Van Houten Het Kaashuis - Burperdijkstr, 9 LEIDSCH DAGBLAD Vijfde Blad Vrijdag 13 April 1934 UIT DE OMSTREKEN. OUDE VOLVETTE MEIKAAS BUSLICHTINGEN. Burgerlijke Stand v. Leiden „Rivale" HAARLEMMERMEER. H. R. Jurrjens t In het ziekenhuis te Leiden is op 70- jarigen leeftijd overleden de heer Hendrik Rudolf Jurrjens, wonende aan den Lel- muiderdijk alhier alwaar hij gedurende tal van jaren als houder van een Ameri- kaanschen windmolen een graanmaleri) heeft gedreven. Hij was vooral in den graanhandel een bekende persoonlijkheid in deze gemeente en heeft gedurende zijn verblijf van meer dan een halve eeuw in den Haarlemmermeerpolder en als trouw beursbezoeker de wederwaardigheden in den graanhandel en de verschillende perioden van welvaart en van achteruit gang meegemaakt. Vinger afgekoeld. De heer K. geraakte op een erf aan den Sloterweg terwijl hij een rijwiel aan het schoonmaken was, met z'n hand tusschen het kettingwiel en de ketting bekneld, waardoor een der vingers nagenoeg ge heel werd afgekoeld. K. werd in een zie kenhuis verbonden. Aanrijding. Op den Hoofdweg nabij Hoofddorp werd 'een wielrijder, die geheel rechts van den weg en langzaam reed, aangereden door een in groote vaart passeerende auto. De wielrijder kwam er vrij goed af, doch het rijwiel werd deerlijk gehavend. Van de auto, die was doorgereden, konden letter en nummer niet worden opgenomen. Loop der bevolking. Gevestigd: Wilhelmus A. Bomelman, van Zuid-Amerika naar Raadhuislaan 35 Dirk Boesveld, van Haarlemmerliede c.a. Bauduinlaan 29 naar Nleuwstraat 41 Berend van de Burg, van Rijnzaterwoude, Hêerenweg 124 naar Aalsmeerderweg 331 wed. H. C. Helder, van Amsterdam, Tas- manstr. 17, 3 hg. A naar Eikenlaan 32 Adriaan Kamerman, van Den Helder. Lan- sevliet 30 naar Sloterweg 496 Willem Malgrom, van Amsterdam, Bonistraat 7, 1 hg. naar Esschenlaan 85 Jacob Paape, van Amsterdam, F. 287 (vm. Sloten) naar Aalsmeerderweg 75 Cornells P. van de Ruit. van Nieuwer-Amstel, Koen van Oos- terwijklaan 53 naar Wilgenlaan (nieuw huis) wed. W. van Rossem van Amster dam. Levantkade 2 naar Hermina Maria Dijklaan 30 Johannes Steenbergen, van Amsterdam, Hembrugstr. 146. 1 hg. naar Lisserdijk 444 Willem Uitermark, van Amsterdam, Veerstraat 88. 3 hg. n. Zwa- nenburgerdijk 514 J. Visbeen, echtge.. van 's-Gravenhage, Deimanstraat 205 naar IJweg 1012 Petrus de Weerdt van Lum mel, van 's-Gravenhage, Nieuwedlepstraat 101 naar Kastanjelaan 41 Bemardus O. Weiss, van Amsterdam. Levantkade 2 huis naar Hermina Maria Dijklaan 30 Johan nes G. A. van Wijk, van Amsterdam, Ca- bralstraat 4 huis naar Badhoevelaan 12. Vertrokken: Levinus Huljs. van IJweg 64 naar Amsterdam, Marco Polostraat 61, 1 hg. Wilhelmus A. Jurgèns. van Lijnder- dijk 195 naar Amsterdam. Aalsmeerderweg 60. 3 hg. Wllhelmina van der Laan, van Lisserdijk 306 naar Heel c. a. St. Annage- sticht Magdalena van der Laan, van Lisserdijk 306 naar Maastricht. „Onder de bogen" Anna M. Lauff, van Sloterweg 116 naar Schiebroek, Adrianalaan 170 Maria Witting weduwe J. W. Kuipers, van Sloterweg 116 naar Schiebroek, Adriana laan 170 Maria M. Kuipers, van Sloter weg 116 naar Schiebroek, Adrianalaan 170 Gerrit Bavelaar, van Concourslaan 44 naar Aalsmeer. Cyclamenstraat 22 An- thonius de Droog, van Hoofdweg 760 naar Haarlem, Houtvaart 8 Pleter Blom. van Sloterweg 106 naar Amsterdam. Aalsmeer weg 57 Wilhelmina E. H. Kuiper, van Eikenlaan 19 naar Amsterdam. Rijnstr. 40, 1 hg. Johannes Enthoven, van Ben- nebroekerweg 801 naar HUlegom, Oosteln- dervaart 40 Willem H. van 'der Est, van Vijfhuizerdijk 246 naar Burgwal 40 Cor nelia M. van Dijk, van Kastanjelaan 52 n. Velsen. van Sinneveltlaan 3 Anna M. Spierrngs, van Kerkhoflaan 54 naar Maas tricht, Klooster H. Carolus Borromeus Gerrit Muijs van Prins Hendriklaan 2 naar Soest. Korte Hartweg 6 Harm Wink, van IJweg 90 naar Rotterdam, Goudsche- plein 2. o HILLEGOM. De Beurs. De bloembollenbeurs was bezocht door 99 personen. De handel was matig, de par ticuliere handelaren zochten verschillende artikelen druk. Geëxposeerd waren van de firma PrinsTopper te Wassenaar een conquest narcis met witte bloembladen en gele trompet, en van Gebrs. Van El de enkele narcis His Exellency met groote gele trompet. Beide waren zeer mooi. Mooie onderscheiding. De N.V. F. Rijnveld en Zn. alhier is be kroond met een gouden medaille voor een collectie Narcissen, geëxposeerd in onge veer 200 vazen van meer dan 100 varië teiten. De keuringscommissie te Londen, waar geëxposeerd werd, deelde mee dat deze inzending de mooiste was, die ooit is voorgekomen. KATWIJK AAN ZEE. Algemeene ledenvergadering der „Katwijksche Beddings-Brigade". Vele leden woonden in Hotel ,Du Rhin" deze jaarvergadering bij. De voorzitter, dr. J Eikelenboom, heette allen welkom. Het jaar 1933 was voor de vereeniglng belang- fijk. Spr. behandelde uitvoerig de tot standkoming van de centrale-tent; de on kosten konden geheel gedekt worden. Veel steun is van de Katwijksche ingezetenen ondervonden, waarvoor hij hartelijk dank bracht. Enkele dames hebben zich daarbij zeer onderscheiden, t.w. de ijverige secre taresse mevr. Boot en mevr. Kuipers: als mede de heeren, die bij het droogzwemmen behulpzaam waren en zij, die wacht hiel den bij de Watering. Een schaduwzijde was de twee verdrinkingsgevallen. Daar tegenover staat, dat een 14 a 15 menschen gered zijn. De zee was het afgeloopen jaar buitengewoon gevaarlijk. Dat deze men schen zijn gered is zeer toe te juichen. Spr. bracht hulde aan de redders C. Lugthart, A Parlevliet en D. Parlevliet. Ook noemde hij het optreden van den agent van politie J. van Duyvenvoorde in de Watering, iij met de medaille van den Bond tot Redden van Drenkelingen vereerd werd. 't Eind diploma voor den cursus van E. H.B.O. werd aan 19 leden uitgereikt. Spr. memo reerde het zwemmen van eenige leden in een woelige zee van hier naar Noordwijk aan Zee; zij hebben blijk gegeven een bui tengewoon uithoudingsvermogen te bezit ten. Met een opwekking tot de Jongeren eindigde spr. De secretaresse, mevr. Boot, las de no tulen en bracht daarna haar jaarverslag uit. De tent ls afbetaald en heeft in het geheel f. 1200 gekost. Bij de Blnnen-Wate- ring is in het afgeloopen jaar een nieuwe zwemhut voor dames gekomen; de vlonder ls uitgebreid; een 24-tal nieuwe zwemves ten zijn daar bijgeplaatst. De haspels zijn alle van nieuw touw voorzien. Het jaarver slag gaf een overzicht van de cursussen E.H.B.O., geleid door den voorzitter, dr. J. Eikelenboom, die elke week 3 avonden daarvoor beschikbaar stelde. De secreta resse bracht hem daarvoor namens de leden hartelljken dank (applaus). Het ver slag deed melding van een gift van H.K.H. Prinses Juliana van f.50. Met een opwek king aan alle leden om de brigade groot en sterk te maken, eindigde het jaarver slag. De voorzitter dankte haar, waarna hij mededeelde, dat de penningmeester, dr. Van Dorp, wegens drukke werkzaamheden als zoodanig bedankt heeft. Spr. dankte hem namens allen, voor wat hij voor de vereeniging, als een der oprichters, deed; eerst als voorzitter en later als penning meester. Spr. deelde mede. dat de heer L. Slotemaker zoo bereidwillig was geweest sinds November jj. het penningmeester schap op zich te nemen. De voorzitter bracht het financieel verslag uit; de ont vangsten hebben bedragen ,f. 1228,40. de uitgaven f. 1219. De heeren Ketting en Var- kevisser hadden de boeken nagezien en alles in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, mevr. Boot 'en de heeren B. Vis en C. Jonker werden herkozen. In de vacature dr. Van Dorp werd tot penningmeester gekozen de heer L. Slotemaker; allen namen hun benoe ming aan. Namens de cursisten werd aan dr J. Eikelenboom als blijk van waardeering aangeboden het boekwerk: .Aanwinsten op Diagnotisch en Therapeutisch Gebied, 4de Band, „De ziekten der Spijsverteringsorga nen". Met een kort woord dankte dr. Eike lenboom voor dit geschenk. Volgde; „bespreking materiaal Noorder- strand". De voorzitter deelde eerst iets mede omtrent de plannen van de vereeni ging „Katwijk, Stille Strand". Deze ver. is tot de ontstellende zekerheid gekomen, dat op het stille strand de reddingsmiddelen een beschamend figuur maken. Zij prijst het wakkere gedrag der leden der K.R.B., daarom wil zij de verplichting op zich nemen om voor de noodige reddingsmid delen te zorgen en trachten een bedrag van f. 2000 bij elkaar te brengen. Zij wenscht daartoe een bazar gedurende 3 dagen op het strand, te houden in de eerste week van Augustus; een kunst avond en een vroolijke avond; twee bios coopavonden met amusante films, in hoofdzaak voor kinderen; een verloting, met 25 waardevolle prijzen: een ballon wedstrijd voor kinderen, enz Een organi satie-comité is samengesteld. De voorzitter hoopt, dat zij in een en ander slagen zal. Hij stelt voor om uit het bestuur der K.R.B een comité te vormen om met dat van de K.S.S. samen te werken. Hierin werden ge kozen de heeren Franse en Ruwhof en de dames mevr. Boot en mej. Annie Parle vliet. Besloten werd om voor het Noorder- strand een vlet aan te schaffen, kosten ongeveer f. 220. De heer Vis verklaarde zich weer bereid om de leiding van de lessen in het droog zwemmen op zich te nemen. De heer Taat stelde den zolder van de schuur daan'oor weer beschikbaar. Eveneens werd besloten dit jaar een paar demonstraties met leden der K.R.B. te geven. A.s. winter zal een huisvlijt-tentoonstelling gehouden worden, waaraan iedere Katwijker kan deelnemen. Na rondvraag volgde sluiting. 36 cent per 5 ons Jonge Volvette Goudschc Kaas 22 ets. p. 5 ons Oude Edammer Kaas 40+. 32 ets. p. 5 ons Belegen Edamm. Kaas 20 70 ets. ruim 4 pond Jonge Leidsche Kaas18 ets. p. 5 ons Versche Roomboter76 ets- p. 5 ons Geldersche Schouderham 27 ets. per half pond Dagelflks Tersche Slagroom f. 1.30 per Liter per '/ïo L 0.15 Beleefd Aanbevelend. 9S0S Telefoon 257 Katwijk aan Zee nijnenburg en S. M. H. van der Werf Petrus Johannes, z. van P. van Schle en G. J. Siemerink. Ondertrouwd: H, J. Th. Zandbergen en J. A. van Eeden. Overleden: Cornelia Jacoba Vink 67 jaar wed. van C. A. Rodenburg. OEGSTGEEST. HET ZILVEREN JUBILEUM DER CHRISTELIJKE SCHOOL. Bijzonderheden over de feestviering. De Christelijke School Endegeester- straatweg No. 3 alhier, Hoofd de heer B. J. v. d. Meene, bestond den len April 1934 25 Jaar. Het bestuur der school, dit heugelijk feit beschouwende als een rijke zegen Gods, heeft gemeend dit jubileum, ondanks den druk der tijden, op eenvoudige wijze te mogen herdenken met een receptie in de school op 17 April a.s. des middags van 3—5 uur. Des avonds te 8.15 zal dit jubileum wor den herdacht in een samenkomst in de Pauluskerk. waar als feestredenaar zal op treden ds. G. W. C. Vunderlnk, Pved. Dir. van het Internaat van het Chr. Lyceum te Zeist. Door den voorzitter van het School bestuur. ds. T. J. Jansen Schoonhoven zal het openingswoord worden gesproken. In verband met dit jubileum kunnen wij nog een belangrijke bijzonderheid mede- deelen, n.l. welke pogingen worden aange wend om te komen tot het meer opleven van het Christelijk onderwijs ter plaatse. In November 1.1. werkten de besturen der drie Christelijke Scholen n.l. die van de Hooge Morsehweg, de Leidsche Hout- school en de School aan den Endegeester- straatweg samen voor de Unie-collecte, waarvoor van iedere school twee bestuurs leden werden aangewezen. Behalve de wijze van collecteeren, bespraken deze hee ren ook den toestand dezer scholen en den wensch om tot algeheele samenwerking te komen en middelen te beramen om het Christelijk onderwijs te Oegstgeest tot meer bloei en hernieuwde opleving te bren gen. Als resultaat dezer besprekingen is thans een contact-commissie benoemd. Tot vorming dezer commissie zijn van elk dezer besturen twee leden aangewezen, resp. de heeren: T. van Egmond en Grif fioen. F. Landmeter en Mr. Dr. P. G. Knibbe, L. Borst en A. T. Kraan. In de eerste vergadering van die com missie, welke gehouden is in de Leidsche Hout-school, zijn voorloopig twee functies ingesteld n.l. die van voorzitter en secreta ris Hiertoe zijn resp. benoemd de heeren L. Borst en Mr. Dr. P. G. Knibbe. Een be langrijke wensch wordt op dezen feestdag vervuld door het optreden van Ds. Vunde- rink waarvan het geheele Christelijk on derwijs te Oegstgeest zal kunnen profi- teeren. Wij mogen dus verwachten dat er in de toekomst geen strijdpunt meer zal zijn: Hervormd of Gereformeerd Onder wijs; maar een alomvattend Christelijk Nationaal Onderwijs. Dit kan nu tot uiting komen op de a.s. receptie en de samen komst in de Pauluskerk. Als een bijzonderheid voegen wij hier aan toe dat de heer B. J. v. d. Meene op 16 April a.s. den dag hoopt te herdenken dat hij 25 jaar geleden hoofd eener Chris telijke School werd te Roosendaal. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: Wed. E. H. Born geb. Oost- dam, van Best C. 214 naar Wilhelminastr. 15 KI. Ketelaar van Workum G. 18 naar Heerenweg 18 J. Berkhout van Haarlem Lange Heerenstr. 40 naar Tramsteeg 13 P. C. van Bohemen van Maastricht St. Servaaskl. no. 14 naar Offenweg 75 Vertrokken: C. J. de Haas en fam., van V. Leeuwenstr. 13 naar Lisse Keukenhof 9 wed. van Swieten geb. van der Klis, van Weteringkade 34 naar Utrecht, Croeselaan 180 wed. v. d. Zalm geb. Raaphorst, van v. Llmb. St.str. 8 naar Anna Paulowna Mo lenvaart 154 P. H. de Graaf, van Lange- veld 29 naar Velsen, Santpoort Hoofdstr. 405 A. den Hoed en fam., van Pr. Hen- drikstr. 7 naar Ned. Indië Modjokerto J. van der Niet echtg. J. Schoneveld van Hoofdstr. 75 naar Rijnsburg Zandlaan A. F. Wilkens van Breloftpark 20 naar Le- vanto Italië Hotel Nationale P. M. van Garderen van Breloftpark 20 naar Rotter dam Erasmusstr. 51b eehtg. J. van Leeuwen geb. C. Filippo en fam., van Boerenb. weg 15 naar Leiden, Roemer Visscchersstr. 36a. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Pieter, z. van J. P. Passchier en J. van der Niet Maria Cor nelia, d. van L. J. v .d. Zalm en S. S. Ver kade Wilhelmina Batlana, d. van B. Cramer en N. v. Duivenbode Cornelia Maria Johanna, d. van A. P. Koemans en J. v. Egmond Margaretha Maria Juliana d. van A. W. van der Holst en A. C. West geest Wilhelmus Petrus, z. van C. B. Austinus en C. P. Meijer Jantje, d. van G. A. van Zeijst en F. Hopster Ger trude Maria Theresia, d. van J. van Ko SASSENHEIM. De tentoonstelling in „Bloeminst". De permanente tentoonstelling in „Bloemlust" mocht zich den eersten dag reeds in een druk bezoek verheugen. Het is dan ook de moeite waard een kijkje te nemen! Het rechtergedeelte van het ge bouw is gevuld. Van achter uit het gebouw beginnend komen wij eerst aan een stand van de N.V. Warnaar en Co. Van deze firma noemen wij, evenals van de volgende firma's, de soorten die ons het meest opvielen. Inc. Mitra, Inc. Wbiteley Gem., Inc. Fortune, Satumus (Barri), Inc. Norman. De Inc., tentoongesteld onder No. 3573, was zeer mooi. Vervolgens de firma G. Zandbergen- Terwegen. Wij noemen Orange Triumph. Insulinde. Irene Copeland. Polzeath, Wag ner's Rheingold, Clackratte. Deze firma geeft tevens een aardige collectie Dwerg- Narcisjes, die op smaakvolle wijze in glazen bakken geschikt zijn. De firma L. van Leeuwen en Zonen komt hier weer uit met een zeer uitgebreide collectie. Uit het vele goede, dat deze firma exposeert noemen wij: New Amsterdam, Gold Rim, Lucky Strike, Poetaz Glorieus, Monique, Chippen dale, E. G. Buxton, Mltylene, Orange Beauty. Handsome, Yellow Poppy. Medusa er. Golden Harvest. N.V. Gebroeders van Zonneveld zendt een paar soorten, we noemen Premier, Insulinde. Ten slotte K. Oudshoom en Zoon. Deze firma toont een paar mooie soorten, n.l. Inc. Carlton en Golden Sunrise. Minister H. Colljn, waar van wij zeker mogen gelooven dat dit een goede handelssoort wordt, daar deze nar cis voor broeisoort zich ook uitstekend leent. Wij maken er op attent, dat deze tentoonstelling van afgesneden Narcissen bloemen den geheelen dag geopend is en voor ieder gratis toegankelijk is. De kiezerslijst dezer gemeente voor het Jaar 1934'35 bevat de namen van 2433 stemgerechtigden voor de Tweede Kamer, 2400 voor de Prov. Staten en 2340 voor den Gemeenteraad. De Emmabloem-collecte heelt alhier opgebracht f. 127.97'/i. Dit is enkele gul dens minder dan verleden Jaar. VALKENBURG. Vergadering „Draagt Elkanders Lasten". Het ziekenhuisfonds „Draagt Elkanders Lasten" hield ln de gemeentezaal haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. Barnhoom, opende en verzocht den secre taris, den heer J. Ouwersloot, de notulen te lezen. Deze las ook het Jaarverslag. De penningmeester, de heer J. v. d. Zwart, gaf een overzicht van de financiën. De zuivere inkomsten bedroegen f. 1269,23 en de uit gaven f. 1270,44, nadeelig saldo f. 1,21. De kascommissie deelde bij monde van den heer N Ouwersloot mede, dat zij bij haar onderzoek alles keurig ln orde bevonden had; zij stelde voor de rekening onveran derd vast te stellen, waartoe besloten werd. Van de uitgaven stippen wij aan f. 775,60 voor verpleeggelden en f. 224 vervoerkos ten. Vooral deze laatste post lokte bespre king uit. Besloten werd door besnoeiingen dezen post te drukken. De aftredende heeren J. Ouwersloot en G. v. Dijk Chr.z. werden met groote meer derheid herkozen. Een nieuw bestuurslid moest gekozen worden in de plaats van den heer C. Barnhoom, die wegens ge zondheidsredenen bedankte. In zijn plaats werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer J. Schooneveld. De heer N. Ouwersloot bracht het stichten van een operatlekas ter sprake.. Men was van 't nut overtuigd, maar voorloopig bleek zulks tot de vrome wenschen te behooren. Aan het slot sprak de heer J. v. d. Zwart den scheidenden voorzitter hartelijk toe en dankte hem voor alles wat hij voor de vereeniglng gedaan had. - Hierna sluiting. VEUR. Op den Veurschen straatweg nabij de Veursche Manege had een aanrijding plaats tuschen een auto H 72403, afkom stig uit Voorburg en een auto H. 30572, afkomstig uit Voorschoten. Er waren geen persoonlijke ongevallen, slechts ernstige materieele schade. De politie onderzoekt de schuldvraag. VEUR—LEIDSCHENDAM Drukbezochte bijeenkomst van den B. V.L. In het Patronaatsgebouw had een flink bezochte bijeenkomst plaats van den B. V. L. De leiding was in handen van burgemeester Keijzer. Onder de aanwezi gen merkten wij op overste Glas, comman dant van het regiment Jagers, majoor Hafkemeyer van het regiment grenadiers, majoor-aalmoezenier Brouwer, ds. Vermet, pastoor Kammers, majoor v. der Ende, generaal H. Zeeman, de wethouders en raadsleden van beide gemeenten, den ge meentesecretaris den heer Van Delft, den burgemeester van Woubrugge, afgevaar digden van de afd. Nootdorp, Rijswijk, Voorburg, Zoetermeer, Den HaagScheve- ningen en Voorschoten, den R.K Volks bond, den L.TB. en de R.-K. Midden standsjongeren. Burgemeester Keijzer opende met een uitvoerige rede ter nagedachtenis van H.M. Koningin Emma. Verder herdacht spr. ds. Veldhoen, welke groote verdienste had ten opzichte van den B.V.L. Hierna speelde de R.-K. Harmonie „St. Cecilia" het Wilhel mus. De burgemeester heette allen harte lijk welkom. Generaal Zeeman bracht hierop de ge schiedenis van Stompwijk en Veur naar voren. Burgemeester Keijzer zegde gene raal Zeeman hiervoor hartelijk dank. Majoor Brouwers merkte op, dat toen men van zekere zijde greep naar de macht, de Friezen, de Zeeuwen en de Limburgers gekomen zijn om zich te scharen rond het gezag; wij zullen het verdedigen, ,,'tkost wat 'tkost!" In dezen tijd heeft men dit zeer schitte rend getoond bij den nat. rouw. Iedereen, elke stand aan de zijde van het gezag, trof den slag. Iedereen weet wat vaderlands liefde is, ook zij die zich daarvoor onver schillig toonen. 't Vaderland is het erfdeel onzer voorouders, die daarvoor alles in de waagschaal hebben gesteld. Na een vurige opwekking en een pleidooi voor handhaving van het gezag besprak majoor Boots eenige nuchtere feiten. De B.V.L. telt thans 1285 afdeelingen met 83.000 leden. Deze met het Ned. leger en de marine zijn in alle opzichten betrouw baar. De regeering wil echter alleen ge bruik maken van de vrijwilligers, want dit ls het neusje van den zalm. De revolutie ontbrandt niet hier ter plaatse, doch in de groote steden: Am sterdam, Rotterdam of Den Haag. Daar heen gaat dan de B.V.L. Zuid-Holland West is het eerst aangewezen om te ver dedigen het gezag en het Kon. Huis. Ik deel u dit niet mede voor u. doch voor hen die het wagen durven het gezag aan te tasten! Burgemeester Keijzer reikte hierna met een voor ieder toepasselijk woord de prij zen. bestaande uit medailles, wisselbeker, oorkonden en voorwerpen uit. Nadat ook nog majoor v. den Ende had gesproken vooral tegen het fascisme en nat. socialisme, sloot burgemeester Keijzer te 12 uur de prachtig geslaagde bijeen komst. Onze plaatsgenoot W. Schipper, com mies der Directe Belastingen, Invoerrech- en Accijnzen is bevorderd tot assistent bij dit dienstvak. WARMOND. Een commissie uit Ged. Staten dezer provincie zal op Donderdag 26 April a.s. des voorm. te tien uur ten Raaühuize zit ting houden, waarbij aan belanghebben den gelegenheid gegeven wordt om be zwaren ln te brengen tegen de onteige ning van grond ten behoeve van de ver betering van de Zijl onder deze gemeente door afsnijding van bochten. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Vrins, uit Oberhausen, Ridderlaan 1 B. M. Tenhagen, uit Box meer, Ridderlaan 1 A. F. J. M. van Zijl, uit Den Haag, Ridderlaan 1 S. C, E. van Vliet, uit Den Haag, Rijksstraatw. 346 A. M. van Gelderen, Wed. E. Douwes, uit Leeuwarden, Meijend.weg 6 A. C. M. Smeets, uit Watermael (Belg.), Eiken laan 5 A. Strube, uit Den Haag. Beu kenlaan 2 J. L. Boon, uit Soerabaya, Buurtweg 175 H. R. Grühn, uit Chem nitz, Park O. Wassenaar 1 F. Smitka, uit Amsterdam, idem R. A. de Vreede, uit Londen, Pr. FredJaarr 6 J. H. Schrama, uit Den Haag, Kamp Waalsdorp J. Rleger, uit Den Haag, Papeweg 17 Wed. G. A. Hoogenstraaten. geb. Kuneman, uit Den Haag, Vijverweg 23 E. L. A. Naux, uit Parijs, Rijksstraatweg 444 E. E. Hermann, uit Buer. Rijksstraatweg 797 I. A. Blom, uit Leiden, Vijverweg 9 H. N. Hain, uit Den Haag, Vijverweg 9 M. Thieme, uit Den Haag, Vijverweg 9 L. van der Tempel en gez., uit Den Haag, Santhorstlaan 69 F. Geskus en gez„ uit Den Haag, van Zuyien van Nijevelt- straat 144 C. J. Onderwater en gez., uit Voorburg, Kerkstraat 53 H. A. Veltman en gez., uit Den Haag, Hoogeweg 11 D. Gussekloo en gez., uit Hattem, Reijer- laan 2 H. J. Spijkerman en vr., uit Voorburg, Duinrell 2 G. v. Klaveren en vr., uit Hazerswoude. Rijksstraatweg 185 H. Groeneveld, uit Hilversum, Bloem- luststraat 59 J. F. Meijer en gez., uit Hilversum, Persijnlaan 2 N. de Boer, uit Hilversum, Persijnlaan 2 A. J, Knijnen- RECLAME- 9278 Een eacht taale-hopjcs-caramel van bijzonder fijne samenstelKofi die (n haar sublieme eenvoud op verbluffende wijze bet moesier» schap van Van Hout en's fameozen kok demonstreert. Proeft deze wonderlijk zuivere, zacht weg smeltende vulling. Dit 1» geen „Rivale" meert dit Is een klasse op zichzelf Los 30 et. per ons. Ook in ftef heerlijke 30 ela. assortiment burg. uit Voorburg, Pr. v. Wiedlaan 28 J. Eilander, uit Hoorn, Binnenweg 15 M. Pubanz, uit Berlijn, Rijksstraatweg 791 H. Klop, uit Rotterdam. Oostd.weg 26 A. Weller, uit Graz, Schouwweg 18a H. Lelh, uit Hilversum, Buurtweg 117 J, Koch, uit Den Haag, Nachtegaallaan 1 J. E. W. Brldel, uit Apeldoorn, Wassenaar- scheweg 9 c C. M. Mijer, uit Zoeter- woude, Wassenaarsche Slag 12 A. Braspenning, uit Utrecht, Konljnenl, 25. Vertrokken: C. Bood. naar Den Haag, Roodborst» laan 8 J. P. C. Evers, naar Oude Wete ring A. Nooteboom en gez,, naar Den Haag, Oudemanstraat 471 H. Schmidt, naar Den Haag, Waalsdorperweg 155 G, F. Kolkers, naar Boxmeer, Gasthuis van het H. Hart M. J. J. Th de Poorter en zusters, naar Den Haag, v. d. Spiegel straat 13 J. L. M. de Poorter, naar Rot terdam. Kon. Emmapleln 8 M. L. F. SlauerhoffCollin, naar Den Haag. de Perponcherstraat 114 M. J. Winnubst naar Bergen N.-H., Pens. St. Antonlus C. A. Plasman en gez., naar Den Haag, P. Buysstraat 5 J. K. Bettink en vr„ naar Hoorn, Keern 137 A. Schwarz, naar Rotterdam. Beukelsweg 90b A. J, Lammers, naar Den Haag, Kepplerstr. 245 A. Gladpootjes en vr,, naar Apeldoorn, Hoogeweg 51 M. de Grooth, geb. Stam naar Voorburg, Bilderdijklaan 3 F. H, Poortvliet en gez., naar Voorburg, Ha- drianusstraat 16 J. H. Zuydervelt, naaf Den Haag, Iepiaan 142 C. P. Nies, naar Breda, Kootplein 18. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Lucia, dochter van G. Looijestijn en J. van den Bliek Cor nells Johannes, zoon van J. v. d. Broek en J. E. Haagen Gerardlna Lydia, dochter van D. van Duyvenboden en P. v. d. Voet. Ondertrouwd: Adam Franciscus Hooij- mans en Wilhelmina Maria van Kempen Josephus Alphonsus de Roos en Petro- nella Maria van Overbeek Franciscus Cornelis Hubertus Hattink cn Cornelia Adriana Maria Josepha Vinkesteeijn Hendrikus Leonardus Adrianus Rooijak- kers en Maria Wllhelmina van Wi6sen. Getrouwd: G. Nijp en J. van den Bliek G. de Grooth en M. Stam. Overleden: Kornelis Hillebrand, 71 Jaar, echtgenoot van M. Vink Neeltje Meije- man. 54 jaar, wed. van C, Boogaard Wilhelmus Laurentius Vogels, 52 jaar, echtgen. van G. IJsselt. Stationsplein en Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam Rotterdam Utrecht 3.3.—* 3.—* 6.55 15.40 10.30 10.30 2020 13.30 13.30 15.20 14.30 16.15 16.15 17.40 16.50 18.25 22.— 19.15 22.45 22.45 Des Maandags en daags na een feestdag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3.— 3.— 3— 22.56 22— De trein van 22 uur 45 geeft aansluiting op de nachtposttreinen. Station Heerensingel. Bus aan den trein, niet op pènoa. Vertrek der posttreinen op werkdagen tl 12.35 16,27 18.44 GEBOREN. Paulus Jacobus, z. v. P. J. Fasel en Ci W. de Nobel Susanna, d. v. W. v. d. Plas en E. M. Boon Izaak, z. v. I. Lln schooten en E. Delmeer Wytze, z. v. P- Woudwijk en N. v. Kleef Cornelis Jo hannes Antonius, z. v. J. v. d. Laan en J- A. Zuijl, ONDERTROUWD. H. A. Kienjet jm. 26 j. en E. de Laaf jd. 24 j. J. v. Venetien jm. 27 J. en H. J- v. d. Steen jd. 25 j. W. A. Fasel jm. 27 j. en J. Korenhof jd. 25 j. A. J. Brusche jm. 24 j. en W. M. Goddijn jd. 23 j. OVERLEDEN. S. C NelckWijnbeek, vr. 51 j. Kas, d. 21 j. W. J. v. Benten, wedn. W j. J. A. Langeveld, wedn. 86 J. 3-6

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 18