PUROL er op! LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 April 1934 I LONDENSCHE BRIEVEN. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. (Van onzen .correspondent). Londen, April 1934. HUISELIJKE IDEALEN De Ideal Home Exhibition, die elk jaar om dezen tijd de lente helpt aankondigen, ijlt meer en meer haar tijd vooruit. Het is de levendigste, de meest fantastische en daarom aantrekkelijkste tentoonstel ling van het jaar. Weinigen zijn tegen haar bekoring of den roep van haar be koring bestand. Men gaat er in dichte drommen door een blijde, lichte, glan zende wereld, vol kleur en vol wonderen. Maar men kan niet ontkomen aan den indruk dat de tentoonstelling is ingericht voor een geslacht van de toekomst, een gelukkiger geslacht dat de lasten van dezen tijd van zich heeft afgewenteld, lasten van financieelen en economischen en politieleen aard, lasten ook van het klimaat kortom al die belemmerende aangroeisels der traditie, welke op het cogenblik de verwezenlijking der idealen in Olympia tegenhouden. Deze ideale huizen in „Het Dorp van Morgen" zijn niet alleen buiten het bereik van de men- schen van den tijd, ze zouden in dezen tijd. neergezet ergens buiten het bescher mend en tot een azuren hemel vermaakte dak van Olympia allesbehalve ideaal zijn. Dit ..Village of To-morrow" en „to-mor. row" is hier onthutsend optimisme) be staat uit negen huizen van nieuwen stijl. De interieurs verlangen geen bijzondere bespreking. Ze zijn als die van huizen van ouden stijl met dit verschil dat deu ren met paneelen zijn vervangen door deuren, opgebouwd van lijstwerk bedekt met triplexhout in een enkel vlak, en dat verticale ramen zijn vervangen door hori zontale in stalen sponningen, soms omge bogen tot halve cylinders die uit de mu ren springen. De meubels in die hyper moderne woningen munten veelal uit zoo wel door omvang als door eenvoud. Ze zijn te groot voor de kamers en schoon heid van vorm is meestal opgeofferd aan doelmatigheid. Ze zijn niet modern in den besten zin van het woord maar modernis tisch, d.wz. buitensporig en gewild. Het zijn werkstukken van geesten die lijden aan het kubuscomplex. De huizen zelf getuigen van excessen die voorbijgaan. Het huis. het dorp, de stad van de toekomst zullen aan deze elementaire moderniteit zijn ontgroeid. Dit ,X>orp van Morgen" in Olympia is geen fraai dorp. Het is vrij van alles wat maar in de verte sar ver siering zou kunnen doen denken. Dit nu is niet in harmonie met het menschelijk gemoed dat wordt afgestooten door con structies met groote ongebroken vlakken, die zwaar en eentonig zijn. De huizen zijn voorzien van platte daken voor zonne baden. Maar aangezien de waterinstallatie een grooten waterbak verlangt boven de hoogste kamers in het huis, die voor het huis doet wat de watertoren doet voor de gemeente, vindt men op die platte daken weer kleine glazen huizen om er den waterbak in te plaatsen en dat maakt een zeer slordigen indruk Het lijkt over bodig een heel dak te bestemmen voor de nieuwe zonne-culte, waaraan men zich trouwens in Engeland slechts luttele da gen van het jaar zal kunnen overgeven. Het zonnebad van het gezin vereischt althans dat het op zichzelf is. In dit Olympisch dorp kan men niet alleen op eikaars tafel, maar ook op eikaars dak kijken. Men'eet en drinkt en zonnebaadt er met de buren. Maar het is wellicht niet de bedoeling het Dorp van Morgen ernstig op te vat ten. Het is een tentoonstellingsdorp. Het moet opzien baren. Het -moet een bijzon dere attractie zijn van een Show, die vele andere attracties heeft. Maar het is toch lang zoo onrealistisch niet in zijn voor stelling als het Ideale Huis van den ver makelijken teekenaar Heath Robinson, ..The Gadgets" geheeten. „Gadgets" zijn al die listige zaken, die het gemak in de woning heeten te dienen van speciale boo- r.enschillers af tot electrische stofzuigers toe. De ideale woning van den teekenaar neemt een loopje met al die uitvindingen die de lasten der huishouding verlichten. Geen ideaal huis kan de vergelijking met het ideaal van Heath Robinson doorstaan. De menigte verdringt er zich omheen want in deze amusante inzending vindt de werkschuwe mensch wat hij zoekt. Al het werk wordt er verricht door de pri mitieve katrollen touwen aan elkaar ge knoopt en slordig aaneengespijkerde zwen gels, welke men van de teekeningen kent. Deze machinerie is een meesterwerk van improvisatie, vervaardigd van de afge- dankte dingen van het huis. De kinder meid wentelt een rad, waarvan de spa ken zijn verlengd en met sponzen aan de verlengstukken; en de sponsen bewerken een op zijn of haar beurt wentelende zui geling. Aan den achterkant van het huis drijft een knecht een ander mechanisme, dat waterkannen, warmwaterflesschen enz. in de slaapkamers deponeert. De leden van het gezin worden machinaal uit bed getild, gewasschen en door een gat in het plafond, op een stoel gezeten aan de ont bijttafel neergezet. Dezelfde machinerie licht de deksels van de ontbijtschotels en zet de melk klaar voor de poes. Het brandpunt der belangstelling moet zijn gericht op het vleklooze staal. Dit begeerlijk materiaal is letterlijk in ton nen gewicht aangewend voor de stichting van Staybrite City. „Staybrite" is uiter aard een vereenvoudigde schrijfwijze voor „stay bright". Het is staal, dat glanzend blijft, roestvrij en vlekvrij onder alle omstandigheden. Het heeft dezelfde eigen schappen als het staal, waarvan de vlek- vrije tafelmessen worden gemaakt, plus de plooibaarheid die koper kenmerkt. Men maakt er dan ook van alles van, van meubels tot keukengerei en het is in over. vloed in eenige dozijnen stands in het midden van de groote zaal van Olympia aanwezig. De standgebouwtjes zelf hebben daken van ,staybrite"-platen. De wanden van de groote middenzaal zijn „behan gen" met de glanzende platen. En in het midden rijst een ranke toren naar het dak, opgebouwd van buizen van hetzelfde materiaal. De aanblik is betooverend, maar ook ontstellend; want men krijgt het ge voel dat in deze stad van glanzend staal alleen machinale menschen. vervaardigd van .staybrite", doel, aanblik en bestem ming kunnen dienen. Als men dit alles heeft bewonderd, ls men er nog lang niet. Daar is b.v. Davy Jones' Locker Davy Jones is een spotnaam voor den zeegeest. Zijn „locker" is de bo dem van den oceaan. En met Davy Jones' Locker bedoelt men in het algemeen een oceaangraf, de plaats voor het stoffelijk IN DEN BLOEMENTUIN. In den bloementuin wordt al het dek materiaal verwijderd. Niet alleen gaat dit dus van de in den grond overwinterde bol- en knolgewassen, ook de rozen worden van het beschermende materiaal ontdaan. Bij stamrozen wordt de kroon in het na jaar meestal saamgebonden en met stroo of dennetakken omgeven. Soms wordt de kroon geheel in den grond gebogen Tus- schen de struikrozen wordt een laag blad- of wel turfmolm gebracht, 't Is er hier om begonnen de halfheestertjes zóó met een beschuttende laag te omgeven dat de ocu- latieplaats juist is bedekt. D.i. de plaats waar de takken op de hoofdstam zijn in geplant. Daar wil het hout nogal eens bevriezen. De struik- en stamrozen zijn meestal gekozen uit de thee- en theehy bride rozen. Deze worden in den regel flink in gesnoeid in het voorjaar. Het zwakke hout wordt geheel verwijderd. Van eenmaal bloeiende rozen wordt in het voorjaar weinig gesnoeid, dit wordt ge daan kort na den bloei. Alleen wordt nu dood hout weggenomen. Bij de kleinbloe- mige klimrozen wordt in het voorjaar het afgedragen hout weggenomen en het nieuwe, dat in den vorigen zomer zich heeft gevormd aangeboden. Ook van treur rozen wordt nu niet gesnoeid. Dit wordt gedaan direct na den bloei, welke meestal valt in JuniJuli. Het uitgebloeide hout wordt dan weggesneden. De meeste rozen zijn geoculeerd op een bepaalde onder stam. Er dient op gelet dat eventueele uitloopers van deze onderstammen steeds geheel worden weggenomen, 't Is wel on- noodig er op te wijzen dat de rozen na den snoei flink moeten worden gemest. Vooral goed verteerde stalmest is hierbij op z'n plaats. Hiervan geeft men niet spoedig te veel. Ook de andere heesters in den tuin moeten worden gesnoeid. De bloemheesters deelen we in twee hoofd groepen in, n.l. in die welke bloeien op 't oude hout en die, welke op nieuw hout bloeien. Tot de eerste groep behoort o.a. de se ring. de jasmijn, Deutzia e.d. Deze bloeien in het voorjaar en vormen daarna nieuwe takken met bloemknoppen, bestemd voor een volgend jaar. Aan deze groep wordt nu niet gesnoeid; dat doen we direct na den bloei. Alleen wordt nu, zoo noodig, dood hout verwijderd, evenals het lange, spichtige hout, dat soms zoo veelvuldig uit den grond opschiet. Tot de heesters welke op het jonge hout bloeien behoort o.a. de bekende Horten sia. Deze heesters worden nu flink inge kort. Ze vormen nieuwe takken en daarop de bloemen. Behalve de bloemheesters xweeken we nog veel soorten om de bladeren. Daarbij zijn er met opvallend donkergekleurd blad als bijv. de bruine Hazelaar, de bruine Pruim; tevens de bonte Eschdoorn, de gele iep e. m. a. Deze soorten kweeken we speciaal voor het blad en om dit zoo goed mogelijk te doen ontwikkelen worden de takken nu flink ingekort. Dit heeft tot ge volg dat zich stevige, nieuwe twijgen ont wikkelen met mooi, goed gekleurd blad. Er mag er hier tevens op worden gewezen dat ook de bladheesters voor een goede ontwikkeling bezpesting noodig hebben. Deze kan zeer goed door kunstmest wor den gegeven. Bijv. per 10 vierk. Meter 6 kilo superfosfaat, 6 kilo patentkali en 3 kilo chilisalpeter. Kalk geven we het liefst in het najaar, in den vorm van ge- bluschte kalk. Deze laatste wordt bij voor keur met het afgevallen blad ondergespit. Vele vaste planten kunnen nu worden gescheurd. Hiervoor worden deze gewassen uit den grond genomen en in verschil lende deelen verdeeld om daarna opnieuw te worden geplant. Bij voorkeur wordt op een andere plaats geplant en dit scheuren en verplanten heeft meestal ten gevolge dat de gewassen betere bloemen en bla deren ontwikkelen. Vroeg bloeiende vaste planten worden niet nu, maar direct na den bloei aldus behandeld. Ze kunnen dan in den loop van den zomer voldoende aanwortelen en bloeien een volgend voorjaar weer overvloedig. Hiertoe be- hooren o.a. de bekende grasanjers Het is nu tevens een goede tijd om grasvelden te vernieuwen of te verbete ren. Wanneer het gras heel slecht is, doet men meestal goed alles diep om te spit ten, bijv. twee of drie steek. Het groote voordeel, van dit overigens tijdroovende werk is vooral dat de grond goed los komt en beter doorlaatbaar voor lucht en voor water. Vooral voor een goed groeiend gras veld is dit een eerste eisch. De oude zode kan worden ondergespit, mits zich daar in geen lastig onkruid met b.v. wortel stokken bevindt. Na de diepe grondbewer king of tijdens dit werk wordt een flinke laag oude stalmest ondergespit en het terrein in de gewenschte ligging gebracht. Daarna wordt gezaaid. Het zaad wordt bij zaadhandelaren in verschillende mengsels aangeboden. Zoo heeft men mengsels voor lichte en voor zware gronden, voor zon nige groeiplaatsen en voor grasvelden in de schaduw. Per 10 vierk. M. heeft men l'/i a 2 ons van deze graszaadmengsels noodig Om wegpikken door vogels te voorkomen verdient het aanbeveling het zaad iets vochtig te maken en met menie-poeder te mengen. Het zaad wordt na het zaaien goed ingeharkt en op lichte gronden flink aangeplakt of getrapt, zoo mogelijk ge rold. Dit aanhoudend regenachtige weer is zeer bevorderlijk voor een spoedig kiemen. overschot van hen, die in de zee verdrin ken. Maar de Davy Jones' Locker van Olympia heeft niets lugubers. Integendeel, het is een aquarium, waarin de sierlijkste visschen huizen. Men kan ze waarnemen door de patrijspoorten van een veronder steld gezonken schip, ware juweelen van de diepten der zeeën. Men moet misschien wat ver zoeken tusschen dezen koffer van Davy Jones en het Ideale huis. Maar het is er toch wel, indien men denkt aan het verrassend decoratief effect, dat een goud. visch in een kristallenkom aan een huise lijk interieur kan geven. Men kan 't alleen niet plaatsen in de huizen van het Dorp van Morgen. Men kan in Olympia badkamers bewon deren die doen verlangen naar een week van enkel Zaterdagen. Er is er een bij voor een filmactrice, waar het stortbad uit een kegel van geslepen kristal komt; het bad is in den marmeren vloer gezon ken en de bodem is van glas dat aan den onderkant is verlicht. Voor den zakenman ls er een badkamer, die is voorzien van een telefoon en een notitiebloc. Er is ook een Magische Zaal, waar men geluid kan zien en licht kan hooren, waar deuren open en dicht gaan onder den Invloed van onzichtbare stralen en waar men per radio een ei kan koken. AALSMEER. Met auto in botsing. Den handelaar S. overkwam ln het Oosteinde een zeer onaangenaam avon tuur. Een auto reed tegen zijn venters- wagen aan, waardoor deze kantelde en S. er gedeeltelijk onder geraakte. Hij liep eenige verwondingen op, welke ln de buurt verbonden werden. Van de koopwaar ging een partij eierén verloren. Een droevig bericht. Bij de familie R. Schouten te Aalsmeer- Oost kwam het droeve bericht, dat haar zoon en broeder, de 28-jarige Klaas Schou- tenn, te Soerabaja op noodlottige wijze om het leven was gekomen. Ter gelegenheid van haar jaarverga dering heeft de Chr. Accordeonvereeniging ..Concordia" een concert gegeven in hotel „De Hl Kolommen". Tevens werd medewerking verleend door de Chr. Zangvereeniging „Zang en Vriend schap", welke eenige liederen op zeer ver dienstelijke wijze vertolkte. Ook de Jonge Accordeon-vereeniglng gaf enkele mooie nummers. De avond stond onder leiding van den heer Th. Borst, die op de gebruikelijke wijze opende en sloot. De alhier door „Het Witte Kruis" ge houden Emmabloem-collecte heeft f. 384.60 opgeleverd. De Aalsmeersche Bridgeclub, welke den laatsten tijd een eenigszins kwijnend bestaan leidde, ls thans op een daartoe ge houden vergadering gereorganiseerd, met het doel haar weer tot grootere activiteit te brengen. Als voorzitter werd gekozen de heer G. J. Baardse Dzn. en als secretaris de heer K. Jongkind Johzn. De club bestaat nu alweer uit 24 leden. o HAARLEMMERMEER. Uitbreiding van het aantal stemdistricten. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal de gemeente voortaan wordt ver deeld in 15 stemdistricten (vroeger be droeg dit aantal 13). Verder is bij beschikking van Ged. Sta ten dezer provincie besloten tot gelijke verdeeling in stemdistricten van den Kies kring VI voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten en tot wijziging der verdeeling van de gemeente Haarlemmer meer in drie kieskringen voor de verkie zing van leden van den gemeenteraad. Een 65-jarige echtvereeniging. Op 29 April a.s. zal het 65 Jaren geleden zijn dat het echtpaar Leendert Silvis en Adriana de Koekkoek, wonende aan den Spieringweg te Vijfhuizen alhier, in het huwelijksbootje stapte. Deze nog krasse oudjes de man is 87 en de vrouw 86 jaar kunnen heel wat vertellen van hun wedervaren uit hun lang huwelijksleven en meer dan 55-jarig ver blijf in den Haarlemmermeer. De teleur stellingen en moeilijke dagen zijn dit echt paar ook niet gespaard gebleven, maar ze zijn er in geslaagd de stormen des levens te trotseeren en kunnen dan ook met groote dankbaarheid op de afgelegde le vensbaan terugzien en gedenken de vele rijke zegeningen, die hun met hun geheele nakomelingschap (ongeveer 100 in getal) werden geschonken. In 1878 verlieten deze brave menschen, die veler achting en vriendschap hebben verworven, hun geboortsplaats Dirksland om zich te Nieuwvennep te vestigen. Kort daarop verhuisden ze naar den Benne- broekerdijk, alwaar ze vele jaren gevestigd bleven, om zich daarna te vestigen in Vijf huizen teneinde aldaar hun laatste levens jaren te slijten. Bij gelegenheid van dit zeldzame huwe lijksfeest zal het den echtelieden aan vele blijken van belangstelling en sympathie niet onbreken. o HILLEGOM. Mascotte bij „Hito". Het Hillegomsche Tooneel H.I.TO. heeft voor een goed bezette zaal van Hotel Sis termans opgevoerd het blijspel ln drie be drijven „Mascotte" door Jean Stapelveld met den heer R. J. Tol als regisseur. Het stuk is zeer woordenrijk en ook vaak een woorden-spel, maar er zit actie en Intrige in, het boeide en vermaakte de luisteraars, die zich dankbaar toonden. De rollen van de jonge advocate, de alles bedisselende schoonmoeder en de echtgenoot onder den pantoffel zijn uitstekend vertolkt. De ver tolkers der drie andere kleinere rollen waren trouwens ook goed. ,Mito" heeft haar winterseizoen met een goede uitvoe ring gesloten, Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier is aan zg. gewetensgeld ont vangen f. 118.88. De prijs van de melk is met één cent per liter verlaagd. KATWIJK AAN ZEE. NATRIUMVERLICHTING AAN DE KUST. Een proefneming. Aan het eind van den Zuid-Boulevard zijn door Philips te Eindhoven als proef 5 natrium-wisselstroomlampen geplaatst, welke gisteravond voor het eerst werden ontstoken en die gemonteerd waren door het personeel van het gemeente- en elec- triciteitsbedrijf alhier. Daar nergens ter wereld zóó vlak bij de zeekust natriumlampen zijn geplaatst, wordt dit door de firma Philips als een proefneming beschouwd om gegevens te verkrijgen, hoe de lampen zich onder directen invloed der zee zullen houden. Terwijl de reeds bestaande lampen op den weg tusschen Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn zijn afgeschermd, zijn die op den Boulevard met vrlj-stralers gemon teerd. RECLAME. 9163 Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest. LISSE. A.R. Propaganda-Studieclub „Schrift en Historie". De2e club vergaderde onder leiding van dr. L. Algera. 't Onderwerp ter bespreking was „Het Socialisme". Inleider was de secretaris de heer E. van 't Voort. Deze besprak de opkomst van 't Marxis tisch Socialisme in het midden der vorige eeuw. gesteund door de Duitsche wijs begeerte van dien tijd. Bij Hegel en Feuer- bach vond Marx den wijsgeerigen onder grond voor zijn stelsel. Een breede uiteen- Zetting volgde van de Marxistische leer, aan de hand van Marx' standaardwerk „Das Kapltal". Spr. kwam dan met crltlek. Hij besprak het historisch materialisme en de daarmee verband houdende leer van den klassen strijd. De materialistische grondslag van het wetenschappelijk socialisme is geheel on- vereenlgbaar met de Christelijke levens beschouwing; het ls in strijd met den Bijbel, die niet de stof, maar de geest voorop plaatst. Zonder de revolutionaire klassenstrijd is het Marxisme ondenkbaar, kan het niet bestaan. Het program van de A.R. of C.H. rich ting kent ook een groote plaats toe voor het sociale leven. Daar wordt echter „Christelijk" en „Sociaal" nooit geschei den. In de bespreking van de inleiding werd lang gesproken over dr. Kuyper's Corpora tieve-Maatschappij-gedachte. Na de pauze hield de heer J. Noort een Journalistiek overzicht; hij memoreerde speciaal het werkverschaffingsplan dat in de Kamer ln behandeling komt en de enkele weken geleden gehouden interpel latie van Citters over de hoogleeraren- circulaire. Dr. Algera verrichtte de sluiting. Een krasse grijsaard. De heer C. D. van Ginhoven Sr. alhier viert heden zijn 80sten verjaardag. Deze is ln deze streek een bekende figuur en mag zich nog in een uitstekende gezond heid verheugen. Zijn dagblad volgt hij zeer getrouw in de berichtgeving; betreffende alle aangelegenheden wil hij nog gaarne op de hoogte blijven! Bijna lederen dag maakt hij flinke wandelingen zonder wandelstok en zijn figuur verraadt geenszins zijn hoo- gen ouderdom. Moge het vandaag voor hem, die tot de oudste inwoners behoort, een ware feest dag zijn! De melkhandelaar K. had zijn melk- auto voor zijn zaak geparkeerd. Een auto uit de richting Hlllegom wilde passeeren en kwam daardoor met genoemde melkauto in botsing waardoor materieele schade werd veroorzaakt. o OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Rhijngeesterstraatweg had een aanrijding plaats tusschen een auto be stuurd door C. J. A. S. en een auto van H. de G. beiden wonende te Den Haag. De auto's werden beiden beschadigd, ter wijl geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. De bestuurders, die elkander de schuld gaven gingen heftig tegen elkander te keer en voegden elkander minder vleiende woorden toe. zoodat de politie er mede gemoeid werd en een eind maakte aan deze wijze van optreden. Zij nam de zaak over, zoodat deze binnenkort opnieuw zal dienen voor het Gerecht, waarbij beide heeren wederom hun stem zullen kunnen laten hooren. zij het dan onder bepaalde voorwaarden. Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven totaal 52 werkzoekenden, verdeeld naar de volgende beroepen: 4 timmerlieden, 1 opperman, 2 grondwer kers, 2 betonwerkers, 2 mach. houtbewer kers, l schilder, 1 metaalbewerker, 1 mon teur, 2 electriciens, 1 instrumentmaker, 1 scheepsbouwer, 21 landarbeiders, 1 boek houder, 2 reizigers, 1 kellner, 2 voor de huishouding, 1 winkeljuffr. of huishou ding, 4 losse werklieden, 1 winkelbediende. Geplaatst zijn gedurende de eerste week der maand April door het agentschap 7 personen terwijl afgeschreven zijn 9 per sonen. Feestavond „Poelmeer". In „Het Witte Huis" is de jaarlijksche feestavond gehouden van de Zwemvereeni- ging „Poelmeer". Als steeds bleek voor dit feest groote belangstelling te bestaan. Spoedig waren alle stoelen in gebruik en moesten zelfs worden bijgeplaatst. Bij verhindering van den voorzitter sprak de secretaris de heer A. van Ingen Schenau een kort openingswoord waarbij hij allen een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid de afgevaardigden, den heer en mevr. Williams en 't muziekgezelschap „The Bleu Rhytme Boys. Direct daarna werd een aanvang gemaakt met de afwer king van het programma. Mede uit bezuinigingsoogpunt was in af wijking van andere jaren ditmaal een meer bescheiden programma vastgesteld. Voor de dames was er thans een grooter gelegenheid tot actie, terwijl voor de heeren voor zoover deze geen gebruik maakten van het dansen, geen andere attracties werden geboden. De muziek had er echter spoedig een vroolijke stemming ln gebracht, zoodat de dansers al direct in partijen moesten wor den gesplitst. Een bijzondere attractie was het optre den van den heer Williams als goochelaar en buikspreker. Hij mocht na ieder optre den een welverdiend applaus ln ontvangst nemen. Voor de dames werd In den loop der avond gelegenheid gegeven tot het altijd aardige touwtjetrekken waarvoor zeer mooie prijzen waren beschikbaar gesteld. Tot lang na middernacht bleven allen ge zellig bijeen. Een woord van hulde willen wij zeker niet onthouden aan de feestcommissie, be staande uit mej. G. C. M. de Vries en de heeren A. M. van Sermondt en Ed. H. de Bruyn. HEDEN. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur namiddag. Nutszaal: Psychometrische avond. 8 uur nam. Stadszaal: Mij. tot bev. der Toonkunst en Mij. voor Toonkunst.. Generale repe titie, 8 uur nam. Katwijk Zee: Gemeentezaal: Ger. Bond, ds. Pop uit Monster; 7.30 uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.): Chr. Zangvereeniging „Halleluja", 8 uur nam. Donderdag. Haven 18b: V.V.S.O. Spr. P. J. Schmidt. 8 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 5 en 8 uur nam. Stadszaal: Concert MIJ. voor Toonkunst en Mij tot bev. der Toonkunst. 8.15 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum (tot 21 April)lederen werkdag van 1012'/« en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln November, December, Januari en Februari van 10—3 uren, ln Maart, April en Mei van 104 uur ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur In October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos. Maandags f 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—1 Oct. van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 104 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan dags f.0.25. overige dagen f.0.10. EtlinogTaphisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., V. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.30—5, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/t6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt)Op werkdagen van 8—12 en l1/*4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg,. 8 uur nam. „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De twee weezen." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Zijn zwaarste strijd." Casino-theater Hoogewoerd 49 8 u. n.m. „Uit het dagboek van een Vrouwenarts". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 April a.s. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steen straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. Wegens overtreding der Winkelslui tingswet 'verkoopen op Zondag) is door de politie bekeurd de winkelier H. de G. VOORSCHOTEN. Ten bate van de tuberculosebestrij ding zal a.s. Zaterdag 14 April in deze gemeente de Emmabloemcollecte worden gehouden, waarmede het bestuur van de afd. van „Het Groene Kruis" zich zal be lasten. Juist dit jaar heeft deze collecte een bijzondere beteekenis want in zeer groote mate wordt met het koopen van een Emmabloempje de nagedachtenis ge- eerd van de zoo beminde Koningin-Moe der. Laat uw gift Koninklijk zijn! o WASSENAAR. Ledenvergadering „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield de tulnbouwver. „Wassenaar en Omstreken" haar maandelijksche ledenvergadering. Door den voorzitter den heer A. G. van Tol werd deze met een kort woord ge opend, waarna door den secretaris den heer C. van der Zalm de notulen werden voorgelezen, die onveranderd werden vast gesteld. Na behandeling van Ingekomen stuk ken werd door den voorzitter der feest commissie verslag gedaan over de finan ciën. Deze heeft ln totaal ontvangen een be drag van f. 154 15 met daar tegenover een uitgave van f. 149 zoodat het gehouden jaarfeest zelfs een overschot heeft kun nen boeken en er dus van het toegezegde bedrag voor een eventueel tekort geen ge bruik behoeft te worden gemaakt. Dit 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6