Elizabeth Möller. dienstb., van Westkanaalweg 10 naar Streefkerk. Sluis, Groot Ammers, Willem F. van Spronsen. handelsreiziger, van Grijpesteinstraat 7 naar Oostbrug, Wijk V no. 38, Catharina S. Nortler, dienst bode, van Rletveldschepad 5 a na'hr Lei den, Lokhorststraat 21 a, Greta Smidt, dienstb., van Gnephoek 17. Examens E. H. B. O. Bij het gehouden examen (cursus 1933- 1934) der afdeeling alhier, voor het ver krijgen van een diploma, slaagden van de 33 dames er: 1 cum laude, 22 verkregen een diploma voor den tijd van 2 jaar cn 5 voor 1 jaar. Van de heeren slaagden er van de 27: 2 cum laude, 22 voor 2 jaar en 2 voor één jaar. Bovendien behaalde één RECLAME 6859a op hot Rijnsb. Boys terrein a. d. Rijnsburgerweg, tusschen halte Splitsing en Bnilenlnst. Entree 23 cent, Jongens 10 cent, Werblooaen 13 cent (op vertoon van baart)

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6