LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 13 April 1934 BEURSOYERZICHT. STADSNIEUWS. BINNENLAND. UIT NED. OOST-INDIE. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 756. Hedenmiddag 3 uur: 764. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Blldt. Hoogste stand: 771.0 te Karlstadt. Laagste stand: 750.4 te Valencia. Verwachting tot den avond van 14 April: Zwakke tot matige wind uit Westelijke tot Zuidel. richting. Licht tot hall bewolkt. Droogweer. behoudens geringe onweerj- kans. Iets warmer overdag. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. De drukverdeeling heeft een geheel ander karakter verkregen. Wél blijft in het Zuid-Westen de depressie nog den toe stand beheerschen, doch na de stijging van de barometer van gisteren heeft zich over Scandinavië, ons land, Dultschland en Frankrijk een hooge druk ontwikkeld. Over IJsland is de barometer verder gedaald. He: schijnt dat de depressie zich nog ver- de Noordwaarts uit zal breiden, zoodat het zwaartepunt van de hooge drukking meer en meer ons land zal naderen. Onder deze omsttandigheden ls aanhouden van het mooie weer waarschijnlijk. Ook over Dultschland zal thans een verbetering van den weerstoestand intreden, sinds gisteren is daar te temperatuur aanmerkelijk ge stegen. Eveneens werd het warmer ln Ier land en Schotland, terwijl ten onzent, ln Frankrijk, Engeland en plaatselijk ln Scan dinavië de temperatuur daalde. Na de vrij sterke winden, die gisteren rond het Ka naal en de Noordzee woelen, is het weer thans rustiger geworden. Slechts over Zuid west Ierland, Zuld-Noorwegen. de Shet- lands en de Faroer waalt het nog van be- teekenis. Wederom vielen over Schotland groote hoeveelheden regen. Aberdeen had 52 mil limeter. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 10'/; gr. C. (51 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 3 uur nam.: 16 gr. C. (61 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. V.m. te 2 u. 50 min.; n.m. te 3 u. 08 min. licht op voor fietsers e.a. Vrijdag: 7.24 n.m. tot 4.37 v.m. maans- op- en ondergang. 13 April: op: 4 u 43; onder: 18 u. 48. AMSTERDAM. 13 April. Ongeanimeerde markt. Industrieele fondsen verdeeld. Koninklijke en Philips gedrukt. Suikerwaarden lager. Tabakken vast. Rubbers weinig veranderd. Redjangs prijshoudend evenals Amerik. fondsen. Duitsche obligaties lusteloos. Ned. Staats fondsen prijshoudend. Indische leeningen vast. Het resultaat der conversleieenlng maakte een zeer goeden indruk en men achtte het een groot succes dat het pres tige der regeering. ons land en onze valuta ten goede zal komen. Een en ander kwam tot uitdrukking op de obllgatie- afdeellng waar 4 pet. Nederlandsche tot 99 7/8 pet. verbeterden en Ned. Ind. lee rlingen hooger kwamen, Duitsche obliga ties daarentegen minder opgewekt, en Youngleening liep tot 38 pet. terug om daarna iets te verbeteren. Van de Industrieele fondsen waren Philips wat lager en onder 240 pet. hij uiterst beperkten handel. Aku's en overige soorten bleven goed van toon. Aku's stegen tot 46'/» pet. Ned. Ford bleven op peil. Unilevers nauwelijks prijshoudend. Ólle- waarden waren verdeeld. Koninklijke waren gedrukt en ruim 2 pet. lager. Amerikanen daarentegen wa ren vaster. Suikerwaarden lagen gedrukt. H V. A.'s ongeveer 1'/: pet. lager bij uiter mate geringen handel. Tabakken trokken bij flauwen handel aan, vooral Senem- bahs waren vast en ongeveer 3' pCt. hooger. Rubbers vielen iets tegen gezien de optimistische berichten uit Londen ovei restrictie. Red-Jangs waren vaster na een iets lageren inzet. Amerik. fondsen waren Prijshoudend evenals in Wall Street, alleen enkele Staalwaarden konden zich niet handhaven. wisselkoersen. Engeland 7.82 (7.63); Dultschland 58.36 (58.37); Frankrijk 9.75"? (9.75>/a) België 34.54'/: (34 59): Zwitserland 47.85 •47,86): Denemarken 34.55 (34.10); Zwe den 39.30 (39.37'/:); Noorwegen 38.30 '3835); New-York 1.473/4 (1.4711/16). Prolongatie 2 pCt. .Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. BEGRAFENIS VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN PROF. DR. L. E. GOESTER. Onder groote belangstelling, vooral uit universitaire kringen, ls heden op „Oud Elk en Duinen" te Den Haag naar zijn laatste rustplaats gebracht het stoffelijk overschot van wijlen prof. dr. L. E. Goester. Onder de zeer talrijke aanwezigen op den doodenakker merkten wij o.a. op den voor zitter en secretaris van het college van curatoren, mr. A. van de Sande Bakhuyzen en mr. P. J. Idenburg; prof. mr. D van Blom, rector-magnlficus en prof dr. W. van der Woude. secretaris van den Academi- schen Senaat, prof. mr. L. van Itallie. oud ste assessor en zijn echtgenoote. mevr van Itallie-van Embden den heer P. L. de Gaay Fortman, burgemeester van Dordrecht den heer H. V. G. Romer, kapitein der infan terie b.d., overste J. F A. Pool, oud-kolonel mil. pharm. dienst in N.O. Indlë, prof. dr. P. A. Diepenhorst uit Amsterdam, prof. dr. C. H. van Os uit Delft; de Leidsche hoog leeraren, dr W. H. Keesom, decaan der faculteit voor wis- cn natuurkunde, dr. J. J. Blanksma. dr. B. G. Escher, dr. W. J. de Haas, dr. E. A. D. E Carp, dr. H. Boschma. dr. P. C. Flu dr. N. van Wijk, mr. E. M. Meijers, dr. J. Droste, dr. E. D, Gorter, mr. A. G. André de la Porte, oud-hoogleeraar, dr. H. H. Maas. directeur van het Acad. Ziekenhuis, den heer C. J. Schotel, dir. v. d. pharm. groothandel Brocades en Stheeman dr. Meulenhoff, secretaris der Pharma- copee-commlssle. dr. J. J. Hofman, redac teur van het Pharmaceutisch Weekblad, dr. F. C. Wieder, directeur der Universi teitsbibliotheek, dr. P. H. van Thiel, con servator, de heeren G. H. van der Wal en W. D. Falkis, respectievelijk voorzitter en secretaris van het departement 's-Graven- hage der Mij. tot bevordering der Phar- macie, de Haagsche apothekers dr. J Blom berg, J. A, van Tooren, Rusting. W. C. Van Gorkum, dr. H. K. Cohen, privaat-docent, het voltallige collegium van het Leidsche Studentencorps, vertegenwoordigers van V.V.S.L., Unitas, Sanctus Augustinus, stu- dentenfaculteit en S S R en vele vrienden en kennissen van den overledene. Nadat de kist, welke overdekt was met ontelbare bloemstukken, in de rouwkamer was eeDlaatst werd 't woord het eerst ge voerd door prof. dr. L. van Itallie. Deze sprak ongeveer als volgt: Rede van prof. dr. L. van Itallie. Het is de wensch der nagelaten betrek kingen van den betreurden overledene, dat hier slechts een enkel, sober woord zal worden gesproken. Dit is ongetwijfeld in overeenstemming met de opvatting, die Goester gekoesterd zou hebben. Eenvoud en bescheidenheid waren de grondtonen van zijn leven. Rector en Senaat voelen echter behoefte uiting te geven aan hun gevoelens van waardeering voor hetgeen Goester in het belang der Leidsche Universiteit heeft ge daan, de Faculteit van Wis- en Natuur kunde te getuigen van haar groote erken telijkheid voor zijn arbeid in het belang van het onderwijs, dat aan zijn bijzondere zorg was toevertrouwd en voor de wijze waarop hij de Faculteit diende bij de ver vulling van haar taak. Veel dank is de Universiteit hem ver schuldigd voor de uitgebreide werkzaam heden, die hij op zich heeft genomen. Aanvankelijk benoemd tot buitengewoon hoogleeraar om onderwijs te geven in de pharmacognosie en de galenische phar- macie kwamen al spoedig ook de bacterio logie en de voedingsmiddelleer zijn be langstelling vragen. Wilden toch de stu denten in de pharmacie op deze gebieden worden voorgelicht, dan bleef er niets anders over dan dat een der hoogleerarcn in de pharmaceutische vakken, die taak op zich nam. Later, toen Goester tot gewoon hooglceraar was benoemd, viel hem ook het onderwijs der medici in receptuur ten deel. Niettegenstaande deze uitgebreide taak te veel voor één mensch heeft G. met de grootste nauwgezetheid krachtig ge ijverd om belangstelling bij zijn leerlingen te wekken en zoowel uit wetenschappelijk als uit practisch oogpunt aan hun ontwik- Keling te werken. De goede en rechtvaardige mensch kwam hier den geleerde te hulp. De ervaring als Inspecteur van de Volks gezondheid opgedaan bij het onderzoek van levensmiddelen, kwam hem hierbij ten zeerste te stade. Hij heeft voorbereid de inrichting der provinciale keurings diensten in de noordelijke provinciën, de bewerker van het ontwerp-Warenwet ge noot zijn deskundige voorlichting en ook als hoogleeraar heeft hij in deze richting meegewerkt, waarvan het met mr. Lietaert Peerbolte geschreven werk „De Warenwet" het bewijs levert. De belangen zijner leerlingen zijn steeds warm door hem voorgestaan. Groot is dan ook de vereering, die hem van hun zijde ten deel viel, het vertrouwen, dat zij hem schonken, de liefde, die zij hem toedroegen. Billijk in zijn oordeel, toegeeflijk, eerlijk en oprecht in zijn waardeenng van anderen, werden deze eigenschappen in de eerste plaats tegenover de studenten in toepassing gebracht. Een beroep op zijn hulp werd nooit te vergeefs gedaan; zijn adviezen waren steeds goed doordacht en konden veelal op de instemming zijner medewerkers rekenen. Geldt dit reeds voor zijn raadgevingen in de Faculteit van Wis- en Natuurkunde, van welke hij de laatste jaren de secre taris was, niet minder was dat het geval bij zijn bemoeiingen als lid der Pharma- copie-commlssie en als buitengewoon lid van het Rijks-Instituut v. Pharmaco- therapeutisch onderzoek. Als voorzitter van beide Rijksinstellingen breng ik dank bare hulde aan zijn nagedachtenis. Ik gedenk ook de 14 Jaren van onver- broken aangename samenwerking, die tot een innigen band tusschen ons was ge groeid. Aan dit ijverig en vruchtbaar leven is nu plotseling een einde gekomen. Wat echter blijft bij allen, die Goester gekend hebben, is de herinnering aan een goed mensch, die zijn groote gaven zooveel in zijn vermogen lag in dienst heeft gesteld van algemeene belangen. Namens de studenten werd het woord gevoerd door den heer Kok, die erop wees, hoe de ontslapene steeds groote belang stelling koesterde ypor het werk van zijn leerlingen, een open oog had voor hun moeilijkheden en ten allen tijde bereid was om hen te helpen en met raad en daad terzijde te staan. Zijn heengaan laat een groote leegte achter, doch in onzen geest zal hij blijven voortleven in dank bare herinnering voor alles, wat hij voor ons allen gedaan heeft. De heer C. G. Baert, een der oudste vrienden van wijlen prof. Goester, schet ste deze als iemand met een groot en gevend hart, van wiens vriendschap spr. gedurende meer dan 40 jaren dankbaar heeft mogen proflteeren. De voorzitter van het departement 's-Gravenhage van de Mij. tot bevordering der Pharmacie, de heer Van der Wal zeide, dat prof. Goester een van die zeld zame menschen was, die zich stormender hand aller hoogachting verwerven. Betee- kende zijn vertrek uit Den Haag naar Lei den voor het departement een groot ver lies, dit verscheiden treft allen, die hem gekend hebben, diep ln het hart. Wij allen, aldus besloot spr„ zullen zijn nagedachtenis in hooge eere houden en de gedachte bewaren aan een gToot ge leerde en een echt goed mensch. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door een vriend van den huize Goester, den heer Den Heyer, die de groote hulp vaardigheid, rechtschapenheid en eenvoud van den ontslapene in het licht stelde, hem dankte voor de ondervonden vriendschap en woorden van troost richtte tot de ach- terblijvenden. Nadat een zoon bedankt had voor de betoonde groote belangstelling, werd het stoffelijk overschot plechtig grafwaarts gedragen. adres aan den raad. Volgend adres is aan den Raad gericht: Geven met verschuldigden eerbied te kennen; ondergeteekenden, J. ac Jong cn H. van Donselaar, resp. voorzitter en sc» cretaris van de Federatie van te Lelden en Omstreken gevestigde Woningbouw- vereenlgingen. ten deze domicilie kiezende Marnixstraat 11; dat zij kennis genomen hebben van het ingekomen stuk No. 78, waarin B. en W. naar aanleiding van het voorstel van da heeren Wilbrink, Huurman cn Manders met het voorstel komen, een groep een gezinswoningen ln te lasschen tot een goothoogte maximaal 5 M.; dat hierin tevens wordt voorgesteld, deze groep woningen, zijnde 14 procent, in mindering te brengen van het percentage van de groep eengezinswoningen met een goothoogte van 3.60 M. tot 4.50 M.; dat zij van oordeel zijn, dat dit percen tage dient afgenomen te worden van de groep beneden- en bovenwoningen; dat zij verder ernstige bezwaren heb ben tegen het voorstel van B. en W. be treffende het uitbouwen van de slaapka mers in de kap aan de achterzijde, door gebruik te maken van een gedeelte plat dak; dat zij verder bezwaar maken tegen de voorgestelde minimum goothoogte van 3.50 Meter; weshalve zij den Raad ernstig in over weging geven, de genoemde voorstellen van B. en W niet aan te nemen, maar dat zij den Raad dringend verzoeken de voorstellen van dé heer Kooistra en Schüller aan te nemen. Door den hoofd-ingenieur directeur van den Rijks-Waterstaat te Haarlem is heden aanbesteed het maken van een viaduct in den Rijksweg Amsterdam Sassenheim nabij den kruisweg. Laagste Inschrijver NV. Wernink's Beton Mij. alhier voor f 61.790. DOODELIJKE VAL. De landbouwer L. Boelens te Loon (ge meente Assen) is gisteren bij het verrich ten van werkzaamheden van een zolder gevallen. De man was op slag dood. BEZUINIGING TE AMSTERDAM. Opheffing Tesselschade-ziekenhuis? De bezuinigingen die noodig zijn in de gemeente-huishouding te Amsterdam wor den nog steeds voortgezet. Naar wij thans vernemen wordt over wogen het Tesselschade-ziekenhuis op te heffen. Er heeft althans een onderzoek plaats of de opheffing van dit ziekenhuis Inderdaad een bezuiniging zal zijn en of het mogelijk zal zijn zonder aan de ver pleging van de zieken schade toe te brengen. o BRANDEN. Gisteravond ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerderij van den landbouwer Timmermans te Posterholt (L.). Het vuur greep zoo snel om zich heen dat aan blusschen niet te denken viel. Van hier uit sloeg het vuur over naar de hofstede van den landbouwer Bergs, welke eveneens in een minimum van tijd in lichterlaaie stond De hoeve van T. brandde totaal uit: vier koeien, een var ken en eenig pluimvee kwamen in de vlammen om. De geheele inboedel ging verloren. Ook het huis van den heer B. brandde totaal uit. De schade wordt door verzekering ge dekt. Hedennacht te kwart voor één is brand ontstaan in een wollen garenfabriekje aan het Binderselnd te Helmond. In den brandbaren voorraad wol en papier breidde zich het vuur snel uit. Van het fabriekje was na korten tijd niets meer te redden. De voorraad en een drietal machines werd door het vuur vernield. Drie in de nabijheid gelegen woningen moesten ln allerijl ontruimd worden. Het dak van de woning van den heer Van Dijk werd door het vuur vernield. Het dak van het huis, bewoond door den heer Latour en het balkon van het huis van den heer Daniëls hadden reeds vlam gevat toen de brandweer arriveerde. Men slaagde er ech ter in het vuur te beperken. Verzekering dekt de schade. Volgens een nader bericht is de direc teur, de heer M„ op vermoeden van brandstichting, gearresteerd, uitgegleden. Hedenmorgen is zekere C. A., die bezig was met het lossen van vaten verf te Den Bosch, uitgegleden, waardoor hij een vat, inhoudende 300 l, verf, gedeeltelijk over het lichaam kreeg. Met zeer ernstige inwendige kneuzingen is de man in een ziekenhuis opgenomen; men vreest voor zijn leven. inbraak te teteringen. Voor een waarde van 11 a 12 duizend gulden gestolen. Naar eerst thans bekend ls geworden is in den nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. een brutale inbraak gepleegd in de boerderij van de weduwe Laurijssen te Teteringen, nabij Breda. De inbrekers hebben het geheele huis doorzocht, tot hun aanwezigheid ontdekt werd door een der beide inwonende dienstboden. Deze werd door het gerucht wakker en zag plotseling het schijnsel van een electri- sche zaklantaarn op zich gericht. Luid keels riep zij een in de andere kamer sla- penden knecht. Eer deze echter aanwezig was waren de indringers reeds verdwenen en hadden zij via een stal de vlucht ge nomen. Bij onderzoek bleek dat een flinke buit de indringers in handen was gevallen. Verdwenen waren o.m. dertien briefjes van tien, twee van twintig, een van vijf en twintig, een portemonnaie met zeven tien gulden, een gouden broche, in den vorm van een strikje, vier gouden oorbel len, een gouden halsketting ter lengte van zestig centimeter, twee gouden ringen, alsmede een ijzeren geldkistje inhouden de een pandbrief van de Boeren Hypo theekbank te Eindhoven, groot f. 1000, een ondershandsche schuldbekentenis ten name van de R.K. Kerk van de Heilige Wlllibrordus te Teteringen, groot f. 500, een idem ten name van de R.K. Kerk van Onze Lieve Vrouw van Goedenraad te Teteringen, groot f. 1500, een idem ten name van dezelfde, groot f. 1000. een ld. ten name van het St. Elisabethgesticht te Breda, groot f. 1500, een idem ten name van de Stichting ..Moederheil" te Breda, groot f. 1500 en een idem ten name van J. L„ landbouwer te Klein Donge, groot f 3500, benevens een aantal kleinere voor werpen. Het geldkistje is hedenmorgen leeg te ruggevonden op het erf der boerderij, waar het onder stroo verborgen was. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Tot op heden is van de daders nog geen enkel spoor gevonden. De totale waarde van het gestolene wordt geschat op 11 a 12 duizend gulden. CONTINGENTEERING VAN RIJST ENZ. De Staatscourant van hedenavond zal een Koninklijk Besluit bevatten, waarbij de Invoer van rijst voor den tijd van drie maanden wordt gecontingenteerd. Deze maatregelen gelden vanaf 1 Maart tot 31 Mei 1934. De invoer van gepelde en van gebroken of gemalen rijst is gecontingenteerd op 60 van den gemiddelden driemaandelijk- schen Invoer van 1932. De invoer van rijstvoedermeel is gecon tingenteerd op 100 "At van den gemiddelden driemaandelijkschen invoer in 1932 en 1933 f alles gerekend naar de hoeveelheid). De Staatscourant zal voorts een Koninklijk Besluit bevatten, waarbij de in voer van chilisalpeter, zoowel natuurlijke als synthetische (rfatronsalpeter) wordt gecontingenteerd. Deze contingenteerlngs maatregelen zijn vastgesteld voor één jaar te beginnen met 1 April en eindigende 31 Maart 1935. Het percentage van den toegestanen invoer is vastgesteld op 100" van den gemiddelden jaarlijkschen invoer in 1932 en 1933 (per K G.) HOFBERICHT. De Koninklijke Familie is hedennamid- dag weder naar het Loo vertrokken, waar de Prins zijn verjaardag zal doorbrengen. NEDERLAND EN DE ONTWAPENING. De Nederlandsche delegatie ter Ontwa peningsconferentie te Genève heeft in op dracht van de Nederlandsche Regeermg aan de Zweedsche delegatie doen weten, dat zij zich kan vereenigen met de strek king der Zweedsche verklaring inzake de internationale ontwapening, zonder dat zij woord voor woord de argumentatie tot de hare maakt. MONOPOLIEHEFFING OP RIJST. Bij Ministerieele beschikking is met in gang van 1 April j.l. van de bestaande monopolieheffing op rijst, afkomstig van Java, Madoera en Lombok, voor een ruime hoeveelheid volledige ontheffing verleend. De rijst, die met deze vrijstelling hier te lande zal worden ingevoerd, zal voorzien moeten zijn van een door het Departe ment van Economische Zaken te Batavia af te geven certificaat van oorsprong ten einde de Nederlandsche Meelcentrale in staat te stellen bedoelde ontheffingen te verleenen. Verwacht mag worden, dat deze maat regelen een stimuleerende werking zal uitoefenen op de aanvoeren van Indische rijst hier te lande, zoowel voor binnen- landsche consumptie als voor herexport in volledig bewerkten vorm. CONVERSIE NED. STAATSSCHULD GESLAAGD. pe op 12 dezer plaats gehad hebbende algemeene conversie van Nederlandsche Staatsschuld ten bedrage van 900 millioen is geslaagd Ter conversie werd aangeboden een be drag van 748 a 749 millioen, terwijl het totaai der vrije Inschrijving bedraagt 155 a 156 millioen. In totaal ls derhalve naar de voorloo- pige uitkomsten, Ingeschreven voor een feêlras van ruis 803 millioen. DE POSTVLUCHTEN. De „Ijsvogel" is hedenmiddag op Schip hol geland. o CONTINGENTEERING ZEEVISCH. De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Economische Zaken deelt mede dat het contingent, toegestaan voor den aanvoer van versche, gekoelde of bevroren zeevisch door Fransche en Deensche vis- schersvaartulgen, rechtstreeks 1/imende van de vangplaatsen, is uitgep/t, voor Fransche visschersvaartuigen tot 1 Decern, ber 1934, voor Deensche tot 1 Juni 1934. CRISISBOTERMERK. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend, dat, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 15 t.m. 21 April de prijs van het Crisisbotermerk en de vervoer- vergunning van buitenlandsche boter op f. 1.— per KG. ls vastgesteld. VOORTVLUCHTIGE BANKBEDIENDE TE WEENEN AANGEHOUDEN. De voortvluchtige bankbediende H. v. d. P.. die zich een bedrag van ongeveer f 5000 had toegeëigend ten nadeele van de Mid- denstandsbank te Den Bosch is te Weencn aangehouden en door de Oostenrijksche politie naar Nederland op transport ge steld. sigarettenfabriek mac gillavry. SEMARANG, 13 April. (Aneta). Het geheele personeel van de bekende sigaret- tenfabriek Mac Gillavry, welke fabriek thans samenwerkt met de British Ameri can Tobacco Cy., is ontslagen. Naar aanleiding hiervan meldt De Loco motief, dat slechts enkele jaren geleden het gouden Jubileum van deze fabrieken is gevierd. Het blad meldt, dat de firma Geo Whery beslag legde op alle bezittingen van Mac Gillavry op grond van een rechterlijke beslissing. OJs di/rv LEIDEN, 13 April. Ter veemarkt aange voerd: runderen 1426, kalveren 499, scha pen 962, varkens 1132; stieren 26, f.60—225, 35—50 ct. per KG., handel matig; kalf- en melkkoeien 241, f. 110240, stug; vare koeien 917, f. 75150, flauw; vette ossen en koelen 227, f. 125250, schoon aan de haak per KG. 3060 cent. matig; pinken 15; vette kalveren 20, f.3570, schoon a. d. haak 6595 ct. per KG.; nuchtere kal veren 479, f. 3—6, matig; vette schapen 926 f. 1723.50. willig; lammeren 36; mest- varkens 543, f. 1023, zeer traag; biggen 589, f. 58.50; paarden 7, f. 70200; veu lens 8; bokken en geiten 9. Kaasmarkt, 13 April. Aangevoerd 43 par tijen kaas. Goudsche kaas 30 partijen; Leidsche kaas 13 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas per 50 KG. van f. 1718.50; 2e soort f. 1516; le soort Leidsche kaas per 50 KG. van f. 1519. Handel flauw. BODEGRAVEN, 12 April. Aanvoer 19.134 kipeleren. Witte f. 2.20—f. 2.50 bruine f. 2.30f. 2.90. Eendeieren f. 22.20. HOOFDDORP, 12 April. Graanbeurs. Rogge f. 7.50; Gerst (chevalier) en win- tergerst f4.50Haver, Paardeboonen en Kanariezaad f.6. Duiveboonen. groene erwten en bruinen boonen f. 8; Vale erw ten en geel mosterd f 11.50; Blauwmaan- zaad f.17; Karwljzaad f.21. Alles per 100 K.G. NIEUWVEEN, 12 April Aanvoer 4625 kipeieren f. 2.002.50; 520 eendeneieren f. 1.60—195: Kaas per pond 1521 cent Bloemen per bos 1015 ct. VEUR. 11 April. Vrije veiling. Aanvoer 21115 stuks Kipeleren f.2—2.60; Eend- eieren f. 2.10—2.35; Kippen f, 0.40—1.05; konijnen f. 0.40—1.85; Duiven f. 0.15—0.26. VEUR, 11 April. Engelsche komkommers le soort f. 16—19; idem 2e soort f. 12—14; idem 3e soort f. 710; Gele komkommers le soort f. 2022; idem 2e soort f. 1618; idem 3e soort f. 1214; Kropsla le soort f 2 507.10; idem 2e soort f. 12.40, Stoof- sla f 49; Peen f.21 1022.30; Andijvie per KG. 14—17 ct.; Spinazie 4 KG. 13—21 ct.; Postelein 2427; Rabarber per 100 bos f.24; Snljboonen f. 130—141; Radijs f. 1.102.50; Brusselsch Lof f 14—16; Prei f.180—2.50. Seldery f. 1.10—2.70; Aard beien f. 1.20—2.30 per 100 stuks. WOUBRUGGE, 12 April. Aanvoer 5800 eieren. Kipeieren f. 2.20f. 2.70. Eend eleren f. 2.10f. 2.25 p. 100 stuks. Ganzen eieren 68 ct. p. stuk. Boter f. 1.22f. 1 28 per K.G. ZEVENHOVEN. 12 April Eierenveiling Aantal eieren 5975 stuks. Kippeneieren f. 1.90—2.55 per 100 stuks; Eendeleren f. 1.60—2.00. S-I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3